Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL behoorende bjj de van Vrijdag: 12 Aug. 1921, no. 10G59. BUITENLAND. Verdwaald in het Oerwoud. De bekende olifantenjager Weber, vroeger administrateur van Titian Oerat, is den 20sten Van de vorige ma^and er weer eens op uitgetrokken, om zijn ge liefde bezigheid, de jacht op grof wild, ter hand te nemen. Thans, 17 dagen later, is de heer Weber nog niet terug geko men, terwijl men niet weet of zelfs gis:en kan, waar hij zich bevindt, schrijft de Sum. Post. Als altijd, alleen vergezeld van één inlander, heeft hij zich in het oerwoud gewaagd, vertrouwende op zijn goed ge sternte als Nimrod en zijn buitengewone schuttêrscapaciteiten. Zijn boy, wien hij mededeelde op jócht te zullen gaan, verbood hij zulks te zeg gen aan vrienden of kennissen, voor het geval hij langer zou wegblijven dan oor spronkelijk in zijn bedoeling had gelegen. Deze kloeke jager had voor slechts 8 dagen mondvoorraad medegenomen, zóó- dat verwacht werd, dat hij binnen dien tijd zou terugkeeren. Het ligt voor de hand, dat hij dus verdwaald is in het oerbosch, wellicht bij het volgen van een spoor of bij de achtervolging van het aangeschoten wild. Wie den heer Weber kent, weet, dat hij zich nimmer op zijn jachten bedient Van een kompas. Hij is een der stoutmoe digste jagers, die de Oostkust kent. Zijn stoutmoedigheid grenst aan het roeke- looze en zou wel eens noodlottige geVul- gen kunnen hebben. Het is niet de eerste maal, dat de heer Weber in het oerwoud Verdwaald is ge raakt. t Ongeveer 1 jaar geleden is hem het zelfde overkomen. Toen heeft hij circa 14 dagen in de bosschen in het Boven- Langkatsche, het territoir bij uitnemend heid van den Sumatraanschen olifant, rondgezworven, voordat hij eindelijk kans gezien had een kampong te bereiken, wel ke bewoond was. Uitgeput Van vermoeie nis en honger werd hij daar door de patrouilles, welke er op uit gestuurd wa ren ter opsporing, doch welke Vergeef- sche onderzoekingstochten hadden ge maakt, aangetroffen.. Thans is hij reeds 17 dagen weg, terwijl men omtrent zijn lot in 't duister tast. Men Vreest het ergste. De verschillende autoriteiten zijn ge waarschuwd en zullen trachten, den Ver dwaalden Nimrod op te sporen. Men weet alleen, dat hij den 20sten. Juni in het station Perbaoengan in den trein is gestapt, zoodat vermoed wordt, dat BoVen-Langkat wederom het doel van zijn tocht is geweest. De opstand in Marokko. De uit de verschillende verlaten stellin gen ontkomen soldaten geven schrikwek kende bizonderheden van de wreedheid der rifbewoners, die de gewonden op afschuwelijke wijze bfmaken, waarna zij de lijken berooVen en op vreeselijke wij ze verminken. De Spaansche zaakgelastigde te Tan- ger heeft bericht ontvangen, dat .de Rif- Berbers het hoofd van generaal Sylvestre op een lans hebben gestoken en door het land dragen. De hoofdman Van de karka (inboorlingen-afdeeling)Abdel Krim, draagt oVer zijn burnoes (mantel) een met gouden eikels versierde sjerp, welke steeds door generaal SylVestre werd gedragen. Dit wijst er dus op, dat het bericht, als zóu de generaal nog in leVen zijn, onjuist is. Een bomaanslag die niet doorging. Door dé bekentenissen Van enkele ter roristen, die in de laatste dagen gevan gen genomen zijn, heeft de politie in een landhuis iii het departement Tarragona (Spanje) een bom in beslag kunnen ne men, welke oorspronkelijk bestemd was