Zierikzeesche Nieuwsbode 426e Staatsloterij. B IJ VOEGSEL behooremle bg «le van Maandag 30 Mei 1021, no. 10G27. BUI TE N L A ND. Hot mijiicoiilliet in Euroland. Vrijdagmiddag zijn de besprekingen over de beëindiging van de kolenstaking tusschen de mijnwerkers en mijn-eigena ren begonnen in tegenwoordigheid van Lloyd George. Deze heeft een ernstige rede gehouden, waarin hij zoowel de werklieden als de eigenaren voorhield, welke ontzettende gevolgen voor de nij verheid een voortduren van de staking zou hebben. Er wordt in de bladen algemeen ver wacht, dat er ditmaal een accoord tus schen beide partijen zal bereikt worden. Korfttiity. Te Parijs is bericht ontvangen, dat Kor- fanty en zijn militaire staf aan den pre sident van de intergealliëerde commissie in Oppeln heeft medegedeeld, dat zij zich zullen onderwerpen aan het gezag van de intergealliëerde commissie. Zij vra gen, dat deze commissie de noodzake lijke maatregelen zal nemen, om de vei ligheid van grondgebied te waarborgen. De troebelen in Ierland. De verwoesting van het douanegebouw door het lersche. republikeinsche leger, zegt de correspondent van deTimes te te Dublin,is volkomen. Alleen de gebla kerde muren van het prachtige getouw staan nog overeind, een tragisch sym bool van den toestand van Ierland. De brand woedde den geheelen nacht door en de hevige regen, die eenige uren aanhield, vermocht de vlammen niet te dooven. Om drie uur 's nachts smolt de koperen koepel van den toren weg en stortte in. Alleen het allegorisch beeld bekroont thans nog het geraamte van den toren. De brandweer is meer dan vier- en-twintig uur in de weer geweest. Ge wapende Sinn Feiners helden de brand weer eenigen tijd op. In een der brand weerkazernes namen lieden in het uni form Van de brandweerlieden de groote stoomspuit weg en reden er mee naar een denkbeeldigen brand. Later brachten zij de spuit weer terug. Opper-Silezië. Naar Reuter verneemt, zijn er gevech ten geleverd bij Grosstein, waarin Duit- schers en Polen een honderdtal dooden hebben verloren. De Duitschers hebben er 14 machinegeweren buit gemaakt op de Polen, die den aanval waren begonnen en ook een gepantserden trein gebruik ten. De opstandelingen hebben Rosenberg bijna geheel verwoest; de meeste ge bouwen zijn opgeblazen of verbrand. Tengevolge van deze vernieling is het Entente-personeel naar Oppeln gegaan De watervoorziening Van Kattowitz is nog afgesneden; slechts één uur per dag wordt water geleverd. Ooggetuigen ver tellen, dat de opstandelingen gruwelen van zeer ernstigen aard bedrijven. Er zijn tal van verminkte lijken ontdekt onder wie ook Van vrouwen en kinderen, BINNENLAND. Tweede Kamer. 1Zitting van Donderdag 26 (We/. Interpellatie-Afbaraa over de notawis seling tusschen de Amerikaansche en de Nederlandsche regeering over de exploi tatie van petroleumvelden in Ned.-Indië, in 't bizonder met betrekking tot Djambi, De heer Albarda constateert, dat de mi nister van koloniën de Kamer dupe heeft gemaakt van zijn stilzwijgendheid, waar door de Kamer geheel onkundig was van de correspondentie en besprekingen met den Amerikaanschen gezant. De opvat ting van den Minister is in flagranten strijd met wat de regeering aan de volks vertegenwoordiging verschuldigd is. De Minister heeft de waarheid voor de Ka mer bewust verzwegen; zeer velen heb ben den indruk gekregen van opzettelijke bevoordeeling der Koninklijke, mede als gevplg van de relatie der regeering