Z.zeesche Nieuwsbode BIJVOEGSEL behoore»de bij de van MAAN0A6 28 APRIL 1019, no 10306 Uit Stad en Provinoie. ZIKRIKZKK. Bij heel guns lig weer zul „Kunst en Her' Woensdagavond Ni j ure, ter gelegenheid Van de 10de verjaanlag van Prinses Juliana een uil voering geven. De verplaatsing van den inspec teur der Dir. Bel.. Invoerrechten en Accijnzen. D. J. Guulzsch, is inge- 1 rok ken. Tie heer C. A. Takken, in- -speefrnr (lier zciïde. iniddelen te Arn hem I-, thans aangewezen voor de tijdelijke waarneming der Inspectie Zierikzee. -- Op de groole keuring en len- -l oonslelling der Maatschappij van Tuinbouw- en Plantkunde le Haar lem, kreeg de Bloembollenkwoekerij en -handel v/h. Mulock Houwer Co. alhier, voor ..groep nieuwe nar cissen'" een zilveren medaille. Door den Commissaris der Ko ningin is mei ingang van 1 (5 April eervol ontslag verleend als lid der Gezondheidscommissie, zetel- Zierik zee, aan den lieer W. J. Ka.pleijn, bur gemeester van Brouwershaven. BRUINI8SE. Vrijdagavond trad in het hótel „8torm" alhier als spreker voor de arbeiders op de heer Drop uit Rotterdam. Deze zette uiteen de werking en organisatie van de bonden der vak organisaties en besprak ook den toestand der werklieden in deze gemeente. Hij weeB daarbij op de werkeloosheid, die in deze gemeente bij de landbouwers en aan de haven heerscht. Spreker seide, dat de arbeiders ook hier al jaren ge organiseerd moesten zijn. Dan zou men ook arbeiders in den gemeenteraad hebben en mogelijk zou dan de werke loosheid niet zoo groot zijn. Volgens de meening van den spreker zou er ook hier op 't oogenblik wel werk te vinden zijn met het uitdiepen der haven. Verder behandelde hjj de loonen der arbeiders alhier en die in Groningen, Friesland en Drente, waar de loonen tweemaal zoo hoog zijn. Maar waar men zich niet vereenigde sou de loonstandaard ook niet naar boven gaan. Hier zouden twee bonden opgerioht moeten worden, één voor de transport arbeiders, waar de vissoherman in op genomen kan worden en één voor de veldarbeiders. De contributie zou be dragen 3Q cent per week. Men zou dan 'jaar lid te zjin geweest recht litkeering bij ziekte, die dan a f 2,60 tot f 4,60 per week. zou eene uitkeering gegeven f 1,75 per dag voor gehuw- ,50 voor jongeren. Spreker a ander nog uit, waarna de gesloten werd. Als nu was eid zioh op te geven als lid, oh twintig der aanwezigen Jaar den. den heer R. de Waal Tz., ter eeoretarie te Oosterland, ma verworven voor „Praotisch .n" hem uitgereikt door de ran de Nederl. Postsehool 'Q denken en leeren is leven) dam. PANISSE Bij Kon. besluit is rerzoek, eervol ontslagen als enger van den distriotaveearts, delburg als standplaats is aan- de veearts J. A. de Graaff alhier. Rechtzaken. Poging tot moord, subs, zware mishandeling. ZlKRIKZEE, 28 April. Ter terecht zitting vuu de urroiul.-rechlhank vtui i'ijdag j.l. werd des namiddags om 1 uur behandeld de zaak legen J. 1). II., oud 38 jaar, landbouwer, wo nende te Scherpenissc, thans gedeti neerd in liet Huis van Bewaring al hier, beklaagd van poging tot dood slag, subs, zware mishandeling, ge pleegd op den onhezoldigden rijks veldwachter en jachtopziener B. S. te ,-Scherpenisse. D,-> ir den officier van justitie waren gedagvaard 9 getuigen, w. o. een geneesheer-deskundige, ter wijl door den verdediger van den be klaagde, mr. P. Dieleman, adv.