Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL bohoorenile by de van Maandag 4 April 1921. no. 10(104. BINNENLAND. Do Grondwetsherziening. in parlementaire kringen wordt hel als vaststaande beschouwd, dat de dezer dagen ingediende Regeer ringsYoorslcllen betreffende grond wetsherziening, een zoodanig tijd stip van behandeling, zoowel in de secties als in de openbare vergade ringen der Staten-Géneraal zal wor den gegeven, dat de Kamerontbin ding," welke het gevolg van de in voering der grond wetsherziening wordt, zal kunnen samenvallen met de algemeene verkiezingen in 1922. Do Rotterd. Tramwogmaatschappij. Verschenen is het eerste gedeelte van het.Verslag van de Commissie door den .Minister van Waterstaat den 24sten April 1919 ingesteld lot onderzoek omtrent hel bedrijf der R'damsclie Tramweg-Maatschappij. ]>c van de zijde van liet publiek geopperde bezwaren en- klachten zijn meerendeels geheel1 of gedeelte lijk juist bevonden. Re commissie meent, dat in het voortbestaan der gebleken tekortkomingen niet kan worden berust. Zij merkt le dien opzichte hei volgende op Voor zooverre hel mogelijk is daaraan tegemoet le komen door maatregelen, die binnen het kader liggen van hel beslaande bedrijf, be- hooren deze zoo spoedig mogelijk te worden toegepast. De hier bedoelde maatregelen zijn de volgende le. Het onderhoud van den weg moet op' de in dit verslag reeds be sproken wijze zoodanig geschieden, dat verdere 'achteruitgang van het spoor worde voorkomen en liet uiterlijk aanzien aan billijke eischen beantwoordt. Waar ernstige gebre ken bestaan, moeten deze worden verbeterd. 2. In de treinen behoort voor de reizigers een voldoend aantal zitplaatsen beschikbaar le zijn, zoo_ dal deze niet vérplicht zijn groote afstanden af te leggen. .3e. De verlichting en hel schoonhouden der rijtuigen belmo ren te worden verbeterd. Ten aan zien van een deel der rijtuigen geldt hetzelfde voor hél inwendig onder hond. 4c. De perrons hehooreii beter Ie worden verlicht. Dc toegang tot de treinen moet zoo min mogelijk door op de overwegen staande wa gens en op de perrons liggende goe deren belemmerd worden. 5e. De locs land en liet onder houd der wachlgclegenhcden moe ten worden verbeterd. De contrac ten. met dc agenten behoorën le worden gehandhaafd in dien, zin, dal dezen zich houden aan de .ver plichting de wachtkamer voor liet publiek open te stellen van een half vóór het vertrekuur van den eersten trein totdat dc laatste rein wellicht met uitzondering van enkele late avondlreincn gepasseerd is; de wachtkamer moet gedurende dien lijd behoorlijk worden verwarmd en verlicht en daarin moeten wor den toegelaten alle personen, die voornemens zijn met de tram te vertrekken tof er door aangevoerd worden, terwijl op dc bezoekers gcenerlei pressie uitgeoefend mag worden ververschingon of dranken van den agent te koopen. Ge. Dc dienstregeling der treinen behoort aan redelijke eischen le voldoen, voor zoover de omvang van liet vervoer dit rechtvaardigd, behoort scheiding van liet perso nen- en goederenvervoer te worden toegepast. 7c. Dc dienstregeling moet min stens cén week voor dc invoering algemeen bekend gemaakt worden. Dc gedrukte diensti<cgelinglen be lmoren steeds op de stations en Dij de agenten voor hot publiek ver krijgbaar te zijn. Dc commissie komt tot de con clusie, dat de onbevredigende wijze, waarop door dc R.T.M. hare lijnen en, ten deele ook haar rollend ma teriaal worden onderhouden, hel noodig maakt dc Loeaalspioor- en Tramwegwet van 9 Juli 1900 vol gens den gewijzigiden tekst bekend gemaakt hij Kon. besluit van. 17 Januari 1918, in dien zin aan le vul len, dal in art. 5 lid 1 onder de artikelen der wet van 9 April 1875, die op tramwegen van toepassing zijn, worden opgenomen dc artike len 13, 11 en 15. Nadat deze wetswijziging zal zijn tot stand gekomen, zullen de Mi nister van Waterstaat en de orga nen van lvet toezicht op de spoor wegdiensten