B IJ V O E GS E L bohooronde by de T5n Vrüdag 29 Juli 1921, no. 10653. Eon verraste gevangenisdirecteur. Te Burg aan de Ihle, schrijft een cor espondent van het Berliner Tageblatt, arerd dezer dagen een zeer mooi jong meisje wegens diefstal in de plaatselijke gevangenis opgesloten. De directeur van de gevangenis werd verliefd op naar, en od een zekeren avond vergat hij zijn po sitie izoozeer, dat hij de gevangene in haar cel een bezoek bracht. Vriendelijk werd hij welkom geheeten, doch hij was nog geen minuut binnen of de gevangene maakte een snelle beweging, rukte de deur open, en snelde de cel uit. Voordat de verblufte minnaar van de verrassing bekomerf was, hoorde hij het slot van de celdeur klikken, en zag zich in plaats van de schoone dievegge opgesloten. Smeeken, vloeken, razen niets hielp. Ten slotte moest hij den schoorsteen afbre ken om door het daardoor ontstane gat de vrijheid te herkrijgen. Het meisje was toen natuurlijk al lang verdwenen. Het is thans weer gearresteerd, doch de weinig plichtsgetrouwe ambtenaar is ontslagen. Ziekte in Amerika. De Times-corresp. te New-York seint, dat er uit de katoenverbouwende zuide lijke staten der Unie verontrustende be richten tonnen omtrent de daar heer- schende pellagra. Er zouden 100.000 per sonen door de ziekte zijn aangetast en volgens de geneesheeren zouden ten minste 10.000 der patiënten sterven. De oorzaak der epidemie is voedselgebrek. De daling der katoenmarkt, maanden ge leden reeds, ruïneerde zoowel de pach ters der kantoenplantages als de eige naars daarvan. De droogte in Zweden. Ook in Zweden heeft men erg onder de -droogte te lijden. Aan de Westkust, waar zich de meeste groote badplaatsen bevinden, heeischt groot gebrek aan versch water. Drinkwater moet van el ders worden gehaald. Het Götakanaal, de groote scheepvaartverbinding tusschen Stockholm en Göteborg, zal voor gröóte schepen weldra moeten worden gesloten. Door gebrek aan water wordt ook de electri-iteitsvoorziening ernstig bedreigd. De reserve-machines, die tot dusver nooit in gebruik zijn geweest, heeft men thans .ter hulp moeten nemen. I De stand der Zweedsche rivieren is gemiddeld 20 tot 50 centimeter gedaald. Do elleudo in Rusland. De berichten, welke de laatste dagen uit Rusland inkomen, geven een ontzet tend beeld van de in de Russische pro vinciën heerschenden hongersnood. De massa-vlucht der bevolking, welke vooral in het Wolga-gebied plaats vindt, en wel ke een volksverhuizing van millioenen menschen veroorzaakt, heeft tot een ont zettende paniek gevoerd. In minstens 18 provincies van Europeesch Rusland heerscht hongersnood, waardoor minstens 10 millioen menschen gekweld worden. De Sovjetregeering geeft toe, dat de hon gersnood in 't Wolga-gebied reeds sedert Maart, gedeeltelijk zeljfs van 't midden van den winter dateert. In (Moskou be vinden zich talrijke communisten uit het Wolga-gebied, die trachten naar Duitsch- land te komen. Tegelijk met den hongersnood heeift de cholera zich steeds meer en meer uitge breid, ook doordat de zieken door den honger verzwakt zijn en geen geneesmid delen kunnen bekomen en duizenden men schen van afval leven moeten. In (Moskou werden alleen in de maand Juni 24000 cholera-gevallen geconstateerd. Reeds in de eeiste dagen stierven 500 personen. De ziekte heerecht vooral in het Wolga-gou- vernement en in Ket gebied van de Don. De goheelo gemeenteraad voor de rechtbank. Donderdag hebben te Londen de advo caten van de London County Bank bij de rechtbank een verzoek ingediend