gelaten en dat het program der conferentie gebaseerd is np de rechten der nationali teiten, en zich verh°ft boven elk gods dienstig geschilpunt. Voorlooplge volkenbond. De bizondere correspondent van de Times te Parijs gelooft aangaande de werkwijze der vredesconferentie, dat in de eerste plaats een voorloopige volkenbond op pooten zal worden gezet. Vervolgens zal een bizondere commissie worden opgedragen, ten snelste een plan voor de samenstelling van een gezag boven de naties te ontwerpen. De kern daarvan kan bestaan uit de verschillende ge allieerde bureau's en radeo. die tijdens den oorlog van waarde bleken. Petroleum. Het Britsche tankstoomschip ,.Mina Brea", is 31 Dec. met een lading Petro leum groot ongeveer 6000 ton van Amerika naar Rotterdam afgevaren. Paarden. Naar men meldt, zal de overneming van slachtpaarden door het Rijkskantoor voor vee en paarden zeer waarschijnlijk na 10 Januari a s. gestaakt worden. Een aanzienlijk aantal overcompleets leger- paarden zou dan voor beschikbaarstelling van goedkoop vleesch dienen. Een voorzorgsmaatregel. Naar het Persbureau „Van Dias" ver neemt mogen de treinen van en naar Hilversum bij de spoorbrug Weesp niet sneller rijden dan 5 K.M. per uur, in verband met den grooten regenval en den hoogen waterstand. Een Briteohe onderscheiding Reuter seint uit Londen, dat blijkens een officieele mededeeling de Engelsche koning op voorstel van den president van den Board of Trade de zilvereD medaille voor dapperheid bij het redden van menschenlevens op zee heeft toe gekend aan Cornelia van den Heuvel, stuurman van de reddingboot van Cad- zand en aan Jac. Misielje, Jac. La GasBe, J. C. Gales, I. Colpa, A. Bos, K. Dyselynck en B. Daelmaü. 16 Augustus werd een Britsch vliegtuig met twee officieren bo7en Zeebrugge ernstig beschadigd door afweergeschut. Van den Heuvel zag, dat de machine in het ongereede was geraakt en snelde heen om oen Nederlandsoh officier van gezondheid te waarschuwen voor het geval zijn diensten noodig waren en deze offioier telefoneerde naar Oostburg om een ambulance-auto. Intusschen riep Van den Heuvel vrijwilligers op om de reddingboot te bemannen en de andere genoemde mannen boden zich aan. De beschadigde machine was een eind binnen de Nederlandsche territoriale wateren en werd nog steeds aangevallen door twee Duitsche vliegtuigen. Van den Heuvel riep daarom naar de kustbatterij om het vuur te openen en daarop vlogen de Duitschers weg. Het Britsche vliegtuig was niet in staat te landen en was genoodzaakt te dalen op het mijnveld ter hoogte van Cadzand met het bovenste dek gelijk met de oppervlakte van het water. Ondanks het groote gevaar daaraan verbonden, redde de reddingboot de beide inzittendeneen hunner was ernstig gewond. Deze officier werd, nagenoeg bewusteloos, voorzichtig iu de reddingboot getrokken, terwijl een andere boot, behoorende bij een patrouillestoomvaartuig, zijn metgezel redde. De gewonde officier werd naar land geroeid en naar Ooetbnrg gereden, waar denzelfden avond zijn arm werd geamputeerd. Da ax-kelzer. Zondagavondomstreeks halftien verschenen twee leger-auto's, waarin ongeveer 10 personen gezeten waren, voor de poort van het huis te Ame- rongen. De inzittenden wenschten den ex-keizer te sprekeö, hetgeen echter niet werd toegestaan. De bezoekers werden vóór de poort te woord gedaan door den oudsten zoon van graaf Bentinck. Inmiddels was de heele politiemaoht gerequireerd en werd de burgemeester van de aankomst der vreemdelingen verwittigd, aldus het N. v. d. D. Ofschoon de autoriteiten zeer weinig loslaten, staat het wel vast, dat de bezoekers Amerikaansche journalisten waren, die er alles op hadden gezet, by den keizer te worden toegelaten. Zij moesten echter onverrichterzake ver trekken. Te Amerongen evenwel heeft de meening post gevat, dat het een poging tot ontvoering van den ex-keizer gold, te meer, daar het bezoek