Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 10 Aug. 1921. zierikzeesche courant. advertentiën: buitenland. binnenland. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels eD daarboven 20 ets. per regel Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 76ste JAARGANG. - No. 10658. Inzending op den dag van uit- Oir. k. J. OF 100ZE Jr. ültg.-fMict. U. J. HOSTE*. save v6ór are- Oolyke bankbiljettendrukkers. De werklui, die in de verschillende drukkerijen van bankpapier in Rusland werkzaam zijn, hebben gestaakt. Eerst nadat men ze gewapenderhand had ge dwongen, zijn zij weer aan het werk gegaan, maar ze hebben wraak genomen door op de biljetten aan de eene kant b.v. 1000 Roebel, aan de andere kant 500 Roebel te drukken. Dit heeft een consternatie veroorzaakt onder de over heid, die de werklui eindelijk er toe heeft kunnen brengen goed werk te leveren, maar op voorwaarde, dat zij 2 uur per dag voor zichzelf mogen werken, mits zij in die uren, geen banknoten van hoogere waarde dan 1000 Roebel zullen vervaardigen. Gedurende deze twee uren is de productie natuurlijk even groot als voor den oorlog. De overheid heeft dezen eisch ingewilligd, omdat de ambtenaren van de 60wjet- Regeering, zoowel als die van de indus- trieele instellingen sinds verscheidene maanden geen salaris hebben ontvangen en de medewerking der drukkers dus niet ontbeerd kon worden. Ook de wolven hongeren. Inzake den hongersnood in Rusland is een. bericht uit de Iswestia teekenend. Er wordt melding gemaakt van een bij eenkomst van jagers, die overleg gepleegd hebben over de bestrijding der wolven, die vanwege den hongersnood tot in de dorpen doordringen. In het goevernement van Toela hebben wolven en beren in eenige dorpen al het vee en ook eenige menschen gedood. Wanneer de bevolking uit een dorp wegtrekken wil van wege den honger, wordt zy gevolgd door een groote schare wolven en jakhalzen. Daar er geen jachtgeweren en geen munitie te krijgen zijn, is het zeer moeilijk deze beesten te bestrijden. Twee burgemeesters geschorst. De prefect van het Seinedepartement heeft twee maires voor een maand geschorst. De maire van Puteaux had per brief en per aanplakbiljet geprotesteerd tegen de aanschrijving van den prefekt, dat de Marseillaise móest worden gezongen door de schoolkinderen bjj de prys- uitdeeling. Zijn collega van Villetaneuse had een openbare mededeeling onderteekend inhoudende, dat de raad, in overeen stemming met de communistische positie, besloten had niet deel te nemen aan het nationale feest bij wijze van protest tegen eenige wetsontwerpen van de regeering. Boschbrand in de Jura. Sedert Zondagmiddag Voedt op de lager gelegen hellingen van de Jura een hevige boschbrand. De bewoners der aan den voet der bergen gelegen dorpen zijn reeds door de overheid gewaar schuwd, op het eerste sein hun woon plaatsen te verlaten. De brand wint veld in de nabijheid van Collonges en het fort Ecluse, aldus wordt uit Genève ge meld. Men is thans bezig met het graven van slooten, teneinde verdere.uitbreiding van den brand zooveel mogelijk te voorkomen. Een ontrouwe postbeambte. De bewoners van West Palm Beach (Florida, V. S.) zyn zeer verbaasd over het bericht, dat een bedaarde, en aan minnige jonge dame, die werkzaam was op het postkantoor aldaar, thans wordt beschuldigd van moord en diefstal. Het meisje is de dochter van een predikant ter plaatse. Des nachts, wanneer haar vader dacht, dat zü lag te slapen, ver toefde zij dikwijls in de nachtgelegen heden van Palm Beach, waar zij zich afgaf met allerlei lieden van verdacht allooi. Gedurende de laatste 18 maanden vonden voortdurend postdiefstallen plaats op het kantoor Palm Beach. In het geheel werd voor meer dan honderdduizend dollar vermist. Ten slotte gelukte het, genoemde jonge dame als daderes van een en ander te ontmaskeren. Bij een huiszoeking ten harent werden