Z.zeesche Nieuwsbode BIJVOEGSEL behoorende bij—de van MAANDAG 10 MAART 1919, no. 10286. Uit Stad en Provincie. Z1ERIKZEE. Door de ambtenaren, der invoerrechten en accijnzen alhier Is bij den Belgischen schipper J. v. T. een aanzienlijke partij Kwalla- cliocolade en bokking in beslag ge nomen, bestemd om naar België te worden uitgevoerd. Eervol ontslagen wegens lxnioe- ining tot een andere betrekking, de lieer G. M. van Gaaien, als directeur .van hel Huis van Bewaring alhier en lienoemd als zoodanig de heer H. J. 'Endendijk, commies lc rang aan de strafgevangenis te Breda. Prinses Juliana. Woensdag do SOito April 1919 tal root ons Vaderland, voor 't Nederlandaohe Volk een bljjde dag, een dag van bizondere be- teekenis zgn. Hare Koninklijke Hoogheid Juliana Lonise Emma Marie Wilhelmina, onze Prinses Juliana, geboren te 'a-Gravenhage, den 30sten April 1909, zal op dien datnm haar tienden geboortedag vieren. Alleiwege in den lande zal worden ge deeld in de vreagde van de^* Koninklgke Ouders op dien feestdag; van alle zjjden zullen de beden en wensohen zich riohten naar de jonge Prinses, wier voorspoedige jeugd in alle kringen van ons volk met de grootste belangstelling wordt govolgd. Voor Zeeland heeft deze jaardag een bizondere beteakenis, nu het aau het Koninklijk Eind ditmaal gegeven zal zgn om naar Zeenwsch gebruik, oen kroonjaar te vieren. Wg ver trouwen, dat alle Zeeuwsohe vrouwen en meisjes op den te wachten vreugdevollen dag san <le tienjarige Prinses een blgk van belangstelling zullen willen geven, dcor Haar ter gelegenheid van dit kroonjaar, een pas send geschenk aan te bieden, iets dat wer kelijk gebruikt of gedragen kan worden. Wjj weaschen allen de gelegenheid te geven hiertoe bg te dragen en te dien einde voor een ieder geen hoogere, wel een lagere bijdrage toe te laten dan 10 cents. Mogen op deze wjjze de Zeenwsohe vrou wen en meisjes nit alle standen en kringen zioh aansluiten om den 30sten April dezes jaars voor de Prinses, op wie Neerlands hoop gevestigd is, een zonniges, niet te vergeten feestdag te doen zjja. C DIJKM1E8TÏR—Wintgins. W. A. DUMON TAK-VAK TBIGT. Aan alle burgemeesters in Zeeland is een oiroujaire in dezen geest gezonden, met verzoek een vrouwelijke ingezetene aan te wijzen, die de inning dor bijdragen kan regelen op de wjjze, die haar voor de be trokken gemeente het meest geschikt Ijjkt. ZQNNEMAIRE. Burgem. en Weth. dezer gemeente hebben de volgende aanbeveling opgemaakt voor gemeente secretaris no. 1. H. J. Boelvink, bur gemeester der gemeente, no. 2. Z. Cornelia secretarie der gemeente Noordgouwe. 8TAVENISSE. In de 1.1. Vrijdag avond gehouden vergadering der Dorps- vereenigiDg II, nam de heer L. G. Tuinman zijn ontslag als voorzitter, waarna hem het eere-voorzitterechap werd aangeboden. In de daardoor ontstane vacature in bet bestuur, word als zoodanig gekozen de heer O. Steendjjk. 8T.-MAARTEN8DIJK. Vrijdagavond werd hier in het lokaal der bewaarschool weder een vergadering gehouden van landarbeiders, waarbij men zou trachten te komen tot oprichting eener vereeni- ging van landbouwers. Als spreker trad op (de heer J. Bazen, oud-ingezetene dezer gemeente. Hij schetste de voor- deelen verbonden aan organisatie. Om trent de keuze in welke riohting de vereeniging zich bewegen zou, beval hij aan de neutrale. In het debat raadde de heer Everaars, de aanwezige arbeiders aan zich bij een Christel ij ken bond asn te sluiten. Een vereeniging werd op gericht. Bg de stemming over de keuze, in welke richting de vereeniging zioh zou bewegen, werden 81 geldige stem men uitgebraoht. Hiervan verklaarden zich 73 voor aansluiting bij het N.V.V. en 8 bij den ohristel. bond. -Een bestuur werd gekozen, bestaande uit 7 personen. ST.-ANNALAND. Door de afdee- ling St.