om'in Juni j.l. tijdens het passeeren van den exprestrein van Madrid, waarmede de minister Van oorlog Eza naar Barce lona reisde door middel Van electriciteit tot ontploffing gebracht te worden. De electrïsche inrichting had toen ech ter niet gewerkt en er was besloten, rdat de bom tijdens het bezoek Van den mi nister Van openbare werken La Cierva zou worden gebruikt. Deze had echter van zijn voorgenomen bezoek aan Barce lona afgezien, en was dus zoodoende eVeneens aan het gevaar ontsnapt. Ten slotte hadd|en de communisten den bom voorloopig vóór andere doeleinden op geborgen. De bom bevatte niet minder dan Vijf kilogram dynamiet. De ontwapening in de praktik. De correspondent Van de Public Ledger Verneemt als zeker, dat Japan in Zwit serland Dieselmotoren bestelde ter waar de van 1.250.000 pond, om ze te installee- ren in reusachtige duikbooten. De mo toren zullen tweemaal zoo sterk zijn als die, welke Amerika eenigen tijd geleden bij dezelfde firma heeft besteld. BINNENLAND. Tweede Kamer. Op Vragen van den heer van Beresteyn betreffende verontreiniging van 't water in het oostelijk deel der Oosterschelde, heeft de m:nister Van financiën geant woord: Hét is den ondergeteekende bekend, dat het water van het grootste deel der Staatsoesterperceelen in het Oostelijke deel Van de Oosterschelde, behoorende tot de zoogenaamde Bergsche Bank, ver- J ontreinigd wordt, en dat deze Veront reiniging in hoofdzaak wordt toegeschre ven aan de vermenging van dat water met afvalwater en vuil van fabrieken en riolen van Bergen-op-Zoom. Op deze perceelen worden echter geen consumptieoesters gekweekt, maar alleen zaaioesters neergelegd, welke later voor haar Verderen groei en wasdom naar I diepe, zuivere perceelen worden overge bracht. Deze zaaioesters worden hiervoor te voren schoongemaakt en gesorteerd en op de' diepe zuivere perceelen niet dadelijk bij de aldaar reeds aanwezige oesters geplaatst, doch afzonderlijk ge houden totdat zij geen gevaar voor be smetting meer bieden. Het reinigen en sorteeren nu van de jonge zaaioesters Vóór haar overplanting naar de diepe onverdacht reine perceelen brengt arbeid en kosten voor de kweekers mede, en de omvang hiervan zou allicht van minder beteekenis kunnen zijn, zoo de Bergsche Bank minder aan verontre'niging ware blootgesteld. Of en, zoo j a, hoeVeel de perceelen meer zouden kunnen opbrengen aan pachtsom, indien ze zuiverder zouden kunnen blijven, schijnt intusschen moe- lijk na te gaan of te bepalen." De eigenlijke oesterputten ter plaatse, behooren net tot het Staatsdomein, doch zijn aangelegd door particulieren. Die te Bergen-op-Zoom zijn in Verband met boVenbedoelde verontreiniging bui ten gebruik, Van die te Tholen één, en Van de andere aldaar gedeelten. De watervervuiling vóór de stad Ber gen-op-Zoom met haar haven en uitloo- zingen in het Oostelijk deel der Ooster schelde een moeilijk op te lossen be zwaar had rèeds de aandacht Van ver schillende ambtsvoorgangers van den on dergeteekende. Intusschen is deze zaak, welke naar haar aard in de eerste plaats behoort tot de bemoeiingen van de mi nisters van arbeid en van landbouw, nij verheid en handel, bij deze ambtgenoo- ten Van den ondergeteekende reeds in be handeling. vindt het meer gewenscht de belasting zelf in te vorderen. Verleden jaar is alles geïnd. In andere plaatsen gaat dat mis schien moeilijker. De ontVanger is er voor. Op een