van koloniën, van buitenl. regeeringen en organisaties en deelde mee, dat dr. Van Rijn te Parijs, ter vergadering aan wezig, zijn benoeming ,als lid van ver dienste van het congres heeft aanvaard. Spr. zette, vervolgens Jiet doel van het congres in het kort uiteen: de bespre king van de beteekenis van de geit, die als huisdier in de eerste plaats komt bij den landarbeider ,en die tevens van I groot 'gewicht is Voor de arbeiders in j de nijverheid en middenstanders en veel bijdraagt tot instandhouding van kracht en gezondheid. De geitenfokkerij, den laatsten tijd in ons land eenigszins ver- J waarlQOsd, krijgt, zoo zeide hij verder, thans haar gerechte aandeel. Dit congres kan er veel toe bijdragen, deze fokkerij in goede banen te leiden. Spr. gaf een kort overzicht van de vele rapporten, welke verschenen zijn, en hoopte, dat het congres moge slagen. Een middel tegen mond- en klauwzeer. De N.l26 Cr.t publiceert eenige gevallen van mond- en klauwzeer, door het middel van den heer Van den Berg genezen. Volgens genoemden heer geneest zijn recept radicaal. Bij den heer Willemse te Overschie is Zaterdag een koe, lydend aan mond en klauwzeer, met het middel van den heer Van den Berg behandeld. Het beest was Dinsdag d^.v. genezen. By wijze van proef hééft de heer Willems van zeven beesten, die met de zieke koe tegelijk in de wei waren (het zieke beest was naar stal gebracht) er aan vier het middel van den heer v. d. Berg als voorbehoedmiddel ingegeven. Resultaat: de vier behandelde dieren zyn gezond gebleven, terwijl de andere ziek ge worden zyn. Toch ondervindt de heer v. d. Berg, volgens de N. R. Crt., tegenwerking van officieele zijde, wat het blad als volgt illustreert: By den boer Van Loenen te Overschie werden 14 koeien door mond- en klauw zeer aangetast. Het gevaar werd door autoriteiten ernstig onder de oogen ge zien. Getuige: een veldwachter op post, en vóór de wei een matje met ontsmet- tingsstof, waarop wie uit de wei komt, zyn voeten moet vegenMen trachtte dus verspreiding |van de ziekte tegen te gaan. De heer v. d. Berg had zich voorge steld, de zieke dieren zoo snel mogelijk te genezen. Het gold een demonstratie voor een niet bevooroordeeld deskundige, die overtuigd worden moest van de heil zaamheid van het middel. De boer was aarzelend. Doch den heer v. d. Berg, zeker van zyn zaak, won hem op deze manier. Hy nam, op de wyze van een verzekering, het ganscbe risico voor de reeds zieke dieren op zich, onder voor waarde dat hij ze zou mogen behan delen. Wanneer de dieren niet binnen drie dagen ten genoege van den boer hersteld zouden zijn, zou de boer het recht hebben, ze aan den heer v. d. Berg over te doen. Voor zulk een, van volkomen vertrouwen in het middel ge tuigend aanbod, bezweek de boer. De heer v. d. Berg kreeg dus het vee voor zijn risico en zou het Dinsdagochtend behandelen. Doch hij had buiten den waard ge rekend. De éigenaar had de ziekte dadelijk by den burgemeester aange geven, het aanbod van den heer Van den Berg was bekend geworden hij had ook voor andere gezonde koeien eene verzekering afgesloten, ondanks de veearts aan wie het maar hoorèn wilde aanried, zich met den heer Van den Berg niet in te laten dus De veldwachter stond Dinsdag, toen de heer Van den Berg met zyn helpers en getuigen aan de wei kwam, op post; hy had strenge instructies en belette den vheer Van den Berg den toegang tot de