Z.zeesche Nieuwsbode 421e Staatsloterij. B IJ VOEGSEL behoorende bij de van MAAN0A6 8 SEPTEMBER 1919, no. 10362 Rechtzaken. ZIERIKZEE, 3 Sept. Door den kan tonrechter zijn heden veroordeeld we gens: Het zich in kennel if ken' slaat van dronkenschap beoinden op den openbaren wee/: C. B., 30 jaar, ar beider te Zierikzee, bij verstek. Lot f 10 b., s. 10 d. h.; j.'j. van S„ 52 jaar, werkman te Zierikzee, bij ver stek, tot f 10 b., s. 10 d. h. S trooper ij P. K., 15 jaar, zonder beroep te Zie rikzee, lot f5 b., s. 1 w. tuchtschool. Op den openbaren weg, een mat uit kloppen tusschen 'smorgens lt Uur en 's avonds 10 uur: M. van V., 19 jaar, hofmeestersbediendc le Zierin- zee, bij verstek, tol f5 b., s. 5 d. h. Overtreding van de Boterwet; M. v. d. K., 33 jaar, winkelier le Zierikzee, tot i'5 b., s. 5 d. li. In staal van 'dronkenschap in het openbaar de oiklp verstoren: C. J. K., 29 jaar, "werkman le Zierikzee, lot f 10 b., s. 5 d. 'h. Zonder daartoe gerechtigd le zijn loopen over eens anders grond, waarvan de toegang op voor hun blijkbare wijze door den rechtheb bende was verboden: J. J. K., 27 jaar en A. J., 22 ja,ar, arbeiders, wonen de te Burg'h, ieder lot f 1 b. s. 1 d. h. Overtreding van de motor- en rij wiel wet: .T. A., 18 jaar, reiziger le Zierikzee, bij verstek, tol f .'3 b1., s. 3 d. Ji.; A. B., 20 jaar, arbeider tc Zierikzee, bij verstek, lol f 3 fr., s. 3 d. h.; H. A., 18 jaar, conducteur bij de R. T. M, te Brouwershaven, bij verstek, lot f 3 b., s. 3 d. h.; D. B., £1 jaar, arlieider le Bruinisse, bij ver stek, tot f3 b., s. 3 d. h.; P. van A., 21 jaar, arbeider le Zonnemaire, blij verstek, Lot f3 b., s. 3 d. li.; P. de B., 22 jaar, arbeider le Zonnemaire, Dij verstek, tolJ f3 'b., s. 3 d. li.; J. V., 27 jaar, electricien te Zierikzee, tot f5 b., s. 1 d. li.C. J. B., 17 jaar, landbouwersknecht te Zonnemaire, lot ÏT b., s. 1 w. luchtschojol; J. van der W., 17 jaar, landbouwer te Zie rikzee, tot f 0,50 b., s. 1 w. luöht- sdliool; I. C., 60 jaar, stalknecht te 'Zierikzee, bij verstek, tot f3 b., s. 3 d. h. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vlaardingen, A. Luteijn te Hasselt. Te Benthuizen, D. Plan ting» te Bergambaoht. Te Bohoonre- woerd, H. A. de Geus te Veenendaal. Te Overdinkel (toe*J. F. Ossewaarde, oand. te Njjmegen. Te Horst (Gron J. J. Stam te Welsum. Te Vriezen- veen (toez.), A. D. Meeter te Cillaarshoek. Aangenomen naar Loenen o. d. Veluwe, J. L. G. Gregory te Blokzijl. Te Amiterdam is 78 jaar oud verleden ds. P. J. Komijn, predikant aldaar. De overledene was achtereen volgens predikant te Meerkerk, Njjbroek, RidderkerkZierikzeeLeeuwarden Boharnegoutum en Amsterdam. De be grafenis is Dinsdagmiddag 12 uur op Zorgvlied. Geref. Kerk. Beroepen te Enschedé, B. van der Werff te Dokkuin (A). Bedankt voor Varsseveld, P. H. de Jonge te Hoerde. Voor Waarder (bij Woerden), P. O. de Bruyn te Edam. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Zutphen, D. C. van Btempvoort te Veenendaal. Bulteogswane Algemeen» Vergadering van het Waterschapsbestuur van 8ohouwen, la 'e Landskamer, op Dinsdag den 4 Sept 1911 De voorzitter, mr. A. J. F. Fokker, opent de vergadering. Aanwezig zijn alle heemraden en hoofdingelanden. De lezing der notulen wordt tot de volgende vergadering uitgesteld. Aan de orde is de benoeming van een i ngenieur. Op de voordracht staan de heer A. J. Ilcken uit Raar en jhr. C. Ortt uit Lieshout, i Hoofdingeland J. M. v. d. Bout vindt, dat de voordracht le laat hekend ge maakt is, zoodal de hoofdingelanden geen gelegenheid hadden zelve te in- fonneeren, wie de geschikste eandi- daal is. iiij zou willen welen, wan neer het althans niet indiscreet is, of de voordracht door het dagel. bo- stuur met algemeene stemmen