let Az., inzake zijn aanslag in den H.O., waarbij het beroep ongegrond wordt verklaard; een brief van Ged. Staten, mededéelende, dat de jaar. wedde van den Ambtenaar van den burgerlijken stand ongewijzigd blijft; id. mededeelende dat de jaarwed den van burgemeester en secretaris nog niet door de Kroon zijn goed gekeurd; Ged. Staten zullen trach ten binnen niet:.te langen tijd die zaak tot oplossing te brengen. In verband daarmede zegt de voorzit ter, dat bijaldien de jaarwedden van burgemeester en secretaris niet ten volle worden gooedgekeurd, hij met. ter tijd een voorstel zal doen del jaar. wedde van den ambtenaar van den burgerlijken stand te vérhoogen; een brief van den minister van binnen- fandsche zaken, waarbij het ge meentebestuur wordt gemachtigd een overeenkomst van borgtocht aan te gaan met de Maatschappij van tot Zekerheidsstelling verplich te Gemeente-Ambtenaren. De borg tocht wordt gesteld op f 4000; een brief van den directeur van het postkantoor; houdende mededeeling dat het rijk' bereid is dit kantoor te huren voor f i"4ÖO pèr jaar. Be sloten wordt.», het voor die som te verhuren vóór 5'jaren op diezelfde voorwaarden, als loopeikie is. Ingekomen was het proces-ver baal van kasopname, allés was in orde bevonden/. Er was in kas f 7310; een brief van W. Roukema mei dankbetuiging voor den toege kende! duui: et ;1 ig over 1920; een a. o. »V .j. den Berg en Chr. van den Bp.i verzoekende om de hersteliingsifösïéiy.' aan een riool voor rekening der gemeente te ne: men. Het adres wordt, als ongezé- geld, ter zijde gelegd; een adres van F. M. van Zuidland, om het hoef beslag van het paard voor den rei nigingsdienst voor rekening der ge meente te nemen, waartoe met al- gemeene stemmeiv wordt besloten; een adres vart F. D'. van Vessem, namens den Kring „Schouwen—Dui- veland der Z.L.M.,om een Lokaal) der Openb. School in gebruik te mogen nemen voor een te' houden kook cursus, hetgeen wordt toegestaan; een adres van mej. L. H. Wem- mers, om een lokaal der openbare school voor, het houden van een mode.vakschoól. Dit wordt tot we deropzegging toegestaan, waarbij de raad den wensch uitspreekt, dat ook minvermogenden daarvan zoo veel mogelijk gebruik zullen kunnen makeneen verzoek „van W.Stout- jesdijk óm ontheffing van school geld voor het herh. onderwijs, waar op gunstig wordt beschikt; tot le den van de schoolcommissie wor den benoemd de heeren F. G. van den Berg; J:de Wolf, Matth. de Koo ning Az., K. Geluk en G. de Waal Az.; burg; en weth. stellen voor de verordening óp de kaai- en haven gelden, die,met 4 Juli a.s, «afloopt, te herzien1 én opnieuw vast te stel len, waartoje wordt besloten. Gok wordt besloten de verordening op de openbare - vermakelijkheden te herzien; het staangeld van de ca- roussel wordt daarbij van f 30 op f 60 gebracht; evenzoo wordt de verordening op de markt- en staan gelden herzien en opnieuw vastge steld. Door dén voorzitter wordt als nog medegedeeld, dat zich 6 solli citanten hebben aangemeld voor de vacante betrekking van hoofd der openbare school. Besloten wordt ontheffing te vragen van het geven van onderwijs in lichamelijke oefe_ ning, vak voor den tijd! van 2 jaar. STAVEN1SSE, In de Diijsdag alhier gehouden vergadering van den Dykraad der Waterkeering van den cal. polder Oud Kémpénshofstede en Moggershil werd vastgesteld het D\jkgeschot voor 1921 22 als volgt O. K. H. polder f 7744,19 (v. j. f 8163,63 en f 7781,02). Mogg. polder