Zierikzeesche Nieuwsbode Verordenino op ie keuring van waren. B IJ VOEGSEL behooremle bjj do van Maandag 2 Mei 1921, no. 1061G. n» De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zierikzee doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 17 December 1920, is vastgesteld de vplgende verordening: Artikel 1. Deze verordening verstaat onder „waren" hetzelfde wat, artikel 1 van de Warenwet, Staatsblad 1919, no. 581, daaronder verstaat. Met „verkoopen" wordt in deze verorde ning gelijkgesteld a. het ten verkoop in voorraad hebben b. het afleveren c. het uitstallen d. het vérvoeren e. het te koop of in ruil aanbieden f. het uitdeelen g. het aanwezig hebben op markten h. het aanwezig hebben in winkels, wo ningen, bergplaatsen, werkplaatsen, fabrieken, stallen, voer- of vaartuigen of op erven bjj fabrikanten, kooplieden, winkeliers, sljjtors ol" venters in gebruik. Het aanwezig hebben van waren in woningen of stallen wordt met. verkoopen niet gelijkgesteld voor zoover de onder letter h genoemde personen aannemelijk kunnen maken, dat de aanwezige waren uitsluitend bestemd zijn voor eigen gebruik. Art. 2. Het is verboden waren te verkoopen, die ondeugdelijk van samenstelling zijn of die in ondeugcleljjlren toestand verkeeren. Art. 3. liet is verboden waren te verkoopen, die bjj gebruik overeenkomstig de bestemming voor het leven of de gezondheid schadelijk Zijn of kunnen zijn. Art. 4. Het is verboden waren te verkoopen, die niet voldoen aan de eischen of ten aanzien waarvan niet voldaan is of wordt aan de eischen, gesteld krachtens de Wargnwet, Staatsblad 1919. no. 581, met uitzondering van artikel 16 dezer wet. Art. 5. Hij, die waren verkoopt of die voor liet bereiden van waren grondstoften bewerkt of verwerkt, is verplicht aan de ambtenaren, bedoeld in artikel 7, op aanvrage onmiddellijk die waren en die grondstoften, alsmede de zelfstandighedenvoorwerpen of gereed schappen, die bij den verkoop, de bereiding, vervaardiging, samenstelling, verpakking, bewaring, behandeling of het vervoer van waren gebruikt worden, te vertoonen en desverlangd ter hand te stellen. Art. 6. Overtreding van eenige bepaling van deze verordening wordt gostraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. De waren, met betrekking waartoe de overtre ding is begaan, kunnen worden verbeurd verklaard. Art*. 7. Met het opsporen van overtredingen, bij deze verordening strafbaar gesteld, zijn belast de ambtenaren, bedoeld in artikel 18 der Warenwet, Staatsblad 1919, no. 581. Art. 8. Deze verordening kan worden aangehaald als kéuringsverordening voor de gemeente Zierikzee. Art. 9. Deze verordening treedt in werking op den dag, waarop de artikelen 6 en 7 der Warenwet 1919, 581 van kracht worden met ingang van welken dag zal zijn inge trokken de verordening op den handel in- en verkoop van melk in de gemeente Zierikzee van den 5 April 1911, benevens de artikelen 101, 102 en 149 der Algemeene Politie verordening voor zoover deze op keuring van waven betrekking hebben. Zijnde deze verordening door de Gedepu teerde Staten van Zeeland, bij besluit van 15 ApriL 1921 goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied waar het. behoort, den 28 April 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., loco-Buvgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BINNENLAND. Eerste Kamer. Zitting, van Doriderdag 28 April. Ingekomen is de ontslagbrief van het Kamerlid Jurgens. De voorzitter wijdt eenige woorden van waardeering aan de werkzaamheden van den heer Jurgens. Bij de Levensverzekeringsnoodwet be toogt de heer Van Kol, dat wanbeheer oorzaak is van den desolaten toestand van de „Algemeene". Hij hoopt, dat een gerechtelijk onderzoek zal worden inge steld. De heer Slingenberg