om beslag te laten lieggen op de goederen van de raadsleden van Poplar en ook Plotseling werden toen reizigers in den laatsten wagon opgeschrikt door de ont dekking, dat de deuren der ooupé's naar den doorloop van buiten afgesloten wa ren. Een paar seconden later werd de eerste deur geopend en een hand met een browning erin werd dreigend opge heven, terwijl tegelijkertijd een man met een masker voor den doodelijk ontstel den reizigers gelastte de handen in de hoogte te steken. In de meeste gevallen werd oogenblik- kelijk aan den eisch gehoorzaamd. Snel en handig ging de bandiet van den eenen reiziger naar den anderen, en nam diens ringen, juweelen enz. in ontvangst, welke in de groote zakken van zijn regenjas verdwenen. I De reizigers telden vier bandieten, van wie een althans met een buitenlandsch accent sprak. Terwijl twee bandieten van afdeeling tot afdeeling gingen om den reizigers hun kostbaarheden af te nemen, bewaakten de twee anderen den harmo nica-doorgang naar den anderen wagon. Een der passagiers echter liet zich niet intimideeren. In de derde coupé zat een jong tweede luitenant. Toen de indringer zijn afdeeling binnendrong en de officier begreep wat er gaande Was, vloog hij op, j de wet in haar geheel in minder dan vyfcien minuten. BINNENLAND. Eerste Kamer. Zitting van Woensdag 27 Juli Het ontwerp-Ketelaar betreffende ver goeding aan gepensionneerde en op wachtgeld gestelde Rijks-ambtenaren, wordt bestreden door den heer De Vos van Steenwijk, die meent, dat de finan- ciëele toekomst zich verzet tegen iedere niet volstrekt noodig® uitgave. De heer Van Embden wijst er op, dat het voorstel voldoet aan den eisch van billijkheid en dat slechts een klein bedrag er mede gemoeid is. i van Dyk, direct, van de Topografische Inrichting aan het dep. van oorlog. Uit Stad en Provincie. Het havenkanaal en de zwaalplaats. ZIERIKZEE. Het is misschien niet ondienstig over bovenstaande kwestie nog eens iets naders te hooren. In de vergadering van de Prov. Staten van Woensdag 20 Juli heeft het Statenlid I dhr. Timmerman, daarover het woord gevoerd, zy 't dan ook met negatief resultaat. Hoewel het verslag der Staten j reeds in deze courant verscheen, kan het zyn nut hebben voor onze gemeente uit deze rede het voornaamste aan te stippen. Ged. Staten hadden voorgesteld Het betoog van den heer v. Embden de kanaalbaven te maken met eenbodem- wöidt gesteund door de heeren Vliegen en Bergsma. De heer Ketelaar verdedigt nader zijn voorstel, dat ten slotte ver worpen wordlt met 16 tegen 14 stemmen. Aan de orde is de bekrachtiging der nieuwe spoorwegovereenkomsten. De heer Van der Hoeven vraagt inlich tingen in verband met de Noord-Brabant— Duitsche Spoorwegmaatschappij. I oo De heer. Van. Nierop wenscht te weten, greep den man bij den keel en sloeg hem 1 wa* de staat heeft gedaan om zich te dekken tegen eveniueele verliezen der de revolver uit de hand. Hij -had echter aekiren tegen evenmeei< buiten den kameraad van den bandiet spoorwegmaatschappijen. _jMtnisten Konig zegt, dat de vergoeding van de Posterijen aan de spoorwegmaat- gerekend, die hem onmiddellijk met een revolverschot neervelde. Dit incident scheen het viertal echter zenuwachtig gemaakt te hebben. Althans, hun verdere bezoeken aan de andere af- deelingen waren veel gejaagder en haasti ger. Plotseling trok een hunner aan den toodrem en even plotseling als zij ver schenen waren, verdwenen zij weer in het nachtelijk kluister, nabij Chagny, waar waarschijnlijk een auto op hen gewacht