Z.zeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL behoorende bij de van WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1919, no 10360 Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare br/eveu en briefkaarten, waarvcn de afzendeis on bekend zijn'. 1 J. Koopman 3. 2 14 R. I. JI L. ftteinarhen Aachen. Ill Alb Klanche A&ohen IV. C. Sohrijver, De Ruiterstraa' 10a. N.B. Gelieve naam en adres op de eohterzijde van uw stukken te vermelden Bsknopt vertlag dar Vergadering van den Gemeenteraad, gehouden Vrjjdag den 29en Augustus j.l des namiddag-} tan twee ïre. Ter tafel komt de voorioopige vast stelling der rekening van '1 Levcns- middclenbedrijf en der genu enk- rekening dienst 1919. Namens de commissie betast mei bet nazien er van wordt door den lieer Den Boer rapport uitgebracht. Zij vond de rekening in orde, n<l viseert lol haar goedkeuring, maar vestigt op drie zaken de aandacht: I. op den onl- smellingsdienst, waarop voorkomt een uitgave van ruim f 1000 voor de ont smetting van de M. IT. I,. O. School.' Zij achl deze som zeer lioog; II. op de oninbare posten: Aan •Hoofdellip ken Omslag 'f,666,85, aan schoolgeld 1' 165,95. Deze sommen zijn volgens de 'commissie door de aangeslagenen voor liel grootsle deel te betalen, die zich niet kunnen verschuilen als daartoe onmachtig te zijn. Zij acht liet innen met strenge maatregelen onvermijdelijk; III. op de distributie: Voor de verliesrekening van de dis tributie is 'bij gewijzigde raming voor 1918 f 15000 uitgetrokken. Nu de re kening is opgemaakt en ingediend, blijkt, dat een bedrag van f 3242,47s minder moet bijgepast worden dan is begroot. Den heeren van de dis tributie, en inzonderheid den heer Van den Einde kan een woord van lof niet onthouden warden, want Zie rikzee maakt wat de kosten van dis tributie betreft, een gunstige uilzon dering. Voor 1918 is liet verliescijfer per hoofd f 1,65, terwijl dat in Goes f4,66 beliep, -en op andere plaatsen f5 a f6 heeft gekost. In totaal kost de distributie aan de gemeente over 1918 f 11757,52s. Met inljcgrip vin dezen post sluit de gemeente-rekening met een uitgaaf van f 203.133,93 en met een inkomen van f 204.991,76. lalzoo met 'n batig saldo van f 1857.83. Op dit rapport luidt het antwoord van Burgem. en Welh. als volgt: I. De kosten van ontsmetting zijn hoog, maar het lie trof hier het onl- smetten van de school voor L. en M. U. L'. O., die uit-vele lokalen bestaat, terwijl de ontsmetting ge- wenscht was in verband met bizon- dere ziektegevallen in 1916 bij leer lingen aan die school voorgekomen. II. De bedragen Van f 666,85 II. en f 165,95 schoolgeld zijn nicl als oninbaar te beschouwen. Hel be troft hier achterstand, welke niel geheel maar toch voor een groot deel wel licht te innen is. Zooals aan de com missie niet onbekend is, zal T innen van dien achterstand worden door gezet, desnoods met inachtneming! van de strenge daarvoor beslaande rechts middelen. Ook Burgem. en Welh. wil len een woord van lof niet onthouden aan de heeren, die op zulk een uit stekende wijze dè distributie in deze gemeente over 1918 geregeld hebben. De voo-rzitter steil voor aan den heer Van den Einde een brief te schrijven, waarin hem .hulde wordt gebracht voor de voori roffel ij ke w ij ze waarop hij de boekhouding gevoerd heeft. Ook brengt hij onder applaus der vergadering dank aan de heeren Doeleman en Timmerman, die hun capaciteiten en hun tijd voor de dis tributie hebben beschikbaar gesteld. Het is nog niet de lijd om een slot woord tot hen te richten, maar waar hulde gebracht wordt, meent hij van de gelegenheid te moeten gebruik ma ken, teneinde hun die te brengen. De rekening wordt hierop conform het