is op gemaakt, en of de inlichtingen, die hel dggelijksch bestuur over dc twee candidaten heeft ingewonnen, van dien aard zijn, dat liet dc zekerheid heeft, dat beide kundige, hoogst be kwame, voor hun laak berekende mannen zijn. De voorzitter: Die absolute zeker heid kan 't dagel. bestuur niel geven. De verkregene inlichtingen, o. a. die van prof. Beerends, waren gunstig. Wat de voordracht zelve betreft, deze is met unanieme stemmen door het dagel. bestuur opgemaakt. De heer Bolle zou gaarne zien. op dat de vergadering in slaat zij tc oordeelen, dat de inform alien wor den voorgelezen. ITij vraagt hiervoor een bestolene, vergadering. Het verzoek wordt ingewilligd. Na dat de openbare vergadering her opend is,v ging men, nadat de hoofd ingelanden Smallegauge en Hanse lot slemopnemers benoemd waren, Lol stemming over. Hel resultaat daar van was, dal de lieer Ticken 15 slem- men en de heer Orl 8 stemmen ver kreeg, zóodal eerstgenoemde gekozen is. Aan den benoemde zal van zijn benoeming worden kennisgegeven. Met 1 October zal hij. in functie treden. Ter tafel komt het voorstel van het dagel. bestuur lol hel voeren van een procedure met den Wesleren Ban. liet dagel. bestuur heeft namelijk, ge lijk de voorzitter mededeelde, nadat de rechtbank zich onbevoegd ver klaard heeft in dit geding uitspraak te doen, omdat naar haar oordeel de zaak behoort tot de con peten tie van Gedep. Stalen, besloten van die rech terlijke beslissing in appèl te gaan. Wpl hebben Gedeputeerde Staten zich thans in afwijking van een vroe gere decisie conpetent verklaard in liet geschil tusschen Schouwen en den Westeren Ban een beslissing le nemen, maar loch in weerwil daar van acht het dagel. bestuur liet ge- iwensclil in hooger beroep tc gaan. In- tusschen kan men een beslissing van Gedep. Staten uitlokken. Uit de discussie, die Jiicrover ontstond en waaraan deelunmen de hoofdingelanden Boogcrd, Van den Bout, Blom, Smallegange, Bolle en Boot, bleek, dat het de bedoeling is, om als Gedep. Stalen Schouwen in hel gelijk stellen, liet appèl tc roy- eeren. De voorzitter gelooft echter niet, dal Gedep. Staten in deze be voegd zijn een beslissing le nemen. Hierop werd bet voorstel van het dtagel. bestuur Smet algemeene stem men aangenomen. De voorzitter deelt mede, dal de volgende algemeene vergadering den 29sten September ten half elf zal ge houden worden. Nadat hij de omvraag nog: eenige zaken van liiiishoudelijken aard be sproken waren, werd door den voor zitter de vergadering gesloten. Een gevaarlijke Poo!.- Tusschen Amersfoort en Utrecht lie vond zich Zaterdagnamiddag in een trein een vreemdeling, die door zijn handelingen de aandacht trok. Na aankomst aan liet Maasstalion te Rotterdam heeft een medereiziger op hem de laandadit gevestigd van den agent van politie Y. de Vries, en zijn vermoeden geuit, dat deze vreem deling een verdacht persoon was. De Vries, in burger gekleed, liep den vreemdeling na, haalde hem in, sloeg daar heide armen om hem heen, om liem te arresteeren en hem te beletten van een wapen gebruik te maken. De vreemdeling rukte zicli los en gaf De .Vries een kaakslag en een stomp tegen de borst; 'de beide mannen raakten vervolgens handgemeen en vielen op den grond. De Vries onder. Dadelijk daarop haalde de vreemde ling zijn browning le voorschijn en loste op den rechercheur 2 scholen. Een kogel drong hem in den buik en een in den schouder. De' Vries bleef liggen, en de dader ging aan den haal. Een paar militairen, met denzelfdcn trein meegekomen, liepen hem na. Zoo naderde de vluchteling 't Oude Hoofdplein, waar juist de rijwiel- agenten I,, van Schaik en C. van Loenen den politiepost verlieten. Van Schaick sprong toe om den vluch teling te grijpen, kreeg een schot