vraag van den heer Geleijnse of de ontdvanger bij heffing door het Rijk in tractement vermindert, antwoordt de voorzitter ontkennend. Ten slotte wordt hiet 5 tegen 2 stemmen besloten aan de Kroon te Verzoeken den Hoofdelijken om slag zelf te doen inVorderen. Bij de rond vraag zegt de heer Flikweert, dat hij bij nieuwe Vaststelling van de heffing H. O. rekening zou willen houden met kinder aftrek. De Voorzitter zegt daarvoor oók Veel te voelen. Naderhand kan daartoe worden besloten. Hierna sluiting. SCHERPENISSE. Toen de landbouwer K. Suurland in zijn weide kwam, ont dekte hij, dat een hond bezig was met zijn schaap. Naderbij gekomen, bleek, dat het dier Voor een gedeelte al opgegeten was. De eigenaar van den hond is ver moedelijk bekend, zoodat de schade wel vergoed zal worden. Op een andere plaats werd een schaap in de sloot gevonden; dit zal waarschijnlijk wel door denzelf den hond daarin gedreven zijn. De schaapherder L. Guiljam had zijn kudde schapen op een korenveld ge bracht. Door de droogte breken de hal men meer dan op een ander jaar, zoodat er Veel aren op den grond lagen. De schapen hebben daarvan zooveel gege ten, dat er vier dieren al spoedig dood waren. ONDERWIJS. NOORDWELLE. De voordracht voor Hoofd der Openbare School bestaat uit de heeren J. van Vliet te Vlaardingen J. van de Velde te Rotterdam en J. Witte te 's Heer-Arendskerke. ST.-MAARTENSDIJK. Voor de even tueel te stichten U.L.O.-school alhier, hebben zich alleen uit deze gemeente thans reeds 29 leerlingen aangemeld. Het vereischte aantal bedraagt 18. Uit Stad en Provincie. NIEUWERKERK. Vergadering van den Raad der gemeente, gehouden op Woens dag 10 Augustus. Afwezig de heer De Bruijn. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna wordt overgegaan tot 'be- eediging van het benoemd raadslid, den heer N. J. Geleijnse. Genoemde heer legt in handen van den voorzitter de ver eischte eeden af. De voorzitter feliciteert den heer Geleijnse met zijne benoeming en hoo^t, dat hij als onpartijdig lid aHeen de belangen der gemeente zal behartigen. De heer Geleijnse dankt den voorzitter voor de hartelijke woorden, hóópt dat hij de omtrent hem gekoesterde Verwach tingen niet zal beschamen en beveelt zich in aller Vriendschap aan. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Tijdens het lezen daarvan komt de heer de Bruijn ter vergadering. Wordt gelezen en Voor kennisgeving aangenomen het door Ged, Staten goedgekeurd raadsbe sluit tot wijziging der begrooting voor 1921. De navolgende ontheffingen van aanslagen worden verleend: K. Steur voor 8 maanden; J. Bom Voor 8 m.; C. Steen- dijk Voor 6 mi.; C. Zeeman voor 6 m.; J. W. Van Oeveren voor 5 m.; wed. Joh. Lemsom Voor 6 m., alles hoofdei, om slag 1921, en C. Kleemans voor een half jaar hondenbelasting 1921. Wordt gelezen een adres van R. A. Gaanderse, waarbij deze er zich over beklaagt, dat Voor het delven der water leidingen geen en voor het uitdelven van den Groenen put wel een vergoeding van gemeentewege is uitbetaald. De voorzit ter merkt op, dat er onderscheid dient gemaakt te worden tusschen deze werk zaamheden. Het bedelven der waterlei dingen is geschied krachtens artikel 16 Van het polderreglement. Hij stelt voor om aan het Verlangen om ook vóór het bedelVen der waterleidingen vergoeding te geVen, niet te voldoen. De heer Flik weert Vindt 't jammer, dat dit niet tegen de menschen is gezegd en wijst er Ver der op, dat in 1911 de put te Kapel le ook Van gemeentewege is gedolven. De heer Van Klinken vindt, dat de menschen die het uitgedolvene hebben mogen be houden, behoorlijk zijn beloond. De heer de Bruyn vraagt of de gedolven water leidingen polderleidingen zijn, zoo" ja, dan is hij Voor het voorstel van den voor zitter. