Z.zeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL behoorende bij de van VRIJDAG 27 JUNI 1919, no. 10381. Uit Stad en Provlnole. ZIERIKZEE. Bij Kon. besluit van 24 dezer is benoemd tot ambtenaar van het O. M. bij bet kantongerecht te Utrecht, mr. J. J. G. v. Evcrclingen, thans in gelijke betrekking alhier en te Zierikzee mr. A. A. L. F. van Dullemers te Amsterdam. Hu'diblijk aan Mr. R. J. H. Patijn, den laatsten efgevaardigde van het kle8dlstrlot Zierikzee. .Woensdagavond werd door een commissie, bestaande uit de heeren mr. A. J. F. Fokker, A. van der Weijde en A. Fran kei naihens een aantal, meerendeels vrijzinnige kie zers van Schouwen en Duiveland aan den voormaligen en laatsten afgevaar digde van liet kiesdistrict Zierikzee, aan mr. R. J. H. Patijn, teil zijnen huize een gouden gedenkpenning be nevens een prachtalbum, bevattend in calligraphisch schrift de namen der deelnemers Ier herinnering aan zijn Kamerlidschap als een hulde blijk ten geschenke' aangeboden. Mr. Fokker hield daarbij een keurige toespraak, waarin hij eerst schelste de groote teleurstelling, die zich van schier alle vrijzinnigen had meesier gemaakt, toen men vernam, dat U zich niet meer voor een candidatuur beschikbaar wilde stellen. Maar zicli schikkend in het onvermijdelijke en onafwendbare, ging men, zeide spr., terstond zwanger van t denkbeeld U een blijk van onze erkentelijkheid te geven voor de uitnemende wijze, waarop Gij U van uw mandaat ge kweten hebt. En wij hebben gemeend U geen beter blijk te kunnen geven dan deze gouden gedenkpenning, die voor U, Uw hooggeschatte gade en Uw dierbaar kroost een aangename en blijvende herinnering zal wezen aan de bevolking van onze eilanden, die Gij zoovele jaren in de Kamer hebl vertegenwoordigd. Door jïen samenloop van omstandigheden is de aanbieding er van vertraagd gewor den. Met den wensch, dat aan (mr. Patijn nog vele levensjaren moge be schoren zijn, besloot spr. zijn toe spraak, waarvan wij, omclat wij 11 iets- hebben aangeleekend, slechts zeer be knopt dc hoofdzaak kunnen weer geven. Mr. Patijn verklaarde in zijn ant woord door het hem geschonken blijk van waardeering ten zeerste getroffen te wezen. Wanneer, toen hij om ver schillende redenen, die door hem wer den opgesomd, besloot geen Kamer- candidatuur meer te willen aanvaar den, één zaak hem daarbij -heeft leed gedaan, dan was het de pijnlijke ge dachte, dat hij daardoor den band zoude verbreken met een bevolking die hem telkens bij elke verkiezing met een groolere meerderheid naar de Kamer afvaardigde, een bevolking, waaraan hij in den loop der jaren innig gehecht was geraakt. Met groote dankbaarheid aanvaardde hij het hem aangeboden buitengewone geschenk, dat voor hem een kostbaar bezit is, en "dat door hem steeds in liooge eere zal gehouden worden. De gedenkpenning, vervaardigd in de bekende fabriek van Begeer Ie Utrecht, vertoont aan de ééne zijde het wapen van de familie Patijn niet het randschrift: „Aan mr. Patijn, den laatsten afgevaardigde van het kiesdistrict Zierikzee, en aan de andere zijde het wapen van de ge meente Zierikzee. Het fraaie dn marokij nicer ge bonden album is geleverd door de heeren S. Ochtman Zn., boekhan delaren, terwijl de opdracht en de nanien der deelnemers geschreven zijn door den heer W'. van Splunter alhier. Door den Commissaris der Ko ningin is aan den heer C. L. de Vos tot Nederveen Cappel alhier, als lid der Gezondheidscommissie, zetelende alhier, eervol ontslag verleend. Algemeens Vergadering der Veilings- vereeniging voor Sohouwen, Duiveland eo St. Phllipsland, gehouden op Maandag, des namiddags ten één ure, in het Hötel „De Faam". De voorzitter, 'de heer C. v. Westen, opent de talrijk bezochte vergade ring met een welkomstgroet aan de le^en en aan de