Mzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BTNTÏ E N L A N D. behoorende bjj de van Vrgdag 20 Mei 1921, no. 10G23. buiten LANJL Een verklaring van Lloyd George. Lloyd George heeft een verklaring gepubliceerd, l>etreffende Opper-Sile- zië. Hij houdt vast aan rijn speech in het parlement, en zegl dit de gewoonte van de Fransche pers om iedere uitdrukking van de geallieer de opinie, welke niet met de hunne overeenkomt, als impertinent te be schouwen tot onheil kan leiden, daar, indien aan deze houding wordt vastgehouden, zij noodlottig kan wonden voor de entente. De En- gelschen, Amerikanen en Italianen houden zidli rechtvaardig aan de be palingen van het vredesverdrag van Versailles, ook hetzij ze voor of te gen Duitschland zijn. Engeland kan niet anders doen, daar liet anders het verdrag, hetwelk het twe» jaar geleden toekende, met voelen zou treden. Prins Eitel Friedrioh. Prins Eitel Friedrich, de tweede zoon van den ex-keizer, heeft terec.U gestaan wegens het naar het buiten land smokkelen van geld. Hij had aan hel bankiersnuis Grusser, PI11- iipson Co. 370.000 mark aan ef fecten en 2000 gulden gegeven, om die naar Nederland te zenden, tl* prins, die zelf verschenen was, ver dedigde zich door te verklaren, ge vreesd te hebben, dal Het eigendom van de leden van hel huis Hohen- zollern in beslag genomen zou woe den. Hij had zidh als huisvader ver plicht gevoeld, eenig geld voor de nood in veiligheid te brengen. De be- paling legen het ontduiken van bi - laslingen kende hij niet. HeL was ook niet zijn bedoeling geweest, be lasting te ontduiken. Omdat de prins niet met oneer lijke bedoeling gehandeld had, kwam hij er af met 5000 ni^rk lioele en betaling van de kosten van het proces. De negerslavernij in Amerika. Wij hebben hier al veilige malen gewag gemaakt van de vervolging van Jphn Williams, den planter uit "■Georgië, die de negers op zijn plan tage op schandelijke wijze mishan delde en zelfs vermoordde, waar voor hij reeds lot levenslang veroor deeld is. Er is thans weer een nieu we vervolging tegen hem aanhangig vanwege andere misdaden, welk» pas na zijn veroordeeling ontdekt zijn en waarbij ook zijn drie zoons zijn betrokken, die thans voortvluch tig zijn en door de politie gezoold worden. Met deze nieuwe zaak wordt het aantal negers van Willi ams' plantage, d.al vermoord zou zijn op 18 gebracht. De bondspobtie zegt bewijzen in handen te hebben, dal twee negers, min en vrouw, door andere negers op Williams' be vel vermoord zijn, omdal zij^ „oud waren en in den weg liepen". Een oude neger het klinkt als een verhaal van oom 'lom uit de Ne gerhut legde de volgende verkla ring af „Ik heb herhaaldelijk nnjn uiter ste" best gedaan om weg te komen, maar de kans was uiterst gering, omdat wij eiken nacht in een loodsje onder bewaking opgesloten werden. Overdag kreg|en Wij kogels en kelens aan onze voeten als wij' op hel land ■moesten werken. De drie jongens waren nog in de korte broek toen ik in 1910 op de plantage kwam, maar zij plachten te paard rond le rijden met groote zwepen, waar mee zij de negers sloegen, als zij er hen op betrapten, dat zij een oogen- hlik stonden uil te blazen". Kortom, het sdhijnl, zegt de cor respondent van de Daily Chronicle, aan wiens relaas wij het bovenstaan de' ontleenen, alsof alle verschrikkm- aen uit den ouden slaventijd op Wil liams' plantage herleefd waren en, naar verluidt, heeft het onderzoek, dat thans door de regeering inge- leid is reeds geleerd, dat dergelijke dienstbetrekkingen bestonden op an dere plantages in Georgië en, inder daad, in alle katoenstaten. Dynamietdiefütal in Canada. Uit Toronto wqrdt aan de „Ti mes" gemeld, dat er 28 pakjes dyna miet zijn gestolen uit de regeenngs- opsLigplaatsen Ie Allnnbung (onge veer 7 mijlen ten Weslen van den Niugari-watervalDe