tot een Nationale organisatie. Misschien, dat daardoor meer invloed op zijne Sxoellentie zal uitgeoefend worden BRUINI88E. Zaterdagavond werd al hier eene vergadering gehouden van de Coöperatieve Mosselverkoop-V ereeniging „Afdeeling Bruiniese". Door den voorz., den heer C. Hoogerheide weid verslag uitgebraoh t van d e vergad ering te U treoht Daar werd besloten 55 et. per ton te eisohen voor uitvoeroonsenten en co- öperatiekosten. In de vergadering alhier werd echter besloten daartegen protest aan te teekenen en niet meer dan 20 ct. te betalen, n.l. 15 ct. voor uitvoer en 5 ct. voor administratiekosten. In de vorige vergadering wa3 reeds besloten onder zoek in te stellen naar den toestand der VereenigiDg, ten einde al of niet tot afscheiding over te gaan. Daar nu bleek dat do fiuancieële toestand een heele warboel was en van Ierseke veel meer mosselen waren verzonden dan van bier, werd besloten tot ontbinding over te gaan en in zijn geheel te liquideeren. Ieder zal persoonlijk zijn schuldvorde ringen indienen aan den secretaris der afdeeling en deze zal ze afdragen aan bet Hoofdbestuur te Ierseke. Ook zei ieder persoolijk als lid bedanken. Te Utrecht waren ook afgevaardigden vau Filippine, Grauw en Ierseke. Van Ierseke sleohts de voorzitter, zoodat daar de secretaris niet aanwezig was, dadelijk tot disousaie kon worden overgegaan. Hierbij werd de voorzitter zoo in het nauw gebracht, dat bij de vergadering al spoedig verliet. Besloten werd bet Noorden van het Zuiden te scheiden, zoodat de Zuiderzee op zich zelf een Bond zal oprichten. Filippine zal zelf een bond oprichten, dooh wil ook samenwerken metBrninisse en andere plaatsen. Door de vergadering werd ten slotte besloten persoonlijke uitvoer-consenten aan te vragen aan de N. U. M. In de laatste dagen hoort men hier nog al van diefstallen. Zoo werden een groot aantal zakken gestolen, wat, daar iedere zak twee gulden waard is, nog al een vrij groote waarde vertegen woordigt. Een kleine winkelier miste f 200, bij een ander ingezetene werd •en Jemmer, waarin een har»weggenomen 8T-M A ARTEN 8 DIJ KVrijdagavond werd bier in het lokaal der bewaar school een ietwat eigenaardige vergade ring gehouden. Set kwam n.l. voor, dat den spreker, die een bepaald doel beoogde met ziju optreden, reeds voor dat hg begon werd medegedeeld door den voorzitter der vergadering, dat het doel van zijn optreden nooh bij hem, noch by een 60 tal der mede aanwezigen instemmirg zou vinden. De spreker keek sip, zooals te begrijpen is van iemand, die een afstAnd van twee uur te voet heeft afgelegd om de plaats te bereiken, die hem een nieuw succes zou kunnen bezorgen. Dit ter inleiding. De burgemeester had geconfereerd met de boeren en met de arbeiders. Hieruit was een afspraak ontstaan, dat een geoombineerde vergadering zou gehouden worden van werkgevers werknemers. Bij bekkenslag werd dit den ingezetenen bekend gemaakt. Intussohen was iemand op het idee gekomen een propagandist van de Christelijke Land- en 'friinbouwvereenl- ging te Lissa uit te noodigen op deze vergadering te komen spreken, wat deze ook aannam en de burgemeester goedvond. De arbeiders vonden dit eohter niet good, tenminste zij zeker aiet, met wien de burgemeester had geconfereerd. Of de werkgevers het Soedvonden, is ons niet bekend gewor- en. Op de vergadering zijn deze eohter niet verschenen, de arbeiders wel, in grootea getale. Voorts de spreker, de heer Tempelman van Hillegom, de burgemeester en enkele andere belang stellenden. De leiding der vergadering was op gedragen aan den arbeider Andr" de Graaf, die in een inleidend woord wees op het doel der vergadering, n.l. ver betering van den toestand der land arbeiders. De keer Tempelman vond het blijkbaar wel