beschikken over de macht om de R.T.M. le noodzaken tol een deugdelijk onderhoud van haren spoorweg en eene bevredi gende uitoefening van haar bedrijf voor zooverre dil met hel bestaande, spoorwegnel mogelijk is. Dc commissie meent te mogen besluiten, dal dc suhsidiön, welke voor de lijnen der R.T.M. werden verleend, niet voldoende waren om dc Maatschappij in staal le stellen haar bedrijf naar den eisch uil le oefenen. De organen van liet staatstoezicht op de spoorwegdiensten, gesteund door den minister, zuilen na de voorgestelde aanvulling 'der Locaal- spoorj en Tramwegwei de laak héb ben om de maatregelen aan te wij zen, die lol verbetering van de be- drijfstoestandeii bij de R.T.M. zijn uit le voeren. Voor zooverre bel echter wer ken en aanschaf fingen geldt, lol welker kosten nevens de Maatschap pij ook liet Rijk, de Provinciën en cle Gemeenten zullen hebben bij le. dragen, komt liet aan de commissie meer doelmatig voor de regeling van hetgeen zal worden verricht en van de koslcnverdeeling op le dra gen aan een commissie van 3 leden, waarvan één le benoemen door den Minister van Waterstaat, één door het betrokken Provinciaal Bestuur en één door de Maatschappij. Ook liet voeren der vcrcisclite onder handelingen met de gemeenten zou tot dc laak dezer commissie belmo ren. Verschillende oorzaken kunnen leiden tot de uitkomst, dat de bier- voren aangewezen weg om tol ver betering der bed rij fslo cstanden le komen niet zal worden opgevolgd. Zelfs indien liet stelsel doeltreffend wordt gcaclil, kan Jicl zijn, dal de belanghebbende publiekrechtelijke lichamen niet genegen zijn de lol uitvoering vercisclile bijdragen' le verleen en. Ook kan het voorkomen, dal de R.T.M. ongenegen of om geldelijke redenen buiten slaat is tot mede werking. In dat geval zou naasting de op lossing kunnen brengen. Uit Stad en Provincie. SEROOSKERKE. In de Vrijdag j.i. ge houden bestuursvergadering der Geiten- f'okvereeniging „Serooskcrke en Om streken", werd tot controleur voor de jonge stamboekgeiten benoemd dc heer A. J, Verboom Dz. Het dekgeld voor dit jaar werd bepaald op 1' 1,25 per geit. NIEUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehoudeh op Vrijdag 1 April j.l. De notulen der vorige verga- Een door Ged. Staten goedgekeurd raads- dering worden gelezen en goedgekeurd, besluit tot wijziging der begrooting voor 1920 en een missive van dat college, waarbij mededeeling wordt gedaan van de goedkeuring van het raadsbesluit van 8 Maart 1921 tot uitgifte van grond in erfpacht aan M. Dalebout, worden voor kennisgeving aangenomen. Besloten wordt om het reglement van het burgerl. arm bestuur te wijzigen met betrekking tot uitbesteding van kinderen. In de ver ordening tot regeling van het opénbaar lager onderwijs wordt wijziging ge bracht, wat betreft de vakken, waarin wordt onderwezen. Geschrapt wordt het vak Fransche taal, waarin tot heden on derwijs werd gegeven buiten de gewone schooluren. De vaststelling van het ko hier der hondenbelasting wordt aange houden, wijl naar eenige vermoedelijke houders van honden nog een onderzoek moet worden ingesteld. De vergadering gaat daarna over in een geheime zitting ter behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag 1921. Na heropening der openbare zitting zegt weth. Flikweert het gewenscht te vinden, dat 't hoofd der school, die tot heden gratis een tuin van de gemeente in gebruik heeft, daar voor gaat betalen. Er is thans gelijkheid tusschen openbaar en bizonder onder wijs en het hoofd der bizondere school betaalt ook huur voor zijn tuintje. De voorzitter stelt voor den tuin te verhu ren voor f 20 per jaar, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. De. heer (M. Flikweert verzoekt de aschbajt bij zijn woning te laten herstellen. Wet houder Flikweert zegt daartoe reeds last te hebben gegeven. Hierna sluit'ng. STAVENISSE. Naar men verneemt is de autobusonderneming „Stavenissc— TholenBergen-op-Zoom" v.v.