heer J. Jonker, voor f 6570 en f 355 toe- f beding. ELKERZEE. Ten overstaan van notaris F. J. H. Jespers werd publiek verkocht: een woonhuis met erfr voor de erfge namen van de wed. W. Jonker, voor f 2625 en f 150 toebeding. HAAMSTEDE. Ten overstaan van nota ris F. J. H. Jespers te Renesse werden publiek verkocht voor den heer H. de Bruijcker 18 gemeten rogge en jaapjes peeën voor f80, f 81, f 46, f48, f 86, f 84^ f 87, f60, f100, f 110, fill, f96 en f 95 per gemet ONDERWIJS. STAVENISSE. Tot onderwijzer aan de O. L. School te Colijnsplaat is benoemd de heer H. W. P. A. de Jong, alhier. Als No. 2 op de voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. School te Arnemuiden is geplaatst mej. M. v. d. Harst te Serooskerke (S.) POST EN TELEGRAPHLE. De directeur-generaal maakt bekend: dat met ingang van 3 Augustus het post en telegraafkantoor te Tholen op werk dagen zat ztffif opeD gesteld vflïrrti'—1, 2— 4 en 5.30—7.30 voor den telefoondienst. Tydens de uren, dat het kantoor voor den telegraafdienst gesloten is, kunnen van uit de openbare R(jksspreekcel geen gesprekken worden gevoerd. RECHTZAKEN. De zaak—De Ligt. Dinsdag is te 's-Gravenhage behandeld de zaak tegen B. de L., 48 jaar, jour nalist en publicist, verdacht van op ruiing. De belangstelling voor deze zaak was bijzonder groot. De gereserveerde en publieke tribunes warén geheel ge vuld met belangstellenden. Vóór den aanvang der behandeling van deze zaak werden verschillende der aanwezigen op le publieke tribune door een inspecteur van politie en een rijksveldwachter ge fouilleerd. Beklaagde was ten laste gelegd, dat hij in een voor het publiek toegankelijke vergadering opgeruid zou hebben den dienst te weigeren, indien men ingelijfd moest worden, ook al bestond hiervoor geen geldige reden. In naam van Groenendaal, zoo zou beklaagde gezegd hebben, rui ik jelui op niet in militairen dienst te treden. Beklaagde bekende dit. Het O. M. stelde voorop, dat, indien hij gemeend had geen vervolging te be hoeven in te stellen, hij hiertoe niet het initiatief zou hebben genomen. De wet moet echter gehandhaafd worden. Spr. wyst er op, dat beklaagde zich reeds eerder aan èen dergelijk feit heeft schuldig gemaakt. De straf zal dus ernstiger moeten zijn dan voor iemand, die voor de eerste maal terecht staat en spr concludeerde dan ook tot ver- oordeeÜDg tot een gevangenisstraf van 8 maanden. Mr. Tideman concludeert tot ontslag van rechtsvervolging of vrijspraak en vraagt de onmiddellijke invrijheidstelling van den beklaagde. Re- en dupliek volgden. De rechtbank begaf zich vervolgens in raadkamer. De president deelde hierna mede, dat het verzoek van den verdediger om on middellijke invrijheidstelling werd inge willigd, Uitspraak over 8 dagen. LANDBOUW EN VEETEELT. Stand der landbouwgewassen. De St.-Ct. no. 143 geeft een overzicht betreffende den stand der landbouw gewassen op 20 dezer, onder medewerking der Rijkslandbouwconsulenten, samen gesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten van de directie van den landbouw en door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut. De stand der verschillende gewassen nagaande, kan het volgende worden gemeld Tarwe. In Zeeland is de stand goed. Rogge staat goed. Wintergerst wordt algemeen goed ge noemd. Haver. Yertoont een mjnder goeden st£nd; Zomergerst. De stand is goed. Karwy staat goed in Zeeland. Koolzaad. In Zeeland is de stand matig. Mosterdzaad