Zierikzeesche Nieuwsbode DERDE BLAD BUITENLAND. BINNENLAND. 426e Staatsloterij. behoorende by de van Vrjjdag 25 Maart 1921, no. 10601. liet Amerikaansche Congres. President Harding iieeft het Con gres in buitengewone zitting bijleen geroepen tegen 11 April des voor middags, ten einde mededeelingen te ontvangen van <le regeering. De herziening van de tarieven en de belastingen behooren tot de voor naamste onderwerpen welke liet aanstaande congres zal behandelen. Communisten-actie. In midden-Duitschland gaat 't de laatste dagen niet naar wensch, wat de voor orde en rust zijnde men- schen betreft, maar wel naar den zin der terroristen, die de woorden „rust en orde" uit hun woorden boek hebben geschrapt. Het gaal tè rustig in Duilschland volgens de heeren communisten, die aangemoedigd, of liever opgestookt worden door bladen als de „Rote Fahne", welke het aftakelend bols jewisme er bovenop willen houden. De „Vorwarts" Waarschuwt de ar beiders tegen de opruiers, die in de „Rote Fahne" aan 'F woord zijn en van „hoogerhand", uit Moskou in hun streven worden gesteund. Het „loffelijk" pogen bestaat uit dynamietaanslagen, bankroof, enz. enz. 50 gewapende communisten heb ben het postkantoor te Mannsfeld geplunderd. In dezelfde stad wer den na afloop eener vergadering een aantal agenten mishandeld, ter wijl de Spaar- en Credietbank werd leeggeplunderd. Ook hebben de „heeren" een trein van Halle naar Leipzig laten ontsporen, waardoor 5 personen werden gewond. De lo comotief en drie wagons kantelden om. In Eisleben, Mannsfeld en I Iel bra heerscht volgens het Acht Uhr Abendblatt volslagen anarchie. Te Helhra werd de „Volksbank" leeg geplunderd, terwijl de kas van 't klooster van Mannsfeld door ban dieten werd gestolen Te Dresden en Freiburg zijn bom aanslagen op de gerechtsgebouwen ondernomen. Ook in Leipzig heeft op 'L „Landesgericht" een aanslag plaats gehad. Een bom richtte groo te verwoestingen aan. Alle venster ruiten en deuren werden vernield; menschenlevens vielen gelukkig niet te betreuren. In het gebouw van het „Landesgericht" te Dresden had eveneens een geweldige ontploffing plaats, die door een onder de rechtszaal gelegde bom ontstond. 3 personen werden gewonJd; de da ders wisten te ontsnappen. Te Rodewisch had men een dy- namietaanslag op 't stadhuis be raamd, die voor een goed deel ge lukte. Even voor 3 uur in den nacht vloog een deel van 't gebouw in de lucht. Het belastingkantoor werd geheel vernield. Een aanslag op 't stadhuis te Auerbach mislukte. De Saksische ministerraad hield een buitengewone conferentie om over den geschapen toestand le be raadslagen. Te Hamburg, waar de arbeiders op de groote scheepswerf van Blohm Voss, na opgeruid te zijn door hun communistische kamera den, het werk hadden neergelegd, is het tot botsingen gekomen met de politie, waarbij1 dooden zijn geval len. De leiders van de opstandige beweging trokken het gebouw der directie van de werf binnen, waar een hunner zich onmiddellijk van een gouden horloge meester'maak te. Tusschen stakers en werkwilli gen ontstond bij' den uitgang der werf een bloedige vechtpartij, welke aan 1 arbeiders het leven kostte. In de stad hadden zich eenige duizen den communisten op het Heilige Geest Feld verzameld, van waaruit men trachtte door het opgestelde politiecordon heen te breken, wat evenwel niet gelukte. 