Zierikzeesche Nieuwsbode Woensdag 28 Jan. 1920. (zierikzeesche courant). dÏÏ" itïS6 ABONNEMENT: Prijs pe- 3 maanden f 1.60. franco p*r post ƒ1,80 Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 6 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. ADVERTENTIËN: van 13 regels 60 o>g., Tan 4 regels en daarboven VO ets. per regel. Reclames 30.ctn. p. regel. Rij contract belangrijke korting. Nü. 10422, Inzending op den dar? van uit Ultg.-HooMr. A. FRARKEL R»™ vWir '2 or«- B U I T E N L A N D. De verdedigers van het Nauw van Calais. Maarschalk Foch is le Galais aan gekomen oin de plechtigheid bij le wonen van de eerste steenlegging van het gedenkteeken, dat opgericht zal worden op kaap Blanc Nez, ter ge dachtenis aan de Fransche en En ge lsche soldaten en mal rozen, die aldaar gedurende den oorlog geval ley zijn als verdedigers van het Nauw van Galais. De nood te Weenen. Te Weenen blij It de hongersnood nijpen. Vrijdag van de vorige week hebben 70.000 menschcn den geiiee- len nacht voor de markthallen ge wacht om er 'soCnlends bij le zijn als de verkoop van gezouten vteescii begon. Elk zou een rantsoen van een half pond kunnen krijgen. t Vleesch, zegt Renter's correspondent, was van minderwaardige kwaliteit en nauwe lijks geschikt voor mensohelijk voed sel. Np dan drank, da tabak. Nu in de Ver. Stalen .,dc demon Rhum" schijnbaar overwonnen en lot machteloosheid gedoemd, komt „de duivel Nicotine aan dc beurt. De Senaat van den Slaat Zuid-Ca rolina heelt een wetsontwerp aange nomen, waarbij het rooken in de eet zalen van nötels en in andere open bare ruim left wordt verboden. De Turken blij von In Europa. Naar de Sun uit Parijs verneemt, zijn de geallieerden overeengekomen den Turken le veroorloven in Europa le blijven. Clemenoeau. Volgens dc Ilumanitê zou Clemen oeau cenigen tijd geleden met liet oog op een verkiezing lot president van de republiek, liet plan opgevat neb ben in liet huwelijk te treden en wel met de gravin d' A...., de weduwe van een senator, waar naar dc aan duidingen van de HumanUè de gra vin d'Aunay, mee bedoeld wordt. Vol gens hel socialistische blad zal het huwelijk waarschijnlijk toch door gaan. Da Spaanaohe griep te Boedapest. Dr. Sïftbote te Boedapest heeft tegen een redacteur van de Pester Lloyd ge zegd, dat de Spaaneche griep voor tien tot twaalf dagen weer in Hongarije is opgedoken. Te Boedapest is seuert zes dagen hst aantal ziektegevallen per dag van 11 tot 71 gestegen. De ziekte is nog kwaadaardiger dan bij de laatste epidemie, wat een gevolg is van de onvoldoende voeding, kleeding en verwarming. De overheid neemt buitengewone maat regelen. Aardsohokken ter Westkust van Noord-Amerika. Te Seattle zijn drie aardsohokken ge voeld. Te Bellingham braken de glazen en kwamen er scheuren in de steen- muren. In Vancouver, Victoria en andere steden in Britsoh-Columbië waren even eens aardsohokken gevoeld. Uit Japan. Twaalfduiaend studenten van de universiteit te Tokio hebben een demon stratie voor algemeen kiesrecht gehouden. In een orkaan ter hoogte van Basebo zijn 40 motorbooten vergaan, 300 visiohers zijn verdronken. Opstandig Ierland. Naar de correspondent van de Times te Dublin meldt, is er een afsohuwelijke misdaad gepleegd nabij de stad Kilior- glin in het graafsohap Kerry. Ken troep gewapende mannen drong de woning van den landbouwer Maug&n binnen, dien zij knevelden. Daarop sneden zij hem met een groote sohaar, zooals voor 't snoeien van hagen worden gebruikt, de ooren van het noofd. De vrouw van den landbouwer, die dit moest aanzien, werd door de bandieten verhinderd om haar man te hulp te komen. MaDgan's toestand is zorgwekkend. Politie en soldaten stelden later een onderzoek in, maar tot dusver