betreurt, dat de definitieve wet nog niet tot stand is gekbmen. Spr. verzoekt den minister de definitieve regeling te bespoedigen. De heer fMendels betoogt, dat de schuld van dit débacle mede ligt bij regeering en Kamers, die nalieten, wettelijke rege lingen te treffen. Spr. criticeert de hou ding van de directie en commissarissen van de „Algemeene". De heer Van Basten Batenburg dringt aan op een spoedige definitieve regeling, waarbij voor alles de belangen der ver zekerden moeten worden behartigd. Minister Heemskerk, zegt, dat de on derstelling als zou het wetsontwerp niet in 't belang van de verzekerden zijn, absoluut onjuist en onbillijk is. De Minister kon niet toezeggen, dat een onderzoek) naar den toestand van alle maatschappijen zal worden ingesteld. Het wetsontwerp is aangenomen met 32 tegen 1 stem. Het wetsontwerp ter aanvulling van de bepalingen omtrent den in echtschei dingszaken bevoegden rechter, wordt z. h.s. aangenomen. Bij de begrooting van Suriname ver zoekt den heer Van den Berg maatrege len tegen uitsterven van Indianen. De heer Van Kol dringt aan op ver betering der verkeersmiddelen en op goede irrigatiewerken. Minister De Graaff zal verschillende Opmerkingen aan het oordeel van den gouverneur onderwerpen. De begrooting wordt z. h. s. aangeno men. Bij de begrooting van Curasao wijst de heer Van den Berg op den achteruitgang der Kolonie. De heer Van Kol dringt aan op bestrij ding der geslachtsziekten en bepleit ver schillende verbeteringen en verbetering van het kiesrecht. i De Minister zegt overweging der ver schillende punten toe. De begrooting wordt z. h. s. aangeno men. Zitting van Vrijdag 29 ApriL De herziening der Ongevallenwet wordt z. h. s. aangenomen. Na aanneming van het wetsontwerp be treffende de wettelijke bescherming van het diploma voor ziekenverpleging bleek bij stemming over de aanvulling van de onteigeningswet het ledental onvoldoende. De vergadering werd hierop verdaagd tot Dinsdag 3 {Mei, 's avonds half negen. Tweede Kamer. Zitting van Donderdag 28 April. De wijziging der leerplichtwet wordt aangenomen met 60 tegen 16 stemmen. De motie-Duijs betreffende het toelaten van optochten op Zondag wordt aange nomen met 46 tegen 29 st.; de motie- Duijs in zake de oprichting van com missies voor steun aan werlcloozen in iedere gemeente wordt verworpen met 50 tegen 25 st.; de motie-Duijs, vragende dat het rijk 90 pCt. van de uitkeering aan werkloozen voor zijn rekening zal nemen, wordt verworpen met 58 tegen 17 st.; de motie-Kruyt, betreffende het niet onderzoeken naar politieke overtui ging bij de aanvrage om buitenlandsche paspoorten wordt ingetrokken. Verschillende kleine wetsontwerpen worden z. h. s. aangenomen. De heer De Kanter beveelt de instelling aan van een vaste Kamercommissie, die de rapporten van de bezuinigingsinspectie onderzoekt. De heer Oud acht het noodig, dat de minister van financiën meer invloed krijgt op voorstellen van andere ministers. Spr. wenscht voor de inspectie de bevoegdheid om de Kamer zelfstandig inlichtingen te verschaffen en dat zij voorloopig zal worden toegevoegd aan de Staatscommis- sie-Rink. Minister De Vries meent, dat die toe voeging niet wel mogelijk is, omdat het arbeidsveld der inspectie ruimer is dan dat van de commissie. Het ontwerp wordt z. h. s. aangenomen, .evenals enkele kleine ontwerpen en een aantal conclusies. Interpellatie-Weitkamp aangaande ver voer van vleesch naar Engeland. De interpellant acht in het belang van kleine varkensfokkers snel en doelmatig vervoer van vleesch noodig. Hij vraagt of de Minister zijn invloed wil aanwen den om snel en doelmatig vervoer te bevorderen. Minister König deelt mede, reeds een betere spoorwegverbinding op de nacht booten te hebben verkregen, doch dat hij een dagboot voor vleeschvervoer en goed- kooper tarieven nog niet kon bekomen. De heer Van Stapele vraagt, of het voornemen bestaat tot verslechtering van de arbeidsvoorwaarden van het P. T. T.