over tuigende bewijsstukken van haar schuld gevonden. Na haar arrestatie ontkende zij alles en werd op borgstelling wederom op vrije voeten gesteld. Twee dagen daarna echter werd een hotel-eigenaar te Palm Beach doodgeschoten. Naar thans gebleken is, was hij de medeplichtige van de jonge vrouw. Toen zij hem had gevraagd, een verklaring te teekenen, dat hij haar medeplichtige was, had hij geweigerd en daarom had zij hem dood geschoten. De Opperste Raad. In een toespraak in den Oppersten Raad verklaarde Lloyd George, dat het Britsche rijk nooit een regeling zou steunen, welke ten gevolge zou hebben, dat Duitsche bevolking op listige wijze buiten Duitschland werd geplaatst. Hij deed aan de hand, dat er nieuwe instructies aan de deskundigen zouden worden gegeven. Groot-Brittannië zou altijd aan de zijde van Frankrijk staan, indien dit op onrechtvaardige wijze werd aangevallen, maar de volken van het Britsche rijk wilden niet worden mee gesleept in een oorlog, die ontstaan was door op aanvallende wijze gebruik te maken van overmacht of door het mis bruiken der rechtvaardigheid in het uur der overwinning, door welke mogend heid ook. De Fransche treindiefstallen. De treindiefstallen in Frankrijk duren nog steeds voort. Nu zijn weer twee Zwitsers het slachtoffer geworden, die na hun terugkomst uit Amerika te Havre voet aan wal hadden gezet. Een mede reiziger kwam bij hen in dezelfde coupé in den sneltrein naar Parijs en toen de Zwitsers sliepen begon hij hen te be- rooven. Een hunner merkte dat echter en begon met den dief te worstelen. Zijn metgezel kwam hem spoedig te hulp. Toch wist de boef nog aan den nood rem te trekken en toen de trein wat langzamer reed, er uit te springen en in het donker te ontsnappen. Het was een Spanjaard, die als blinde passagier de reis uit Amerika had meegemaakt. Men heeft hem echter al weten te krres- teeren. De gestolen portefeuille, waarin 800 francs geweest was, had hij nog bij zich en hij had er pas 20 francs van uitgegeven. Tusschen Longuyon en Nancy heeft in een 3e klas coupé een bandiet een ander reiziger met een knuppel een hevige slag op het hoofd gegeven en hem van zijn portefeuille en horloge beroofd. De overige reizigers hield hij met een revolver in bedwang. Ook hij ontsnapte, doch werd eveneens later gevat. Het bleek een Belg te zijn. De hongersnood in Rusland. De sowjet-bladen uit de laatste dagen van juli bevatten onder meer de vol gende bijzonderheden: Onder de Wolga-gouvernementen heeft" Samara het meest geleden. De vel'den zijn daar bijna zonder uitzondering tot een uitgebrande steppe geworden. Waar een klem beetje regen wat groen had doen opkomen, hebben de sprinkhanen alles opgeruimd. De boeren voeden zich met alles wat maar gekauwd kan wor den. Wat er aan gras gegroeid is, ver teerbaar of niet, is opgegeten. Eikelen gelden als een lekkernij. Brood wordt uit lindebladen, soms ook uit mierikwortel gebakken. De boerenvoeden zich pok veel met ratten, die zij met huid en haar verslinden. De veestapel* gaat de alge- heele vernietiging tegemoet. Het vee wordt gedeeltelijk verkocht, gedeeltelijk gjeslacht. Op de markten in de steden wordt het bijna voor niets van de hand gedaan. Vele boerderijen zijn verlaten, daar de bewoners naar Siberië of naar de Oekraine opgetrokken zijn. Een zeifde toestand heerscht in de Kirgizische steppen, waar de sprinkha nen-plaag ontzaglijke aimetingen aange nomen heeft. Ook het gouvernement Szimbirsk is met zijn rijke tuin- en groentencultuur een offer der droogte geworden. In 't gouvernement Saratof is de stand van het winter- en zomergraan slecht. Aan de overzijde van de Wolga moet van volslagen misoogst gesproken wórden. Een pond brood kost er in den vrijen handel 7000 roebel. Staatskoren is niet voorhanden. In het Tsjoewa-gebied heerscht een vertwijfelde toestand. De bevolking heeft vanwege het zich met gras voeden