Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: A DVERTENTIËN: Maandag 16 Febr. 1920. (zierikzeesche courant). n" buitenland. binnenland. Uit Stad en Provlnole. Prfls per 3 maanden 160. franco per post 1.80 Voor het buitenland per jaar 10, Afsonderlijks nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. vao 13 regels 60 ots., ran 4 regelg en daarboven r/0 ets. p«" regel. Reclames 30 et?, p. regel Bij oontraot belangrijke korting. Koltijak terechtgesteld. Bevestigd wordt, dat admiraal Koltejak op 7 Febr. j.l. door de revolutionairen te Irkoetsk is doodgeschoten. De terecht stelling had zeer vroeg in den morgen plaats, nadat het plaatselijk oomité het vonnis had uitgesproken. Het revolutionair oomlté te Irkoetsk is een bolsjewistische organisatie. Eeo Nederlandtohe diamantslijperij te Versailles. De diamant firma Assoher te Parijs laat een diamantfabriek bouwen in Versailles, waar ook een beperkt aantal kinderen, hoofdzakelijk van Fransche, gesneuvelde diamantbewerkers, de diamantindustrie zullen aanleeren. De opriobting van deze fabriek gesohiedt met de volle sympathie van de Fransohe regeering. Ds griep in Dultsohland De griep epidemie heeft zioh te Dortmund ernstig uitgebreid. In de afgeloopen week zijn 118 personen san griep gestorven en dagelijks komen er 16 18 sterf gevallen voor. De meeste slachtoffers hebben den leeftijd van 30 40 jaar. Verder heersoht er groote sterfte onder de kinderen van één tot tien jaar, welke aan ondervoeding wordt toegeschreven. Alleen onder het personeel van het hoofdtelegraafkantoor te Berlijn zijn reeds 660 gevallen van griep geoonstateer d. Sneeuw io Palestina. Ken telegram uit Egypte meldt, dat er ongewoon veel sneeuw in Palestina is gevallen en het spoorwegverkeer tua- sohen Palestina en Egypte gestoord is. Lansing afgstrsdsn. Een telegram uit het Exchange agent- sohap te Washington behelst, dat de secretaris van Staat, Lansing, zijn ont slag heeft genomen Dit is gesohied wegens een door Wilson tegen hem gsnite besohuldiging, dat hij, Lansing, door het eigenmaohtig bijeenroepen van kabinetsraadzlttingen, zich presidentieel gezag aanmatigde Lansing nam daarop ontslag. De stskiig In het haveobedrUf. Door de besturen van den Centralen Pond van Transportarbeiders en de Ned. Federatie van Transportarbeiders, werd Zaterdag te Amsterdam en te Botterdam onder de havenarbeiders en zeelieden de volgende stakingaproclamatie verspreid: „De voorzitter van den loonraad heeft ook na de verzending van 't ultimatum de inwilliging der gestelde eisohen met beslistheid afgewezen. De besturen van onze organisatie hebben thans besloten de staking te Amsterdam en Botterdam te procla- meeren, ingaande Zaterdag 16 Februari 1920, des middags 1 uur. De staking zal omvatten: de niet ge monsterde zeelieden, civiel personeel inbegrepen, bootwerkers, expeditie- en veemarbeiders, oontroleurs en wegers, vrijlieden en assistenten, technisch per soneel der maohinale bedrij ven, sleepers te Botterdam, sohuitenvoerders te Am sterdam, olaoifloeerders en slijmploegers. Wij spreken de verwaohting uit, dat alle arbeiders, werkzaam iu boven genoemde bedrijven, aan dezen oproep gevolg zullen geven en Zaterdag 1 uur het werk zullen verlaten. Van een eensgezindheid en vastbera den opvolging van dit stsklngsparool hangt de goede inzet van de staking af. Op voor de doorvoering der nieuwe loonen en arbeidsvoorwaarden. Onthullingen betreffende de derde „Inter nationale" en de Havenarbeidersitaking. Eenige dagen geleden klaagde De Tribune over het feit, dat het huis van den heer Wijnkeop in de Pretoriusstraat te Amsterdam den laatsten tijd onder soherpe politiebewaking staat en werd „geblokkeerd". Cbjuiet