staat goed in Zeeland. Vlas In Zeeland is de stand slecht. Veldboonen staan matig tot slecht in Zeeland. Bruine boonen. De stand is matig in Zeeland. Erwten. De stand der erwten is goed in Zeeland. Consumptie-aardappelen. De stand is vrij goed. Suikerbieten. In Zeeland is de stand over het algemeen vrij goed. Cichorei. In Zeeland is de stand matig. Uien staan vrij goed in Zeeland. Lucerne staat goed in Zeeland. Weiland is in het algemeen slecht. Klaverhooi gaf een beteren oogst dan grashooi; in Zeeland was de opbrengst over het algemeen goed. De qualiteit was over het algemeen ook zeer goed. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Zwaagwestelnde, H. van Dijk te Gieterveen. Te Zoutelande, D. Louwerse, cand. te Arnhem. w Bedankt; Voor Kampen, L. van Mas- trigt te Harderwijk. Voor Oudelande (Z„) J. H. Semmeiink te Wehl. ST.-ANNALAND. De heer D. van Dus- sen heeft ontslag genomen als ouder ling. THOLEN. Gekozen tot president-kerk voogd de heer Iz. van 't Hof (vao. J. A. Geluk). Geref. Kerken. Beroepen: Te Haarlemmermeer Oz., J. Wijminga te Dronrijp. Te Nieuw-Dor- drecht, J. H. Lammertsma te Appinge- dam. Te 't Zand, P. E. van Schaick te Strijen. Te Achlum, H. Th. van Mun ster, cand. te Amsterdam. Te Mole naarsgraaf-Brandwijk, M- M. Horjus te Hendrik-Ido-Amibacht. Aangenomen: Naar Sleeuwijk, J. H. Beu- mee te Landsmeer. Naar Beilen, W. J. J. Velders te Rottevalle. Bedankt: Voor Rozenburg, A. J. Fanoy te Oosterzee. Voor Anjjum, E. C. van der Laan te Lollum. Voor Oosterend (Texel), O. Boersma te Koudum. Voor Maastricht, HL Veldkamp te Onderden- dam. 1 1 I Chr. Qerefl. Kerk. Beroepen te Zierikzee, S. v. d. Molen, cand. te Broek op Langendijk. .Geref. Gem. Bedankt: Voor Meliskerke, W. den Hengst te Leiden. VAN HEINDE EN VER. De Spaansche troepen in Marokko hebben door een verraderlijke overval zware verliezen geleden. Hoover verlangt vrijlating van alle in Rusland verblijvende Amerikanen, vóór de Ver. Staten hulp zullen verleenen. De oogst is dit jaar in Rumenië zeer overvloedig. De badplaatsen langs het Kanaal worden door haaien bedreigd. De Spaansche Ministerraad heeft be sloten verscheidene oorlogsschepen naar de Marokkaansche kust te zenden. De Koning en de Koningin' van Ru- menië -worden deze weeH le Parjjs ver wacht. v Uit Posen wordt gemeld, dat daar een groote machinefabriek is afgebrand. De schade wordt op 40 millioen mark ge schat. Te Livorno zijn twee aardschokken gevoeld, die echter geen schade aanricht ten. Het aantal personen te Duisburg, dat door para-typhus is aangetast, is tot 140 gestegen; tot nu toe zijn 4 personen over leden. i Een georganiseerde boycot van jon gens en meisjes te New-York, heeft tot resultaat gehad, dat de hooge prijzen van roomijs met de helft zijn verminderd. De Opperste Raad komt 4 Augustus b(jeen om besprekingen te houden ten aanzien der Opper-Silezische kwestie. Tengevolge van het breken van een ijzeren brug, die toegang geeft tot een bad- en zweminrichting te Solothurn (Zwitserland), zyn er veertig meisjes te water geraakt, van wie er acht verdronken De prins-regent van Servië heeft zich met de hertogin van Vendóme verloofd. - In Oost-Indië dreigt met October een algemeene staking van tram- en spoorwegpersoneel. De veiligheidspolitie te Boekarest heeft een aantal terroristen gearresteerd, die de spoorlijn naar Arad hadden onder mijnd, om den trein, die het Roemeensche koningspaar naar Frankrijk vervoerde, in de