Uit Stad en Provincie. 427e Staatsloterij. z|jn vertoond. Zoo komen o a. een reus achtig danspaleis uit België en een groote cabarettent uit Rotterdam. De scheuring in het Leger des Heils. Volgens een bericht van de zyde van het Leger des Heils in de Prov. Gr on. Ct., heeft de scheuring, waarvan we dezer dagen gewaagdenniot heel veel te beteekenen. Geen 25 officieren, doch, voor zoover bekend, slechts een zestal officieren hebben hun ontslag genomen. De oorzaak van deze handeling moet daarin gezocht worden, dat brigadier Maste weigerde een nieuwe aanstelling te aanvaarden. De functie van maatschappelijk secre taris bekleedde h|j reeds 15 jaar, een buitengewoon langen tijd. Het komt in het Leger des Heils maar hoogst zelden voor dat een officier zoolang één aan stelling bekleedt. Een vijftal officieren, die onder hem werkten, hebben nu gemeend den heer Maste te moeten volgen. De opengevallen posten zyn alle door bevoegde officieren ingenomen, zoodat de arbeid zijn gewonen gang gaat. Een nieuw liberaal weekblad. Naar wij Vernemen, zal 7 Sept. a.s. het eerste nummer verschijnen van een nieuw Weekblad, getiteld „De Vrijheid'', Alge meen Nederlandseh Weekblad onder jour nalistieke leiding van mr. J. J. van Bol huis te 's-Gravenhage. Dit weekblad zal in' pojitiek opzicht een vrijzinnig karak ter dragen en ruimschoots aandacht schenken aan de economische politiek en aan den toestand Van de Nederlandsche industrie. Tegelijk met de verschijning Van dit niéuwe blad, dat zal worden uit gegeven door de N.V. Drukkerij en Uitge vers-Mij. „De Vlijt' te Arnhem, zullen de weekbladen „De Loods en ,,De Nati onale' ophouden te verschijnen; 't derde vrijzinnige weekblad „De Vaderlander is,; zooals bekend, «enige weken geleden ppgèheven. Possenvereenvoudiging. Naar wij vernemen, is als gevolg van een Op het Departement van Buitenland - sche Zaken gehouden conferentie van de betrokken Departementen van algemeen bestuur een vereenvoudiging der ver- keersformaliteiten in onderzoek, c. q. af schaffing van reisvisa ten aanzien van sommige landen. ZIERIKZEE. In de gisteren (Donderdag) gehouden vergadering van het water schapsbestuur van Schouwen werd ter voorziening in de vacature voor heem raad, ontstaan door 't ontslag van den heer A. v. d. Weyde, de volgende voor dracht opgemaakt: 1. J. Padmos, 2. J. Steur en 3. J. Smallegange. Door de heeren P. A'. Ribbens wordt, zooals men weet, tegenwoordig een goederendienst onderhouden tus- schen Zierikzee en Rotterdam. Deze dienst dateert reeds van af 1752, toen Anth. Ribbens beurtman was op Rotter dam tot 1786, in welk jaar hy overleed. Zijn zoon Pieter, geb. in 1752, was ge lijktijdig met een beurtschip in dienst h|j werd in 1773, dus op 21-jarigen leeftyd, schipper. Met een gaffelschip werd in die dagen door voorvaderen der familie Ribbens, welke dezelfde namen droegen als de tegenwoordige leiders van bovengenoemde onderneming, dep goederendienst op Rotterdam onder houden. 0UD-V08SEMEER. In den Kerkepol- der, waarin het dorp ligt, wordt in den grond op de diepte van circa 16 20 M., overal heerlyk water aangetroffendezer dagen werd in het weiland van den heer C. Dv Ampt, in de nabijheid van jtièt dóip, een Nortonwel geboord en Onmiddellijk had men weer uitstekend water. VERKOOPINGEN, ENZ. BRUINISSE, 10 Aug. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden alhier in het openbaar verkocht: voor mej. de wed. C. de Waal—Muller: een woonhuis, erf en tuin in de Kerkstraat, voor f 4350; Voor den heer G. Mol: een woónhuis, schuur, erf en tuin, in de Molenstraat, Voor f 3750, Eit»T>iiÖÜW EN VEETEELT. De Eerste Ned. Coöp. Kunstmestfabriek te Vlaardingen. Omtrent zijn bezoek aan deze fabriek schrijft de heer Jac. de Rijke Hzn. te Zonnemaire Aanvankelyk behoorde ik tot degenen, welke langzaam waren om te storten op hunne aandeelen; dit was een gevolg van verkeerde voorstellingen omtreiit den gang van zaken, welke ontstaan zijn hoofdzakelijk door