-pro- cureur te Middelburg1, waren gedag vaard 8 getuigen decharge. Na voorlezing van verschillende «tukken ontkende bekl. zich aan het hem len laste gelegde feit te hebben schuldig gemaakt. Beklaagde bekende thans hetgeen hij steeds had ont kent op 7 Februari j.l. des avonds jmet een aantal stroopers in het veld te zijn geweest, doch bleef verder ont kennen op den veldwachter te heb ben geschoten. Tijdens liet verhoor der getuigen a charge bleek, dat door den getuige C. P., oud 32 jaar, landbouwer te Scherpenisse een neef van bekl. onder erde eene verklaring werd af gelegd in strijd met zijn vroegere ver klaring Daarop ernstig gewezen. bleek getuige volhouden thans de waarheid te hebben gesproken. Door den officier van justitie werd daarop gevorderd, dat legen getuige rechtsingang zou worden verleend met Iasl lot instructie en hevel tot gevangenneming. De geinige werd daarop uit de zaal verwijderd lol. dat de rechtbank op die vordering had beslist.. Na afloop van hel gelurgenverhoor werd de getuige opnieuw binnenge roepen. die bij zijn afgelegde verkla ring bleef volharden. Nadat de recht bank in raadkamer was geweest en aan geinige zijn verklaring was voor gelezen en door hem onderleekend, deelde de president hem mede, dat do rechtbank rechtsingang met Iasl lot instructie legen hem had verleend als verdacht van meineed, en dat het hevel lol zijn gevangenneming was alge wezen. De zitting werd daarop om ö'/o uur geschorst lol 's avonds 7 uur. Na heropening der zitting werd hel woord verleend aan den officier van justitie. Nadat deze de verschillende .afgelegde verklaringen der getuigen had besproken, werd gevorderd, dat de rechtbank den bekl zou schuldig vorklaren aan poging tol doodslag en liern Ie vcroordeelcn lol een gevan genisstraf van 2 jaar mei hevel tot gevangenhouding. Do# verdediger van bekl. trachtte uitvoerig aan le loonen. dat van de schuld vut beklaagde niets was ge bleken en concludeerde met vertrou wen tot vrijspraak van zijn cliënt* Tevens verzocht hij met aandrang dat de rechtbank nog hedenavond den beklaagde uit de preventieve hechte nis zou ontslaan. De rechtbank begaf zich daarop in Raadkamer om over hel laatste ver zoek le beraadslagen. Uit raadkamer teruggekeerd, deelde de president mede, dat de. rechtbank geen termen /had gevonden om den beklaagde uit de voorloopige hechtenis le ontslaan en werd de uitspraak bepaald op •Dinsdag 6 Mei a.s. Te ruim 9 uur werd' daarop de zitting, die door een fair ijk publiek was bijgewoond, gesloten. Geheimzinnige knikkerregen Amsterdamsche bladen geven een merkwaardig verhaal van een ge- heimzinnigen aanslag met knikkers op huizen in de Nieuwe Kerkstraat aldaar. Van een onbekende plaats uit wordt met knikkers geschoten als uit een mitrailleur, zeer ten nadcele van ramen en glasruiten. Dat begon Maandag j.l. en sedert zijn eiken dag honderden knikkers gevonden. Het is zoo goed als zeker, schrijft de Tel., dat de knikkers van de Prin sengracht komen. Zij worden gekeild via een muur en spatten van de stee- nen tegen de ruiten. De knikkers vertoonen soms witte plekjes van de kalk van den muur. Een bewijs, dat ze met kracht werden voortgedreven. Men ligt den geheelen dag en nacht op den loer, ja, men tuurt met verre kijkers van de daken en uit de ra men, in de hoop de daders te ont dekken. Zaterdag bleek, dat de ge heimzinnige schutter 's morgens zijn kanonnade weer had aangevangen, maar deze had doen eindigen, toen de politie kwam. Nauwelijks waren de mannén weer in hel huis of de hagel kletterde weer op de 'bedreigde huizen. Blijkbaar dreigde de knikker- voorraad van den onzichtba ren schutter op te raken, want de projec tielen bestonden van dat oogenblik af groo teil deels uil kiezelsteenen. stukken kalk. een paar scherp gesle pen sleenen, Ijenevens een nikkelen kogel uil een Kogellager. De ontzet tende kracht, waarmede de projectie len komen aanzetten, is at le leiden uit hel fluiten en snorren der pro jectielen. Vrijdag sloeg zelfs een stuk lood door de ruit van een kamer, waarin een kindje lag le slapen. Ge lukkig wéVd de kleine niet door de scherven getroffen. Om zich tegen de fusillade le be schermen, hebben de bewoners lap pen en carton