wei, ofschoon deze zeer vast besloten was vóór hij de wei weer verligt" met zorg zyn voeten te vegen. Een gesprek ontspon zich. De heer Van den Berg had niet het minste bezwaar een prpces-verbaal tegen zich te zien opmaken. De veldwachter had blijkbaar andere instructies. Hy klopte op zijn achterzak en gaf te kennen, dat hy daar wat in had, dat ingeval zyn woord niet gehoorzaamd werd, daaraan kracht kon--byzetten. Aangezien het den heer Van den Berg niet te doen was om een vechtpartij, waarby nog wel de partij tegenover hem met een revolver gewapend waB, ging hy onverrichter zake heen. Inmiddels was de districts veearts in Overschie ten tooneele ver schenen. Deze had den boer van de zieke koeien 's morgens reeds te Rotter dam ontboden, en hem om „medewerking" verzocht, welke de boer zich bereid verklaarde, te verleenen. Deze deed dat te eer, daar hem eenige verwijten werden .gedaan. De boer vond deze wel gehepl, onecht vaardig, doch wilde toch lieveralle moeilijkheid voorkomen. Evenwel, nu had de veearts buiten den waard gerekend, want de boer deelde hét door hem afgesloten contract mede, waardoor nu het vee geheel voor risico van den heer Van den Berg stond. 'Dit schijnt voor den veearts een onver wachte wending in de zaak te hebben gebracht. Dinsdagmiddag werden alle strenge orders plotseling ingetrokken, en de weg tot behandeling van het vee door den heer Van den Berg en zijn helpers werd vrijgelaten. Toen, in den laten middag, de heer Van den Berg te Overschie terugkeerde, was men juist bezig de zieke koeien het middel in te geven. En er werd geen proces-verbaal opgemaakt! Inmiddels waren echter by de eerste 14 zieke- beesten er nog 7 bijgekomen. Vrijdagmorgen waren de zieke dieren hersteld. De heeren veeartsen hebben geen poging gedaan om de behandeling by te wonen. Het eenige wat zij gedaan hebben is een geheel verdroogde weide zonder eten aanwijzen, waar de beesten niet af mogen komen, ofschoon hun eetlust groot is en zij gemakkelijk en normaal voedsel tot zich kunnen nemen. POST EN TELEGRAPHLE. De directeur-generaal der posterijen en telegraiie maakt bekenddat het post- en telegraafkantoor te Bruinisse. met ingang van 24 dezer, op werkdagen zal worden opengesteld van 83.30 en 7.30. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. AangenomenNaar Wijckel (Fr.), D. Louwerse te Arnhem. Bedankt: Voor Schiedam (Ned. Herv. Geref. Evangelisatie), W. van Leeuwen, Godsdienstonderwijzer te Vriezenveen. HAAMSTEDE. Huwelijks-inzegening op Vrijdag 19 Aug. a.s., des namiddags 4,30 uur (N. T.), door Ds. Japchen. ST.-ANNALAND. Benoemd tot ouder ling de heer J. van Dijke Hz. Vacatures in de Ned. Herv. Kerk. Het getal der vacaturen in de Ned. Herv. Kerk op 1 Jan. van dit jaar was 235, schrijft de Waarheidsvriend, op 1 Juli is het tot 240 geklommen. De ge tallen volgens de provincies opgemaakt zijn als volgtZuid-Holland 52 plaatsen vacant, Noord-Holland 51, Friesland 27, Gelderland 24, Groningen 20, Zeeland 16, Noord-Brabant 16, Utrecht 13, Over- y'sel 10, Drente 6 en Limburg 5. De Raad van Beheer voor do Predi- kantstractementen in de Nederl. Herv. Kerk heeft de kerkvoogdyen en kerke raden in Zeeland uitgenoodigd tot de bijwoning van een der twee vergade ringen welke zullen worden gehouden: Woensdag 24 Augustus om 11 uur te Zierikzee en Donderdag 25 Augustus om 1 uur te Middelburg. Op deze vergadering zal gesproken worden over „de