voorzitter, om op de a s. verjaardag van H. M. de KoniDgin een kinderfeest te geven en daarvoor uit de gemeentekas een bydrage te verleenen, welk voorstel door hein met warmte wordt verdedigd, met 6 tegen 1 stem verworpen. Als laatste - punt"der agenda stelt de voorzitter voor in het vervolg de ver gaderingen met gebed te openen. Dit voorstel heeft nogal eenige dis cussie uitgelokt en had voor- en tegen standers. De voorzitter en de leden M. K. Kryger en J. M. van Sorge verde digden met warmte dit voorsteldaar tegen plaatsten zich de heeren E. van der Slikke en Chr, P. van der Slikke, die de verwerpelykheid van dit voorstel meenden aan te toonen en voor te staan. Met 5 tegen 2 stemmen werd dit voor stel verworpen. De vergadering wordt daarop gesloten, nadat nog goedgevonden wordt, dat de gemeente voorloopig de kosten zal be talen, die gemaakt worden voor het maken van materialen voor den vry- willigen landstorm, welke kosten door het R\jk zullen worden terugbetaald. ST.-ANNALAND. De raad der ge meente kwam Donderdag 21 Juli bijeen in openbare vergaderiDg. Afwezig (le heeren A. J. Bierens en D. Quakkelaar. Na opening ïézing der notulen, die on gewijzigd worden ^vastgesteld. Gedep. Staten hebb-n goedgekeurd: 1°. de onder- handsche verhuring van een stukje ge meentegrond voor f 1 per jaar aan den heer Weyier; 2het raadsbesluit waarby de kermis werd afgeschaft en 3°. de ruilipg van grond met den heer J. Elen- baas Jzn. Aan den marktmeester Ilmer wordt eervol ontslag gegeven, met de bepaling dat de helft van zyn jaarloon alsnog aan hem uitgekeerd zal worden, zyn de f 221/*,. De gemeentekas is in orde bevonden. De aanslag van den heer J. N. Gelnk in den hoofdelyken omslag der gemeente is door Ged. Staten terug gebracht tot de 66e klasse. Van de scherpschutters ver. Prinses Juliana" komt een verzoek in behande ling tot het ontvangen van een subsidie van f 40. B. en W. doen geen voorstel voordat ze den financieelen toestand der vereeniging hebben nagegaan over de laatste 3 jaar. Er wordt wel wat voor gevoeld nu de leden zich bereid ver klaard hebbep, ingeval van nood de overheid ter 'zijde te staan. De heer Heyboer vreest er voor, dat de Raad zich op glad ys gaat begeven. Er kun nen meer vereenigingen aankloppen, die met een kwaad slot te rekenen hebbqp en dan dient het „gélyke monniken, gelijke kappen", in acht genomen te worden. De heer Goedegebuure wil de beginselquaestie nu uitmaken. Hy brengt verder in 't midden dat ieder echt vader lander zijn land in t\jd van nood behoort te verdedigen en acht daartoe, evenals ^de heer H boer, subsidie niet noodig. Dé Voorzitter w\jst hem op 't gevaar van met „riek en zeis" als burger naar de grens te snellen en stelt de waarde van geoefendheid in 't schieten in 't licht. B\j de hierop gevolgde stemming verkla ren de heeren Elenbaas, Van Houdt en Polderman zich voor 't geven van Bubsidie (in beginsel), de heeren Goedegebuure en Heyboer zich er tegen. Byna alle gemeente-ambtenaren betalen nog 4 van hun inkomen voor eigen- en weduwenpensioen. De Bond van Ge meente-ambtenaren wil die 4 °/0 ook voor rekening der gemeente brengen, evenals de andere 4 De heer Elenbaas vraagt naar de kosten. „Vierhonderd gulden". De heer Polderman merkt op, dat de ambtenaren aan de polders ook allemaal vry zyn. Uitslag vóór premievry pensioen: de heeren Elenbaas, Polderman en Heyboer; er tegen Goedegebuure en Van lioudt. Aan de stoomtramwegmaatschappy