heeft. Van al deze bedrijven had niemand in de andere wagons iets bemerkt, zoodat toen de trein midden in Het veld stilhield, conducteurs noch reizigers wisten wat er gaande was, totdat eenige der beroofde reizigers hun meer dood dan levend ver telden van hetgeen hun overkomen was. Aangezien ter plaatse natuurlijk aan geen vervo/ging te denken viel', werd Limburg. schappijen zal woiden verhoogd, opdat meer zal kunnen worden afgeschreven en meer zal worden gestort in het pensi oenfonds en aldus een einde zal worden gemaakt aan oorzaken van de intering. 't Ontwerp wordt aangenomen z. h. st. Aan de orde is het ontwerp betreffende de Maaskanalisatie. De heer Kraus wil uitstel van behan deling in afwachting van gegevens, die aantoonen, dat de werken economisch ver antwoord zijn. i De heer Polak pleit voor het behoud van de Maasbrug bij Maastricht. De heeren Van der Maessen en Geert- sema verklaren zich voor het ontwerp. De ,Minister kan geen cijfers geven; bij de Werken is haast, in het .belang van doorgereden naar Chagny, waar de poli tie werd ontboden. Geschat wordt, dat de bandieten voor ruim 150.000 frs. hebben gestolen. De Opperste Raad. Reuter verneemt nit Fransohe bron, dat de Fransche gezant aan Lord Curzon heeft medegedeeld, dat de Fransche regeering het onmogelyk acht een by- eenkomst van den oppersten raad byeen te roepen, voordat het vraagstuk van het zenden van troepen naar Opper- Silezië geregeld is. Curzon nam kennis van de verklaring, welke aan 'c kabinet zal worden voorgelegd. De Iersche kwestie. In het Engelsche Hoogerhuis gaf de Lord-Chancellor, by een uiteenzetting van den toestand in Ierland te kennen, dat, als de regeeringsvoorstellen nopens een regeling, nadat die in Ierland waren aanvaard, niet den noodigen steun in het ryksparlement kregen, de regeering een b -roep zou doen op het land. Hij wees er echter op, dat, gezien de moei lijkheden, die den afgevaardigden van Zuid-Ierland wachten, het niet te ver wonderen was, als het eenige weken duurde, voor zy hadden uitgemaakt of zij geneigd waren, de voorstellen, die de regeering heeft gedaan, te aanvaar den als grondslag voor den formeelen vrede. Hij hoopte evenwel, dat hij vóór eind Augustus de meening van Ierland zou kennen. Tenzij de voorstellen wer den verworpen, zou er een nadere bespreking noodig zyn. Een moordenaar van den Tsaar? De vroegere onderofficier Aralof, lid van de militaire commissie van de Rus sische sovjetregeering, is benoemd tot Russisch gezant in Littauen. Deze nieuwe vertegenwoordiger van de sovjetregee ring is reeds te Kovno aangekomen. De Russen, die te Kovno wonen, verzekeren, dat Aralof een van de moordenaars van den tsaar zou zyn en dat hij een actieve rol in het drama van Jekaterinenburg heeft gespeeld. Een slachtoffer der huuropdryving. Dat de hooge huishuren iemand krank zinnig kunnen maken, hebben de bewo- ^fe_raadsleden zelf inheohtenis re doen i nerjJ van Toledo (0hio y.S.) ondervonden. Een huurder was, met toestemming der autoriteiten, op zekeren dag door zijn huisbaas de huur opgeslagen, waarop hij verklaarde, voortaan in het geheel geen huur meer te zullen betalen. Er volgde toen een gerechtelijk bevel tot ontruiming van het huis. Den deur waarder, die zich in verband daarmede aan zijn woning kwam vervoegen, Bchoot hy zonder meer dood. Twee politie agenten, die werden uitgezonden, om den man te arresteeren, werden door eenige schoten gewond. Ten aanschouwe van een ongeveer 5000 man sterke menigte werd het huis toen door 140 politiemannen