-Annaland van de Liberale Unie is de voorloopige lijst van can- didaten voor den gemeenteraad als volgt samengesteld: de lieeren A. J. Bierens, D. QuakkeLaar, B. Kodde, J. Zandee, L'. Polderman (allen aflr.), ■J. W. Elenbaas en A. C. Boogaard. Onderwijs. Nader is bepaald, dat het schrif telijk gedeelte der examens als onder wijzer en onderwijzeres, voor zooveel de Commissie, welke te Middelburg zitting houdt, aangaat, zal worden af genomen te Vlissingen. Verkoopingen, enz. Z1ERIKZEE, 7 Maart. Heden wer den alhier ten verzoeke van de fami lie Jac.s ten Haaf, ten overstaan van Jiotaris Biermasz, publiek verkocht: .Werkpaarden voor f 755, f 1020, 4' 1280 en f 1380; jarige paarden voor tf 108, f 505, f 563 en f 760; melk koeien voor f 420, f 480, f 490, f 500, f 510, f 541, f 570, f 5QQ en f6.65; vaarzen voor f 16. I' 101 T 145. f 150. 1 153, f 163. f231. f 211, f 275. f302. f 386 en f 475. Kerkniei^vs. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouwerkeik C. de Jongh te Nieuwveen, te Waarde J. H. C Kamsteeg, te Stavenisae, te Jukwerd H. N. Ys- brandi te Bellingwolde. Bedankt voor Leimuideu J. Boog te te Puttershoek; voor Otterloo u. J. Leenmaus te OoBterwolde; voor Sint Annaparochie J. C.H. Roraijn te Sohraard. Voor Leiden G. H. Beekenkamp te Oldebroek. Voor Hillegeraberg, N. G. Veldhoen te Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerk. Beroepen: Te Naarden, H. H. Sohoe- maker Ie Zwartsluis. Te Duesen B. Wentsel cand. te Kamper- Bedankt: Voor Bergurn, J. D. Heer- sink te Nieuweroord. Voor Oosterend (Texel), G. Wiersma te W etsinge-S&u werd. Voor Westergeeet T. L. Kroes te Coe- vorden. Voor Lutten a. d. Dedemavaart N. G. Kerssies te Wez6p (Geld.) NIÏÏUWERKERK. Woensdag (biddag) 's voorm. 9 's nam. 2 en des s' avonds 6 ure Ds. de Lange van Gouda. Marine en Leger Onbepaald verlof lichting 1918. Men m8ldt aan de Tel. De Min. van Oorlog heeft den waar- nemenden opperbevelhebber doen weten, dat het in zijn voornemeo ligt de dienst plichtigen der lichting 1918, die hun eerste oefening hebben volbracht, om streeks 1 April a.e. in het genot van onbepaald klein verlof te stellen. Wanneer alsdan door gebrek can manschappen niet zou kunnen worden voorzien in de veraohillende diensten, bestaat het voornemen om aan hen, die vrijwillig onder do wapenen blijven, een dienstpremie toe te kennen. De nieuwbenoemde landstorm- plichtige 2e luitenant M. C. van de Panne, geb. te Eikerzee, is ingedseld by het 4e reg. inf. VERGADERING van hel Watersch ip „Poortvliet", gehouden op Maan dag 3 Maart 1919r des vaorrn. ten 10i/2 ure, in hel gemeentehuis te Poortvliet. Dc voorzitter opent de vergadering en verzoekt den secretaris de presen tielijst af le lezen, waarbij wordt be paald, dat deze vergadering gerech tigd is tot het uitbrengen van 95 Stemmen. Daarna worden de notulen goedgekeurd. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat ingekomen zijn 'de navolgende stukken: een missive van Gedeputeerde Stalen, houdende kennisgeving, dat is benoemd tol ge zworene van liet waterschap de heer C. Th. de Rijke; een proces-verbaal van opname der kas en onderzoek van de boekeu van den ontvanger- griffier op 13 Januari 1919, waaruit blijkt, dat er in kas was en moest zijn een bedrag van f 16682,19. Deic ^tukken worden voor notificatie aan genomen. Voorts 'n missive van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 21 Febr. 1919, houdende kennisgeving, dat bij iKoii; besl. van 7 Febr. 1919, aan den {heer J. van Gorsel op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag is ver leend als dijkgraaf van het water schap Poortvliet. Naai- aanleiding van ,dit verleend ontslag zegt de voorz. Jiet volgende: Ik ben overtuigd in 'uw aller geest te handelen, wanneer