wat zonderling op. treden voor hem, dat bij, propagandist eener Christelijke arbeidersvereniging, moest spreken voor menschen, die zich grootendeels al bij voorbaat verklaard hadden bij een neutrale vakvereniging zich te willen aansluiten. In ie'er geval, de spreker kweet sich van zqn taak. Ook de voorzitter De Graaf las aan de vergadering voor een door hem ontworpen schema van statuten voor een arbeidersvereeniging. welk pohema 12 punten bevatten, die voe r uitwerking vatbaar waren. Het geheel was r oor de arbeiders een leerzame avond. Een voorloopig comité van arbeiders traoht nu de vereeniging op de been te brengen, welke geconstitueerd zijnde zelve een beslissing zal nemer, in welk- riohting zij zich bewegen zal. Tegen 20 Maart a.s. is door den heer T. Gelnk ontslag gevraagd nis dijkgraaf van het waterschap „8t.-Maar- tensdijk". ST.-ANNALAND. De leden van het weezen-armbestuur hebben tot hun voorzitter benoemd de heer L. Polder man, in plaats van den heer J. Goede- gebuure, die wegens droevige om standigheden voor zijn herbenoeming tot lid van dat bestuur bedankt had. Donderdagavond trad in de zaal van den heer P. J. Soeters als spreker op de heer Van Alten van Poortvliet met het aan „Het Volk" ontleende onderwerp; Nederland en derevolutie". Er was een zeer talrijk publiek aan wezig, dat met groote aandacht naar do rede van den begaafden spreker luisterde. Natuurlijk werd alles van anti-revelutionnair standpunt bekeken. Een kort gobed ging aan de behandeling van het onderwerp vooraf. 't Zou teveel plaatsruimte vergen, zoo we een meer dan beknept verslag wilden geven van het gesprokene.^Vat door de Oranjes in den loop der eeuwen terwille van ons land gedaan is, werd door den spreker in 't Jicht gesteld. In het 2e deel der rode kwamen ca de groote Fransche revolutie aan de beurt het Belsjewisme in Ruslandhet Bpartacisme in Duitschland en de ver gissing van mr. Troelstra in ons land, De liberalisten kregen te hooren dat de grondslagen van hun partij niet deugden, maar bovendien droegea zij de schuld van 't bestaan der sociaal democratische partij. De openbare ouderwijzers be hoorden niet tot zijn vrienden, sleohts heel enkelen konden op een warmen handdruk van hem rekenen. Met een aansporing om schouder aan schouder te staan ten einde zoe noodig misdadige woelingen in ons land te kceren, besloot de heer Van Alten zijn redevoering. Velen hadden er op ge rekend dat de vorming van een burger wacht ook 6en pont van bespreking zou hebben uitgemaakt, en waren aan't eind zeer teleurgesteld. Post- en Telegrafie. Benoemd met ingang van I Maart 1919, tot Briefen- en Telvgr&rabeste'ler te Tholen, P. Bout aldaar. Rechtzaken Verkoopingen, enz. ZIERIKZEE, 24 Febr. Notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzoe verkocht heden alhier, ten verzoeke van de eigenaren, in het openbaarHet huis en erf, aan de Meelstraat, waarin sigarenwinkel, bewoond door de dames Gezusters Polak, voor f 263'?. ToebediDg f150.. Het hu!s en erf, aan den Scheeps- timmerdijk. bewoond door rmj. wed. Fierens, voor f760. NIEUWERKERK, 21 Febr. Heden werden alhier, ten overstaan van notaris Biermasz, publiek verkocht, de volgende onroerende goederen, gelegen onder die gemeente Een woonhuis met varkenshok erf, aan den Molendjjk, groot 4 a. 39 o.a., voor f1575. Een tuin, aau de dreef bij het Kerkhof, groot 4 a. 39 e a., voor f600. Vijf tuinen, achter den molen, ieder groot 4 a. 3 c.a., voor f 325 a f 400. 