Zierikzeesche Nieuwsbode DERDE BLAD behooremle by «Ie p vHii Vrüdag 13 Mei 1921. 110. 10621. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Wij ontvingen dezer dagen het „Weekblad voor Dieren vrienden". Gaairne ruimen wc hier voor een klein plaatsje in Ier be spreking van het dalarin voorko mend artikel „Spaar de vogels". liet is een feit, dat de vogelstand overal meer en meer .achteruit gaal; hel is bewezen dat Lal van vogel rassen uitsterven en dat v,an andere liet getal exemplaren gaandeweg minder wordt. 'L Js vooral de jeugd, die in den broeitijd, welke nu aanslaande is. haar scliennend bedrijf uitoefent. Door onbezonnen wreedheid gaan duizenden vogellevens le loor. In elk huisgezin, in elke school, in elke klas dient de leus te klinken „kinderen denkt er aan, spaar de vogels" Gezondheidscommissie. Zierikzee. Te dezer plaatse verdient o. a. vermelding, dat het gemeentebestuur het advies der commissie inwon omtrent eene voorgenomen wijziging der Bouw verordening, hierin bestaande, dat B. en W. bij die verordening bevoegd werden verklaard, vrijstelling te verleenen van het voldoen aan een of meer der voor schriften, in de verordening ten aanzien van het bouwen van nieuwe woningen, gesteld. De commissie deelde mede, dat tegen de yoorgestelde bepaling zeer ernstige beswaren bestonden, en daardoor de be- teekenis der bouwverordening vrijwel ge heel verloren zou gaan; door aanneming der voorgestelde aanvulling dier veror dening toch zou het toezicht op de hand having der bouwverordening ten aanzien van nieuw te bouwen woningen geheel aan den Raad worden onttrokken, en aan B. en W. worden overgedragen, welke daarvan ongetwijfeld een zeer ruim ge bruik zouden maken, hetgeen stellig in strijd zou zijn met de bedoeling van art. G der Woningwet, dat niet de strekking heeft algemeene ontheffing (feitelijk neer komende op wijziging) der bouwverorde ning mogelijk te maken, doch alleen de mogelijkheid wil openen in bijzondere ge vallen dispensatie van bepaalde eischen te verleenen. Ten slotte meende de com missie de opmerking niet te mogen ach terhouden, dat door eene ruime toepas sing van het ontheffingsrecht weliswaar misschien de quantiteit der te bouwen woningen iets zou toenemen, doch dat dit niet zou opwegen tegen het gevaar, dat daaraan de hoedanigheid der woningen zou (worden opgeofferd, waartegen ,de commissie met aandrang meende te moe ten opkomen en de aanneming van het voorstel met den meesten aandrang meende te moeten ontraden. Hoewel de Raad de bezwaren der com missie faiet bleek te deelen, en de voorge stelde 'wijziging aannam, weigerden Ge- dep. Staten aan dit Raadsbesluit hare goedkeuring te hechten en bleek dit col lege £ich met de zienswijze der com missie te vereenigen. Ten slotte verdient vermelding, dat de commissie zich tot het bestuur dezer ge meente iwendde, met het advies, over te gaan tot het maken van een uitbreidings plan met bouwverbod, overeenkomstig artt. 27 en 28 der Woningwet, teneinde voor de toekomst te voorkómen, dat ge lijk look in deze gemeente meer dan eens is geschied, gebouwd zal worden op ter reinen, welke daarvoor uit een gezond heidsoogpunt geheel ongeschikt waren (hetgeen met een voorbeeld werd aange geven), terwijl daardoor tevens eene meer systematische, en met eischen der hygiène rekening houdende, bebouwing bevorderd wordt. De commissie vertrouwde, dat het ge meentebestuur