advies goedgekeurd. De gemeeiite-begrooLiiig van 1920 zal in handen Van een commissie worden gesteld, die in de volgende raadsvergadering zal benoemd wor den. Aan de orde is het voorstel lol liet verleenen van een voorschol aan de vereeniging „Volkswoningen" en lot het geven van een bijdrage in de huur. De vereeniging „Volkswoningen" le Zierikzee, die liesloten heeft tot het stichten Van 22 arbeiderswoningen op een terreiu huiten de Noordhaven poort, verzoekt den Baad haar toe te kennen een voorschot van i' 123.500, terug le betalen in 50 annuïteiten, en buitendien een jnarlijksclie bijdrage van 1' 1020,35 in de .annuïteit. Tevens verzoekt zij den Raad bedoeld lorrcin te kunnen koopen voor het bedrag als den Raad zal worden voorgesteld. Naar aanleiding van dal verzoek stellen Burgeni. ca We till, aan den Raad voor: 1°. bij hel Rijk aan le vragen een voorschot van 1' 123.500 en dit voorschol aan de vereeniging „Volkswoningen" le Zierikzee tie ver strekken; 2". een bijdrage' van 25 o/o le verleenen in liet/verschil lusscln n de huur, welke op grond van de werkelijke bouwkosten noodig zal zijn om een sluitende exploitatierekening le verkrijgen en de huur, welke (looi de huurders moet worden opgebracht, indien en voor zoolang door l Rijk aan de vereeniging een bijdrage ad 75 o/o in genoemd verschil wordt bij gedragen, een en ander volgens de le stellen voorwaarden en tot een maxi mum-bedrag van f 1030. De lieer Panny acht hel zeer ge- wensclit, dat bij liet bouwen van deze woningen het hoofdtoezicht zal berusten bij den genieenle-bouw- mecster. Hij zou dit aan de Voor waarden, die aan de vereeniging „Volkswoningen" gesteld zijn, willen toegevoegd zien. De voorzitter meent, dat daartegen geeii bezwaar beslaat. De lieer Den Boer stelt de vraag, of hel niet beter en goedkooper zou wezen indien de gemeente voor yigen rekening de woningen zou bouwen. De voorzitter kan die vraag moeilijk beantwoorden. De woningen die ge bouwd zullen worden, moeten geheel beantwoorden aan de gegevene voor schriften. Spreker gelooft, dat 22 wo ningen niel voldoende zullen zijn. Dij zal, als hij in Den Haag komt. in- formeeren, óf de gemeente, wanneer zij zelve bouwt, subsidie. van I Rijk krijgt. De lieer Den Boer wijst er op, dat er een tweede 'bouwvcrecniging voor volkswoningen in hel leven is geroe pen. Deze vereeniging wil huizen 'bou wen voor de werklieden, die zo liet meest noodig -hebben, maar krijgt geen subsidie, omdat zij niet voldoet aan de eisclien voor de regeering. Hij vraagt, of wij nu geen gevaar loopen dat wij met onze woningen blijven zitten. De heer Koopman: liet is dezen winter en ook dezen zomer geble ken, dat wij aati werklieden geen behoefte hebben. Wij hebben zelfs te veel transportarbeiders; liet ligt niet op den weg van hel gemeentebestuur door 'l bouwen van arbeiderswonin gen nog meer arbeiders hierheen te lokken. 'I Is'zijns inziens nog niel zoo verkeerd gezien om burgerwoningen te bouwen, want er is le dezer stede absoluut gebrek aan kleine burger woningen. Worden er nieuwe bur gerwoningen gebouwd, dan zal er wat het betrokken der woningen 'betreft een opschuiving plaats grijpen. De sleclite woningen en krotten zullen verdwijnen. De voorzitter: Er zijn hier huizen, die moesten afgekeurd worden. Ilij is het met den heer Koopman eens, dat een opschuiving zal plaats grij pen. De buizen van de kleine bur gerij zullen door de arbeiders betrok ken worden, en de krotten door deze worden verlaten. Nadat de heer Panny nog de vraag gesteld li:\cl of het nicl mogelijk zou wezen van het Rijk geld le krijgen om woningen op le knappen, werden cie voorstellen van Burgem. en Welh. in stemming gebracht en met