- personeel, of Georganiseerd Overleg daar over niet moest worden geraadpleegd, waarom de Commissie van Advies niet is gehoord, en wat het doel is van een ver slechtering. Minister König heeft zijn standpunt nog niet bepaald ten aanzien van de voorge nomen veranderingen, die noodig zijn ter verbetering van fouten in de regeling van de arbeidsvoorwaarden. Hij wacht eerst de adviezen van georganiseerd Overleg en de Commissie van Advies. De interpellant dient een motie in met de uitspraak, dat verslechtering van de arbeidsvoorwaarden niet gewenscht is. Zitting Van Vrijdag 29 ApriL Aafdollievelden in Nederl.-lndië. De heer Albarda repliceert; hij ontkent, dat de Koninklijke een Nederl. Maat schappij zou zijn. De heele wereld weet, dat zij feitelijk Engelsch is. i De motie-Van Ravesteijn (niet ontginnen voordat Indië vrij zal zijn) gaat over het normaal-dolle heen. Zij beteekent, dat de geheele economische ontwikkeling van Indië, moet worden stopgezet, totdat In dië vrij zal' zijn. De heer Marchant ontkent ook het na tionaal karakter der Koninklijke. De hoofdfout van het ontworpen contract is, dat het geen zekerheid biedt dat de olie zoo duur mogelijk wordt verkocht nu producent en afnemer dezlelfde zijn. Het valt spr. moeilijk te gelooven aan een vergissing ten aandien van het voorko men van art. 26 in de akte van oprich ting, vooral daar nadat de vergissing werd opgemerkt, eensklaps de bezwaren tegen publicatie der akte waren verdwe nen. De heer De Muralt repliceert. Dinsdagavond 10 Mei komt aan de orde de interpellatie-Rutgers over de uitvoe ring der L, O.-wet. De motie-Van Stapele tegen verslech tering der arbeidsvoorwaarden van het P. T. T.-personeel, wordt aangenomen met 45 tegen 33 st. Voortgegaan wordt met de behandeling van het ontwerp be treffende de ontginning van aardolievel- den in Ned.-Indië. i De heer Treub repliceert. Hij houdt vol. dat de Indische mijnwet het veelbe sproken, thans verwijderde art. 26 der acte van oprichting onschadelijk zou heb- t ben gemaakt. Minister De Graaff dupliceert. Hij ver klaart nadrukkelijk, dat art. 26 alleen door een misverstand in de akte van op richting bleef staan. De motie-Van Ravesteijn wordt ver- worpen met 76 tegen 3 stemmen. 't Amendement-Albarda (staatsexploita- tie) wordt verworpen met 55 tegen 25 st. Het amendement-De iMuralt om de N.- I.-Aardolie-tMaatschappij te verplichten 5 pCt. van de stookolie ter beschikking van het Indische Gouvernement te stel len, wordt verworpen met 43 tegen 37 stemmen. Het amendement-Treub om slechts een gedeelte Van Djambi te geven aan de N.-I.-Aardolie-Mij., wordt verworpen met 43 tegen 37 stemmen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen het amendement-De Muralt om leden van den Raad van State en de Staten-Generaal uit den Raad van Beheer te weren. Het amendement-Albarda om den Raad van Beheer meer macht te geven over de Directie, wordt eveneens aangenomen z. h. s. Overgenomen wordt het amendement Albarda om de Raad vgn Beheer te ver plichten tot het uitbrengen van een finan- ciëel verslag. Art. 1 van het ontwerp wordt aangeno men met 49 tegen 30 stemmen. De volgende openbare vergadering is bepaald op 10 Mei. Rappaillepartjj. De heeren Anion Rakels, voorzit ter der club Dada, Ericli Wichmnn, secretaris vin het kunsten,aarsge nootschap De Anderen, en Ilenlc Eikelboom, penningmeester van een groep anarchisten uit de sociaal - anarchistische actie"/ deelen aan het Hdbl. mee, dat is opgericht een anli- stem plicht-pa Hij genaamd „De Ra- paille-parlij waarvan zij het Be st uur vormen. De Zondagswet. Door een wijziging van artikel 9 in het ontwerp Zondagswet worden thans latteen de openbare vermake lijkheden, waaronder de sportwed strijden, in den voormiddag verbo den, terwijl voor bepaalde openbare vermakelijkheden, bij bestuursmaat_ regel aan te wijzen, voor den voor middag verlof kan worden gegeven. Landarbeid, die niet volstrekt noodzakelijk is, b.