het wenschelijke van het vorenstaande zou inzien, en achtte, waar met het oog op den bestaanden woning nood, aanbouw van woningen een onaf wijsbare eisch moest worden geacht, thans het oogenblik gekomen, om tot het bovenbedoelde plan over te gaan. Het gemeentebestuur deelde mede, dat het (niet voornemens was, in den door de commissie gewenschten zin, voorstel len .aan den Raad te doen, aangezien het maken van een dergelijk plan, in aanmer king nemende den daarvoor vereischen kostbaren en tijdroovenden arbeid, voor eene gemeente met achteruitgaand zie lental overbodig werd geacht; hoewel de commissie hare bovengeuite meening omtrent de wenschelijkheid tot het op maken van een uitbreidingsplan en bouw verbod ten volle bleef handhaven, en te dien aanzien diligent zal blijven, meent zij voorloopig in het ontvangen antwoord hoewel noode, te moeten berusten, zich voorbehoudende, te gelegener tijd op deze aangelegenheid terug te kómen. Door meedeeling van de zijde van den Hoofd-Inspecteur der Volksgezondheid en van de gemeentebesturen ontving de com missie kennis van 68 ziektegevallen. Het aantal ziektegevallen onderging ditmaal eene aanzienlijke daling; ook het aantal sterfgevallen aan diphterie bleef ver be neden het gemiddelde der vorige jaren; slechts 3 gevallen van overlijden werden geconstateerd. Zooals reeds in het voorgaand verslag met een enkel1 woord werd medegedeeld, fcWam reeds eerder dé Wenschelijkheid in tejgne vergadering dé|r commissie ter sprake, dat van gemeentewege maatrege len twerden genomen, te(n einde te voor komen, dat onderwijzend personeel in functie zou treden (of blijven), dat lij dende |was aan eenige ziekte, welke ge vaar van besmetting der omgeving kon opleveren, en kwam dit denkbereld in het verslagjaar tot uiting in een circulaire, welke de commissie aan de gemeente besturen, gemeenteirad,en en besturen van bijzondere en bewaarscholen toezond waarin het volgende werd medegedeeld: In verreweg de meeste gemeenten van het (ressort dér commissie bestaan wel iswaar verordeningen tot wering en be teugeling van besmettelijke ziekten bij schoolkinderen, niet in de EpidemieWet genoemd, doch deze verordeningen be treffen uitsluitend de leerlingen, doch niet het onderwijzend personeel, en acht de (commissie het zeer ge'w/enscht, deze lacune laan te vullen door ook het be zoek aan scholen door genoemd perso neel, indien dit aan eenige ziekte (buiten de Wet van 1872 genoemde) welkje ge- j vaar voor besmetting oplevert, lijdendé is, te verbieden. t Daartoe behoorde in de eerste plaats meergenoemde verordening te worden aangevuld met eene bepaling, houdende verbod van schoolbezoek door onderwij - zend personeelzoolang dit lijdende mocht zijn aan eenige ziekte, welke gevaar van besmetting voor de leerlin gen oplevert, zoolang niet overgelegd wordt i eene geneeskundige verklaring, waaruit blijkt, dat de ziekte geweken is, of althans geen gevaar voor besmet ting meer oplevert. Teneinde evenwel tevens preventief op te treden, behoorde bovendien een ge neeskundig onderzoek aan de benoeming van onderwijzend personeel vodraf te gaan, waardoor de zekerheid verkregen wordt, dat de onderwijze^(es) althans bij het aanvaarden zijner betrekking geen gevaar voor zijne omgeving oplevert, een maatregel, .welke reeds in vele gemeen ten toepassing vindt, zoodat in de tweede plaats zou behooren te worden vastge