Tholen, B. o. Z., Antwerpen wordt geen subsidie gegeven, zooals gevraagd was. Aangeboden en in handen gesteld der gewone commissie worden nog de reke ningen van de gemeente en van de weezenarmen over 1920a f 62498,20' f 58753,52 f 3744,68»; b. f 11392,58 f 10422,31 f 970,27. Nadat nog tot plaatsvervangend secre taris gedurende de afwezigheid van den heer Boogaard was benoemd de heer Koole en de heer Elenbaars by de rond vraag aan dé werkloozen had gedacht (waarvoor anderen al in de weer waren geweest), werd de vergadering gesloten, en giDg ze over in geheime zitting. RECHTZAKEN. THOLEN, 4 Juli. Door het kantonge recht alhier zijn heden veroordeeld we gens: Openbare dronkenschap: D. v. d. V., W. P. en J. D. te Tholen, ieder f 2 b. of 2 d. h. voor ieder hunner; A. M. S. te St.-Annaland, f 15 b. of 15 d. h.Loopen of rijden over verboden grond: W. P. L. te Anna-Jaoobapolder, f5 b. of 5 d. h. Overtreding der motor- en rijwielveror dening: J. P. G. te St.-Philipsland, f25 b. of 25 d. b. Overtreding der politiever ordening: M. A. v. N. en W. C. v. N., beiden te Steenbergen; P. V. te Ierseke; J. E. 1M. te Poortvliet, ieder f 1 b. 1 id. h'. voor ieder hunner. Overtreding der bouwverordening: iM. J. L. te St.- M.'dijk, f 1 b. of l d. h. Jachtovertreding: P. H. te St.-Annaland, f5 b. of 5 d. h.; J. V. te Poortvliet, fS b. of 3 d. h.; J. C. S. en L. B. te Poortvliet, ieder f5 b. of 5 d. h. Overtreding der Hinderwet: P. C. H. en A. H. te St.^M.'dijk, ieder f 10 b. of 10 d. h. voor Ieder hunner. Overtreding der boterwet: A. v. d. J. te Thohyi, 2 b. elk van f 10 of 5 dl. h. voor iedere b.; C. T. te St.-Annaland, f20 b. of 10 d. li .Overtreding der Leerplichtwet: J. J. R. te St.-Annaland, f5 b; óf 5 d h'; C. M, te Scherpenisse, f25 b. of 10 d. h.; L. B. te Anna-Jacoba-Polder, f 10 b. of f 10 d. h. Overtreding der Paardenwet; J. C. K. en J. A., beiden te Oud-Vossemeerv ieder f 15 b. of 15 d. h. voor ieder hunner; J. C. S. te Tholen, f 5 b. of 5 d. h.; S. J. P. te Oud-Vossemeer, 2 boeten elk van f 10 of 10 d. h. voor iedere b.W. J. v. E., S. S. en K. J. H., allen te Oud-Vosse- meer, ieder f 15 b1. of 15 d. h. voor ieder hunner; JM- S. te Stavenisse, f 0,50 b. of 1 d. h. Overtreding politie-verordening: J. J. [M. te Stavenisse, f 5 b'. of 5 d h. en tot f10 b. of 10 d. h. Overtreding der motor- en rijwielwet: J. A. H., D. P. P. en (M. P. B., allen te St.-Philipsland, ieder f5 b'. of 5_d. h.; K. B. te Nieuw- Vosmeer, f3 b'. of 3 d'. h.; H. C. B. te Poortvliet, H. K. te Scherpenisse, A. J. S. te Tholen, ieder f 5 b. of 5 d. h. voor ieder hunner; A. O. te Oud-Vossemeer en C. M- v. S. te An na-Jacob ap,older, ieder f 2 b. of 2 di- hf. voo(r ieder hunner; J. J. M. te St.-M.'dijk, f 15 b. of 15 d. h. 12 Juli. Door het kantongerecht al hier zijn heden veroordeeld wegens: Straatschenderij: W. N. te St.-M.'dijk, f 5 b. of 1 w. t.s. Loopen of rijden over verboden grond: L. B., M. R., L. P. Gt en K. L. v. d. Z., allen te St.-Philips land, ieder fl b. of 1 d. h. voor ieder hünner. Overtreding motor- én rijwiel- verordening: C. P. V. te Krabbendijke en M. v. B. te Zierdkzee, iéder f 10 b'. of 10 d. h. voor ieder hunner. Overtreding politie-verordening: J. J. jM. te Stave nisse, f-10 b. of 10 d. h.; A. d. G. en U M. v. Z. te St.