zeer van epidemiën te lijden en vooral de kindersterfte heeft er schrikbarende af metingen aangenomen. Het laatste vee en het laatste gevogelte zijn verdwenen. Diefstal en roof hebben geheel de over hand gekregen. De wegen naar de ste den zijn vol bedelaars. De bevolking, die ongeveer 800.000 zielen telt, hongert man voor man. In de republiek Basjkirië is de toestand slechts heel weinig beter. Men telt er meer dan 200.000 hongerenden, 't Aantal neemt van dag tot dag toe. Er heer- schen veel epidemiën en vooral de cho lera begint er steeds meer slachtoffers te eisohen. Werkelijk beter ziet het er uit in de gouvernementen Zarizyn en Nisjni-Nof- gorod. Het heeft daar den laatsten tijd geregend en men voorziet een oogst van 25 tot 30 poed per desjatien. Botsing met een ijsberg. Het stoomschip „Seapool" is vrij ern stig beschadigd te Cardiff binnengeloop pen, na in den Atlantischen oceaan in botsing te zijn geweest met een ijsberg. De „Seapool", die op de thuisreis was van Montreal met een lading graan, bevond zich in de nabijheid van Grand Banks ter hoogte van Newfoundland, toen de botsing plaats had. Met gebro ken voorplecht, verbogen kiel en 24 ver pletterde pantserplaten, begon 't schip vol water te loopen. De kapitein seinde draadloos om hulp, waaraan spoedig ge hoor werd gegeven door het stöóm- schip „Orduna". Bij onderzoek bleek echter, dat het graan in het voorruim zoodanig door 't water was ópgezwol- len, dat het lek erdoor gestopt was en het schip dus geen gevaar meer liep te zullen zinken. Na de haven van St.-John te zijn bin- nengeloopen, waar de lading werd ge lost', werd de „Seapool" voórloopig her steld, waarna het schip de reis naar Car diff aanvaardde. Schipbreuk van de „Alaska". Het passagiersschip „Alaska" is ter hoogte van Eureka aan de Californische kust vergaan. Er zijn bij de ramp 48 dooden, n.l. 36 passagiers en 12 leden van de betnan- ning. Toen het schip op het rif liep scheurde de bodem open. De „Alaska" zonk binnen het halve uur. Er zijn 166 geredden, o. w. 30 gewonden. Ook zijn 12 lijken naar Eureka gebracht. Een zware mist was oorzaak van de ramp. Er werden vier reddingsbooten uitgezet, waarvan er één omsloeg. Verscheiden drenkelingen bleven drijven op hun red dingsgordels. Zij werden pas uren later opgepikt. De kapitein van de „Alaska'' was het laatst gezien op den voorste ven van de „Alaska", toen het schip zonk. Bier als bluschiniddnl. Te Beacon's Bottom (Engeland) ont stond Donderdag een begin van brand in een landhuis. De ijverige dorpelingen ijlden te hulp om het vuur te blusschen, maar wegens de droogte was er geen water. Teneinde raad besloot men toen een in het dorp aanwezigen bierkelder van zijn inhoud te berooven. De dor pelingen vormden een levende keten en van hand tot hand gingen de emmertjes bier naar de plaats des onheils. In plaats van de dorstige kelen der dorpelingen te „laven" werd het bier nu gebruikt, om den brand te blusschen, wat volkomen gelukte. Spiritisten voor het gerecht. Een van de eigenaardigste gevolgen van den oorlog is de sterke neiging tot spiritisme. Overal vormen zich kringen, waar de deelnemers trachten met hun gesneuvelde echtgenooten, vaders of broers in verbinding te komen. Sinds eenigen tijd verheugen deze séances zich in de belangstelling van de recherche, die de organisatoren voor het gerecht brengt, als er entrées worden geheven. Dezer dagen verschenen in Duitsch land twee dames voor het gerecht, die van de deelnemers aan haar séances een entrée van drie tot vijf mark vroegen. De séances begonnen met gezang en ge bed en daarna werden door media de geesten van afgestorvenen opgeroepen, die door den mond der beklaagden me- dedeelingen deden. Terwijl de recher cheurs van meening waren, dat een der beklaagden een zeer geschikte buik spreekster was, trad een groot aantal getuigen op, die verklaarden, dat de zaak