steld, dat niemand tot onderwijzer(es) benoembaar is, dan na overlegging eener geneeskundige verklaring, waaruit blijkt, dat de betrokken persoon niet lijdende is aan eenige ziekte, welke gevaar voor be smetting der omgeving oplevert, waar door beide bepalingen elkaar aanvullen. In aanmerking nemende, dat eene doel treffende bestrijding van besmetttelijke ziekten, (o. a. van tuberculose) bij het kind behoort te beginnen, en dat niets on beproefd mag worden gelaten, om het schoolkind zooveel mogelijk tegen deze en andere ziekten te beschermen, ver trouwde de commissie op instemming en medewerking der betrokken autoriteiten bij het door haar geopperde denkbeeld te mogen rekenen. Inderdaad bleek bij verreweg de meeste gemeentebesturen voldoende instemming voor de denkbeelden der commissie te bestaan, en toonden de ingekomen ant woorden over het algemeen een streven in den door de commissie voorgestelden geest werkzaam te zijn, en bepalingen in het leven te roepen ter beteugeling van 't door de commissie aangegeven kwaad; evenwel bleek omtrent de wijze waarop dit onderwerp moest worden geregeld èn omtrent de vraag, welke ziekten on der |de dezerzijds bedoelde bepalingen zouden behooren te vallen, een dusdanig verschil van gevoelen te bestaan, dat de commissie meende zich te moeten wen den tot den Inspecteur der Volksgezond heid, 'meer in het bijzonder met de be strijding der besmettelijke ziekten belast, met verzoek omtrent een en ander zijne voorlichting te willen geven en daartoe eene vergadering der commissie bij te wonen, teneinde deze aangelegenheid na der onderling te bespreken. Nadat ,op verzoek van even'oedoelden inspecteur een volledig overzicht was toe gezonden van hetgeen in de verschillende gemeenten van den ambtskring ten aan zien van dit onderwerp reeds bij veror dening geregeld was, en in welken zin die gemeenten zich voorstelden, op de denkbeelden der commissie in te gaan, deelde de inspecteur aan de commissie mede, dat naar zijne overtuiging eene verordening, als door haar bedoeld, niet naar ibehooren te handhaven zou zijn zon der aanstelling van schoolartsen. Waar nu binnenkort de nieuwe Gezond heidswet in werking zou treden, waar mede gepaard zou gaan de instelling eener inspectie voor de kinderhygiene en schoolartsen, alsmede een soortgelijke tak van dienst, speciaal voor de tuberculose bestrijding, terwijl tevens zou worden gepoogd te geraken tot algemeene invoe ring van schoolartsen, achtte de inspec- teur het gewenscht, de behandeling de- 1 zer aangelegenheid uit'te stellen tot na de bovenbedoelde reorganisatie, teneinde de commissie in de gelegenheid te stellen met de nieuwe titularissen nader over- 4 leg te plegen, alvorens nader aan de ge meentebesturen advies uit te brengen. j Zich geheel met deze zienswijze ver- j eenigende, gaf. de commissie daarom de gemeentebesturen in overweging deze aangelegenheid voorloopig aan te hou den, terwijl zij zich voorstelt, daarop te zijnertijd, nadat evengenoemd overleg zal hebben plaats gehad (waartoe tot heden de gelegenheid ontbrak, op dit on derwerp terug te komen. De commissie hoopt in een volgend ver slag de resultaten van hare verdere be moeiingen, deze aangelegenheid betref fende, mee te kunnen deelen, en het zoo nuttige en noodige instituut der school artsen binnenkort ook in haar ressort zijn intrede te zullen zien doen, waardoor zoowel hare bovenontwikkelde denk beelden jn het bijzonder, doch tevens een meer doeltreffende handhaving der be staande verordeningen op besmettelijke ziekten bij schoolkinderen verwezenlijkt zullen worden. (Slot uolgt). ÜUD-VOSSEMEER. Vergt .