alge- mee ne stemmen aangenomen. Besloten wordt een stuk grond van de gemeente, gelegen builen de Zuid- Haveupoort, aan de Vereeniging vóór Volkswoningen le verkoopen. Hierop zal de goedkeuring1 van Geniep. Staten gevraagd worden. Hiermede waren de agenda afge handeld. Niemand meer liet woord verlangend, wees de voorzitter er op, dal deze Raatd nu voor liet laatst bij eengekomen is. Hij drukt zijn leed wezen uit, dat de raadsleden, die van den nieuwen Raad geen deel meer zulleii uitmaken, in deze zitting geen acte de présence gegeven hebben. Ilij had hun gaarne willen dank -zeggen voor hetgeen zij in liet belang van de gemeente gedaan hebben. Spreker heeft den heer C. .f. van den Boift, die van Sepl. 1890 al' onafgebroken zitting in den Raad had, al die. jaren bijgewoond. Ilij kan van het groote lie lang, hetwelk deze in de gemeente zaken stelde, en van den ijver, waar mede hij ze behartigde, getuigenis al- leggen. Op den heer C. J. v. (1. Boul volgt de heer II. I. v. Nou buys, die 'sedert 1910 raadslid is. Deze heefl zich inzonderheid in 'de com missie der strafverordeningen verdienstelijk ge maakt. De lieer Van der Kwast was nog nwtr kort» raadslid. Maar hoe kort ook. heCfl liij door de origineele wijze, waaróp hij de zaken wist te behandelen, de a ami ach II der leden weten 1e trokken en vaak een aange name afwisseling in- de discussies ge bracht. In 4 algemeen worden de verdiensten van tie raadsleden door liet publiek afgemeten naar hetgeen dooi' lien in den Raad gedaan wordt, maar weinig wordt gelet op 'I. moei lijke werk, hetwelk .zij in de com missie-vergaderingen verrichten-, en op de zakelijke rapporten, die doori hen uitgèbraclil worden. Spreker dankt de aftredende leden voor het geen zij in de openbare raadszittin gen en in de .commissie-vergaderin gen ten bate van de gemeente heb ben lof stand gebracht. Persoonlijk wenscht hij hun dank te 'zeggen voor de aangename wijze, waarop hij met hen steeds Jicefl samengewerkt. Hierop ging le Raad over in een geheime zitting. Eil hiermede zouden wij dit raads- verslag kunnen eindigen, ware 't niet dat ook de burgemeester, die bij de jongste ^gemeenteraadsverkiezing niet mem* voor Ti r.iadszelel in aanmerk kiiiff wenschle komen, verdiend 'heeft gehuldigd le worden als de man. die meer dan dertig jaren de burgerij in onze vroedschap op waardige wijze vertegenwoordigd heefl pn haar belangen naar zijn beste we ten en volgens zijn overtuiging met de hem eigen krachten op een wijze behartigd heeft, die boven onzen lof verheven is. Vergadering gehouden D;?.Ruag 2 B pt, des ramiddng8 2 uur. De burgemeester, mr. A. J. l-\ Fokker, opent de vergadering. Een zeer talrijk pul lick woonde haar bij. Aanwezig zijn de heeren Timmer man, LuilenbergI)e Broeckerl Panny. IV. den Bóer, A. den Boer. Pvleman, Polvlicl, Van Burgh, Koop man, Doeleman. Gatshoek. Versteeg. Dc voorzitter opent de vergadering met de mededeeling, dat in de laatste raadszitting de geloofsbrieven der ge kozen en herkozen raadsleden onder zocht en in orde bevonden zijn, zoo dal lot 'hun boel a ling besloten is. Hier op werden in zijn handen dé«ver- eiscble eeden afgelegdDe heeren Gatshoek, Verburgh en Versteeg leg den de gelofle. af. Hierop hield de voorzitter een toespraak, waarin hij er op wees, dat tengevolge van de in voering der evenredige vertegenwoor diging de Raad een ander aanzien verkregen had. Thans warenalle partijen, die hij de jongste ge meenteraadsverkiezing candidate^ ge steld hadden, daarin vertegenwoor digd. W;it daarvan hel resultaat zal wezen, moet de toekomst loeren. Maar allen moeten weten, dal men hier zit 0111 de belangen van de geheide bur gerij en niet die van een