f 1632,15 (v. j. f 1538,22 en f 1539,44). De bijdrage van den aangrenzenden polder Anna-Vösdyk, teil behoeve van den polder Moggershil, is f 394,95. De begrootjng voor het dijkvak O.K.H. is in cmtvang en uitgaaf f8278,19 en voor het dykvak Moggershil in ontvang f3579,10 en in uitgaaf f 40.693,54». Vastgesteld werd nog een archiefver ordening. THOLEN. Door den Ned. Bond van Chr. Land? en Tuinbouwer,beiders worden alhier pogingen in het werk gesteld om werkgevers en werknemers tot elkander te brengen en alzoo een collectief arbeidscontract af te sluiten. Naar wy hopen mogen zal met de nieuwe t\jd» die a.s. Maandag alhier ook in werking treedt door den gemeenteraad in meerderheid beslotéh worden de schooluren, te doen verzetten en de scholen te. 10 en 3 uur te doen aangaan. Wy hopen dat de Inspecteur ook met deze regeling genoegen mag nemen. Het zal in vele'; gezinnen een feest zijn. OUD-VOSSEMEER. Men moet maar ongelukkig zijn 1 Een, schoolknaap brak ©enige weken geleden zijn been in zoo ver hersteld, dat hy op een stoel weer buiten kon zitten, kapte* hy met den stoel om en brak het been opnienw. De minister van waterstaat heeft benoemd tot buitengewoon opzichter by de werken aan 't kanaal van Terneuzen den heer G. Bruinzeel van hier. POORTVLIET. By Kon. besluit is de heer P. van Rees benoemd tot burge meester dezer gemeente. ONDERWIJS. RENESSE. In de gehouden vergadering van de leden van de afd. Westelijk Schouwen van het N. O. G. werd door 13 leden aan de stemming over de" stop zetting der opleiding deelgenomen. De uitslag van het referendum al of niet stopzetting en wijze van voortzetting der •salarisaktie bracht 3 leden voor en 10 tegen. AN NA-JACOB A-POLDER. Benoemd aan de biz. school alhier, de heer F. H. Visser en diens echtgenoote uit Groningen resp. tot onderwyzer en onderwyzeres. THOLEN. Mej. M. van Stapele, sedert jaren alhier onderwyzeres met hoofdacte en acte Fransch, is benoemd tot onder wyzeres aan de O. L. School te Alblas- serdam. ST.-ANNALAND. Tot leden der ouder commissie zyn benoemd de heerenJ. van Luyk Az., voorzitter, C Moerland, secre taris, J. Goedegebuure Az., J. D. Kodde en I. Ry'nberg Pz. RECHTZAKEN. ZIÈRIKZEE, 26 Maart. Door den kan tonrechter zijn op 23 Maart j.l. veroor deeld wegens: Het zich in kenlijken staat van dronkenschap bevinden op den open baren weg: P. D., 37 j., koopman te Z.zee, bij verst., tot f 15 b., s. 3 ;«d. h.. Als voren gepleegd bij herhaling: C. van den H„ 47 j., arbeider te Z.zee, bij verst., tot f 15 b., s. 15 d. h. Overtreding van de Motor- en Rijwielwet: A. B., 16 j., land bouwersknecht te Oosterland, tot f 1 b., s. 1 w. J., iM- O., 42 j., landbouwer te Sirjansland, tot f3 W., s. 3 ,d. h.; C. J. B„ 33 j., landbouwer te Kerkwerve, tot f3 b., s. 3 d. h.piMia B., 21 j., zonder beroep te Z.zee, bij verst., tot f 5 b., s. 3 d. h.; J. van der W., 18 j., schoenma ker te Nieuwerkerk, bij verst., tot f 5 b., s. 3 d. h. Als eigenaar van een hengst onder de twee jaar, hiervan bij den bur gemeester zijner inwoning geen tijdige aangifte doen: A. L. K., 32 j., handelaar in paarden te Z.zee, tot 2 b. elki van f 1, •s. 1 d. 