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. De heer Flikweert merkt nog op dat de Groene put door iedereen wordt gebruikt; het uitde'.Ven is dus een alge meen belang. De heer Geleijnse vindt dit ook. Hierna wordt besloten op het adres van Gaanderse afwijzend te beschikken. De gemeente-begrooting voor 1922 wordt door B. en W. aangeboden. Een door B. en W. opgemaakt ontwerp-besluit tot wijziging der begrooting Voor 1921 wordt z. h. s. Vastgesteld. De rekening der ge meente oVer 192Ó wordt voorloopig vast gesteld in ontVang op f31138,78, in uit gaaf op f 30258,371/2, batig slot f880,405. De rekening van het burgerlijk armbe stuur oVer 1920 wordt goedgekeurd in ontV. op f 1383,73, in uitg. op f1371,525, batig slot f 12,20'. De begrooting van het burgerlijk armbestuur Voor 1922 wordt goedgekeurd in ontVang en uitgaaf op f 1252,20 Het subsidie voor 1922 aan ge noemde instelling wordt bepaald op f 1200. Aan de orde is bespreking heffing plaatselijke inkomstenbelasting. De voor zitter geeft voorkeur aan heffing door de Rijks-administratie. De gemeente krijgt dan maandelijks Yio ^an benoodigde. belasting en behoeft dan geen kasgeld meer op te nemen. De heer Flikweert KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Spannum, J. Vermeulen te Mijnsheerenland. Te 's-Grevelduin- Capelle, B. van der Wal te Barneveld. Te Wyckel (Fr.), D. Louwerse, cand. te Arnhem. Te Asperen, Dr. C. Velte- naar te Veenendaal. Aangenomen: Naar Ellecom, B. de Jong te Heemse. Zondag 6 Sept. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat ds. P. v. d. Linden te Nieuwerkerk zijn evangeliebediening aldaar aanvaardde. Geref. Kerken. Beroepen: Te Westbroek c.a., N. G. Kerssies te Wezep. Bedankt: Voor Beilen, W. J. J. Velders te Rottevalle (nadere beslissing). Voor LeimuideD, A. G. Wolf te Loenen Vreeland. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Boskoop, J. B. C. Croes te Vlissiogen. PREDIKBEURTEN. Zondag 14 Augustus. Zierlkzee. Geref. Kerk. 10.30 en 6 30 ure, ds. Wielen ga. Chr. Geref. Kerk. Vm doe. Lengkeek van Apeldoorn (H. Avondmaal), nra. en av., idem (Op den gewonen tijd). Evangelisatie Jeruël. 10.30 en 7.30 ure, Ge wone dienst. Kerkwerve. 3 ure, ds. Diederiks. Serooskerke. 10.30 ure, ds. Diederiks. Burgh. 9.30 ure, ds. Boogaard. Renesse. 10.30 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 3 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 3.30 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Goedhuis. Oud- Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30 ure, ds. Poort Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Laarman. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kork. 10 en 3 ure, ds. Oudkerk van Kralingen. Zonncmalre 3 ure, ds. Van Meer. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. Van Meer. Dreisohor. 3 ure, ds. de Leur Ouwerkerk. 10.30 ure, ds. de Roode. 1 Nieuwerkerk. 10.30 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Oosterland. 10.30 en 3 ure, dr. Weeda: Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Slrlansland. 