is geen van de daders gevat. Millletnendiefstal, in kronio. In den naoht van drie-en-twintig Januari zijn uit het Kunsthistorisch Museum te Weenen gestolen de gouden, met brillanten gezette maarEchalkstaven van keizer Franz en hertog Karei Alexander van Lotharingen, verder een groot aantal gesnedem steenen uit de 18de eeuw, ivoorsnijwerk en waaiers, alles bij elkaar voor ettelijke mlllioenen kronen. Ds pest ts Moskou? De Deutsche Allgemcine Zeilung ver neemt uit Helsingfors, dat, volgens een draadloos bericht uit Moskou, de sovjet autoriteiten naar Twer verhuizen, daar Moskou door de pest bedreigd wordt. Een eanslag op Erzberger. Men heeft voor Krxberger de mooiste reolame gemaakt, die hfl weneohen kon. Men heeft op den minister twee revolversohoten gelost en hem lioht ge wond. Het zal wel niemand verwonderen, dat de geweldige actie, die door de recht sohe partijen tegen den Rijks minister van fiaanciën Is gevoerd een jongen heethoofd ervan heeft overtuigd, dat het voor Duitschland noodzakelijk was Erzbeiger uit den weg te ruimen. De 20-jarige vaandrig, die de poging tot moord heeft gepleegd en een tweede gra»f Arco wenschts te worden, heeft sleohts bereikt, dat hij, nadat zijn poging mislukt was, afgeranseld en in de ge vangenis werd gestopt. Over de daad zelf is niet heel veel belangrijks ta vertellen. Brxberger kwam om half drie uit het gerechtshof van Moabit en stapte in zijn auto. Op dat pogenblik schoot een jongmenscli van zeer korten afstand met een revolver op den minister, die in den rechter- sohouder werd getroffen. De aanwezige getuigen ranselden den jeugdigen moor denaar af en gaven hem aan de agenten over, die hem in het gereohtshof binnen brachten, waar hij onmiddellijk werd ondervraagd en verklaarde de 20-jarige vaandrig Oltwig von Hirsohfeld te sjjjn. Zijn vader is ambtenaar bij een bank. De dader is geruimen tijd aan het front geweest. Hij wilde Brzberger uit den weg ruimen, omdat hij in hem een voor Duitschland verderfelijk mensoh zag. De Typhu8-epidemie In Ooat-Galioië. De Lokal Anzeiger verneemt uit Weenen, dat de Galioisohe afgevaardigden in den Poolschen Landdag te Warschau hebben geïateipelleerd naar aanleiding van de typhus-epidemie, die in Oost-Galicië woedt. Ken der redenaars beweerde, dat de bevolking van Ooat-Galioië uitsterft en dat er dorpen zijn. waar niet één levend wezen meer is De Poolsehe re- gearing blijft echter volkomen passief tegenover deze treurige toestanden. De hospitalen krijgen geou brandstoffen. De ontsmettinzsdieneten staan stil bij gebrek aan kolen en alle middelen ontbreken om de epidemie te bestrijden. In Stanislau liggen de zieken in de hotels. Dt diamant van het Neodlot. Wanneer een dynastie ten val is ge- braoht, worden er, naast de reëele, ook meer geheimzinnige oorzaken gezocht. Som» diept men een oude voorspelling op, of weet te vertellen van het fatum, verbonden aan één of andere relequi, in het bezit van een bepaald geslacht. Over mysterieuze invloeden op het noodlot van de Hohenzollerns zijn ver schillende verhalen in omloop, waarvan wellicht het interessantste dat van den Balomo-diamant is. Hoeveel er waar is van deze geheimzinnige geschiedenis, valt moeilijk te zeggen, we geven haar uitsluitend om der curiositeits wille. KoDicg Salomo dan, bezat een praeh- tigen diamant, dien hij, bekoord door de sohoonheid van de koningin van Scheba, aan de vorstin cadeau deed. Aan de eene zijde werd op den steen het „heilig teeken" van den wijzen koning aangebracht, aan de andere zijde een rrotto van de koningin van Scheba Da diamant had een zeer groote waarde, en het gerucht hiervan drong door tot Perzië, waar de nomadenkoning El- Bakin II besloot een aanval op Scheba te wagen. De