op zulk een ongewoon uur plaats had en de auto mobilisten zich niet door de waoht wilden laten weerhouden, zoodat deze versterking moest vragen. Volgens een bericht van de andere zijde, kwamen de auto's uit de richting Rhenen en vertrokken zij om half 11 ook weder in die riohting. De kolenaanvoer hervat. Het Persbureau Vas Diaz verneemt, dat sedert twee dagen een tweetal treinen met steenkolen uit Duitschland per dag aankomen, gelijk overeenge komen was. Indien Duitschland in staat is met het zenden van deze treinen door te gaan, zal men rnaande- ïyka op een aanvoer van 40,000 ton kunnen rekeneu, waardoor dan de kolennood belangrijk zal afnemen. Men Loopt, dat, wanneer dit het geval blijkt zijn, do inkrimping van bet spoorwegverkeer, die op 1 Februari was vastgesteld, niet zal noodig blijken. Het krijgsgevangenkamp te Harderwijk. Volgens de „2W."-correspondcnt moe ten daar zonderlinge toestanden heer- echen. Bewaking is er niet, daar de Italianen en Portugeezen iu dit kamp beschouwd worden als doortrekkende vreemdelingen. In de barakken waren slechts weinig kachels, doch de Italianen sleurden deze verwarmingsvoorwerpen uit de. onbe woonde gebouwen en bezigden alles wat los en vast was als brandstof. De Italianen schijnen gappers in het kwadraat te zijn. De Hollandsche soldaten missen uit hun keuken telkens emmers, door de Italianen maar meegenomen, om er aardappels in te koken. Zelf willen de heeren de piepers niet schillen, waarom ze dit werkje aan de Holland8che jongens overlaten, die dan maar ongeschild de aardappels tot een rnijetoe maken. Heel gewillig en met smaak eten de Italianen deze eigen aardige kost. Kieskeurig zijn de zonen van het Zuiden niet, doch wel intens lui. Do Portugeezen zijn in dit opzicht ..geheel anders. Zij willen gaarne moe helpen de spijzen gereed te maker Ze wijken t rouwens ook in andere opzichten van de Ttalianen af, zijn oneindig v^el zindelijker en lang niet zoo diefachtig. De correspondent komt tot de conclusie, dat de ontslagen krijgsgevangenen het niet slecht hebben, wat de voeding aan gaat. Er heersoht echter eeu „vrijheid", welke aan ongebondenheid grenst, en die heelt veroorzaakt, dat het eertijds zoo keurig en net onderhouden kamp totaal is vervuild en het zoo langzamer hand tot een broeinest van allerlei on gerechtigheden heeft gemaakt. Kr heerschen thans de meest onhy giënische toestanden. De ligging ie on voldoende, doordat de stroozakken, waarop eertijds de Belgen hebben ge slapen in vervuilden toestand verkeeren dekens worden in voldoende hoeveelheid verschaft. Maar bovenal zou het gewenscht gijn, dat onmiddellijk aan de mauDen behoorlijke kleeding en sohoeisel werden verstrektdaaraan is op het oogenblik de dringendste behoefte. Het is gewoon verschrikkelijk te zien, hoe slecht ge kleed de meesten der krijgsgevangenen er thans bijloopen. Vakvereenlglngsconferentle. Naar Hst Volk verneemt, hebben tot heden definitief tot deelneming aan de internationale vakvereemgingsconferen- tie besloten de vakvereenigingscentralen van Denemarken, Duitschland, Engeland, Nederland, Noorwegen, Zweden, Zwit serland 6:? Hongarije. Deze landelijke centralen hebben hun vertegenwoor digers reeds aangewezen. Vermoedelijk zal de internationale vakvereenigingsconferentie te Versailles bijeenkomen. De zekerheid, dat de Fransche regee- riDg passen zal verstrekken, respectieve lijk zal viseeren, is nog niet verkregen. Intusschen zullen, op aandrang van den tijdelijken internationalen secretaris door de Nederlandsche regeeriDg bij de Fransche regeering de vereischte stap pen worden gedaan, ten einde in dezen zekerheid te verkrijgen. De heer Favre over Nederland. Albert Favre, onderstaatssecretaris van het ministerie van Binnenlandsche Zaken, is zoo welwillend geweest, uw correspondent een onderhoud toe te staan. De heer Favre deed mij eenige mededeelingen over zijn reis door