- omgezet in een Naamlooze Vennootschap. THOLEN. Vergadering van den gemeen- teraadgehouden op Donderdag 31 Maart, 's nam1. 2.30 uur. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heeren Klompe en Moelker. Na opening beëediging van het raadslid J. A. Stoutjesdijk. De voor zitter spreekt hem' na de beëediging toe, en wenscht hem toe, dat hij de belangen der gemeente naar zijn vermogen en tot genoegen van zich zelf zal mogen be hartigen. De heer Stoutjesdijk zegt, al hoewel hij de gave der welsprekendheid luist, men hier toch. wel eens zal ver schillen van gevoelen, en dat dit ook goed is. Evenwel moeten wij bij het uit eengaan steeds in goede harmonie schei den. Hij hoopt steeds mede te werken aan het belang der gemeente en gedach tig aan de zinspreuk „Eendracht maakt Macht", hoopt hij in het belang der bur gerij hier zijn plicht te doen. (Applaus). Daarop volgt vaststelling der notulen. Van Ged. Staten zijn ingekomen twee missives betreffende goedkeuring begrooting 1920 en het besluit tot verkoop van boomen. Van L. J. van Nieuwenhuize is ingekomen een verzoek om eervol ontslag als on derwijzer tegen 1 Mei a.s., wegens be noeming te Krimpen a/d. IJssel; idem van mej. JM- van Stapele, wegens benoe ming te Alblasserdam, met ingang van 15 April. Beide wordey eervol ontslag verleend. Een verzoek van (M. P. de Witte om achter zijn huis een strookje gemeen tegrond te mogen ontvangen in erfpacht, wordt aangehouden. Een verzoek van J. J. Gjeluk om afwatering mogelijk te ma ken van vuil water aan zijn woonhuis, wordt op voorstel van B. en W. niet toe gestaan Thans komt in behandeling het adres van de bewoners der Oudeland- sche straat, Markt, Stoof- en Kerkstraat, enz., betreffende het vlug rijden der auto bus en andere vervoermiddelen met ben zine e. d. gedreven. De voorzitter zegt, dat de snelheid der autobus is bepaald op 14 tot 15 K.M., eeumaal 16 K.M., dat der motorfietsen is geklommen tot 28 K.M. De heer Janssenzegt, dat er vaak onbesuisd gereden wordt en dat dit niet zonder gevaar is. De heer Van der Maas zegt, 20 K.M. goed te kunnen keuren. Met minder hebben de machines die be reden worden er geen voordeel van. Dan dien ik een voorstel in, zegtde heer Stoutjesdijk, om 15 K.M. te rijden, doch liever had ik er 12. We zullen dan, zegt de .voorzitter, eerst stemmen over het voorstel-Van der -Maas. Vóór de heeren Goossen, Wagemaker én Van der Maas. Daarop volgt het voorstel Stoutjesdijk. Allen vóór, behalve de heer Van der Maas. De voorzitter zegt, dat (foor deze stemming er noodig zijn 3 ijzeren palen met opschrift „maximum-snelheid 15 K.M. De kosten daarvan zijn pl. m. f 60. Inge komen is voorts een verzoek van de vis- scherij-vereeniging „Helpt Elkander", be treffende een te plaatsen schuilhuisje op de haven. Na voorlezing zegt de heer Van der Maas, dat deze zaak hier al 2 maal is goedgekeurd en nu is er nog geen; wel een oude bank. Op die manier helpt een belofte niet veel. De heer Goos sen beantwoordt denh 'eer Van der Maas. Het is waar wat deze' zegt wat de plaat sing betreft, doch de vorige burgemees ter, de heer Wagtho, lettende op den grooten uittocht der visschers naar Rot terdam en gezien den ongunstigen toe stand der visscherij, durfde de zaak niet uitvoeren. Bovendien kwam de begroo ting ongeveer f 300 hooger, dan door den Raad was goedgekeurd. De heer Van der Maas: Besluiten dienen toch te wor den uitgevoerd. -De heer Deurloo: En vooral als ze zoo in 't algemeen belang zijn. De heer Aertssens: Kart er geen kap of luifel gemaakt worden over de be staande rustbanken. De heer Van der Maas: Neen, neen, dan hebben de men- schen er niets aan. Ze moeten des nachts er in kunnen schuilen De voorzitter zegt het beste te vinden, dat* er een nieuwe begrooting opgemaakt wordt. Hiertoe wordt besloten. Aan de beurt van be handeling komen het kohier H. O. en Hondenbelasting. De voorz. zegt, dat hij 'de volgende week