was die mededeeling niet sohrijft het Hbld. het kwam aan de politie ter oore, dat versohillende vreem delingen er naar haakten, den heer Wijn koop een langdurig bezoek te brengen. In het belang van de openbare veiligheid en van de pas voor sohriften aohtte zij het raadzaam, op deze mensohen te letten. En niet zonder resultaat. Zoo werd o. a voorloopig een Belg uitKortrijk aangehouden. Bij fouilleering aan het hoofdbureau, van den niet van de ver- eischte papieren voorzienen arrestant, kwam den betreffend en reoheroheur de boratwelving wat „vreemd" voor; hij liet de vrouw van den ooncierge de feuil- leering voortzetten, zijn vermoeden bleek juist: de arrestant was een „vrouw in manekleeren", uit België naar den heer Winkoop gekomen om van hem papieren te krijgen voor de reis naar Sovjet-Busland. Het Hbld. meldt verder: Dit was niet de eenige zonderlinge arrestant van vreemde nationaliteit, na het bezoek aan den heer Wijnkoop door onze politie over de grenzen gezet; het posten in de Pretoriusstraat heeft tot menige aanhouding geleid. En buiten de uit ons land verwijderden was nog een belangrijk aantal vreemdelingen hier op oommunistisoh bezoek, want in de eerste helft dezer maand is hier een geheime internationale oommunistisohe oonferentie gehouden. De ingenieur S. J. Butgars te Amers foort, eenogen tijd als ambtenaar der Sovjet-regeering in Busland werkzsam, woonde indertijd te Moskou de oprioh- tiogavergadering bij van de Derde, dat was de Bolsjewistische Internationale. Lsnin, die zijne Internationale, inter nationaal wilde maken, heeft daarop den heer Butgers naar ons land gestuurd met de opdracht „daar in dat rustige landje met een slappe reaotie", de derde internationale uit te bouwen en een Bolejewistisohe oonferentie voor de West- Europeesche landen en de Vereeoigde Staten voor te bereiden. Bij dezen voor bereidenden arbeid werd hij geassisteerd door mevr. Henr. Boland Holst, dr. H. Gorter, dr. W. van BavesteynJrdr. A. Pannekoek en D. Wijnkoop. Aan deze geheime internationale oon ferentie is deelgenomen door vertegen woordigers van de oommunistisohe partij van Duitsohland, Zwitserland,'Ned-Indië, Busland, Engeland, België, Hongarije, Amerika on Nederland. Uit Hongarije was o. m Biohard Andié Manuel, uit Engeland om. Miss Salvia Pankhurat, en op den laatsten dag kwam Glara Zetkin de Duitsche delegatie versterken, toen was het oongres reeds afgeloopen. Dinsdag 3 Februari is de oonferentie ten hnize van professor Mannoury aan den Koninginneweg, geopend. De vol gende zittingen werden afwisselend ge houden, o.a. ten hnize van den heer Wijnkoop, Pretoriusstraat 8, op het bureau van De Tribunein een andere gelegenheid, tenslotte is nog wat na- vergaderd ten huize van den ingenieur S. J. Butgers, te Amersfoort, die op de conferentie de Kuesisohe sovjets ver tegenwoordigde. Als vertegenwoordigers van ons land namen o. m. aan de oon ferentie deelMevr. Henr. Boland Holst, dr. Gorter, prof. Mannoury, dr. A. Pan nekoek, de neer en mevr. Kutgers, Tjoan Sloe Kwa en Augusta de Wit. De beer Wijnkoop fungeerde ais voorzitter, ge durende één of meer zittingen waren als gasten aanwezig L. de Visser, H. Snee vliet, E. Bouwman, voorzitter van de Nederlandsohe, (syndicalistischs) Fede ratie van Transportarbeiders, ds. De Ligt, ds. Krujjt, lid van de Tweede Kamer en Heieen Ankersmit. Het Bureau zal zioh in het bizonder bezig houden met het verspreiden van leotuur, met propaganda en besehikbaar stellen der daarvoor benoodigde fondsen. Door de Bussische Sovjetregeeriog zijn ter besohikking van het bureau ge steld diamanten, paarlen en andere edelgesteenten, Ut een waarde van twintig millioen roebel. Uitdrukkelijk