met den a.s. partij-leider Colijn. De waar digheid der volksvertegenwoordiging met de zaak gemoeid. Bovendien was het aanbod der Koninklijke in 1915 niet het voordeeligste. Wil Hie regeering het ontwerp intrek ken en opnieuw indienen (art. 115 grond wet) opdat de Kamer met volledige ken nis kan oordeelen? Ten slotte stelt interpellant 6 vragen betreffende geheimhouding der stukken van het Oranjeboek betreffende de voor stellen van Amer. zijde, het initiatief; de exploitatie van de Djambivelden door de Bataafsche, gelegenheid te geven aan andere ondernemingen voor de Djambi exploitatie en de geneigdheid van den minister om de Kamer opnieuw te laten beslissen over het wetsontwerp. De heer Van Ravesteyn interpelleert over hetzelfde onderwerp en critiseert scherp de geheimzinnigheid van het mi nisterie van buitenl. zaken. Interpellant stelt 5 vragen over de be langstelling der Ver. Staten voor de ex ploitatie van petroleumbronnen in Indië, de besprekingen van beide ministers met den Amerikaanschen gezant, 't verzwij gen van het memorandum en den brief van dien gezant en de mededinging van Amerikaansche zijde in 't algemeen, iMinister De Graaff zet de gedachten wisseling met den Amerikaanschen ge zant uiteen. Er was geen reden hier over bij de behandeling van 't ontwerp te spreken, daar er geen protest was ge weest. De briefwisseling met buitenlana- sche Zaken droeg doorloopend het karak ter eener akademische bespreking van beginselen. (Hoongelach links). De iMinister deelt vervolgens mee welke stukken hem bekend waren bij de indie- ning van hel wetsontwerp. Hij zag geen reden de Kamer bij de behandeling van het ontwerp te betrekken in een gedach- tenwisseling van informatorischen aard, noch te betrekken bij een brief van 19 April, welke nog niet door de regeering was beantwoord. De [Minister vond bij zijn optreden het ontwerp bijna gereed. Niet hij is dus be gonnen met de Bataafsche. De Minister antwoordt niet op een interrupt e van links, of de heer Idenburg dan begonnen is en antwoordt ontkennend op de laat ste vraag. Daar is geen enkele reden voor. Aan redelijke wenschen van andere zijde van welk land ook zal zoo veel mogelijk tegemoet worden geko men. Tegenover invloeden van buiten, die de Djambizaak trachten te vertroebelen, zal worden palgeslaan. Minister Van Karnebeek acht deze zaak in de eerste plaats een koloniale aange legenheid, een Nederlandsche, inwendige kwestie. De correspondentie van 1920 gaf geen aanleiding om gepubliceerd te wor den, evenmin om de comm'iss'e voor bui- tenlandsche aangelegenheden er in te kennen. De minister kan zich niet uit laten over vertrouwelijke besprekingen in spreker's Kabinet. De Minister acht het optreden van den heer Van Ravesteijn niet in het belang van ons land en evenmin in den geest van Amerika, dat weet hoe wij prijs stel len op zelfstandigheid in ons staatsbe stuur, en zal begrijpen, dat zijn econo mische belangen in Indië door politieke verwikkelingen n:et worden gediend. De heer Alberda repliceert en ver klaart zich geheel onvoldaan Spr. qualificeert het gebeurde als een petroleumschandaal en dient een motie om, betreurend dat de regeering de Kam'er inzake 't Djambi-ontwerp onvolle dig heeft ingelicht, de regeering uit te noodigen het ontwerp ten spoedigste in te trekken en opnieuw aan de Kamer de vraag voor te leggen hoe met de Djam- bive]den zal WQrden gehandeld. De heer Van Ravesteijn repliceert en steunt de