Zierikzeesche fH Nieuwsbode 60/ PANDBRIEVEN inn 10 INSULAIRE IUU2 IQ abonnement: Maandag 25 Juli 1921. zierikzeesche courant. advertentiën: VERVOLGONDERWIJS. Onderwijzer bij hel Vervolg-Onderwijs. buitenland. binnenland. 1 0/ Pr^js per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het bnitenland per jaar 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschynt Maandag, Woensdag g Vrijdag. 76ste JAARGANG. - No. 10651. Dir. A J. DE LOOZE Jr. Ullg.-Redact. U. J. KOSTEN. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangryke korting. Inzending op den dag van nit- gave vóór 11 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee roepen op sollicitanten naar de betrekking van Het aantal lesuren bedraagt 4 per week,_ terwijl de belooning geschiedt volgens de" daarvoor vastgestelde wettelijke bepalingen. Inzending van stukken aan den Burge meester vóór 1 Augustus a.s. Zierikzee, den 25 Juli 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd: A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. F. NAEREBOUT, 1°.-Secretaris. Duitsche hulp voor Rusland. De Russische schrijver Maxim Gorky komt eerstdaags te Berlijn om met de ryksregeering te onderhandelen over de mogelykheid van Duitschen steun voor sowjet-Rusland. Maxim Gorky had zich hiervoor gericht tot Gerhardt Hauptmau en deze had het verzoek doorgezonden aan de regeering, welke zich bereid verklaarde de hulpbehoevende Russen te steunen. Voorloopig zal het Duitsche rbode kruis hulp verleenen en zal een hulpcomité geneesmiddelen beschikbaar i stellen. School en fabriek. Tweehonderd Engelsche leerlingen van Middelbare scholen en tweehonderd jongens uit Engelsche fabrieken zijn uitgenoodigd door den hertog van York en diens zoon om een week in Kent te komen doorbrengen. De hertog heelt dit plan op touw gezet om daardoor een betere verstandhouding tusschen de jongens van beide steden te scheppen, zoodat ieder de goede dingen in den ander zal leeren waardeeren. Eton College en Herow en alle ander groote openbare instellingen van onderwijs zullen twee of drie jongens naar het kamp zenden en de jongens uit de fabrieken van geheel het koninkryk. De leeftijden van de knapen zullen van zeventien tot achttien jaar zijn. De Iersche kwestie. By zijn aankomst van Londen te Dublin werd De Valera door een enorme menigte geestdriftig begroet. Op her haalde verzoeken der bevolking ver scheen De Valera op de stoep van de burgemeesters woning en hield een korte toespraak, waarin hij zeide„Wij hebben een prachtige les geleerd in Ierland in de laat9te paar jaren, n.l. dat een volk zijn vryheid zal winnen door daden en niet door praten. Indien wy in de toe komst handelen als gedurende de laatste paar jaren, zullen wij nooit hoeven te praten over vrijheid, want wij zullen haar hebben". De nood in Rusland. De Temps deelt de volgende droevige bijzonderheden mede over de beide plagen, waardoor op het oogenblik een groot gedeelte van Rusland geteisterd wordt. De dreigende hongersnood ver vult de sovjets op het oogenblik met groote od gerustheid. Zoo constateert de Bjednota, dat in het zoozeer beproefde Wolga-gebied een tekort van 2 mill, ton graan is. 't Totale tekort aan graan in Rusland bedraagt minstens 3.840.000 ton. Hierby moet opgemerkt worden, dat dit ongeveer dezelfde hoeveelheid is, welke de sovjet- regeering dacht te kunnen verzamelen, door de belasting in natura, welke on langs door Lenin is ingesteld De Bjed nota schryft verder. De boeren vluchten als bezetenen. Het vee sterft. Het is de volkomen ineenstorting. Indien er niet onmiddellijk hulp komt, zal er in het voorjaar niemand zijn, om te werken en de zwarte aarde te bezaaien. De Sovjets dringen er in den laatsten tijd op aan, dat in de steden moestuinen worden aangelegd als middel om den hongersnood te bestrijden. Te Novgorod heeft