valsche geruchtui van de zyde van tegenstanders, welke niet nalaten de zaak zooveel mogelijk af te breken. Ik kan U echter verzekeren, dat ik door myn bezoek aan de fabriek geheeï ben veranderd in myn opvattingen en daarom direct ben overgegaan op myne aapdeelen te storten. B|j ons laatste bezoek troffen wy het byzonder daar er juist een zeeboot met fosfaat in lossing lag aan de fabriek, "zoodat w|j ons konden overtuigen van de snelle en economische losinrichting. W|j constateerden, dat door 4 werklieden in twee ruimen uit de zeeboot werd gelost, welke werklui tot taak hadden, de z.g.n. grijpers te richten in de losse fosfaat, wqlke gryper zichzelf daarmee vulde (on- 'geveeri 3000 K.G. per keer), vervolgens met de electrische kraan opgehaald werd, daarna opende zich de gryper weer juist boven eèn trechter en stortte den inhoud daarin. Onder die trechter reden de wagentjes van het luchtspoor en werden daaruit gevuld, terwyl de hoeveelheid telkens automatisch werdt gewogen. Deze kipwagentjes van het luchtspoor kunnen door heel de fabriek circuleeren en worden op elke willekeurige plaats automatisch gelost; dit alles kan door één persoon van uit de verte worden bediend. Naar men ons meedeelde kon de lossing van de zeeboot (ca. 3000 ton) in 2 dagen geschieden, terwyl er 7 dagen voor worden gegeven. Voor eiken dag, dat zoo'n boot vroeger gelost wordt, krfjgt de fabriek vergoe ding voor despatch, in dit geval zou er ongeveer f 5000 mee worden verdiend, waaruit bl(jkt, dat, hoewel zoo'n losin richting duur in aanschaffing is, zy zich zelf in korten tijd kan terugbetalen. Alles in deze fabriek is er op ingericht om met weinig personeel toch vlug te werken, zooveel mogelyk machinaal en automatisch, hetwelk vanzelf meebrengt hooge aanschaffingskosten doch goed- kooper productiekosten. Wy namen ook een kykje in het eigen lijke fabrieksgebouw, grootsch ingericht met enorme machines, alles ijzerwerk en beton, verder zagen wy een groot aantal ketels voor zwavelzuur, tevens twee tank- lichters voor het vervoer van zwavel zuur, dan nog de pompinrichting, de schaftlokalen, timmermanswinkel, smede rij en montage-werkplaats, zakkenmaga- zy'n met stapels ledige zakken, welke weldra door middel van machines elec- trisch worden gevuld en automatisch gewogen. Wy bezichtigden verder de binnen haven, waarin de schepen beladen zullen worden uit de groote loodsen, terwyl aan de andere zyde van deze loodsen de spoorwagens kunnen laden, alles in gericht op vlug en zuinig werken, kortom volgens ons leekenoordeel een fabriek eerste klasse. Wy kunnen dan ook eiken aandeel houder, in de eerste plaats denzulken, welke nog niet voldoende hebben gestort, ten zeerste aanraden een bezoek aan de E. N. C. K. te Vlaardingen te brengen, om zich te overtuigen wat er voor hun gestorte gelden is gebouwd, en er toch zeker gezegd mag worden, dat er w a a r voor ons geld is geleverd. De vlasoogst in België. Volgens mededeeling van den adjunct- Rykslandbouwconsulent te Brussel is ten gevolge van de aanhoudende droogte de vlasoogst in België dit jaar grooten- deels mislukt. De stengellengte bedroeg als regel slechts 24—40 c.M. In talryke gevallen werd het gewas dan ook ge maaid, in plaats van het op de normale wijze te oogsten. De beste partyen zyn voor circa frs. 3000 per H.A. op stam verkocht. Het is verder de betrekkelijk geringe oppervlakte met dit gewas beteeld, welke maakt, dat de vlasproductie in 1921 verre beneden het gemiddelde is gebleven. België heeft in het jaar 1911 19,996 H.A., in 1912 21,602 H A., in 1913 23,113 H.A., in 1919 21,832 U.A., in 1920 50,726 H.A., in 1921 14,966 H.A. met vlas be teeld. Dit jaar bedroeg het aantal H.A. met vla's bebouwd nog niet 1/8 gedeelte van het voorgaande jaar en bleef ook zeer belangryk beneden de gemiddelde opper vlakte van de laatste jaren voor den oorlog. Door de geringe oppervlakte en de slechte oogstresultaten is de totale vlas opbrengst dit jaar uiterst