burg. dr. A. Staverman, gemeenteraadslid van Vlissirigen, gaan te 10 30 met het Fokker verkeerstoestel naar Rotterdam, waar hen een lunch wordt aangeboden en keeren te 3 45 naar Vlissingen terug, waarop te 4.30 de Rotterdamsche gasten de terugreis aanvaarden. BROUWERSHAVEN. Maandagmiddag ongeveer kwart over twaalf, werd de brandweér alhier gealarmeerd. Op de hofstede „Mon Génie" waren, vermoede lijk door vonken uit de locomobiel, waar mede men. aan 't dorschen was, bijna gelijktijdig zes graanschelven door het vuur, a An getast. Al dit graan, de opbrengst van Ongeveer 50 gemeten land, is ver loren, terwijl ook een kapschuur, een hooiberg en een zoogenaamde vetstal en eenige landbouwwerktuigen w.o. een stoomdorschmachine met zelfbinder, een prooi der vlammen jwerden. Vrij spoedig kon de brandweer van Brouwershaven inrukken en nam de brandweer van Zonnemaire het blusschingswerk op zich. Aan de richting van den wind is het te danken, dat woon-, wagenhuis en stalling behouden bleven. Op dit oogen- bli'fc (Dinsdagmiddag) laaien de vlammen nog luatig op. Naar we vernemen is de eigenaar, de heer F. Hocke, behoorlijk tegen brand schade verzekerd. Hoe gering de regenval gedurende de eerste 7 maanden van 1921 is ge weest, kan hieruit blijken, dat de waar- ngmejr vanhet station Brouwershaven, de heer P. ;J. Vjhk, gedurende genoemd tijdvak een neerslag constateerde van slechts 205 mM. Over hetzelfde tijdvak van 1920 bedroeg de regenval 433 mM. en van 1 Maart tot en met 31 Juli 1919, dus slechts over .5 maanden 291 mM. NIEUWERKERK. In de vergadering van Ingelanden van den Polder de Vier Banhen van Duiveland gehouden Dinsdag 9 Aügustus 1.1. werd de rekeniDg over het Dienstjaar 19S0 81 vastgesteld tot een bedrag in ontvang van f 156310,13 en in uitgaaf van f 172020,72 l/u- Het reservefonds- bedraagt f 12128,07. Met ajgemeene stemmen op een na werd tot dijkbaas benoemd Ph. v. d". Linde te Ouwerkerk, thans tijdelijk op zichter. ANNA-JACOBA-POLDER. Het zoontje vari den bakker E. alhier had Maandag het ongeluk van zijn rijwiel te vallen, waarbij hij zijn linker-arm brak. Veertien dagen geleden viel diens dochter van een dergelijk vervoermiddel en had toen het ongeluk haar been te breken. POORTVLIET. Bij het in de maand juni te Arnhem afgenomen examen ter verkrijging van het diploma van hulp- keurmeester van vee en vleesch is o. a. geslaagd de heer B. Krijger, alhier. ST.-ANNALAND. Aan den heer S. M. v. d. Bel, die onze gemeente gaat verlaten, is met ingang van 1 Sept. eervol ontslag verleend als kerkelijk ontvanger. Dan zal het 5Q jaar geleden zijn dat hy de betrekking' aanvaardde. RECHTZAKEN. Opruiing. De Haagsche rechtbank veroordeelde Dinsdag wegenB oprniing B. de Ligt, publicist te Nuepen tot 27 dagen en A. de Jong, stenograaf te Den Haag tot 28 dagen gevangenisstraf, beide met aftrek van preventieve hechtenis. VERKOOPINGEN, ENZ. KERKWERVE, 9 Aug. Heden werd alhier ten overstaan van Notaris Bier- masz publiek verkocht, een hoefje, be staande uit woonhuis, schuur, wagenhuis, erf en bouwland, aan Koskensweg onder Kerkwerve, samen groot 1 H.A. 36 A. 20 c.A., voor f 5881,96. Toebeding f 50. Koopster Mej. de wed. H. de Vlieger- van der Linde. ONDERWIJS. Aan de Technische Hoogeschool te Delft zijn voor de propaedeutische examens, welke zullen worden afgeno men na de Zomèrvacantie, niet minder dan ruim 600 studenten ingeschreven. AANBESTEDINGEN. "THOLCNr Door-B. en W.