grondgedachten van het reglement op de predikantstracte- menten", waarby gelegenheid zal worden gegeven tot het vragen van inlichtingen. Namens den raad van beheer zullen daarbij tegenwoordig zijn dé leden mr. U. J. Bybau te Roermond, mr. W. J. Koppius te Arnhem en Ir. C. W. E. van Voorst van Beest te Maarssen. Geref. Kerken. Beroepen: Te Brouwershaven, G. van Duinen, cand. te Groningen. Te Franeker, S. van Leeuwen te Houwerzijl. Te Hallum, T. L. Kroes te Workum. Tc Blokzijl, G. H. de Jonge te Naarden. Te Anna-Jacobapolder B. Meijer te Ierseke. Bedankt: Voor Apeldoorn, Y. van der Zee te Nieuw-Vennep (Haarlemmermeer). Voor Brouwershaven, B. Meijer te Ierseke. Voor 't Zandt (Gr.), P. E. van Schaik te Stryen. Voor Ouder kerk a. d. IJsel, R. Brouwer te Baarland. Voor Nieuw-Dordrecht, J. H. Lam- mertsma te Appingedam. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Ulrum, W. Bijleveld, cand. te Leeuwarden. VAN HEINDE EN VER. In Oostenrijk dreigt een spoorweg staking. Naar de Lokal Anzeiger uit Kopen hagen verneemt, heeft Maxim Gorki dezer dagen verklaard, dat hy Rusland thans niet kan verlaten, omdat daar elk oogenblik een omwenteling te wachten staat. Te Bielefeld heeft een 16-jarige jongen, die by een koopman in de leer was, terechtgestaan, omdat hy de 42- jarige dochter van zijn patroon had vermoord en daarna, ten einde ontdek king van de misdaad te voorkomen, diens huis in brand had gestoken. Bovendien had hy zich herhaaldelijk aan diefstal schuldig gemaakt. In ver band met de jeugd van den dader is hij veroordeeld tot 12 jaar gev. straf. Het fort Catzel bij Boekarest, is Zaterdag in de lucht gesprongen. Het was vol ontplofbare stoffen. De ontplof fingen hebben den geheelen nacht en den volgenden ochtend voortgeduurd. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Zaterdagmorgen werd, naar uit Beuthen (Opper-Silezië) gemeld wordt, een geldtransport, dat op weg was naai de myn „Kardina'sfieude", door twaalf roovers overvallen, die zich van 700,000 mark meester maakten en naar Schom- berg vluchtten. Uit Madrid wordt gemeld, dat de Marokkaansche opstandeling Abd-el-Krim aan het hoofd van c.a. 10.000 Rif-kabylen naar Melilla "oprukt. Naar de bladen uit Hersfeld (D.) vernemen, is luitenant Leuch op een proefvlucht met zijn motorloos zeilvlieg- tuig gevallen. Hij was op slag dood. Volgens bericht uit Parys heerschte een zware storm aan de Middellandscbe Zeekusft. Verschillende schepen waren in gevaar, waaronder de „Cité de Patras", die in Larochelle thuis behoort en waar van 10 man overboord zyn geslagen en verdronken. Op het Btoomschip „Saxon" op weg naar Kaapstad brak brand uit. Een ander stoomschip verleende assistentie. Aan boord van de „Saxon" bevindt zich generaal Smuts. Briand zal persoonlijk de ontwape ningsconferentie te Washington by wonen. Naar Reuter uit Washington meldt, heeft Harding aan het Congres een krediet gevraagd van 200,000 pd. st. voor de bestrijding der kosten van de ontwapeningsconferentie. Het Sinn Fein-parlement kwam Dinsdag in het stadhuis te Dublin bijeen; en het mag worden verklaard, dat zijn beraadslagingen gedurende het overige deel van deze week, de naaste toekomst van Ierland zullen beslissen. In de buurt van Denver, in den staat Colorado, werd aan een spoorweg overgang een auto overreden door een passagierstrein. Er zaten viermenschen in de auto, van wie er drie verbrijzeld werden. De