3 ure, ds. v. d.v Linden. Bruinisse. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 9.30 en 5 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud- Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, de heer Beekman. St.-Fillpsland. 3 ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Tholen. 10, ds. Los en 3 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Bolwijn. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Maartensdljk. 10.30 en 7 ure, ds. Keller. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 10.30, ds. Van Griet huijzen en 3 ure, Preeklezing. Geref. Kerk. 10.30 en 3, ds. Staal; 7 ure, Preeklezing. Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Van Griethuijzen. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Olmer van Groote Lindt. Scherpenisse 10.30, Leeskerk en 7 ure, ds. Van Griethuijzen. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavenisse. 10, ds. Datema en 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Keiler. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, ds. Fraanje. VAN HEINDE EN VER. Op Hiro-Sjima (Japan) is een mu nitie-depót ontploft; het aantal dooden en gewonden overtreft naar het heet de 200. Te Bakoe (Rusland) zijn in het olie district reusachtige branden uitgebroken, die 't geheele gebied dreigen te verwoes ten. Bluschmiddelen ontbreken geheel. Wegens voorgestelde loonsverlaging dreigt een spoorwegstaking in Amerika. De Roemeensche politie is een sa menzwering op het spoor gekomen, wel ke ten doel had dén trein te doen ont sporen, waarmee de Roemeensche kroon prins naar Transylvanië zou reizen. Zes communisten zijn gearresteerd, als ver dacht, de spoorlijn te hebben ondermijnd. De betaliog van het eerste milliard gouden marken tot 31 Augustus, volgens het Londensche Ultimatum is verzekerd. Het bericht dat Lenin een buiten- landsche reis zou gaan ondernemen, wordt tegengesproken. De Opperste Raad heeft volgens een Havas-bericht besloten een inter nationale commissie te benoemen ter be- studeering van de mogelijkheid om hulp te bieden aan de hongerlijdende bevol king van Rasland. Samuel Gompers, president van de Ainerikaansche arbeidersfederatie, die op het oogenblik de conferentie van den internationalen typografenbond te Quebec bijwoont, heeft zich afkeurend over de ontwapeningsconferentie uitgelaten. De drie touristen, die sedert meer dan een week uit Innsbruck vermist werden, zijn eindelyk in het Karwendel- gebied gevonden en gered. Generaal Badoglio, chef van den staf van het Italiaansche leger, die een reis door de Vereenigde Staten maakt, heeft verklaard, dat Italië de wereld in ontwapening voorgaat, door het aantal legercorpsen van twaalf tot negen te verminderen. Uit Moskou wordt gemeld, dat ook in Oost- en West-Siberië de oogst is mislukt. Uit betrouwbare bron wordt mede gedeeld, dat tot einde Juli reeds 130,000 personen aan de cholera zyn gestorven. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een niislukte jacht. Voor het perceel der firma Gruyters in de Turf straat te Zutfen, dat verbouwd wordt, verzamel de zich een aantal mensehen; men hoorde duidelijk lawaai alsof er gewerkt werd, en dat mag immers tegenwoordig niet meer Vanwege den achturendag! Fluks liep een werkman naar de politie om te klagen, dat daar achter de schutting de Arbeidswet werd overtreden. De politie kwam eens kijken en toen bleek haar, dat de aannemer en de eigenaar van het perceel bezig waren met steenen bikken. Die mogen dat, gelukkig, nog doen als ze willen. En dus behoefde er geen pro ces-verbaal te worden opgemaakt. Doodslag. De gebroeders M. en J. F. en N., aangehouden als Verdacht van doodslag op den 33-jarigen Luijten te Beek bij Princenhage, hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. Het zijn drie boerenjongens uit Beek, over wier ge drag nooit ernstige klachten werden ge hoord. Zij moeten hebben gehandeld on der den invloed van drank. Bij het lijk lag een zwengel. Uit het j ustitiëel onder zoek is gebleken, dat de hoofdwonde is toegebracht door M. F., geholpen dóór A. N., terwijl een jongere broeder van F. met zijn fietslantaarn de eerste heeft bij gelicht. Werkloosheid. In de gemeente Seho- terland trekken vrouwen van werklooze Veldarbeiders van huis tot huis om een gave. En dat midden in den zomer! Nachtvorsten. In den nacht van Dins dag op Woensdag heeft het in het Noord- Westen van Overysel en het Zuid-Westen van Drente zoo sterk gevroren, dat de weilanden, als in den winter, geheel wit waren. Drama te Veendam. De 22-jarIge H. K. en de 20-jarige A. Br., beiden te Veen- dam hadden verkeering. Daar de ouders van een der verloofden tegen het huwe lijk waren, hebben beiden arsenictim ingenomen, ten gevolge waarvan K. is overleden. Het meisje hoopt men in het leven te houden. Geen werk voor het gemeentebestuur. Tusschen het gemeentebestuur en de schilders te Hardenberg is een geschil ontstaan. Elk jaar werd den schilders bericht gezonden, zoo ook nu weer, dat in de vacantie de lokalen van de ver schillende scholen in de gemeente zouden worden schoongemaakt, met verzoek de inschryvingsbiljetten voor een zekeren datum in te zenden. Ditmaal hebben alle schilders niet in geschreven, doch hebben zij aan hét gemeentebestuur medegedeeld, dat zij niet wenschen in te schryven. De reden hiervoor wae, dat het ge meentebestuur voor het verven der boerenwoningen in het Véld, vërf had aangekocht en die aan de huurders der bedoelde woningen had verstrekt om daarmede hunne woningen aan den buitenkant te verven. De schilders mfeenen hierdoor in hun vak te zyn benadeeld' on verklaarden geen werk voor het gemeentebestuur te willen verrichten. Inbraak. Twee gemaskerde inbrekers hebben den nachtwaker van de tram remise te Enschede overvallen. Terwijl de een den waker met een revolver in bedwang hield, ontnam de ander hem de sleutels. Zij stalen uit de brandkast onge veer f800 aan specie. Na den telefoon draad te hebben doorgesneden, poetsten ze de plaat. Uit broeger eeuwen. Een vroeger kerkhof bij Elahuizen (Friesl.), eeuwen geleden door het water van de Flusen Verzwolgen, is door de droogte thans weer zichtbaar. Onvoorzichtige fietsrydsters. Op den Utrechtschen weg bij Arnhem heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Twee meisjes, van 20- k 22-jarigen leeftyd, wonende te Amsterdam, en logeerende bij een familie te Arnhem, fietsten in de richting Oosterbeek en werden ter hoogte van da Brink achterop gereden door een auto. Een van de meisjes lietste links van den weg op het rijwielpad, de andere rechts. Op het waarscbuwingssignaal van de auto stuurde laatstbedoeld meisje naar lioks en kwam daardoor voor de auto. De chauffeur haalde ook naar links nit, waardoor het op het rywielpad ry dende meisje werd aangereden en tus schen de auto en een paal werd gedrukt, Zij