-v tengevolge van de weersgesteldheid, blijft reeds thans op Zondag achterwege. Een artikel in het ontwerp Zondagswet wordt aldtis gewijzigd, dat hel der- gelijken arbeid zal verbieden. Ar beid in eigen tuintje zal op Zondag vergund blijven, omdat dergelijke ar beid niet „in eenig beroep of bied rijf plaats vindt. Uit Stad en Provincie. Huldiging mr. H. J. Dyckmeester. Donderdag is 1c Middelburg mr. IT. J. Dijckmec.ster, sedert 1 Mei 1906 commissaris der Koningin in Zee land, welke mei ingang van 1 Mei a.s. iop zijn verzoek eervol ontslag heeft gekregen, gehuldigd. In de vergaderzaal dei* Provin ciale Staten waren de heerfin bijeen, die zich tot een comité had den gevormd om den vertrekken de een blijvend aandenken aan Zee land te geven namens honderden uit alle gemeenten der provincie, die daartoe bijdroegen. De heer J. JI. Blum, oudste lid van Ged. Staten en voorzitter van het comité, bood den heer Dijdk- meester, die vergezeld was van zijn echlgenoole en verdere familieleden, een salonvleugel van Gotrian Slein- weg Nachfolgter aan. Aan de bin nenzijde van de kap is een zilveren plaat aangebracht, waarop staat; „De Zeeuwen aan mr. II. J., Dijck- meester, 1 Mei 1906—-30 April 1921 Rij den vleugel was gevoegd een in kalfsperknment gebonden album, waarop aan de voorzijde een medail lon is, waarin de wapens van Zee land en van Goes, Hulst, Oostburg, Sluis, Terneuzen, Middelburg, Tho- len, Vlissingen en Zierikzee zijn aan gebracht. De snede aan den boven kant van liet boek is verguld en ge ciseleerd in goud en kleur naar de motieven der bloedkoralen en dal van den gouden strik van de muls der Walchersche boerinnen. Op het titelblad staat een oorkonde van 6- hoekigen vorm met het wapen dei- familie Dijckmeester, wapens van Goes, Middelburg, Terneuzen, Vlis singen en Zierikzee. Bovendien ke rnen er penteekeningen op voor van de Stalen zaal en van bekende plekjes in de vijf genoemde gemeenten. De ppdraeht luidt: Dc Zeeuwen aan mr. II. .1. Dijckm'eestcr bij zijn af treden als commissaris der Koningin in het gewest. Verder bevat het album de na men van de leden van het comité en vervolgens die der deelnemers aan het geschenk, gemeentewijze ge rangschikt, en de gemeenten in nl- phabetische Volgorde, iedere gemeen te vooraf gegaan door een blad met het gemeentewapen. Ook zijn twee schilderijen aangeboden, van W. J. Schïïtz en ,W. K. Thiolen, beide ge zichten op de Zeeuwsche stroomen voorstellende. De vleugel werd tijdens de plech tigheid bespeeld door den heer A. Lij sen, leer aar in muziek en Zang aan de Rijkskweekschool te Middel burg, die deed hiooren de Priesle'r- marsch uit Alhalia van Mendels sohn, Adagio uit de Sonate Pat he li que van Beethoven en Etude van Wollenhaupt. Nadat de heer en mevrouw Dijck- mcester per auto van hun woning waren afgehaald werden zij aan den hoofdingang: van de Statenzaal ont vangen door het dagelijksch bestuur van het comité, terwijl mejuffrouw P. Sprenger, mevrouw Dijckmees- ter een f raaien bloementuil aanbood. De voorzitter van het comité, de heer J. H. Blum, nam hierop het woord om in een schooiie redevoe. ring te schetsen wat Zeeland aan den scheidenden commissaris te danken heeft. Zeeland is een gewest, dat voor wie het besturen moet eigenaardige moeilijkheden oplevert, aldus spr. Op een na de minst bevolkte pro vincie, telt liet toch in zijn door breede wateren van