den Raad zal uilnoo- digen tot vaststelling hiervan en niet meer een commissie. Goedgekeurd. Bij het punt bestrating haventerrein zegt de voorzitter, dat B. en W. van oordeel zijn, dat de toestand der haven zoo danig is, dat noodzakelijk n'euwe steen daarvoor noodig is. B. en W. stellen voor 800 jM2. te bestraten met nieuwe keien en 360 M2. met de beste uitkomende; de nieuwe keien te leggen van af de dek- sloven en. de betere als de nieuwe zijn opgebruikt daarachter. B. en W. stellen daartoe voor een geldleening aan te gaan, groot f 5000, af te lossen in 10 jaar. Aldus wordt besloten. Af- em.over schrijvingen op de begrootingen 1920— 1921 tot een bedrag van f 1532,42 wor den goedgekeurd. De heer Wagemaker vraagt of de voorzitter meent, dat het besluit der haven zoo door kan gaai\- Er is geen hoofdelijke stemming gehou den en het bedrag waarom het ging is toch nog al groot. De heer Goossen uit zich in gelijken geest. De voorzitter zegt duidelijk gevraagd te hebben of één der heeren iets er tegen had en daar nie mand iets zeide, is het voorstel aange nomen. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om het speelterrein le stich ten in de nabijheid der biz. school. Tegen de heeren Geluk, Janssen, Geluk en Deur loo. De voorzitter deelt mede, dat op de ojproep voor verloskundige niemand is verschenen. De heer Geluk acht dan het beste de f 250 er maar bij te doen. Ze heeft dan f950, wellicht zullen er dan wel sollicitanten kómen. De heer Aerts- sen vindt het vreemd, dat de eerste op roep alleen ongehuwden gold. Is dit weer de bedoeling? Als die ongehuwde dan eens in Tholen komt te trouwen? Hoe dan? Moet ze dan weg? De heer Goos sen zegt, dat op de conferentie die B. en W. met de doctoren hadden, bij dezen vast stond, dat er voor zuigelingenver- zorging en kraamvrouwenverpleging iets gedaan moest worden. En wilde men d:t bereiken, clan moest er iemand benoemd worden voldoende aan de nieuwste eischen en wetenschap. Zoo komen er o. a. binnenkort van de school die pas examen deden; van deze mag men ver wachten, dat ze met de nieuwste kennis zijn afgericht. Daar de doctoren ook dit wenschten deed spreker in het algemeen belang zijn voorstel zonder om te zien, dat hij daardoor gehuwde verloskundigen den pas afsneed. Hij heeft er niet over gedacht mej. Krijger van Poortvliet hier door te treffen. Thans wil spreker dit voorstel intrekken en ook voor gehuwde verloskundigen de gelegenheid tot ^olli- citeeren open stellen. De heer Wagema ker veronderstelt, dat de gemeente, die f 250, die de heer Geluk wenscht toe te voegen, toch kwijt zal raken. Heeft hij het verslag gelezen van het Groene Kruis, waarin wordt gezinspeeld om eer lang meerdere subsidie aan te vragen? De heer Geluk doet het voorstel een op roep te doen voor f 950, óók voor ge huwden, welk voorstel met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Aan P. Blaas wordt als boschwachter eervol ont slag verleend en pensioen toegekend. Bij de vraag van den voorzitter of er een nieuwe oproep moet plaats hebben, zegt de heer Van der Maas niet meer voor een bqschwachter le zijn, doch wél voor een böschwerkman. Voor een man, dTe zelf alles doet wat in het boschje tte doen is, die dus geen politiediensten be hoeft te verrichten, maar die zijn ge- heele bestaan met arbeid in het boscb vindt. Die' 's avonds eindigt en die des morgens het weer hervat. De heer Wa gemaker vraagt naar het verschil tus schen boschwachter en boschwerkman. De De heer Van der Maas: Ik geloof, dat ik dit duidelijk genoeg gezegd heb. Onder scheidene stemmen: Ja! Ja! voldoende ook! Doch ik wil het nog wel eens zeg gen, dat de man moet werken en niet rondloopen en ten slotte eenige werk lui het werk doen. Bij hooge uitzonde ring mag deze man thans een man er bij nemen. We moeten hebben een bosch werkman, die zelfstandig optreedt, en die verstand van de zaak heeft. Betref- Jende het te stellen loon merkt de heer Wagemaker op, dat de Bond van Gem.