-M.'dijk, ieder f 1 b. of 1 d. h. voor: ieder hunner; C. v. V. en C. v. d. K>., beiden te Oud-Vosssemeer, ieder f5 b'. of 5 d1. hl.; C. P. V. te Poortvliet, f 1 b. of 1 d1. h. Jachtovertreding: L. (M. M. te Scherpenisse, f10 b. of 2 w. t.s.; A. B. te Scherpenisse, f 5 b. of 5 d. hl. Overtreding Visscherijwet: L. S. te Tho len, f2 b. of 2 id:, h.; J'. Z. te St.-(Ml'dijik!, f 5 b. of 5 d. h. Overtreding der Leer plichtwet: C. L. v. D. te Stavenisse, f 15 b. of 15 d. h.; H. J. N. te St^'dijk, f 10 b. of 10 d. h. Overtreding motor- en 'rijwielwet: J. L. P. te Stavenisse, P. J. J. te Scherpenisse en A. G. v. V. te Sta- venissse, ieder f 5 b. of 5 d. hL; J. J. M. te Stavenisse, f 3 b. of 3 idj. h'. MARINE EN LEGER. By Kon. besluit is met ingang van 1 Augustus as. bevorderd tot luitenant ter zee der le klasse, de luitenant ter zee der 2e klasse J. J. van der Have, geb. te Zierikzee. ONDERWIJS. By Kon. besluit van 16 dezer is, met ingang van 1 September a.s. voor het tydvak van 1 September 1921 tot en met 31 Augustus 1922, benoemd tot leeraar aan de Rykshoogereburgerschool te Middelharnis de heer C. J. Jansen, te Lisse, vroeger leeraar aan het Insti tuut Poutsma te Leeuwarden. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Aangemoedigd door een flinke opkomst by het gegeven concert in de Nieuwe Kerk, op Woensdag 1.1., heeft de familie Klimmerboom het plan opgevat, om Zondag a.s. een volksuitvoering te geven tegen den byzonder lagen entréeprys van 25 cent. (Zie de daarop betrekking hebbende advertentie in dit blad). Het programma zal, zoowel voor zang als orgel, belangryk worden gewyzigd, zoo dat meer begrypeiyke nummers ten gehoore zullen worden gebracht. Waar dus het streven der concertgevers is, kunst onder het volk te brengen en we in Zierikzee niet door goede muziek uitvoeringen worden overvoerd, kunnen we zeker een groote belangstelling ver wachten en zullen velen een gretig gebruik maken van deze gelegenheid. Programma: 1. De hemelen vertellen. Koor uit de Schepping, J. Haydn. 2. Wiilst da dein Herz mir schenken, J. S. Bachb. Arrioso uit Elias, Mendels sohn. 3. Andantione, Padre Martini Kreisler. 4. Cantilène Pastorale. A. Guil- mant. 5. Arie uit Elias. Mendelssohn. Méditation. J. Massenet. 7. O dierbaar plekje grond, met variaties. 8. a. Der Spielmann. E. Hildach, b. Ave Maria. Öach—Gounod; zang viool en orgel. Nos. 2 en 5 zang, 3 en 6 viool, 1, 4 en 7 orgel. LANDBOUW EN VEETEELT. De lijst der bekroningen van den op Dinsdag j.l. te Zierikzee gehouden fok- paardendag moet nog worden aangevuld met Cat. Ill, 3e prijs, Dora, van G. J. Klomjpë, Dreischor; Cat. XII, 4e prijs, Raelne de Vieux Genappe, eigenaar P. Hanse, Noordwelle; Cat. XVI (eenspan nen), 2e prijs, P. F. v. d. Bijl—de Rijke, Noordgouwe; Cat. XVII, 5e pr., tweespan, M. J. Klompe, Bruinisse en S. J. Gast, Puivendijke; Cat. XVIII, eerv. vermel ding, A. C. dé Oude, Zierikzee; Cat. XVIIIb, 2e pr. vierban, V. jM- Krepel en J. J. Geluk (No. 272 kreeg een eervolle vermelding, geen 2e prijs). In de Donderdagavond by Beye te Oosterland gehouden vergadering van aandeelhouders in de Coöp Zuivelfabriek „de Duif', moest een voorzitter en een penningmeester gekozen worden inplaats van de heeren J. W. van Oeveren en Jac. Bonman, die beiden bedankt hadden. Tot een keuze is het na herhaalde stemming niet kunnen komen, niemand der aanwezigen wilde in aanmerkiDg komen. STAVENISSE. Donderdagavond verga derde te St.