gering. Evenwel z|jn nog aanzienlijke voor raden van de abnormaal groote pro ductie van het vorige jaar aanwezig. JKUNST EN WETENSCHAPPEN. Reimerswaal. Naar de M. C. verneemt berust het door ons aan het Handelsbl. ontleende bericht aangaande waargenomen pogin gen om de overblijfselen van Reimers waal voor verderen ondergang te bewaren, blijkbaar op een misverstand, voor zoo ver het Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen daarin genoemd wordt. By het bestuur van dat Genootschap is een dergelijk plan niet in overweging. VERSCHILLENDE BERICHTEN. „Steppie"-staan. Men meldt uit Maars- sen aan 't Centrum Zaterdagmiddag keerde een werkman per fiets huiswaarts, toen hem onderweg door een meisje gevraagd werd, of zy op zijn „steppie" mee mocht rijden. De man volde» d aan het verzoek en bracht haar van Maarssen naar Maarsseveen. Hoe. vreerad ttond hij evenwel te kyken toen h|j by thuiskomst zijn portemonnaie miste met circA 50 gulden er in Direct keerde hij denzelfden weg terug in de hoop z|jn verloren schat terug te vinden. Wat tchter te vergeefs was. Ten einde raad stelde hy de politie in kennis met het gebeurde. Deze wist het meisje spoedig te arresteeren. Zy bekende de portemonnaie gerold te hebben. Het geld was al zoo wat op. 'n Schoenfabriek in vlammen. Woens dagavond werd de Stoomschoenfabriek van J. Schrauwers te Kaatsheuvel een prooi der vlammen. Veel schoenwerk en leder ging verloren. Met moeite bleven de omliggende huizen gespaard. Het watergebrek deed het ergste vreezen. Met kruiwagens werd het water van de naastbyzynde pomp aangebracht. Een kat in de uuto. Te Den Haag wilde een bewoner van de 8uezkade van zyn auto gebruik maken. Het voer tuig liep echter niet. Ten slotte opende hy de overdekking van de motor en wat bleek toen? Dat er een kat tusschen de machine zat. Het arme dier was deerlyk geschroeid, maar leefde nog en toen het uit zyn nauwe gevangenis was bevryd, poetste het de plaat. Men denkt aan menschelijke kwaadwilligheid. Duur sigaartje. Een Nederlander, die zyn vacantie te Neuenahr doorbracht, had eenige sigaren op reis meegenomen. Het merk beviel hem, en h|j bestelde by den leverancier nog een kistje. De 100 sigaartjes werden naar Neuenahr opge zonden, waar de geadresseerde een ver rassing wachtte. Op de zending was een invoerrecht verschuldigd van 6200 mark, als volgt gespecificeerd: invoerrecht op 100 sigaren 600 mark, byslag voor goud- agio 900 pet. 5400 mark, samen 6000 mark, welk bedrag nog met 200 mark verhoogd werd, omdat de sigaren ^an een bandje waren voorzien. De sigaartjes werden geweigerd en zyn thans het eigendom van het Duit- sche r|jk. Jeugdige doordraaier. Eenigen tijd ge leden werd een 18-jarige jongenin dienst bij de „Simplex" te Amsterdam, uitgezonden om een cheque, groot f 5500, te innen. De jongen wisselde de cheque in en ging er met* den buit van door. Hy heeft door het land gezworven en het geld opgemaakt. Dezer dagen landde hy in Apeldoorn aan, nadat alles was verbrast. Ten einde raad ging h|j naar het politiebureau, waar h|j in arrest werd gesteld. Thans is h|j reeds naar Amsterdam vervoerd, ten einde tegen over de justitie zyn onbezonnen daad te verantwoorden. Onder de paardenhoeven. Te Zuidzande geraakte de landbouwer W. de Feytel met een span paarden op hol. Hy had daarbij het ongeluk tusschen de hollende paarden te vallen, welke hem de borst intrapten. De ongelukkige, die levenloos 'werd opgenomen, is 52 jaar oud en laat een vrouw met drie kinderen achter. Bij tijds er bij. De Haagsche politie heeft Woensdag moeten ingrijpen in een familietwist in een perceel aan de Ncw- tonstraat. De bewoner van dat huis leefde gescheiden van zyn vrouw. Het driejarig kind was by hem. De vrouw, die lydende is aan toevallen, had reeds meermalen gezegd het kind te zullen vermoorden. Woensdag gelukte het haar het huis binnen te sluipen, het kind te grypen en het mede te trekken in een kamer. Een agent van politie, die door buren