Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. behoorende by de van Vrydag 22 Juli 1921, no. 10650. Opstand in een gevangenis. Te Pittsburg werden by een muitery in de gevangenis acht gevangenen en verscheidene cipiers gewond. Een hevig gevecht werd geleverd binnen de muren der gevangenis; eenige houten hulpge bouwen zijn door brand vernield. Politie en brandweer hielpen de mui tery onderdrukken, welke een gevolg was van langbroeiende ontevredenheid verscheidene gevangenen zaten levens lang. Deze desperado's vochten verwoed. Voor het leven van verscheidene gewon den wordt gevreesd. Do geheimzinnige schepen. De correspondent der „Daily Mail" te New-York meldt, dat de regeering met het oog om het toenemen van smokkelen van sterken drank aan de kust van New Jersey tusschen Atlantic City en Kaap May tegen te gaan, het aantal kust-kot- ters zal vermeerderen. Men gelooft dat de geheimzinnige schepen, waarvan tel kens melding wordt gemaakt, smokkel- vaartuigen zijn. Deze lossen 's nachts hun smokkelwaar in sloepen, of op vlot ten, die op, met de strandbewoners af gesproken plaatsen, losgelaten worden en dan worden ingehaald. Overwerk zonder betaling. De Times verneemt uit Huelva: De ver standhouding tusschen de eigenaren van de kopermijnen in Rio Tinto (Spanje.) en de arbeiders is sedert het einde van de langdurige staking beter dan ooit teJ voren geworden. Om de maatschappij, die op het oogenblik met verlies werkt in de gelegenheid te stellen sr weer bovenop te komen, besloten de arbeiders één uur per dag extra te werken zonder betaling. Ruwe zeden. De predikant der Engelsch-Episcopale kerk te Miami (Florida), Philip Irwin ge- heeten, werd dezer dagen door aöht ge maskerde mannen onmiddellijk na den avonddienst aangegrepen en met geweld per auto naar een naburig bosch ge voerd. Daar trok men hem al zijn kleeren uit, waarna men zijn geheele lichaam in smeerde met teer, waarin veeren werden gekleefd. Ten slotte duwde men hem in een grooten zak, die in de handelswijk der stad uit de auto werd geworpen. Als reden tot dit meer dan barbaarsche optreden werd hem opgegeven, dat hij in zijn preek een lans had gebToken voor de maatschappelijke gelijkstelling van blanken en negers en voor het huwelijk* tusschen deze beide rassen, welke leer volgens zijn aanranders in het Zuiden niet kon worden gedoogd. Tegelijkertijd, dat de wetgevende ver gadering van Texas in speciale zitting bijeen kwam, om maatregelen te beramen tegen den Ku-Klux-Xlan en andere ge heime vereenigingen, wélke onder het mom van „moreele hervormers" zekere deelen van den staat terroriseeren, drong een troep gemaskerde en in het wit g& kleede mannen 'n hotel te Austin (Texas) binnen. Zij grepen een der dienstboden en namen haar in een auto mee naar een plaats buiten de stad. Daar deed men haar dezelfde behandeling ondergaan als de predikant te jMiami. Vervolgens bracht men haar naar de stad terug en zette de vrouw naakt en overdekt met teer en veeren op de stoep van het hötel af. {Men brengt het gebeurde in verband met het feit, dat de vrouw zich dikwijls afgaf met negers. i Do Engelscho Drankwet. Er is een nieuwe drankwet ingediend bij het Lagerhuis ter afschaffing van de strenge bepalingen uit den oorlogstijd over den verkoop van alcoholische dran ken. Restaurants zi(llen nu tot midder nacht sterke drank bij maaltijden mogen veikoopen. Ook de uren voor café's, waar geen maaltijden worden opgediend, zul len aanmerkelijk worden uitgebreid. Ver schillende andere beperkingen betreffende den verkoop van sterken drank zullen worden afgeschaft. (Men verwacht, dat de wet, als zij wordt aangènomen, tengevolge zal hebben, dat het leven te Londen merkbaar opgewek ter zal worden. [Men zal o,ok weer kunnen soupeeren in de restaurants, hetgeen thans niet mogelijk is. Onlusten in Rusland. Te Moskou zijn, zooals uit Reval wordt gemeld, honger-onlusten uitgebro ken, waarvan men vreest, dat ze zich1 nog zullen uitbreiden. Te Minsk is een groote Jodenpogrom gehóuden. In Astra kan brak, tengevolge van een. cholera- epidemie, een oproer uit. Eerst werden alle doktoren omgebracht, daarna de volkscommissarissen en ten slotte alle intellectueelen. (Militairen moesten de orde herstellen. De Grondwetsherziening. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer betreffende grond wetsherziening. Eenige leden verklaarden, dat deze her ziening Weinig belangstelling mag ver wekken. Een belangrijk vraagstuk toch, dat voor oplossing rijp is, als de wijiziging van artikel 171, is in de herziening niet be grepen. Deze leden meenden zich hun stem te moeten voorbehouden over deze herziening, die zij, zooals zij is voorge steld, onnoodig achtten. (Gelijk men weet, betreft art. 171 der grondwet de tractementen, pensioenen en andere inkomsten, thans door de onder^ scheidene godsdienstige gezindheden ge noten). Verscheidene dezer leden zouden aan wijzigingen in het zesde hoofdstuk, waar bij art. 171 ongewijzigd bleef, hun stem niet kunnen geven. In overweging werd gegeven de financiëele banden tusschen den Staat en de Kerk los te maken en onder de additioneele artikelen een bepa ling tot liquidatie der bestaande verplich tingen op te nemen. Bepleit werd verder een Kamer van sociale volksvertegenwoordiging of naast de Staten-Generaal een bijzonder ver tegenwoordigend lichaam, waardoor de sociale organisaties zich kunnen uiten en aandeel verkrijgen. Er waren leden, die de herziening niet radicaal en democratisch genoeg achtten. Op sociaal gebréd wordt, volgens hen altijd, geen perspectief geopend. Er waren leden, die ten opzichte van de troonsopvolging hadden gewenscht, dat een beslissing over den regeeringsvorm in de grondwet was opgenomen, bij al- dien nakomelingen van Koningin Wilhel- mina mochten ontbreken. Enkele leden konden zich niet vereeni gen met de beperking van de troonsop volging tot de wettige nakomelingen van Koningin Wilhelmina. Ten aanzien van de samenstelling van Eerste en Tweede Kamer werden bezwa ren ontwikkeld, o. a. tegen het algemeen vrouwenkiesrecht, tegen verlaging van den kiesgerechtigden leeftijd en tegen stemplicht. Er waren leden, die de schadeloosstel ling en pensioenen voor Kamerleden wenschten te verhoogen tot resp. f 6000 en f 4000. Anderen achtten f 7000 of f 7500 ge wenscht, benevens f 7000 per jaar voor bureaukosten. Tegen de voorgestelde wijziging van art. 170 inzake de processies werden be zwaren ontwikkeld. Sommige leden hadden er bezwaar tegen, dat het bestaan van zee- en land macht in de grondwet imperatief wordt voorgeschreven. In hun naïviteit gelooven ze nog steeds aan ontwapening, waartoe Nederland het voorbeeld moet geven. Servische verontwaardiging. Een der Berlijnsche berichtgevers van de N. R. C. maakt melding van een tele gram uit Boedapest aan het Acht Uhr Abendblatt, waarin heftige aanvallen van de Servische pers worden gesignaleerd op Koningin Wilhelmina naar aanleiding van een toespraak, waarmede de Koningin de in Nederland vertoevende Hongaarsche kinderen zou hebben begroet. Koningin Wilhelmina zou in deze toespraak hebben, beweerd, dat alle cultuurvolkeren van Europa zich moeten vereenigen ten einde het gemis aan beschaving der Balkanvol ken tegen te gaan. De Zaztawa beroemt er zich op, dat de kinderverzorging in Servië Cultureel veel hooger staat dan in Nederland. Hoe men In Servië aan dit bericht geko men is, blijkt niet. Van geen toespraak van de Koningin tot Hongaarsche kinde ren is hier te lande iets bekend. De 25-jarige regeering der Koningin. In de gehouden vergadering van het Haagsch Comité voor Volksfeesten is be sloten om de herdenking van de 25-jarige regeering van de Koningin in het jaar 1923 luisterrijk te 's-Gravenhage te vieren. Daartoe zullen binnen korten tijd aan alle vereenigingen te 's-Gravenhage en Sche veningen uitnoodigingen worden