-«ttiier* Zaterdag aanbesteed het bouwen eener U. L. O. School van de bestaande Be waarschool. Ingeschreven werd door de heeren J. Waverijn te Ierseke, voor f 20.600; T. Dijkslag te Tholen, f 19714; L. Blaas te Tholen, f18100; A. du Burck, te Tholen, f 16995. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. LANDBOUW EN VEETEELT. De „droop-ziekte", zoó schrijft men uit „Holland's Noorder-kwartier" aan het Hblk. neemt snel toe. De ziekte draagt een gevaarlijk karakter. Vele boeren heb ben reeds één, anderen twee melkkoeien verloren. Algemeene vergadering der Zeeuwsche Landbouw maatschappij. Dinsdag werd te Middelburg in hel Schuttershof een algemeene vergadering gehouden van de Z. L. M. onder voór- zittërschap Van den heer mr. P. Dieleman die er op wees, dat deze vergadering gehouden wordt in deze maand, omdat tijdéhs de landbouwweek daarvoor geen gelegenheid zal zijn. Spr. heette in het bizon der welkom den vice-admiraal, com mandant in Zeeland. Onder applaus der vergadering deelde de voorzitter mede, dat H. M. de Koningin op 15 September de tentoonstelling zal bezoeken. Hierna nam de heer Dieleman nogmaals het woord om zijn overzicht te geven van den toestand van landbouw en vee teelt en de werkzaamheden der maat schappij over 1920. Door onkunde over de economische aangelegenheden en laksheid, verlaten velen de organisatie, die in de oorlogs jaren zooveel voor hen deed, juist nu voor den landbouw slechte tijden te wach ten staan, nu Amerika den Europeeschen landbouw zoo ernstig bedreigt. En juist de samenwerking moet de goede rich ting aangeven. De Jan Saliegeest moet plaats maken voor een van Jan Courage. Juist Amerika geeft het voorbeeld, waar toe goede organisatie op het gebied van productie en verkoop kan leiden. In Amerika is een tentoonstelling een nati onaal feest en komen de landbouwers zonder te letten o.p afstand of kosten naar de stad der tentoonstelling en slaan hun tenten in de omgeving op. Zoo moet het ook hier zijn niet alleen van de zee tot Hontenisse, maar ook van Burgh tot Cad- zand moet alles naar Walcheren komen. De grootheid van een land hangt niet af van zijn uitgestrektheid, maar van het karakter van de bevolking en zoo hangt de grootheid van een maatschappij 'als de Z. L. M. niet aj van het aantal leden, maar van den geest onder de leden. Vóór alles is noodig gemeenschap- zin, in plaats van zelfzucht. De tijd van de gilden is voorbij en moet ook niet meer terug keeren, maar wel een krachtig vereenigingsleven. Alles moet van onder af geregeld worden óm staatsinmenging te voorkomen, die alles veel te duur maakt. Men moet het Engel- sche systeem' van decentralisatie volgen en niet het Fransche van centralisatie. Tusschen arbeid en kapitaal moet over eenstemming worden gezocht, geen re actie, geen revolutie, maar evolutie is gewenscht. De arbeider moet begrijpen dat door verlaging der prijzen, meer vraag en dus ook meer werk komt. De kortere arbeidstijd zal alleen meer pro- ,ductie brengen als ook de arbeider winst weet te hebben bij betere resultaten van het bedrijf. Goed geleide vakvereenigingen kunnen bevorderlijk zijn aan betere sa menwerking tusschen kapitaal en arbeid. Spr. bepleit goed landbouwonderwijs. De resultaten van den landbouw in 1920 waren in Zeeland over het algemeen gunstig; de vlasteelt leverde echter slechte resultaten op, en ook de suiker bieten gaven