bepaalde groep te behartigen. Spr. hoopt, dat allen, die vbor hel eerst liier voor 7 jaar zitting nemen, hiervan zullen doordrongen wezen. Dan zal een vruchtbare samenwerking mogelijk zijn, die niet anders dan aan de ge meente leii goede zal komen. Hier mede verklaarde dc voorzitter tie raadsleden voor geïnstalleerd. Hierop werd overgegaan tot de be noeming der wethouders. Dc lieer Gatshoek wenscht, alvorens tot stemming wordl overgegaan, zijn slem te motiveereh. Ilij geeft hierop een relaas van de vergadering die zijn partij met hel bestuur der Liberale Kiesveroe 11 iging en de Liberale raads leden gehouden heeft. De liberalen, die aanvankelijk geneigd waren liet overeengekomen program Ie teelte nen, weigerden dil den volgenden dag incl uitzondering van mr. II. Pol vlicl, die hel wel oudertcekend heefl. zoodat de socialistische raadsleden op mr. Polvlicl hun stem zullen uil- brengen. Wij hebben van tie rech terzijde geen uitnoodiiging ontvangen niet haar te contéreeren, zoodal wij pp geen barer leden slem men kunnen. De heer Van Burgh verklaart blanco te zullen stemmen. Na twee vrije stemmingen moest een herstemming plaats hebben lus- scüien de heeren Pol vliet en Timmer man, die beide verklaarden geen deel aan de stemming te zullen nemen. Gekozen werd' jtle heer Timmerman met 6 jStemmeii. Drie stemmen wa ren op mr. PolvLiet uitgebracht. Ier- wijl twee in blanco waren. De heer Timmerman neemt onder dankbetui ging voor hel in hem gesteld vertrou wen de benoeming aan. Tol 2<len wethouder werd bij 2de vrije stemming gekozen de lieer Koop man mei 8 stemmen. Vier stemmen verkreeg mr. Polvliet, terwijl 1 stem in blanco was uitgebracht. Dè lieer Koopman neemt dc benoeming aan onder verklaring, dat hij onpartijdig zonder onderscheid van stand of richting de belangen der gemeente zal behartigen. De voorzitter wenscht dc gekozenen geluk en hoopt, dat hij met hen op aangename wijze zal kunnen samen werken Als lid der Gonimissie van Fabri cage werd herkozen de heer Panny en gekozen de lieer W. den Boer. Als lid dei* Commissie voor de Gas fabriek en Straatverlichting werden herkozen de heeren Doeleman en Lu- nenberg en tot lid gekozen dc heer Pvleman. Als lid der Commissie voor de Strafverordeningen werd herkozen de heer Lunenherg en gekozen do heer Polvliet Deze neemt evenwel de be noeming niet aan, waarop als lid ge kozen werd Je lieer De Broekert. Herkozen werden als leden der Commissie voor de reclames van den Hoofdeiijken Omslag en de Honden belasting de heeren W. den Boer en Panny en pis lid gekozen de lieer A. den Boer. Herkozen werd als lid der Begroo- tingseommissie de heer Lunenlierg en gekozen werden de heeren Pvleman en Gatshoek. Als commissarissen van de Visch- rnorkl werden gekozen de heeren Do Broekert en A. den Boer. De rekening van het Burger-Wees huis werd in handen gesteld van een commissie, lies taande uit de heeren Lunenherg, Van Burgh en Versteeg. Hiermede waren de agenda afge handeld. Dc lieer Van Burgh vraagt, of de leden presentiegeld ontvangen. Zoo lieL niel het geval is, maakt hij er een voorstel van. Dc voorzitter: Dal moet U dan schriftelijk indienen. De lieer Gatshoek stelt in het licht, dat met 1 April ten opzichte van dc ianlareiiopstekers ecu nieuwe rege ling in werking -is getreden. Deze kregen namelijk de aanzegging, dat zij door ecu anderen zonden vervan gen worden. Eerst nu is edhter die andere aangesteld. Zij hebben van 1 April af nog 22 weken liet werk van lanlnrenopsteker verricht, weke lijks dus KR/a uur gearbeid, waar voor zij echter blijkens de hun ge dane mededeeling geen belooning zullen ontvangen. Hij vraagt, hoe dal zit. De voorzitter zegt, dal op die vraag