gezon den tot bijwoning van een nog dit jaar te houden bijeenkomst ten einde in ge zamenlijk overleg «en plan van feest viering te ontwerpen en vast te stellen. Do Rijksmiddelen. Dit halfjaar is bij 1920 vergeleken voor de schatkist heel mager geweest. Toen 'n accres van 67 millioen, nu slechts van 9,9 millioen. De geheele opbrengst beliep 215 millioen tegen 205,1 millioen over de eerste zes maanden van het vorig jaar. Twaalf middelen leverden minder op, waaronder registratierechten een terug gang van 7,2, invoerrechten van 4,1, zegel rechten van 2,1, grondbelasting van 2,6, geslachtaccijns van 1 millioen aanwijzen, totaal 19,5 millioen minder. Meer gaven vooral de inkomstenbelas ting „15,1, dividend- en tantième-belasting 4,4, gedistilleerd 4,23, personeel 2,6, ver mogensbelasting 1,8, totaal 29,4 millioen meer. De inkomstenbelasting, die met 60 mil lioen op den staat verschijnt (v. j. 45 mil lioen) draagt dus meer en meer het ge heel: ver boven het dubbele van de jene ver-accijns (27,5 millioén) kwam zij. Ook in de maand Juni is de opbrengst van dat middel weder zeer hoog geweest: 13,3 millioen. Ongunstig was de afgeloopen maand niet; tegenover het degres van 3,1 in [Mei komen we er met een accres van -1,8 mil lioen tamelijk goed af. Gedistilleerd was beter en bracht bijna 1 millioen meer in het laadje. Zouten geslacht blijven achteruitgaan; de invoer van bevroren vleesch is er niet vreemd aan. Zegel- en registratierechten zetten hun dalende beweging voort. Ook het statistiekrecht heeft, blijkbaar in verband met een beperking van de bedrijvigheid slechts iets meer dan half zooveel opgeleverd als in Juni 1920. Tegenover een sterke toeneming van de belasting op gouden en zilveren wer ken, die blijkbaar aan de dreigende ver hooging van het recht moet worden toe geschreven, staat een verder terugloopen van de invoerrechten van 5,3 op 3,1 mil lioen. De O.W.-belasting liep van 12,4 tot 5,4 millioen terug; de geheele opbrengst der Crisisbelastingen van 85,4 tot 55,4 milli oen, waarbij evenwel in aanmerking moet genomen worden, dat de Verdedigings- lastingen niet meer tot deze categorie bij dragen, maar als inkomsten ten bate van het Leeningfonds worden verantwoord. Ned. Bond van Veehandelaren. In de te Middelburg gehouden alge meene vergadering van den Ned. Bond van Veehandelaren, waarop uit alle pro vincies, behalve Limburg, vertegenwoor digers aanwezig waren, is met algemeene stemmen een motie aangenomen, ten gun ste van intrekking van den zomertijd. Dr.. Thoen te Utrecht is weder voor een jaar benoemd tot inspecteur van 't vee- vervoer. Besloten werd krachtig actie te voeren tegen het coöperatief verkoopen van vee. DINTELOORD. Verslag van het ver handelde in de vergadering van den Raad der gemeente op 19 Juli j.l. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering, waarna de secretaris de notulen leest, welke onveranderd worden vastgesteld. Alle ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van den heer KooimaD, hoofd, der le o. 1. school, betreffende het geven van onderwijs in de Fransche taal, wordt in handen van burgem. en weth. gesteld om prae-advies Een verordening op de keuring van waren wordt met algemeene stemmen vastgesteld Vervolgens wordt met alge meene stemmen besloten de gemeente- begrooting, dienst 1921 te wyzigen. Aan de P. N. E. M. wordt, behoudens een ieders recht en tot wederopzegging concessie verleend voor den aanleg van een electrische kabel in deze gemeente, volgens een situatiekaart. Aan de orde komt een voorstel van burgem. en weth. tot vaststelling eener verordening op de heffing van een zake lijke belasting op het bedrijf. Deze belasting zal f 12 per arbeider bedragen. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter brengt ter tafel een voorstel van burgem. en weth» om te besluiten tot den verbouw van de onder- wyzerswoning te Boompjesdijk, waarvan de kosten bedragen f 5398,44. De heer Van den Hoek zou graag willen weten wat een nieuw huis kost, terwyl de heer Bom de kosten voor verbouwing verbazend hoog acht. De heer Van der Riet is ervan overtuigd, dat verbetering noodzakelijk isdoch zou ook een nieuw huis willen bouwen, wanneer de pry zen der materialen zyn gedaald. De heer Bom doet een voorstel, om in de volgende vergadering een beslis sing te nemen en met een minder kost baar plan te komen. Dit voorstel wordt met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Sneep, Korst, Snoeijs en De Jong. Verder wordt besloten tot den bijbouw van 'n schoollokaal aan denBoompjesdyk. Het verzoek van het bestuur der school voor Geref. onderwijs, om gelden voor de uitbreiding harer school, wordt met algemeene stemmen ingewilligd. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de vergadering en gaat men in geheime zitting ter behandeling van een reclame in den hoofdelijken omslag.* Vorige week waren er in onze gemeente ongeveer 40 werkeloozen. De landbouwvereeniging heeft besloten om de werkeloozen zooveel mogelijk te gemoet te komen door hun werk te verschaffen. ZIERIKZEE. De propaganda Dinsdag j.l. gemaakt door de gymnastiekvereeni- ging „Rust Roest" alhier ten behoeve van een vaandelfonds heeft f 109,57 op gebracht. BURGH. Bij het Woensdag j.l. te Goes gehouden concours vanwege den Zeeuw schen Zangersbond „Zang Veredelt", be haalde de zangvereeniging „Nu met Hope" alhier dén 2en prijs in de derde afdeeling. NIEUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Zaterdag 16 Juli 1921. Tegjen- wiOiOridig alle leden. Die notulen vian het behandelde in de vorige ver gadering -worden gelezen en onver anderd vastgesteld. Voor kennisgeving worden aan genomen de volgende stukken Proces-verbaal van kasopneming bij den ontvanger, aanwijzende eei? kassaldo van f 8087,39; bericht vai? de goedkeuring der verordening op de keuring van waren; goedkeuring suppletoir kohier hoofdelijken om slag 1921; Vaststelling jaarwedden van den burgemeester en den sec retaris; gelezen wordt een beslui! van Ged. Staten betreffende vaststel ling der jaarwedden van de wet houders. De heer De Bruijn wij daartegen ageeren. Spr is in prin cipe niet voor verhooging van d<? wedden der wethouders, evenmin als "hij was voor verhooging van. het presentiegeld der raadsleden, wijl zij hier zitten, om het alge meen belang' te dienen. Dat is nog anders dan de verhpoging der wed den van den burgemeester en den secretaris, die ambtenaar zijn. Spr. merkt op dat zijne tegenkanting niet is gericht tegen de wethouders in persoon. De voorzitter zegt, dat te gen het besluit van Ged. Staten niet valt te ageeren; hij zou het blo ven- dien ook niet goed vinden. Wijl hef voorstel van den heer De Bruijn niet wordt ondersteund, komt hef niet in verdere behandeling. Een door Gedeputeerde Staten met opmerkingen teruggezonden raadsbesluit tot wijziging der be- grooting voor 1921, wordt opnieuw vastgesteld. De voorzitter opent de bespre king betreffende liet aanbod van den Directeur der gemeente-gasfa briek te Zierikzee tot levering' vai? gas aan de gemeente. Spr gevoelt veel voor gas voor de verlichting en om te koken. De heer De Bruijn zou gaarne zien, dat de heer Prak- ke eerst eene lezing voor de inge zetenen kwam houden. Dan wor den de ingezetenen Van de voor- doelen Ivan het gebruik van gas op de hoogte gebracht en kan de raap gemakkelijker teen besluit nemen. Na "eenige bespreking, waaruit blijkt, dat alle leden in beginsel voor 'gaslevering zijn, wordt beslo ten |om 'genoemden Directeur uit te hoodigien eene lezing voor de in gezetenen te houden. In bespreking komt 'deelnéming aan de waterlei ding, 1 De voorzitter deelt mede, dat het Waterleiding comité heeft be rich dat de gemeente de gewenschte lei ding 'kan krijgen zonder verhpoging van het aantal aan deelen, doch d a/ Ide gemeente aan de Vennootschap gedurende 10 jaren een jaarlijkse!? watergebruik