ook niet het gewenschte resultaat. De tuinbouw kon alles bijeen genomen, tevreden zijn. De veilingen zet ten slechts de helft om vari 1919, maar waar zij op een goede basis berusten, zal dit weer terecht komen. De paardenfokkerij liep eenigszins terug en werden er in 1920 1000 paarden minder gedekt dan in 1919, doch de resultaten zijn prachtig, gezien de ten toonstelling in Den Haag. De veehouderij en de zuivelproductie namen in Zeeland steeds toe. Het mond en klauwzeer bracht wel groote schade, maar toch liep de melkproductie medé, en werden goede prijzen gemaakt. De schapenteelt gaat vooruit, de resultaten van de varkensfokkerij waren zeer goed en de geitenfokkerij is van groot speci aal belang, daarom verdient zij meerde ren steun. Spr. zette uiteen het vele werk door het bestuur verricht en bracht hulde aan den arbeid van den eersten en den twee den secretaris. Voor de tentoonstelling is reeds veel steun ontvangen, maar in het waarborg fonds is nog te weinig ingeschreven en spr. riep de leden oip mede te werken, dit tevens te versterken, opdat de Z. L. M. geen kosten moet maken, die haar voor eenigen tijd in groote financi- eele moeilijkheden zou brengen. Na nog enkele andere zaken, als onderlinge veeverzekering enz. te hebben aanbevolen, zeide spr. dat het ledental weer met 1000 is achteruitgegaan en kwam hij er tegen op, dat men voor alle kleinigheden zijn organisatie verlaat. Eenheid is en blijft noodig om Zeeland vooruit te brengen. Goedgekeurd werd de rekening over 1920, aanwijzend een goed slot van f 77560,56, tegen f 43963,31i/2 over 1919. De Voorgestelde Statutenwijziging en de wijziging van het huishoudelijk regle ment werden onveranderd goedgekeurd, nadat met bijna algemeene stemmen be sloten was niet in te gaan op 't voorstel vari Kruiningen, *t welk nu verdedigd werd door Scherpenisse, om den termijn van bedanken te stellen op 1 December in plaats van 1 October. Wel was overgenomen een voorstel om te bepalen, dat niet minstens 4, doch' m'instens 2 maal een hoofdbestuursVerga- derlng moet plaats hebben. In de middag-vergadering heette de voorzitter den commissaris der Koningin welkom en hoopte, dat deze d|e voetspo ren van zijn voorganger zou drukken, die geen algemeene vergadering der Z. L. M; oversloeg. Ook heette de heer Dieleman welkom den heer J. Bakker, lid .der Tweede Ka mer, die daarna een inleiding hield over de socialisatie en den landbouw. Spr. stelde de volgende punten: 1, Het begrip der socialisatie. 2, (De toepassing der socialisatie. 3, De mogelijkheid der socialisatie. Spr. zette uiteen, dat socialisatie iets anders is dan socialisme en ook iets an ders dan staats-exploitatie en hij meent, dat economische overgangen niet plotse ling kunnen plaats hebben zonder groote storing te wekken en daarom zou sociali satie eerst zeer langzaam kunnen komen. 'De toepassing der socialisatie is wel licht mogelijk op sommige bedrijven van algemeen belang, maar zeker niet op in dividualistische bedrijven en volgens spr. ook niet op land- en tuinbouw. Wat betreft de mogelijkheid der socia lisatie zegt spr. die niet te ontkennen, maar toch zal de onmogelijkheid blijken omdat de menschen nu eenmaal niet alle egoïsme op zij zullen kunnen zetten, om- dat spr. de onmogelijkheid voelt, dat er bij socialisatie nog de prikkel zal zijn, zoo noodig voör het welslagen van een bedrijf. Ook Op godsdienstige overwegingen be