39 a. 16 c a. bouwland, aan het Molen weegje, voffc f2670. De tuinen bij den hoop en het bouwland per gemet. Landbouw en veeteelt 8TAVENI88E. Alhier ie mond- eo klauwzeer geconstateerd bij vee van de heeren W. Klippel en C. P. Steendjjk. THOLEN. In de gehouden algem- vergadering der weegbrug „Eendracht" alhier werd den aandeelhouders 10 pCt van hun aandeelenkapitaal uitgekeerd als dividend over het jaar 1918 en de rest in het reservefonds. Besloten werd den weger en den hulp weger beiden een gratificatie toe te kennen van f 10, In het bestuur werden herkozen als voorz. J. M. Wageuiakerah secretaris W. Klompe en als bestuurslid A. C. van Luyk. Onderwijs. Py het examen 2e Machinist bij de groote vaart, gehouden te 8oerabaja N. IIs o. a. geslaagd de heer O. de Graaff, geboren te Zierikzee. ANNA-JACOBA-POLDEK. Voor de vacante betrekking van onderwyzer aan de O. L. 8. te St-Filipsland hebben zich 5 en voor die van onderwijzeres aan de O. L. 8. no. 2 alhier, 9 sollicitanten aangemeld. Kerknieuw?. Ntd. Herv. Kerk. Beroepen te Ooster-Nijkerk (toez.)f J. Ronge te Hoogblokland. Te Krrmpen a. d. Lek, W. J. van Lokhorst te Noorden. Te Sohoonhoven, J. H. Gunning E.Bz. te Hoogeveen. Te Öt.-Anna-Parochie (toez J. C. H. Romyn te Bohraard. Aangenomen naar Steenwyk, G. A. Bruins ie Dorkwerd (Gron.) Bedankt voor Barneveld, W. J. van Lokhorst te Noorden. Voor Harlingen, J. F. L. A. de Jogherte Delden. Voor Ouddorp (Z.-H.), P. Kruyt te Nieuwe Tonge. Voor Zegveld, G. J. Koolhaas te Barneveld. 87 jqar oud is Woensdag te Amster dam overleden, de. J. van Witsenburg Az., emeritus-predikant, vroeger o. predikant te Onwerkerk en Tholen. ELKERZEE. Door heeren kerkvoogden en notabelen is de hoofdelijke omslag wegens de zeer toegenomen noodzakelijke uitgaven in sterke mate verhoogd ge worden. ZONNEMAIRE. De rekening der diaconie sluit bij een uitgaaf van f 1708,57* met een goed slot van f468,08. Gere/. Kerk. Beroepen te Knijpe, B. Wentsel, cand. te Kampen. Aangenomen naar Deventer (A.), dr. J. J. van Baarsel te Naaldwijk. Oud Gere/. Kerk. SGHERPBNI88K. Donderdag 27 Febr. Vm. 9.80, nm. 2 en av. 6 ure, ds. Fraanje. ZIERIKZEE, 21 Febr. Door de 'ai-rond.-rechtbank zijn heden veroor deelcl: O iter treding l)istrH>utien>et. 'J. L 35 jaar, winkelier, wonende te Zierikzee, tol 110 b., s. 14 d. h Eisch f 25. C. de M., 71 jaar, winke lier, wonende le Zierikzee, tot i' 2ü b., s. 1 m. h. Eisch f 25. W. V. B.. G3 jaar, winkelier, wonende te .Zierikzee. tot 1' 50 b., s. 2 m. li. Eisch f 50; C. van D.. 28 jaar, arbeider wonende te Oosteriand, tot 1 maand gevangenisstraf, wegens bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht. Eisch 1 maand. Vooi* bekl iwas als raadsman opgetreden mr. J A. C. van Heusde. H. van Y.. 30 jaar, schippersknecht, wonende te Stave nisse, tot f 50 b., s. 1 m. h.. met ver beurdverklaring van de in beslag ge Inoinen petroleum', wegens verboden vervoer van goederen! Eisch f 100 A. de M., 38 'jaar, schipper, wonende te Terneuzen. tol f 50 boete, subs 1 maand h., wegens verboden ver voer van goederen. Eisch f 100: E IC. Cz., 18 jaar. landbouwersknecht Wonende te St.-Maartensdijk, tot flü s. 14 d. h., met verbeurdverklaring van de inbeslag genomen koe wegens verboden vervoer van goede ren. Eisch 1' 25 met verbeurd verkla ring van de in licslag genomen koe; IC. H., 24 jaar, koopman, wonende le St.-Maartensdijk, tot f 50 boete. 2 m. li., wegens verboden vervoer van goederen (een rund). Eisch f 25; K. H., 24 jaar, koopman, en C. H. 18 jaar, schildersknecht, heiden wo nende tc St.-Maartensdijk, no. 1 lot zes weken gevangenisstraf, 110. 2 tot eene voorwaardelijke gevangenisstraf van één maand, met een proeftijd Van 3 jaar, wegens poging lot opzette lijk zaken, bestemd om voor de l>c- voegde macht Lot overtuiging te die nen, wegmaken. Eisch voor ieder, een maand gevangenisstraf. J. B.. 13 jaar, zondei- beroep, wonende te Sl.