kwam er met eenige schrammen en een totaal verbrijzelde fiets af. Het meisje, dat links was uitgeweken, sprong van haar fiets en werd door de auto over reden. Na ceüige oogenblikken is zij overleden. In de nabyheid van de plaats van het ongeval reed een meisje uit Groningen, die van het gebeurde zoo schrok, dat zij tegen een hoop steenen opreed en daarbij verwondingen opliep, die haar overbrenging naar het Elisa- bethsgesticht noodig maakte. De chauffeur, die, volgens ooggetuigen geen schuld heeft, kreeg eenige ont vellingen. Flnanclëel Nieuws. Beurs van Amsterdam. 11 Augustus. 8TAATSLEENINGEN. NEDERLAND. N.W. 8. obl. 1918 f 100 5 N.W.S. obl. 1918 - 500 5 N.W. 8. obl. 1918 N.W. 8. obl. 1919 N.W. S. obl. 1919 N.W. 8. obl. 1919 V.K. Heden 947/16 94Vm 92»/u 92'/ia 91!/a 9l3/4 95 Va 94»/ia 94»/ia 93V# 949/ia 94 Vi# 1000 5 100 5 500 5 1000 5 N.W. 8. obl. 1916 - 100 41/, 897/;; 90 N.W. 8. obl. 1916 - 500 4Vt 897/i« 89»/ia N.W. S. obl. 1916 - 1000 41/, 891/, 90 N.W. S. obl. 1917 - 100 4V# 877/lfl 873/4 N.W. S. obl. 1917 - 500 4l/a 85s/s 8516/ia N.W. S. obl. 1917 - 1000 4»/, 84is/lfl 85l/ia N.W. S. obl. 1916 - 100 4 84"/ia 8*Via N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 83V, 83 </9 63 V4 83»/. 83'/, 63 627/, 527/, N.W. S. obl. 1916 - 1000 4 N.W. 8. obl. - 1000 3 N.W. 8. oert. - 1000 3 N.W. 8. oert. - 1000 2Va 53V. BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 Tabakaleening 1902 Zegelleening 1904 Bel. vr. goud-obl. 1907 4 Va OOSTENRIJK. Obl. In papier zilver 5 B. vr. Kr. Jan./Jull 4 Bel. vr. Mei/Nov. 4 PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Petr. f1000 A. Kon. Ned. Petr. R. v. A. Kon. Petr. t 100 O. A. Kon. Ned. Petr. R. v. O. A. Dollars (bank) f 3,20-f 3,24 f 3,99—f 4,02; ld. (rood) f 4,03—f 4,07; Kronen (1000) f 0,44—f 0,47 Eng. bank papier f 11,75—f 11,78 Fransoh bank papier f 25,17sf 25,27s; Belg. bankpapier f 24,27s-f 24,47s. 28Va 28Va 29"/a 287/, 227/, 25 20V4 2IV, - 27/ia 28/a 492 478 492 479 498 l/a 482 494V9 482 Marken (gr.) BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Juli. ST.-MAARTENSDIJK. Geboren: Jan, z. van P. J. Bazen en E. Scherpenisse Adriaan Dingenus, z. van A. P. van de Ree en P. Bijl; Adriaan Jan, z. van A. J. van IJsseld^k en N. Hartog; Willem, z. van H. J. Hoek en W. Suur land; Jacob Jan, z. van C. G. Hage en C. C. HageIzak Jacob, z. van W. Wielaard en J. U. op den BrouwAntho- nette, d. van C. J. Koopman en J. Lindhout. GehuwdG. den Exter, wedr. uit Philippine, 40 j. en M. C. Vroegop, j.d., 23 j.; G. Geuze, j.m., 38 j. en M. A. van Splunter, j.d., 34 j. Overleden: B. M. Goudzwaard, 77 j., weduwe van M. van der Slikke. MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 11 Aug. De aanvoer bestond' hoofdzakelijk uit tarwe, die f 1 k f 1,25 per H.L. minder opbracht dan vorige week. Tarwe f 17 k f 17,65, chevaliergerst f 18 k f 18,50, wintergerst f 16 k 16,25. Aardappelen, eigenheimers f 5,50 k f 6 per 70 K.G. Uien (groote) y 5 per 50 K.G. Coöperatieve Veiling ZIeriksee. Veiling van 11 Augustus. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f 12, KLEINE VEILING. KIPEIEREN f 11,90 k f 12,40; EENDEIEREN f 12,10. KALKOENEIEREN f 15,—. alles per 100 stuks. Aanvoer 2600 stuks. BOTER f 1,68 k f 1,80. CORRESPONDENTIE. Programma's Van feestelijkheden op 31 Augustus a.s. worden niet als bericht ge plaatst. De Red.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5