-iMaartensdijk de vereeniging van gedipl. oud-leerlingen van den L. W. C. te Stavenisse.. Wegens vertrek naar het buitenland nam de heer P. J. Noom zijn ontslag als penningmeester, welke betrek king hij 16 jaar vervuld heeft. Woorden van dankbaarheid werden hem toege sproken. In zijn plaats Werd benoemd de) heer L. J. jMoelker Fz. te Tholen. Breed voerig werden besproken de plannen voor het 'houden in September a.s. van een ploeg wedstrijd en er zal getracht worden door bemiddeling of medewerking van den kring Tholen der Z. L. M. dezen te doen plaats hébben. Ook zal men pogin gen aanwenden in den a.s. winter een motorcursus te doen houden. PREDIKBEURTEN. Zondag 24 Juli. Zierikzee. Geref. Kerk. 10.30 en 6 30 ure, ds. Wieienga. Chr. Geref. Kerk. Vm. ds.Wisse, nrn, en av., Leeskerk (Op den gewonen tijd). Dinsdag 26 Juli av. ds. De Bruijne van Zaamslag. Evangelisatie Jeruël. 10.30 en 7.30 ure, Gewone dienst. Kerkwerve. 10.30 ure, ds. Blankert. Serooskerke. 10.30 ure, ds. Diederiks. Burgh. 9.30 ure, ds. Boogaard. Renesse. 10.30 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 3 ure, da. Leendertz. Haamstede. 10.30, ds. Japchen en 3 ure, idem (Doopsbediening). Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Goedhuis. Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30, ds. Poort en 3 ure, idem (Doop). Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Laar man. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kork. 10 en 3 ure, Leesdienst. Zonnemalre. 10.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. Van Meer. Dreischor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend (H. Avondmaal). Ouwerkerk. 10.30 ure, ds. de Roode. Nleuwerkerk. 10.30, geen dienst en 3 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, ds. Baaij van Kamperland. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Oosterland. 10.30 en 3 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Slr|ansland. 3 ure, ds. de Roode. Bruinisse. 9.30, ds. Waardenburg (Bed. H. A.) en 2 ure, idem (Nabetr. en Doopsbed.) Geref. Kerk. 10 en 5 ure, ds. Wieienga van Kampen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, ds. Neerbos (Afscheidsrede). Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. St.-Flllpsland. 10.30 en 3 ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Tholen. 10, ds. Datema en 2.30 ure, ds. Keller (Coll. voor kerkgebouw). Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Bolwyn. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Maartensdijk. 10.30 en 7 ure, ds. Keller. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 10.30, ds. Van Griet huizen en 3 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 10.30 en 3, ds. Staal7 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30 en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Ouwekerk uit Kralingen. Scherpenisse. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Datema. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavenisse. 10.30, ds. Oosterhuis en 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Oosterhuis (Afscheidsrede). Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VER. De wapenstilstand in Ierland wordt overal stipt gehandhaafd. Volgens berichten uit Belgrado, is in Noord-Albanië een republiek der Miredieten uitgeroepen. 