ik met eenige hartelijke woorden spreek over den heer Van Gorseflj tot ivoor hetgeen hij in zijn kwaliteit van dijkgraaf in ons waterschap tot stand heeft helpen brengen. Gedurende 30 jaren heeft de heer Van Gorsel zijn kennis in dienst van hel waterschap Poortvliet gesteld in welk tijdperk hij steeds de belangen van dit lichaam in het oog heeft gehouden. Vele ver anderingen in het waterschap en zijn vertegenwoordiging heeft de heer Van Gorsel medegemaakt. Belangrijke en nuttige werken zijn onder zijn dijk graafschap uitgevoerd. Wij denken (slechts aan de totstandkoming van het stoomgemaal, een inrichting die zorgvuldige voorbereiding vereischte, aan de flinke verbetering der wegen, aan de stevige verdediging van de oevers en aan den afdoenden water afvoer. Aan al deze zfiken en ook aan alle andere onderwerpen^ die de be langen der polders raakten, heeft dhr. Van Gorsel zich met groote toewijding gegeven. Dat steeds het belang van ons waterschap bij Z.Ed. op deh voorgrond stond, kan spr. getuigen, die zoo vele jaren met hem heeft 'omgegaan. Namens de ingelanden, de {gezworenen, den ontvanger-griffier en Üe overige ambtenaren van liet water schap, geef ik dhr. Van Gorsel de verzekering, dal het ons zeer veel spijt hem als "dijkgraaf le moeten missen. Ontvang dan, mijnheer Van Gorsel, onzen welgemeende 11 dank voor hetgeen U gedurende uw ambts vervulling in en voor het waterschap Poortvliet heeft gedaan en aanvaard onzen oprechten wensch: „dat een wel verdiende langdurige rust Uw deel zij". Dc heer Van Gorsel spreekt hierop met de volgende woorden:: Mijnheer de voorzitter! Tk dank U hartelijk voor de vriendelijke woorden, zoo juist, ook uit naam der ingelanden, tot mij gesproken. Gedurende 30 jaren had ik het voorrecht voorzitter van het waterschap Poortvliet te zijn >11 inadien tijd heb ik gelegenheid gehad om met U vele -goede dingen te helpen tot stand brengen. Den dank mij daarvoor toegebracht, breng ik gaarne over aan hel bestuur en de ingelanden, van wie ik steeds den -hleesten steun en medewerking heb mogen genieten. Verder mijn dank aan den waterbouwkundigen ambte naar, den machinist en den bode, die mij steeds trouw hebben ter zijde -geslaan. En 1111 aau hel einde van mijn werkkring gekomen zijnde, hoop ik, dat onze polder 'voor rampen zal mogen bewaard worden en dat wij jer getuigen van zullen mogen zijn, dat het waterschap „Poortvliet" en zijne bewoners steeds in bloei en welvaarl zullen mogen vooruitgaan. Gaarne beveel ik mij verder in uw aller vriendschap aan. De voorzitter deelt thans mede, dat door het ontstaan van deze vacature een voordracht van drie personen dient le worden opgemaakt en stelt jde vergadering daarom voor alsnii •daartoe over lc gaan. Alsnu over gaande lot het stemmen van een bersten candidaat blijkt, dat 11a de derde stemming gekozen is dhr. E. C. W. A. Geuze, landbouwer lc Poort vliet, tot tweeden candidaat dhr. E. van der Slikke, landbouwer le Poort vliet, en tot derden candidaat dhr. W. J. Boogaart, fabrikant in landbouw machines te Poortvliet. De voorzitter verklaart, dat door het bestuur de voordracht zal wor den opgemaakt overeenkomstig den uitslag der gehouden stemmingen en dat deze voordracht, ingevolge het bepaalde bij art. 38 van het Algemeen Reglement voor de Polders of Water schappen in Zeeland zal worden in gezonden aan lieeren Gedep. Staten van Zeeland. De voorzitter verklaart, dat hier mede de agenda zrjn afgehandeld en vraagt nu, of iemand der aanwezigen nog iels in het belang van het water schap in hel midden heeft te bren gen. Niemand het woord verlangende sluit hij de vergadering onder dank betuiging aan dc ingelanden voor hun tegenwoordigheid. Prov. Staten van Zeeland De volgorde van de lijst der in kies kring III Zierikzee gestelde eandidaten voor de op 9 April a.s. te houden stem ming ter verkiezing van de leden van de Prov. Staten van Zeeland, is door loting als volgt geworden: 1. Vrijz. Dem. Partij. J. G. v. Nif- trik Jr., J. Welleman, J. Adriaanse, K. Bergama-Bergsma, A. C. M. Poppe, M. Kolo JzP. J. Poleij, A. Verhage, J. J. van Beveren, H. van Gelderen, A. 8ta- verman. 