Nederland. Hij sprak in de eerste plaats over Koningin Wilhelmina en de vriendelijke ontvangst, die hem van harentwege tea deel is gevallen. De heer Favre zei letterlijk: „Hare Majesteit heeft mij haar warme sympathie en die van geheel haar volk voor Frankrijk betuigdzij heeft hiervan tastbare bewijzen willen geven, door, zoodra de gelegenheid zich voordeed, voor de bevrijde streken in Frankrijk vee en fabriekswaren ter beschikking te houden van de Fransche regeering. „De Koningin verheugde er zich over, dat zij gedurende vier jaren het juiste evenwicht heeft weten te bewaren tue- schen de strijdende partijen. Zoowel haar persoonlijke gevoelens, als die van haar volk, bleven echter steeds sterk ten gunste van het Fransche volk ge tuigen. Hare Majesteit sprak do over tuiging uit, dat door een openhartige en loyale hondiDg misverstanden ten opzichte van zekere incidenten, op het oogenblik dat de wapenstils'.ftiul gesloten was, uit den weg geruimd zouden worden." Verder uitweidend over hetgeen de Nederlandsbhe regeering voor het onder houd van de Fransche vluchtelingen gedaan heeft en waarover bij reeds in de Fransche Kamer waardeerend ge sproken had verklaarde de heer Favre, dat hij op dit onderwerp nog terug hoopte te komen, zoodra de r^patrieering geheel beëindigd zal zijn, opdat Frankrijk nog beter zal weten, wat Nederland in dit opzicht gedaan heeft. De heer Favre onderschatte geenszins de moeilijkheden, aan het onderhoud van duizenden vluchtelingen verbonden. Hij heeft iu Holland tal van burge meesters en dames uit versobillende kringen ontmoet, die allen erkentelijk heid verdienen voor de verleende hulp. De vluchtelingen worden zelfs beter gevoed dan de Nederlanders zelf, voor wie de economische toestand de heer Favre erkende het zeer veel zorg baart. Het woord „hongersnood" zou een te overdreven voorstelling van zaken geven, hetgeen niet wegneemt, dat de voedsel lij oei rijkheden groot zijn De heer Favre was ten slotte van meening, dat de Nederlandsche regeeriog door baar edelmoedige hondiDg zelfs de ontevredenheid van het eigen volk had gerisqueerd. Dank der Belgen. Ken adres van hel officieele Belgi sche eomileit als uiting van erkente lijkheid voor de door <lc Belgische uitgewekenen gedurende 4 jaren in Nederland genolcn gastvrijheidis door lusschenkomst van den Belgi schen gezant onze Koningin aangebo den. J)c gezanl verzocht dén minister van binnenl. zaken den dank voor die lalloozen zijner landgenoolen, ook aan de regeering en hel Nederlandsche volk te doen kennen. De prachtige blijken van edelmpcr digheid, zoo-verklaarde baron ballon, daarbij door II. M., hare regeering en liet Nederlandsche volk gegeven, zullen door geen der Belgen, van den aanzienlijkste tot den nederigste, aan wier gedachten ik thans op diepge voelde wijze uiting geef, ooit worden vergelen. De schuld van den Xeizcr. De vroegere Fransche minister van justitie, bespreekt de kwestie van de schuld van keizer Wilhelm en de mo gelijkheid, dat hij voor rechters moet verschijnen. Hij schrijftj: De keizer heeft behalve de misdaden, voorzien bij onze strafwetten, den grootster. geeeel ont ketend, dien do wereld ooit gekend heeft. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan den afschuwelijkste» aanskg op de monschheid en zich tegenover haar voor de misdaad van den oorlog te verant woorden. Voor het oogenblik bestaat er geen rechtbank, die hem vonnissen kan. Maar wanneer morgen de gevolmach tigden van de mogendheden, die bijeen gekomen zijn om de grondslagen van een duurzamen en ernstig gewaarborgde» vrede vast te steller, de oorzaken van den oorlog zullen moeten bepalen en de middelen aanwijzen om een herhaling te voorkomen, zou men hun dan het recht durven ontzeggen Wilhelm von Hohen- zollem in staat van beschuldiging te stellen, nadat zij uitgemaakt zullen heb ben, dat hii direct en persoonlijk ver antwoordelijk is