28 Juli komt vermoedelyk de Opper ste Raad te Boulogne byeen. Naar verluidt, zou ook/t-Vatikaan stappen doen om aan de ontwapenings conferentie te Washington deel te nemen. De comm. overheid der Thuring- sche stad Snhl, heeft een standbeeld onthuld ter nagedachtenis van Lieb- knecht en Rosa Luxemburg. Het aantal aan para-typhus lydende personen te Duisburg is tot 130 gestegen. In de omgeving van Budapest zyn 60 lyken uit den Donau opgehaald, voor namelijk van personen, die by 't baden zyn verdronken. In Zuid-Rusland woedt op het oogenblik een geweldige sprinkhanen plaag. De burgerlijke bevolking is ge mobiliseerd om deze nieuwe ramp te bestryden. Het zaaien der wintèrtarwe is gestaakt. In sommige gouvernementen is de heele oogst vernield. De Russische stad Taschken is door een cycloon verwoest. De Evening Standard vermeldt een nieuw geval van dwingelandij van vak- vereenigiDgen in Engeland. Een groote vak vereeniging heeft aan hare leden verboden, zich in de werkuren van en naar een karwei te begeven op een fiets. De karweitjes moeten voor de patroons en de burgerij zoo duur mogelijk ge maakt worden. De voornaamste Japan sehe bladen laten zich in zeer sympathieken zin uit over het denkbeeld van Nederlands deelneming aan de conferentie te Was hington. Generaal Smuts zal vermoedelyk een tweede bezoek aan Ierland brengen. De Times zegt dat de toekomstige watervoorziening van Londen ten gevolge van de aanhoudende droogte gevaar begint te loopen. De toestand is ernsti ger dan hy sedert jaren geweest is, maar nog niet wanhopig, als iedereen mee werkt om zuinig te zyn met water. Hoewel het rondom Bordeaux erg droog is en gebrek aan drinkwater heerscht, laat do wijnoogst zich goed aanzien. Sedert Juli 1914 is de tonnenmaat der wereld-koopvaardijvloot met ruim 1V9 millioen ton gestegen. De prins van Wales zou het plan koesteren 't volgend jaar Maart of April naar Japan te gaan. De Engelsche koning heeft op het Waterlooplein te Londen Woensdag het ruiterstandbeeld van koning Edward VII onthuld. Een Javaansche gevangene heeft in de gevangenis te Solo met een pen- nemes den cipier vermoord, waarna door anderen de mandoer werd neergeschoten. De tweede Simplontunnel zal eind van dit jaar gereed komen en in gebruik genomen worden. Een Fransch astronoom, heeft plot seling populariteit verkregen door regen en koeler weer te voorspellen tegen 28 Juli. Hij beweert zyn profetie te gron den op astronomische waarnemingen. Afwachten! Den 26en Juli zal in tegenwoordig heid van koning Albert de eerste steen gelegd worden voor den herbouw van de universiteit van Leuven. De Duitsche spoorwegen werken met een dagelijks tekort van 80 h 35 millioen. De landarbeidersstaking in Pom- meren breidt zich uit. Men neemt maat regelen voor het doen optreden der stedelijke noodhulp. De groote Poetiloffabrieken te Pe- trograd zyn gesloten. Een Fransch Kamerlid heeft by den minister-president op de onmiddel lijke bezetting van het Ruhrgebied aan gedrongen. Op de levensmiddelenmarkt te Graudenz werden zulke hooge pry zen verlangd, dat de menigte de voorraden boter en eieren vernietigd heeft. Ver volgens werden de slagerswinkels ge plunderd. De broodprijs is van 34 tot 84 Poolsche mark gestegen. Te Delnice (.0 N. O. van Fiume) is Drasjkowits, de Servische minister van binnenlandBche zaken door een jeugdig Bosnisch communist vermoord. De dader is gearresteerd. In Russische regeeringskringen schat men het aantal slachtoffers van den hongersnood op 10.000 per dag. Te Ryssel heeft, naar de Journal verneemt, een vechtparty tusschen twee doofstommen plaats gehad. De een ont rukte den ander het ademhalingsappa raat, dat deze tengevolge van een laryn gitis gebruikte. Hy is dientengevolge overleden. De moordenaar is gearresteerd. De Fransche