motie Alberda, welke hij tegen beide ministers gericht acht. De heer Marchant heeft den indruk gekregen, dat de regeering tegenover de Kamer en een bevriende mogendheid niet de geheele waarheid en niets dan waar heid heeft gegeven. Indien de minister ,op 7 October, toen de gezant met hem over Djambi sprak, niet begreep, dat dit over Amerikaansche dollars ging en niet over een academisch, informalorisch on derwerp, dan behoort hij geen Minister van Koloniën te zijn. Verzwijgen van het gebeurde was tegenover de Kamer onverantwoordelijk. De heer Troelstra zegt. dat zijn fractie wil opkomen voor hel prestige en de positie van de Kamer. Zij willen niet samenwerken met een Minister, de de Kamer het noodige licht onthoudt. De Minister moest overtuigd zijn van het groote gewicht der correspondentie. De commissie voor buitenl. zaken wist van !de geheele kwestie niets, evenals bij de Servische kwestie, waardoor spreker hoogst onaangenaam getroffen is. De mi nisters trachten nu den ernst van deze Zaak le verkleinen Het gaat niet om het buitenlandsch beleid in 't algemeen, maar om den Minister van Koloniën. De pu blieke moraliteit eischt. dat ook van rechts steun kome Voor de rrotie-Alberda oordeelen of de Minister mededeelingen had behooren te doen. De heer Albarda wijzigt zijn motie zoo danig, dal zij enkel gericht is tegen den Minister van Koloniën. De heer Van Ravesteyn'dient een motie in, in hoofdzaak gericht tegen den Minis ter van Buitenlandsche Zaken. Op verzoek van den heer Troelslra wijzigt de heer Van Ravesteyn zijn motie zoo, dat zij gericht wordt tegen de ge heele regeering. De miotie-Van Ravesteyn wordt ver worpen met 56 tegen 27 stemmen. De motie-Aibarda wordt verworpen roet 56 tegen 27 stemmen De motie-Dresselhuys wordt verwor den met 43 tegen 40 stemmen. Uit Stad en Provincie. Zitting van Vrijdag 27 Mei Voortgegaan wordt met de behandeling der Djambi-interpellaties. De heer Van Rijckevorsel betoogt, dat vroegere publicatie der briefwisseling mét den Amerikaanschen gezant den in druk zou hebben gewekt, dat de regee ring wilde zwichten voor Amerikaan schen pressie. Amerika kwam in de 2de helft van April te laat roet zijn verzoe ken omtrent de exploitatie en t had den schijn eener pressie zelf moeten vermij den. Spr. gelooft, dat het bekend zijn met de nota van 19 April nog meer leden vóór het ontwerp had doen stem men. Hij kan onmogelijk meegaan met de mlotie-Aibarda. t' De heer Dresselhuijs betoogt, dat Ame rika ten onrechte klaagde over achter stelling. Onze mijnwetgeving is meer liberaal dan de Amerik. mijnwet. Spr. 11 uur aan. ZIERIKZEE. Zooals we reeds mede deelden kwam hier Vrijdagavond per stoomboot „Maasnymph" uit Rotterdam een gezelschap aan, 't welk bestond uit leden der „Ned. Vereeniging tot be scherming van vogels", welke in hótel .Juliana" hare jaarvergadering hield. De voorzitter, dr. Buttikofer uit Rotter dam, opende met een hartelijk woord van welkom deze vergadering, waarbij hij vooral wees op de groote gastvrijheid die de vereeniging hier reeds dadelijk mocht ondervinden. Door den secretaris, den heer Drijver, werden daarop de notulen voorgelezen van de vorige jaarvergadering, die op den Burg (Texel) werd gehouden. In het daarop gelezen jaarverslag bracht den secretaris hulde aan den krassen voorzitter, die zijn ambt op lofwaardige wijze vervult. (Applaus). De voorzitter dankte voor de hem gebrachte hulde cn tevens den secretaris voor zijn