legen de stukgeschoten ruiten getimmerd. Til gezelschap van de politie hebben ze een onderzoek op de daken inge steld. Zc zijn in hoornen geklommen en hebben daar op de loer gelegen, den omtrek met verrekijkers en zelfs nachtkijkers afspiedende, zonder re sultaat. Tramitaklng ta Rotterdam Hel personeel van de elcclrischc tram te Rotterdam staakt. Vrijdag nacht om t uur begon de vergade ring van het personeel in het Alge meen Verkooplokaal. Tegen den morgen werd met groole meerder heid vóór de staking gestemd. Geen enkele tramwagen heeft Zaterdag ge leden. De stakers hebben verklaard aan den burgemeester, dal van hun kant slechts één concessie ip te wach ten en wel wanneer den stakers medegedeeld kan wordendal aan ieder I' 100 zal worden uitbetaald als tegemoetkoming van een verhoogd Joon en voorts, dal het ontslag van de 10 menschen. hun mei 1 Mei aan gezegd. wordt ingetrokken. De sociaal-deniocratische raads fractie heeft aan den burgemeester een spoedvergadering aangevraagd, ter behandeling van de volgende mo tie „De raad van oordeel, dal de eischen der stakende arbeiders bij de B. E. T. M. behooren Ie worden in gewilligd, verklaart zich bereid de daartoe eventueel noodige laricfsverhooging le zullen toeslaan". Naar de N. II Grt. verneemt, zal a.s. Woensdag deze spoedvergadering plaats hebben. Onbeperkte aanvoeren van overzee. (Offioieel.) Het ministerie v&n buiten- laadsohe zaken brergt ter algemeene kennis, dat blijkens een telegram van den handelsaUaché le Londen de be perkingen, die bij de algemeene econo mische eohikkiog met du geassocieerde mogendheden werden gesteld ten aan zien van de hoeveelheden goedereD, van overzee aan te voeren, ili^ns zijn inge trokken. zoodat de N, O T. de be voegdheid heeft verkregen, consenten te verstrekken voor onbeperkte hoeveel heden van alle goederen. Blijkens dooi de N. O. T. ontvangen mededeeling zijn alle rantsoenen voor den overzeerchen aanvoer van goederen naar Nederland opgeheven en zijn boven dien opgehe en alle embarga's, behalve voof wat betreft invoer van oorlogstuig. Uitvoer van Paarden. De minister van landbouw heeft be paald, dat er met iügang van 1 Mei, gelegenheid zal beataan tot uitvoer van van eik geslacht en eiken leef- Vrij vlee8oh Te Vee en Vleeschhandel deelt mede, dat het slagersbedrijf nu zijn vrijheid van vcor de crisis terug krijgt, uitge zonderd nog ten aanzien van de vet- inlevering. Het slagersbedrijf krijgt zijn algebeele vrijheid terug. Het slacht verbod, het vleeschrantsoen, het verbod van conserveeren, de bepaling op de inlevering der slaohtefvallen en der huiden, betreffénde het slachten in oentrale slachtplaatsen en de Blacht- vergunningen, het is alles de volgende week aan kant, wat ons ten overvloede door de autoriteiten is bevestigd. Het geheele bedrijf, alsmede de vleesch- wareDfabricatie, is in zijn vrijheid her steld; geenerlei beperking meer van regeeringswege, alleen het vet moet vooralsnog ingeleverd blijven, wijl er nog geen dierlijk vet is aangekomen en dit vet is voor de margarinefabricage onmisbaar. De handel in elachtafvallen is weer vrij. De vleesoh waren fabrieken zullen weer aan het werk gaan. Zal het vleesoh nu ook goedkooper worden Da moderne Blauwbaard. De onderzoekingen der Parjjsche politie hebben geleid tot de ontdekking eener nieuwe verdwijning, waarin de vrouwen moordenaar Landru ongetwijfeld de hand heeft gehad. Het betreft thans een zekere Louise Jaume, die sedert October 1917 spoorloos verdwenen is eenige dagen na een bezoek aan de sombere villa te Gambais. Dit is het achtste slachtoffer. Landru had beloofd hanr te zullen trouwen, zoodra de scheid ie g tusschen Louise Jaume en haar echtgenoot, die haar moedwillig verlaten had, haar be slag zou hebben gekregen, en maakte na den moord