'h. voor iedere b.;, W. ten H. HA, 35 j., landbouwer te Z.zee, bij verst., tot f 2 b., s. 1 d. h. Met een voertuig rijden over het peitic rond de Nieuwe ICerk, niet op den toegangsweg tot het Kerkgebouw: J. de B., 40 j., landbouwer te Serooskerke, bij verst., tot f 1 b., s. 1 d. h. Op den openbaren weg te Z.zee los en onbeheerd laten staan zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tégen het aanrichten van schade te hebben geno men: P. D., 37 j., koopman te Z.zee, bij verst, tot f2 b., s. 1 d. h. Zonder daar toe gerechtigd te zijn vee laten loopen jn eens. anders weiland: F|. de iM., 20 j., schaapherder te Sirjansland,, bij verst., tot f 10 b., s. 3 d. h. In de nabijheid van een binnenvischwater een verboden vischtuig vervoeren: J. B., 39 j., arbei der té Z.zee, bij versit., tot f 2 b., s. 2 d. h., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen polsnet. Het rapen van schelpvisch aan den voet van een dijk in Zeeland: A.a van W., weduwe van W. dén H., 47 j., arbeidster, wo nende te Z.zee, bij1 verst., tot f 0,50 b., e. 1 d. h.; J. (M., H., 33 j„ arbeider te Ouwerkerk, tot .fl b., s. 2 d. h. Jacht- overtreding: C. I. L. L., 24 j., arbeider te Nièuwerkerk, tot f 20 b., s. 10 d. h., piet verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer, met bevel om dit uit te leveren of te betalen f25, bij jiiet voldoening te vervangen door 5 d. h.; L. van der H., 17 j., veldarbeider te Haamstede, tot f3 b., s. 1 w. t.s., met verbeurdverklaring van het in beslag ge nomen konijn^ Het delven van konijnen ©p eens anders grond zonder schrifte lijke toestemming van de» eigenaar: L. van der H., 17 j., veldarbeider te Haam stede, tot f3 b., s. 1 w. t.sJ 29 (Maart. Door do arrond.-recht bank is heden Ph. B„ 30 j., varensgezel, wonende te Bruinisse, gedetineerd in het Huis van Bewaring, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 5 ni met aftrék1 van do preventieve hechtenis, wegens 1°. diefstal door twee of meer vereenigde p;ersonen, waarbij ide schuldige 't weg te nemén goed oncfer zijn bereik heeft gebracht door middel van braak en in- kilimming en 2°. diefstal door twee pf meer vereenigde personen, waarbij de schuldige het weg te nemén goed onder zijn bereik heeft gebracht door middel van valsche sleutels. Eisch 6 m. Toege voegd raadsman was.'mr. J. A. C. van Heusde. AANBESTEDINGEN. Z1ERIKZEE. De commissie voor de grindwegen in Schouwen heeft Donder dag j.l. in 'sLandskamer te Zierikzee aanbesteed, het lossen en vervoer van grind en steenslag voor het jaar 1921, volgens bestek! No. 508. Ie perc. P. A. Schouls, Zierikzee, grind i 1,50, steenslag f0,99; 2e perc. J. jMerle, Zierikzee, grind f 1,25, steenslag f 1,15 3e perc. P. A. Schouls, Zierikzee, steen slag f 1,05, steenen P 1,50; 4e perc. P. A± Schouls, steenslag f 1,15, steenen f 1,25; 5e perc. P. A. Schouls, steenslag f 1,10; 6a pèrc. P. A. Schouls, steenslag, f 1,60; 7e perc., aangehouden; 8e perc. A. Flik- weert, Zierikzee, steenslag f 1,30; 9e perc. H. Hanson, Zierikzee, grind f 0,95; 10e perc. A. Élikweert, Zierikzee, steenslag P 1,75lie perc. A. Élikweert, Z.zee, steen slag f 0,8912e perc. H. Hanson, Zierik zee, grind f 1,10; 13e perc. L. C. Flik- weert, Z.zee, steenslag f 0,85; 14e perc. R. L. van Strien, Z.zee, grind f 1,45, steen slag f 1,4515e perc. H. Hanson, Z.zee, steenslag f 0,96; 16e perc. q. J. v. d. Hou ten, Kerkwerve, steenslag f 1,75; b. H. Hanson, Z.zee, steenslag f 1,2517e perc. T. de Jong, Dulvendijke, steenslag f 1,60; 18e perc. N. Ringelberg, Z.zee, steenslag f 0,9919e perc. L. C. Élikweert, Z.zee, grind f 1,29; 20e perc. N. Ringelberg, Zie rikzee, grind f 1,4921e perc. N. Ringel berg, Z.zee, grind f2,49; 22e perc. G. v. d. Houten, Serooskerke, steenslag f 1,79; 23e