vierde kwam door den schok te land op de locomotief. Hy bleek, toen de trein stopte, volkomen ongedeerd te zyn. In Zuid-Afrika heersclit buiten gewone koude. De barometer is beneden het vriespunt gedaald. Ook is er sneeuw gevallen. Een Duitsch ingenieur uit Fried- richshaven is met 8 werklieden van een der luchtschipwerven in Versailles aangekomen om de „Nordstern", thans in Fransche handen, te repareeren. De meest „bevlogen" baby is Lor raine Ericson, het twee en 'n halfjarig dochtertje van den vlieger Ericson uit Toronto. Zo heeft reeds 30C0 mijlen door de lucht afgelegd. De graanoogst belooft in Frank rijk uitstekend te zijn en o. a. in Tou- raine den oogst van 1909, die bizonder mooi was, nog ;te zullen overtreffen. In het dorp Pierlawken, in de na bijheid van Soldau ((D.) zijn 63 huizen afgebrand. De oogst en het eigendom der bewoners zijn volkomen verbrand. De scheepvaart 'op de Elbe, welke wegtens de droogte gestaakt was, is na de regjens der laatste dagen hersteld. De 430 jnogj te Avignon (Fr.) ver toevende Duitsche krijgsgevangenen zijn thans vrijgelaten. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Groote ontploffing. In de meel- en brood fabriek Ceres" te Amsterdam heeft in den nacht van Zondag op Maandag een groote ontploffing plaats gehad, waar door de hooge fabrieksschoorsteen tot op enkele meters inééngestort is, terwyl bovendien een groot deel van het dak door de neervallende steenmassa is ver nield. De oorzaak der ontploffing wordt aan ontsnappend gas toegeschreven. Op het moment der explosie waren 5 man nen in de fabriekzy konden evenwel tydig de vlucht nemen. De nachtportier K. is by 't ongeval omgekomen. In de omgeving der fabriek was 't asfalt als bezaaid met glas. Gróote spiegelruiten waren in gruizelementen geslagen door den ontzettenden luchtdruk. Door den bliksem gedood. Te Kerkrade is Zaterdagmiddag de myn werker L in het open veld door den bliksem getroffen en gedood. Noodlottige twist. Zaterdagavond kre gen twee arbeiders, B. en H., in een herberg te Zwolle twist over al of niet aansluiten bij de federatie van den Trans portarbeidersbond. Het zou worden uit gevochten buiten de stad, op den Hol- terbroekerdyk. H. stak daar, naar hy zegt uit angst, B. met een mes in de borst De gewonde werd naar het zie kenhuis overgebracht, waar een steek in de hartstreek werd vastgesteld. De toestand van B. is ernstig. Prysdaling. Te Zelhem (Geld.) is deze week een verleden jaar voor f 8000 ge bouwd huis verkocht voor nog geen f 4000. Bedenkelijk verschijnsel. Hier en daar op de Veluwe ziet men een enkelen appel- of pereboom voor de tweede maal reeds in dezen zomer in bloei staan. Als ge volg van de droogte zyn vele vrucht- boomen reeds geheel bladerloos, zooals het loofbosch nu dan ook al in de volle pracht van herfsttinten prijkt. De regen en de broeiige warmte van de laatste dagen doet echter aan de bladerlooze vruchtboomen de vruchtknoppen, die zich voor het volgend jaar reeds gezet hebben, zwellen en dientengevolge raken enkele boomen nu reeds in bloei. Op 'n enkele plaats staat 'n appelboom, waaraan de appels van dit jaar nog hangen, in vollen bloei. In Ugchelen by Apeldoorn is zulk een wonderlijk exemplaar te zien. Voor den fruitoogst in het volgend jaar voorspelt dit verschijnsel weinig goeds, 't Is te vreezen, dat, ook al loopen straks niet alle knoppen uit, toch de vruchtboomen in vollen