- Ambtenaren hier nu aan B. en W. een goede raad zou kunnen geven. De heer Janssen: Dus de Bond zal ons raadsleden eens gaan zeggen: zooveel salaris; dat is mooi! De heer Wagemaker zegt dit zoo niet te bedoelen; ze kon toch adviseeren. De heer Goossen zegt gedeeltelijk met het betoog van den heer Van der Maas mee te gaan. Wat het loon betreft, spr. zou er voor zijn het loon op f 20 per week te stellen. De heer Aertssen vraagt of B. en W. wel eens gedacht hebben pu bliek aan te besteden. De voorz. zegt, dat dit lastig zal gaan. Besloten wordt een oproep te doen op f 20 per week. Bij de rondvraag bespreekt de heer Stoutiesdjik den toestand in de Voor straat, wat betreft de daar aanwezige straten. Het is daar een ware janboel. Hoe de njenschen er met regen uit en in huis komen, blijft hem een raadsel. Het is wel jammer dat de gemeente die straten niet kan overnemen. De heer Wa gemaker zegt, dat er niets aan te ver anderen is. Verder zegt de heer Stoutjes dijk, dat hij hier gaarne een lans breekt voor den „ouden tijd!" Is het niet moge lijk de schooluren te verzetten; deel der bevolking huldigt d't voorstel. Daar de burgemeester op' Poortvliet het ook deed 't vorig jaar, was het ook hier zoo gewenscht. De heer Wagemaker gelooft, dat spr. wel wat overdrijft. Hij heeft de lijst nagegaan en meent, dat 74 ge zinnen er last mede hebben.^ Hij betwij felt evenwel of de inspecteur het wel zal toestaan in verband met de normaal- lesssén. De voorzitter zegt, dat reeds na mens B. en W. het verzoek gericht is om aan het verzoek van den heer Stout jesdijk te voldoen. Ook bespreekt de heer Stoutjesdijk de bouwval aan het einde der Oudelandsche straat Hij zegt niet te weten wie dit toebehoort. De heer Wa gemaker: Van de gemeente zal zoo spoe dig mogelijk met sloopen begonnen wor den. De heer Aertssen bespreekt den toe stand aan het huis van Dorst. Dé inrij in de Poort wordt daar zeer belemmerd door opgaande boschjes en heesters. Hij raadt aan ze in te korten en later te verwijderen. Besproken wordt nog door de heeren Quist en Van der Maas het ,:.nut van een klinkerbaantje in de groote opritten, als Kerkstraat en Waterpoort. De voorzitter zal den heer Vriens een nota van onkosten laten maken. De heer Geluk bespreekt het tramstation en raadt aan bij glaszelting dit met fijn gaas le laten betimmeren voor het vernielen. Daarna sluiting. VAN HEINDE EN VER. Volgens berichten uit diplomatieke bron, zou de Duitsehe regeer in g voor nemens zijn, nieuwe voorstellen aan do geallieerden te doen. De Buig. Sobraüje heeft het vroegere kabinet-Radoslawol' schuldig verklaard Bulgarije tegen de Entente in den oorlog te hebben gedreven. Het communistisch Rijksdaglid Thomas is wegeDS opruiïng tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De koning van Griekenland is met zijn beide zoons naar 't front in Klein-Aziü vertrokken. Lord Talbot is tot onderkoning van Ierland benoemd. Te Manilla heeft een groote brand gewoed, die 15 duizend menschen dakloos heeft gemaakt. Er zijn weinig persoonlijke ongevallen. De gemeenteraad van de ltaliaansehe stad Bologüe is by kon. besluit ontbonden. Het communistisch oproer in Midden-Duitschland is zoo goed als voorby, enkele excessen nitgezonderd, die evenwel sporadisch voorkomen. Ter hoogte van de kust van den staat Washington is het passagiersschip „Governor" gezonken, na een botsing met het vrachtschip „West Hartland". 