lucht te laten springen. De Italiaansche zwemmer Enrico Tiraboschi vertoeft op het oogenblik te Calais om zich te oefenen voor een pogiDg tot het overzwemmen van het Kanaal. H(j zal die poging wagen 29 en en 30 Juli. In de Ver. Staten is overleden kapitein Arthur Grennwall. Hy was een veteraan uit den Spaansch-Amerikaan- schen oorlog en een der weinige over levenden van de ontploffing aan boord van het Amerik. slagschip de Maine. - In het Zwitsersche kanton Waadt heeft zich een eigenaardig verschijnsel voorgedaan. Een cycloon voerde een 'enorme hoeveelheid zand uit den omtrek van het meer van Joux aan en bepoe derde daarmee o. a. de dorpen Gretets en de Socuge. De geheele streek werd met een dikke laag zand bedekt. Fascisten hebben in Italië uit wraak 17 boerderijen platgebrand en 12 communisten gedood. De ongewone hitte, welke ook langs de Perzische golf heerscht, heeft aan vele Inlanders en Europeanen het leven gekost. De Canadeesche regenmaker heeft aan de bepalingen van zijn contract voldaan en daarmee 200 pond sterling verdiend. Volgens een telegram uit Athene is het Turksche front in Klein-Azië doorbroken. Te Southampton is aan boord van den Cunardstoomer „Mauretania" een ernstige brand uitgebroken, welke 50 duizend pond schade heeft aangericht. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Lage spart en lage spot. Over het alge meen mocht Carpentier zich tijdens zijn voorbereiding voor den strijd tegen Dempsey in Amerika in de welwillendheid van hei Amerlkaauscbe publiek verheu gen. Echter bereikten hem in die dagen ook minder bemoedigende blijken van be langstelling in zijn toekomst. Zoo ontving hij op een morgen een keurig bewerkte kleine doodkist, op het deksel waarvan de volgende inscriptie was aangebracht: „Georges Carpentier, 2 nd. July 1921, r. i. p." Naast de lage sport, welke in onzen tijd meer en meer tot uiting komt, voegt zich nu ook nog lage spot, welke uit het bovenvermelde blijkt. Zuktar bezochte vrouw. De toestand van mej. de B. te Stellendam, die bij het helpen redden van haar man, toen deze bij het in brand vliegen van 't petroleum- toestel zulke ernstige brandwonden op liep, waaraan hij is overleden, heeft zelf ook zich zoodanig gebrand, dat haar toe stand vrij ernstig is te noemen en dat ook*zij vermoedelijk naar het Ziekenhuis te Rotterdam zal worden getransporteerd. Indien zij er het leven afbrengt, zal ze toch vrij zeker levenslang ongelukkig blij ven. Droevig ongeluk. Te Ierseke is een mos- selvisscher, doordat hij over een touw struikelde, over boord gevallen. Zijn mak ker sprong hem na. Beiden zijn verdron ken. Het zijn de 29-jarige A. C. v. d. E. en de 27-jarige A. P. Lz. Zij laten ieder een Weduwe met twee kinderen achter. Arme Rodkefëller. Volgens berichten uit Amerika heeft John D. Rockefeller op gehouden de rijkste man ter wereld te zijn. Hij heeft n.l. zijn vermogen tusschen zijn nabestaanden zóó weten te verdeelen, dat zijn geld aan alle speciale belastin gen en na zijn overlijden aan 't successie recht zal zijn onttrokken. Zuhjü'öoupé's. Wij hebben op onze spoorwegen alleen maar afzonderlijke coupé's voor vrouwen. De Franschen heb ben er bovendien nog voor jagers en rei zigers met honden, terwijl Engeland se dert eenigen tijd ook zwijg-coupé's heeft, ten behoeve van de reizigers, die niet door oonversatie gestoord willen worden! Een urouib voor een pond thee. Dat Eskimo-vrouwen niet duur zijn, bewijst een