in dc lies uit de browning van den vluch teling en viel op straat. Op den grond liggende, zond Van Schaick den vluch teling een kogel uit zijn revolver na, die liem in den rug trof, en' de agent Van Loenen, die eveneens op hem schoot, raakte hem in een dijbeen. Maar de tweern aal getroffen vreem deling rende nog den Haringvliet op., achtervolgd door politie, burgers en militairen. Nu ging het over T Oude Hoofdplein naar de Spaanschckade, waar de man den winkel van Gebr. Scliilte binnenvluchte. Ilij liep door den winkel, een plaatsje over en een keuken binnen, waar hij zich in een kast verdekt opstelde, met de geladen browning in de vuist. De vaandrig Heynis, andere militai* ren, de agenten van politic W. G. Erkeleus en J. van Es en anderen waren hem gevolgd, en nu werd hij gesommeerd zich over tc geven en de handen op te steken. Ilij beloofde uil de kast le zullen komen, mits er niet op hem gescholen werd; op dat oogenblik bleek, dal' hij eenig llol- landsch spreekt en verstaat. Men had blijkbaar met een Pool le doen. Toen daarop de agent van politic Erkelens naar de kastdeur liep om deze le openen, loste de Pool, die door een kier van de deur keek, een schot, voordal de agent van zijn wapen gebruik kon maken, en trol Erkelens in dp onderkaak, welke nagenoeg ver brijzeld is. Erkelens zakte ineen, en de Pool maakte van de ontsteltenis gebruik door de reeds met vijf kogels door boorde kastdeur open le werpen en le vluchten. Ilij liep het plaatsje op, sprong door een glazen deurruit en met de browning in dc hand liep hij den winkel in. Hel personeel stond achter de toonbanken, een brug wachter hief dreigend een staaf op, doch de Pool bereikte de straat, even wel niet voordat een kogel hem door den vaandrig nagezonden, zijn hoofd had doorboord. De kogel kwam er aan het voorhoofd weer uit. Nog hield de vluchteling zich staande. Den winkel uitkomende, zag hij daar onder het publiek slaan een soldaat van de rijdende artillerie. Op dien man, een toeschouwer onder liet pubifek, loste hij een schot. Dc kogel drong den militair in de liinkerharl- kamer en deed hem op slag dood ineenzakken. Even tevoren had dc Pool den agent van politie 2e klasse, J. vail Es, een kogel door een hand gescholen. Op hel oogenblik, dat dc militair dood op straal viel, kwam de agent van politie Verbruggcn aanloopen. hij achterhaalde den vluchtenden Pool op de Spaansche kade en sloeg liem daar met drie houwen met zijn saliel tegen de straat. Bloedend uit vijf kogelwonden in hoofd, rug, schouder, dij en been, en eenige houwen over liet hoofd, werd de overmande vreemdeling ge bracht naar den politiepost aan de Ooslerkade en van daar later per brancard naar het Ziekenhuis op den Coolsingel. Politic te paard en le voel moest hij dit vervoer hulp verlecnen, omdat het publiek den Pool uit de brancard wilde sleepen. De stem ming tegen hem was uiterst verbit terd. De toestand van den Pool is levens gevaarlijk. Hij bevindt zich in hel ziekenhuis onder bewaking van een rechercheur. Tweemaal heeft hij zijn browning leeggeschoten. Vermoed wordt, dat hij gevlucht is. uil hel kamp te Olflenbroek. In een lap, gewikkeld om een van zijn beenen, had hij nog 26 patro nen voor zijn browning verborgen. De heffing ineens. Naar de Tel. verneemt zal de vrij*.