2. Anti-Rev. Partij. A. Timmerman, J. Padmos, W. den Boer, D. A. de Bruijn, W. v. d. Berge DzJ. C. Vis, A. Flik- weert, 3. Chr. Hist. Partij. W. v Oeveren, H. J. v. d. Ouden, H. F. Lantsheer, C. J. Boogerd, F. L. HenseJ, A. M. Geluk Az., C. J. Schippers, D. J, Dees, C. B. Koolhaas. A. G. v. d. Hooft, L. Duvekot Cz., W. L. Huson. J. van Bruggen, M. M. Sohippers, M. W. Koster, C. de Jonge, A. E. 8tg bel. 4 Staatk. Geref. Partij. F. Dekker Az., C. Hartoog, J. de Visser, L. Overbeeke, H. Dekker Jz., M. de Jager, D. Josiasse, D. de Bree, C. Jsnse, Adr. Mol, Chr. Verhage, A. Butijn. 5. Vrge Liberalen. Jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, J. D Viruly, Jhr. W. Z. van Teylingen, J. L. Riohel, W. J. K&ptejjn, M. Q Buijs Ballot, J. G. van Nieuwenhuijzen. 6. 8. D. A. P. G. F. Lindeijer, L. Onderdijk, G. B. DuikerBlekkink, P. A. Perrels, A. M. Overhoff, W. P. Cor- nelisse, J. de Meij, M. Pols, V. L. Verbeke. 7. Liberale Unie. A. v. d. Weijde, J. W. van Oeveren, B. Giljam, H. Pol- vliet, J. M v. d. Bout, C. BI m, H. E. Beelaerts v. Kmmiokhoven, V. M. Krepel, L. Doeleman. 8. R.-K. Partij. R. G. van Nieuw- kuijk, M. P. Ooms. 9. Soo. Partij. L. P. van Oorschot, J. J; Jocsse. Rusland en Dultschland. Draadloos wordt uit New-York ge meld, dat George D. Herron t8 Parijs een intervieuw gehad heeft, met Kurt Eisner, een dag voor diens dood. Eisner zou aan dezen heer Herron hebben meegedeeld, dat de wereld wordt bedreigd door een reusachtig bolsje wistisch leger en dat, tenzij er binnen een week of twee drie vrede werd ge maakt met Duitsohland, de huidige Duitsohe regeering zioh niet zou kunnen handhaven. Herron aoht Knox, Lodge en hun aanhangers eohte bolsjewiki, die door hun pogingen om de positie van Wilson te verzwakken in de kaart spelen van de bolsjewiki van Europa. Het bowjjs is geleverd bownert Herron dat het voormalige Duitecha regime do hoop koestert, door het bolejewisme te herwinnen, wat het met de wapenen verloren heeft. Het temperament van het Duitsche volk ie zoodanig, dat het eerder dan andere volken hetboJsjewieme zou hebben afgeschud. Het ourie regime in Duitschland zou dan terugkeeren en sijn macht in Europa hebben herwonnen. Eisner had hem nog verteld, dat bet spionnage- en propaganda stelsel van het oude regime nog overal in de wereld zijn invloed doet golden. Het feit, dat er tegelijkertijd stakingen uit breken in ÏDgeiaud, Duitsohland ea de Ver. Staten wordt door Herron aange haald als een bewijs er voor, dat de Duitsche propaganda nog steeds voort- garg neemt. Tegemoetkoming aan gedemobiliseerde!». (Officieel). De aanspraak op de tege moetkomingen in welken vorm ook, om schreven in de nadere steunregeling voor huiswaarts gezo^ den militairen, van einde December 1918, kan niet worden ontleend aan verblijf onder de wapenen aanvangende op of na 7 Maart 1919, dat reohtstreeks hetzij zijdelings veband houdt met: uitreiking of iureming van militaire goederen welke tot de uitrusting van belanghebbende bebooron; oproeping voor straf wegens begaan verzuim- krijgstuchtelijke straf, of versehijnirg voor den militairen rechter. De drooglegging van Nederland. Bij Kon. besluit is ingesteld een Staatscommissie, aaii welke wordt op gedragen aan een onderzoek le onder werpen dc mogelijkheid om zonder de industrie te knakken, aan 'l bran derij-, distilleerderij- en likeurstokers- bedrijf