Dailg Mail-bericht uit Les Pas in de ■provincie Manitoba, in Canada, waarin wordt gjezegd, dat een Eskimo-pelsjager op zijn weg naar een handelsrtatioi\ en door het ruilen van een pond thee en wat tabak van niet minder dan vier de ge lukkige eigenaar, werd. Twee van zijn vrouwen waren reeds vaak het voorwerp geweesjt van een der gelijke transactie, waarbij de eene reeds zes mqal door haar echtgenooten was ge ruild, n.l. twee keer voor een pond thee, éénmaal voor een blikje gecondenseerde melk, eens voor een zak tabak en een keer. voor een zijde spek. Volgens Eskimo-gebruik mag de oor-> spronkelijke gemaal zijn gemalin weer terugkoopen .voor het dubbele van de waarde door hem Voor haar ontvangen. Door zijn hond gered. Dezer dagen be gaf een boerenarbeider te Mierlo zich in het Eindhovensche kanaal te water; hoe wel hij niet kon zwemmen, waagde hij zich toch naar het midden, waar hij spoe dig naar de diepte verdween Op zijn hulpgeroep kwam zijn hond toeloop en, welke in de vaart sprong om zijn baas te helpen. De drenkeling wist zich aan het dier vast te houden en werd zoo naar den kant getrokken, hiermede aan een wissen dood ontsnappende. Aanranding. Zondagavond Werd een juffrouw uit Geffen, terwijl zij zich op weg naar huis bevond, op den weg tus schen Oss en Geffen langs den spoorbaan op een eenzaam gedeelte doqr een man aangerand. Na een lange worsteling, waarbij de kleeding der juffrouw deer lijk gehavend werd, nam de laffe aanran der de vlucht, zonder in zijn boos plan te zijn geslaagd. De politie heeft den per soon, wiens signalement bekend is, tot nog toe niet kunnen achterhalen. p Moderne reis. De Daily Mali maakt ge wag van een ongewoon snelle reis van een Amsterdamschen zakenman per vlieg tuig. Vrijdagavond Iaat ontving deze een dringend verzoek om naar Berlijn te ko men. Hij huurde een „taxi-vliegtuig" en vertrok des nachts om kwart over drie naar Berlijn, waar hij om 9 uuu kon ont bijten. 's Ochtends en 's middags deed de Amsterdammer zijn zaken af en 's avonds keende hij met zijn taxi terug naar Am sterdam. Vaqdaar vertrok hij Zondag ochtend om half 8, weer met hetzelfde vliegtuig, een D. H. 9 van de K. L. (M., naar Londen. Om 10 uur was hij te Croy don. Vandaar vertrok hij naar Lowestoft, vanwaar hij ten slotte 's avonds over Lympne naar Amsterdam terugkeerde. Hij had in 2 dagen tijds ongeveer 1500 mij len met zijn „taxi" afgelegd. Een herinnering. Een winkelier in de gemeente Opsterland had nog 4000 pond koffiesurrogaat uit den oorlogstijd. Hij heeft het nu waardelooze goedje op de mestvaalt geworpen. De veenbranden in Drente. Op het oögenblik woedt de brand zeer hevig te Bargercompascuum. De Burgemeester van Emmen verklaarde, dat hy reeds zooveel uit de gemeentekas had gegeven, dat hy deze niet verder durfde aan spreken. Ook zou de hulp onvoldoende zijn. Het vuur woedt over een opper vlakte van 4 H.A. in het veen. Huizen zijn nog niet verbrand, doch veel veld gewassen. Voorts brandt het in de buurt van Oranjedorp, Nieuw-Weerdinge en aan de grens van de gemeenten Emmen en Odoorn. De dood der iepen. In verschillende plaatsen van ons land, zoowel in stads parken als in polders en langs wegen, wordt een plotseling sterven van de iepen geconstateerd. Het blijkt thans, dat een geheimzinnige ziekte de boomen, wier hout veel door de wagenmakers wordt gebezigd, weg- raapt. In de aangetaste boomen worden zwarte stippen waargenomen, uitsluitend in de