elkander geschei den deelen, waar tusschen de ver binding veeltijds te wenschen over laat, 109 gemeenten. Reeds dit geeft in verband met de instructie der commissarissen des Koniugs veel ar beid en Iegt groote verplichtingen op. Spr. herinnert aan den weg tus schen Zeeland en Brabant, aan dien tusschen de beide deelen van Zeeuwsch-Vlaonderen, aan de uit breiding van de haven te Terneu zen en de voorbereiding van die te Vlissingen, aan de overname van den stoombootdienst op de Ooster schei de en uitbreiding van andere diensten; uitbreiding van liet tram- wegnel, water en elcctricileilsvoior- ziening en de werkzaamheden voor behoud van land en stedenschoon. Spr. herinnert er aan hetgeen mr. Dijckmeesler vooral in de oorlogs jaren, in het belang van Zeeland deed. Hij sprak de hoop uit, dit Ilij nog geruimen tijd een welver diende rust moge smaken. Hierna bood de heer Blum de reeds boven genoemde huldeblijken aan. Nadat de heer en mevrouw Dijck meesler de geschenken met groote belangstelling hadden aanschouwd, nam de commissaris het woord en wees er op hoe in de laatst ver- loopen weken liet tegemoet gaan van dezen dag hem veel moeite heeft ge geven. Immers dit samenzijn wijst op het afsluiten van een loopbaan, waaraan hel denken en het wer ken van spr. 15 jaren lang verbon den zijn geweest. Spr. neemt luet woord, om allen dank te brengen. Waar hij tegen op zag is hem ge worden tot een niet te vergelen vreugdevol oog'enblik, sluitstuk van een bijna 49-jarige loopbaan. Hij legt zijn taak vrijwillig neer, de laak, waaraan hij met hart en ziel ge hecht is. Aan de leden van het co- mile en zijn liooggeachten voorzit ter brengt spr. dank voor heigeen thans geschiedt. De woorden van den lieer Blum hebben spr. zeer getroffen, waar hij zoolang met den heer Blum mocht samenwerken. Allen die spr. kennen zuilen beseffen met welke gevoelens Ilij thans bezield is. Spr. herinnert cr aan hoe wijlen den heer Polman Kruseman zijn gedenkboek in 1913 aanving met de woorden: „Zeeland goed land, Ik ruil het voor geen hei kant". Spr. hoopt dat zijn opvolger zijn taak onder gunstige omstandigheden zal aanvaarden. De Zeeuwsche be volking wil in vrede en rust leven, zij wil de arbeid voorzetten als zij het vroeger deed. Spr. ontkent dat Zeeland stiefmoederlijk wordt be deeld, en noemt bewijzen van het tegendeel, hij lroopt dat een nieuw goed tijdvak voor land en volk mo gen aanbreken. Aan het slot richtte spr. zich in gedachten lol llaar, die niet slechts eene provincie Hare voortdurende belangstelling schenkt, maar die al le gewesten van het rijk op Haar hart draagt, die in het lief en leed van Zeeland steeds heeft gedeeld. Die de verontrustte inwoners van Zeeuwsch-VIaanderen staalde door een: „Ik zal handhaven". Tot onze Koningin gaan in dit oogenblik onze gedachten, met gevoelens van aan hankelijkheid en dankbaarheid, in (afwachting dat we Zaterdag op den vreugdedag, onze heil lieden doen samengaan voor het welzijV en voor de toekomst van het dier baar Koninklijk Kind, onze Prinsen Juliana, de twaalfjarige. Met een I-eve de Koningin, Leve Zeeland, eindigde mr. Dijckmeester. RENESSE. De leden van het al hier opgerichte brandstoffenfonds. hielden Donderdagavond eené ver gadering, waarjn het ontworpen reg lement in den breede werd bespro ken. Verschillende artikelen wierden toegevoegd en andere gewijzigd in den geest der vergadering. Vele ge opperde bezwaren en dcoTfcbfcelfhge kwesties konden door degelijke be spreking worden ondervangen en zakelijk opgelost. Tot bestuurslid werd gekozen de Heer J. Braber Jz. en tot boekhouder de heer ,M. de Róo, aan wien f 25,—- jaarwedde werd toegekend. Het entreegeld werd bepaald op f 0,25 per lid en ieder hunner is verplicht f i faïs renteloos voorschol in