bloei geraken, de knoppen te veel zwellen en sterk genoeg zyn, den winter met felle vorst dbor te komen. Oneerlyk postcondnateur. Sedert gerui- men tijd werden brieven met geldswaarde gestolen uit postwagens van de Rotter- damsche Tramweg-Maatschappij. Een brief met zilverbons, waarvan nummers en serieletters bekend waren, werd nu te Spykenisse gepost en bij aankomst te Rotterdam bleek de brief verdwenen te zyn. De zilverbons werden teruggevon den in de portemonnaie van den dienst- doenden postconducteur. Deze bekende, in verhoor genomen, den brief geopend te hebben. Op het hoofdbureau van po litie verklaarde hy nog, reeds maanden later zich aan soortgelijke misdrijven te hebben schuldig gemaakt en nog den zelfden morgen een brief uit Goeree afkomstig te hebben weggemaakt, na zich eenige daarin geborgen zilverbons te hebben toegeëigend. De ontrouwe postconducteur is over gebracht naar het Huis van Bewaring te Rotterdam. Smokkelschip. De schipper van het rijksrecherchevaartuig, gestationneerd te Oostmahorn, heeft, kruisende op de Friesche wadden, een vaartuig ontdekt, hetwelk by onderzoek een Duitsch schip bleek te zyn. De lading bestond uit contrabande. Een hoeveelheid van 2600 liter jenever, geborgen i» bemande flesschen, werd gevonden. Schip en lading zyn in beslag genomen en tot nader order opgebracht naar Oostmahorn. Prettige buren. In den laatsten tijd worden de inwoners van Stein (een dorpje langs de Maas, by Maastricht gelegen) gebruik makende van den lagen waterstand, bij het baden in die rivier, door hun Belgische overburen herhaal delijk op steenen en revolverschoten onthaald. De politie is in kennis gesteld van deze gevaarlijke onhebbelijkheden. Wethouder-dierkundige. Maandag 8 Au gustus 1.1. vroeg tijdens de vergadering van het college van B. en W. van Wor- merveer, de secretaris van een polder belet, om namens zyn bestuur mede te deelen, dat dit zich niet kon vereenigen met de door B. en W. gedane aanwij zing van een der wethouders tot stem gerechtigde in zake een waterschaps verkiezing. De bezoeker werd ontvangen en hem zal deze ontvangst nog lang heugen. Een der wethouders die zich de mededeeling dacht te moeten aantrekken schrijft het Ebld. vergeleek den afgevaardigde by „een koei" en zeide, dat het polderbestuur nooit anders dan „geknoeid" had. De afgevaardigde zeide zich door deze woorden beleedigd te voelen, waarop de burgemeester-voorzitter ter veront schuldiging van het college ant woordde, dat hy zich die verontwaardi ging van een buitenstaander kon voor stellen, daar men alleen op den duur zich in deze uitdrukkingswijze kon inleven, dat bedoelde wethoujder meesten tijds in dierengelijkenissen sprak en zich heden al bijzonder zacht had uitgedrukt, daar hyena's en adders vaak als voor beeld werden aangehaald en laatst de Minister van Arbeid „een» stinkdier" werd genoemd. Men zegt, dat voornoemd polderbe stuur aan Gedeputeerde Staten kennis gegeven heeft van het wangedrag van dezen wethouder-dierkundige. Aangehouden. De Tilburgsche politie heeft te Valkenburg aangehouden A. B. I A., directeur van jde Tilburgsche Cre- diet- en Effectenbank. (Bij een door de justitie uit Breda te zijnen kantore in de Langestraat te Tilburg ingesteld On derzoek zijn verschillende bescheiden in beslag genojmJen. A. is ter beschikking van de justitie 'gesteld, als verdacht van - onregelmatig beheer. Chantage door