jaarkring 1918 tot 1919. Deze stip pen zijn het kenmerk van ziektekiemen, welke de levenssappen aan deïi boom onttrekken. Aan de landbouwhoogeschool te Wa- geningen zijn reeds proeven genomeD, om de ziekte, die besmettelijk is, en daarom boomgriep wordt genoemd, te bestrijden. Jonge boomen werden gered van den dood, doch voor boomen van 30 jaar en ouder schijnt nog geen geneesmiddel te zijn gevonden. Aan zijn moeder teruggegeven. De civiele kamer van het Landsgericht te Potsdam heeft prins Eitel Friedricb, die na den dood van zy'n broer Joachim dieDs zoontje, Karl Frans Jozef, tot zich ge nomen had, veroordeeld om het kind binnen 4 weken aan zijn moeder terug te geven. De wet waarop prins Eitel Friedrich zich beriep, werd geoordeeld niet meer van toepassing te zijn. PriDs Eitel Friedrich werd tot de gezamenlijke kosten veroordeeld. Vier-en-twintig uur op een plank. Nico las Zuschlog, een stratenmaker in New York, is dezer dagen in een moedelooze bui van een veerboot in een der havens gesprongen. Door het koude water werd de drang naar het leven echter weer in hem wakker, en bij riep luidkeels om hulp. Niemand had hem echter zien vallenen zyn hulpgeschreeuw bleef onverhoord. Nadat hij een half uur had rondgezwommen, vond hij een stevige plank in het water, waarop hij afdreef naar den Atlantischen Oceaan. UrenlaDg zwalkte hij rond op de golven, die hem ruim veertig K.M. medesleepten van de plaats, waar hy te water was gesprongen. Eindelijk, na vierentwintig uur te hebben rondgedreven, kwam hy terecht midden tusschen de badgasten van Long Island, die hem te hulp kwamen, daar hij uitgeput was van honger, dorst en koude. LAATSTE BERICHTEN. THOLEN. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Maandag 25 Juli. Afwezig de heer J. C. Stoutfiesdijk. Na opening vaststelling der notulen en behandeling ingekomen stukken, van melj. Krijger—de Korte, dat zij hare be noeming als verloskundige aanvaard; van J. Waverijn, dat hij zijn benoeming als hioofd der U. L. 0„ welke met 1 Sept\ a s. geopend wordt, aanneemt; missive van den Minister van Arbeid met de mede-,« deeling, dat het verzoek van R. H. Lan- ting om Rijkssteun tot bouw van een woonhuis niet kan worden ingewilligd; verzoek der Stoomtramweg-jMij- Bergen- op-Zoom—Tholen om subsidie ponds pondsgewijze, berekend a f500 per jaar, vermoedelijk voor den tijd van 4 jaar. Pe voorzitter zegt, dat deze zaak in het ooilege van B. en W. besproken is, en de beide wethouders van een andere mee ning zijn dan hij. Hij meent, dat een tram voor onze stad onmisbaar is, daar wie zien, hoe de autodiensteri nog steeds niet volmaakt zijn. Kwam, doordat er geen subsidie gegeven wordt, de tramlijn te vervallen, dan zou dat voor Tholen een groote schade beteekenen. Die reizigers, die anders een doortrek nemen door het eiland, zouden dan over Steenbergen zoo naar Zierikzee gaan. Om deze reden, zegt de voorzitter, ben ik er voor het ver zoek toe te staan. De heer Moelker zegt met de redeneering van den voorzitter wel accoord te gaan, doch niet wat het geven betreft. Bovendien loopt er totaal geen lijn door ons eiland en behoort alles aan een andere provincie toe. In stemming gebracht, stemt a.leen de heer Aertssens voor. In behandeling komt thans het rapport der commissie van ge organiseerd overleg betreffende het ont slag geven der helpers enz. in de bewaar school. Het rapport behelst het voorstel aan den Raad, dat de gemeenteraad be