heeren Jac. Wel Io nian en P. Ton Jz., resp. voorzitter en secretaris der Provinciale Vei lingscommissie. De groote opkomst aan elk aanwezig' lid was f 1 als presentiegeld uitgekeerd getuigde van groote belangstelling. In zijn openingswoord deed de voorzitter uitkomen, dat in hel derde crisisjaar der veiling het besuur niet kon doen wal hel wikle. Dit ondervonden ook de producenten, die alle schuld aan het bestuur weten. Wie het omvang rijke rapport, dat door de commissie voor hel onlderzock dyr rekening is uitgebracht, gelezen heeft, zal over 't bestuur anders oordeelen. Door den secretaris, den heer Enzlin, werden hierop de notulen gelezen, die on veranderd werden goedgekeurd. De commissie, belast met het onderzoek der rekening, beslaande uit de hee ren A. van (der Weijde, S. Ilage, M. K. Krepel, C. J. Boogertd en B. G. Moermon/d, had een uitvoerig rap port samengesteld, hetwelk aan elk der leden in druk was toegezonden. De voorzitter van genoemde com missie, de heer Van der Weijde, hel derde op. waarom liet rapport niet geheel volledig was. Dc lieer L. Koop man Cz. is een voorstander van een finantieelc commissie, omdat die a lète reposéc dc rekening kan nazien. Ilij is echter door hel rapport teleurge steld, want hij had daarin meer cij fers verwacht. Hij mist er in een beknopt finantiëel overzicht. De lieer Van iider Weijde merkt op, dat in het rapport verwezen is naar het vrij uitvoerig verslag van het vorig jaar, zoadat hij het overbodig vond de cijfers in extenso te geven. Bovendien vernemen wij die straks uit het ver slag van 'den penningmeester. Dc heer Koopman handhaaft zijn mee ning. Er worldt le weinig rekening met de leden gehouden. De voor zitter: Alle bescheiden zijn door een accountant nagezien, zooclat men weet dat lalles in goede orde is. En daarna zijn de cijfers nog door de commissie gecontroleerd en in orde bevonden, ilij is bereid de cijfers acht dagen ter visie der leden te leggen. En ook heeft liij er niets legen om het vol gend jaar met de opmerking van den heer Koopman rekening te houden. De penningmeester, de heer Panny, brengt het finantiëele verslag uit.. De heer J. M. Uijl vraagt inlichting over een bedrag, dat een twee jaar geleden is ingehouden. Ilij zou willen, dat dit iaan de menschcn werd uitgekeerd. De voorzitter: Dc rekening van het vorig jaar is door de leden goedge keurd. Daarop kan men niet meer terugkomen. Waar zou !t heen gaan, als men dien weg opging. Het geld, waarvan de heer Uijl spreekt, is in kas. Dc heer Van Langeraad oppert grieven wegens de afkeuring van zijn uien. De voorzitter: De uien waren in slechten staal, wat geconstateerd is hi door den controleur le Drei schor en later door den heer Van den Bout. De heer W. If. van Oevcren vraagt inlichtingen over de prijzen, die hem door den lieer Panny ver strekt worden. De heer J. G. Flik- weerl oppert ook eenigc grieven. De heer Welleman merkt op, dat al de klachten, die hier geuit zijn, niet te wijten zijn aan het veilingsbestuur, maai: aan de re'geering. Vier jareii lang zijn wij beambten aard gewor den in Den Haag. Wij moeten een zoo nuttige instelling als deze niet /vereenzelvigen niet liet gedoe in Den Haag. Gooit niet de veiling naar de vlakte. Dc klachten zijn klachten tegen het amblenaarstelsel in Den Haag en gelden niet hel bestuur. Hij heeft het bestuur zien werken. Dit treft geen blaam. Het heeft gehan deld in 't belang van Schouwen en Duiveland. De heer L. Koopman Cz. betoogt, dat niet al de grieven van den heer Van, Langeraad tegen dc regee ring kunnen gericht worden. Het be stuur moet in elke gemeente een ver tegenwoordiger hebben, die de ver antwoordelijkheid op zich neemt. De voorzitter: In iedere gemeente is een controleur. In Dreischor is er ook een. De heer