bevelhebber in Ryn- land, heeft aan de herbergiers in het Fransche bezette gebied verboden alco holhoudende dranken te verkoopen aan de bezettingstroepen. Zy zullen by over treding gestraft worden. De Journal verneemt, dat een groep Roemeensche afgevaardigden by het parlement een wetsontwerp tot vergun ning van bigamie heeft ingediend. De gezamelyke schuld der gealli eerden aan de Vereenigde Staten, be draagt 948.340.000 dollars. TELEGRAMMEN. MIDDELBURG. Prov. Staten van Zeeland hebben de verdere voorstellen aangenomen, behalve de verhooging van •de jaarwedde van den hoofd-ingenieur, hetgeen met 20 tegen 16 stemmen ver worpen werd. De zomerzitting is gesloten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, naar waarnemingen verricht In den morgen van 22 Juli. Verwacht tot den avond van 23 Juli: Aanvankelyk krachtige Zuideiyke tot Westelyke wind, zwaarbewolkt of be trokken, waarschynlyk eenige regen, zelfde temperatuur. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Van den wagen gevallen. In den nacht van Woensdag op Donderdag reed op den Hoogen Laarderweg te Hilversum een beladen hooiwagen. De twee per sonen, die voorop zaten, hoorden op een gegeven oogenblik iets vallen, waarna ze stilhielden en een onderzoek instelden. Het bleek, dat een 18-jarige jongeman, die boven op het hooi had gelegen, daar af was gevallen en naar alle waar- schyniykheid op zyn hoofd was terecht gekomen. De te hulp geroepen genees heer constateerde den dood door hersen schudding. Plotseling krankzinnig. In een wagen van de electrische tram te Den Haag is een heer plotseling krankzinnig ge worden. De politie heeft er voor gezorgd, dat de ongelukkige naar den Centralen Post werd overgebracht. De droogte wordt gevaarlijk. Als een merkwaardig staaltje van de huidige droogte meldt men uit Doorn Een zware beukenboom, die reeds tientallen jaren menige orkaan weer stond, viel by volkomen windstilte plot seling tegen den grond. Door de droogte van den bodem, eenige meters diep, hadden de wortels geen voldoenden steun meer om de eenzydige belasting van den boom te houden. Sterfte onder de zoetwatervisch. In de wateren van het uitgebreidé Geestmer Ambacht sterven de zoetwatervisschen bij groote massa's. Snoeken, witvisschen, baarzen dryven dood in de wateren rond. Het indringen van zout water, als gevolg van het lage binnetipeil, is er de oorzaak van. Slecht water. Vermoedelyk door het gebruik van minder goed drinkwater, zyn te Ernst (gem. Epe) in één gezin drie kinderen ziek geworden, waarvan één reeds is overleden. Droevig ongeluk. Terwyl de 31-jarige landbouwer M. uit Staphorst, een wagen mest naar het land bracht, geraakte hy met den wagen in een sloot. M. kwam onder den wagen te liggen en werd er levenloos onderuit gehaald. VerbrandTe Stellendam had de der tigjarige J. B. het petroleumtoestel aan gestoken en was daarna weer even te bed gegaan, met de bedoeling binnen een half uur op te staan. Plotseling schrok hy wakker, doordat het petro leumstel in brand stond. Hy pakte de brandende massa byeen en wilde deze naar buiten werpen. De brandende pe troleum liep hem echJter pver het lichaam en veroorzaakte ernstige brandwonden op zyn borst, gelaat en handen. Op zyn hulpgeroep hebben buren het begin van brand gebluscht en hem geholpen. Met zware brandwonden is hy naar'Rotter dam vervoerd, waar hy kort na aan komst overleed. Voetballen in een rivier. De Maas te Arcen (Lis zoo laag, dat vei'leden