keurig verslag. Spr. noemde de secretaris de ziel der vereeniging, omdat hij niet alleen propaganda maakt, maar bovendien alles in het werk stelt om de vogelbescherming zoo hoog mogelijk op te voeren. (Applaus). Bij afwezigheid van den penningmeester las ook de secretaris het finantieël verslag voor, wat onveranderd werd vastgesteld. De commissie tot nazien der rekening werd herkozen. Bij acclamatie werden voorts herkozen drie leden van bet hoofdbestuur, welk be stuur tevens met ééu lid werd uitgebreid. Den heer Vijverberg werd dank ge bracht voor diens vele bemoeiingen, om deze reis te doen slagen. De heer Vijverberg, daarna bet woord verkrijgend, herdacht met groote vol doening dat Zierikzee, als hoofdplaats van dit eiland, de eer wordt aangedi de algemeene vergadering te houden en daaraan te verbinden een excursie door Schouwen. Met waardeering me moreerde spr. de groote welwillendheid die bij mocht ondervinden van de zijde van vele landbouwers van dit eiland die hun persoon en hun auto beschikbaar stelden voor de deelnemers aan deze excursie. Zaterdagmorgen tegen negen uur kon digden auto-signalen reeds het tijdstip aan, waarop de deelnemers zouden ver trekken. Hotel .Juliana" was als „ver zamelplaats" uitgekozen. Onder groote belangstelling had eenige oogenblikken voor half tien de afrit plaats. De tocht ging allereerst naar de inlagen, de broedplaatsen van zeevogels bij uit nemendheid, waar we al heel spoedig aankwamen. Reeds van ver zagen we, als sneeuwvlokken tegen de loodblauwe lucht, die dreigend uit 't Westen kwam opzetten, de zeevogels in grooten getale ronddwarrelen. Bij de inlaag aangekomen stopten de auto's en konden de dames en heeren met een kijker de vogelkolonie in oogenschouw nemen. Slechts aan eenige bestuursleden was 't vergund per boot het vogeleiland te bezoeken Toen het gezelschap daar aankwam, hieven de zeevogels, die hier nestelen, een oor- verdoovend gekrijsch aan. Duizenden wiekten op en cirkelden over de hooiden der nieuwsgierige menschen, die de kinderkamer der vogels eens van meer nabij kwamen bezichtigen. Na een kort oponthoud in den regen, die gelukkig spoedig ophield, werd de reis voortgezet. Thans ging het op de eendenkooi aan. Langs breede goede raacadamwegen kwam men, over Seroos- kerke en Moriaanshoofd, daar ongeveer heeren zich in groepen, om het duin landschap te doorkruisen. Over hoog en laag werd gemarcheerd en Schouwens duinstreek nauwkeurig bekeken en onderzocht. Nadat de tocht ruim 21'3 uur had ge duurd, richtte men zich weer naar de duin zoom en vandaar naar Haamstede. Eenige oógenblikken werden gewijd aan het bezichtigen van 't kerkgebouw eu het slot, waarna men zich weer inscheepte voor de verdere reis. Beschut door het fraaie houtgewas, reden de wagens nu over den Hoogen Zoom naar Renesse, achter welke plaats we even uitstapten om het gerestau reerde slot „Moermond" eens van nabij te bezien. Nu ging de tocht langs de Noordzijde van ons bloeiend eiland. We passeerden achtereenvolgens de daar ;elegen dorpen en arriveerden te Brou wershaven, vanwaar we, na een stille groet te hebben gebracht aan Jacob Cats, het laatste deel onzer reis aan vaardden. Met een aardigen gang ronkten de auto's over den straatweg tot Zierikzee, ons uitgangspunt, en stopten voor het Hotel van Oppen, waaruit een autovlag ons een welkomstgroet toe- wapperde. In de groote middenzaal stond de keurig gedekte tafel, welke door de gasten, vermoeid