(Dring van den gemeenteraad, gehouden op Dinsdag 10 Mei j.l. Voorzitter de burgemeester. Anmvozigi alle leden, uigezonderd de lieer Vermei. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en.' vastgesteld. In gekomen zijn brieven van tied. Sta len houdende goedkeuring v:m de onderhandsche verhuring van de o nderwij zers woning. Teru gjbrenging in da 48ste klasse van den lloofde- lijken Omslag van A. de Rijke, goed keuring van de verordening op het keuren van Waren. Mede ingekomen is hel Verslag van de commissie lot wering van schoolverzuim, welke stukken voor kenn/sgeving worden aangenomen. Voorgelezen wordt een .adres van landarbeiders houdende verzoek om de stichting ingevolge da Landarbeiders wet tot meer spoed aan le zetten Tol d? uitgifte van los- hmd in pacht. De voorzitter deelt mede dat de uitvoering van d Landarbeiderswet is opgedragen aan vereenigingen of stichtingen, ind en geen vereeniging of stichting aanwezig is, dan moe ten B. cn W. voor de uitvoering zorg dragen. Het gemeentebestuur en de stichtingen en vereeniigihgen staan niet naast elkaar, miaar daar waar een stichting is m;oet het igp- mieeiltebestur de rechtslieeksclie be vordering van'liet landgebruik aan haar overlaten. In deze gemeente hebben we een stichting; de raad kan zich dus niet in haar .aken mengen, waarom B. en W. oor- sle'kn hel ndr.es voor kennisgeving ■aan nomfcn, waartoe met alge meene stemmen wordt besloten. Medegedeeld wordt (lat (red. Stalen de wijziging van de gem!eente-be- grooting, dienst 1920 niet wenschen goed le keuren, omdat de jaarwed de van de vak-onderwij'zleies in de nutligc handwerken te laag is, de ze moet berekend woeden nnaV f 1,50 per lesu u5r, dus in in taal f 827. De heer Den Engelsman vindt dat Gcd. Staten er nog. il gped in hak ken, in een vorige vergadering zfeide de heer Ooms de takliek van dat College vreemd te vinden en hij vindt de takliek nu ook vreemd. Eerst komen Gcd. Staten met een regeling voor de jaarwedden voor d: Ambtenaren van den Burgerlij ken Stand, willen die regeling a.h.\\\ aan de gemeenten opdringen, trek ken de regeling plotseling in en la ten de Ambtenaren in hun hemd staan. Nu komen ze weer een nieu we regeling opdringen voor een vak- onderwijzeres, terwijl de bestaande regeling door hen is goedgekeurd in de begrooting 1920 en 1921. Hij is niet legen de belooning' maar tegen de takliek van Ged. Staten. De hee/- Van Tilbeurgh vindt het ook vreemd, de begrooling 1920 en 1921 goedkeuren en nu bij een wij ziging' bezwaren gaan maken, hij ;is bovendien legen terugwerkende kracht, de gemeente mag dat ook niet doen.. De heer Ooms protesteert eren- eens legen het vreemde, is berfeid zijn stem te geven voor de belooning van af 1 Januari 1921. Er wojiidt op gewezen dat vcr- schilllendc rekeningen niet betaald kunnen worden omdat de wijziging geen goedkeuring heeft. Gaat men in beroep bij de Króón dan duurt het nog veel langer voor de zaken afgewikkeld kun non worden. Hier op wordt besloten, zij hel dan ook met tegenzin, de begrooting le wij zigen overeenkomstig het verlangen van-Gcd. Stalen. Alsnu wordt aan geboden het verslag van de gemeen te .over 1920.. Vastgesteld wordt de. lijst hondenbelasting en het kohier van den Hoofde lijken Omslag, dienst 1921 op f 25256,44. Dc heer Den Engelsman vraagt of de verordening op den maximumprijs v,an melk ook wobdt nageleefd. De voorzitter zegt dat op 2 Mei de melkverkoopeuis aangezegd zijn de prijs op 16 cent te brengen, hieraan is voldaan. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. POST EN TELEftRAPHIK. In 1921 worden 5 plaatsen als Sur numerair der Posterijen en Telegra fie beschikbaar gesteld. De aanmelding staat open voor mannelijke candidalen, die in hel bezit zijn van liet eind.diploma van eene Hoogere Burgerschool mei 5- jarigen cursus of Gymnasium, dan wel v.an een daarmede gelijkgestelde inrichting van onderwijs. Een examen wordt van hen niet geëiseht; zij worden aan de hand van de op de bedoelde eind-examens behaalde punten voor plaatsing- ge rangschikt. Aanmelding behoort le geschieden bij het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie le 's Gravenhage vóór 1 Juli 1921. Inlichtingen zijn te ver krijgen bij den directeur van het post- en telegraafkantoor te dezer plaatse. VAN HEINDE EN VER. Naar uit regeeringskringen wordt vernomen, zou Sinn Fein niet volharden bij zijn eisch betreffende een Iersche re publiek. Op 18 deter zal Prins Eitel Friedrich zich voor de Berlijnsche rechtbank te verantwoorden hebben wegens uitvoer naar Nederland, en wel door bemidde ling van de bankfirma Grusser, Philips Co., van 337 duizend mark en twee duizend gulden. De prins ontkent het hem ten laste gelegde niet. Ex-president Poincaré heeft Maan dagavond te Antwerpen in de zaal van den dierentuin gesproken over de oor zaken van den oorlog. Een te Washington ontvangen tele gram uit Guatamala meldt, dat de 18- jarige dochter van president Estrada Ca- blera, die verleden jaar afgezet en in den kerker geworpen is, zelfmoord ge pleegd heeft om de aandacht te vestigen op het lot van haar vader. Landru's verzoek om cassatie van de veroordeeling tot vier jaar gevange nisstraf voor oplichterijen door hem ge pleegd, is van de hand gewezen. Charley Chaplin, de wereldberoemde filmacteur, is bij een filmbrand gewond. Het bericht van Duitschland's aan vaarding der eischen, is overal in de gealliëerde landen met voldoening ont vangen. v De toestand in Opper-Silezië levert voor Oostenrijk! het gevaar op van een nieuwe catastrophe. Door storing van den kolenuitvoer wordt het geheele per- I sonenvervoer op de Oostenrijksche spoor wegen stopgezet. Pe zeeliedenstaking in Noorwegen is algemeen. De regeering heeft maat regelen genomen om in het noodigste ver voer te kunnen voorzien; de binnenland- sche toestand is kalm. De Engelsche regeering heeft be sloten, dat de toelage aan parlements leden groot 400 pond per jaar niet bnderhevig zal zijn aan inkomstenbelas ting. Tevens zullen de afgevaardigden vrijkaarten 1ste klasse krijgen, om van Londen naar huis te reizen. - De Japansche kroonprins, die overal in Engeland met de grootste hartelijk heid begroet wordt, is benoemd tot ge neraal honorair van het Britsche leger en ridder in het grootkruis van de on!e van Bath. i Volgens een bericht uit Bolsjewisti sche bron, zouden de rooden in Zuid- Rusland een besliste overwinning hebben gehaald op een boerenleger, dat geheel vernietigd werd. VERvSCHELLENDE BERICHTEN. Lange voetreis. Te Ede is aan gehouden een 12-jarige jongen, die ge heel alleen en zonder geld de reis van Oostenrijk (Vilach aan de Italiaansche grens) te voet volbracht. Hij wil in Hol land werk zoeken en zegt ouderloos te zijn. De politie heeft zich over het ventje ontfermd en voor een tehuis gezorgd. Tragische dood. In't R.