de kas te storten, ter bekostiging van aan te schaffen ma teriaal. Het bestuur zal trachten, mest het oog op de scheepsvrachten, de benoodigde brandstof in 'de maand September le leveren. Het ledental is thans gestegen tot 75. POORTVLI ET. Donderdagavond werd in liet hotel „De Gouden Leeuw" alhier, voor een talrijke ver gadering door den heer burgemees ter Van Rees en den heer Laernoes uit Vlissingen, een rede gehouden, waarin uileen gelegd werd het goe de doel, voor de vooroefeningen van personen van 16—18 jaar bij de vrij willige landstorm. Nadat allen goed waren ingelicht, traden 28 perso nen voor die vooroefeningen, die tf Poortvliet gehouden zullen worden, toe. De bijzondere landstorm, die reeds uit 30 personen alhier bestaat, is wederom met 2 leden vermeer derd. OUD-VOSSEMEER. In den gevel van 't zoogenaamde „Rechthuis" alhier wordt het jaartal 1771 vermeld; het duidt er op, dat het dit jaar 150 jaren geleden is, dat dit gebouw werd gesticht. Op 11 Juli 1767 werd reeds de eerste steen gelegd en eerst vier jaren later was het gereed. Het vroegere gebouw was van 1595 en had het in 1576 afgebrande Ambachts huis vervangen. In den schoorsteen op de achterzaal prijkt een fraaie schilderij, eenige jaren geleden gerestaureerd, ge schilderd door Jacob Xavery en voórstel- lende de Gerechtigheid. Een schilderij, voorstellende St.-Sebastiaan, hangende in één der voorkamers, herinnert aan de eenmaal hier bestaan hebbende reeds in 1525 vermeld schutterij van den handboog „De broeders van. St.-Bastiaan'\ die o. m. in 1616 grond kreeg voor een schuttershof te dezer plaatse bekend als „De Doel" in de Kalisbuurt. Het gebouw behoort in eigendom aan Ambachtshee- ren en het zwaard in de zaal bewijst nog. dat de heeren eenmaal ook het Halsrecht hadden; de naam „Rechthuis", nog steeds zoo idoor den vólksmand gebruikt, spreekt voor zich zelf. Door huur heeft de ge meente reeds jaren lang dit gebouw als „Gemeentehuis" in gebruik. VERSCHILLENDE BERICHTEN. •V e rb r a n d. Het café, tevens boerderij Ilerdewaal te Groesbeek, is door onbekende oorzaak geheel af gebrand. Bij het uitbreken van den brand waren alle huisgenooten reeds te bed. Eenig huisraad en het vee werd gered, doch een 80-jarige man, C. C., die eveneens' in liet pand huis- .vesting had, en niets van den brand bemerkte, is jammerlijk in de vlam men omgekomen. Het verkoolde lijk werd onder het puin gevonden. Spaansche griep. Bij den land bouwer J. L. te Heinenoord lijden alle werkpaarden aan de Spaansche griep. Gelijk men weet, bestaat het gevaar, dat deze ziekte van dieren op menschen overgaat. Buitenlandsche communis ten gearresteerd. Dinsdagmorgen werd door de gem.-, rijks- en militaire politie een gedeelte van het Philipsdorp te Eindhoven afgezet en verschillende woningen in de Plantaanlaan aan een onderzoek onderworpen. Tal van wape nen werden in beslag genomen. Vervol gens zijn 3 Oostenrijksche communisten, welke aldaar woonachtjg waren, op hun werk in dë Philips glasfabriek gearres teerd en zwaar geboeid weggebracht. Door de politie wordt een Onderzoek in verschillende richting voortgezet, O m k o o p i n g door raadsle den? Te Tinsterwokle (G.) werd buiten de voordracht vai) B. en W. om, een gemeente-ontvanger be^ noemd, naar verluidt, tengevolge van (omkooping. De 9 raadsleden zijn door de politie verhoord. Een achterstandje. Te Zuid broek (Gr.) moet volgens den burgemeester dier .gemeente, «op de secretarie een achterstand Tiefirscherii van maar eventjes..,.....,, 38 jaar. 1 Uit vroeger dagen. Te Smilde heeft men in het veen v£fQ den heer Janssens op een meter diepte 2 onge schonden massief gouden sieuaden ge vonden, het meest gelijkend op arraban- den. i m jg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5