moet ig&r andeeren vai? 10 o/o van de kosten dier leiding. De leiding zal onigeveer kosten f 38001} zoodat de 'gemeente 'moet garandee ren een watergebruik per jaar van f 3800. Spr verwacht van degenen; die ,'aan de leiding kunnen aanslui ten, dat zij het uiterste zullen doen om de totstandkoming der leiding te verwezenlijken. Hij stelt namens B. en W. voor om te bepalen, da! degenen die zullen aansluiten, een /aarlijksch watergebruik zullen ga randeeren van minstens f 2800. De gemeente zal dan jaarlijks hoog stens f 1000 Voteeren om het ga rantiebedrag van f 3800 vol te ma ken, en voorts om' aan de oprich ting der Vennootschap mede te werken niet 224 aiandeelen onder de daarvoor bepaalde voorwaarden. De heer De Bruijn sta^t tegenover de ze zajak neutraal, aangezien hij 1%' de tot standkoming der waterlei ding geen belang heeft. Hij spreek! dus voor zijne collega's en achtf het Voor de gemeente van beljanig dat de Noordhoek wordt aangeslo ten, wijl ;de aldaar wonende inge zetenen van alles verstoken ziji\ Spr. kan zijn stem aan het voorste! Van B. en Wl geven. 1 Hierna wordt met alg1. stemniei? overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten Eene verordening op het open baar vervolgonderwijs wordt zon der hoofdelijke stemming vastge steld. Op aanbeveling van B. en W< wordt het navolgend personeel bij het vervolgonderwijs benoemd: to! hoofd de heer M. J Waale; tot on- deiiwüj'zers: de lieer M. J. Waalh, voor 2 uren per week; de heer J. Sm'alleganige, voor 6 uren per week de heer J. v,an IIiele voor 2 uren per week; rnej. Vij veTlierg, voor 3 uren per week. l De door het gekozen raadslid,, den heer N. J. Geleijnjse ingezonden geloofsbrief wordt onderzocht en in orde bevonden, waarna met alge- gemeene stemmen tot zijne to el ar ting iaJs raadslid wordt besloten. Aan C. Flikweert wordt met al gemeene stehimen eene bijdrage verleend in de kosten] van het her stellen eenier rioleering. De heer Van Klinken deelt me de, dat verscbefdene inwOners den z'.g. groenen put hebben bedolven op eigen kosten. Dit werk is moor deloos gebleken, daar de put niet opgeeft. Spr vraagt om de klosten der bédelving, ad f 37,—, door de gemJeente te doen' vergoeden. Met algemeene stemmen wordt besloten dieze vergoeding toe te kennen. De heer van der Have zegt, dat de bewoners Van Kloofenidijke gaar ne aldaar eene wel zouden hebben. Ze wiZlen die wel zelf graven. D'e voorzitter vindt bet beter daartoe niet over te gaan, doch de oprich ting !der waterleiding af te wachten. Hierna sluiting der vergadering. BRUINISSE. In de gehouden vergade ring van ingelanden van den Polder Brui- nisse is tot lid van den dijkraad gekozen de heer Joh. Padmos Fz., ter voorziening in de vacature ontstaan door de benoe ming van den heer J. C. Bolier tot lidj van het Dijkbestuur. Een Belgische motor, van Antwerpen naar Holland, geladen met machine-olie is op de Krammerplaat omhoog gevaren. Een zestal hoogaartsen namen de lading over. ANNA-JACOBA-POLDER. Terwijl de dochter van den broodbakker E. alhier Woensdagmiddag per rijwiel een bood schap verrichtte, kwam zij, doordat een ander meisje van achter op haar rijwiel sprong, zoodanig te vallen^ dat zij haar; rechterbeen brak. SCHERPENISSE. Door het wegwerpen van een brandende lucifer op 't koren veld van D. Feijtel, geraakten de stoppels in brand. Het vuur liep voort tot aan de hoopen tarwe. Vóór dat er hulp kwam om het vuur te blusschen, waren er reeds eenige hoopen verbrand. Men zij voor zichtig! OUD-VOSSEMEER. Bij den bouw van een vijftal woonhuizen in de Kalisbuurt door den metselaar J. de Later werd groote behoefte gevoeld aan water; fluks een nortonwel geslagen en op circa 16 M. diepte werd volop en best water aan getroffen. De bewoners der buurt en van het Veer mogen daarvan nu ook profi- teeren voor drink- en waschwater. In den loop dezer week werden een vijftal runderen vervoerd, welke oVer het