troepen van de sohoone koningin werden verslagen, zij zelve mishandeld en vermoord, en de woeste nomaden- koning ontrukte het kostbaar juweel zelf aan de vorstiu. Waarop deze in haar laatste oogenblikken profe! eerde, dat de diamant iederen drager onheil zou bren gen, zooals hij ook haar onheil had gebraoht. Bn ziet BI Hakin werd 2 weken later door een sluipmoordenaar gedood. Wat er van het juweel werd, is niet bekend. Bbuwen gaan voorbij, het ridder- tijdperk breekt aan, en de markgraven van Brandenbnrg breiden door de kraoht van hun zwaard hun gebied steeds uit, later zal het kleine Brandenburg den maohtigen staat Pruisen worden. Een der eerste markgraven viel met een bende ruiters in Bilezië, en ving een Joodsch koopman opdie vergeefs traohtte te vluchten- Hij werd aan den lijve onderzocht, en op hem rond men een praohtig juweel dea Salomo- diaraant De man wraraohuwde den markgraaf den steen niet te dragen, daar bij anders aan zijn noodlot niet ont komen zou. Do markgraaf vertoornd over de „brutaliteit van den jood", liet hem ter dood brenger), aldua de traditie van den noodlot's steen hand havend Ben paar maanden later sneu velde de BrandenburgerMaar de steen bleef in de familie, al wachtten alle Hohenzollerns zich er voor, hem te dragen. Thans komt de laatste phase van het verhaal. Wilhelm II stond er op, dat de prachtige diamant in de Pruisische kroon gezet zou worden. Tevergeefs moet de voormalige schat- kamerbf heerder van de Pruieisohe dynastie, graaf Zunkelhorn, Wilhelm met nadruk gewaarsohuwd hebben. Het antwoord van dea Keizer luidde: „Ik ben hesrecher bij Gods genade en door den wil van het volk Mijn dynastie zal duren tot in eeuwigheid, en geen stuk diamant kan dat ver anderen". Zoo kwam de Balomo-diamant in de Pruisische kroon die den Hohen zollerns door het Fatum ontrukt werd Aldus is het verhaal van 't Noodlote juweel, schrijft 't Hdbl, en wanneer het geheel of gedeeltelik gefantaseerd is, dan is het toch aardig gevonden. BINNENLAND. B9ter en goedkoopar brood. Volgen8 de R. K. Bakker is de moge lijkheid groot, dat, indien de Neder- landsahe regeering een flinke hoeveel heid Noord-Amerikaansch meel con- traoteert, uiterlijk met Paschen hier brood gebakken kan worden van de kwaliteit als vóór den oorlog. Tevens is uit officisele stukken g"- bleken, dat een verlaging van den broodprijs met 10 pCt. binnen eenige weken mogeljjk is. Torenbrand te Zntphen. Manndagnaoht om half óén is de be roemde Wrjnhuistoren te Zutphen afge brand. Door dezen brand is ook het klokkenspel van Hemony vernield. Ann blu8schen viel niet te denken. Het museum en 'ttelefoonkantoor onderden toren zijn door water beschadigd. Voortvluohtig. 8inds eenige weken wordt te Halste ren vermist zekere J. Konbezoldigd rijksveldwaohter en oud havenmeester van den Auvergnepolder. Hij wordt ver- daoht gedurende tal van jaren haven gelden te hebben geïnd, zonder deze af te dragen. Men spreekt van 6 10 dui zend gulden. Vermoedelijk heeft K. de wjjk naar België genomen. De vliegtooht naar India. Naar het Vaderland verneemt, heeft de vlieger A. Pioard zich tot den minister van waterstaat gewend met het verzoek, in aanmerJring te mogen komen voor den steun, welken de regeering heeft toegezegd. De heer Picard heeft iü Fransehen militairen dienst gevlogen. Daarna was hij korten tijd als instruoteur van den marine-lnohtdienst op De Koay bij Den Helder werkzaam. Zeewater nis drinkwater. Het water der Sohelde-armen, dat een vrij groot zoutgehalte heeft, is dezer dagen ten gevolge van massa's water, die van de boven rivieren afstroomden, over 'n groeten afstand tot aan 't einde der Grevelingen tnf;iy,b«n Schouwen en Over Fiakkee drinkbaar geweest. Veertig jaren