de menigte de regeeringsmagazijnen opengebroken. Er was echter geen korrel eten in te vinden. Daarop heeft men de particuliere huizen der commissarissen geplunderd. De eigenaars konden ternauwernood aan het gevaar van gelyncht te worden, ontkomen. Een tweede ramp, de cholera, breidt zich snel naar het Zuiden nit. Honder den gevallen zijn reeds geconstateerd te Wladikawkas en te Tiflis. Ook woedt de ziekte aan de kusten van de Zwarte Zee. Geneesmiddelen zijn er niet, des- infecteerende middelen ontbreken even eens geheel en de treurige sanitaire inrichtingen der steden dragen er het hare toe bb, om de ziekte te verspreiden. Volgens de statistieken van 't volks commissariaat voor hygiène zijn er sinds het voorjaar meer dan 60000 typhus- gevallen in Sovjet-Rusland geconstateerd. In Koeban waren dagen van 700 ge vallen, in het Dongebied 997 in Woro- nesj van meer dan 500. In Orel 265, in het benedenstroomgebied van de Wolga 781 en in het district Saratof 1500. In de steden vooral woedt de ziekte hevig. Te Rostof sterven soms 45 rnen- schen per dag, te Astrakan en te Saratof 50 k 70, en te Woronesj ongeveer 100. Ook te Moskou is de epidemie thans met buitengewone heftigheid opgetreden. Opheffing van Pas-Visa. Uiting wordt gegeven aan de groote voldoening over het feit, dat de Engel sche en Fransche regeeringen overeen zyn gekomen, wederzyds de paspoort visa af te schaften, waardoor den reizigers veel kosten en moeite bespaard zal worden. Men hoopt, dat een dergelyke over eenkomst zal worden getroffen met de regeeringen van Italië, Zwitserland en de Scandinavische landen. Do a.s. conferentie to Washington. De Washingtonsche correspondent van de Associated Press zegt, dat, totdat de positie van Japan duidelyker is omschre ven, het onwaarschijnlijk schijnt, dat er formeele uitnoodigingen zullen worden verzonden voor de conferentie over de ontwapening en de Stille Zuidzee. Een minister munt-vervalscher. Reeds sedert eenigen tyd was men te Berlyn tot de ontdekking gekomen, dat er vervalschingen in omloop gebracht waren van zeer zeldzame oude Romein- Bche munten. De valsche stukken waren byzonder goed nagemaakt en men was de vervalsching alleen op het spoor ge komen, doordat er aan den directeur van het Muntenkabinet meer exemplaren aangeboden waren van die zeldzame munten, dan er volgens de catalogi be kend van waren. Men is na lange na sporing tot het vermoeden gekomen, dat de munt-vervalscher de heer von Frauen- dorfer is, minister van verkeer in Beie ren, die een groot muntenkenner is. In verband met deze zaak heeft de officier van justitie een gerechtelyk onderzoek bevolen. Frauendorff'er heeft zich voordat de justitie hem te pakken kreeg in de huurt van Miinchen met een schot in den slaap een eind aan zijn leven gemaakt. Op tragische wyze eindigt het leven van een bekwaam organisator en van een vooral in Beieren zeer geziene per soonlijkheid. Frauendorfer was in 1851 geboren en dus bijna 66 jaar oud. Hoe ongelooflijk het ook klinken moge, zou Frauendorfer verliefd zyn geweest op een vrouw, die hem hooge financieele eischen stelde. Zoo is de minister, die zelf een bekend numismaat was, op de gedachte gekomen valsche zeldzame munten te vervaardigen. Teekeningen en modellen voor deze vervalschingen liet hij door de Technische Hoogeschool te Müochen vervaardigen, zonder dat men daar natuurlyk vermoedde tot welke doeleinden hij deze teekeningen en mo dellen noodig had. Te Londen bestelde bij ook afdrukken van de zich daar bevindende zeldzame exemplaren. Deze afdrnkken werden door de Engelsche regeering aan het Beiersche kabinet toegestuurd. Toen zijn medeministers hem om ophelderingen vroegen, had Frauendorfer verklaard, dat de afdruk ken uitsluitend voor zyn verzameling bestemd waren. Tegen den zomertijd. In een in het Algem. Ned. Lanbouwbl. opgenomen kort verslag van een be stuursvergadering van het Kon. Ned. Landbouw-Comité, wordt met betrekking tot den zomertyd medegedeeld, dat met belangstelling werd kennis genomen van een ingekomen schrijven van den Ned. Boerenbond, waarin het K.N.L.C. werd verzocht mede te deelen of het aan een gezamenlijk optreden van de Centrale Landb.