7 passagiers en 3 leden der bemanning worden vermist. Men verwacht in Kopenhagen (D.) een algemeene staking, op touw gezet door comm. elementen, die daarvoor uit Rusland aanzienlijke geldsommen moeten hebben ontvangen. Te Halle (D.) zyn 10 gevallen van slaapziekte voorgekomen, waarvan 8 met doodelyken afloop. Wegens den onrustigen toestand in verschillende gedeelten van Ierland, zal de volkstelling, die op 24 April in het Vereenigde Koninkryk gehouden wordt, in Ierland achterwege blyven. Een Exchange-bericht uit Rome meldt, dat het verkeer met Zwitserland via den Simplon tijdelijk gestremd is, ten gevolge der vernieling van het internationale douanekantoor te DomodoB- sola door de ontploffing van een brand bom. Er zijn groote hoeveelheden post pakketten en goederen verbrand. A7ERSCHIL LENDE BERICHTEN. Laffe moordaanslag. Op de heide nabij Bussum viel een individu op een troep jongens aan en bracht met een mes een 11-jarige knaap steken in den nek toe. Het 15-jarig broertje van het slachtoffer viel den dader daarop verwoed aan, waarby zich ook de andero jongens voegden, zoodat de kerel de vlucht nam. De jongen bloedde uit 4 c.M. diepe steekwonden, twee in den nek en één aan het voorhoofd. De knaap werd naar de Majellastichting vervoerd en aldaar opgenomen. Zyn toestand is vrij goed. De dader, die zich na het plegen van de euveldaad vrijwillig aan het politie bureau had aangemeld, heeft verklaard, dat hij als journalist in Indië, Duitseh- land, Amerika en België was geweest en daar, behalve in Amerika, was gevlucht voor gepleegde zedenmisdrijven. Hij had Amerika verlaten, omdat het drooggelegd werd; hij was alcoholist. Thans was hy te Amsterdam café- bediende. Verder verklaarde hy, reedt» een 20-tal jaren met het plan te hebben rondgcloopen, een kind te dooden, en dat hij daar dien avond gevolg aan wilde geven. Voor zyn vertrek per trein van Amsterdam naar Bus9um, had hij het- restant, zynde i" 9 van zijn spaarbank boekje gehaald, waarvan hij een knipmes kocht en was hij 's middags direct naar de plaats van het misdrijf gegaan, waar hy met eenige daar spelende minder jarigemeisjes eerst niet te noemen handelingen trachtte té plegen en hem de lust bekroop om een dier meisjes te dooden. Door geschreeuw der meisjes en daar op korten afstand een paar dames pas seerden, durfde hij daaraan geen uitvoe ring geven. Toen begaf hij zich naar de jongens. De grensmoordenaar. In hel grensplaatsje Lieden werd de vorige maand de vrouw van den landbouwer J. Elting dood in (1e schuur met ge spleten schedel gevonden. Haar man werd verdacht van moord gevangen genomen. Het vermoeden rees nu, dat zijn Tooi' drie jaar plotseling gestorven zwager ook zou zyn vermoord. Zijn lijk werd opgegraven en daaraan verschillende sporen van geweld, gelijk aan die dei' vrouw gevonden. Een eigenaardig verschynsol. Men schrijft aan de ,.Ned": Vrijdagmiddag gingen we per flets van uit Baarn over de Eembrug naar Hoogland en zagen daar millioenen en millioenen spinnen op het land, in de struiken, langs den weg, in de lucht, in één woord overal. Het was een prachtgezicht al die (het meest te vergelijken met herfstdraden) door de zonneschijn zoo mooi glinsterende draden. De geheele omtrek geleek één groot tapijt van spinrag. Maar wat minder mooi en aangenaam was, we hadden verscbrikkelijken last met al die draden en spinnen, zwevend door de lucht. Ons haar, gezicht, kleeren, alles zat onder de spinnen en draden. Een ge kriebel van belang. Een boer, die daar in den omtrek woonde, vertelde ons dat er dienzelfdcn middag voor een uur geleden nog niets te zien was. Ook hij had zoo iets nog nimmer meegemaakt. B.i o s c o p e n gesloten. De eige< naars der beide bioscopen te Venlo heb ben hun inrichtingen gesloten naar aaiv léiding der hooge stedelijke belastingen (30 pCt.) waardoor hun bedrijf niet meer loonend was. Zij zullen hunne bioscopen niet eerder openen, dan nadat de belastin gen op het oude peil (20 pCtzijn terug gebracht. f Vechtpartijen. Aan de Holland- sche grenzen bij Bocholt hadden Woens dag ernstige gevechten tusscheö Hollan ders en Duitschers plaats, waarbij van het mes duchtig werd gebruik gemaakt. Van beide partijen werden verschillende personen ernstig gewond, waarbij de hulp van een dokter uit Bocholt te pas kwam. Een gewonde moest naar het zie kenhuis te Bocholt worden vervoerd. M

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5