-Maar tensdijk, tol 1'5 b., s. 1 m. tuchtschool wegens diefstal. Eisch f 5; D. vail Z., .15 jaar en J. M van O., 17 jaar bei den veldarbeiders en wonende le St- Maarensdijk, ieder toj f 10 b., s. 1 m. tuchtschool voor ieder, wegens diefstal door twee of meer, vereenigde nersonen. Eisch voor ieder f 10; C. J. C., 12 jaar, zonder beroep, wo nende te Zierikzee, teruggave aan zijn o,uders bevolen, zonder toepassing van ."eenige straf, wegens diefstal. Eisch ff 5. In de zaken nos. 10, 11 en 12 was .toegevoegd raadsman mr. II. Pol- vliet. De zaak van den minderjarige P. B. uit Scherpenisse werd uitgeste!^ tot de zitting van 7 Maart a.s. De sohsurwst opgesohortl Daar zal een gejuich onder de vee houders zijn opgegaan schrijft het i N. v. d. D. toen zij vernamen, dat de Soheurwet tot het najaar was opgeschort. Allen, die nog niet tot het scheuren .van grasland waren overgegaan en tooh daar toe verplicht waren, zien hun dralen nu met succes bekroond. En de dralers waren voornamelijk de opposantende leden van den Anti-8oheurwet-Bond, met wie I de regeering nog last genoeg zou hebben j gehad, als het niet tot een opschorting was gekomen. Die oppositie kwam in- derdnad voort uit het bedrijfsbelang, dat het beste gediend wordt, door zoo weinig mogelijk ingrjpen van de regee ring. Uitvoer uit Engeland. Da hoeveelheden koper en koperar tikelen, welke naar Nederland mogen worden uitgevoerd, zijn koperlegeeringen 6000, koperen fabrikaten 4000, eleotrisohe draad en kabels 3500 tons. Het verbod van(uitvoor van alle eiwit stoffen, eigeel, geoonserveerde eieren naar Nederland is nu opgeheven, onder N.O.T. oertifioaat. Er wordt nu uitvoervergunning ge geven voor wollen tops en wollen gareus, die op versoheping waohten en die op zjn minst gedurende 8 maanden het eigendom zjn geweest van handelaren in het buitenland. Invoer in België. Het miuisterie van buitenlandsoke zaken deelt mede: Blijkens ingekomen bericht van de Belgische legatie hzefr. de Belgisohe re- geerirg bepaald, dat alle invoer in België van levensmiddelen, spiritualiëm en tabak zonder invoervergunning kan ge- sohieden. Een protest der veehandelaars. De Nederlandsche bond van Vee handelaren zond hot volgende telegram aan den Minister vft«i Landbouw, Nyver- heid en Handel: Dagelijks gaan nóg groote part jen paarden, koeien sohapen met mede werking van het Rjkskantoor voor Vee en Pasqrden naar België. Onze Bonds voorzitter besprak Woensdag 12 dezer deze zaak met (Jwe Excellentie. Ver zoeke dringend afdoende maatregelen te treffen, opdat deze onrecht-aardige uitvoer gestaakt worde. Donderdag 20 dezsr. vertrokken over Esscbeu nog ruim 100 vette schapen en koeien. Broodkaart. De directeur van liet Rijksbureau voor de distributie van graan "en meel maakt bekend, dal de brood kaart van het 87sle tijdvak geldig is van 24 dezer tol en met 4 Maart De overzeesehe post. Vanwege de N. O. T. wordt gemeld, dat de Engelsche regeering de vol gende regeling heefl getroffen met be trekking tot het vervoer van post tus- «chen Nederland en zijn koloniën en "Noord- en Zuid-Amerika. Alle schépen, die brieven of pak- ketpost van of naar Nederland ver voeren, moeten Falmouth of Kirk wall aanloopén om deze daar te ontschepen ten fine van onderzoek en verdere doorzending met de eer ste scheepsgelegenheid. Schepen van de Hollaritl-Amerika-li)n cn schepen, .welke tussehen Nederland cn Zuid- 'Amerika varen, mogen alleen brieven post medevoeren. Verbod uitvoer van brandstoffen. Bij Kon. besluit is de uitvoer van .steenkolen, anthraciet, steenkoolbri ketten, mijncokes, gascokes. cokes- gruis, turf, turfslrooisel (waaronder ook te rekenen turfiok en turfvezels), turfbriketten, veenkolcn en elke an dere brandstof van veen afkomstig, bruinkolen, bruinkoolbriketten, houls- koolbriketlen, kolenslik en alle an dere brandstoffen, waarvan een van deze producten een