H. v. d. Zande toont aan, dat de controleur te Dreischor, Wagenmaker, ongeschikt is 0111 als controleur der vereeniging op te tre den. De voorzitter deelt mede, welke opdracht de controleurs van het be stuur ontvangen hebben. Nadat nog eenige leden het woord hadden ge voerd, werd door den voorzitter aan den penningmeester dank betuigd voor het finantiëel beheer en aan de commissie tot het nazien der reke ning voor haar rapport. Hierop wer den (de cijfers vastgesteld, gelijk door de commissie is voorgesteld. De voor zitter geeft hierop het woord aan den heer Jac. Welleman, tot inleiding van het onderwerp „Coöperatieve veilin gen". In groote trekken schetst spr. in zijn belangwekkende rede het voordeel van een coöperatieve veiling, waardoor men in staat is den hoog- sten prijs voor zij 11 producten te ver krijgen. Nadat spr. zijn toegejuichte rede beëindigd en de voorzitter dezen bedankt had, kwam aan de orde het bestuursvoorstel tot benoeming van 5 commissarissen en wel 3 uit Schou wen en 2 uit Duiveland. Dc heer Van der Weijde stelt voor negen commissarissen te benoemen, en op dat alle deden van ons eiland ver tegenwoordigd worden, zoo mogelijk 5 uit Schouwen en 4 uil Duiveland tc nemen, liet dagelijksch bestuur be staat uit 5 leden, terwijl heL algemeen bestuur gevormd wordt door 't dage lijksch bestuur en dc negen algemeene leden. De voorzitter kan zich met dit voorstel vereenigen, met dien ver stande. dat 5 uit Schouwen' en 4 uit Duiveland genomen worden. Dc heer S. Ilage zou willen beslist zien de vraag, of wij den ouden toestand zul len vaarwel zeggen en een nieuwfe Veilingsvereeniging stichten zonder tuinbouwraad. l)e voorzitter; De vei ling heeft haar ontstaan te danken aan den Nederl. tuinbouwraad. Wij kunnen dien band niet in eens afsnijden. Wil de vergadering, den heer Welleman gehoord hebbende, een veiling op coöperatieven grondslag stichten, dan wil hel bestuur dit aan den Tuinbouwraad voorstellen. De heer L. Koopman Cz. kan zich met het denkbeeld van den heer Van der Weijde vereenigen. Ilij merkt op, dat Burgem. en Weth. de veiling1 hier geslicht hebben, en begrijpt het be zwaar van het afsnijden niet. Er is niets tegen om deze wiling om le zetten in een op coöperatieven grond slag. Hel oude bestuur zou in het nieuwe bestuur kunnen opgaan. De heer Van der Weijde vindt liet een te groolen sprong in eens. Het beste ware 0111 het bestuur op te dragen te ontwerpen een veil i rigs vereen igi'njg op coöperatieven grondslag. De heer C. J. Boogerd geeft in overweging de benoeming van de tien algemeens leden van het bestuur op tc dragen aan de commissie tot hel nazien van de rekening. Ten slotte werd besloten dat elke dorpsvereeniging één uil haar midden als algemeen bestuurslid zal aanwijzen. De heer Uijl: Tal van leden nemen geen genoegen met de veiling. Zou het mogelijk wezen hen uit te keeren. De voorzitter: Volgens onze slalulen kan dit niet. Nu ide zaak gereorganiseerd wordt, bestaat er, geen grond tot verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodieke af treding en tot verkiezing van een lid der financiëele commissie. Aan den heer A. v. d. Weijde werd als samen steller van het financiëele rapport, dank betuigd. De voorzitter sluit met een woord van dank voor de opkomst deze geanimeerde vergadering. ZONNEMAIRE. Kerkvoogden en notabelen der Ned. Ilerv. Kerk alhier verleenden aan 't Groene Kruis" een jaarlijkifche subsidie vaif f 50 tot aan stelling ecner Wijkverpleegster. POORTVLIET. De collecte voorden gewapenden dienst, gehouden in deze gemeente, bedroeg f 11,34°. Door de algemcene vergadering van de Vereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen in Zee land, is lot bestuurslid benoemd de heer J. G. Diepenhorst, burgemeester dezer gemeente. Naar men verneemt, zijn alhier twee stuks vee van de landbouw ster Wed. J. Hcijboer gestorven aan mond- en klauwzeer. Verkooplngen, enz. ZIERIKZEE, 25 Juni. Ten over slaan van notaris Korteweg werden heden alhier, voor den lieer C. dc Vlieger Pz., publiek verkocht: kant gras voor f 1,25 a f 11,50; nagras voor f 73 en f 97, rogge 'voor 1 170 enf 182. Alles per gemel. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepc^i: Te Ileukelum, G. Groot- jans Tli.zn. tc Driel (bij Arnhem). Te Oosler-Nijkerk (Fr., 2c ml.) S. Go- verls Jr. te Otloland. Te Gouda, J. A. van Selms te Dedemsvaart. Tc '1 Waal en Ilonswijk en le Mar ken G. Mol, cand. le 's Ileer-Arends- kerke. Te Nccrlangbroek (toez.) en le Kamper W. Zijlslra te Eemnes- B uiten. Aangenomen: Naar Schalkwijk, J. Doorenbos te Capelle n/d. IJsel. Bedankt: Voor Otlcrloo, W. Zijl slra te Eemnes-Builen. Voor Blauwkapel, G. J. Kolde wijn te Dom burg. Voor 's-Grevekluin-Capelle S. Ronner le Mastenbroek. Voor Oene (G.), J. H. Gunning E.Bz. le Iloogeveen. RENESSE. Ds. T. Leenderlz. In roepen predikant alhier, hoopt 10 Aug., des nam. zijn inlrede te doen. SIRJANSLAND. Ook in deze ge meente zijn pogingen aangewend om het predikants-tr akte ment le verhoo- gen. Staande de vergadering van stemgerechtigden is caan jaarlijkse^ vrijwillige bijdragen ge teekend voor een bedrag van f 95. Door de ijverige bemoeiingen van een diaken-notabel die daarna alle inwoners bezocht, werd nog geteekend voor ruim f 100, f 25, van buiten dc kerkelijke ge meente S.. de totale som aan jaarlijk- sche giften bedraagt f 250. Hulde aan de kleine gemeente S„ die aan vele gvooteren een goed voorbeeld geeft, want de hoofdelijke omslag wordt alzoo met 100 pCt. verhoogd! Geref. Kerk. Beroepen: Te Katendrechl (als 2e pred.), W. van 't Sant tc Voorthui zen. Te Vlissingcn, dr. J. Brink man te Hattem. Te Kampen, H. W. Laman tc Assen. Tc Waarder A. Brouwer Jz. tc Zwartsluis. Te Lutlen a/d. Dedemsvaart, M. Elzinga tc Grooleg'ast. Te Lexmond, II. Gravendijk te Brielle. Aangenomen: Naar Ter Aar, Th. Kuipers, cand. te Groningen. Naar Helmond, E. Hopma, cand. le Nun- speel. Bedankt: Voor Amsterdam (voor den dienst te Solo op Java), S. G. dc Graai! tc St.-Pancras. Voor Zwolle Joh. Dam te Bodegraven. Chr. Geref. Kerk. BeroepenTc Assen-Smilde, Joh. v. d. Vegt tc Onstwedde. Rechtzaken. ZIBRIK£EE, 27 Juni. Door de arr.- rechtbank zflu heden veroordeeld: C. J., 26 jaar, bedrijfslijdflr van de Naamlooze Vennootschap „Neptutus", wonende te Zierikzeg, tot ééu maand gevangenisstraf, wegens verboden ver voer van goederen (bok kiüg). Eisoh I'm J. C., 65 jaar, schaapherder, wonende te St.-Annaland, tot eene voorwaarde lijke gevangenisstraf van één week, met een proeftijd van 3 jaar, wegens bedrei ging met eenig misdrijf tegen het leven ;erioht. ïïiech 1 m. onvoorwaardelijk. 7oor beklaagde was als raadsman op getreden mr. H. Polvliet; B. J. van O., 47 jaar, waterbouwkundig ambtenaar, wonende te St.-Maartensdijk, tot f10 b. s. 10 d. h., wegens mishandeling. Eisoh f 15J. van D., huisvr. van J. G. van der H., 31 jaar, zonder beroep, wonendo te Zierikzee, bij verstek, tot f JO b., subs 14 d. h., wegens diefstal, eisoh 1 m. gevangenisstrafP. N., 87 jaar, schipper, wonende te Yerseke, bij verstek, tot f 25 b., subs. 1 m. h., met verbeurd verklaring van de in beslag genomen brandstof, W6gens verboden vervoer van goederen (steenkool-briketten), eisch f 50 met verbeurdverklaringA. D., 44 jaar, sohipper, wonende te Yerseke, tot f 25 b., Bubs. 1 m. h., met verbeurd verklaring van de in beslag genomen brandstof, wegens verboden vervoer van goederen (steenkool-briketten), eisoh f 50 m'6t verbeurdverklaring. W. van B., 30 jaar, sohipper, wonende te Yerseke, bij verstek, tot f 25 b. a. 1 m. h.f-met