-organisaties, ten einde tot opheffing van den zomertyd te ge raken, zou willen deelnemen, 't Bestuur besloot, om den N.B.B. te verzoeken een samenkomst van de drie dagelyksche besturen te beleggen, ten einde een uit voerig request aan den Ministerraad op te stellen. Ny verheidstentoonstelling. De Ny verheidstentoonstelling en fancy- fair van de „Vreemid", die van 16 dezer af te Goes is gehoudenis Zaterdag avond door den voorzitter, den heer P. Oosterbaan, gesloten. De tentoonstelling is door ruim 12000 personen bezocht. Ha<l-je-me-maar in hooger beroep. C. de Gelder, die thans zyn straf uit zit voor dronkenschapheeft naar de Chr. Amsterdammer verneemthooger beroep aangeteekend tegen het vonnis, waarbij hy veroordeeld werd tot opzen ding naar Veenhuizen.. De familie tracht hem te doen opnemen in een inrichting voor drankzuchtigen. Reeds van verschillende zyden o. a. van Maatschappelijk hulpbetoon, is steun toegezegdindien dit mocht worden veroorloofd. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Vryw. Landstormafd. Zierikzee, vooroefeningen, (gewone vrij willigers) klasse ADonderdagavond van 810 uur; Vrijdagavond van 810 uur; klasse B: Zaterdagmiddag van 3—7 uur; kader landstorm, kamp by Laren. Verbandcursus (vrouwelijke vry willigers) Vrijdagavond van 8—9l/s uur: Afd Haamstedevooroefeningen (gewone vrijwilligers) Dinsdagavond van 8—10 uur (n.t.), Vrijdagavond van 8—10 uur (n.t.) RENESSE. Benoemd tot buitengewoon opzichter by de werken aan het Noordzee- kaDaal do heer E. M. Jonker Mz. Vrijdag werden alhier pl. m. 10 H.A. (ongeveer: 25 gemeten) zeer droog grasveld langs de tramlijn door brand vernield. Een vrij breed aarden koepad stuitte de vlammen en gelukkig, anders was nog een roggeveld een prooi der vlammen geworden. Oorzaak onbekend. HAAMSTEDE. Door tot dusverre onbe kende oorzaak ontstond Donderdag j 1. brand in het dorre gras op het gedeelte van den duinpolder, toebehoorende aan den heer T. Beije, landbouwer alhier. Snel woekerde het vuur voort en in weinig tijd werd pl.m. 8 H.A. een prooi der vlammen. Door tydig toegeschoten hulp wist men den brand meester te worden en bleven een aangrenzend roggeveld en bosch gespaard. SCHOUWEN. De storm, die de laatste dagen zich hier krachtig deed gevoelen, heeft zeer veel schade aan veldgewassen en in boomgaarden aangericht. Groote hoevoelheden onrijp ooft werden van de boomen afgerukt. Een teleurstelling te meer nu in de tuinen schier alle groente ontbreekt en, tenzy er spoedig regen valt, men de hoop op groente voor den winter vrijwel kan laten varen. Ons eiland heeft zijn auto's, fietsen en motorfietsen in menigte. Nu is ook 't moderne vervoermiddel, n.l. 'n vrachtauto, dienstdoende visa-versa Rehesse, Kerkwerve, Zierikzee, Zaterdag voor het eerst in gebruik genomen door den vrachtenaar Hendrikse. Wij vermel den het slechts voor de geschiedenis. Het is een bewijs, dat de ondernemer met zijn tijd meegaat. DUIVEND1JKE. De pas gehouden ouderavond was ook hier door slechts weinig ouders van schoolgaande kinderen bezocht. Nadat de Burgemeester de wettelijke bepalingen had medegedeeld, werd door het hoofd der school de be- teekonis van een en ander toegelicht. Vervolgens kozen de ouders in het be stuur de heeren S. J. Gast, G. Hoogen- boom en mej. Van Staalen. NOORDGOUWE. Zaterdagnamiddag had alhier een ernstig ongeluk plaats. De heer A. A., die eer proefritje maakte met een door hem nageziene motorfiets kwam, even buiten 't dorp in een modder sloot terecht met 