eerst in de volgende vergadering kan geantwoord worden. De lieer W. den Boer herinnert er aan, dat in de* jaren vóór den oorlog, toen het kermis was, des Zondags steeds alles gesloten was. Het was een aangename, weldadige gewaar wording, dal op de woelige kennis ei rukte op Zaterdagavond volgde een rustige Zondag. Spreker hoopt, dal de burgemeester aan dien vorigen toe stand de hand zal houden. De voorzitter doet die toezegging. Ingekomen is nog Tl adres van de Geheclontl i ouders vereen iging, w aar in verzocht wordt gedurende de kermis dagen alle inrichtingen, waarin sterke drank gedronken wordt, te sluiten. Dit adres werd ter fine van prae- advies in handen van Burgem. en Welh. gesteld. Dc heer Versteeg: De heer Van Burgh heelt gezegd een voorstel te zuilen indienen lol bekoming van presentiegeld. Maar hij meent, dat daarvoor reeds een post op de bcgroo- 4ing: staat. De voorzitter: Maiar die is niet in gevuld. Eerst als krachtens 't regle ment van orde een voorstel schrifte lijk wordt ingediend, dan wondt bij aanneming er van die post ingevuld. Op een desbetreffende vraag van den lieer Gatshoek deelt de voorzitter mede, dal dc raadsleden recht van inz;igc hebben van alle stukken, die in den Raad zullen behandeld wor den. Hierop werd de zitting door den voorzitter gesloten. Vergadering van den Gemeenteraad te Kerkwerve, gehouden Zaterdag 30 Augustus. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de ver gadering, waarna de notulen ongewijzigd worden va tgesteld. De voorzitter zegt. dat hij rr et vienoegen aan dfn raad kan meedeelen, dat de prijs van de turf van f 20 op f 12 par 1000 is teruggebracht. Ingekomen is een brief van liet accoun- tantabedrijf van Bredée, meldende dat het aooountantsonderzoek van 't Lsvens- middelenbedrijf op de som van f 150 tot 200 zal komeu te staan. Aan de hand van het raadsbesluit van de vorige ver gaderiog dienaangaande, wordt het stuk voor k6nni°geving aangenomen. Voorts zijn ingekomen: Bericht van het Geru. Best. van Noordgouwe dat het aanstellen van een vroedvrouw, door onvoldoende modewerking van omliggende gemeenten, voorloopig van de agenda is afgevoerd. Rri f ven Gedep. Staten, houdende de kan. goedkeuiiDg op de vaetstelling van do jaarwedde van de wethouders, waarin d^re gesteld is »p f 40. Idem met be trekking op de jaarwedde van de amb tenaren van den burgerlijken stand, zijnde voor den heer J. Kyertse f81 en en voor den heer G I. Bocgord f 9, Al deze stukken werden voor kennis geving aangsnomer. De begr.iotiog van het burgerl. armb stuur met een ont vangst en uitgaaf van f 1630,89° wordt daarna z. h. s. goedgekeurd. Namens het Dagelijksoh bestuur legt do voorzitter vervolgens de nieuwe onderwijswet 07er a<m den risd, die in werkiüg treedt op 1 Januari 1919. Hij zou dit echter gran e wijlen laten vervallen, en bedoelde wet op 1 Jan. 1920 in werking f-telien. De huurwedde van de ouderwijzere» voning wordt hierna vastgesteld op f250. Beide stukken zulten ter goedkeuring aan Gedep Staten worden overgelegd. Bij de rondvraag vraagt de wethouder Van der Linde of de Kon. goedkeuring op den te heffm boofdelijkea omslag al is ingekomen. De voorz de stokten zijn na acht dagen weg gawesst te rijn, teruggekomen voor een kleine fout. Na verbetering daarvan zijn ze weer opge zonden en nn zijn ze nog niet terug. Gehouden Dinsdag 2 September. De burgemeester opent de vergadering en benoemt een commissie voor onder zoek der geloofsbrieven, bestaande uit de heerea Boot, Viergever en Van der Cingel. De vergadering wordt daarop geechorst. Na heropening brengt de heer Boot rapport uit namens de commissie eu adviseert tot toelating van 6 leen. De heer Der Weduwen heeft