politie-agenten. Eenige weken geleden wepd (een heer, die met een dame des avonds laat in het Von delpark te Amsterdam Op een bank zat, aangesproken door een man, die zeide agent van politie !te zijn. Hij gaf voor, dat het tweetal |de iweitten der zede lijkheid had overtreden (en zog zich' ge noodzaakt proces-verbaal van t geval pp te maken. Tegelijk liet hij doorsche meren, dat hij piet ongenegen was te gen betaling van (een zekér bedrag de zaak niet verder voort te ze,tten. De heer vertrouwde een en ander niet, onderzocht, en toon bleek, dat de kerel die hen had aangerand, werkelijk agent van politie was. Later werd een soort gelijk geval ontdekt. Beide beambten zijn geschorst. De zaak js thans bij jde justi tie in handen. LAATSTE BERICHTEN. De Koning van Servië overleden. Koning Peter van Servië is Dinsdag te Belgrado overleden. (Peter de Eerste werd den ,11 Juli 1844 te Belgrado geboren als zoon van vorst Alexander Karageorge. Als vrijwilliger in Franschen dienst nam hij deel aan den Fransch-Duitschen oorlog van 1870'71 waarby hy het Legioen van Eer verwierf. Ook nam hij een werkzaam aandeel aan den Bosnischen opstand van 1876. Na den moord op koning Alexander werd hy den 15 Juni 1903 tot koniDg van Servië uitgeroepen en den 21 Sept. 1904 als zoodanig gekroond. Daar hy de invloedrijke moordenaars van Alexander en Draga niet van zyn hof kon verwyderen, wilden de mogend heden aanvankelijk niet met hem in aanraking komen. Tengevolge van de inlijving van Bosniër Herzogewina door Oostenryk-Hongarye (1908), verlangde Servië schadeloosstel ling en bereidde zich voor op den oorlog. Onder den druk der groote mogendheden gaf het echter in Maart 1909 zyn tegen stand op. Den 28 Maart van dat jaar werd de Kroonprins George, wegens zijn aanstoot gevend gedrag, gedwongen van zijn recht op de Kroon afstand te doen ten behoeve van zijn broeder Alexander (geb. 16 Dec. 1888). De koningsmoord te Serajewo op 28 Juli 1914 gepleegd door de aanhangers van de Groot-Servische beweging gaf Oostenrijk aanleiding om in zyn ultima tum d$n eisch te stellen „deelneming van Oostenr.-ambtenaren aan het onder zoek naar de medeplichtigen van den moord", welke eisch door Servië ge weigerd werd. De gevolgen dier weigering zijn be kend. De wereldoorlog brak uit en ook Servië heeft haar smartelijk deel gekregen. In den beginne werd de strijd met verrassend gunstige resultaten gevoerd, maar toen in 1915 de Duitsch-Oosten- rijksche troepen onder maarschalk Yon Mackensen den veldtocht begonnen tegen de Serviesehe troepen, aan wier hoofd zich ook koning Peter bevond, was de ongelijke stryd spoedig beslist. Koning Peter kwam den 3 Jan. 1916 te Saloniki aan na den moeilijken terug tocht door de woeste berglanden van Albanië te hebben meegemaakt. Koning Peter was gehuwd met Zorka, de dochter van den onlangs overleden koning Nikita van Montenegro. Zij stierf in 1890. Red.) BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Juli. ELLEMEET. Gehoren: 5. Wilhelmina Elisabeth, d. Van M. Bodbijl en Geertje van der Werf. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 16 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 179 paarden, 18 veulens, 4 ezels, 908 magere run- jderen, 593 vette runderen, 160 vette, kalveren, 306 nuchtere kalveren, 295 graskalveren, 250 schapen of lam meren, 286 biggen, 7 bokken off gei ten,- 98 overloopers. Prijs P£fi Koeien 55^-80—90 ct., pssgP65—75—85 ct., stieren 50—57i/o—65 ét., kalveren P0.70—f 0,95—f 1,20. Prijs per stuk van mager vee: melkkoeien f 350—f 710, kalfkoeien f 400-f 685, stieren f 300 -f625, pinken f150—f270, gr'h'skalvérêri f85—f130, vaarzen f 200—f 375, paarden E 400—f 600, slachtpaarden f 175—f 250, hitten f250—f400, biggen f 13—f25, big gen per week f 2—f 3, overloopers f 45 f 75, fok nuchtere kalveren f 3,0—f 40, dacht nuchtere kalveren f20—f 27. N.V. Rotterd. Cons. Veiling Weena- plein. Aanvoer 173.000 eieren. Kip: f 13 f 14,98, dito klein f 11f 12, Poolsche f 8,50—f 9,50, eend- f 11,75—f 12,15. Coöperatieve Yelling Zlerikzèo. Veiling van 16 Augustus. Aardappelen: paarsput 9—10, di!Q bon te 10, Eigenheimers (met roest) 6—8, snij- boonen (beste) 49—57, dito (oude) 8, dub bele stQkprincessen 34—40, suikerboo- nen 26—27 ct. per kilo,; kroten 6, rabar ber 5 ct. per bos, andyvie f 24 per 100 tos. Appelen: Zoete Rebbeka's 24, God- lin Keswick 14—17, 2e soort 12, Lord Suffield 19, Beauty of Kent 11-13, Addington 13—16, Citroenappel 14—15, Glasappel 15, Manks Godlin 18—20, zoete valappels 8—14, zure (dito 3—7. Peren: Beurrée 'de Mérode 30—31, Claps Favorite 29—37, dr. Jules Guyot 31, N.-H, suiker peer 21, 2e soort 18, Bergamot 20, diver se handperen 17—20, idito valperen 13 cent per kilo,. v Flnanciëel Nieuws. Beurs van Amsterdam. 16 Augustus. STAATSLEENINGEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1918 f 100 5 94Vi„ 939/ia N.W. S. obl. 1918 - 500 5 929/lfl 92l/lfl N.W. 8. obl. 1918 - 1000 5 91% 92 N.W. S. obl. 1919 - 100 5 94,s/ia 94 N.W. S. obl. 1919 - 500 5 931/, 94% N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 94«/ia Hlh N.W. S. obl. 1916 - 100 41/, 90 90 N.W. S. obl. 1916 - 500 41/, 89"/M.89%e N.W. S. obl. 1916 - 100Q.4% 90 90l/ia N.W. 8. obl. 1917 - 100 4% 87% 87%a N.W. S. obl. 1917 - 500 4*/, 85u/ia 851%, N.W. 8. obl. 1917 - 1000 41/, 85%, 857/ie N.W. S. obl. 1916 - 100 4 84Vi« 84i/la N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 8383"/,, N.W. S. obl. 1916 - 1000 4 83% 83»/ia N.W. 8. obl. - 1000 3 63 627/8 N.W.S. oert. - 1000 3 62% 62% N.W. 8. oert. - 1000 2 7, 52% 52' BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 281/, 30 Tabaksleening 1902 5 28% "30 Zegelleoning 1904 5 25 Bel. vr. goud-obl. 1907 4'/, 21%' 24% OOSTENRIJK. Obl. in papier 5 zilver 5 B. vr. Kr. Jan./Juli 4 Bel. vr. Mei/Nov. 4 PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Petr. f1000 A. 478 471% Kon. Ned. Petr. R. v. A. - 479 WVg Kon. Petr. f 100 O. A. 482 475 Kon. Ned. Petr. R. v. O. A. 482 475 Dollars (bank) f 3f19-f 3,23Marken (gr.) f 3,50f 3,72s; id. (rood) f 3,55—f 3,77s; Kronen (1000) f 0,30—f 0,35Eng. bank papier t 11,77f 11,82 Fransoh bank papier f 25,02»f 25,27s; Belg. bankpapier f 24,425f 24,65 TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verrloht in den morgen van 17 Aug. Verwacht tot den avond van 18 Aug. zwakke tot matige wiaden uit zuidelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt» waar schijnlijk droog behoudens kans op onweer, warmer. Tyd van Hoogwater en van Laagwatër Over de maand Augustus. Hoogwater: Laagwatër: D. 18 v.m. 2,39 n.m. 2,54 v.m. 8;Ï9 n:m. '8,42 V. 19 3,17 3,28 8,45 9,10 Z. 20 3,54 3,59 9,13 9,37 Z. 21 4,26 4,29 9,40 10,07 M. 22 4.53 4.59 10,07 „10,37 D. 23 5,23 5.30 10,39 11,09 W. 24 5,53 5,59 11,15 11,46 Tijd van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 2