sluite, in plaats van tot I Sept. salaris té betalen, thans een vol jaar half tractement uit te betalen met pensioengrondslag, zoo- dat wanneer met 1 ptf 2 jaren weer ee{n bewaarschool gesticht wordt, hetzij van gemeentewege pf Rijk, het pensiocp steeds is doorgegaan. De heer (Moelker zal het rapport steunen. Hij heeft later ingezien, dat men in de vorige zitting een onbil lijkheid beging, door de menschen zóo op eens op straat te zetten. Toeh meent hij' de bestuursleden van den Ambtenaarsbond den goeden raad te moeten geven, dat ze niet meer zoo dwingend moeten optre den. Dit geeft een gansch verkeerden" inr druk. De heer Geluk zegt, dat de lasten steeds vermeerderen. Ook deze zaak brengt weer nieuwe lasten mede. Wordt er bij ons ook zoo overgedacht als we werkeloos worden? De Keer Goossen vindt hét onbillijk, wanneer de Raad dit be sluit niet aannam. Er zijn personen bij die meer dan 20 dienstjaren hebben. Het zijn dus njet recht gemeente-ambtenaren, en omdat ze dat zijn, moet dé Raad ze helpen. De heer Janssen wenscht te vernemen of er geen regeling is. te tref fen, dat de bewaarschool weer kan be ginnen. Is er nergens een lokaaltje te bekomen, bijv. het oude kerk\je op de Hoogstraat, of ergens anders? De heer Gpossen zegt, dat door B. en W. alles ge daan is om voor de bewaarschool de zaak loopende te houden. De heer Van der Maas zegt, dat Kij in de commissie-ver gadering heeft gestemd voor het eerste voorstel, n.l. 1 jaap half trqctement. Het andere voorstel „pensioengrondslag" werd verworpen. Toen is er pauze gehouden, en is er, net Éoo lang gepraat, dat ook voor dit 2e voorstel een meerderheid was. Doch spreker is en blijft er tegen, daar het altijd - afgedwongen wordt. In stem ming gebracht, wprdt het voorstel met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Janssen, Quist, Van der Maas ep Geluk. Ter tafel komt het punt „stand plaats woonwagens".Over dit aangehou den punt ontstaat een langdurige, wan ordelijke, humoristische..discussie. Allen praten door elkander, pe een acht hier, de artder daar de plaats, totdat eindelijk de heer Quist een voorstel doet, de woon wagens van het begin der bietencam pagne dus vap 1 Sept. tot 1 April steeds te stationneeren op de thans bekende plaats, en na 1 Aprril tot i Sept. in het kaaiboschje, ter voorkoming van vernie tiging der veldvruchten. Aldus wordt be sloten. B. en W. stellen voor de straat aan het nieuwe bouwterrein te noemen de Molenvlietsche straat. De heer v. d. Maas zegt, dat het beter is de straat te noemen de blinde straat. Wil men naar de (Markt, dan moet men de halve stad doorrijden om déjze te bereiken. Is me dat een toestand. De heer Quist beaamt dit ten volle, en zegt, dat met een weinig goeden wil de toestand opgelost kan wórden. De doóT B: Cn W; aangekondigde naam wordt met9 tegen 1 stom goed gekeurd. Tegen de heer v. d?^Mhas. Goed gekeurd wordt de verlenging van pacht van grond aan AVingerling en J. Quist. De gemeente-rekening over 1920 wordt aangeboden en ióf onderzoek in handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren Moelker, Geluk en v. d. Maas. Besloten (wordt, dat de geheele'Raad eenj- ge dagen zitting zal houden bm de be zwaarschriften te onderzoeken. Bij het kohier der hondenbelasting zegt de voor zitter, dat dit is vastgesteld op tachtig honden, tot een bedrag van f 243. De heer v. d. Maas zegt, dat er veel meer honden zijn, en belooft den voorzitter-een lijstje der