pern T. de Jonge, Duiven- dij ke, steenslag f 1,75; 24e perc. P. J. v. d. Bos, Kerkwerve, steenslag f 1,4325e perc. P. Berrevoets, Kerkwerve, steen slag f 1,3126e perc. P. Berrevoets, Kerk werve, steenslag f 2,5527e perc. M. C. H. V. d. Berg, Serooskerke, steenen f 1,84; 28e perc. B. de Jonge, Scharendijke, steenslag f 1,40; 29e perc. jM. de Meij, Ellemeet, steenslag f2,70; 30,e perc. (M. dó Meij, Ellemeet, steenslag f2,95; 31» perc. B. de Jonge, Scharendijke, steen slag f 1,50; 32e perc. [M. de Meij, Ellemeet, steenslag f2,80; 33e perc. B. de Jonge, Scharendijke, steenslag f 1,70; 34e perc. M. de Meij, Ellemeet, steenslag f 2,9C» 35« perc. Al J. v. d. Bijl, Hakmstéde, steenslag f 1,20; 36e perc. A'. J. v. d. Bijl, Haamstede, steenslag f 1,15 ;37e perc. A. Jrv. de Bijl, Haamstede, steenslag f 1,10;. 88» perc. A J. v. d. Bijl, Haamstede, •teensLag f 1,30; 39e perc. A. J. v. d. Bijl, Haamstede, steenslag f-1,30; 40e perc. A. J. v1. d. Bijl, Haamstede, steenen f 3; 41e perc. A. J. v. d. Bijl, Haamstede, steenen f3,60; 42e perc., aangehouden; 48e perc., geen inschrijvingen; 44e perc. J. den Boer, Ellemeet, steenslag f 1,39; 45e perc. L. Dorreman, Scharendijke, steensl. f 2,24; 46e perc, B. de Jonge, Scharen dijke, steenslag f 1,75; 47e perc. B. Ide Jonge, Scharendijke, steenslag f 1,25; 48e perc. L. Dorreman, Scharendijke, steen slag f 1,831/2; 49e perc. (M- c- H- v- d Berg, Serooskerke, steenen f 5,52; 50e perc. (M. C. H. v. d- Berg, Serooskerke, steenen f 5,50; 51e perc. S. Dekker, Brou wershaven, steenslag f 1,90; 52e perc. S. Dekker, Brouwershaven, steenslag f2,30; 53e perc. S. Dekker, Brouwershaven steenslag f 1,80; 54e perc. J. v. Zuidland, Brouwershaven, steenslag f 1,50; 55e perc. M. C. H. v. d. Berg, Serooskerke, stee nen f 5,75. STAYENISSE. Door het bestuur van het waterschap Staven isse is aanbesteed de levering valn grint. Minste Inschrijver de heer O. L. v. d. Klippe te Oosterland k f 4,77 en van koislag de heer J. van Damme te St.-Maartensdyk fi f 9,90. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Delft P. de Looze te Renkum. Te Beesd (toez.) dr. W. Lodder te Doorn. Te Hoogeveen Ph. J. Vreugdenhil te Leerdam. Te As- peren H. van Dyken te 's Graveland. Te Oud- en NieuW-Gastel K. Eekhof te Acquoy. Te Zoütelande mr. J. F. Dykstra, cand. te Den Haag. Te Ar- nemuiden J. W. Verschoor te Poortvliet. Aangenomen: Naar Delft L. J. Lam- merink te Jaarsveld. Naar Welsum (toez.) H. J. Dyckmeester, cand. te Mid delburg. Naar Stavoren B. Scholtens te Leilens. Naar Heicop E. V. J. Japchen te Aalst (Geld.). Naar Fins- terwolde (Gr.) J. Boonstra te Odoorn (Dr.) Bedankt: Voor Oud-Alblas J. J. Tim mer te Montfoort. Voor Coevorden J. S. Hartjes te Hall. Voor Vllssingen G. B. Westenburg te Beverwyk. Geref. Kerken. Beroepen Te Schipluiden G. Laarman cand. te Den Haag. Te Scheveningen (3e predpl.) J. G. Feenstra te Dirkshorn. Te Arnhem J. C. Brussaard te Bloe- mendaal. BedanktVoor Oudega (W). S. Huis mans te Doetinchem. Voor Berkol en Rodenry s H. L. Both te Spyk (Gr.) Vóór Ridderkerk J. L. v. d. Wolf te Haas trecht. Gercf. Gem. Beroepen: Te Nieuw-Beyerland J. Fraanje te Barneveld.. Oud-G«<ref. Kerk. ST.