-K. ko- loniënhuis te Bunde, is het 10-jarig doch tertje ;van den heer B. te Maastricht, dat daar voor haar gezondheid juist den vo- rigen dag was aangekomen, uit 't raam van de derde verdieping gevallen. Het kind, dat 's nachts het raam had willen openen, daar ze aan slapeloosheid leed, werd ,dood opgenomen. Prettige gemeente. De gemeen teraad van Valburg heeft besloten in be roep te gaan tegen de beslissing van Ged. Staten. De goedkeuring aan de gemeente- begrooting ;was onthouden op grond dat de Raad... geen betere bezoldiging aan de politie wenschte te geven. I De gemeenteraad van Valburg heeft besloten na langdurige discussie opnieuw een oproep voor gemeente-geneesheeren te doen. Men mag gevoegelijk aannemen, j dat het aantal sollicitanten enorm zal zijn, als men weet, dat de beide daar reeds woonachtige doktoren voor de eer hebben bedankt, omdat de raad... geen 1 betere bezoldiging wenschte te geven. De gemeente Valburg is sinds jaar en dag verstoken van vrouwelijke verlos kundige hulp, omdat... ze te lage bezol diging voor een vroedvrouw aanbiedt. BURGERLIJKE STANDEN. Over dc maand April. DUIVENDIJKE. Geboren: 7. Cornelis, zoon van Philippus de Jonge en Wilhel- mina van de Panne. NOORDGOUWE. Geboren: 1. Pieter Kornelis, z. van C. M. Verboom en J. T. van den Bos; 15. Marina Cornelia, d. van M. C. Quist en J. van Leeuwen; 28. Adri- aan Johan Marie, z. van E. van Meer en C. H. Hattink. Gehuwd: 27. Jan C. van Oeveren, 28 j, en Hendrika Hage, 25 j. Overleden: 3. Jacobus Morriën, 60 j., ongeh. (van Zierikzee); 6. Cornelus de Graaf, 69 j., man van R. van Oost. DREISCHOR. Geboren: 16. Anthonij Martinus, z. van C. van deri Have en J. Ch. Verhage; 22. Anthonij Dingenus, z. van C. de Bil en S. Telle. I Overleden: Jan Bernier Jonker, 60 j., echtgenoot van Willemina Bouwman. Gehuwd: 27. Comelis Roggeband, 45 j., iwediL, en Cornelia van der Werf, 26 j., gescheiden; 29. Johannis Cornelis van der Linde, 29 j., j.m., en Lena van der Linde, 27 j., j.d. OOSTERLAND. Geboren: 13. Lena, d. r. Pieter Marinus Dooge en Cornelia Bouw man; 18. Sara Wilhelmina, d. v. Leendert van de Klippe en Adriana van der Hulle; 20. Maatje, d. v. Hendrik Zandijk en Pie- iternella Elisabeth Stuik; 24. Maarten, z. van Jan Marinus Giljam en Jannetje vani Dijke. i 1 GehuWd: 2. Jacobus Lucieer, 26 j., te (Brunssum en Martina Adriana Barendse, 25 j.; 29. Maarten van Dijkó, 23 j. en Ma ria Cornelia van den Berge. Overleden: 9. Dingenus van der Haven, 31 j., ongehuwd. STAVENISSE. Geboren2. Cornelis Lteendert, z. v. J. Moerland en P. van Oeveren; 18. Maria Pietemella, d. v. L. E. Neele en M. P. Potappel; 19. Johannal Wilhelmina, d. van J. L. Bernhardi en A. Lukaart; 21. Abraham, z. v. A. van Oeveren en C. Janse. Gehuwd: 28. M. v. Popering (van St.