werd vastgesteld, dat het de taak is van het bureau, iedere staking en beweging, die 'n revolutionnair karakter draagt, te steunen. Het burean staat onmiddellijk onder dat van Lenin te Moskou. Bij de bespreking, in de zitting van 6 Februari, van het agendapunt: „Vak beweging en Sovjets", werd o.a. door den heer E. Bouwman, voorzitter der Nederl Federatie van Transportarbeiders, een uitvoerige rede gehouden. Hij betoogde daarin, dat uit een deel van de onafhankelijke vakbeweging, tot welk deel ook de transportarbeiders be- hooren, het anarchisme is ve.dwenen en dat in de plaats daarvan een bewust revolutionuair streven merkbaar is. De onafhankelijke vakbeweging, aldus de heer Bouwman, wensoht niet mede te doen aan de opvoering der produotie, omdat daardoor het kapitalisme in stand wordt gehouden. Uit de besprekingen bleek voorts, dat de Oommunistieche Internationale er ernstig mee rekent, dat in den loop van het voorjaar Sovjet-Busland door de agressieve politiek der Entente regeerin- gen zal worden gedwongen een offensief te beginnen. Dat ia dan, aldus werd o a. door den heer Butgers beweerd, géén militairisme. Het Boode leger komt het proletariaat van Polen en Duitsohland bevrijden, en als het onze landsgrenzen nadert, moeten de arbeiders er toe worden gebracht, zieh er mee te verbroederen! !l Welk een indruk de onthullingen betreffende de bijeenkomsten van de 3e internationale te Amsterdam en de deel neming daarvan van de leiders der fede ratie yan transportarbeiders, in sooiaal- demooratische kringen gemaakt hebben, blijkt uit het hoofdartikel van Het Volk Het blad sohrijft o.m.: Tot Vrijdag toe hebben wij uit volle overtuiging de moderne arbeidersbeweging aange spoord met al haar energie en offer vaardigheid zieh te toharen naast de strijdende transportarbeiders, met hen één van geest en één van doel. Heden kunnen wij dat met dezelfde vrijmoedig heid niet doen. De eenheid van doel: het breken van den maohtswaan der werkgevers, is ge bleven; of eehter de eenheid van geest nog kan bestaan is voor ons, laten wij het zacht zeggen, twijfelaohtig. In ge heim comité hebben dus Sneevliet en Bouwman de staking der transport arbeiders vastgekoppeld aan de politiek der bolsjewiki. Wij aarzelen niet het neer te sohrijven, dat zij daarmede het hun toevertrouwde belang der betrokken arbeiders hebben verkocht en verraden-, dat zij de leiders van den bond hebben be drogen; dat zij een dubbelspel spelen en dat eenheid van geest tussohen hen en ons ten aarzien van dit conflict niet kan bestaan. ïïn verder o.a.: hierdoor is de kraoht van het verzet tegen den lang van te voren beraamden patroons- aanval bedenkelijk verzwakt; de volle verantwoordelijkheid daarvoor dragen de politieke intriganten- dis meenen, over de arbeidersmassa's in het geheim te kunnen beschikken. Da gewezen Duitaohs keizer. Een draadloos Fransoh berioht zegt, dat volgens een mededeeling uit Londen de tweede nota inzake den gewezen keizer door den Kogelsohen en den Fransohen gezant gezamenlijk aan ds Nederlandsohe regeering overhandigd zal worden. Uit Parijs wordt gemeld, dat volgens de Echo de Paris de geallieerden elke gedaohte om den keizer voor Men inter- rationaal hof te dagen laten varen en er op aandringen, dat hij iu Nederlandsoh- Indië geïaterneerd zal worden Reuter meldt, dat de tekst van den brief van de geallieerden aan de Neder landsohe regeering defiaitief vastgesteld is. Hij is onderteekend door Lloyd George. De tekst zal heden, Manndag, openbaar gemaakt worden. De Hitleverlogskwestie. De Matin zegt in staat te zijn de groote lijnen aan te geren van de nota der geallieerden aan Duitsohland in zake de uitlevering van de schuldigen. De