aan hare bloedverwanten en vrienden wijs, dat zij naar Amerika was gegaaD, om op een kostschool voor jonge meisjes (madame Jaume was toen 37 jaar!) haar opvoeding te voltooien. De nieuwe broodkaart. De Directeur van het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel maakt bekend, dat de broodkaart van het 94e tijdvak loopt van 28 April tot en met 6 Mei. De R. T. M. De Minister van Waterstaat heeft een oommissie ingesteld, aan welke wordt opgedragen een onderzoek in te stellen omtreDt de wijze, waarop het bedrijf der Rotterdamsche Tramweg Maat schappij wordt uitgeoefend en omtrent de vraag in hoeverre het spoorwegnet dier Maatschappij en de uitoefening van haar bedrijf verbetering mochten behoeven. Benoemd is o. a. tot lid jhr. R. R. L. de Muralt, o.-i., lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Rijst zonder bon. Volgens de Prov. Qron. C't. zal binnen eenige dagen volop rijst iu den vrijen handel, dus zon'Jer bon, verkrijgbaar worden gesteld. De vereeniging van rijstpellers, aan de Zaan gevestigd, zal de volgende week reeds de rijst voor een door die vereeniging vastgestelden prijs aan de grossiers kunnen Misveren. Wat de prijs in den kleinhandel zal zijn is nog niet bekend. Vastgesteld zal die niet worden. Internationale sooiallstleohe conferentie. Zondag is te Amsterdam de Inter nationale Sooialistische Conferentie be- g01.pen. Naar de Secretaris, de heer Camille Huysmans, meeieelde, «al de co) farentie niet toegankelijk zijn voor de pers. mRar zullea elk*n dag aan de hl*den door hét bureau oommuniqués worden verschaft. Het staat nog niet vaBt hoelang de conferentie zal duren, dat hangt af van de lengte der debatten. Als die geëvenredigd is aan de lengte der agenda, dan zullen er echter wel verfcheidene dagen nrée gemoeid zijn. .Zooals men weet zal de conferentie de kwesties behandelen welke te Eern onafgedaan zijn gebleven, met name de territoriale kwesties. Veevoeder-distributie. Het Rijkskantoor voor Veehoeder deelt ons med», dat het met machtiging van den minister van landbouw de veevoeder- distributie in haren vollen omgang na ultimo April as. zal doen ophouden. Toewijzingen aan bizondere oategorieën van bestellers zullen dus ook niet meer geschieden. De terugkeer van Orlando. Ter gelegenheid van den terugkeer van Orlando uit Parijs had zich een groote mer.igte, bestaande uit senatoren, afgevaardigden, raadsleden, leden van de provinciale raden, professoren en vele bekende burgers, alsmede officieren en soldaten, naar het station begeven. Toen de trein binnenreed, brak een ge weldige ovatie los, waaraan ook het spoorwegpersoneel deel nam. Nadat de delegatie was uitgestapt, verbrak de menigte de politie oordons om met oen onbeschrijfelijke geestdrift de gevol machtigden toe te jubelen. Het stations plein was zwart van de mensohen en alle omliggende huizen en trouwens bijkans de geheele stad zjjn in vlaggen- tooi. Orlando besteeg zijn auto, maar deze werd aanstonds omriDgd, waarop Orlando een toespraak hield om te vragen of hij in den geest van het volk had gehandeld, waarop donderend applaus volgde. De melkprijzen. Naar wij vernemen, heeft de Neder- landsche Bond van Melkveehouders met algemeene stemmen besloten den pro- duotieprijs van de melk voor den zomer te stellen op 14l/j oent per liter en voor den winter op 21 cent. De particuliere prijs zal dus vermoedelijk voor den zomer op 18 oent per liter en voor den winter op 25 ot. per liter komen. Verschillende Berichten. 