omsingeld, doch de hals starrige huurder had zich gebarricadeerd en opende een geregeld vuur op zyn belagers. Het ongelijke gevecht dnnrde meer „dan een uur voort, waarna men tot bestorming van het huis overging. Den ongelukkigen huurder vond men badende in zyn bloed, doorboord door niet minder dan negen kogels. Een parlementair record. Uit Boekarest wordt gemeld, dat de 122 artikelen der landbouwwet voor de Boekowina, welke door den Senaat met 100 tegen één stem werden aangenomen, afzonderiyk zyn behandeld en daarna nemen. Poplar is een van de gemeenten van Londen, waar de socialisten de over hand hebben en sedert eenigen tijd be taalt het zijn aandeel niet meer in de algemeene onkosten van de hoofdstad. De schuld van deze gemeente is reeds tot 48.000 pond sterling gestegen. Voor de rechtbank verklaarde de ge- heele gemeenteraad van Poplar, dat 't onmogelijk was de verlangde bijdragen °P te brengen wegens de armoede van de arbeidersbevolking van de gemeente," veroorzaakt door werkeloosheid. Daar door brachten de belastingen niet genoeg op. De rechtbank heeft nog geen beslis- sing genomen. De advocaten van de Schuldeischers wilden de verantwoorde lijkheid van de raadsleden doen vaststel len. Zij vroegen hun arrestatie en eisch- ten, dat men beslag zou leggen op hun bezittingen. De gemaskerde bandieten in den D-trein. Reizigers van een luxe-trein van Parijs —Marseille zijn wederom 't slachtoffer geworden, zooals een kort bericht reeds heeft gemeld, van eenige bandieten. Vol gens inlichtingen heeft het drama zich op de volgende wijze afgespeeld. Alles was normaal tot ongeveer kwart voor tweeën 's nachts, even voorbij Dijon. Het ontwerp wordt aangenomen met 28 tegen 3 stemmen. Op verzoek van den heer Smeenge wordt de verdubbeling van de belasting op de gouden en zilveren werken van de agenda afgevoerd tot de aanwezigheid van den nieuwen minister van Financiën. Z. h. s. werd goedgekeurd de deelneming van den staat in Het kapitaal van den Bond van Nederlandsche gemeenten. Aan de orde komt de suppletoire Mari- nebegrooting 1919. De heeren Van der Does de Willebois en Fokker dringen aan op betere uit rusting van den Nederl. loodsdienst op de Wielingen. De heer Van Embden zal tegenstemmen, omdat de gevraagde uitgaven reeds zijn gedaan. (Mester Van IJsselsteijn zal 't verzoek betreffende den loodsdienst overbrengen aan dén nieuwen Minister van Oorlog. Het ontwerp wordt aangenomen met 23 tegen 4 stemmen. Het voorschot ten behoeve van de sfoömvaartverbftiding tusscHèn Nëderlanff én Zuid-Afrika wordt bestreden door den heer Slingenberg, die van bescherming 'der scheepvaart niet wil weten. De heer Polak ziet in den voorgestelden Meun een subsidie aan een maatschappij1, |waarvan het bestaan ons onverschillig kan laten. De opvolger van jhr. de Geer. Nu de heer jhr. mr. D. J. de Geer de portefeuille van Financiën op zich neemt, zal hij aftreden als lid der Tweede Ka mer. Zijn eerste plaatsvervanger, de heer B. J. Gerretson heeft reeds zitting als op volger van den heer jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, zoodat in plaats van den heer De Geer tot lid van de Tweede Kamer zal worden gekozen de heer J. Ankerman (o.