verzuimd te voldoen aan art. 13 der gemeentewet, en heeft tot hedea ock niet berioht dat hij zijn benoeming als lid ranneomt. De heer Der Weduwen meende, dat hij aan alle formaliteiten had vol Taan. Do voorzitter legt bet geval dac nog eens uit, waarna de heer Der Weduwen de zaal verlaat. De voorzitter zegt de commissie dank en gaat over tot de aflegging van de vereischte eeden. Nadat dit geschied is, heet do voorz. den nieuwenjraad welkom. In 't bizon-ter de twee nieuw benoemde ledendie vroeger al meer z'tting hadden, en zich nu weer geroepen voelden zich candidaat te stellen. De heer Boot, als oudste lid in jaren, zegt den voorzitter dank voor het ge sprokene. Sij hoopt dat men steeds in goede harmonie mag samenwerken en dat God verder de te nemen besluiten mag zege_e«. Aan de orde is het benoemen van de wethouders Gekozen worden de heeren C. Boot en G. J. van der Cingel De heer Boot bidenkt echter en daarna ook de heer v. d. Cingel. Bij de her stemming wordt eerst gekozen 'de heer Van der Sluif. Daarna loting tuseohen de heeren Viergever en Baije, waarna blijkt dat eerstgenoemde voor de wet- houderazriel in aanmerkirg komt. Dooh de hear Van der Sluis bedankt ook en nu raakt de voo zitter bedeesd het te vragen aan no. 4, den heer Vier gever. Deze wil echter nog geen positief ariwoord geven en vraagt. 24 uur be denktijd. De voorzitter zal dan binnen 8 dagen een nieuwe raadsvergadering uiteohrijven en sluit deze vergadering. De heer Van der Sluis heeft hooren zeggen dat sommigen voor het kolen halen worden betaald, en vraagt naar de reden daar pan De voorzitter: „De laatste keer zijn plm. 3600 kg. kolen, door de drukke werkzaamheden niet gehaald. Daar de kolen eohter toch weg moeBtsn, 2ijn ze opgeborgen en voor het halen daarvoor ;s betanld. Wel wordt eohter o /erwogon om in het vervolg het halen der kolen door ieder te laten betalen, maar hij aeht het we. sohelijk dit aan de Brandsteffenoommissie over te laten." Daarna neemt de voorzitter het woord om een vaarwel toe te roepen aan wethouder Van der Linde en den heer M. Boot, die vroeger ook wethouder is geweest en nu beiden aftreden. Bij dan Kt hen afzonderlijk voor al hetgeen zij hebben gepre?te6rd, en voor al het goe'e dat zij tot stand hielppn brengen. Hij hoopt dri hen nog een tijdperk van goedé gezondheid waoht en dat hei hun cn hunne familie verder in alle opzlob -a steeds goed mag gaan. Spreker eiodigt met den wer.sch dat beiden nog lang getuige mog3n zijn van den bloei dezer gemeente De heeren Boot en Van der Linde spreken een kon. woorrl van dank aan den voorzitter voor de woorden van sympathie en verdn- tot don geherion raad voor de aangen ame wijze waarop zij steeds hebben samen gewerkt. De vergadering wordt daarna op gebruikelijke w$te gesloten. Marktberichten. ROTTERDAM, 2 Sapt. Ter vaemnrkt weren heden aangevoerd: 130 paarden, 2 veniets. 244 eiele, 1292 magere ren deren, 613 vette runderen, 222 vette kalveren, 157 nuohtere kalveren, 601 graskalveren, 274 echapen of lamn oren, 137 overloopers en varkens, 459 biggen en 22 bokken of ceiten. Prijzen per half kilo: koeien en ossen f 0 70—1,05—1,25, stieren f 0,70-0,85— 0,95, kalveren f 0,70-1,05-1 30 1,35. Prilaen per Btnk van meger vee: melk koeien f 350750, kalfko ien f 325 725, stieren f 200—850, pinken f 135— 195! - graskalveren f 80—200, vaarzen f 160—250, paarden f 600800, slaoht- paarden f 250-350, bitten f 300-460, biggen f 28—52, p r week f 5—6, over* loopere f 70—120, nnobtere slanhtkal- veren f 26 —40. Veiling Wenaplein. Aanvoer 52,800 stuks. Kipeiereu f 1314,87, eendeterea f 17,0117,23 per 100 stuks,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1919 | | pagina 5