politie is van meening dat deze diefstal het werk is van de roode elemcnlen onder de werktoozen en zij vreest, dat thans een dynamielaanslag zal worden gy daan op het Welland Ship Canal. Gedwongen huwelijken. De Daily (fttail verneemt uit Konstanti- nopel, dat een wetsontwerp is ingediend bij het parlement te Angora, dat 't hu welijk van mannen boven den leeftijd van 25 jaren verplicht zal stellen. Over treders der wet zullen een vierde deel van hun verdiensten moeten afstaan, het welk zal worden gestort in landbouw- banken, om den boeren het huwen mo gelijk te maken. Geen volwassen ambte naar zal vrijgezel mogen blijven. Schen kingen in land, leeningen en opvoeding door den Staat, worden toegezegd als belooning bij huwelijk, terwijl verstokte celibatairs bedreigd worden met dwang arbeid. Rijke Turken onder de 50 jaar oud, worden aangemoedigd meer dan één vrouw te nemen, hetgeen tegenwoordig wegens den hoogen levensstandaard niet veel meer voorkomt. Een slachtoffer van Rusland. Onder degenen, die te Lambeth, Lon den, onderstand genieten van de armen verzorgers, behooren de heer Alexander Fisher en zijn vrouw, die in Rusland door de revolutie hun vermogen van 125.000 p. st. verloren. v De heer Fisher ging als een jong man naar Rusland pm te trachten zijn for tuin te maken en was, kort voor de re volutie uitbrak, afgetreden als directeur der Poetiloff-fabriek te Petrograd, waar 32.000 mannen werkten. Hij had een fortuin gemaakt, dat bij de Russische Bank gedeponeerd was en was gaan wonen in een villa te Nisni Novgorod. Toen de revolutie uitbrak, na men de bolsjewisten hem alles af. [Maan den lang had hij zich verborgen gehou den en wist eindelijk doodarm naar En geland te ontkomen. Tragisch. Een verpleegde in het Hotel des Invali des te Parijs, die aan beide beenen ver lamd is en zich moeizaam in een drie- wielig wagentje kan voortbewegen, reed vergezeld door zijn echtgenoot® en 2 kinderen van p lf en dertien jaar op de Avenue de Breteuil. De 40-jarige invalide Lestudier geheeten, verweet zijn echt- ge noo te hem ontrouw te zijn. De woor denwisseling liep zoo hoog, dat de ver lamde 'n revolver trok en driemaal ach tereen op zijn vrouw vuurde. Zij werd in het hoofd getroffen en stortte naast het invalidewagentje op den grond. Les tudier werd vóórdat hij 't wapen tegen zichzelf kon richten gegrepen en naar het politiebureau gevoerd. Het slachtoffer overleed tijdens 't vervoer naar het ziekenhuis. Ken betooging tegen het drankverbod. Een Kolossale optocht, waaraan meer dan duizend automobielen en tienduizen den betoogers te voet deelnamen, trok dezer dagen met vliegende vaandels door New-York- Een en ander was bedoeld als een uiting van protest tegen de wet op het drankverbod. Toen de optocht de woning van den burgemeester van New- York, Hylan, passeerde, vertoonde deze zich op het bordes en begroette de deel nemers. Tweede Kamer. Zitting oati Woensdag 18 Mei Aan de orde is het wetsontwerp tot invoering van een wetboek van militair straf recht en van een wet op de krijgs tucht. De heer Van Sasse van IJsselt betuigt instemming onder voorbehoud. De prac- tijk heeft zich aatngepast aan de ver ouderde wetgeving. Vooral mist hij een regeling van het tuchtrecht. Hij dringt aan op het opnemen van tuchtraden, voorwaardelijke veroordeeling en tucht recht. Spr. dient een motie in, vragende om een onderzoek naar de wenschelijkheid en mogelijkheid vaui tuchtraden en tucht recht. De heer Dresselhuys raadt aanneming van het ontwerp aan. Hij acht de motie tamelijk onschuldig, daar zij alleen een onderzoek vraagt. De heer Duymaer van Twist wenscht dat enkele bepalingen zullen worden uit gelicht en gemaakt tot dienstvoorschrif ten. Minister Heemskerk verklaart, dat de motie hem onverschillig laat. De regee ring dacht reeds aan het