eene andere richting le geven en meer bepaaldelijk na le gaan het vraagstuk ,ol' het ter wille van dc be strijding van lvet alcoholisme moge lijk is, de productie van gedistilleerd voor inwendig gebruik' bestemd, aan merkelijk te beperken, indien 'l kan iop le heffen. België en de traotaten van 1839. Bij het begin van de Vrijdag gehou den vergadering van den oppersten oorlogsraad is het rapport ingediend dat de commissie voor de Belgische aangelegenheden heeft uitgebracht over den rechtstoestand, die er door herziening van de traclaten van 1839 in liet leven wordt geroepen. Het is 'Zaterdag behandeld. Tardieu zal de conclusies, waar hel rapport toe komt, steunen. Deze strekken tot afschaffing van de ver schillende traetaten en herstel van de onafhankelijkheid van België. De kazernebrand te '8-6ravenhage. H. M. de Koningin en de Prins namen Zaterdagmiddag in ,cogen- schouw de ruïne van de afgebrande Oranje-kazerne. II. M. 'onderhield zich met verscheidene soldaten en infor meerde daarbij o. m. naar hun per soonlijke schade. Ook vroeg H. M. tal van inlichtingen aan de brandweer lieden, die nog steeds op het terrein werkzaam zijn. Vervolgens werd bezoek gebracht ban de lokalen, waarin o. a. gedeel ten van de in dc Oranje-kazerne 'aanwezige trpepen verblijf houden. Zwitserland en Nederland. Het handelsverkeer lusschen Ne derland en Zwitserland via 't bezette (gebied blijft zich geleidelijk ontwik kelen. Er zijn nu weer 10 verzegelde wagons met borduursel en stoffen uit Zwitserland afgezonden: de inhoud zal in Mannheim worden overgela den en vandaar langs den Rijn,ons land bereiken. In totaal zijn nu 37 waggons verzonden. Langs denzelfden weg wordt ook de verbinding lusschen Zwïtseriand en Scandinavië onderhouden. De blerprijzen. Naar 'De 11 atelier mededeelt. z;Ü op 1 April een besluit betreffende de bier prijzen in werking treden, het welk aangenomen is in een vergade ring onlangs onder voorzitterschap van den heer A. F. Péters, le Rotter dam gehouden en uitgeschreven door de gecombineerde besturen van tie organisaties? van vergunning- en ver"-' iofhouders. De prijzen voor den verkoop zullen voorlaan zijn: donker bier pt:r Va literglas 13 cent, licht bier per Va literglas 16 cent, deze prijzen zijn bedoeld voor volkszaken en zullen gelden als minimumprijzen. GUizcn met minderen inhoud moeten tegen denzelfden prijs verkocht wonden. Voor de tusschenzaken zijn de prij zen voor het donker bier 20 cent en licht bier 25 cent, voor de eerste klaszaken resp. 25 en 30 cent, alles voor glazen van liter. Kleinere1 'glazen mogen in de eerste klaszaken v,oor 5 cent minder verkocht wortlen. Het besluit zal bindend zijn voor elkeen; overtreding zal gestraft wor den mei uilsluiting van de levering van bieren, dhnr de brouwerijen zich contractueel verbonden hebben de bierprijzen te „beschermen". Tegen de klassenindeeling van een bepaalde zaak is beroep mogelijk bij den be- roepsraad, tegen betaling van f 10 tot f 50, al naar gelang van de klasse, Waarbij men ingedeeld is. Het be doelde contract zal gelden tot 1 Jan. 1920. Zonderlinge reolaroe. Ala men de Utrechteche Jaarbeurs bezoekt, wordt men op zeker punt er door gefrappeerd, dat er herhaaldelijk fietsen worden gestolen, Dan hoort men het geroep van „houdt den dief!" Dan ia er een gehol en gedraaf achter den dief aan, die de gestolen fiets op zijn rog mee jort, omdat het aohterwiel met een slot ia vastgemaakt. Ook een agent draaft mee, doch maakt er geen bi r,onderen ernst van, integendeel, hij legt het er op toe, zooveel mogelijk publiek mee te sleopen, om dan tenslotte den dief op d8 meest opeohudding makende wijze to arresteeren. Ken woorden wisseling, volgt, want de dief beweert, dat het zijn eigen fiets is, die hij