2 poli tie-agen ten werden bij deze gelegenheid doodgeschoten. Op bedoeld Feld vielen aan de zijde der rebellen vele dooden. De totale verliezen be dragen 30 dooden en 50 gewonden. Het bestuur van de Duitsche vak- vereenigingen heeft een manifest tot de arbeiders gericht, waarin het den wensch uit, dat zij zich niet door de communistische propagan da zullen laten meeslepen. Groote brand te Kopenhagen. Door een drietal personen is le Kopenhagen een stapelplaats van hout in brand gestoken, welke, daar er een sterke Zuidwesterstorm waaide, weldra geheel in lichte laaie stond. Er ging voor een waar de van meer dan een millioen kro nen aan hout verloren. Het is nog niet bekend, of deze brandstich ting in verband staat met den hul digen critieken toestand, en het conflict tusschen de werklieden en de werkgevers, waarbij, zooals men weet, ruim 200.000 arbeiders betrok ken zijn. Storm in Ontario. In Ontario (V.S.) heeft een hevige storm gewoed, die aanzienlijke schade heeft aangericht. In Bruce County werden van tal van boer derijen de daken afgerukt en wer den vele andere gebouwen zwaar beschadigd. Eenige personén kwa men om liet leven. Een wolkbreuk veroorzaakte le Port Hope een schade van circa 100.000 dollar. Een vreeselyk drama. Dezer dagen heeft zich te Saint- Adresse bij Le Havre een vreese- lijk drama afgespeeld. Een zekere handelaar aldaar stond op het punt failliet verklaard te worden en trok zich dat zoo aan; dat hij besloot zichzelf en zijn vrouw en kinderen het leven te benemen. Zij begaven zich des morgens naar de stad en dwaalden er den geheelen dag irond. Tegen den avond bega ven zij zich naar den zeekant, waar het vreeselijk drama zich afspeelde. Men veronderstelt dat een en an der zich aldus heeft toegedragen. 'De vader school met een brow ning eerst het dochtertje van tien jaar dood en daarna hetjongste kind van 8 maanden. Hun lijkjes Averden naast elkaar gelegd en door de moeder met haar mantel toe gedekt. Daarna strekte de vrouw zich op den grond ui_Uen schoot de vader ook haar dood, waarna hij1 zelf naast haar ging liggen en tzich een kogel door de hersens joeg. De man had een brief bij zich waarin hij mededeelde, op den rand van het bankroet le staan, wes halve zijn vrouw en hij overeen gekomen waren te sterven. Per vliegtuig van Chorbourg naar Athene. Dezer dagen kwam William Leeds de 18-jarige zoon van prinses Anas- tasia van Griekenland, uil Enge land le Cherbourg aan. Hij' was op zijn doorreis naar Athene, waar zijn moeder ernstig ziek ligt. Te Cherbourg vernam de jonge ling echter, dat de reis naar Athene nog wel een volle week in beslag zou nemen. Daarom besloot hij de reis per vliegmachine te maken. Dadelijk zond hij een telegram naar Handley Page: stuur onmid dellijk een vliegtuig om me te Caen mee te nemen. Een groote machine vertrok van Londen en bereikte Le Bourget des avonds-. De vlucht naar Athene werd te Le Bourget begonnen, Maandagmorgen om 8 uur, Woens dagmorgen zou hij te Athene aan komen. Een griezelige vondst. Op den hoogs ten bergtop van de Bennachiegroep in Aberdeenshire (Eng.) heeft men dezer dagen een verkoold kindergeraamte gevonden. Men meent hier met de oplossing te maken te hebben van een ge heimzinnige verdwijning van zeven jaar geleden, toen een kind van twee jaar bij het spelen plotseling verdwenen bleek. Er werd tever geefs naar gezocht en ondersteld werd, dat' het kind weggevoerd was door zigeuners of door een arend. De overblijfselen werden op 2 mijl afstand van het huis gevonden, waaruit het kind verdwenen was, door een man, die hout zocht op den berg, waar verleden jaar een boschbrand woedde. Men gelooft nu, dat het kind door een arend is meegevoerd, daar het te jong was om twee mijlen ver tegen een steile helling vol struikgewas op te klau teren. De economische sancties. Het "Hdbl." meent, dat de Neder- landsche regeering thans