volkomen ernstig was en dat zij inderdaad met de geesten hunner afge storvenen in verbinding waren geweest. Beklaagde zelf was bereid, in de rechts zaal een séance te höaden en iederen door den voorzitter gewenschten geest op te roepen. De rechtbank Weigerde evenwel hierop in te gaan. Er werd vier weken gevangenisstraf gegischt. De verdedjger betoogde, dat het bewijs van bedrog niet geleverd was, waarna de rechtbank beklaagde vrijsprak. Groote brand te Londen. Er woedt een groote brand in de hout- loodsen te Stratford in Oost-Lónden. De houtweri beslaat een oppervlakte van 20 acres en bevat voor ongeveer een mil joen pond sterling aan hout, waarvan het grootste deel in vlammen is opge gaan. De brandweer doet wanhopig haar best om de aangrenzende gebouwen te behouden. De werf ligt aan de Lea en de schuiten met hout, welke aan de werf lagen, staan eveneens in lichtelaaie. Het heette, dat werkloozen, die tevergeefs getracht hebben werk op de werf te krijgen, den brand hadden aangestoken, maar de firmanten hechten hieraan geen geloof. De werkloozen hebben wel rel letjes veroorzaakt, maar men schrijft den brand toe aan kortsluiting. De strjjd togen de mode. Volgens de Daily Mail hebben de chefs van verscheidene groote kantoren en banken te Brussel, die hoe langer hoe meer verontrust werden door de klee ding van hun vrouwelijk kantoorperso neel, paal en perk gesteld aan de bui tensporigheden der mode, die de rokken en mouwen steeds korter en de halzen en ruggen steeds minder bedekt maakte. Ze hebben nu het dragen van zwarte overjurken voorgeschreven, die vlak on-~ der de kin beginnen en bijna tot op den grond reiken en naar men zegt, komen hun vrouwen telkens onverwacht eens kijken op het kantoor van hun echtgenoo ten om te zien of de jonge dames, die voorgeschreven kantoórkleeding wel dra gen. De toestand in Ierland. Uit Dublin wordt gemeld: Een bpgeto- gen menigte juichte de leden van het par lement van Sinn Fein toe, bij hun be vrijding uit de gevangenis. Het besluit van de" regeering om Mc Keown vrij te laten kon niet op een ge schikter oogenblik komen. Het heeft de hoop van het Iersche volk op 'n vreed zame regeling verlevendigd. Men ver wacht, dat deze atmosfeer van opge wektheid grootelijks de beraadslagingen van het Sinn Feinsche parlement over de voorstellen van Lloyd George ten goede zal komen. Lloyd George zelf wordt overal in Ierland warm geprezen om de vlugge manier, waarop hij den Moeilijken toestand is te boven gekomen. De Sinn Feinsche bladen verklaren nu, dat de vrijlating van Mc Keown met klem de geneigdheid van de regeering betuigt om vrede te sluiten, en ook de ridderlijk heid der Engelschen tegenover hun vij anden. De Spanjaarden in Marokko. Over zes dagen zullen er 50.000 man te Melilla zijn, en zullen 30.000 man de garnizoenen van Ceuta, Tetoean en Lar- j rasj hebben versterkt. De opstandelingen I leveren verwoede gevechten tegen de overblijfselen van de kolonne van gene- j raai Navarro, die haar heldhaftigen tegen- stand op den berg Arroeft voortzet, niet tegenstaande de geweldige verliezen, die zij geleden heeft. Te Melilla hoort men voortdurend de beschieting van Nador, waar de Mooren elkaar bevechten om de verdeeling van den buit. Nooit weer oorlog 1 In een paar groote gemeenten van Duitschland werd op 1 Augustus de zevende verjaardag van den wereld oorlog herdacht met drukbezochte demon straties, waaraan vele duizenden per sonen deelnamen en welke o.a. ten doel hadden, het dry ven der conservatieven naar een revanche-kryg tegen te gaan. „Nooit weer oorlog!" zoo luidde de leuze. Het is toe te juichen en het verdient aanmoediging, schryft het Centrum, dat men de pogingen om nu in Duitschland een revanche-stemming te cultiveeren, gelyk men dit zoovele jaren in Frankrijk heeft gedaan, krachtdadig wenscht te weerstaan. „Het is toch in hooge mate ergerlijk, dat zulk een