honden te zullen zpnden. Bij de rondvraag zegt de voorz., dat B. en W. mededeeling doen van de con ferentie met den heer (Mol, betreffende den blootgekomeii gevel aan 't gesloopte- huisje van Gebr. Joppe. Deze conferentie is niet meegevallen, zoodat B. en W. (het voorstel doen, deh grond van 't afgebro ken huisje met een ronden hoek af te palen, en den grond te beplanten. De heer Van der Maas zégt, dat mej: Krijger—de Korte nog steeds geen ontslag verleend is te Poortvliet als verloskundige. Het is toch; niet de bedoeling geweest, dat zij ook Póortvliet zou hóuden. De heer Wagemaker zegt, dat dhr, v. d. jM0as gelijk heeft. Deze toestand is niet goed. De voorzitter zegt te weten, dat door haar ontslag is aangevraagd. Verder bespreekt de heer Van der Maas de onzindelijkheid aan de waterbak aan de openbare lagere school. De voor zitter zegt toezicht'toe. Dhr. Moelker wil even spreken over het brandbluschmatriaal. Verleden jaar hebben B, en W. de spuiten droog ge probeerd. Wanneer ze nat geprobeerd zyn, weet spr. niet meer. (In 1914, corresp.). Doch thans is het een zeer gevaarlyke tyd, waarop wel het oog gehouden mag worden. Besloten wordt, dat de spuiten spoedig nat geprobeerd zullen worden. Daarna sluiting en gesloten zitting. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Orgelconcert in <le Ned. Herv. Kerk te Haamstede. Zooals bekend is, werd in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Haamstede in den loop van dit jaar e^n, orgel geplaatst, waartoe de Kerkvpogdy.^eidm.?taat gesteld door vrywillige bijdragen (en reptelooze voor schotten, zoowel van nïet-irigezëtenen als van ingezetenen. Teneinde nu ëen ieder in de gelegenheid te stellen te genieten van goede muziek, besloot de Kerkvoogdij jaarljjks een tweetal concerten te organiseeren en deze concerten toegank.elyk te st.ej.len tegen de geringe entrëe Vafi' 25 cent De netto op brengst zóü daif wprdëft &éMüikt tot ver sterking van hét orgelfonds. Het eerste conoert had plttaïs op 14 Juni j.l. en kan als uitstekendLgeslaagd worden beschouwd,Dp." .aanywsigen hpbben zeker genoten vao het fr'apie orgelspel van mevr. Japclien en van den zang van het gemengd zangkoor, hetwelk voor de noodlge afwisseling zorgde. Thans islfëfrpê op Vrydag 29 Juli a.S., des avönds 8 tïur (zomertyd), Waar mevr. Japchen wegens ongesteldheid niet in de gélegenheid ré het orgel te bespelen, heeft de Kerkvoogdy pieji (v,oor dézen avond de medewerking verzekerd vah den heer Klimmerboonr (orgel) en mevr. Klimmerboom- Federspiel (solozang) terwjjl eep kinderkoor en gemengd zangkoor we<(er voor de noodige afwisseling zullen zorgen, zóodat het geheel een avond Van kunstgenot belooft te worden. Het doel van dit' schrjjven ik dan ook de ingezetenen van Haamstede* en: van naburige gemeenten op te wekken deze concerten met een bezoek te vereeren. f x. Buiten, "25 - 7 '21. Mijnheer de BedactStlr f Naar aanlfeiding van het berichtje, voor kómende in uw nummer, van Vrydag j.l. betreffende het behalen Van eón 2en prijs in de 3e afdeeling op 'tzahgeon,cours te Goes door onze vereeniging, wenschen wij er even den nadruk op te Uggen, clat niet de 2e pr'ys in. de 3e afdeelfng, maar een 2en prjjs in die afdeeling werd 'behaald. Met vriendelijken dank voor de plaatsing, Het Bestuur van „Nu met Hope TELEGRAMMEN. OPPELN. De gejieele fabriek van ontpioffingsmiddelen to Freiwald is in

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 2