verbeurdverklaring van de in beslag genomen brandstof, wegens verboden vervoer van goederen, (steen koolbriketten). Eisoh f 60,met ver beurdverklaring; K. K., huisvrouw van J, C. E., 40 jaar, winkelierster, wonende te Dreisohor, bij verstek, tot f 15 b. s. 1 m. h., wegens opzettelijk goederen verkoopen tegen hoogere prijzen, dan door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel toegelaten. Eiech f30; G. M. B, 20 jaar, arbeider, wonende te Steenbergen, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring alhier, tot eene voorwaardelijke gevangenisstraf van 6 m., met een proeftijd van 3 jaar, met aftrek van de preventieve heohtenis, wegens diefstal (van een rijwiel). Eisoh 6 maanden, onvoorwaardelijk, met aftrek preventieve hechtenis. Toegevoegd raads man was mr. J. A. O. van Heusde. 0e Rijksmiddelen. De staat der rijksmiddelen over Mei spreekt niet alleen van herstel maar van krschtigen vooruitgang: de opbrengst is rond 5 millioen gulden hooger dan in Mei 1918 en ruim 10.7 millioen gulden hooger dan in Mei 1917. Deze toeneming is slechts voor onge veer 2l/8 ton aan een toevallige bate, het aoores der sucoessiereohten te dan ken. Voor het grootste gedeelte spruit zij voort uit die middelen, welke bronnen van welvaart verraden. De toeneming der invoerrechten en loodsgelden duurt voort. De registratierechten leverden 129,000 meer, de zegelrechten 390,000 m6er op; de belasting op gouden en zilveren wer ken overtrof opnieuw ziohzelf. Verder hebben de acoijnzen op gedis tilleerd en geslacht een hooger rende ment gegeven. Daarentegen vertoonden die op zout en bier phenomenale daling. Wat het laatste betreft, blijkt dat de de aanvoer van grondstoffen zich nog niet hersteld heeft. Ook de suiker-acoijns vertoont een daling, Van de direote belastingen geeft ein delijk de inkomstenbelasting weer een verbetering (van bijna 1 millioen) te zien; de biljetten zijn er dan eindelijk en de aanslagen wórden betaald; de volgende maanden zullen dus wel beter oijfers opleveren. Voorts gaf de vermo gensbelasting vijf ton meer. De opbrengst der gewone middelen is thans ongeveer 9 millioen op die van de eerste vijf maanden van 1918 vooruit. En de orisisbelastingen houden zich prachtig. Zij hebben dit jaar reeds 109,8 millioen opgeleverd tegen 103,7 millioen in de eerste vqf maanden van 't vorige jaar. De ten doode opgesohreven O. W. belasting staat daarbij fleuriger dan alle andere met een opbrengst van 23 mil lioen tegen 14,8 millioen ln de correa- pondeerendo maand van 't vorige jaar. Eerste Kamer. Bij den aanvang der Eerste Kamer vergadering van Donderdag, sprak de voorzitter baron van Voorst tot Voorst de volgende rede uit: Nu de vrede vermoedelijk eerstdaags geteekend wordt, is ook voor ons het vertrouwen in de toekomst verhoogd. Wjj kunnen met trots en dankbaar heid terugzien op hetgeen door Koningin, regeering, volksvertegenwoordiging en natie gedurende de vreeselijke oorlogs jaren verrioht werd. Nauwgezet, eerlijk en daarbij alttfd steunend op het recht, hebben wij de onzijdigheid bewaardwaar w^j in vele opziohten zelf gebrek leden, hebben wij noodlijdende vluchtelingen gesteund en geherbergd, daarbij steeds de mensoh- ievendheid in den ruimeten zin be oefenende. Wij hebben gedurende die jaren ge werkt en gewaakt, te land en ter zee: binnen en buiten onze grenzen, bij dag en bij nacht. Laat ons alleen op dat verleden terug zien om nieuwe kracht voor de toekomst te putten. Een nieuwe tijd is aange broken. Vreedzame ontwikkeling moet ons aller leuze zijn. Streven wij daar naar, dan blijven wij, wat God geve, onder de zegenrijke regeerirg van Ko ningin Wilhelmina het vrije onafhanke lijke Nederland. (Applaus). De kosten dar vluohtellngen. Blijkens het verslag betreffende de supp'etoire