-h.) Oud- minister De Vries Naar de Tijd verneemt, zal de aftre dende Minister van Financiën, mr. S. de Vries Cz., wiens plaats wordt ingenomen als zoodanig door jhr. mr. De Geer, bur gemeester van Arnhem, worden benoemd tot diens opvolger als burgemeester van Arnhem. De belasting van den ex-keizer Het protest van den ex-keizer tegen zijn belastingaanslag berust op 't oogenblik 'bij Gedep. Staten. Het stuk is vergezeld van een toelichting van den gemeenteraad van Doorn. In den raad zelve is men eenigszins pessimistisch gestemd wat be treft de verwachtingen van de beslissing van Gedep. Staten. Waarschijnlijk zal de Kroon in hoogste instantie moeten be slissen. De reconstructie van l»et kabinet. De Koningin heeft thans: 1<>. met ingang van Donderdag op hun verzoek eervol ontBlag verleend aan den heer mr. S. de Vries Cz. als minister van financiën, en aan den eer vol ontslagen luiten an t-gener aal W. F. Pop als minister van oorlog, tevens met eervolle ontheffing van de opdracht van het beheer ad interim van het departe ment van marine, beiden met dankbe tuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hen aan de Koningin en aan den lande bewezen 2°. benoemd: o tot minister vau financiën jhr. mr. D. J. de Geer, burgemeester van Arnr hem, en b. tot minister van oorlog, met op dracht tevens van 't beheer ad interim van 't departement van marine, J. J. C. breedte van 12 M. en een diepte van 2.50 M. beneden laag water en voor de zwaaiplaats een gelyko diepte met een middellij q van 45 M. Van af die zwaai plaats moet de gemeente een binnen- I haven onderhouden van 1100 M., ook die haven moet op een behoorlyke diepte worden gehouden, daar anders ook spoedig de zwaalplaats vol zou zitten. Hoe dieper nu de zwaaiplaats met ka naalhaven gebaggerd zal worden door de Provincie, zooveel dieper moet de gemeente ook de binnenhaven uitbag geren. Ten allen tyde is dat dan ook gedaan wat de gemeente jaarlyks plm. f 1000 heeft gekost. Nadat nog was gevraagd of 't nu wel noodig was de haven zoo diep nit te baggeren daar er een boot in de vaart was gebracht van 152 c.M. diepgang, werd het voorstel-Timmerman „overname door de Provincie van de gemeente het havenkanaal en de zwaaiplaats, onder voorwaarde dat de gemeente jaarlyks daaraan f 1000 bydraagt", verworpen. SEROOSKERKE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Woensdag 27 Juli. Afwezig met kennisgeving de heer N. Moelker. Voorzitter de burge meester. Na opening voorlezing der notnlen, die onveranderd werden goed gekeurd. Uit het rapport van den op zichter Heyt blykt, dat de nieuw ge plaatste weegbrug gereed is en naar zyn meening in alle opzichten betrouwbaar is, terwyl ze tevens ook in orde is be vonden door den Bond van Suikerfabri kanten. -Hierna volgt aanbieding der rekening van de gemeente over 1920, die in ontvangsten aanwyst f 15600,14, ia uitgaaf f 14329,50», alzoo sluitende met een batig saldo van f 1270,63'. Door den raad wordt een commissie benoemd bestaande uit de heeren Klompe, Legemate en Van den Berg, die zich met het nazien der rekening zal belasten. De kosten der weegbrug aan de haven Schelphoek bedragen totaal f 2403,81s. Hiervan moet de helft door Serooskerke worden gedragen, wat een uitgaaf vordert van f 1201,91. De overgebleven stukken hout, waar van de waarde is bepaald op f 5, zullen by inschryving worden verkocht; bil jetten in te leveren by den opzichter. Alsnu komt het torenuurwerk in be handeling. Een opgave met uitvoerige beschryving van den heer Pieterse Is ingediend, waarin een torenuurwerk wordt aangeboden voor f 750 en f 900 te leveren door de heeren Petit en Fritsen te Aarle-Rixtel. Nog wordt een aanbieding voorgelezen van de firma Van Kerkhof aldaar, resp. van f 710 en f 815. Ook van den heer Ter Poorten, ver tegenwoordiger van de fabriek Ysbouts te Aarle-Rixtel is