gewaarschuwd werd, begaf zich onmiddellijk in het vertrek en vond er het kind gelukkig ongedeerd. De vrouw, die bij zyn komst trachtte te vluchten, wierp een mes weg. Achterstand in administratie. In een gehouden raadsvergadering te Drachten werd behandeld een antwoord van het accountants-kantoor Corr. Visser te 's Gravenhage, waarin werden weerlegd de in een rapport van den directeur van 't Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen gedane mede- deelingen betreffende achterstand in de administratie en boekhouding van de gemeente-gasfabriek te Drachten en de onvoldoende contróle deswege van ge meld accountants-bureau. De raad sprak als zijne meening uit dat het accoun tants-kantoor van Corr. Visser niet de medegedeelde feiten heeft kunnen weer leggen en dat uit het ingesteld onder zoek wel gebleken is dat de controle op de administratie niet naar behooren geschiedde. Gemeld kantoor is van de verdere contróle ontheven. Staking geëindigd. De staking van de landarbeiders in den Anna Paulowna- polder is, naar Het Volk meldt, geëindigd. Na drie dagen staken teekende het over- groote deel der werkgevers (in het geheel 54) het contract, opgesteld door de ar beidersorganisaties in overleg met tien landbouwers. Verschillende verbeteringen in loonen en arbeidsvoorwaarden werden verkregen, o.m. verzekering tegen onge vallen, voor overuren 50 pet. verhooging, een extra verhooging van 50 cent per dag voor de losse arbeiders, voor de los-vaste arbeiders het geheele jaar ge regeld werk, behalve by vorst, sneeuw en regen. Een en ander is vastgelegd in eene overeenkomst, welke tot 12 Mei 1922 duurt. Van de brug geOailen. Toen te Doe- tinchera een begin werd gemaakt met het herstel Van de Ophaalbrug over de OudeAIJsel en m!en, na het afnemen der gewichten, de klap losmaakte, ging deze plotseling met een groote vaart omhoog, terwijl Vier werklieden op 't vooreind zaten. Alle Vier vielen naar beneden, waarbij ze terecht kwamen te midden Van balken en rails. Twee arbeiders liepen ernstige been wonden op, Van den derde werden een Viertal ribben gekneusd. De vierde bleef ongedeerd. Het zesde zintuig bij mieren. Eenige dagen geleden, aldus „1 Opinionrichtte een boschbrand groote verwoestingen aan in de kuststreken Van Bislen (Engeland). De brand duurde Verscheidene dagen. In de kleine dalen, die deze bosschen doorsnijden, bevinden zich geweldige mie rennesten, kleine bergen, waar men 24 uur Vóór het naderen van het vuur een ongewone bedrijvigheid opmerkte. De ge heele bevolking van een tiental' kolonies Verliet de nesten en nam eieren, jongen, Voedsel, en zelfs materiaal voor het ver- Vaardigen van een nieuwe woning mee. De mieren zetten zich in beweging in lange en dichte gelederen, en hielden halt aan den anderen kant Van een weg, die een groot bosch begrensde. Den volgen den morgen bereikte de boschbrand den weg en doofde Vanzelf uit. De mieren, druk bëzig met hun nieuwe constructies, schenen zich geenszins te bekommeren oVer de vlammen, die hun verwoestings- werk op eenige meters afstand Verricht ten. Jenever-dieven. In den vorigen nacht hebben zekere H. R. en de chauffeur T. W. R. te 's-Gravenhage, getracht een vat, inhoudende 100 liter jenever, te stelen. Het vat lag aan de Laakhaven. Met zyn auto was T. W. R. daar aan gekomen. H. R. was hem behulpzaam b|j het inladen. Juist op dit moment werden z|j overvallen door politie, die de mannen, de auto en het vat jenever medenamen naar het politiebureau. VAN HEINDE EN VER, Lloyd George's plan, om als Britsch gedelegeerde der ontwapenings conferen tie te Washington bij te wonen, staat thans vast. Door een reusachtigen brand werd de stad Pinsk Wolhynië, die ODgeveer 60.000 Inwoners telt, b|jna geheel in de asch gelegd. De toestand der bevolking is vreeselijk. Honderden gezinnen kam peeren in het open veld. Aan alle kanten woeden boschbranden. Op het Esperanto-congres, dat te Praag heeft plaats gehad, was ook de Volkenbond vertegenwoordigd. By de opening van het parlement van Queensland (N.