8oheeperamp. De Soheveningsche logger „Nannie" 8CH 288, van de reederij v/h. P. Knoester, welke Donderdagochtend te 10 uur van Scheveüiugen vertrok, is on streeks 1 uur voor Katwijk op een mijn geloopen en gezonken. Van de bemanning van acht koppen kor-den door de SCH 159, welke tegelijk met den verongelukten logger uitzeilde en na de ramp onmiddellijk terugkeerde, sleohts drie man worden gered. De vijf overigen, meest allen getrouwd, zijn hoogst ver uoedelijk omgekomen. Een der omgekomenen maakte de reis voor zijn pleizier mede. Tuohteloo&heid. Te Oldenzaal is voor den tweeden keer een Duitsch officier over de grens gekomen, naar hij ver klaarde uit vrees, dat hij door zjjn soldaten van het leven zou worden be roofd. Hij is nu naar het kamp te Bergen overgebracht Vliegongeluk Op het vliegveld De Kooi nabij Den Helder is een Nederlandsohe vliegmachine met den kop tegen den grond terecht gekomen, waardoor een der inzittenden, een gehuwde bootsman van Den Helder, gedood werd. Lastige Yankees. De Rotterdamsohe politie heeft op den Schiedamschendijk een twintigtal Amerikaansohe soldaten uiteengejaagd, die pogingen deden om toegang te krijgen tot de danszaal „Alc8zar". Daar zij beschonken wairen, wilde de eigenaar hen niet toelaten en riep de politie te hulp. De Amerikaan sohe soldaten trokken hun jassen uit en wilden niet doorloopen. Hierdoor ontstond een gevecht tuesohen de Ameri kanen en de politie. Nadat de politie (enige malen in de luchtgesohoten had, trokken de Amerikanen toch af. Verduistering van 25,000 kronen. Ter boschikking van de justitie zijn gesteld C. v. T. te Westdorpe en L. van de C. te Axel. Een landbouwer had hen be schuldigd van hem 25,000 kronen te hebben ontvangen om in België te ver handelen, doch te hebben verduisterd. Jeohtongeluk. De visscher J. v. d. P. te HardiDxveld, die met een geweer over den sohouder door het land liep, is gestruikeld. Het schot hagel ging hem door het hoofd en hij viel dood neder. Valsche bankbiljetten. Het onderzoek naar vevavrdigers en uitgevers der valsohe bankbiljetten van duizend gul den, wordt voortgezet en als gevolg de ar van is een boer uit Purmerend gearresteerd en ter besohikking van de justitie gesteld. Deze had enkele weken geleden op de veemarkt te Hoorn een valsch biljet van duizend gulden uit gegeven. Daarover in verhoor genomen, zei hij, zich van de valsohheid van het biljet bij de uitgifte niet bewnst te zijn geweest., hij had 't van een veekooper, die hij niet kende, ontvangen. Doch dezelfde men betaalde deze week, op de markt ts Hilversum, weer met een valsch biljet. Toen vond da politie aanleiding, hem in verzekerde bewaring stellen. De gearresteerde staat niet hunstig bekend Thans zijn ter zake van het opzette lijk uitgeven van valsch bankpapier, te Amsterdam zeven personen in voor loopige hechtenis. Een drietal heeft bekend bij de uitgifte ven de valsobe biljetten te hebben geweten, dat ze valsch waren. Ingezonden stukken. Geachte Redacteur. Beleefd verzoek ik plaatsing in ew blad van het navolgende, waarvoor mjjn dank. Ik zal kort zjjn, De rederijkerskamer «De Watergeus" te Renesse gaf Woensdag 29 April, in het café v. d. Berge aldaar, voor hare donateurs en introdneee's weder een tooneelroorstelliüg. .Het licht in den nacht", door late Oasman, werd in één woord kenrig ge speeld, toodat vele toehoorders onder den indruk waren van de dikwjjlu tragisohe momenten (het stuk speelt in 19141916 op een fabrieksdorp ia Dnitsohland). De rolvastheid was bijna onberispelijk. De avond werd besloten met .len angstvolle nacht", kluchtspel in één bedrijf, door J. J. Rent meester, welk stuk door koddigheid en luim ten zeeste de laohlnst opwekte De leden van „Da Watergen'" «runnen met groote voldoening op deren avond terugeien en ik kan ieder aanbevelen, don* tenr of donatrice te werden van dete ijverige zeer sympathieke vereeniging. Met het woord van dank, gesproken door den heer burgemeester, stemde het pnbliek door handgeklap gaarne in. Renesse, 24 April 1919. B. Rbbimi, 19 April 1919. Aan de imaginaire grootheden Êt en X. Van twee sjjden word ik thans uitge- noodigd om eens van leer te trekken. De beide gemaskerde aristoi vaa Renesse hebben nit mijn zwijgen afgeleid, dat ze me bjj de strot hadden. Mjjne heerea, gö hebt schtik- keijjk abnis. Om te beginnen dan zal ik Uw grove nieuwsgierigheid even bevredigen i ge moest er anders eeas aan bersten. le. Inderdaad ben ik de verslaggever geweest van mjjn eigen lezing (griezelig hé). 