- dsmoerAtischa Kamerfraotie binnen enkele dage a een initiatief-ontwerp be treffende een heffing ineexs indienen. Het ontwerp is reeds gernimen tijd in bewerking en xoo goed als gereed. Ernstige trambotsing. Vrijdagmiddag 5 uur 40 was met een gewone locomotief het trammetje naar het Tuindorp Vreeswijk van het station Rotterdam Rosestraat vertrokken. Te 4 uur 15 was van Numansdorp een groote trein met een spoorweglooomotief, poet- bagage en een zevental paseagiersrijtuigen vertrokken. Nabij Hilleslnjs achter den Groene Hilledljk io slechts enkel spoor, zoodat de treinen van Rotterdam bij de kruising 3e Rosestraat moeten wachten, De machinist van het Tuindorp-treintjs meende, dat de weg veilig was en reed in vollevaalt over de bocht. Het is n.l. -noodig, bij do bocht de machine op volle kracht te zstteri, omdat de W9g daar stijgt. Veel uitzicht heeft men er niet. Op dat oogenblik kwam eveneens in volle vaart de trein uit Numansdorp. Een botsing was onvermijdelijk. Met een geweldigen slag, die tot ver in den om trek te hooren was. liepen beide treinen op eik&ar. De groote looornolief van den trein uit Numansdorp doorstond den sohok, doch do daarachter bevestigde bagagewagen werd in het postrijtuig geschoven. Het ba!cm van den eersten personenwagen knapte aid 't ware af 6n de ruiten braken. Het treintje voor Tuiadorp kwam er beter af. AHesn de looomotief werd geheel vernield en hét baloon van het eenige personenrijtuig werd verbrijzeld. De machinist, H. Rietveld, \an den trein van Numansdorp sprong van de locomotief, nadat bij den stcom had afgesloten. Hij kw/un met den sohrik vrij. Zijn stoker, die ook van de loco motief sprong, brak den rechter-enkel. In het geheel zijn er 11 gewonden, van wie 3 zwaar, zoodnt men voor hun behoud vreeBl; het z|jn de machinist •vsn het Tuindorp-treintje K. Avan der Buroh, die in bewusteloozei toestand aaar het ziekenhuis Coolsingel werd gebracht; de stoker B. Ruulo, die een hersacschudding kreeg en wiens borstkas ingedrukt werd en de conducteur van don trein van Numansdorp, J. Gool- 'oergo* te Middelharnis, die in het post- njtuig zat en zeer zwaar gewond uit een /vetelige positie bevrijd moest worden. Deze is inmiddels overleden. Hèt ongeval greep te 20 minuten vóór nes plaats. Van alle kanten stroomden de belangstellenden toe om hulp te bieden. Politie was terstond Ier plaatse om een orde-dienst in te stellen, en ook bevond zich binnen tien minuten op het terrein de afd. Feyenoord van „Eerste Hulp bij Ongelukken", met 3 rijwiel- branoards en2gewonbrancards; verder de vereenigiog Rotterdam, mot 4 bran cards en een transportwagen en een transportoolonne van het Roode Kruis met een verband wagon. De leden van E. H. B. O. verbonden onmiddellijk de gewonden en dank zij de spoedige en doelmatige hulpvereeniging, waren zeer kort d» 't orgeval alle gewonden weg gevoerd Het b'.eek mogelijk de in elkaar go- loopen wagens langzaam naar een zij spoor te trekken, zoodat tegen negen uur de weg weer vrij was, en de dienst gedeeltelijk kon worden hervat. Het ge schiedt herhaaldelijk, sohrijft de Tel., dat met het voorhistorische vervoer middel dor Rotterdamsohe Tramweg- maatsohappij ongevallen plaats vinden; wellicht dat dit laatste inoident, bij dit gevaarlijke en ouderwetsohe vervoer middel, waarbij het le vreezen is dat er drie slachtoffers vallen, een ingrijpen van hooger hand veroorzaakt. Het oa- geval zal dan ten minste nog één lioht- sijde hebben. Ook thans hebben boosdoeners van de ontsteltenisdie in den aanvang heer?chte, gebruik gemaakt om hun slsg te slaan. Een broohe, een ring, een bankbiljet van f 10, en eenige kleinig heden zijn van de hulpbehoevende ge kwetsten gestolen. De commissaris van politie heeft zich met de leiding van het onderzoek belast 0» kroonprinses op Wferlngen. Met den extra-trein kwam de ex- kroonprinses Zaterdag aan de Ewijkslnis. Zij werd daar ontvangen door der» adju dant van fx-kroonprins majoor Müldncr von Mülheim en door den burgemeester van Wicringen, den heer Peereboom. Met de postboot voer het geselschap naar Wieringen, waar men om kwart over twee arriveerde. Op de kale ston den de ex kro >npriri8ez en de eohtge- noote van burgemeester