nota zou onderscheiden tussohen degenen die opgeëiioht worden voor misdrijven, waarvan zij de onmiddellijke daders zijn en degenen, die een moreele verantwoor delijkheid hebbeo. De nota zou toegeven, dat het voor Duitsohland moeilijk zou zijn de laatste uit te leveren, maar de nota zou met kraoht de uitlevering van de eersten opeieohen. De nota zon er bij voegen, dat het toegeven van de entente geen praoedent zou vormen, waarop de Duitsohe regeering zieh zou kunnen steunen voor het niet uitvoeren van andere bepalingen van het oontraot. Het geldt bier sleohts een alleen staand geval, waar de geallieerden wel hun hooge inschikkelijkheid willen betoonen met het doel het herstel van den vrede in Europa en een tijdperk van rust iu Duitsohland mogelijk te maken. De ge allieerden zijn vooral op realiteiten uit en niet op voldoeningen van eigenliefde. De Journal zegt, dat de entente goed keurt, dat de schuldigen te Leipzig terecht zullen staan onder toezloht van de geallieerden. Jhr. R. R. L. de Muralt. Het Tweede Kamerlid jhr. B. B. L de Muralt 1b te Amsterdam ingesoheept aan boord van de „Prins der Neder landen", van de Maatschappij Nederland, ter aanvaarding van zijn vroeger aan gekondigde reis naar Nederlandsch-Indië. D« sulkerkaart. De minister van landbouw ma&kt bekend, dat van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Februari, geldig zullen zijn de bons 19 en 20 van de Rijkssuikerkaart. Luohtvaart. Eerstdaags zal een Zeppelin-vliegboot naar Nederland komen tot het houden van demonstraties. De plaats waar het zal plaats hebben is nog niet vastgesteld, maar vermoedelijk zal het te Ameterdam of te Rotterdam zijn. De bedoelde vliegboot is geheel uit Dur-aluminium vervaardigd en heeft twee Maybaoh-motoreu van ieder 5c75 paardekrachten. Zij is iugeriohfc voor reizigeis en kan, behalve bestuurder en meohanioien. 6 personen bevatten. Het is een eendekker, waarvan de motoren boven den vleugel aohter elkaar ge plaatst ziju. De boot is een handelsvliegtuig. In Zwitserland zijn er reeds demonstraties met tourieten mede gehouden, welke uitstekend geslaagd zijn. Hst internationaal gerichtshof In de vergadering van den raad van den volkenbond is, naar aanleiding van het ontwerp voor een internationaal ge rechtshof verklaard, dat men n iet van plan was, om het permanente hof van arbitrage in Den Haag af te schaffen. Benoeming Burgsmoestsr. Door den Raad dei* 'gemeente Schn- g€!n is bij de Tweede Kamer eeii adres ingediend, waarin wordt gevraagd 'het daarheen fce willen lèiclen, dat de ge meentewet wordt gewijzigd in dien zin, dat voor de 'benoeming van den burgjemieiesler een aanbeveling van zoo mogelijk drie, personen door den gemeenteraad wordt ingediend. Vol gens den gemclden Raad is 't billijk, dat de gemeentenaren medezeggmg- sebap Krijgen in de benoeming van den 'burgemeester en dat de ltaad eener gemeente geacht kan worden het 'best mtet de belangen van de ge meente op de hoogte te zijn, dus ook van de eisdhjen, die aan den te be noemen 'burgemeester gesteld moeten worden. Aan de Raden van alle gemeenten in ioonis land is verzocht, aan den inbond van dit adres instemming1 le 'betuigen. ZIEBIKZEE. Door God. Rtaten is benoemd tot lid der commissie van aanslag voor de inkomstenbelasting, standplaats Zierikzee, de heer G. L Klompe te Ouwerkerk, ter vervanging van den heer C. J. van den Bout, die overleden is In de Vrijdag j.l. alhier gehou den buitengewone vergadering van aandeelhouders (lor N.V. Cichorei- fabriëk „De Kapel" werd besloten tot hel bouwen van een ciehoreidrogerij te Haamstedewaartoe aan den bouwkundige J. Hoogenboom te Re- nesse, naar werd medegedeeld, op dracht zal worden gegeven, om voor