voor de oorlogsver klaringen van 2 en 3 Augustus 1914, die van de zijde van Duitschland daden van onrechtmatige aanranding waren en nadat zij verklaard zullen hebben, dat een onverbiddelijke straf noodzakelijk is? Zoo het congres vervolgens het rechts college aanwees, voor hetwelk de keizer terecht zou staan, zou zulk een be slissing gebiedend zijn voor de wereld. Zij zou de onderteekening dragen van vele landen en wie weet of zelfs het nieuwe Duitschland niet onder de be schuldigers zal zijn en het requisitoir niet mede wenscht te onderteekenen. Tevens zal dan de kwestie van de zoo druk besproken uitlevering van den dader van de groote misdaad opgelost zijn. Nederland of een ander land, dat hem daarna asyl mocht verleenen, zou misschien aarzelen hem aan een of andere regeering, die hem opeischte, uit te leveren. Maar hoe zou het weigeren hem te laten verschijnen vöor het opperste gerechtshof der naties! Verhooging der Inkomsten-belasting Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging der wet op de inkomsten belasting 1914 en tot wijziging der vermogensbelasting. In de Memorie van Toelichtiug blijkt, deelt de Minister van Fiuanciën mede, dat naar zijn meening uit deze belas tingen een hoogere opbrengst moet worden verkregen van 35 millioengulden. Gemaakte berekeningen hebber, aan getoond, dat, voor wat de inkomsten belasting aangaat, door een verhooging van het tarief, als in het wetsontwerp wordt gesteld 28 30 millioen zal worden verkiegen. Het ligt in zijn bedoeling een nader voorstel te doen tot verlaging van de opcenten, die ten behoeve van het Leening-fonds 1914 worden geheven. Door verdubbeling van het tarief der bestaande wet op de vermogensbelasting, welke wordt voorgesteld, zal de nood zakelijk geachte vermeerdering van op brengst van 35 milhoen worden verkregen. Twee waag8iukken van een duikboot. Eugelsche duikbooten hebben in den oorlog menigmaal een koonheid aan den dag gelegd, waarvan dusver maar weinig is of kon worden vermeld. De grootste koenheid legde de Eugelsche duikboot „F. 14" tweemaal bij het for- ceeren der Dardanellen aan den dag. Bekend is, hoe zij in Mei 1915, toen onder bevel van den luitenant-ter-zee K. C. Boyle, onder het mijnenveld en de afsluitnetten door de Dardanellen in de Zee van Marmora wist te komen en daar het water vol van vijandelijke schepen vond. Sommige dier schepen werden door de „E 14" getorpedeerd, terwijl andere vijandelijke schepen haar trachtten te rammen. Hoewel hevig beschoten, ontsprong zij den dans, beschoot een Turkschen troepentrein aan de kusten, schoon met een afgeschoten periscope, bleef de „K14" nog enkele dagen den Turk het leven zuur maken, waarna zij goed en wei huiswaarts keerde. Haar toenmalige commandant ontving van de Bngelsahe regeering de hoogste militaire onder scheiding, het Victoriakruis. en van de Fransche het Legion d'Honneur. Aanvang van dit jaar, probeerde de zelfde Engelscbe duikboot, toen onder bevel van luitenant-ter zee Geoffrey S. Wkite. nndermaal door de afsluitingen der Dardanellen heen to komen, om het Duitacbe oorlogsschip „Göben" in Turksche wateren to verrassen. Bij dat gevaarlijke avontuur kwam zij met haar commandant om. Enkele Engelsche matrozen barer bemanning, werden daarna door de Turken krijgs gevangen gemaakt. Na de terugkomst dier matrozen in Engeland, kon het volledig verhaal van hun wedervaren worden bekend gemaokt. Om half zeven des a-onds van 27 Januari 1918, verliet de „E. 14" Moed- ros en zette boven water koers raar den Turkschen waterweg Tegon ra dder- nacht, had zij onder te duiken- soms tot een diepte van 150 voet Van tijd tot tijd kwsm zij dichter bij de opper vlakte, om goed koers te houden, wat met de duisternis niet gemakkelijk was. Om drie uur van den volgendon ochtend werd in de Dardanellen het. eerste net bereikt, waaraan de „E 14" even vast raakte Duikende weer tot 160 voet, raakte