Peereboom met haar zoon. Vier auto's reed het gezel- aohap naar de pastorie vau Oosterland. De ex-kroorprinses houdt verklijf in de pastorie, de jonge prinsjes logeeren bij den burgemeester. Bij de aankomst waren vele menschen aanwezig. Nederland en België. Van be voegde zijde verneamt de N. R. Ct. dat de groote mogendheden tot overeen stemming gekomen zijn ten opsiohte van de kwestie van de herziening der traotaten van 3 839. Zij hebben het Fransohe standpunt aanvaard on zullen voorstellen doen aan de oommissie van veertien wanneer dase met de Neder- landsche en de Belgische afgevaardigden vergadert.-Zij verlangen vrijheid voor de ontwikkeling van de haven van Antwerpen en afdoende waarborgen voor de veilig heid van België en indireot van Frankrijk. De groote mogendheden verwaohten van de Nederlandsche afgevaardigden een oplossing van deze kwesties en van de kwestie der kanalen, die de wensohen der Belgen voldoet zonder de souverei- niteit van Nederland aan te randen. De Nederlandsohe afvaardiging is weer te Parijs aangekomen. De eerst volgende vergadering van de volledige oommissie voor de herziening van de traotaten van 1839 is nog niet vastgesteld. Raad van State Een besluit van Gedeputeerde Staten van Zeelandwaarbij goedkeuring is onthouden aan de begrooting der ge meente Bt.-Maartecsdijk voor 1919 met betrekking tot de jaarwedde van den veldwaohter, is door de Kroon gehand haafd uit overweging, dat Gedep. Staten terecht hebben geoordeeld, dat de veld wachter boven en behalve zijn jaarwedde (bepaald op f 900 plus voor kleediDg eu bewapening f 74 en voor bijdrage voor geneeskundige behandeling f 15) aanspraak kan maken op een vergoeding voor huishuur bij gemis van vrije woning en dat daarvoor een bedrag van f 100 op de begrooting van uitgaven moet worden gebraoht. Boschbranden. Eiken zomer wordt het Fransohe bosoh in het Zuiden des lands in het heetst van hat seizoen door boschbranden geteisterd. Bijna eiken dag kan men in de Fransche pers berichten lezen van bosohbrand in de zuidelijke provicoies. Dezen zomer aohijnpn er bizonder veel branden in de fcosobatreken voor te k^m^n en zoo is er in het begin van deze week een groote brand uitgebroken in de beboschte heuvelstreek, die bekend staat als de Chalue des Maures en l' Esterel, van de Baie du Calvaire tot aan de golf van St. Tropez. Meer dan een dozijn dorpen moeten door het vuur ingesloten zijn. Er zijn reeds onge lukken gebeurd en volgens een telegram uit Draguigcau in het Var-departement is er ook een verkoold lijk gevonden Troepen traohten het vuur tot staan te brengen De „bloemen" Graese en Anti bes worden ook door den brand bedreigd. Volgens Reuter lijn er de hotels ont ruimd. Grasse is een mooi provincie stadje tusschen Nice en Cannes, waar veel wereldberoemde Fransohe parfum gemaakt wordt uit rozen en oranje bloesem. Het heeft een zomerbevolking van 15,000 zielen. BP———*——"gg Sebrik aan kunstmest. De Minister van Landbouw ant woordt op schriftelijke vragen, aan gaande den stand dei- kunslmestvoor- ziening van den Nederl. landbouw in de naaste toekomst, o. a. dat een be langrijk tekort aan fosl'orzuurhou- dende meststoffen te verwachten is. Ten opzichte van superfosfaat zijn dan ook de regeeringsheinoeiiiigen ge handhaafd, ten einde prijsopdrijving tegen le gaan en zoo noodig maatrege len te kunnen nemen om een gelijk matige verdeeling mogelijk te maken. De Koningin eu Indlë. Het persbureau Aneta heeft de aan- daoht der Indische pers gevestigd op de woorden in de redevoering van den gouverneur-gencrael, die zeide„Ik meen dat de hartewensoh van een ontelbare Rohsre in Indië zou vervuld worden, indien de Koningin ook in Indië per soonlijk de betuigingen van verknoopt heid in ontvangBt