Veer moesten; één der dieren werd wild en begaf zich eerst te water en later op de slikken. Urenlang heeft men getracht het dier over te brengen, maar alles mis lukte en men moest het hier laten. Naar wordt medegedeeld, werd een ander der dieren bij het aan boord brengen van „De Zijpe" in den Anpa-Jacoba-Polder mede ÊchuW en moest ook daar achtergelaten worden. Prov. Staten van Zeeland. In de Woensdag gehouden vergadering zyn de discussies over de electrificatie der provincie heropend en de verschil lende standpunten nogmaals toegelicht. De heer Verhorst handhaafde het amendement om f 2.300.000 beschikbaar te stellen, inplaats van f 6.600.000 en dit alleen voor Zeeuwsch Vlaanderen. De heer De Veer verhoogde zyn amen dement van f 1.200.000 op f 1.600.000, maar zonder bepaling dat dit alleen voor Zeeuwsch Vlaanderen moest dienen. Het amendement Verhorst is verwor pen met 36 tegen 6 stemmen, dat van den heer De Veer is door Gedep. Staten overgenomen en de Staten vereenigden er zich z.h.s. mee. Het reeds Dinsdag ingediende voor stel van den heer de Mey, om aan de ambtenaren en werklieden een vaeantie- bijslag te geven van f 1,50 der jaarwedde, met een miDimum van f 30 werd be halve door den heer de Mey ook ver dedigd door den heer Welleman, terwyl de heer Hensel een maximum van f 50 voorstelde. Dit amendement is verworpen met 34 tegen 8 stemmen. Het voorstel de Meij is verworpen met 34 tegen 8 st. Tengevolge van het gesprokene inde afdeelingen trok de heer Vienings een door hem op 5 Juli ingediende motie, waarin adhaesie wordt betuigd met de actie der Tweede Karner voor betere spoorwegverbindingen in Zeeland, in. De soc. dem. fractie had een voorstel ingediend om verschillende jaarwedden van ambtenaren ter griffie en van rijks waterstaat met ongeveer f 200 te ver hoogen. Dit voorstel kon alleen de stemmen der soc. democraten en vryz. democraten verwerven. De heer Hensel stelde in den loop der debatten voor, de tweejaarlyksche verhoogingen te veranderen in een jaarlyksche. Hierover zou in de vergadering van heden worden beslist. Een voorstel om pension neering van de leden der Ged. Staten in te voeren, vond vry krachtige bestrijding. Men vond het vreemd, dat Ged. Staten, die steeds verhoogingen en vele subsidies tegenhielden, met het oog op de financiën, met dit voorstel aankwam. Het eerste artikel, waarin hot principe wordt neer gelegd, werd aangenomen met 23 tegen 12 stemmen, terwyl de 6 Gedeputeerden zich van stemming onthielden. Besloten is goed te keuren een aan vulling der verordening op de heffing en invordering van leges ter griffie, met dien verstande, dat voor jachtacte een vast recht van f7,50 zal worden geheven en geen opcenten, zooals Ge<^. voorstelden. Voor de restauratie van de Groote of St. Magdalenakerk te Goes is gedurende 10 jaar f 1000 toegestaan. Ged. Staten hadden voorgesteld voor de restauratie van de Steenrotse te Middelburg geen subsidie te geven aan de vereeniging Hendrik de Keijser. De heer Lantsheer stelde voor f 750 te ver- leenen. Dit zullen Ged. Staten tegen de najaarsvergadering nader overwegen. Verschillende subsidies voor scholen werden nog toegekend. Bij het voorstel om het havenkanaal en de zwaaiplaats te Zierikzee in onder houd by de provincie te nemen, als de gemeente f 1400 per jaar bijdraagt, wees de heer Timmerman er op, dat Gedep. Staten wel wat hoog zyn in hun be rekening en de gemeente ook nog andere kosten zal hebbén aan taluds en dijken, daar de provincie de vaargeul op 12 meter breedte en op een diepte van 2,50 M. by laag water zal brengen. By meent, dat f 1400 te hoog is en stelt voor f 1000, waarvoor de gemeente wellicht te vinden zal zyn. Na eenige besprekingen, welke van af de persplaats niet best te volgen zijn, wat trouwens ook met andere onder werpen en vooral ook bij stemmingen het geval was, daar vele leden te zacht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5