-Zeel.) heeft de gouv. een wetsontwerp aangekondigd tot af schaffing van de doodstraf. De Fransche politie heeft een 17- jarigen Italiaanschen boef gearresteerd, die met een ander te Marseille een jeug dig wissellooper van 70.000 francs had beroofd. Bij zyn arrestatie te Saint Marcel was al in den trein naar Italië, als meisje verkleed en met een voile voor het gezicht. Een jongen van zestien jaar is dezer dagen door de assiesen der Seine (Fran krijk) ter dood veroordeeld wegens moord. Lloyd George keert heden naar Engeland terug, in verband met het ontvangen van het Iersche antwoord op de Engelsche voorstellen. De Abend meldt, dat de Deensche vertegenwoordiger van de financieele commissie van den Volkenbond, Hansen, aan den Oostenrijkschen bondskanselier heeft verklaard, dat h|j ér met beslistheid op rekenen kon dat hij op zyn laatst eind Augustus een krediet zou ontvangen van 5 millioen pond sterling. Het Spaansche Kabinet is afgetreden. Maura zal een nieuw ministerie vormen. Uit Glam Innes in Nieuw Zuid- Wales wordt de ontdekking gemeld van een ryke goudader. Te Aylmer, een stadje in Canada, heeft een brand gewoed die een schade van een millioen dollar heeft aangericht, en waardoor 700 personen dakloos zijn geworden. Naar de Lokal Anzeiger uit Bromberg verneemt, is een rooverbende het kasteel Kruschin binnengedrongen en heeft het geplunderd, na den eigenaar Albert Ulrich, zijn vrouw, schoonvader en diens zoon, een knecht en een dienstbode te hebben vermoord. Slechts een kind van zes maanden is gespaard gebleven. Naar men uit Weenen meldt, is de opstand in de strafinrichting van Stein onderdrukt. Er z|jn 6 dooden en 10 gewonden. Te Lauzendorf in Weenen heeft een groote brand gewoed in teerpak- huizen. De brandweren uit den omtrek waren naar de plaats des onheils gekomen, doch het duurde verscheidene uren voor dat de brand gebluscht was. Tijdens den brand ontploften verscheidene vaten met benzine. De schade schat men op 20 millioen kronen. De Frankfurter Zeitung verneemt uit Innsbruck, dat de stad Klausen in het dal van de Eisack (een zijrivier van den Etsch) geteisterd is door een onweer dat twee uur duurde. Door de ontstane overstrooming stortten vijftien huizen in. Naar verluidt z|jn er veertig per sonen omgekomen. Woensdagavond is te Vorst (Brussel) de 47-jarige weduwe Trolet in haar woning geworgd door den 39-jarigen Verhelst, haar neef, die onlangs uit het krankzinnigengesticht was ontvlucht. Bericht wordt, dat de Apierikaan- sche United Steel Corporation voor één millioen dollars een fabrieksgeheim heeft gekocht om een metaal te maken harder dan staal, door het harden van koper. Te Milaan zyn tengevolge van de hitte 10 personen krankzinnig geworden. Eén persoon is gestorven. De Heilige Stoel zal vertegenwoor digd zyn op de te Genève te houden vergaderingen van het Roode Kruis in zake den steun aan Rusland. De vergunning aan ex-keizer Karl om in Zwitserland te blyven is verlengd. De bhtden melden, dat de graan oogst in geheel Oostenrijk, in weerwil van de droogte, voortreffelijk belooft te worden en zelfs 60 k 100 pCt. meer schijnt te zullen opleveren dan verleden jaar. Ook de wynoogst laat zich gunstig aanzien. In verband met de gemeenteraads verkiezingen in België, die in April gehouden zyn de eerste na den oorlog is men overgegaan tot de benoeming der nieuwe burgemeesters Tot dusver zijn er 86 socialisten benoemd bij konink lijk besluit. Men voorziet, dat er ongeveer 200 socialistische burgemeesters in het land zullen worden benoemd. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat er een buitengewone bedrijvigheid heerscht aan het Turksche front. Kemal Pasja zou voornemens zyn, bij Angora een beslissende slag te leveren. In de buurt van kaap Hatteras is een nieuw spookschip ontdekt. Dit keer is het een vaartuig van c.a. 12,000 ton, waarvan men niet weet, of het zeerooverij of whiskeysmokkelen in den zin heeft. Pogingen om het schip te praaien mis lukten. Naar de Corrière della Sera uit Parys verneemt, is de Italiaanschë minister van financiën iu de financieele conferentie opgekomen voor een aan merkelijke verlaging van de kosten der militaire bezetting in het Rynland, die thans aan Duitschland's draagkracht te zeer afbreuk doen. In overleg met de Zweedsche regeering zal het Zweedsche Roode Kruis een omvangrijke expeditie naar Rusland zenden. De hulp zal hoofdzakelijk bestaan in de bestrijding van besmette lijke ziekten. LAATSTE BERICHTEN. Het Esperanto-congres. Hoe men ook over een internationale hulptaal moge denken, schryft de cor respondent van de „Daily Telegraph", het valt niet te ontkennen, dat het groote Esperanto-congres veel belang stelling heeft gewekt, niet alleen onder enthousiaste Esperantisten, maar ook in officieele kringen. Het was een fëit van veel beteekenis, dat zelfs de Volkenbond officieele gedelegeerden had gezoDden. Het schouwspel van 2700 mannen en vrouwen van niet minder dan veertig verschillende nationaliteiten, die zich in één taal met elkaar onderhielden, maakte diepen indruk. Dr. Nitobe, de officieele gedelegeerde van den Volkenbondwenschte den Esperantisten veel succes in hun streven naar internationale verbroedering. Hij kende geen belangrijker internationaal vraagstuk dan dat van een internationale taal. Afschaffing van den oorlog is het einddoel, maar men moest niet vergeten, aldus dr. Nitobe, dat Esperanto en Volkenbond vergeleken by den oorlog heel recente uitvindingen zyn. Dr. Nitobe zinspeelde terloops op de moge lijkheid, dat Esperanto een min of meer officieele taal van den Volkenbond zal worden. Van de feestelijkheden, waarvan het congres vergezeld ging, was het bal in nationale costuums, dat in het Huis van Afgevaardigden gehouden werd, een succe3. Alle zalen en corridors Waren gevuld met vroolyke dansers in hel gekleurde costuums. De Britsche gedelegeerden waren zeer verbaasd over de hartelijke ontvangst door de Duitsche Esperantisten, die 's nachts zoowel als overdag aan de verschillende stations stonden opgesteld, om hun geestverwanten in den trein toe te wuiven. Verscheidene regeeringen hadden offi cieele vertegenwoordigers gezonden, met name België, Spanje, Italië, Nederland, Saksen, de Oekraine en Joego-Slavië. Van propagandistisch standpunt is het congres uitnemend geslaagd. Er bestaat groote waarschijnlijkheid, dat de Tsjechi sche regeering het voorbeeld geeft met de invoering van onderwys in de wereld hulptaal op de Staatsscholen. Vele onder wijzers in Tsjecho-Slowakye zijn Espe rantisten en laten hun leerlingen reeds correspondeeren met Esperanto-kinderen in Engeland, Nederland en Saksen. 2e klasse. Trekkingen van 8, 9, 10 en 11 Aug. 1921. Pryzen van f30: 9438 9447 9459 22437 22458 22487 9442 9455 9472 22439 22460 Burgerlijke Stand Tan Zierikzee. Geboren: 6 Aug. Marie, dochter van J. A. Blok en J. de Valk. 11 Foort, zoon van M. C. Hoogesteger en A. van Oeveren. Gehuwd: 10 Aug. Leendert van de Graaf, jm., 23 j. en Adriaantje de Looze, 23 j., j.d. Overleden: C Aug. Johannes Mdrinus DekkfeV, 12 d. 9 B Laurina vaft der Wekken, 4 m. 10 .Tacomina Saman, 15 ra. 11 Johannes Marinus Knaap, 90 j., weduwn. van Neeltje Maria Ochtman. MARKTBERICHTEN. Coöperatieve Velling Zierikzee. Veiling Van 11 Augustus. Pootuien f 10,80—ill per 100 Kilo. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 12 Aug. Ingeklaard: Stoorasleepboot „Ajax kapt. I. Koh- fale; Zeelichtersehip „Jugend Kapt. F. Sülter; Zeelichterschip „Daheim'Kapt. E. V. Husan, allen ledig van Antwerpen, bestemd Voor Zwijndrecht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht In den morgen van 12 Aug. Verwacht tot den aror d van 13 Aug. zwakke tot matige westelijke tot zuide lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, aan vankelijk weinig of geen regen, over dag warmer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 2