kon komen nemen". Aneta wekt de Indische pers op, ad- haesie te betuigen aan den wensch van den Landvoogd, ten einde een uitgebreide beweging te organiaeeron en te propa- geeren. dat Indië telegrahsoh een adres zal richten tot de Koningin, met de dringende bede aan H. M. Indië te be zoeken ter aankalirg van de banden tussohen het Moederland en de Koloniën. De E. L. T. A. Vrijdagmiddag heeft onder groote be langstelling de rondvluoht plaats gehad over de reeds te voren vastgestelde punten. De serst&ankomende was een Fransohman. De laatste maohines moes ten nog gestart worden, toen d6 snolste reeds terugkwamen. De rondvluoht heeft ruim een half uur geduurd. Verschillende berichten. Zware braod te Amsterdam. Zaterdag middag heelt te Amsterdam een zware brand gewoed in een pakhuis op de Ruhrboomsloot. De brandweer had een zware taak. Vooral de verstikkende rook die vooral uit het pakhuis opsteeg, belemmerde het bluseoningswerk. Twee brand weer waohts zijn bewusteloos ge raakt en 3 gewond. Baldadigheid meet de oorzaak zijn. Ter dood veroordeeld. Gasten Quien, de verrader van mies Cavell, is met 4 tegen 3 stemmen ter dood veroordeeld. Hij heeft onmiddellijk de aanvraag om revisie geteekend. Van de 7 leden van den krijgsraad, zijn er 6 bareid, ©en verzoek om gratis ten behoeve van Quien te leekenen. Het prooee Borms. Het proces-BorwB, de bekende aotiviet, heeft een geheele week in beslag genomen en is thans geëindigd. Borms werd sohuldig be vonden aan verraad jegens het vaderland. Het Hof te Antwerpen veroordeelde hem tot de doodstraf, met 10 jaar verlies van de burgerrechten. Men yer- waoht dat de advooaten van Borms appèl tegen dit vonnis zullen aanteekeneu. De doodstraf wordt in België eohter niet toegepast zoodat wellicht de straf in levenslangen dwangarbeid zal worden veranderd. Door den stroom gedood. De 60-jarige gehuwde arbeider J. van de Putto te Halfweg is, terwijl bij werksaam was aan de telefoon geleidingen te Haarlem mermeer door aanraking met een elec- trisohen geleidingsdraadwaarover de telefoondraad gespannen moest worden, gedood. Ingezonden stukken. Beleefd verzoekt ondergeteekende eenige plaatarnimte voor onderstaand schrijven. Mb'nhur de Redacteur l In het raadsverslag van de vergadering van Dixedag 2 Sept. maakt D ook melding van een adres van de Geheelonthonders- vereeniging. D sohjjat, evenals vele anderen, de meening te hebben verkregen, dRt wjj gedurende de kermisdagen alle inrichtingen, waarin sterke drank verkocht wordt, wilden doen sluiten. Dit was eohter de strekking van het adres van het Zierikzeesok Drankweor- Comitó niet. W(j vroegen alleen verbod van verkoop van sterken drank in genoemde inrichtingen gedurende de kermisdagen, en alleen dan sluiting, wanneer de vergunning- of verlofhouder zioh niet aan een dergelgken maatregel stoorde. Dankend voor de verleende plaatsruimte, Uw dw, I. BAKKIR J«, Voorz. Zierikzeesoh Diankweer-Comité. Marktberichten. THOLEN. Veiling van 3 September T9. Br. de Merode le soort f 0,15, 2e soort f 0.12. Jutten le soort van f 021» tot f 0,47, 2e soort van f 0,14 tot f 0,18*. Bergamot le soort f 0,14, 2e soort f 0,11, Seigneur d'Esperen le soort van f 0,17' tot f 0,22l, 2e soort f 0,16 Claps favorite van f 0,21 tot f 0,26 Citroenappel le soort f 0,15, 2e soort f 0,08. Transparant de Cronoel le soort van f 0,15 tot f 0,16, 2e srort van f 0,09 tot f 0,10. Cox Pomona le soort van f 0,12 tot f 0,15, 2e soort van f 0,10 tot f 0,10. Manks Godlin le soort van 13s, 2e soort f 0,07 per K.G. 4e klasse. Trekkingen van 2, 8 en 4 Sept. 1919, Prijs van f 1000 No. 6274- PijjtOB van f 651 6218 G230 6250 0276 6291 6219 6242 6254 6284 11530

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1919 | | pagina 5