een schrijven inge komen, dat in aansluiting op zyn vroe gere aanbieding, de constructie der torenuurwerken beschryft en tevens als reclame er aan toevoegt dat door die fabriek 11 uurwerken op dit eiland zyn geplaatst. Een definitief besluit wordt niet ge nomen. De voorzitter zal eerst by eerst genoemde firma's informeeren, waar door hen een aantal jaren terug uurwerken zyn geplaatst. Weth. De Roo deelt mede, dat het burgerlyk armbestuur bereid is hiervoor ter leen te geven f 750 tegen 5 pCt. af te lossen in 10 jaar. De Raad kon zich hiermede vereenigen. Hierna rondvraag. De heer Goemans vestigt de aandacht op de sloot achter de begraafplaats, waar door de verschillende huurders der tuintjes aldaar, het hiervan afko mende vuil, steeds wordt geworpen in die sloot en daardoor een dam is ge vormd, wat niet wenBchelyk ls. Ook de heer Klompe bespreekt de Bloot achter Padmos, om deze met het oog op brand gevaar te laten bedelven. Besloten werd beide slooten te laten bedelven. Hierna sluiting. RENESSE. De kermis behoort weer tot het verledene. Dit jaar stond er bizonder veel, haast te veel. Aan draaierij konden de bezoekers hun hart ophalen. En wie nog nooit met draaierij heeft omgegaan, kon het nu wiel' ter dege leeren. Het be zoek aan de beste kermis van Schouwen is dit jaar niet bizonder groot geweest. Opmerking verdient het, dat er zoo wei nig geest, haast geen fut in de menschen, wij bedoelen de jeugdige menschen, zat. De echte opgewekte kermisvreugde is er niet geweest, 't Was alles even saai en gedrukt! Zou dit soms ook in verband staan met de droogte en het afmattende in de natuur? Den laatsten dag mochten de leerlingen der openbare school* daar toe in staat gesteld door milde giften van ingezetenen, naar den schouwburg onder directie van den heer Joh. Bakker. De kinderen hebben genoten van het opge voerde „Sneeuwwitje", dat uitstekend werd weergegeven. Het is ook overte- I kend, dat het degelijk spel der artisten bij het publiek zeer in den smaak valt De gelukkig gekozen stukken: „Roze Kate", „Vorstenplicht1,, „De dochter van den Tamboer-Majoor" en „De Blinde" werden meesterlijk voor een stamp volle zaal opgevoerd. Jammer, dat de directie maar over drie avonden beschik ken kon. Daar goede twijn geen krans be hoeft, is aanbeveling bij het Brouwers- havensche publiek, alwaar de directie haar tent heeft opgeslagen, vrijwel over bodig. Een avond in den Schouwburg ver schaft leering en kunstgenot, wijl het ge zelschap over uitmuntende krachten be schikt bij het opvoeren van moderne stuk ken, die aller goedkeuring kunnen weg dragen. Dank aan de gevers, die door hunne Silde bijdragen wederom getoond heb- :n voor het kind veel over te hebben, dat hun ten goede komt. Zij toonen daar mede ware kindervrienden te zijn. ANNA-JACOBA-POLDER. Het lijk van Verkerke is j.l. Woensdagmiddag aan den Willempo'.der alhier, in de onmiddellijke nabijheid van de plaats waar hij verdronk, aangespoeld. Abusievelijk is opgegeven Pleter, dit moet zijn ,1Martlnus". in BEURTEN. Zondag 31 Juli. Zlerikzee. Geref. Kerk. 10.30 en 6 30 ure, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kérk. Vmnm. en av., Leeskerk (Op den gewonen tijd). Evangeli satie Jeruël. 10.30 en 7.30 ure, Gewone dienst. Kerkwerve. 3 ure, ds. Blankert (Doopsbed.) Serooskerke. 10.30 urfe, ds. Diederiks. Burgh. 9.30, ds. Boogaard en 2 ure, idem (Doopsbed.) Renesse. 3 ure, ds. Leendertz. Noordwelle, 10.30 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 10.