geleden heeft zioh hetzelfde voorgedaan; toen hebban sommigen voor de merkwaardigheid er koffie van gezet, die zich zeer goed liet smaken. Een korte spoorwegverbinding Vli8elngen—Antwerpen. In een gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel te Viiseingen werd besloten aan den Minister van Waterstaat een adres te richten, waarin er op wordt gewezen, dat, alsderieuwe havens voltooid zijn, het streven moet sfjn, deie reudabei te maken en dat de Kamer daarbij in de eerste plaats deükt te vorkrijgen, dat de Antwerpsche kan toren, die schepen naar de Vlirsingsche haven dirigeeien, waarvoor het niet loonond ia de lange, in den winter moeilgke reis naar Antwerpen te maken, dus in de eerste plaats zeer gToote schepen, die slechts passagiers, post en pakketten hebben af te geven. Ia dit verband is een korte en scelle verbin ding per spoor tussohen Vliesingen en Antwerpen gewensoht, waartoe noodig zou zijn een ljjn van af de Ooster- Boheldedam naar Antwerpen, welke verbinding ook uit anderen hoofde voor Zeeland en Westelijk Noord Brabant van groot belang zou zijn. Waar de Minister herhaaldelijk getoond heeft, de belangen der Zuidelijke proviroiën te willen navorderen, beveelt de Kamer deze zaak met vertrouwen bij hem aan. Nederland mandataris over Armenië? Men meldt aan dc N.Crt.: liet is bekend, dat nog nllerminsit als vaststaand mag worden aange nomen, dat dc Ver. Stnjtcii het man daat over Armenië zullen aanvaar den, maar wat men in Nederland waarschijnlijk niet weet is, dat in dat geval het mandaat aan Nederland zal worden aangeboden." Die N. Crt. herinnert er aan, dat vlak vóór het uitbreken van den oor log de reorganisatie van liet bestuur over Armenië zou worden toever trouwd aan Nederlanders, dc heeren .Westenenk en Torley Duwel, die ech ter tengevolge van liet uitbreken van den oorlog hun taak niet konden vervullen. Uit Stad en Provinoie. Buitengewoon kunstgenet. ZIERIKZEB. Maandagavond word het in ons blad aangekondigd liefdadigheids- oonoert voor de noodlijdende bevolking van Oostenrijk door de veertienjarige Blse Hilger, met medewerking van haar zusters Marie en Grete, in de Concertzaal alhier gegeven. De zaal was flink bezet. Het plaatselijk comité der Katholieken was zoo welwillend geweest de zeven hier vertoevende Joodsoke kinderen nit Weenen tot bijwoning van het concert in de gelegenheid te stellen, waarvan deze met graagte en met dankbaarheid hebben gebruik gemaakt. Al direot bij no. 1 van het programma was een onberispelijke eenheid van rithmiek op te merken Wat een har monie in samenklank en wat wbs het klaverblad aan en met elkaar vertrouwd. Als soliste was Else op haar cello eerig en we gelooven, dat zij. als men den leeftijd in anumerkiDg neemt, dom- niemand is te evenaren. Haar Chopï Nocturne was praohtig gezongen en de teohniek in de Blfentanz was onberispe lijk. Waar bleef eohter de Serenade v*n Popper? Marie als solo-violiste gaf ons variaties van Pagan ini op de G-sncar, in plaats van het op bet programma geplaatste oonoert van denzelfden oomponiBt. Ofsohcon zeer meesterlijk gespeeld, was het voor ons wei wat teleurstellend, omdat we liever de viool in haar geheel hoorden, inplaats slleen op G, die niet zoo'n schoon geluid liet hooren. No. 4, variatieB voor oello bestond uit een berg van technisobe moeilijk heden, als: toonladders, staooati, flageo letten, ootaven en alles werd glansrijk overwonnen te voorsohjjn gebracht. De pianiste Grete (waarom speelde zij geen solo) was niet minder geniaal aan gelegd dan haar zusters. Wat speelde zij artistiek, al direot in de variatie van het trio, en hoo muzikaal liet ze zich in alles wat xe speelde, kennen. Ook hear onze warme en dankbare hulde. Ben opmerking