-ANNALAND. Vrijdagavond 6 ure, dg. Roelofgen van Zeigt. VAN HEINDE EN VER. Tengevolge van een ontploffing te Tokio (Japan) ie aldaar een geheele volkewy k verwoeet. Duizenden huizen zyn afgebrandterwijl eveneens door deze ramp duizenden dakloos zy'D. Koning Peter van Servië ig ernstig ongesteld; zyn toestand baart ongerust heid. In Siberië breidt een anti-bolsje wistische opstand zich sterk uit. Drie steden zijn van roode garden gezuiverd, terwyi de 12e roode divisie naar de opstandelingen overliep. Uit Britsch-Indië komen nog steeds berichten over onlusten, voornamelijk uit Ral Bareli, waar een groote menigte, het politiebureau belegerde. De politie dreef echter de aanvallers terug. De rust is voorloopig hersteld. In vele plaatsen van Italië duren de ongeregeldheden tusschen fascisten en socialisten voort. Te Magione vluchtte de soc. burgemeester met medeneming der gemeente-finaneicn, waarop de fas cisten de landsvlag op 't stadhuis plaats ten. Talryke socialisten vluchten naar San Marino, uit vrees voor de woede der bovolking. Te Weenen zal binnenkort het groote proces wegens hoogverraad aan vangen tegen 139 officieren, welke be- sohuldigd worden een jaar geleden een omwenteling te hebben voorbereid. In den Amerik. staat Delaware is in de strafwet de geeseling weer inge voerd voor diefstaldelicten. Dezer dagen zyn reeds 4 mannen volgens de bepa lingen der nieuwe wet in het publiek gegeeselcl. Zy kregen elk 80 slagen op den blooten rug. De finantiëele toestand van Frank- ryk laat het niet toe, nog langer steun te verleenen aan generaal Wrangel's troepen en Russische vluchtelingen uit de Krim. Van af November j.l. heeft Frankrijk 200 millioen francs aan het onderhoud dier vluchtelingen uitgegeven. Bij het station Doische (Belg.) is een kolen trein, op een passagierstrein gereden, waardoor 19 passagiers werden gewond. Op de 100 Weeners is 1 misdadiger. Op 100 jeugdige personen komen 6 misdadigers voor, aldus de gemeente- statistiek der stad Weenen. De bevolking van Sovjet-Rusland bedraagt 136 millioen zielen, waarvan 47 pCt. mannen en 53 pCt. vrouwen. De hongersnood in China veroor zaakt vreeselyke verwoestingen. Er zyn reeds 50 duizend slachtoffers. Pest en vlektyphus heerschen bovendien in de geteisterde streken. -=- De „Petit Parisien" verneemt dat mevrouw Manos, de morganatische gemalin van ex-koning Alexander van Griekenland, het leven heeft geschonken aan een doohter. Een groote brand heeft gewoed in het dorp Grafenschlag, (Oostenrijk), dat volkomen verwoest werd. Van de 62 huizen zyn er 56 volkomen afgebrand. Een grysaard, twee vrouwen, drie fciiideren en veel vee zyn in de vlam men omgekomen. De schade bedraagt vele millioenen. Ook in Engeland is 't weer plot seling omgeslagen gedurende de Paasoh- dagen. In Manchester heeft 't gesneeuwd, terwyi uit Schotland eveneens berichten komen van sneeuw- en hagelstormen. Te München is het communistisch Ryksdaglid Wcndel Thomas wegens hoogverraad in hechtenis genomen. De Grieksche troepen in Klein- Azië hebben de belangryke plaats Afioen Karahissar bezet. De Turksche Porte heelt by de groote mogendheden geprotesteerd tegen het Grieksche offensief. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Noodlottig schot. De 16-jarige P. de Haze Az., uit Geersdyk, gemeente Wissenkerke, ia door een geweerschot in den buik getroffen en onder 't ver voer naar het gasthuis te Middelburg; 0verleden. Het geweer, dat zyn oom by zich droeg, ging af, toen de ge troffene het in handen wou nemen Om het eens te bekyken, waartegen de oom zich verzette. Voor 't instellen van een nader onder zoek is de oom voorloopig in arrest gesteld en naar het huls van bewaring overgebracht. Geringe