bericht heeft ontvangen van de Britsche re geering omtrent de maatregelen die zuilen worden genomen Ier be perking van den invoer van Duit sche goederen in Engeland. (De maatregelen treden 31 Maart in werking; de Britsche consuls zullen worden belast met de eventueele af gifte van certificaten van herkomst. Het blad meent Le welen, dat de regeering voornemens is, voorloo- pig een afwachtende houding aan te nemen. Mr. E. E. van Kaalte f. In den ouderdom van 79 jaar is le 's Gravenhage onverwachts over leden mr. Eduard Ellis van Raai te, oud-minister van justitie. Mr. Van Raalte werd 30 April 1841 te 's Gravenhage geboren en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, waar hij in 1864 promo veerde tot doctor in de rechtswe tenschap. Hij vestigde zich vervol gens te Rotterdam als advocaat en werd in 1873 benoemd tot Rijksad vocaat. Verscheidene jaren was hij lid van den gemeenteraad en wet houder van financiën van de stad zijner inwoning. In 1897 werd hij lid van de Twee de Kamer voor liet district Rotter dam V. Als zoodanig was hij her- li aaldelijk in de gelegenheid blij ken te geven van zijn kunde op het gebied der rechtswetenschap. Van 1887—1893 was hij voorzit ter, in 1900 vice-president der Lu berale Unie. Na de stichting van den Vrijzin- nig-Demooratischen Bond in 1901 sloot de heer Van Raalte zich bij de vrijzinnig-democratische richting aan. Tot 1905 bleef hij lid van de Tweede Kamer. Toen werd-» hij in liet door Goeman Borgesius gefor meerde kabinet-De Meester l>e- noemd tot Minister van Justitie. Tot hetaf Reden van dit kabinet in 1908, bekleedde hij dit ambt. Na zijn aftreden als minister be gaf hij zich in het anibtelooze le ven, totdat hij weder in 1913, thans opnieuw als lid der Liberale Unie, naar de Tweede Kamer werd afge vaardigd voor het kiesdistrict Mid delburg. Tot 1918 had hij als zoo danig zitting. GrondWétsherzieniug. De minister van binnenlandsche zaken heeft thans bij de Tweede Kamer inge diend de ontwerpen van wet tot het „in overweging nemen van een voorstel van verandering van het Iste, Ilde, lilde, IVde, Vde, Vide, Vilde, VIIIste, lXde en Xlde hoofdstuk en de additionnele artikelen der Grondwet". Ter inleiding der algemeene beschou wingen zijner memorie van toelichting herinnert de minister aan de bij Kon. be sluit van 20 December 1918 ingestelde staatscommissie, aan welke is opgedra gen „de voorbereiding van eene herzie ning van de Grondwet". Kort samengevat komt hetgeen de Staatscommissie ten aanzien der hoofd punten schreef, neer op het volgende. Troonsopvolging: de bepalingen, welke anderen dan nakomelingen van de thans regeerende vorstin tot de regeering kun nen roepen, te schrappen, en de troon opvolging, indien mannelijke uit mannen gekomen nakomelingen ontbreken, te be perken tot het tweede geslacht uit den laatst-overleden koning gesproten; bij ontstentenis van een grondwettelijkën troonopvolger door volksstemming over den staatsvorm te doen beslissen. Buitenlandsche betrekkingen: schrap ping van artikel 57 (de koning heeft het opperbestuur der buitenlandsche betrek kingen); het sluiten en opzeggen van ver dragen te doen geschieden in overleg met de Staten-Generaal; voor oorlogsverkla ring de voorafgaande toestemming der Staten-Generaal te eischen. Staten-Generaal: behoud der Eerste Ka mer, voortaan echter bij de verkiezing door de Provinciale Staten de evenredige vertegenwoordiging toe te passen; bij ontbinding der Eerste Kamer ook de Prov. Staten te ontbinden; vastlegging van het algemeen vrouwenkiesrecht in de Grond wet. Volksinitiatief en referendum: géén volksinitiatief, en