de a.s. campagne gereed te zijn Da «.taking in da t anaportbaddjvan. Men schrijft ons uit Vlissingen: Zooals ons uil een onderhoud met één der bestuurders van de aftleeling van de federatie is gebleken, hebben de havenarbeiders alhier met alge- meene stemmen besloten te blijven doorwerken tot het hoofdbestuur t» kennen geeft, dat de staking zich moet uitbreiden tot andere havens dan Rotterdam en Amsterdam. Wel werd beJoten, ook na aandrang van de havencommissie uit den gemeen teraad om dit wiel te doen, geen sche pen te lossen, die anders naar een der havens, waar wel gestaakt wordt, gaan. Dc directie der „Zeeland" heeft de arbeiders een verhooging aangeboden, maar deze verhooging is afgewezen, omdat men meende, de actie geheel aan liet hoofdbestuur te moeten over laten. RENESSE. Tot ontvanger der dir. belastingen enz. alhier, is benoemd dc heer J. A. Grob, thans waar nemend ontvanger dier zelfde mid delen te Ter-Apcl. OOSTERLAND. In de op Vrijdag gehouden vergadering van ingelan den van den polder Ooster- en Sir- jansland zijn op de lij'st van aanbe veling voor dijkgraaf geplaatst de heeren L. J. van Vessem, A. v. llccve en Joh. de Weeze. Tot tijdelijk polderbode is be noemd dc heer A. de Vin van Sir- jansland. BRUINISSE. Mej. C. E. Elenbaas, geh. alhier, giedipl. verpleegster in liet ziekenhuis a/d. Cool singel te Rot terdam, is benoemd tot Wijkverpleeg ster te Oud-Beierland. ST.-FILIPSLAND. Benoemd tot agent van politie te Gorinchem de beer Th. Bossers alhier. VLISSINGEN. De patrnonsvereeni- ging ir, de 'bouwvakken alhier heeft opi een schrijven van de afdeeling Landelijke federatie vnn Bouwvak arbeiders geantwoord, dat zij geen loon verhoogt vóór het landelijk con tract hekend is, terwijl zij de verant woording van 't toepassen van scher pere middelen aan de federatie over laat. Rechtzaken. ZIERIKZEE, 16 Febr. Door den kantonrechter zijn op 11 Febr. j.l. veroordeeld wegens: Het jagen in eens anders jachtveld zonder schrif telijk bewijs van vergunning van den eigenaar op het jachtveld: A. de C., 31 j., koopman Ie Z.zee, bij verst, lot f 10 bi., s. 5 d. li.; W. A„ 36 j., caféhouder te Z.zee, bij verst., L»l t 10 bi., s. 5 d. n. Met kunstlicht iemand bij het opsporen van scha delijk gedierte 'bij staan: P. Th., 40 j., arbeider te Haamstede, tot 1* 40 bs. 10 d. n„ met verbeurdverkla ring van de niet irr beslag genomen carbidlnntaarn en bevel tot uillevc ring of te 'lietaltn f 5, bij niet- vol doening te vervangen door 5 d. li. Ilel delven van konijnen op eens an ders grond, zonder schriftelijke toe stemming van den rechthebbende W. Tb, 44 j„ arbeider te Haamstede (recidivist), tot 3 d. h. Door middel van kunstlicht schadelijk gedierte op sporen: J. van D., 26 j„ landbouwer le Renesse, bij verst., tot f 5 b„ s. 5 d. h„ met verbeurdverklaring van liet in beslag glenomen konijn. Iemand bij! het opsporen van scna- delijk gedierte bij staan: W. van D., 33 j., landbouwer le Duivendijke, hij verst, tot i 5 hl., s. 5 d. h„ met ver beurdverklaring van de niet in be slag genomen carbidlautaarn, met be vel tot uitlevering of te bel alen f 5, bij! niet voldoening te vervangen door 5 d li. Het ;iich in kcnlijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren w'e'»1: A. W. D., 20 j„ ar beider le Oosfcerland, bij verstek. Int f 15 1)., s. 10 d. li.; A. J. van V., 63 j., werkman te Z.ztee, bij verst., tot f 15 b., s. 10 d'. h. Overtreding Mo tor- en RijlwielwietA. van S., 37 j., slager te B.'haven, bij verst, tol f 5 b, s. 3 d. h.; M J. der W., 44 j.. landbouwer te Kerkwerve, tot f 3 lx, s. 1 d. h.; J. A. de W'„ 19 j., arbei der te Dreischor, bij verst., tot f 3 b, s. 3 d. h. J. H„ 20 j„ land bouwer te