gevraagde on derzoek door de commissie, die de in voering vo/orbereidde. Het verzoek van den heer Duymaer van Twist is prac- tisch niet goed uitvoerbaar. [Minister Pop verklaart, dat bij de sa menstelling! van de nieuwe tegerwetten reeds met 't nieuwe Wetboek' van Mili tair Strafrecht is rekening gtehouden. De motie-Hugenholtz wordt aangeno men met 38 tegen 28 stemmen. De heer Hugenholtz verdedigt 'n amen dement om de rechtsbevoegdheid van den militairen rechter te beperken tot zui ver militaire delicten. De heer Dresselhuys meent, dat het .amendement een omwerking vain de ge- heele militaire rechtspleging zou mee brengen. Hij acht de militaire rechtspraak het ideaal van leeken-rechtspnaak. Minister Heemskerk ontraadt 't amen dement ten sterkste. Het amendement wordt verworpen met 49 tegen 17 stemmen. Het ontwerjp wordt aangenomen met 46 tegen 13 sitenraen. Het onteigeningsontwerp voor verbete ring van de buitenhaven van V'Uissingen wordt z. h. s. aangenomen. Aan de orde is het wetsontwerp tot toekenning van een voorschot van vijf millioen aan de Holland—Z.-Afrika-lijn voor een stoomvaartverbiJlding tusschen Nederland en Zui4uAfrika. v De heer Teenstra acht het bedrag van 5 millioen niet in overeenstemming met het belang eener verbinding en kan niet medewerken tot zulk een protectionist!- schen maatregel. De heer Van Dijk wijst op t groote belang dat onze handel heeft bij een geregelde verbinding en op het belang van ons land bij voortdurende aanraking met een stamverwant volk. De heer Brautigam vreest, dat tal van maatschappijen om hulp zullen aan kloppen Hij verwacht bovendien weinig succes van de nieuwe verbinding. Geea vervolging. Met het oog op het groole aantal kiezers, Öie bij de jongste raadsver kiezingen te Amsterdam niet aan hun stemplicht voldaan heblien hgl het, naar. liet N. v. d. D. meldt, met in het voornemen van B. en W te gen dezen een vervolging te doen instellen, daar zulks le groole prac- tische bezwaren met zich zou bren gen. De rapaille-partlj. Bij de Tweede Ivamer is een sclilrij- ven ingekomen, ouderUeekend door 't Yoerloopig Bestuur van de ra- nuille-parlij Betreffende hel wets ontwerp lot aanvulling van de ge meentewet en de provinciale wet en opheffing vim den slemphCiil Op voorstel vail deli Voorzitter werd besloten dit schrijven met het oog oj) den voor de Kluner beleedigen- den inhoud ter zijde te leggen. Provinciale Zeeuwsche Vcreeniging „Het Groene Kruis". Dinsdag had te Goes de algemeene vergadering plaats van bovengenoemde vereeniging onder leiding van den voor zitter, dr. C. E. Plogge te O.- en W.- Sodburg, die in zijn openingswoord er zijn leedwezen over uitte, dat geen sub- Sidie van de provincie is verkregen en de hoop tiitsprak, dat, na het inwerking treden der Ziektewet, ook van rege ringswege de algemeene ziekenverple ging, de wijkverpleging zgllen gesteund worden, waarna de provincie wel zal moeten volgen. Uit het jaarver^g van den secretaris bleek, dat in t afgelo pen jaar het aantal afdeelingen aan groeide van 46 tot 49, n.l. de afdeelingen St.-Filipsland, Colijnsplaat en Hoedekens- kerke De rekening en verantwoording leverde een batig slot op van f 1351,82, dit bedroeg in 1919 f354,551,2- Als plaats waar de volgende vergadering zal wor den gehoifden, werd Vlissingen aange wezen De aftredende leden van t hP°to- bestdur werden hefrkozen. t Reglement werd zoodanig gewijzigd, dat ™°rta*" de afdeelingen jaarlijks haar aandeel to de algemeene befooling znUen bi dra gen naar verhodding van het aantal ha- rer leden op 1 Janu(ari daaraanvooraf- gaande Deze bijdrage zal in geen geval verplicht zijn tot een bedrag hoogdr dan ben cent ^er afdeelingsltd. De begroo ting 1921 werd vastgesteld in ontvang sten en uitgaven op f 2711,82. RECHTZAKEN. Onjuiste belastingaangifte- Dezer