referendum' slechts bij zekere omstandigheden eener Grondwets herziening en bij de beslissing over den Staatsvorm. Gemeentebesturen: wijziging van de be paling, die het voorzitterschap van den raad regelt, zoomede van het voorschrift, dat, behalve de regeling, ook 't bestuur van de huishouding opdraagt, terwijl een nieuw artikel buiten twijfel zal moeten stellen de mogelijkheid om, waar noodig, Ide gemeenten te dwingen tot gemeen schappelijke regelingen. Voorts wilde de commissie in de Grond wet openen de mogelijkheid tot instelling van andere publiekrechtelijke lichamen, dan de reeds door de Grondwet erkende. Van de 3e naar de 4e klasse: Anth. Vingerhoed te Zierikzee; Anth. Deurloo en M. Deurloo te Oosterland en A. Slager te Dreischor. Het diploma werd uitgereikt aan A. Alburg, C. H. P. v. d. Bout, W. v. Dijke, J L. J. van Duivendijke, D. L. Goettsch, D. J. Th. Jacobi, L. de Jonge, A. (M- v. d. Ploeg, W. Quaak, L. v. d. Vate, G. J. j Verkaart, L. C. van Vessem te Zierikzee; D. Ornée te Eikerzee, P. van 'de Velde te Zonnemaire; J. J. v. d. Velde te Drei schor; H. L. van Welle te Nieuwerkerk. De vervolgklasse werd met succes door- loopen door S. Alburg, T. C. van Burgh, H. Duson, R. Reijen te Zierikzee, D. J. Ornée te Eikerzee en Johan Brouwer te Ouwerkerk. Voor de rijksnonnaallessen Le Thölen hebben zich voor de le kl. 12 en voor de voorbereidingsklasse 16 leerlingen aangemeld, grooter ge tallen dan vorige jaren. BRUINISSE. Voor de vacante betrek king van hoofd der openb. school alhier hebben zich 6 sollicitanten aangemeld. ONDERWIJS. ZIERIKZEE. Aan de Avondschool voor Vakonderwijs alhier zijn bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. D. van Bie- men, Alb. Beije, Anth. Beije, J. W. den Herder, J. A. van den Hoek, G. J. wan den Houten, J. L. van den Houten, L. *J. van den Houten, J. J. Kosters, J. W. Leeuwe, P. C. Manni, allen te Zierikzee; J. de Braai te Nieuwerkerk. Iman Deur loo te Oosterland, P. Kort te Noord- gouwe, C. A. (Moeilijker en J. J. van (de Sande te Oosterland; Th. van der Velde te Brouwershaven en ]M. van der Panne te Eikerzee; 2 niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse: J. L. van Almkerk, Joh. Beuzenberg, W. Groot huis, C. W. van Velthoven te Zierikzee; L. A. Capelle, W. P. Capelle, K. Deur loo te Oosterland; |M. Duinhouwer te Brouwershaven; J. J. Kloet en J. Pleune te Eikerzee; J. L. v. d. Zande te Elle- meet. i POST EN TELEGRAPHIE. iMej. F. van den Ende, telefoniste aan het postkantoor te Tholen, is tegen 1 April a.s. in gelijke betrekking benoemd te Vlaardingen. LANDBOUW EN VEETEELT. NIEUW-VOSMEER. De bekende hengst Cadet de Waterloo van de hengstenver- eeniging alhier, is verkocht aan een ver- eeniging te Tiengemeten. Wegens familie teelt was men verplicht het dier in deze omgeving op te ruimen. AANBESTEDINGEN. ZIERIKZEE. Donderdag werd door het bestuur van het waterschap Schouwen aanbesteed het delven van toevoerkanalen om en bij het Stoomgemaal. Inschrijvers waren Wl de Voogd c.s. te Scharendijke, voor f 10277; B. van der Linde Pz. te Scharendijke, voor f 10050; J. Verboom te Serooskerke, voor f 10000; J. F. Fondse te Kerkwerve, voor f 9999 en J. de Oude te Kerkwerve, voor f 6845. PREDIKBEURTEN. Zondag 27 - en Maandag 28 Maart, (le en 2e Paaschdag). Zierikzee. Geref. Kerk. le Paaschdag. 10 en 6 ure, ds. Wielenga. 2e 10 ure, idem. Chr. Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30, 2 en 6 ure, de heer Bijleveld, Theol. student. 2e 9.30 ure, idem. Evangelisatie Jeruël. le Paasch dag. 10 en 7 ure, de heer Brinkman van Vlaardingen. Kerkwerve. le en 2e Paaschdag. 