2e. Ik heb het verslag zooveel mogelijk in elkaar geperst en alleen de hoofdsakaa vermeld, das gezwegen over filippica aan het adres der tegeastanders. De hoeren IJ en Z zullen toch moetei toestemmen, dat de door mp afgestrafte categorie personen van te genage beteekeuis ia, om hnn zelfs maar een Sohonwiche vermaardheid te be zorgen, door ook maar met één woord in een verslag van hen te reppen. In dan de naieve veronderstelling, dat ik mna eigen lezing als leugenachtig zon brandmerken. 3e. De heer Z vraagt sarrend als een kwaad keffertje, of het somt in mjjn belaag was, dat het slot werd verzwegen. Neen Z, ik heb bjj de heele kwestie geen ftoanoieal of ander belang op 't oog verbazing wekkend voor U hé? De heer IJ bedient zich van het wapen der gelijkenis. Jammer voor hem, want hg sagdt er zioh mee in de vingers Ik Ues a l. letterlijk i .zoodat er niet een in het bosch durft blgven en dan alleen baas sjjn". li, ei, m'nheer IJ. Ik had das wel degelök geljjk, toen ik in mjjn lezing beweerde, dat vrees voor het aanranden van hnn maoht onzen tegenstanders vaak parten speelt. We tallen aw kostbare getuigenis out honden. U beweert, niet bevreesd te sjj» om het onderipit te moeten delven tegen mg. Zeg ereia snorkerjj van lieden, die IJ ea Z teekenen, is tooh al te smakeloos. Uw hooding en die van alle tegenstanders van .Dorpsbelang" wordt gekenmerkt door vrees en nogmaals vrees. PAULU8BI. Bncmui, April 1819. Manheer de Redacteur l In aw nummer «an 19 dezer veracheea in uw blad de uitilatf dm gemeeateraads- vergadering ran Brninisse van Donderdag 10 April, waarin werd medegedeeld de kosten voor het nitdiepen van de havea. Waar er nu op het oogenblik op Brninisse zooveel werkloosheid is, en in verband daarmede al zooveel mensohen warm liepen, dat ze toch minobien aan bal werk zonden raken, werd dit toch door den heer Hoogerheide met kraoht tegengegaan, mei de woorden te uiten, als het door lui uit de gemeente moet gebeuren dat er dan niets van terecht komt. Zoo behartigt hier de heer Hooger heide de belaagen voor dea werkman van Bruinisse! Hjj won het maar liever door een baggermolen van Slicdreoht laten doen, dan had de werkman er hier nieti aan. la op een andffe maaier behartigt de heer Wemmen de belangen van den weikman. Deze meende dat het maar beter was or maar mee te waohten tot het volgend jaar. Als ook die mgnheer goed kan kgken, dan ziet hjj tooh ook wel dat er sooveel mensohen zonder werk loopen. Het son van hem netjes «gr, werk on te zoeken, maas niet het uit te willen «tellen tot het volgend jaar, wast de mooiate tgd voor genoemd werk breekt nu juiat aan, maar niet hot volgende jaar Februari Dos werklieden, kiezer», denkt er toch s.v.p. met de aan staande gemeenteraadsverkiezing om te zien wie wat voor den werkman doet, ea wie niet. Dankend voor de verleende plaatsruimte, teekent hoogachtend, Uw dw. dr., W. OUIR81 Ps. Burgerlijke Staed va» Zierikzee. Gwboient '8 April. Antouie, z. van Cornells Snijders en Adriana Lejjdekkers. Gehuwdi 23 April. Adrianns Sebastiaans de Visser, 26 j j.m. en Rosa Lorró, 24 j., j.d. O veil eden: 21 April. Otto Johann Wilhelm Botbgl, 7 m. 22 Paulus van den Houten, 78 j weduwnaar van llizabeth Blom. 24 Thona Admirap), 56 j. en 11 m., echtgonoote van Johannes Morgn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1919 | | pagina 1