betreffende de regeling. Beter waren da instrumenten tot hun recht gekomen, vóór inplants van op het loon eel en ware de vleugel beter gestemd geweest, dan was oas gehoor daardoor niet onaangenaam aangedaan. Het publiek, dat van begin af tot het einde toe met de grootste aandacht luisterde, was in extase over het heerlijk kucstgecot en juichte vele malen het jeugdig, talentvol drietal geestdriftig toe. S. K. BROUWBBSHAVBN. Vrijdag hield de afdeeling Brouwershaven van den Bond voor BtaatspensionneeriDg eene algemeene vergadering in Hotel Ringel- ber*. Aan de hand van de broohure van Perio over de vrijwillige ouderdomsver- zekering werden de aanwezigen over dit onderwerp uitvoerig ingelicht. Naar aan leiding daarvan werd bet bestuur opge dragen de 55- tot 65jarigen, die daarvoor in de termen vallen, op te wekken zioh zooveel mogelijk vrijwillig te verzekeren, om ta voorkomen, dat deze menschen door onwetendheid op 65-jarigen leeftijd de drie gulden uitkeering zullen missen. De aftredende bestuursleden J. Provoost, P. Ringelberg en W. H. Ittmann, wer den bij aoolamatie herkozen, evenals de bode C. Klaasse. Voorts werd 't besluit genomen iemand uit te noodigeu om de Invaliditeitswet en de vrijwillige ver zekering in een openbare vergadering toe te liohten. RRUINISSE. Onder zeer veel be langstelling werd j.l. Vrijdagmid dag door den heer N. J. Baslmeijer, flioafd der bizondere school alhier, zijn laaitsten schooltijd aan die inrich ting doorgebracht Door den heer II. Slot, arr. schoolopziener, Van Rhcc, voorzitter van het bestuur, ds. Wnnr- denburg, S. Ilagc, burgem., werd dc 'scheidende onderwijzer gcnuldigd en liem dank gezegd voor al wal door hem in het belang van het onder wijs en de opvoeding der jeugd was verricht Dc leerlingen zongen 'hun onderwijzer toe en namens hen werd hem een enveloppe mét inhoud over handigd om daarvoor een schrijftafel te koopfin. Het bestuur bood hem als zichtbaar bewijs van waar doering een kachel en een wandelstok met zilveren knop aan. Zichtbaar aange daan door zoovele bewijzen van aeli- Hing en toegenegenheid, dankte dc heer Baslmeijer allen, die hem had den willen huldigen en zeido, dat hij Bruinisse nooit zou vergelen. De heer Van Rhce eindigde met dankgebed. De kinderen werden onthaald op een stukje kwalta. De heer J. Kik en J.b Slein Wz., beiden alhier, zijn benoemd tot agent van politic, resp. le Middelburg en te Rotterdam. Zaterdagavond werd een verga dering gehouden in hel hotel „Storm" van de ver. „Algemeen Schippers- en Visschersbelang Na voorlezing en goedkeuring der notulen deed de .pienningim., de heer J. dc Koning, rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer. De rekening werd In de beste orde )>e vonden en den penningmeester daarvoor dank ge bracht. Vervolgens werd overge gaan lot de benoeming van twee leden van het bestuur, noodig ge worden door de periodieke aftreding v,an den lieer Iz. Jumelet Wz., voor zitter en den heer I. Jumelet Sz. De Voorzitter deelt mede, dat hij in geen geval een herbenoeming aanneemt. Gekozen worden nu de heer C. Hoo- gerheide als voorzitter en Math. Ju melet Iz. Door het bestuur wordt mededeeling gedaan van hetgeen ge daan is in zake de aan te leggen Rijks-vluchthaven. Door adressen aan den Minister is medewerking! verkre- gei van den gemeenteraad van Brui nisse en de veneeniging „Schiiltev.aer". Ook wordt mededeel ing: gedaan van de conferentie met den heer De Muralt, met betrekking tot de pacht te tal ing, Rijks-vluchtnaven en ver- waterplaatsen. Besproken werden in de vergade ring de pachtbetaïing, de uit- en in klaring der mosselschependoch daar er nog slechts een gering aantal leden tegenwoordig is, wordt besloten een en ander lol een volgende ver gadering aan le houden. De vborz. bedankt de vereeniging voor het ge schonken vertrouwen en wensen t haar onder de leiding van 't gereorga niseerd bestuur 'n zegenrijke werking toe. De secretaris, de heer W. van, dén Berg, bedankt den voorzitter namens dc leden voor al wat door hem in het belang der vereen iging is gedaan. 