strijdt spr. de mogelijkheid van sociali satie. De heer j. W. van Oeveren acht ook socialisatie van den landbouw onmoge lijk, zijn 40-jarige praktijk heeft hem dit volledig doen gevoelen. De heer Bakker wijst nog op het ver keerde van de S. D. A. P., die steeds de arbeiders socialisatie voorspiegelt, maar tevens erkent, dat zij zich ook bij invoe ring daarvan voorloopig met idiëele vóór- deelen tevreden moeten stellen. De voorzitter brengt den heer Bakker dank voor zijn moeite. Het kan niet ge noeg belicht worden hoe gevaarlijk soci alisatie ook voor den land- en tuinbouw zou zijn. De Commissaris der Koningin sprak nog enkele woorden van dank voor de welkomstwoorden; hij is 'overtuigd van het groote belang van den landbouw en verheugd er binnenkort op de tentoon stelling kennis mede te kunnen maken; voor het welslagen van die tentoonstel ling uit spr. zijn beste wenschen. De voorzitter wekte nogmaals op tot een druk bezoek aan de tentoonstelling en sloot hiermede de vergadering. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te EDgelum P. G. Dykema te Hoogebeintum. Aangenomen naar Oostkapelle P. N. Grysman te Wateringen. BedanktVoor Ierseke, W. A. Dekker te Nieuw-Beyerland. Voor Loon op Zand, A. J. W. van Ingen te Hattem. Voor Noordwykerhout en voor Zou- telande (toez.), D. Louwerse cand. te Arnhem. Geref. Kerken. Beroepen Te Oostkapelle dhr. Ring- nolda, cand. te 's Gravenhage. Aangenomen: Naar Echten, H. Th. van Munster, cand. te Amsterdam. BedanktVoor Giessen-Oudekerk en Nieuwkerk, J. R. Goris te Schoondyke. Voor Britsum, J. van der Meulen te Schoonoord. Chr. Geref. KerkL BedanktVoor Haarlem, H. Biesma te Groningen. VAN HEINDE EN YER. De moordenaar van den Hongaar- schen Minister-Président Tisza, is Zon dag te Hamburg gearresteerd. Te Ieperen zijn bij het springen van granaten 3 arbeiders gedood en 2 ernstig gewond. 1 j Bij een spoorwegongeluk in Enge land zijn 16 personen gewond. De Estlandsehe regeering heeft be sloten een wagon aardappelen naar Pe- trograd te zenden ten bate van de ge leerden aldaar. Terwijl geheel Europa lijdt onder de hitte, is het in; Nieuw-Zuid-Wales kou der dan het in een kwart eeuw geweest is, terwijl er hevige stormen woeden. Op 13 Augustus zal te St.-Peters- burg een conferentie plaats vindenvan Duitschp ingenieurs en industriëelen met vertegenwoordigers der radenregeering over het weder op gang brengen van de Russische machinefabrieken, de spoor- wegwerkplaatsen en van de verkeersmid delen. In Duitschland schynt het grootste gedeelte van den aardappeloogst mislukt. Volgens berichten uit Tokio heeft Japan den Hen November als datum voor de opening van de conferentie te Washington goedgekeurd. De Paus heeft een brief gericht aan den kardinaal-staatssecretaris om alle christelijke en beschaafde volkeren te verzoeken 't hongerlijdende Russische volk edelmoediglyk ter hulp te snellen. In de stad Astrakan grijpt de pest steeds sterker om zich heen. Gemiddeld sterven er per dag 30 personen. De regeering heeft een groot aantal quaran taine-stations opgericht en de heele stad in een omtrek van 100 werst door troepen laten afzetten. Ondanks alle voorzorgen is de Aziatische pest te Warschau binnenge drongen. Wales wordt sinds enkele dagen geteisterd door overstroomingen. Er staat heel wat weiland en akkerland onder water. In de buurt van Dolgelly zijn tal van dorpjes onder geloopen. De be woners