dage" heeft voor de llaar. lemsche atet'Mbank terecht gestaan G A. V. 1). S. te Haarlem, beschul digd zijn inkomen voor (le rijks inkomstenbelasting over twee jiai opzettelijk onjuist le hebben opgege ven. Ten laste gelegd was, dal de beklaagde over het belastingjaar 1918 —1919 terwijl zijn inkomen t ,bo,o// tune slechts f 23,031 nnd nangege- veit'en over het jaar 1919-1920, ter wijl zijn inkomen f i3,.)40 bedroeg, slechts f 30,492 bad opgegeven. Beklaagde bekende het ten ^Debetrokken belastingambtena ren verklaarden, dat uil hel inge stelde onderzoek is gebleken, dat de beklaagde reeds sinds 191- 1- onjuiste aangifte heeft gedaan. Ook voor de gemeentelijke inkom stenbelasting gaf beklaagde veel fuge cijfers op, over hel algemeen 110" cenige duizenden guldens lager dan voor de rijk-sinkomstenlK'lastmg Over 1919—1920 werd slechts aan gegeven f 25,000, terwijl het inko men f 73,340 was. liet O M. had legen beklaagde een gevangenisstraf van 3 maanden ge- St De rechtbank hee/t hem ver oordeeld lot 3 maanden gevangenis straf. Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Woensdag 18 Mei 1921, des namiddags 2 ure. Voorzitter, de burgemeester. Aanwezig 9 leden; er is één vacature, terwijl de heeren Catshoek, Lunenberg en Doele- man verhinderd waren de zitting bij te wonen. De vaststelling van de notulen der vo- rige vergadering, welke nog niet in druk zijn verschenen, wordt aangehouden. Van de ingekomen stukken en mededee- lingen, die achtereenvolgens voor ken nisgeving worden aangenomen, vermei- den we: het verslag over 1920 van de bevindingen en handelingen der gezond heidscommissie; een schrijven van den directeur der gasfabriek, waarbij dank wordt gezegd voor de vastgestelde sala risregeling; idem van den heer W. du s Claux, houdende mededeeling, dat hij zijn benoeming tot lid der commissie tot we ring van schoolverzuim aanneemt; idem van mr. S. R. Bakker, dat hij zijn benoe- ming tot lid der commissie van toezicht op het L. O. aanneemt; idem van den heer j. Baas te Woerden, waarbij deze mededeelt, dat hij zijn benoeming tot opzichter aan de gasfabriek alhier aan neemt, en een brief van B. en W. dezer gemeente, waarbij wordt aangeboden het .verslag over 1920 van den toestand der gemeente Zierikzee. Van Gedep. Staten van Zeeland zijn eenige brieven ontvangen, waarbij o a de goedkeuring wordt bericht van: tot uitgifte van grond in erfpacht; tot waar borging van de renten en aflossing van een door de Vereeniging Volkswoningen alhier aan te gaan crediet en tot onder - handsche verpachting van een perceel mosselverwaterplaats. Al deze mededee- iingen worden voor kennisgeving aange nomen. De rekening straatweg Zierikzee-Brou- wershaven wordt in handen gesteld van de heeren W. den Boer, A. den Boer en Versteeg. Ter fin* van prae-advies gaan terug naar B. en W. een adres van A. v. d. Hoek, agent van politie, A. j. Hordijk idem, en van den Nederl. Oudheidkundi gen Bond om een crediet voor een dezen zomer hier te houden vergadering. De heer G. Tanis, .onderwijzer aan de school voor (M. U. L. O. alhier, vraagt ■wegens zijn benoeming te Barneveld, tegen 1 Aug. eervol ontslag. Het ge vraagde ontslag wordt verleend zonder vaststelling van datum. Volgens de nieu we L. O.-wet wordt de datum van ont slag door B. en W. bepaald en niet meer door den Raad. De rekening der Bewaarschool over 1920 wordt in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren Pol- vliet, Pijleman en Versteeg; die van het levensmiddelenbedrijf in handen van een commissie, bestaande uit de heeren W. den Boer, Lunenberg en Panny. De be grooting van het Burger-Weeshuis wordt gewijzigd. In de vorige vergadering is het verzoek van den heer P. Kooijman, om zijn tijde lijke aanstelling tot keurmeester van vee en vleesch in een vaste te veranderen, om advies in