belangstelling. Een commissie uit Waterland inzake de aan staande verkiezing van hoofdingelanden van het nieuwe hoogheemraadschap „Noord Hollandsch Noorderkwartier", riep stemgerechtigden op ter verkiezing van candidaten voor hoofd-ingelandèn. Twee personen kwamen op. Tjalksehip gezonken. Inde Schie, nabij Delft, is Maandagochtend 't tjalkschip „Elizabeth", schipper Veekers uit Made, door den storm uit den koers geslagen, tegen den wal geloopen en gezonken. Een kind van 4Vj maand is verdronken. De vaart voor groote schepen ls gestremd. Aanryding. Op den Ny verdal- schen weg, naby Wierden (O.), is een dogcar met vyf personen door een In volle vaart zynde motorfiets aangereden. Drie personen werden uit het rytuig geslingerd. Een hunner kreeg ernstig letsel. De persoon op het duo der flets werd bewusteloos opgenomen.J Zyn toe stand is bedenkelyk. De bestuurder der flets liep een diepe hoofdwonde op. De dogear was zeer beschadigd. De verveners. Een 3000stakende veenarbeiders te Stadskanaal hebben verleden week betoogd tegen de ver laagde loonen uit de verschillende veen- deryen te Stadskanaal en Winschoten. Zaterdag zou dit herhaald worden, evenwel was een sterke politiemacht op haar hoede. By 't gemeentehuis werden 1200 betoogers groepsgewyze gevisiteerd door marechaussee en veldwachters. Verschillende wapens, waaronder revol vers, werden den eigenaars ontnomen en proces-verbaal opgemaakt, waarna de stakers in verschillende richtingen werden geleid. Een raadslid. Onder de velen, die in verband met de nieuwe gemeente verordening in een GelderBch dorp be keurd werden wegens 't zich tusschen Zaterdagavond 8 uur en Maandagmorgen 7 uur bevinden in een café, behoort oók een raadslid, dat deze verordening heeft helpen vaststellen. Trouw. Eenige weken geleden over leed te Velp een ingezetene. Zyn hond treurde zoo over het heengaan van zyn meester, dat hy allé voedsel weigerde. Dezer dagen vond 't dier den weg naar het kerkhof, het krabde het graf open, totdat het by de kist van zyn baas was gekomen. Het heeft daar toen de wacht gehouden tot het door een reearts uit zyn lijden werd verlost. De dui velban nor y. In verband met het onbevoegd uitoefenen dér ge neeskunde, stelt de justitie een onderzoek in naar het juiste optreden van een duivelbanner, die te Oudehaske een boerin behandelde, welke betooverd was. Veel liefhebbers. Voor de be trekking van bode by het waterschap „De Beemster", op een jaarwedde van f 1300, -hebben zich al honderd sollici tanten aangemeld. Hongaarsche kinderen. Van de te Groningen aangekomen 125 Hon gaarsche kinderen was een knaapje zóó uitgeput, dat het door een spoorweg- employé uit den trein naar den tram werd gedragen. In de Leerschool der Kweekschool gebracht, viel hy naast zijn schreiend broertje op een bank neer. Ernstige ziekteverschijnselen vertoonden zich spoedig, zoodat hy per brancard naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd is, waar hy tengevolge van totale uit putting kórt daarna stierf. Bij de kinderen bevindt zieh ook een meisje van 3 jaar, dat niet van haar zusje te scheiden was; ze zyn in één gezin ondergebraoht. Kind levend verbrand. Te Rheden stookte een 7-jarig meisje met haar broer In een weide een Pakach- vuurtje. Zy kwam met haar jurkje in aanraking mét de vlammen en stond weldra geheel in brand. Toegesnelde hulp kon niet meer verhinderen dat het kind zulke ernstige brandwonden kreeg, dat ze reeds eenige uren later overleed. Moordaanslag. Te Enschede heeft Maandagavond de herbergier W., tydcns een twist in zyn café, zyn revolver getrokken en een der bezoekers, den 28-jarigen ongehuwden J. A. Olde Seh. doodgeschoten, terwyi een ander bezoeker zekere K., zy'n been brak en in het R.