van de langdurige reis, alle eer werd bewezen. Er heerschte een opgewekte stemming. De heer M. den Boer, Theol. cand., die Woensdag door de classis Zierikzee der Geref. kerken praeparatoir werd geëxamineerd, deelt mede, dat hij wegens voortzetting zyner studiën nog geen beroep in overweging kan nemen. Wel is hij gaarne bereid 's Zondags in den dienst des Woords voor te gaan. De heer G. Laarman, Theol. cand. te Den Haag, die Woensdag na peremp toir examen door de classis Zierikzee werd toegelaten tot de bediening dea Woords en der Sacramenten, hoopt Zondag 10 Juli a.s. intrede te doen als predikant bij de Geref. kerk van Scha- rendijke. Als bevestiger treedt dan op ds. W. Goedhuis van Haamstede. Een woord van dank aan de heeren Vijverberg en Drijver voor hun leiding, en niet in 't minst aan de heeren auto mobilisten is hier zeker op zijn plaats. Met vaste hand werd het stuurrad ge hanteerd langs de vaak bochtige wegen. Bandenpech e.d. kwamen niet voor, zoodat deze tocht uitnemend is geslaagd. Wij twijfelen er niet aan, of onze Noor delijker wonende landgenooten hebben bij hun afreis op Zondagmorgen aangename en dankbare herinneringen aanSchouwen medegenomen. Vrijdagavond hield in de beneden zaal van de sociëteit r,Concordia" de afd, Zierikzee van den Bond van Staatspen- sionneering hare gewone regl. verga dering. Bij afwezigheid van den voorzitter, rar. H. Polvliet, leidde heer J. A. v. d. Valk deze vergadering. Door den secretarisden heer J. Enzlin, werden de notulen en 't jaarverslag ge lezen, welke onder dankbetuiging voor de redactie, werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer J. Kramer, deed vervolgens rekening en veranb woording over zijn gehouden beheer. Daaruit bleek dat er een nadeelig slot was van f 75,271/2. De rekening werd nagezien en accoord bevonden door een commissie, waartoe de voorzitter benoemde de heeren Klok en Kosten. Den heer Kramer werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De periodiek afcredende bestuursleden, de heeren van der Valk en Kramer werden bij acclamatie herkozen. BURGH. Openbare vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Woens dag 25 Mei j.l. Tegenwoordig alle leden Na openiDg door den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering voor gelezen en onveranderd goedgekeurd Voor kennisgeving wordt aangenomen het Kon. besluit, houdende toestemming aan B. en W., om de drankAvetvergun ning van L v. Graafeiland over te schrijven op naam van J. I. v. d. Moer. Goedkeuring wordt verleend aan de rekening der Gezondheidscommissie over 1920. Een reclame van N. v. d. Klooster tegen zijn aanslag in den hoofdelijken omslag zal in een volgende vergadering worden behandeld. Aangenomen wordt het voorstel, om met ingang van 1 Mei 1921 voor de gemeentekamer een jaar lijksche huur van f 80 te betalen. Naar aanleiding van een nader ingekomen schrijven van het Waterleidingcomité wor.dt met 6 tegen 1 stem besloten mede te werken tot oprichting van de N.V. Waterleiding-Maatschappij Schou wenDuiveland overeenkomstig de op emaakte statutenwaarin ook zal worden opgenomen doortrekking van het buizennet tot en met de kom van Burghsluis. Vastgesteld worden eene verordeni.ig betreffende het openbaar vervolgonderwijs en eene verordening tot wijziging der heffing van den hoofde- acht de opvatting van Minister Van Kaï nebeek, dat de briefwisseling niet mocht worden gepubliceerd zonder verlof van