handen gesteld van B. en W., welke thans voorstellen den heer Kooijman met ingang van 1 Mei 1921 als zoodanig in vasten dienst der gemeente te nemen. Conform dit voorstel wordt besloten. Bij het voorstel tot ly>t in erfpacht geven van een stukje gemeentegrond aan M. C. Bij de Vaate, gelegen achter zijn woning aan de Zevengetijstraat, advisee- ren B. en W. het verzoek in te willigen overeenkomstig het bij hun voorstel ge voegd concept-besluit. Conform het advies van B. en W. wordt beslotea Punt 8 der agenda bevat de wijziging der verordening op de heffing van een Hoofdelijken Omslag. B. en W. stellen den Raad voor, de ver ordening op de heffing van een H. O. in deze gemeente te wijzigen, overeenkom stig het bijgevoegd concept-besluit. Door deze wijziging zal het mogelijk zijn in het tijdvak 1 Jan. '21 t<*t 1 Mei 1922 den belastingplichtigen een aanslag op te leg gen over 16 maanden, ten bedrage van Vo maal den aanslag, welke over het jaar 1921 zou zijn opgelegd. Z. h. s. wordt dit voorstel goedgekeurd. B. en W. stellen hierna voor aan het reglement van het Burgerl. Armbestuur een nieuw artikel (21óis) toe le voegen, betreffende de verzorging van uitbestede kinderen. Ook deze wijziging wordt z. h.s. door den raad goedgekeurd. B. en W. brengen weder ter tafel het verzoek van de vereeniging „Algemeene Ontwikkeling", om subsidie voor de Schoolbioscoop. Zij hebben zich óver- eenkomstig het verlangen van den Raad tot de schoolhoofden en schoolbestu ren gewend en stellen nu voor (op grond van die inlichtingen) afwijzend te be schikken. De voorzitter leest de verschillende missives der betrokken besturen en schoolhoofden vóór, benevens een adres van den B. v. N. O., afd. Schouwen en Duiveland, welke laatste de schoolbios coop graag zag gesubsidieerd. Uit de me- dedeelingen van de besturen en hoofden blijkt, aldus de voorzitter, dat het stand punt in de hangende kwestie' pertinent negatief is. Geen enkel ingekomen rap port prijst het instellen van eetti school bioscoop aan, hoewel enkelen er niet tegen zijn, al wordt de waarde van dit moderne leermiddel volgens sommigen zeer overschat. Do heer Potvliet vraagt, hoe het komt, dat 't adres van den Bond van Nederl. Onderwijzers niet bij de andere stukken ter visie lag? Naar hij meent te weten was het vroeg genoeg ingediend. Ge hoord de rapporten kan hij voorts niet de meening deelen van den voorzitter, welke verklaart, dat de houding der be trokken hoofden en besturen pertiment negatief is. Spr. is van meening, dat hïer misverstand in het spel is. Er wordt n.l. in een der rapporten geen onderscheid gemaakt tusschen een schoolbioscoop en een gewone bioscoop. '[Men zal toch wel vertrouwen stellen in de films door de schoolbioscoop vertoond, welke gecensu reerd worden door den heer P. van der Have? Spr. neemt deze gelegenheid te baat een woord van aanbeveling te laten hooren voor dit nieuwe leermiddel en hij- zal dan ook het amendement-Lunen- berg, 't welk ïnhoudt f 200 subsidie te geven, steunen. De voorzitter deelt naar aanleiding vafl de door den vorigen spreker gedane vraag omtrent het niet ter visie leggen van 't adres met toelichting, mede, dal genoemd adres mogelijk wel op 't Stad huis in de bus is gestapt, maar niet bij hem (den burgemeester) is bezorgd, .waardoor het zoodoende niet ter visie kon worden gelegd. De heer W. den Bpei\ reageerend op 't door den heer Polvliet naar voren ge brachte, nopens de verwarring van som mige schoolbesturen in zake school- en andere bioscopen, verklaart dat het be stuur der bizondere school wel degelijk bij het uitbrengen van hun advies daar aan heeft gedacht. Spr. citeert daarop 2 onderwijsmannen, n.l. mr. A. de Graaf en dr. J. H. Gunning, welke hun meening over de bioscoop in ongunsttgen zin heb ben uitgesproken. De heer Den Boer ont