-K. ziekenhuis moest worden opge nomen. W. is door de politie aangehouden.. Sneeuwstorm in Fr ie si an 4. Na eenige zonnige en zoele dagen werd het noorden van Friesland den eersten PaaBehdag door sneeuw en hageljacht in een wit kleed gezet. De aneeuwbulen gingen van. een sterken wind en'een ruwe koude vergezeld. Het sneeuwkleed bleef slechts kort den bodem bedekken. INGEZONDEN STUKKEN. Geacht* Rcdabtie! Het zg my, lid Tan den Boerenleenbank en teveno lid run den (Gemeenteraad ran St.-Annaland, -vergund, jeta ity .het middan te brerigen naar aanleiding Tan hfjt inge bonden etuk in Uw laatste nummer. Het bezwaar, dat deze inzender zegt te hebben tegen de herkiezing van den heer Heyboer ala lid ran den Boerenleenbank (want- daar gaat het toch om, niet waar?) lykt mij wel „eenigszins'' gezocht. Zou nu werkelyk uit de inlagen in deze hank eenige conclusie getrokken kunnen worden over iemands financiëelen toestand? Is iedere inlage dan beslist een deposito van eigen geld En is de Boerenleenbank de eenige gelegenheid tot geldbelegging? En is het, niet te vergeten, den bestuurs leden van die bank, niet-als plicht opgelegd, geheimhouding te bewaren omtrent alles, waarvan zg in deze betrekking hebben kennis gekregen? (Art. 15 Statuten). Als nu in al die jaren, waarin het raads lid, de Heer Heijboer, bestuurslid wa.» van de Leenbank, ooit gebleken was, dat hjj le zoo dom was, om uit inlagen in die bank conclusies te trekken over iemands ftnauoi- eele draagkracht, ot 2e zóó slecht, om als raadslid van die geheime kennis misbruik te maken, dan, ja dan moeetzoo'n onbekwaam bestuurslid niet herkozen werden. Maar nu, integendeel, de heer. Heybeer is gebleken een zeer bekwaam bestuurslid van onze Boerenleenbank, nu echynt mij het bezwaar tegen .de combinatie der beide fupc- ties een gezocht algemeen bezwaar als «en wapen tegen een persoon. Én wat het verdere deel van het ingezon den stuk betreft, waar verwezen wordt naar een anderen candidaat voor de bastuurs- funetie, ook in dezen is de inzender niet bepaald „gelukkig" of „handig" geweest. De nanbevolene draagt van de aanbeveling zelf geen kennis en aou beslist tegenover den aftredende geen candidaat willen wezen. Met dank voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, J. W. ELENBAAS. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 29 Maart. Ter- veemarkt waren heden aangevoerd: 173 paarden, 1 veulen, 1439 magere runderen, 763 vette runderen, 232 vette en graskalveren, 1139 nuchtere kalveren, 70 schapen of lammeren, 729 varkens en oveiioopers. 423 biggen, 5 bokken of geiten. Prijzen per kilo: koeien 65— 87i/2-102i/2 ct.; ossen 75-85-977* ct.; stieren 65—80—90 ct.; kalveren 95—120—145 ct.; schapen 80—95 ct.; lammeren (per stuk) f 45—60, var kens 671/2—70—721/2 ct.; lichte var kens (exporthandel) 60—65 ct. Prijzen per stuk van mager veè: melkkoeien f 37ö—825, kalfkocien f 475—825, slieren f 350—850, pin ken f 200—400, vaarzen f 300—500, paarden' f 400—700, biggen/ f 30—50, slachtpaarden f 200—350, biggen p. week f 3—4, overloopers 1 70—125, fak nuchtere kalveren f 45 - 00, slacht id. f 22-36.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 2