onderdeel van de samenstelling uitmaakt, verboden van den dag dei- afkondiging van dit be sluit. De Kroon behoudt zich voor. dit verbod lijdelijk op te heffen of in bizondere gevallen daarvan 'ontheffing te doen verleenen. D« Arme?n8ohe gruwelen. Uil Parijs: (De Duilschci maar schalk Liman von Sanders is gedag vaard O]) aanklacht, gedurende den oorlog lot moorden op Armeniërs en Syriërs last te hebben gegeven. Drie Turksche ambtenaren zullen zicli «veneens voor den krijgsraad le Kon- stantinopel dienen le verantwoorden Omdat ze die moordpartijen op louw hebben gezet. Generaal Franchet d'Esperey te Konstantinopel heeft Zaterdag j.l. daar bevel toe gegeven. Nog andere betrokkenen zullen ge rechtelijk worden vervolgd. De Rijksmiddelen. Het is een gewoon verschijnsel, d*t de opbrengst der rijksmiddelen in de eerste maand van h%t jaar bii het ean twaalfde der raming achterblijft. Dit jaar bedroeg dit vorschil meer dan 2 millioen. Voeg hierbj dat de opbrengst ruim 9 ton bj die van Januari 1918 achterbleef, dan laat zich hooren dat bij de meeste posten de cijfers niet sohilterend zijn. Alleen de vermogensbelasting en het personeel maken een goed figuur. De inhomstenbelasting evenwel ging aohternit. De opbrengst der registratierechten, die 't vorig jaar 't grootste acores aan wees, valt ditmaal tegen. De accijnzen liepen meest sterk aohteruit, met° uitzondering van dien op suiker. Zoo is bier verder terug gegaan van 125.215 in 1917 tot 48,047 1919. Het bierverbruik moet dus wel zeer sterk zyn afgenomen. Geslacht blijft beneden 1918, deze post zal zioh bij de hooge prijzen en hst toenemende verbruik wel herstellen. Gedistilleerd blijft ljden onder het gebrek aen grond stoffen voor de industrie. In tegenstelling met de ervaring der laatste „piaanden is de opbrengst der invoerreohten weer achteruitge- loopen. Veel 'beter etaat het met de loodsgelden, welke al bijna weder het cijfer van 1916 hebben bereikt. De opcenten ten behoeve van het leeningfonds gingen slechts een paar ton cohtsruit. Daarentegen is de op brengst der orieisbelastingsn ditmaal aacmerkelyk lager geweest dan in Januari 1918. De val bij de O.W.-belasting is heel groot. Zllverbons. De minister van financiëo maakt bekend, dat op 1 Maart worden inge trokken de nog in omloop zijnde zilver bons van f 2,50 van het oude model. Met ingang van dien datum behoeven deze bons dus niet meer in betaling te worden aangenomen. Zij kunnen echter tot en met 15 Maart tot elk bedrag tegen wettig betaalmiddel wor den ingewisseld by de betaalmeesters, de ontvangers der directe belastingen en de postkantoren. Met nadruk zij er op gewezen, dat alleen de zilverbons van f 2,50 van het oude model worden ingetrokken, zoodat de zilverbons van f 2,50 van den nieuwen vorm, die in 1918 voor het eerst werden uitgegeven, in den omloop blijven. Ds bladtn over Eisner. Eisner's politieke daden worden in .de Berlijnsche pers zeer ongunstig •beoordeeld, maar voor zijn persoon Iheeft men over 3 geheel veel waardee- ,'ring. De Vossische schrijft: Hij was een mensch van Ijezieling en eerlijke idealistische bedoelingen; daarover zijn vriend en vijand, voor zoover zij hem kennen, liet eens. Hij is de revo lutie begonnen, vervuld van de hooge idealen der demokralie. gerechtigheid 'cn verzoening. De verwijlen, die. men fliem later gedaan heeft cn die on danks veel overdrijving en haat, in hoofdzaak gerechtvaardigd zijn, tref fen niet zijn l>edoeling maar zijn op treden. Een brief van de Koningin aan Clemenoeav. Uit Parijs wordt a»m 't Hbl. ges -ind: De Nedorl. gezant heeft Clemenoeau een eigen hand: gen brief van de Koningin ter hsind gesteld. Ondereoheldlng voor Van Vollenhoven. Aan den heer Vau Voilenhoven, NederlaDdsch minister-resident