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeadienst Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 7.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ore, ds. Laarman. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kork. 10 en 3 ure, cand. Duin. Zonnemalre. 10.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. Van Meer en 3 ure, idem (Doop). Drelschor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend (Doopsbediening). Ouwerkerk. 10.30 ure, ds. Helder Nleuwerkerk. 10.30 en 3 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Oosterland. 10.30, dr. Weeda en 3 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, ds. Goedhuis. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Slr]ansland. 3 ure, dr. Weeda (Voorber. H. Avondmaal). Brulnlsse. 9.30 en 2 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, cand. v. d. Weert van Kampen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 uro, TAB.kfttkx.J-J ifiyaffc-ftirrtr I ft en-s*» St.-Flllpsland. 10.30 ure, ds. Datema. Oud-Geref. Kerk. 10, ds. Boone, 3 idem (Doop) en 6.30 ure, idem. Tholen. 10, ds. Verschoor en 3 ure, ds. Datema (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Bolwjjn. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Maartensdi]k. 10.30 en 7 ure, ds. Keller. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 10.30, ds. Van Griet- huijzen en 3 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 10.30 en 3, ds. Staal7 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Scherpenlsse. 10.30, Leeskerk en 3 ore, ds. Van Griethuijzen. Oud-Geref. Kerk. 10.30 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavenlsse. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Keiler. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Anoaland. 10.30, ds. Waardenburg (Coll. ziekenfonds) en 3 ure, Leeskerk. Geret. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, de heer Romèjjn. Financieel Nieuws. V.K. Heden 94i/ia 94 Beurs van Amsterdam. 28 Juli. 8T AATSLEENIN GEN. NEDERLAND. N.W. S. obl. 1918 f 100 5 N.W. S. obl. 1918 - 500 5 N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 N.W. S. obl. 1919 - 100 5 N.W. 8. obl. 1919 - 500 5 N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 N.W. 8. obL 1916 - 100 4V» 88»% 87%, N.W. 8. obl. 1916 - 500 4% 87%, 87% N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4% 89*/, 89 N.W. 8. obl. 1917 - 100 4V, 85s% 85%, N.W. S. obl. 1917 - 500 485%a 85% N.W. 8. obl. 1917 - 1000 4»/. 83% N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 N.W. S. obl. 1916 - 1000 4 N.W. 8. obL -1000 3 N.W. 8. oert. -1000 3 N.W. S. eert. - 1000 2% 51 Va BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 Tabaksleenlng 1902 5 Zegelleenlng 1904 5 Bel. vr. goud-obL 1907 4% 22% OOSTENRIJK. Obl. In papier 5 zilver 5 B. vr. Kr. Jan./Juli 4 Bel. vr. Mei/Nov. 4 PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 489 Kon. Ned. Petr. R. v. A. 485 Kon. Petr. t 100 O. A. 500 Kon. Ned. Petr. R. v. O. A. 498 Dollars (bank) 13,22-13,27; Marken (gr.) f 4,05-1 4,10; id. (rood) f 4,10—f 4,15; Kronen (1000) f 0,15—1 0,30; Eng. bank papier 1 11,60—1 11 70; Fransoh bank papier 1 25,10—f 25 50; Belg. bankpapier f 24,40 -1 24,60, 81% 61»% 62% 521% 1"% 2% 496 495 496 492 L 94V4 93 911/4 91% 90ls/u 91V4 94%fl 94 941/1, 93 V, 83% 83 Vu 83 V4 82%, 82% 62 62 27% 28V4 28% 27% 28i', 28 22% W 0V&K I VWWWA-A Ai LA u Li U LX f vul bWOUvlU i»uugv£.*vii kvi uuiuuwijji Zierikzeesche Nieuwsbode buitenland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5