zij vrij van het net, ging er ouder door, stever.de verder, en riep tegenover Tsjanak, op het nauwst der Dardanellen, andermaal tegen een net aan. De commandant riet de duikboot naar boven komen, ging zelf op het dek er, langs den voorsteven klimmende, wist hij de duikboot vrij van het net te maken. Daarbij ontdekte hij tevens de opening der afsluiting. De „K 14" dook «andermaal onder tot een diepte van 170 ïi 190 voet en passeerde de af sluiting. Bij al dat wedervaren, waH d* achterdocht der Turken in den vroegen morgen niet gewekt De Eugelsche duikboot ging toen op zoek naar de „Göben", die echter eenige uren vroeger in de richting van Coiislantinopcl was vertrokken. Zijn prooi missende, ging de Engel sche commandant op zoek naar andere vijandelijke schepen, waar van sommige over de duikboot neef, voeren. Een torpedo werd gelanceerd tegen een schip, dat ammunitie voor de „Göben" aan boord bleek te heb ben. Een hevige ontploffing volgde op de aanraking der torpedo, waar door de „E 14" naar boven werd ge licht, terwijl liaar voorste luik open sprong. De Turksche forten namen baar hevig onder vuur, maar de En gelsche bemanning bleef koel. Het opengesprongen luik werd gesloten, en de duikboot ging andermaal onder, tot een diepte van 190 voel. Zoo reilde zij een eind verder, maar geraakte wegens beschadiging stuurloos. Naar eenen kant overhellende, dook zij met den voorsteven naar de diepte. Dc stuurman wist dal in een oogenblik (weer te herstellen. De commandant vond echter, dal zij onder water niet voort kon gaan, terwijl nog slechts 3 flesschen lucht waven overgebleven. Niet zoodra kwam de „E 14" boven water, of van beide kanten brandden kustbatterijen op haar los. Een der {granaten trof baar wand boven het ruim. Het verdere wedervaren ver telde een der overlevenden als volgt: b,De commandant kwam het eerst op dek, toen dc navigator. Ik volgde, om bet stuur in orde te maken, maar dat bleek kapot le zijn geschoten. Er werd derhalve bevolen, de duikboot naar beneden le sturen. Een half uur lang liepen wij verder, de kanon- scholen ontwijkende. De commandant (kag de hopeloosheid der positie in én liet de duikboot stranden. Zijn laat ste woorden waren: „Wij zijn in Gods banden." Nauwelijks had hij dit ge zegd, ol' ik zag zijn lijk, door igranaten verminkt, over boord rollen. De lnalj- ste vijandelijke granaat trof den stuurboord-zadeltank en doodde; er alle aanwezigen". De duikboot was inmiddels bij den wal gekomen en zonk daar. Enkele matrozen brachten er hel leven af en werdén door de Turken krijgsge vangen gemaakt. Hun leven in Turk sche gevangenschap was erbarmelijk. Even voor bet sluiten van den wapen stilstand kwamen voor Engelsdie krijgsgevangenen in Turkije medische hulpmiddelen aan, die in 1916 waren afgezonden. Verschillende berichten. Moord De onbekende, die een paar weken geleden onder Haaren bij Oister- wijk op eon eenzamen wegmet afgesneden bals vermoord werd gevonden, is nu herkend te zijn de arbeider Van Dijk te Etten (N.-B.). Door de marechaussée uit Tilburg zijn als daders van dezen moo^d gearresteerd twee mannen. De Kort, Verhoeven eu een meisje, Veldhuis genaamd. Nnar verluidt is Van Dijk door het meisje naar de eenzame plaats gelokt, waar hij door de twee mannen werd afgemaakt en van zijn geld beroofd. Militaire kas bestolen. Het is gebleken, dat uit do opengebroken geldkist in een der barakken te Naarden bij afwezigheid van den luit-kwartiermeester I 750 ge stolen ia. Een cheque van f3000 hadden de dieven laten liggen. Zeer waar schijnlijk is deze diefstal gepleegd door een paar militairen, die voorzien van een pas om over de grens te gaan, naar Duitschland zijn uitgeweken. Ook zou den ze zich bij een manufacturier te Bussum in eon nieuw pak hebben ge stoken en daar hun soldatenkleeren hebben achtergelaten. Eén dier mili tairen was oppasser by den luit.