raadt ten slotte het amendement-Lunen- berg, vooral ook daar de |M- U. L. O. bin nen afzienbaren tijd voor leermiddelen groote uitgaven zal eischen. De voorzitter, het voorstel nader toe lichtend, wijst er op, dat men moet stem men voor een uitgaaf van f 200, waarover de meeningen zeer verdeeld zijn. De Kath. en Chr. School zijn er beslist niet voor, terwijl uit de adressen der hoofden van de openbare scholen slechts matige belangstelling blijkt. Met de aanschaffing van leermiddelen voor de school voor M. U'. L. O. komt men binnenkort voor groote uitgaven te staan, daajrom is het gewenscht, dat noodelooze uitgaven zoo veel mogelijk worden vermeden. Per soonlijk is apreker niet tegen de bios coop als leermiddel, dat in de school uren gebezigd zou moeten worden, daar anders de onderwijzers en onderwijze ressen er voor zullen bedanken er bij tegenwoordig te zijn. De heer Versteeg zal het verzoek van „Alg. Ontwikkeling" gaarne steunen. De heer Polvliet handhaaft zijn bewe ring als zou er begripsverwarring zijn ontstaan tusschen de bioscoop in 't alge meen en de schoolbioscoop. Het dóór dhr. Den Boer geciteerde betrof de bios coop in 't algemeen. De heer W. den Boer ontkent, dat er verwarming van 't begrip „bioscoop" be staan heeft. De heer Koopman kan zich niet voor stellen, hoe 't mogelijk zou zijn, dat de kinderen allen in de schooluren bij el kaar zullen kunnen komen. Buiten de schooluren zou hij er iets voor voelen. Maar het vreeselijke van de heele inrich ting is, volgens spr., dat de onderwijzers en onderwijzeressen buiten de gewone schooluren er niet bij tegenwoordig wil len zijn. Wanneer zij iets voor de kinde ren voelen, dan moesten zij er bij zijn. 't Amendement-Lunenberg wordt daar op in stemming gebracht en met 7 tegen 2 stemmen, die van de heeren Polvliet en Versteeg, Verworpen en 't voorstel van B. en W., om afwijzend te beschik ken, aangenomen, met aanteekening, dat nu de heeren Polvliet en Versteeg tegen stemden. (Slot volgt)*. Financieel Nieuws. Beurs van Amsterdam. 19 Mei. STAATSLEENINOEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1918 f 100 5 927/,a 927/x« N.W. S. obl. 1918 - 500 5 88"/u 88% N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 87 a/ie 88%8 N.W. S. obl. 1919 - 100 5 94 94% N.W. S. obl. 1919 - 500 5 947/ia 94'/a N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 94«/ie 94U/i« N.W. S. obl. 1916 - 100 4% 87% 88% N.W. S. obl. 1916 - 500 4% 87"/ie N.W. S. obl. 1S16 - 1000 4% 88»%« 88*/« N.W. S. obl. 1917 - 100 4% 83»«/ia 82li:lfl N.W. S. obl. 1917 - 50 4»/, 808/4 808/4 N.W. S. obl. 1917 - 1000 41/, 80V> 80% N.W. S. obl. 1916 - 100 4 80»/8 81»/jd N.W. S. obl. 1916 - 500 4 80% 80VU N.W. S. obl. 1916 - 1000 4 80% 80'/, N.W. S. obl. - 1000 3 59 591/* N.W. S. eert. - 1000 3 58-'9 59V8 N.W. S. eert. - 1000 2l/i 49% 49% BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 27%8 27*/* Tabaksleening 1902 5 27%„ 27% Zegelleening 1904 5 28% 28 Bel. vr. goud-obl. 1907 4% 20% 19% OOSTENRIJK. Obl. in papier 5 2% zilver 5 B. vr. Kr. Jan./Juli 4 3 3 Bel. vr. Mei/Nov. 4 216/,# PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Petr. f1000 A. 541 517 Kon. Ned. Petr. R. v. A. 540 515 Kon. Petr. f 100 O. A. 541% 517 Kon. Ned. Petr. R. v. O. A. 538 517 Dollars (bank) 12,75-12,80; Marken (gr.) t 4,60 -f 4,85; id. (rood) f4,70—f4,90; Kronen (1000) f0,50—f 1,02s; Eng. bank papier fgll.10f 11,25; Fransoh bank papier f 23,90—f24,50; Belg. bankpapier f 23,90-f 24,50. MARKTBERICHTEN. CoSjieratlere Veiling Ziertkïen. Veiling van 19 Mei. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f7,60. KLEINE VEILING. kipeieren f7,40 it f 8,20 eendeieren f8,— it f8,50. kalkoeneieren f 1-2,—. alles per 100 stuks. Aanvoer 3260 stuks. boter ft,16 it f 1,37.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5