Amerika, niet juist, omdat Amerika zelf publiceerde. De Min. van Koloniën had in ieder geval de nota van 19 April moe ten mededeelen Spr. dient daarom een motie in, uitsprekende het oordeel, dat de Minister mededeebng had moeten doen vóór of tijdens behandeling van het Djambi-ontwerp. De heer Wijnkoop ziet in den Minister van Buitenlandschhe Zaken den hoofd schuldige. De heer Rutgers komt op tegen de be schuldigingen. geuit tegen de Anti-Revo- lutionnaire Partij in verband met de po sitie van den heer Colijn bij de Konink lijke. Hij betoogt, dat terugkeer op de beslissing der Kamer n'et noodig is. De heer Treub stemt alleen tegen de motie-Albarda, omdat hij vreest, dat er een Kabinetscrisis uit zou voortvloeien. De houding van den Minister van Kolo niën keurt hij sterk af. De heer Schokking gevoelt voor de algemeene strekking van de motie. De heer Dresselhuys zal er evenwel tegenstemmen, omdat hij niet kan be- De auto's werden verlaten, en met den kooiker als gids trok het geheele gezelschap naar de eendenkooi, die met groote belangstelling werd bezichtigd De tijd om eenden te vangen wastbans echter gesloten. (1 April tot 15 Juli.) Wat er te zien was werd evenwel nauw keurig bekeken. Onmiddellijk aan den waterkant lagen eieren van zeevogels doch ook pas uitgekomen eendjes,die direct door enkele dames ter hand werden genomen en gekiekt Een uur was spoedig verstreken en op den weg gaven de auto's reeds sig nalen als teeken van vertrek. Nadat allen weer plaats genomen hadden, werd weer over Serooskerke gereden eu hield men koers naar den zeedijk. Na een heerlijken, wel wat winderigen tocht over den Zuiddijk van Schouwen, bereikten wij Haamstede en spoedig daarop Burgh, waar de auto's stopten en de deelnemers de duinen introkken De auto's keerden terug Daar Haamstede, waar zy in de slotlaan, welwillend door den heer Van der Lek de Clerccj daar voor afgestaan, een veilige plaats vonden In de duinen verdeelden de dames en VERSCHILLENDE BERICHTEN. De kunst om oud te worden. Naar uit Berlijn aan de Daily Mail be richt wordt, heeft dezer dagen een vrouw te Tsjokolof, in Polen, haar 123- sten verjaardag gevierd. Zij is nog zeer gezond van lichaam en geest en beweert dat Izij haar hoogen leeftijd heeft te danken aan het feit, dat zy nimmer getrouwd is geweest. Lief land. Tengevolge van de vele diefstallen en misdrijven tegen de zeden, den laatsten tijd in het Nederwoud, ge legen onder Lunteren, gepleegd, hebben zich Maandagavond ongeveer 50 land bouwers uit die omgeving tot den chef der landkolonie van 't Leger des Heils gewend, met den ei9ch, de noodige stappen te doen tot een zoo spoedig mogelyke verplaatsing der reclasseerings- inrichtiDg, die op de landkolonie is ge vestigd. Blijft deze inrichting daar ge handhaafd, dan zal de bevolking zich zelf recht weten te verschaffen, aldus werd gedreigd. Hevige brand. Door een hevigeu brand is de timmerfabriek Wijsbek te Heerlen vernield. Alle gebouwen en groote voorraden bewerkt en onbewerkt hout gingen verloren. De belendende pandeD beliepen aanzienlijke brand- en waterschade. De brandweercorpsen der mijnondernemingen verleenden krachtige hulp bij het blusschingswerk, dat eerst in den morgen afliep. Verzekering op benrspolis dekt grootendeels de enorme schade, die op 6 k 7 duizend gulden wordt geschat. De oorzaak van den brand is onbe kend. Op de fabriek vonden een paar honderd arbeiders werk. Tengevolge van den brand ontstond een ernstige kortsluiting, waardoor de electriciteits- voorziening in de gemeente wérd be lemmerd en een schakelstation vuur vatte. Dit brandje kon echter spoedig worden bedwongen. Er zijn geen per soonlijke ongevallen. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Brodweksiuvex. Mijnheer de Redacteur, De Maatschappij van Landbouw verzocht onlangs aan den Minister van Landbouw eu Finantiën het invoerrecht op Argentijnsch vleeseh in overeenstemming te willen brengen met den accijns op Binncnlandscli geslacht. De Minister van Financiën deelde naar aanleiding hiervan mede: „De thans tusschen accijns en invoerrecht, nog bestaande wanverhouding zal by de te verwachten daling van den prijs van het binnenlandsch vleeseh. spoedig ophouden te bestaan, terwijl hef invoerrecht, indien dit in eenigszins beteekenende viate is verhoogd alsdan zal ontaarden in een beschermend recht en dat nog wel op een artikel dat be stemd is om door hel minder Kapitaalkrachtig deel der bevolking te worden genuttigd". Wij zien echter vele slagers Argentijnsch en Inlandsch door elkaar verkoopen voor Een Gulden Twintig p. p., naar men beweert, om de te korten van 't vel te dekken en tevens alzoo prijsdaling van 't vee te bevor deren. Zou dat ook de bedoeling des ministers zijn Dankend voor de opname. OPMERKER. Zierikzee, 26 Mei 1921. J 'Af. de R. De heer H. v. d. Velde schrijft in zijn stukje over het afgewezen subsidie voor „Alg. Ontwikkelingin zijn aanhef o. a. „dat hij er (de Raad), nog maar altijd niets voor voelt, eens uit 2ijn conserva- lijken omslag, houdende regeling van t tieve sukkelstraatje te komen". den aanslag over het tijdvak 1 Januari 1922—1 Mei 1922. KERKNIEUWS. Ned. Herv. KeiK. BeroepenTc Zoeterwoude, H. J. Hon- ders, cand. te Nigtevecht. TeWeesp, P. Hofstede te Hoogmade. Te Vlis- singen, M. de Jong te Bennebroek. Te Borculo (toez.), J. W. C. Ott, pred-, te Paramaribo, thans met verlof. Te Oudelande (toez.), W. A. Dekker te Nieuw-Beijerland. TeIJmuiden, H. A. C. Snethlage, pred.-dir. van het Diaeo- nessenhuis te Den Haag. Aangenomen: Naar Coevorden, J. G. Franck te Oost- en West-Graftdyk. Naar Hien- en Dodewaard (toez.), J. J. van Oosterzee te Sluipwijk (bij Gouda). Bedankt: Voor Stavenisse, J. Vermeu len te Mijnsheerenland. Voor Loon op Zand, J. W. Verschoor te Poortvliet. Voor Beets b. Oudendijk, A. J. P. Boeke te Schoorl. Geref. Keric. BeroepenTe Zuilen (Utrecht-Noord), J. H. Donner te Breda. Te Soerabaja, H. Brouwer H.Mz. te Heemstede. Bedankt: Voor Purmerend, H. W. van dor Vaart Smit te 's-Graveland. Die uitdrukking is in zijn algemeenheid pnjuist, omdat èn de heer Polvliet èn on- dergeteekende hebben gestemd vóór het amendement-Lunenberg (f 200), om te trachten althans iets t3 redden. Ik moti veerde mijn stem met te verwijzen naar de bioscoopvoorstelling, die dhr. v. Sta veren indertijd heeft gegeven en welke zeer leerzaam was en meende, na het geen ik bij mijn eigen zoontje had op gemerkt, dat de schoolbioscoop zeer nuttig zou kunnen werken De gevallen beslissing betreur ik ten zeerste, maar was te verwachten. Met mijn dank, M, dq R., voor de plaat sing, Uw dw., W. VERSTEEG. 5e klasse. Trekkingen van 23, 24, 25 en 26 Mei 1921. Prjjzen van f70: 10506 10508 10513 10523 10.543- 10585 13040 Nieten: 10509 10537 10565 1(5-2 13007 •10521 10551 10566 1.3002 13050 10522 10551 10575 13004 13060 10530 40556 405T6 13U05

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5