zijn er verhuisd naar de boven verdieping. Naar Reuter uit Londen seint, heeft in het Lagerhuis een schokkend voorval plaats gevonden. In de lees kamer is het lid Wintringham plotseling dood gebleven. De zitting is onmiddellijk verdaagd. Aan boord van het Spaansche troepenschip „Valencia", dat versterkin gen naar Marokko overbracht, is ernstige muiterij ontstaan. Om de muiters tot rede te brengen, moesten er twee torpedo jagers ODtboden word-.n, die hun kanon nen op het transportschip richtten, om dit in den grond te boren, waarna de muiterij onmiddellijk ophield. In de gevangenis te Stein aan den Donau is een opstand onder de gevange nen uitgebroken, die door de militairen moest worden onderdrukt. Er ontstond een gevecht, waarbij drie gevangenen werden gedood en een aantal zwaai* gewond. Op 1 Sept. wordt te Karlsbad het congres der Zionistische wereldorgani satie geopend, waaraan 5 k 600 gedele geerden zullen deelnemen. Het zal worden opgeluisterd door gymnastiek- en sportfeesten. De Lokal Anzeiger verneemt uit Kattowitz, dat de gewezen Poolsche commandant van Zallenze, een luitenant uit Congres Polen, en zy'n adjudant bij een inbraak op heeterdaad betrapt en aangehouden zijn. De Fransche aviateur Peltier Dorsy heeft, vergezeld van zijn mecanicien, den tocht Parijs—Boekarest zonder opA tusscheDstations te landen, met succes volbracht. De Adeverul meldt, dat de Duitsche regeering aan de Roemeensche heeft aangeboden den Roeineenschen staat voor een waarde van 450 millioen aan locomotieven te leveren in afbetaling op het verschuldigde bedrag voor de vergoeding voor het tijdens de bezetting in Roemenië uitgegeven papieren geld. Te Luxemburg wordt van 10 tot 12 dezer een internation. vredescongres •gehouden. Er zullen vertegenwoordigers zijn van Frankrijk, België, Engeland, Amerika, Duitschland, Denemarken en Zweden. De geregelde stoomvaartdienst Ant werpen—St.-Petersburg welke 7 jaar geleden gestaakt is, wordt 24 dezer hervat. Te Brussel zal in 1930 een wereld tentoonstelling gehouden worden ter viering van het eeuwfeest van de Bel gische onafhankelijkheid. De tentoon stelling zal waarschijnlijk plaats vinden op een uitgestrekt terrein in den omtrek van hët koninklijk park te Laeken. De commissaris van politie te Wiesbaden, is zonder opgaaf van redenen door. de Fransche militaire overheid in hechtenis genomen en naar Mainz ge bracht. Tengevolge van de droogte, zal de opbrengst van den wijnoogst in Duitschland dit jaar vermoedelijk slechts middelmatig zijn. Te Münster is het tot een bloedige botsing tusschen rijksweergoldaten en burgers gekomen. Verscheidene burgers zyn door sabelhouwen ernstig gekwetst. Toen de politie op het terrein van den strijd kwam vielen de soldaten ook haar aan, waarop een agent zyn revolver trok en een soldaat zwaar verwondde. Onvoorzichtige kinderen, die in het dorpje Fürstenwalde by Ortelsburg (D.) met lucifers speelden, hebben brand ge sticht, waarby de helft van het dorp in vlammen opging. Tien woonhuizen en 24 schuren werden een prooi der vlam men. Tal van families zyn geheel dakloos. Volgens een bericht van het Berl. Tageblatt uit Hamburg, kwamen tenge volge van den zwaren storm, die op de Noordzee woedt, drie stoombooten met avery aan de machines uit zee de Elbe opvaren. Het verkeer met zeilschepen ligt volkomen stil. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ingedommeld. Te Vught is by den spooroverweg aan den Helvoirtschen weg Zaterdag by na een groot on geluk gebeurd. Circa half vyf kwam een losse machine uit Boxtel aangereden. De spoorwegwachter T. was ingedommeld en had de hekken niet neergelaten. Twee boerenkarren passeerden juist den overweg toen de locomotief in volle vaart kwam aansnorren, liet voorste paard schrikte en sloeg op holhet tweede paard kon de lyn niet meer over en werd door den locomotief van ter zyde gegrepen. De kar werd dwars over den weg geslingerd op de tïveede spoorlijn. Het ongeluk liep wonder boven wonder goed af. De voerman werd licht gewond aan het dijbeen. Hy geraakte onder de kar en was een tijdlang bewusteloos* Zijn paard liep verschillende wpnden op? Pest gevallen in RotterdamMaandag middag is in de Rotterdamsche haven binnengeloopen het s.s. „Sabor" van de Royal Mail Company uit Brazilië, met de gele vlag in top. Men vermoedde nl. dat twee leden der bemanning aan pest zouden lyden. Terwyl de „Sabor" op stroom bleef liggeri, zyn onder leiding vandr. van Herwerden, directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, de twee verdachten van boord gehaald en overgebracht naar de zieken barakken aan den Bergweg. Aan boord zyn wachten gezet, om te beletten dat opvarenden gaan passagieren. Het schip had Babiai aangedaan alwaar zich pestgevallen hadden voor gedaan. Animo. Te Delfzijl zyn voor de be trekking van gemeente-opzichter 128 sollicitanten. ïn den drank gestikt. Te Bodegraven is een slachtoffer van den sterken drank gevallen. De werkman P. de B., die heel dikwijls dronken was en meermalen in Veenhuizen is geweest, heeft Zondag j.l. zooveel sterken drank gedronken, dat hy er in gestikt is. Hij werd dood thuis gebracht. Een kippententoonstelling in Den Haag. Koning Alphons van Spanje zal als blijk van belangstelling in de Wereld-Pluim veetentoonstelling, in begin September a.s. te 's-Gravenhage te houden, een toom Hollandsche Witkuifhoeuders onder den naam van zyn oudsten zood, den Infant van Spanje, inzenden op boven genoemde tentoonstelling. De Infant van Spanje is een groot liefhebber van pluimvee, en een leerling van de Konink lijke Pluimveeschool te Barcelona en zal zelf ook nog eenige andere toornen inzenden. Ve7,dui8tering. Door de politie te Lochem is van Helvoirt (N.-Bi\) naar het. huis van bewaring te Zutphen overgebracht de vroegere opzichter van het Waterschap van den Berkel, die van verduistering van gelden verdacht wordt. Doodslag. Onder Beek bij Princenhage is het lyk gevonden van dén 33-jarigen ongehuwden arbeider H. Luiten. Het lijk vertoont een gapende wonde aan het hoofd. Zondagavond is de verslagene met een aantal kameraden in een café geweest, alwaar stevig is gedronken. De gebroeders M. en J. F. -en N., aangehouden als verdacht van boven staande doods'ag hebbeD, naar de Br. Ct. meldt, een volledige bekentenis af gelegd. Het zyn drie boerenjongens uit 'Beek, over wier gedrag rföWt7%ffl&tige klachten werden •gehriöPd." Zty> moeten hebben gehandeld or.der den invloed van drank. Een nieuwe komeetEen telegram uit Cambridge in Amerika meldt, dat men den 7den Augustus bij"'zonsondélgaDg met het bloote oog een ster höèfc waar genomen, die even schitterend was als Venus, eri zich drie graden ten Oosten en een graad ten Zuiden vati de zo'n bevond. Men houdt haar yoor een4 "komeet of een nieuwe ster. Diamanten jubileum. Op 15 dezer hoopt de heer