't noodlottig gevolg, dat zijn beide beenen boven de knie brakenhet rechterbeen zelfs op twee plaatsen. Per brancard werd hy naar t ziekenhuis overgebracht. Om een voet ganger, die door den harden wind het signaal niet hoorde en op het laatste oogenblik nog verkeerd uitweek, te sparen, remde A. en wendde het stuur, waardoor hij met zoo'n betreurenswaardig gevolg in de sloot geraakte. De heer P. F. v. d. B., die op de duo het ritje meemaakte, wist nog tydig van de fiets te springen. De toestand vaü den patiënt, hoewel nog veel pyn lydende, is naar omstandigheden bevredigend. Het on geval verwekte in ons dorpje een heele opschudding BROUWERSHAVEN. Vergadering van den raad dezer gemeente, gehouden op Vrijdag 22 Juli j.l. Afwezig de heeren J. L. Smits en P. J. Dekker. O. m. zijn ingekomen de volgende stukkenEen schrijven van den heer P. J. Dekker, dat hij ontslag neemt als raadslid wegens vertrek naar Duivendijke. Wegens gemis aan een opvolger blijft deze vacature onvervuld; een schryven van den Min. van Arbeid, houdende mededeeling, dat een huur van f 3,30 per week en per woning volstrekt niet te hoog kan wor den geacht. De bewoners der woningen van de Brouwersche Bouwvereeniging zullen nu met ingang van 1 Mei 1922 een huur te betalen hebben van f 3,30 per week; een schryven van den Raad van Arbeid te Goes, of het den raad der gemeente niet wenschelyk voorkomt de krankzinnigendie op kosteu der gemeente verpleegd worden, vry willig te verzekeren. Wegens de hooge kosten wordt hiervan afgezieneen verzoek van de beide schoonmaaksters der open bare school, om het dagloon tijdens de groote schoonmaak van f 2,op f 2,50 te brengen. Op voorstel van den heer C. W. den Boer wordt op dit adres afwijzend beschikt; proces-verbaal van kasopneming by den gemeente-ontvanger op 15 Juni 1921. Het tekort in kas be droeg op dien dutum f 2600. Dit kas tekort is veroorzaakt door^den gewezen gemeente-ontvanger Sillevoldt. Nu door mevr. de wed. Sevenhuysen aan hare verplichtingen is voldaan, wordt besloten tot opheffing van den borgtocht van wijlen den heer G. A. Sevenhuysen. Voor den tijd van 3 jaren, ingaande 1 Sept. 1921 zal worden aanbesteed het ophalen van straat vuilhet schoonmaken der rioolputtenhet aansteken der straat lantaarns, enz. Eenige wijzigingen in de voorwaarden worden aangebracht. De gemeenterekening over 1920 wordt aangeboden. Het nadeelig slot bedraagt f 978,80. Een commissie, bestaande uit de heeren J. van Dongen, C. W. den Boer en C. Gast, zal deze rekening onderzoeken. De rekening betreffende Aan Pandbrieven In omloop voor 9 inillloeu 800 duizend gld. het Gesticht voor Huisvesting, wyst een batig saldo aan van f 660. Ook deze rekening zal door genoemde commissie worden onderzocht. Inplaats van den heer P. J. Dekker wordt de heer N. van Sluis als bestuurslid van de Brouwersche Bouwvereeniging aangewezen. Op een vraag van den heer C. W. den Boer betreffende het uitdiepen van de haven, geeft de voorzitter de ge- wenschte inlichtingen. Voorts deelt de voorzitter nog mede, dat 't niet mogelijk is aan de onderwijzeressen mej. Schip pers en mej. Fluit een belooning te geven voor de lesuren, welke deze dames van 1 Jan. '21 tot 1 Mei '21 buiten de ge wone schooluren in de nuttige hand werken hebben gegeven. OUWERKERK. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 22 Juli 1921. Afwezig de heer P. Hoogerhuis. De notulen van het behandelde in de vorige vergadering worden onveranderd vast gesteld. Bezwaarschriften H.O. van K. van de Stolpe en J.b Romeyn worden gesteld in handen der raadscommissie voor onderzoek daarvan. Voor kennisgeving worden aangeno men missive van Ged. Staten houdende goedkeuring der Verordening op de keuring van warenmissive van het zelfde College houdende vaststelling van de jaarwedde van den ambtenaar van den Burg. Stand. Aan de Bewaarschoól-vereeniging wordt op haar verzoek voor 1922 een subsidie toegekend van f 600. Komt in behandeling een adres van J. B. Manni, waarbij deze vergunning verzoekt om een gedeelte zijner woning te mogen inrichten voor wagenhuis. Hy wenscht bovendien een plank te leggen over de afwateringsgoot langs bet trottoir en verzoekt verder een boom, die in den weg staat, op te ruimen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. geen toestemming geven om de woning aan hare bestemming te onttrekken, omdat er gebrek aan woningen is. De heeren Romeijn ea Boogerd zouden het bejammeren dat er daar een wagenhuis zou komen, doch vinden het voor ver zoeker ook verschrikkelijk, dat hy op kosten wordt gejaagd. Lettende op de afwijzende houding van B. en W. wordt besloten het verzoek van adressant niet toe te staan. De voorzitter biedt namens B. en W. aan, de gemeente-rekening over 1920, welke wordt gesteld in handen eener commissie waarin worden benoemd de heeren van de Stolpe, Hoogerhuis en Romeyn. De rekening van het Burger lijk Armbestuur over 1920 wordt op voorstel der commissie van onderzoek met algemeene stemmen goedgekeurd. Tot hoofd van den cursus voor het vervolg-onderwijs wordt benoemd de heer C. A. Swenne en tot onderwijzers de heeren C. A. Swenne, W. G. de Bruine en Mej. M. A. Poulusse. De voorzitter stelt voor om het plan tot verbetering in de straatverlichting met petroleum lantaarns te laten rusten met 't oog op de mogelykheid van gas- of electriciteitsvoorziening. De heer Bolyn kan zich hiermede ver eenigen on wijst op de houding der Staten van Zeeland, waaruit z. i. blijkt dat iu de naaste toekomst dit eiland niet van electrisch licht zal worden voorzien. Spr. zou wenschen, dat met de gascommi8sie te Zierikzee aangaande gaslevering overleg werd gepleegd. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak niet aan de aandacht van B. en W. zal ont gaan en dat hy met den Directeur der Gasfabriek in contact zal blijven. Het voorstel wordt daarna z. h. s. aan genomen. De voorzitter brengt ter tafel door B. en W. ontworpen verordeningen op de heffing en invordering eener honden belasting welke onveranderd worden vastgesteld. Aan de orde is vaststelling van ver ordeningen op de heffing en invordering eener plaatselijke inkomstenbelasting. B. en W. stellen voor het tarief der heffing onveranderd te laten, doch de kinderaftrek te bepalen op f 100 voor elk kind beneden 21 jaar. Bovendien is er nog een voorstel van den heer Bolijn. Deze heeft indertijd een ander tarief van heffing ingediend en een progres sieve kinderaftrek voorgesteld. De heer Bolyn kan zich zeer goed vereenigen met uitbreiding van den leeftijdsgrens voor kinderaftrek. Spr. verdedigt het door hem voorgestelde tarief van heffing door er op te wijzen, dat de hoogere inkomens daardoor niet veel zwaarder worden getroffen. Inko mens van boven f 10000 kunnen beter betalen dan van f 1000 de kioderal'rek is zoo mooi voor groote gezinnen, veel mooier dau die, door B. en W. voor gesteld. In groote plaatsen worden inkomens beneden f 1200 met belast Dat is hier niet de bedoeling, doch alleen om de lagere en middenstand niet te drukken. Spr. geeft de vergade ring in overweging zyn voorstel te aan vaarden. De heer Van Langeraad heeft er reeds meermalen op gewezendat kleine plaatsen niet kunnen vergeleken worden met groote. De groote belastingbetalers profiteeren hier niets Hij is van mee ning, dat de Raad tegenover belasting betalers, als paardenknechts, die aan geslagen werden voor f 900 zeer billyk zijn geweest. Deze menschen zullen nu bij een kinderaftrek van f 100 toch niet meer in de belasting behoeven by te dragen. Wanneer men in de lusten wil deelen, moet men ook de lasten dragen. Daartegenover staat, dat een massa menschen gaan beschikken over de por- temonnaie van