9.30 ure, ds. Blankert. Serooskerke. le Paaschdag. 9.30 ure, ds. Diederiks. 2e 9.30 ure, idem (Bed. H. A.) Burgh. le en 2e Paaschdag. 9.30 ure, ds. Boogaard. Protestantenbond. 2e Paasch dag. 10.30 ure, ds. de Roode in de gemeente kamer. Renesse. le Paaschdag. 2 ure, ds. Leen- dertz. 2e geen dienst. Noordwelle le Paaschdag. 9.30 ure, ds. Leendertz. 2e geen dienst. Haamstede, le en 2e Paaschdag. 9.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30 en 2 ure, ds. Goedhuis. 2e 9.30 ure, idem. Gud-Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Eikerzee. le en 2e Paaschdag. 9.30 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30 9n 2 ure, de heer Vevhage van Rotterdam. 2e 9.30 ure, idem. Brouwershaven, le en 2e Paaschdag. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30 cn 2 ure, Leesdienst. 2e geen dienst. Zonnemaire. le Paaschdag. 9.30 ure, ds. de Leur. 2e 9.30 ure, ds. Van Meer. Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. 2e 9.30 ure, idem. Noordgouwe. le Paaschdag. 9.30 ure, ds. Van Meer. 2e 9.30 ure, ds. de Leur. Dreischor. le Paaschdag. 9.30 ure,- ds. v. d. Griend (Bev. nieuwe lidmaten). 2e 9.30 ure, idem (Voorber. H. A.) Ouwerkerk. le Paaschdag. 2 ure, ds. v. d. Linden. Nieuwerkerk. le Paaschdag. 9.30 en 5.30 ure, ds. v. d. Linden (Collecte Chr. Philantr. Inr. te Doetinchem. Geref. Kerk. le Paasch dag. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oosterland^ le Paaschdag. 9.30 en 2 ure, dr. Weeda. 2e geen dienst. Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30, 2 en 5.30 ure, ds. Galambos uit Hongarije. 2e geen dienst. Geref. Gem. le Paaschdag 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. Slrjansland. le Paaschdag. 2 ure, ds. v. d. Griend (Bed. H. A. en Orgelcollecte). Brulnlsse. le Paaschdag. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg. 2e 9.30 ure, idem. Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30 en 2 ure. Leeskerk. 2e 9.30 ure, idem. Geref. Gem. le Paaschdag. 9.30, 2 en 5.30 ure, ds. Neerbos. 2e 9.30 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. St.-FlUpsland. le Paaschdag. 9.30 en 2 ure, ds. Los. 2e 9.30 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag. 9, 2 en 5.30 ure, de. Boone. 2e 9 ure, idem. Tholen. le Paaschdag. 9.30, ds. Keiler en 2 ure, ds. Datema. 2e 9.30 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30 en 5.30 ure, ds. Bolwijn. 2e 9.30 ure, idem. Geref. Gem. le Paaschdag. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. 2e 9.30 ure, idem. Woensdag 30 Maart. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Roelofsen van Ierseke. St.-MnartensdIJk. le Paaschdag. 9.30, Lees kerk en 2 ure, ds. Keller. Oud-Geref. Gem. le Paaschdag. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. le Paaschdag. 9.30 en 2 ure, ds. Van Griethuijzen. 2e 9.30 ure, idem (Bev. nieuwe leden). Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30 en 2, ds. Staal en 6 ure, Leeskerk. 2e 9.30 ure, ds. Staal. Poortvliet, le Paaschdag. 9.30 en 2 ure, ds. Verschoor. 2e 9 ure, idem. Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. 2e 9.30 ure, idem. Scherpenlsse. le Paaschdag. 9.30 ure, ds. Luijendijk en 2 ure, idem (Bev. nieuwe lid maten). Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Stavenlsse. le Paaschdag. 9.30, ds. Ooster huis (H. Avondmaal) en 2 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. Dinsdag 29 Maart. 6 ure, ds. Steenbeek van Wilnis. Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. 2e 9.30 ure, idem. St.-Annaland. le Paaschdag. 9.30, Lees kerk en 2 ure, ds. Oosterhuis. 