8TAVBNI88K. Zaterdagavond was het eohtpaar C. v. O. alhier ter ruste gegaan iu de woonkamer, waarin een brandende kanbel. Deze sohijnt geheel of te veel afgesloten geweest te zijn. Den voleenden morgen bemerkten de bnren, dat de onde luidjes nóg niet opgestaan waren en na in de woning binnengedrongen te zijn, troffen zij man en vrouw door kolendamp bewusteloos in bed aan. Spoedig werd geneeskundige hulp ingeroepen. Bij het afzenden van dit berioht is de vrouw bijgekomen, maar de man nog steeds bewusteloos, BT -ANNALAND. Donderdag hield de kolenbond „Ons Belang" zijn algemeene vergadering ten hnizo van den heer W. Rijnberg. Na opening der vergadering door den voorzitter, las de secretaris de notulen voor, die onveranderd werden vastgesteld. Daarna las de boekhouder het verslag voor van den toestand over 3919 en deel hij rekening en verant woording over het jaar. De veresniging telt nu 297 leden, 't vorige jaar waren er 58 nieuwe bijgekomen. De rekening floot met eer. batig saldo van f889,03* en met het batig saldo van 1918 er bij met een van f 1210.28. Do veorz. deelde nu mee dat het bestuur besloten had aan elk lid gratis 60 Kg. turf te ver strekken, wat natuurlijk met 't meeste genoegen vernomen werd. Als vice-voorz. werd gekoien de heer M. J. Heijboer. in plaats van den ver trokken heer Scherpenisse. Verder werden herkozen de voorz., de heer J. W. Blen- baas en het lid van den raad van toezioht, de heer A. Goedegebuure At Jr. Als plaat9verv. bestuurslid werd herkozen de heer L. Polderman en gekozen de heer Gosdegebuuie. Het salaris van den boekhouder werd verhoogd van 65 tot 100 gld. Nieuwe leden kunr.en zich tot 15 Febr. aanmelden ea moeten een inleg- geld van f 2 betalen. Bij de rondvraag werden nog twee zaken besproken en toen sloot de voorz onder dankbetuiging aan de meer dan 90 aanwezigen, de verga lering. THOLEN. De heer W. Gebraad, smid alhier, hai Maandagmorgen het ongeluk, eeD bakje carbiet dragende, in aan raking te komen met een gaevlam, Beu hevige ontploffing volgde, waarbfl de heer G. deerlijk gebrand werd in het gazicht en aan de handen. Ook dé zoon, die toesnelde liep nog enkele brand wonden op bij hat dooven der vlammen. Door dokter De JoDg werd de eerste geneeskundige hulp verleend. Rechtzaken. ZIERIKZEE, 27 Jan. Door de arrond.-rechtbank zijn heden ver oordeeld: K. van D.. huisvrouw vnn M. D., 40 jaar, zonder beroep, wo nende le Zierikzce, lol 1 m. voorw. ^ev.slr., met een proeftijd van 3 j., met vrijspr. van hetgeen niet is be wezen verklaard, wegens 'L voortgezet misdrijf van heling. Eisch I maan den onvoorw,aardel. Voor bekl. was als raadsman opgetreden nir. J. A. G. van Heusde. J. C., 67 jaar, schaap herder. wonende te St.-Annaland, lol 1' 10 b., s. 10 d. li;, wegens eenvou dige beleediging, aangedaan aan een ambtenaar, gedurende de rechtm. uil oefening zijner bediening. Eisch 2 w. igev.str. W. F., huisvrouw van J. IE, 33 j., arbeidster, wonende le Nieu- werkerk, tol f 5 b., s. 5 d. h„ we gens mishandeling. Eisch f 15. F. de W., 43 jaar, senipper, wonende te Yerseke, tót f 25 b., s. 25 d. li., met verbeurdverklaring van de in beslag genomen steenkolen, wegens ve.rl>o- den vervoer van goederen. Eisch 1' 50. AI. R. H., 26 jaar, koopman, wo nende te Zierikzce, lot f 5 b., s. 5 d. 1l, met verbeurdverklaring van de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1920 | | pagina 1