Dneischor, bij verst., tot f 5 lx, s. 5 d. h.; J. L. V., 21 j., landbouwer te Noordgouwe, tot f 0,50 b, s. 1 d. Ti.; S. de V., 26 j„ land bouwer le Niëuwerkerk, hij verst'., tot' f 5 b1., s. 5 d. h.; L. den B„ 19 j., zonder beroiep te Z.zee, bij. verst., lot f 3 o., s. 3 d. h.; A. de V., 24 j„ timmerman te 's-Gravendeel, bij ver stek, tot f 3 b.. s. 3 d. h. J H„ 30 j., broodbakker le Z.zee, bij verst., tot f 3 b„ s. 3 d. h. Te Zierikzee den openb. weg bezigen als standplaats van gcederen: A. K. V., 32 j„ bier handelaar te Z.ziee, bij verstek, tol f '1 b, s. 2 d. li. Het zonder de vereischte jachtacte in het veld pogingen doen om wild le bemachtigenB. P., 62 j., visscner le Z.zee, 'bij! verst., tol f 10 b, s. 3 d. h. Het delven van konij nen lOip eens anders grond zonder schriftelijke toestemming van den rechthebbende: J. J. K., 28 j„ arbei der le Burgh, lat f 2 lx, s. 2 d. b Vervoeren van wild in open jachttijd builen openbare wegen en voetpaden niet gedekt door een jachtaclc of kos- lelooze machtiging tot vervoer: M. L. J., 41 j„ schi'ppelr te Bruinisse, tot f 1 bs. 2 d„ met Verbeurdverklaring van het in beslag genomen haas. Vis- scherij-overtreding: H. D.. 53 j„ schil der le Oostierland, tot 2 b. van f 3, s. 3 d. n. voor iedere b., met ver beurdverklaring van de inbcslagge- nomen aal korf. Door middel van kunstlicht schadelijk gedierte opspo ren W. F. P. van Z., 22 j„ arbeider le Haamstede, tot f 15 'b„ s. 5 d. n„ met verbeurdverklaring van het in beslag genompn konijn. Een vuur wapen binnen hiel Rijk in Europa afleveren: M. J. van der K., 29 j., schipper te Burgh, tot f 10 lx, s. 10 d. h. Straatschenderij: J. A. van der C„ 16 j„ veld arbeider te Burgh, tot f 10 'b'„ s. 2 w. t.sch. Het zich in kenlijken staat van dronkenschap 'be vinden op den opjenbaren weg (bij herhaling): J. J. van S., 52 j„ los- aiijeidcr te Zierikzee, biji verst., lot 3d. h. Het jagen in gesloten jacht tijd: F. van den B. CFz., 49 j„ land- bomversknechl te Zonnemaire, bij verst., bot f 3 lx, s. 3 d. h. InvalHltiitiwat. Wegens het niet plakken van zegels oor de uitvoering van de Invaliditeits wet ie voor den rechter te Heerenveen tegen K. V. aldaar f 20 boete of 20 dagen heohtenis geëischt, en tegen zijn zoon wegers het niet voorzien zijn van een rentekaart, f 10 boete of 10 dagen heohtenis. Post- en Telegrafie. De direoteur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat in Zeeland met ingang van 15 Febr. 1920 de volgende poet- en telegraafkantoren op Zon- en feestdagen ook voor den telefoondienet, eleohts van 8 v.m 9 v.m. zullen zjjn opengesteld: Brouwershaven, Bruinisse, Bt-Maartensfijk- Deze openstelling geldt, wat den telegraaf en telefoondienst be treft, mede voor de hulpkantoren, Haam stede, Noordwelle en Beneese. Onderwas. In de Vrijdag te Serooskerke gehouden raadsvergadering is tot onderwijzeres aan de O L. school aldaar, benoemd mej. M. v d. Harst te Middelburg De heer J. Stelwagen, onderwijzer aan de Chr. Sohool te Hedel, verlaat met 1 April het onderwijs, daar hij een benoeming ontving tot inepeoteur der A'damsche Maatsohappij van Levens verzekering voor de provinoie Zeeland. Naar wig vernemen zal de Chr. School te Nieuwerkerk zoo spoedig mogelijk met een lokaal worden vergroot. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Elbnrg J. C. Klomp te Rijnen. Te Ootthem J. J. G. Karres te Hazerswonde. Aangenomen: Naar Tail (toez) D. J. Lazonder te Ankeveen. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar Bedum (A), H. Hummelen te Breda. Bedankt: Voor Pennekom J. H, Don ner te Breda. Geref. Gem. BeroepenTe Dordraeht G. van Reenen te Gouda.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1920 | | pagina 1