2e 9.30 ure, ds. Oosterhuis (Bev. lidmaten). Gerei'. Kerk. le Paaschdag. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk; 2e 9.30 ure, idem. YAN HEINDE EN VER, Hölz, de bekende rooverhoofdman uit Vogtland, is met twee zijner aanhan gers ingerekend. De Matin verneemt uit Athene, dat de Grieksche regeering besloten heeft alle officieren uit het buitenland terug te roepen. Te Milaan is, naar de Times ver neemt, Woensdag een bomaanslag ge pleegd in het Diana-theater, waarbij 20 personen gedood zijn en een groot aan tal gewond. Uit Calcutta (Eng. Indië) verneemt de Morning Post, dat opnieuw onlusten zijn uitgebroken in de streek van Rabe- rellfe. De politie werd door een met lan sen gewapende menigte aangevallen. Er zijn 4 dooden en 9 gewonden. Te Berlijn zijn 14 communisten ge vangen genomen als verdacht van mede plichtigheid aan den aanslag op de Sie- gessaule. Enkele hebben reeds bekend. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE. Uitgeklaard, 23 Maart: Motorlogger „Cornelia Clasina", kapt. W. Nijgh, van Yerseke naar Bordeaux, met oesters. 24 Maart: s.s. „Vrede", van Yerseke naar Chateau d'OIeron, met oes ters. Ingeklaard, 22 (Maart: s.s. „Vrede", kapt. J. Klinge, naar Yerseke, ledig. 23 Maart: „G. L. Munro", kapt. S. D. English, van Yarmouth naar Yerseke, ledig. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 19 Maart. Jacoba Cornelia, d. van Jan Boot en Cornelia Neeltje v. d. Wekken. 23 Dingena Pieternella, d. van Jan Merle en Jacoba Klazina Bakker. Overleden: 17 Maart. Cyrille Asylle Verschuur, 4 in. 24 Samuel de Vlieger, 72 j., echtgen. van Jacomina Legemate. Fiuanciëel Nieuws. Beurs van Amsterdam. 24 Maart. 8TAATSLEENINGEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W..S. obl. 1918 f 100 5 90V16 917/ia N.W. S. obl. 1918 - 500 5 87* 4 876/„ N.W. 8. obl. 1918 - 1000 5 88 87 "/8 N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 938/4 938/ia N.W. S. obl. 1919 - 500 5 92V2 92'Via N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 93»/4 93*/* N.W. 8. obl. 1916 - 100 4*/8 85V3 86 N.W. S. obl. 1916 - 500 4VS 866 8 87 N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4l/s 87V8 88»/8 N.W. 8. obl. 1917 - 100 4»/. 827/s 82n/ie N.W. S. obl. 1917 - 50 4Vt 81»/]fl 80'Via N.W. S. obl. 1917 - 1000 41/, 80 80 N.W. S. obl. 1916 - 100 4 80 81"/i« N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 79Va 79 Vg N.W. S. obl. 1916 - 1000 4 791/» 798/4 N.W. S. obl. - 1000 3 598/4 598/4 N.W. S. eert. - 1000 3 596 8 59}Via N.W. S. eert. - 1000 21/, 50»/ia 5°s/8 BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 33i/8 33*/* Tabaksleening 1902 5 28 277/8 Zegelleening 1904 5 281/4 28 Bel. vr. goud-obl. 1907 4'/, 198/ia 19'/* OOSTENRIJK. Obl. in papier 5 21/10 zilver 5 27/16 B. vr. Kr. Jan./Juli 4 316/io Bol. vr. Mei/Nov. 4 28/8 2»/4 PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 540 558 Kon. Ned. Petr. R. v. A. 5401/, 559 V- Kon. Petr. f 100 O. A. 546 559Va Kon. Ned. Petr. R. v. O. A. 545 558 Dollars (bank) f 2,87-f 2,92Marken (gr.) f 4,60—f 4,70; id. (rood) f 4,60—f 4,75; Kronen (1000) f0,44-f0,65; Eng. bank papier f 11,33f 11,39; Fransoh bank papier f 20,15—f 20,35; Belg. bankpapier f 21 f 21,30 MARKTBERICHTEN. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f8,10. KLEINE VEILING. KIPEIEREN f8,— k f 9,60 EENDEIEREN f9,— f 10,50. GANZENEIEREN f 27,— k f 27,20. alles per 100 stuks. Aanvoer 5000 stuks. BOTER f 1,44 k f 1,70. le klasse. Trekkingen van 21, 22 en 23 Maart 1921. Prjjzen van f20: 10M1 10539 13008 13052 130Ci 10528 10348 13019 13057 10529 10567 13033 13062

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 6