- Annaland), 25 j., j.m. en EK Riedijk, 26 j., j.d. 1 Overleden: 11. Neeltje v. d. Werf, 66 j., iechtg. v. J. van Doezelaar; 13. Rachel Stoutjesdijk, 62 j., echtg. v. M. Klippel; 18. een levensloos kind (v.) van E. van Iwaarden, echtg. v. Adr. Wesdorp. THOLEN. Geboren: Barend, z. v. C. van Iwaarden en C, P. Geluk; Mathijs MarG nus, z. v. L. Tichem en .J. L. Duizerj Johanna, d. v. L. Deurloo en» J. v. Vessem; Jacobus, z. v. P. Perestam en S. M„ Hofman; Abraham, z. v. C. L. Geluk en F. J. Marico; Pieter, z. v. L. ;M. Schofl en N. W. Goedegebuure; Cornelia Hu- berdina, d, v. C. Schot en W. J. Pere stam; Hendrika, d. v. G. Janssen en Mv Beukelaar. Gehuwd: F. v. Sleutel, j.m en K. Jans sen, j.d.; M. C. Hartog, j.m. en V. P. J. Vercouteren, j.d. Overleden: Pietemella Schot, 1 j.> cl. v. ,S. Schot en P. C. Quist; levenloos kint| van J. A. v. d. Berge en M. J. Dorst SCHERPENISSE. Geboren: 7. Hendrik Adriaan, z. van Jan Macbiel Guiljam en Catharina van den Hoek; 23. Dingena Johanna, d. v. Pieter van Ast en Wille-e mina Suurland; 29. Martha Leuntje, d. v. Frans Willem Anthonisse en Geertruida Hartog. Overleden: 26. Cornelis Hubrecht van der Werff, 32 j., ongehuwd. Gehuwd: 21. Nehemia Potappel, 27 jv en Jacomina Pietemella Deurloo, 23 j, ST.-MAARTENSDIjK. Geboren: Corne lis, zoon van A. P. Bout en P. den En gelsman; Pieter Cornelis, zoon van A, D. Lindhout en C. M. de Viet; Pieter- nella Sara, dochter van A. J. Snijders en C. Boogert; Cornelis Marinus. zoon van C. W. van den Berge en H. Moer land; Abraham, zoon van E. Seberpe- nisse en S. Priem. Gehuwd: A. van Poortvliet, j.m., 23 j, en H. Nelisse, j.d., 21 j. Overleden: N. Polderman, 77 j., weduw naar van T. G. Moerland; (M. v. d. Ree, 28 j., echtgenoote van M. Priem. POORTVLIET. Geboren: Apolonia, d. V. Leendert Geluk en Johanna Martha den Engelsman; Hermanns Pieter, z. v. Cor nelis Karei van der Slikke en Cornelia Maria Rijstenbil; Cornelia Lucretia, d, v. jan Quist en Elizabeth Hage. Gehuwd: Jan Leendert Poot, j.m, 29| j. en Catharina Deurloo, j.d., 26 j. Overleden: Adriaan Machiel, 5 m., z. v. Marinus Johannes Hage en 'Maatje* Guiljam; Johanna Maria Heijboer, 54 j.» d. v. Matthijs Heijboer en Cornelia van Stee. FtnauclBel Nieuws. Beurs run Amsterdam. 12 Mei. 8TAATSLEENINGEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1918 f 100 5 92"/,, 91'/„ N.W. S. obl. 1918 - 500 5 88. i, 88>V,s N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 89'/, 88»/,, N.W. S. obl. 1919 - 100 5 947/, 94''/,, N.W. 8. obl. 1919 - 500 5 94'/, 94'/,, N.W. 8. obl. 1919 - 1000 5 94"/,, 94'/, N.W. S. obl. 1916 - 100 4'/, 86'/, 86 N.W. S. obl. 1916 - 500 4'/, 87»/,, 87'/3 N.W. 8. obl. 1916 - 1000 489»/, 88'/, N.W. S. obl. 1917 - 100 4'/, 88»/,, 827/„ N.W. 8. obl. 1917 - 50 4'/, 80'/, 81'/, N.W. S. obl. 1917 1000 4'/, 81 81'/, N.W. S. obl. 1916 - 100 4 81»/,, 80'/, N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 798/, 79, N.W, S. obl. 1916 - 1000 4 80'/, SO'/, N.W. 3. obl. 1000 3 68'/, 58'/, N.W. S. eert. - 1000 3 58"/,, 58'/, N.W. S. oert. - 1000 2'/, 48'/, 49'/, BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 37'/, 37'/, Tabaksleenlng 1902 5 27'/,, 27'/,, Zegelleening 1904 5 28 Bel. vr. goud-obl. 1907 4Vt 2ö*/8 208/g OOSTENRIJK. Obl. in papier 5 zilver 5 - B.' vr. Kr. Jun./Jnll 4 l'/8 3 Bel. vr. Mei/Nov. 4 2 PETH.-ONDERNEM1NGEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 566 541 Kon. Ned. Petr. R. v. A. 566 540 Kon. Petr. 100 O. A. 570 541'/, Kon. Ned. Petr. H. v. O. A. 568 538 Dollars (bank) 12,72M 2,82', Marken (gr.) 4,50—f 4,75; id. (rood) f4,50—1 4,75 j Kronen (1000) f0,50f 1,10; Eng. b«tk- papler I 11,15—f 11,22'; Fransen bank papier f23,25—(23,50; Belg. bankpapier f 23,25-f 23.50.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 9