begrooting van Binnenl. Zaken 1919, kwam nu reeds geruimen tijd 't meerendcel der vreemde vluchte lingen ons land weer heeft verlat? versoheiden e leden 't geraamde bedrag van f 4 millioen voor de vluchtelingen verzorging zeer hoog voor. Men meende te weten, dat ééi der geallieerde mogend heden heeft aangeboden deze koeten aan Nederland terug te betalen. Men vroeg of dit juist was. Nota's van de geallieerden aan Dultsohland. Clemenoeau heeft een nota aan de Duitsche afvaardiging gerioht ter sake van de instelling van Poolsohe over heden in versohillende gebieden, die in het vredestractaat aan Polen zijn toe wezen. De nota zegt, dat de Duitsohe regee ring strikt verantwoordelijk gesteld zal worden voor de terugtrekking van alle troepen en ambtenaren, aangewezen door de geallieerde oommissie, en in geval van plaatselijke rustverstoringen als ver zet tegen het tractaat mag geen hnlp verleend worden aan opstandelingen of vergunning aan hen, om over de nieuwe grens Polen binnen te gaan. In een andere nota zegt Clemenoeau dat het laten zinken van de vloot in de Scapa Flow een schending is van artt. 23—31 van de oorkonde van den wapen stilstand, een daad van grove kwade trouw en een opzettelijke schending van de vredesvoorwaarden bij voorbaat. Het verbranden van de Franrehe vaandels te Berlijn is een dergelijke inbreuk op de vredesvoorwaarden De geallieerden zullen de noodige vergoeding, met inbegrip van vervolging van de verantwoordelijke personen voor militaire reohtbaDkeD, zoodra het onder zoek afgeloopen is, afdwingen. Aardappelen. De commissie in zake „aardappe- lenafname", ingesteld van wege de Z. L. M. verzoekt ons de aandacht er op le vestigen, dat een spoedige afname der aardappelen zeer bevor derd zal worden door juiste opgave der voorraden. Den landbouwers zij daarom geraden uiterlijk 30 Juni a.s. voor iedere aardappelsoort afzonder lijk hunne voorraden op te geven bij den secretaris der Landbouwconï- missie in hunne gemeente. Ingezonden stukken. Zib&izcbi, 23 Juni 1919. Manheer de Redacteur t Sta mü toe door middel van nw blad te mogen wjjsea op een steeds erger wordende gewoonte, om da Noordzijde de» Onde Haven te gebruiken niet enkel als losplaats daar ia natnurljjk niets tegen te zeggen maar bovenal ala opalag- of bewaarplaata van bouwmaterialen, waarvan de bewoners grooten laat en ergernis ondervinden. De groote steen- hoopen tooh belemmeren niet alleen het uitzicht, ze geven ook aanleiding tot balda digheid, n.l. bet met handen vol weggooien van kei- en straatateenenhet met opzet vernielen en beschadigen van eena andermans goed, waarvan door de politie niet die notitie kan worden genomen, als wensoheljjk ware, want dan zou ze daar ali voortdurende waohi mooten funfeeren. Nu ben ik van meeting, dat die materialen er maar voor korten termijn mogen raei- gelegd worden, maar jawel, dezelfde hoepen staan er vaak maanden en maanden. Oordeelt nu in Zierikzee niemand 't noodig, dat aan die bepaling de hand wordt gehouden? Geen havenmeester, geen bonwmeestei, geen ge meenteraad? Werkeljjk niet, want immers de hasaltateen voor de Driekonisgenstraat heeft er ook maanden gelegen. Het wordt tjjd, dat er op gelet wordt. Het gaat niet aan, ter wille van een paar handelaars, die c opslagplaat* kuuneu huren, een heele bum L ongerief ondervindt. In evenmin gaat het aan, na lostiag zooveel kalk, cement en zaud te laten liggen, dat het niet wenschelyk ir ramen open te zetten, wjjl anders wolken stof de huizen binnendringen. Moge dit schrjjven er toe leiden, dat er wat meer toezioM wordt gehoode* en beper king wordt opgelegd, dan zullen alle bewoners van de Oode Haven tevreden ijjn. Met dank voor de plaatsing, EIN VAN H1N.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1919 | | pagina 5