Zondag in de rivier een voetbalwedstryd is gespeeld. Er werden foto's genomen midden in de Maas, meldt de Limb. Koerier. Een vergissing f Een trampassagier in Den Haag kwam Woensdagmiddag tot een minder aangename ontdekking. Hij had namelyk zyn actetasch, waarin zich 15 aandeelen h f 1000 bevonden, op het achterbalcon van den wagen neèrgézèt. Een andere passagier stapte daarna in en deponeerde zyn actetasch tegen die van den ander. Onderweg sprong de laatste reiziger evenwel van de tram en nam by vergissing(?) de actetasch met de f 15,000 aandeeltjes mede. In de tasch, die hij achterliet, bevonden zich slechts waardelooze papieren. De Malaria te Amsterdam. Op de 40.000 bewoners, die Amsterdam be noorden het IJ bevolken, zyn officieel 1450 malariagevallen vastgesteld. Daarby komen dan nog de gevallen van per sonen, die zieh niet tot den geneesheer wenden. Zeven ontmuggers zyn door de autoriteiten aangewezen de broedplaat sen, b.v. de stallen, te ontmuggen. Ook in Watergraafsmeer zyn tal van gevallen. Een ongelukkige. Het meisje, dat op de Vaillantlaan te Den Haag is aangetroffen en dat geheugenloos bleek te zyn, is terecht. Zy is een 21-jarige winkel juffrouw uit Utrecht, die in den avond van 13 dezer heimelyk het öuderlyk huis heeft verlaten. De vader heeft de ongelukkige, die zenuwlydster is, naar Utrecht meegenomen. De ingeslikte brillanten. Voor één der Berlynsche rechtbanken is een eigen aardig geval behandeld. De beschuldigde was een 22-jarig dienstmeisje, dat een paar brillanten oorringen op afbetaling had gekocht. Doch van dat laatste kwam niet veel en de betrokken firma stuurde er een deurwaarder op af. Hij vond echter wel de ringen, maar niet zoo gauw de gedemonteerde brillanten. Eindelyk ontdekte de ambtenaar die verstopt in een vaas. Voor hy ze echter konpakken, had het meisje ze ingeslikt. De plichtgetrouwe deurwaar der wist echter raad en dwong de oplichtster mee te gaan naar een apotheek en daar een poeder te gebrui ken, die de, waarschynlyk eerst goed afgespoelde steenen weer spoedig in zyn handen bracht. Een stekend minnaar. Maandagavond heeft een jonge man Uit Baarn, die met een meisje by de stichting Zonnestraal op de Loosdrechtsche heide aanhet wandelen was, onverhoeds het meisje met een mes in den hals gestoken. Tocpa zy zich verweerde, werd zij ook nog aan de hand verwond, waarop de dader haar aan haar lot overliet. Het meisje werd in de dichtstbyzynde woning ver bonden en naar Hilversum vervoerd. De dader is gearresteerd. Douane neergeschoten. Op het baanvak EmmerikEmpel heeft een passagier een douane-ambtenaar uit Elten neer geschoten, die het openen van twee zware pakken van hem eischte. De moor denaar trok aan de noodrem en trachtte te ontvluchten. Men wist hem echter te achterhalen en na een heftig gevecht in te rekenen. De pakken, welke de moordenaar een slotenmaker uit Rheydt niet had willen opénen, bleken zilveren voorwerpen, een groote hoe veelheid Nederlandsch goudgeld en kerk- gerei te bevatten. Melk en typhus. Te Delft is een tien tal personen lydende aan typhus. Men vermoedt dat het gebruik van ongekookte melk de oorzaak is. Op vrije voeten. De als verdacht tot doodslag aangehouden wethouder van Groede, is weder op vrye voeten gesteld. Traangassen. Draadloos wordt gemeld, dat de politie in Philadelphia proeven heeft genomen met het tydens den oorlog door het leger der Ver. Staten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 2