anderen. Laat er toch verantwoordelijkheidsgevoel zyn. B. en W. meenen, dat de door hen voorgestelde heffing op zeer democratischen leest is geschoeid. De heer Van de Stolpe vindt, dat de heer Bolyn te vroeg het maximum der progressie heeft bereikt. De heer Bolyn zegt dit juist te hebben gedaan, omdat de inkomens lager zullen worden. Hij wil ieder laten betalen en heeft daarom in zyn tarief de welstands- grens van f 500 gehandhaafd. Nu zegt de heer van Langeraad wel, dat een paardenknecht meer dan f 900 verdient, doch spr. acht het uitgesloten, dat zoo iemand met 4 kinderen naar een in komen vau f900 zal worden aangeslagen. De voorzitter is van een andere mee ning, op grond van door den Inspecteur verstrekte inlichtingen. De heer Bolyn merkt op, dat, wanneer deze menschen niet by toepassing van zyn tarief worden aangeslagen, dit ook niet zal geschieden, als. het tarief van B. en W. wordt toegepast. Dat blyft dus gelijk. Het verschil iu de tarieven is dus alleen dit, dat de hooge inkomens meer zullep betalen. De heer Van der Have vergelijkt de tarieven van den heer Bolyn en van B. en W. en vindt dat de heffiüg voor een paardenknecht niet zooveel verschilt. De belastingdruk voor die menschen is dus niet zoo groot. De heer Bolyn antwoordt, dat die druk zoo is, dat de mensehen hun lid maatschap van hunne arbeidersorgani satie opzeggen, omdat ze de contributie niet kunnen betalen. Hy durft verklaren dat de heeren niet weten, wat een ar beidersgezin toekomt en verzekert, dat sommige menschen op een moment geen 30 cent voor een varkensfonds kunnen betalen. Waar dit midden in den zomer zoo gesteld is, heerscht er nooddruft. De heer Van der Have wil nog aan het door hem gesprokene .toevoegen, dat de belastingdruk z. i. voor de laagste klassen niet tot een zeer klein minimum, mag worden teruggebracht en kan zich niet voorstellen dat het verschil tusschen de beide tarieven van eenigen invloed is. liet door den heer Bolijn voorgestelde tarief wordt daarna verworpen met 4 tegen 2 stemmen, die der heeren Bolyn en Boogerd. De heer Bolyn dient een amendement in op het voorstel van B. en W., om de kinderaftrek progressief te regelen, welk amendement door B. en W. wordt over genomen. De door B. en W. voorgestelde ver ordeningen met tarief en kinderaftrek (progressief) worden daarna met alge meene stemmen vastgesteld. De heer Romeyn vraagt of het gebrek aan drinkwater nog niet van dien aard is, dat moet worden ingegrepen. De voorzitter deelt mede, dat uit de nortonpomp van Giljamse goed water gratis voor iedereen verkrijgbaar is. De vergadering vindt het echter meer gewenscht, dat aan Giljamse uit de gemeentekas eenige vergoediDg wordt toegekend, waardoor iedereen meer in de gelegenheid wordt gesteld zich van water uit bedoelde pomp te voorzien. Hierna wordt de-vergadering gesloten. SIRJANSLAND. In de Zaterdagavond gehouden vergadering van de nieuw op te richten fairbank zijn tot bestuursleden gekozen de heeren ,M. J. W. Boogerd te Nieuwerkerk tot voorzitter; L. Deïst, Oos- terland, en J. M. Onderdijk, Sirjansland, tot commissarissen; N. W. Gaanderse te Nieuwerkerk; J. H. Roskam te Nieuwer- kerk en D. v. Popering te Sirjansland, tot leden van den raad van toezicht, terwijl de heer: M. Otte te Oosterl'and tot secre taris-penningmeester gekozen is. BRUINISSE. Door mej. Geertje Broek huizen té Haarlem is aan de Visschersver- eeniging „Algemeen Schippers- en Vis- schersbelang f3000 gelegateerd, vrij van alle lasten. Prov. Staten van Zeeland. Donderdag is met 25 tegen 10 stemmen verworpen een voorstel-Hensel om vóór ambtenaren en werklieden een jaarlijk- sche in plaats van een twee jaar lij ksche periodieke verhooging in te voeren. 1 In afwijking met het voorstel van Ged. Staten wordt met 26—9 stemmen aange-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 2