C. J. Disco den dag te herdenken, waarop hy vyf-èn-zévenHg jaar werkzaam is geweest op dé drukkerij, die eerst gedreven is door de firma Verkouteren en daérria öobr dè- N. V. Bergen-op-Zoomsche boek-, courant- en handelsdrukkerij, en die thans gedreveri wordt door de firma P. Harte te Bergen- op-Zoom. Woningen teveel. Inde omgeving v&n de Staatsmijnen „Emma" en Hendrik" komen gaandeweg tal van arbeiders woningen leeg, zóówel van de bouw- vereénigingen als van de Staatsmijnen. Bovendien zyn cr in de gemeenten Hoensbroek en Brunssum nog tientallen woningen van bouwvereenigingen in aanbouw, zoodat eerlang meer dan 500 huizen in dit gedeelte van de mynstreek onbewoond zullen staan. Een natuurverschijnsel. Zondagavond om tien uur was een natuurverschijn sel waar te nemeü, Een lezer deelt aan de Vliss. Crt. het vólgende mede „Op een kleine, juist onbewolkte plaats in het Westen verscheen plotseling een licht, dat den vorm had van de maan sikkel by wassende maan, alleen ontbrak de onderste punt. Aanvankelijk hield men het voor de maan, maar weldra moest men coifttateeren, dat dat onmo gelijk zoo kon zyn, daar de maan daar nooit staat. De kleur was zeer helder goudgeel. Spoedig was de lichtachyfi geheel ver dwenen en verdween iets daaronder een komeet, waarvan de staart behoorlijk lang was. Het licht verblauwde spoe dig, alleen zou men meenen, dat er ach ter de wolken nog een schynsel bleef'. Een ander ooggetuige berichtte, dat by de lichtbol heeft zien ontstaan. Aan vankelijk was deze kleini werd steeds grooter, nam toen een waaiervorm aan en tenslotte den bovengenoemde» schyf- vorm. Tusschen het verschijnen Van "de bol en het verdwijnen vari de komeet verliepen verscheidene minuten. Beloofd maar de. Minister 'wil zuinig zyn. De Minister; van' Marine a.i. had aan de zeüclub „Dé YeerifrÖop1''(Fr.) toegezegd, de zeflwedstrijdeh té dóen opluisteren door hét zénden 'Van een paar watervliegtuigen. De Minister heeft thans meegedeeld om der zuinigheidswillegenoodzaakt te zijn de toezegging in te trekken. Een vergissing. Op vooffltel Van het chr. democr. raadslid Van den Brug, werd te Gouda indertijd besloten de kermis droog te leggen. Het verbod tot'Verkoop '*Aïï*sterken drank in het klein Werd ffitgévaardigd voor de tappers en per abuis niet voor de slijters. Het gevolg van die maatregel is geweest dat reeds den eersten ker misdag verschillende proeessenverbaal Vregens openbare dronkenschap zyn opgemaakt en in totaal de politie ge durende de kermisweek veel meer moest ingrijpen en verbaliseeren dan vroeger. De heer v. d, Brugzelf lid der Commissie voor de Strafverordéningen heeft in de raadszitting, wél^.e dé vorige week werd gehouden f J zich beklaagd over de redactie der verordening. Hy achtte zich belachelijk gemaakt èn als raadslid èn als drankbestrijder. De voorzitter ver.irioeddé daj; door den grooten spoed waarmede de verordening is ontworpen, de font begaan is. Aan het verzoek om intrekking of schorsing der verordening, door den heer Sanders, kon de voorzitter geen gevolg, geven. Een duur reisje.Te Bentheim is een dame uit Scheveningen, die op een reis naar Duitschland een gróoté sóm gelds (59,000 Mark) by zich had, veroordeeld tot een boete Va» 5000 Mark en ver beurdverklaring van de 59,000 Mark. De typhus te ZwolleVolgens Ófficieelo opgaaf bedraagt thans het aantal typhus-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 2