te Brus sel, is de onderpcheiding van groot- officier der Kroonorde verWnd, wegens de diensten, welke hij aau de Belgische lev'olkitg tijdens de bezetting heeft bewezen. De derde Nederlandsche Jaarbeurs. Heden Maandag heeft do derde Neder landsche Jaarbeurs haar poorten voor handel en nijverheid geopend. De derde jaarbeurs! Wel ga*n de tijden snel schrijft de N. R. Cl., en die terugdenkt aar. de onzekerheid, welke boven de eerste jaarbeurs zweefde, zal niet anders kunren doen dan zich verheugen over de krachtige slijricg, die er tot nu toe in den ontwikkelicgsgar g van het jaar- beurswezen hier te lande is geweest. Hedenmorgen om 10 uur heeft de minister van Mnnenlandsche zaken jhr. mr. Ch. J. M. Roys de Beerenbrouck Tivoli met een rede dé jaarbsnrs officieel geopend. De pleohtigheid droeg een eenvoudig karakter. Verschillende berichten. Vlektyphus. In het Wilhelminagasthuis te Amsterdam is, naar het Handelsblad meldt, oen aan vlektyphus lijdend kind uit de Valkenburger8traat aldaar opge nomen. Vijftien personen zijn ter obser vatie ondergebracht in het quarantaine- station te Oud-Ze8burg. In het Limburgsche myndistrict zyn tot dusver 5 gevallen van vlek typhus vastgesteld; een patient is overleden. Aan het station te Heerlen is een Röodekruistrein aangekomen welka kan worden gebezigd voor het transport van vlektyphuslijders. Te Hattem zijn het 20ste en 21 ste geval van vlektyphus vastgesteld. De patiënten, uit één gezin, zijn dadelijk naar de barak overgebracht. Er wordt nauwlettend nagegaan, of er ook gevallen verzwegen worden. MIsdaed 7 In een stal van het .Re montedepót te Milligen werd aangetroffen een huzaar, wien een bloedende wonde aan den hals is toegebracht Zfln toestand was levensgevaarlijkby is naar het hospitaal te Amersfoort overgebraeht. Moord. Te Erp is vermoord zekere P. C. Bierman. Op het hulpgeroep van zijn dienstbode namen de daders de vlucht. Diefstal van kleedlngstof. Deor middel van een valschen sleutel zijn inbrekers binaen gekomen in de kleermakerij aan het Boschje te Rotterdam en hebben daaruit ontvreemd 212 coupons stof. Grootendeels bestond deze party uit stukken van pl. m. 3 M. De waarde bedraagt echter zeker meer dan f 10,009. In den afgeloopen zomer hebben d« dieven nog eens hun slag in bedoelde zaak geslagen. De buit is toen deftig ger rytuig weggereden. Boud-lnvoer. Men meldt uit Hansweert Douanen vonden aan boord van de uit België komende sleepboot Alida Adriana een zak met goudgeld. De kapitein be weerde dezen zak te Antwerpen ont vangen te hebben van zekeren 8. Deze arriveerde per trein, werd in verhoor genomen, met fcej resultaat, dat hij in arrest werd gesteld en morgen naar Middelburg wordt getrausporteerd. De zak goudgeld, welke in beslag is g«- Domen, bleek ongeveer veertig duizend gulden te bevatten. Een onaangename vergissing. Men deelt het volgende aan de Mepp. Crt. mede De 13-jarige Wilhelmina Lutin Spraak- man kreeg onlangs bezoek van een paar marechaussees, die haar mededeelden, dat zij zioh gereed moest maken om den volgenden dag met hen tnee te gatn. Hoe hst meisje schrok laat zioh denken. Haar vader zat in de gevangenis en moeder lag ziok in 't ziekenhuis. Bij vervulde daarom de pliohten der huisvrouw. Den volgenden morgen werdzy gehaald en door de mareohansgees naar de tuoht- sohool le Montfoort gebraoht. Daar werd ze opgesloten en op haar vraag aan de direotie, waarom men zoo met haar handelde, werd haar eenvoudig geantwoord „Dat weet je wel 1" Ze kreeg de eerste paar dagen den gewonen gevangeniskost te et<ra, moest strafwerk maken, enz. Totdat zeventien dagen later het „misverstand" ontdekt werd. In plaats van haar nichtje, d§

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1919 | | pagina 9