heeft meegenomende eigenaar komt er bij en houdt het tegendeel vol, tot de agent met Öalomonische wijsheid beslist, dat hijdie het slot, waermee het achterwiel is vastgemaakt, zal kun nen openmaken, voor hem als de wet tige eigenaar zal gelden. Vergeefscho pogingen van den dief, een triomfantelijke beweging m*>t duim en vinger van den waren rechthebbende on de kwestie is opgelost. Onderwijl deelen de eigenaar en de „dief" gauw wa-.reclamepapier üit, want het geldt hier een reclame voor een nieuw fietsslot. Elke vijf minuten een nieuwe „voorstelling". Verschillende berichten. Moordaanslag ta 's Graverihage. Ook de derde dader van den moordaanslag in de Zorgvlietstraat, is door de politie gearresteerd. Ofschoon hij ontkent, is hij door de vrouw met stelligheid her kend. Torugkomst thuis. Toen de kapitein- kwartiermeester K van het korps der rijdende artillerie, na ten verblijf van geruimen tijd met zijn ge-dn in Noord- Brabant, in zijn woning m de Emma- straat le Arnhem terugkeerde, vont hij naar de N. R. Ct meldt, zijn woning als een ruïne. Alle kasten waren open gebroken ol opengetrapt, de par.eelen waren uit de deuren gezaagd, meubilair was vernield, en de inhoud van kapten en laden lag in wanorde over den vloer. Al het zilverwerk en andere stukken van waarde waren gestolen. De sohade, die zeer belangrijk ie, wordt door verzekering gedekt Wanneer de inbraak is gepleegd, is niet bekend. Haagsolie dieverijen. Volgens het Vad. is in 1918 in Den Haag in het geheel, fietsen, lood, juweelen, effecten enz. meegerekend, volgens een lage schatting, voor een totaal bedrag van anderhalf millioen gulden gestolen. Vlektyphus. To Hattem is e6n 25- jarigo vrouw aan vlektyphus o verleden. Dit is daar het derde sterfgeval. De andere patientea zijn herstellende. To Zegwa&rt heeft zioh een geval van vlektyphus voorgedaan met doode- lijkon afloop. Een liefdesdrama. Te Eygelehoven (L.) is de gehuwdevrouw M. door den kostganger var: haar buurman doodg9- Echoten, die daarna het wapen tegen 'ziih zelf heeft gekeerd. De vrouw laat een echtgenoot met vier kinderen rchter- Men vermoedt, dat ongeoorloofde liefie de oorzaak van het drama is. Afgeklemd. J"e leerling machinist Th. R. te Botterdam, in dienst van de H. IJ. S. M., was 07) het emplacement van het Ptation D. P. bezig met werkzaam heden aan locomotief 423, toen deze oensklaps door een machinist in be weging werd gezet. Dit heeft tengevolge gehad, dat de rechterarm van den leer ling-maohinist, een man van 27 jaar, totaal is afgeknepen. Hij is ter ver pleging in het ziekenhuis opgenomen. Ingezonden Stukken Noobdwbli.i, Maait 1919. Manheer de Redacteur1 Zou U het oaderstaaade willen plaataea. Bg voorbaat mgn dank. In de jongate raadavergadeiing in Zienkzee bracht de heer Panoy ter «prake het voetpad op dun Graohtweg voor fiotaera. Op zgn veraoek weid dcor Burgem. en Weth. af wijzend beschikt. Er is verder niet beiaadalaagd om een liettpad aan to leggen. Dua ala men van buiten komt, moet uien maar zie», dat men zonder halsbreken in de stad komt. De Gemeenteraad heeft te zorgen, dat zgn burgers rustig kunnen wandelen. Maar ik weea took ook ta weten als oud-Ziexik- xeeëaaar, dat Zierikzee ook belang heeft, wanneer er veel uenschen van bniten naar de »tad komen. Dos ze weiken ook in het belang van Zierikzee ala er voor de mensohen va# buiten een bohoorlgk fietspad aangelegd werd, langs den straatweg. In die selfde vergadering klaagt een ander lid, dat de buitengemeenten zoo langzaam zgn met hun subaidie voor dö ambachtsschool, maar maak dan ook, dat o»ze jongens een behoorlijken weg hebben om te fietsen zonder met den atrafreohter in aanraking te komen. B. O. MOIRMOND.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1919 | | pagina 13