stemming opzettelyk wordt opgewekt en aangeblazen en daardoor de even onzinnige als on christelijke haat tusschen de natiën aangewakkerd. Nieuwe gruwelen en nog grootere bloedbaden dan die der afgeloopen jaren worden op die wijze moedwillig voorbereid. „Nooit weer oorlog!" is een voor treffelijke leus, mits goed begrepen en niet door revolution naire bijmeng- selen of agitaties bedorven. En krachtens die leus were men niet alles, wat de revanche-begeerte prikkelt, maar late men ook aan de overwonnen party recht wedervaren en kwelle haar niet door allerlei nijpende maatregelen. Onder dit opzicht hebben de over winnaars die weleer op hun beurt overwonnenen waren nog veel te leeren, veel te doen en vooral veel te laten. En dan houde men ook eindelyk eens op met het regelmatig vieren van overwinningen en overwinnings- dagen, met het dwaze verheerlijken van Jhet wapengeweld met allerlei glinsterend wapenvertoon en het hoog opvyzelen der oorlogslauweren, die altijd doordrenkt zijn van menschen- bloed. In al dat militairistisch gedoe ligt de kiem voor nieuwe oorlogen en een uit tarting voor anderen. In Duitschland schynen thans geluk kig velen daarmee te willen breken en voorgoed te breken. Maar voor andere landen geldt vol maakt dezelfde eisch, voor Frankryk niet in de laatste plaats. „Nooit weer oorlogworde een internationale leus en méér dan dat". De aardappelprijzen. De prys der aardappels valt nog .al mee voor den producent, schryft men aan het Hbld. Schitterend leek 't eerst niet, als gevolg van de geringe opbrengst, welke goeddeels aan nachtvorsten en droogte te wyten is. Over 't algemeen toch zal niet meer dan twee-derde, op vele plaatsen op niet meer dan de helft van een normalen oogst gerekend kunnen worden. Gaf dit den aardappelboeren al zware zorgen, hier kwam tot,.voor kort nog bij de vrees dat, althans voor de fabrieks aardappelen, de prijzen zeer miniem zouden zijn, doch wat dat betreft is de toekomst den laatsten tyd veel gunstiger, ja, by na rooskleurig geworden. De droogte toch, die hier te lande oorzaak was van een onvoldoend gewas, schijnt ten aanzien van de aardappels voor vele streken in het buitenland oorzaak te zyn van mis gewas, althans door Bommige koopers werd voor exportdoeleinden de laatste dagen hier en- daar het te veld staande gewas opgekocht en daarbij werden prijzen besteed, die men tot voor korten tijd nog in de verste verte niet durfde verwachten. Zelfs voor Eigenheimers, die zeker niet tot de eerste soort con sumptieaardappelen gerekend mogen worden, werden prijzen van f 500 f 600 per waggon bedongen, zoodat, zelfs wanneer de opbrengst per H.A. niet veel meer van de helft van normaal is, toch per H.A. nog een bruto-opbrengst van f800 A f1000 zal worden gemaakt, wat, gezien de tegenwoordige duurte der meststoffen en de hoogte der arbeids- loonen wel niet zoo schitterend mag heeten, maar toch voldoende is om de teelt behoorlijk loonend te maken. Het tarief der invoerrechten. De Minister van Financiën heeft een brief aan den voorzitter der Tweede Ka mer gezonden, houdende verzoek tot terugzending van het wetsontwerp tot verhooging van het tarief van invoer rechten. J Het strandleven te Scheveningen. In de Maandag te 's-Gravenhage ge houden raadszitting was aan de orde de interpellatie van het raadslid Guit (R.-K.) over den toestand aan 't strand. Spr. betoogt, dat men niet alleen aan het Stille Strand, maar ook aan 't officiëele strand zedekwetsende tooneelen, zooals geheel naakt baden en het tusschen het publiek rondloopen van meisjes van 16 en 17 jaar in badcostuum, die door vreemde mannen worden aangegrepen, kan waarnemen en vraagt welke maar regelen B. en W. hiertegen willen nemen. De voorzitter meende, dat het beeld dat de heer Guit weergeeft, te sterk over dreven is; verschillende uitwassen zul len echter worden tegengegaan. Er is evenwel geen reden aanwezig tot het tegengaan van het geheele bezoek aan het Stille Strand. Spr. deelde mede,, dat door een aantal rechercheurs zoo nu en dan een razzia zal worden gehouden, teneinde toóneel- tjes, welke zich in de duinen afspelen, zooveel mogelijk uit te röeien. De heer Borghals (R.