-kwar tiermeester. Inbreak. In het kantoor van de firma If. G. Alkeroa Co. aan den Gondsohen Singel te Rotterdam is ingebroken. De brandkast en eenige lessenaars zijn ge opend. Vermist werden 5 bankbiljetten van 1000 mark, 50 000 kronen, f 300 aan Hollandsch geld. benevens een chequeboekje van de Twentfche Bank. Ongeluk. Ken monteur A. vnu ile Z. H. K. 8. is 1h Lsidschendambij het repareeren vsm de bovenleiding, door den stroom tr^dood. De man laat een vrouw en 10 kinderen achter. Aangehouden. Op aanwijzing var twee officieren is in de Boompjes te Rotter dam aangehouden Y. 8., sedert 2 Deo. uit Leeuwarden voortvluchtig met f 90000 van de Friescbe Bank. Op f 1000 na werd dit geld nog in ziju bezit gevonden. Terug naar 't vaderland. Te Rotterdam beeft de recherche aangehouden M. L. L. Loir, een 33-jarig Belgisch schilder, wiens uitlevering door de Belgisohe justitie was aangevraagd, als verdacht van moord in 1915 te Antwerpen ge pleegd. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Een eigenaardige advertentie. In een blad in het noorden leest men de volgende advertentie die te denken geeft: „Gevraagd oen kapitaalkrachtig persoon door iemand, aangewezen door de Regee ring om aan de Regeering te leveren, voor een consumptie-artikel, welk een zeer ruime verdienste oplevert. Levering direct". Vreemd geval. In Lambeth (Londen) is het lijk van een 48-jarigen loodgieter geschouwd, die bij een val den nek roken bad. Het merkwaardige van geval was, dat hij daarna nog acht dagen geleefd heeft en de heelmeesters van het St.-George's hospitaal zich niet konden verklaren, dat de man, na een breuk van den vierden halswervel, niet bin~ en twee minuten na het od gel uk bezweken was. Trouwlustige dames erin geloopen. Een metaalbewerker J. H. V., plaatste van tyd tot tijd advertenties, waarbij hy jorge dames ten huwelijk vroeg. Ver schillende dames liepen er in. Zoo ver loofde hij zich met een, vroeg al spoedig f 150 te leen en liet sedert niets meer van zich hooren. Op dezelfde wijze wist hij van een andere juffrouw f 80 te krijgen, terwijl hij verder van ver schillende dames verlovingsringen wist machtig te worden. Trouw. De Engelsche oommandant van de te Rotterdam vertoevende Engel sche krijgsgevangenen heeft ter beschik king der politie gesteld de 25-jarige juffrouw N. A., echtgenoote van den Duitecher W. Zij zelf is te Liverpool geboren. In de uniform van een Engelsch soldaat kwam zij uit een gevangenkamp in Duitschland met een transport uit krijgsgevangenschap ontslagen Engelsche militairen. Het was haar bedoeling cm te traóhten met deze militairen naar Engeland te gaan en daar haar man op te zoeken, die zich in Engelsche krijgs gevangenschap bevindt. Misdaad Zaterdagmorgen is le Roo sendaal in een ledigen paardenwagen van een veetrein nit Rotterdam het slechts met "en jas en een broek bedekte Iqk gevonden van zekeren J. J. van V, uit Rotterdam. Het lijk bleek in verren staat van ontbinding en was vol ongedierte. Burgerlijke Stand* Over de maand Deoember. KKRKWKRVE. Overleden6, Abra ham Berrevoetongeh. 29 j z. v. Js. Berrevoets en Wa. Jonker; 23, Levenlooie z. v. L. B Hendrikse en Ca. v. Feliua. NOORDGOUWK. Geboren: 29, Pieter Marinus, z. v. K. P. van 't Noordende en A. Brakel Gehuwd: 19. Johannes Braber 29 j., en Maria C. de Keijzer 29 j. Overleden: 8. AdrianaMoermond 28j. ongeh.9, Pieter C. de Waaij 3 j., z. v. J. de Waaij en J. Minne (van Dreisohor). 8T.-MA ARTEN8DIJK. Geboren. Ma rinus Dirk, z. v. Joh. Polderman en C. M. de Graaf. Suzanna, d. v. M. van Gorsel en A. Geluk. Janna, d. v. M. J. Langejan en H. C. Schot. Izabella Hen- drika, d. v. W. Beeke en L. Duijzer. Pieter Johannes, z. v. P. J. Bazen en E. Scherpenisse. Gehuwd. J. C. v. d. Werf, jm., 25 j. en Chr. Nelisse, jd. 23 j. Overleden. K P. Scherpenisse, 67 j echtgenoote van Mars. v. d. Hoek G. J.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1919 | | pagina 2