-K.) verklaarde van meening te zijn, dat alle baders in compleet badcostuum moeten zijn en dat zij in koetsjes in het water moeten wor den gereden. Ook aan het Stille Strand dient een voldoend aantal badkoetsjes aanwezig te zijn. Vertoeven in badcos tuum buiten het water moet worden verboden, terwijl pootje-baden alleen ge oorloofd mag zijn vóór kinderen bene den 10 jaar, die overigens geheel gekleed moeten zijn. Aan het strand moeten dub bele politieposten dienst doen. De heer Buurman (S. Dw A. P.) betoogde dat aan 't strand 't gezinsleven wordt bevorderd. De politie verricht haar taak goed; wie evenwel niet eens bloote ar men of beenen kan zien, kome liever niet aan het strand. Verschillende «prekers voerden nog het woord over deze kwestie, waarna de zit ting gesloten werd. De Kun. familie naar Zeeland. De Koningin zal op haar bezoek aan de Zeeuwsche Landbouwtentoonstelling te Middelburg, op 15 September, verge zeld worden van den Prins en Prinses Juliana. Dat zal het eerste bezoek van de Prinses aan Zeeland zijn. De Koningiu naar Rotterdam. De Koningin is voornemens op 10 Sept. a.s. een bezoek aan Rotterdam te bren gen. i j Zuinigheid aan Oorlog. Vanwege het departement van oorlog wordt medegedeeld, dat de plannen tot den bouw van een maréchausséekazeme in de omgeving van Soest en Baarn geens zins zijn opgegevien, doch dat men zoekt naar een geschikt terrein daarvoor, tegen een redelijken prijs. De Vrijheidsbond. Men meldt, dat over enkele weken, na de groote vacantie, de propaganda voor den Vrijheidsbond over geheel Noordbra bant zal beginnen. Er heeft zich, in over leg met het centraal bestuur van den Vrijheidsbond in Nederland, te Breda een centraal propaganda-comité gevormd, dat een actie over gehee 1 Noord-Brabant voorbereidt en reeds uit vele streken van de provincie bewijzen van sympathie en medewerking ontvangen heeft. D1NTELOORD. De zangvereeniging T.A.V.E.N.U. behaalde op het zangcon cours te Papendrecht de eerste prys in de 2e Afdeeling. - Voor de betrekking van Administra teur van het Gemeentelijk Electriciteits- bedryf alhier hebben zich 16 sollicitanten aangemeld. De door B. en W. opgemaakte aanbeve ling luidt: No. 1 L. SDoeys, No. 2 J. A. de Visser No. 3 A. Korteweg Lz., allen wonende alhier. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Ter rectificatie vermel den wij ten gerieve van het reizend publiek hieronder nogmaals de datums waarop met de booten van de Provinciale Stoombootdienst goedkoope reizen kun nen worden gedaan: Zondag 24 Juli, Donderdag 28 Juli, Zondag 21 Augustus, Donderdag 25 Augustus en Woensdag 14 September. Er zullen, naar men verneemt, pogingen in het werk gesteld worden door het bestuur van het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Weten schappen te Middelburg en dat van den Geschiedkundigen Kring te Bergen op Zoom om de laatste overblijfselen van de verzonken stAd Reimerswaal of Roe merswaal aan de Schelde voor verderen ondergang te bewaren en zoo mogelijk toegankelijk te maken. Vliegtocht Rotterdam—Vlissingen. Woensdag 17 Augustus zal een propa ganda vliegtocht Rotterdam—Vlissingen worden gehouden, zulks in overleg met den burgemeester van Vlissingen, ge organiseerd door de Kon. Luchtvaart maatschappij voor Nederland en Koloniën. Het vliegtuig wordt te 10.15 te Vlissingen verwacht. Aan de uit Rotterdam mede- komende passagiers wordt te Domburg een lunch aangeboden. De Zeeuwsche deelnemers, de commissaris der koningin, de burgemeester van Vlissingen, de heer W. Berdenis van Berlekom uit Middel-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 1