Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: ADVERTENTIËN: Woensdag 13 Nov. 1918. (zierikzeesche'courant). SS.iff5»™8,A.fkawkel. DEMOBILISATIE. A. HOLLANDER, Winterjassen, Motsrjakkers, Heerencostumes vanaf f27,50. L OMPE N. Koffie- on Thee-Surrogatenregeling. Prijp per 3 maanden 1,40, franco per post ƒ1,70. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummer» 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag» No. 10237. van 1—3 regels 50 ets., vnn 4 regels en daarboven 15 ets. per regel. Reclames 20 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit- ur®. RECLAMES. H.H. Militairen, welke den dienst verlaten, en zich bur- gerklseding aan willen schaf fen, kunnen hiervoor het best j terecht bij: BROUWERSHAVEN. Groote sorteering 6n lage prijzen in: vanaf f 22,50, Pantalons, Overhemden, Boorden, Dassen, Motorshwals. WERKMANSKLEED1NG. Groote keuze Engelsche Petten In Wollen Stoffen f2,45—f2,95. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat de Commissaris der Koningin door den Minister van Oorlog gemachtigd is aan dienstplichtigen van militaire landweer met onbepaald (klein) verlof toestem ming te geven, tot verblijf buiten 's lands voor zeevaart en zeevisscherij, op den voet als in gewone tijden ge schiedde, aan groot verlofgangers aan landstorm plichtigen met onbepaald (klein) verlof, kan op gelijke wijze die toestemming worden verleend. Be Burgemeester voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. De BUBGtEMIESTSR vaa Zierikzee Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende circulaire van den Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel van November jl, no. 143, afd. Crisiszaken. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Heeft goedgevonden te bepalen, dat de Ministerieeie beschikking no. 17487 dato 20 April 1918, zal worden gewgzigd als volgt 1. de aflevering van alle lompen, waaronder ook worden gerekend als kleeding niet meer bruikbare afgedankte kleedingstukken, nog bruikbare deelen van znlke kleedingstukken, gebrnikte oliezakken, gebruikte poetslappen, oud papiermakersvilt, snijdsels en andere snippers van nieuwe manufacturen en van nieuwe en oude bruikbare kleedingstukken. alsmede van kunstwol en effilochees, is ver boden. 2. Het vervoer niteenig deel eener gemeente naar alle overige deelen des Bjjks, hetzij in of bniten die gemeente gelegen, van alle lompen, waaronder ook worden gerekend als kleeding niet meer bruikbare afgedankte kleedingstukken, nog bruikbare deelen van zulke kleedingstukken, gebruikte oliezakken, gebrnikte poetslappen, ond papiermakersvilt, sngdsels en andere snippers van nieuwe ma- nnfaotnren en van nieuwe en oude bruikbare kleedingstukken, alsmede van kunstwol en efflloohées, is verboden. 3. De verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld, zjjn niet van toepassing op lompen in hoe veelheden kleiner dan 15 kilogramvoor zoover deze vervoerd worden door niet bg den lompenhandel betrokken personen, bin nen de grenzen van de gemeente hunner inwoning. Wat de wijziging snb 3 betreft, treedt deze bepaling in werking vier weken na de af kondiging in de Nederlandsche Staatscourant, met uitzondering van de onderstaande ge meenten, waar dit beslnit in werking treedt acht dagen na afkondiging in de Staats courant Almelo, Apeldoorn, Borne, Deldes, Eindhoven, Ensohede, Geldrop, Qoirle, Goor, Groenlo, Haaksbergen, Heelsu», Hengelo. Helmond, Leiden, Maastricht, Oldenzaal, Oss, Oude Pekela, Rotterdam, Bjjssen, Terbeyden bjj Breda, Tilburg. Uchelen, Valkenberg, Wad- dinxveen, Westzaan, Winterswijk. Zibkimbb, den 11 November 1918. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. De BURGEMEESTER van Zibbuxzbb; Brengt ter kennis van belanghebbenden, de navolgende circulaire van den Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel van 6 November j.l., no. 34475, afdeeling Crisis zaken De Minister van Landbouw, Njjverheid en Handel, Gezien artikel 8 van de Distribntiewet 1916; Gezien zjjno besohikking d.d. 19 Februari 1918, houdende eene Thee- en Koffiesnrrogaten- regeling, no. 70, afdeeling Crisiszaken, Bureau A. Z., welke aangevuld is bg zjjne besohik king van 6 Maart, no. 89, afdeeling Crisis- zaken, Bureau A. Z. en van 26 Augustus, no. 4442 (N), afdeeling Crisiszaken, Bureau A. Z.. Heeft goedgevonden: de voornoemde besohikking to wjjzigen als volgt J A. Artikel 1 ia: Aflevering van Thee- en Koffieiurrogaten, zoowel in vasten (drogen) als in vloeibaren vorm is verboden: B. Artikel 10 in: Een ingeschreven fabrikant mag zgn pro duct niet in den handel brengen tenzjj in eene verpakking, die niet geopend kan worden, zonder dat zg zichtbaar beschadigd wordt en waarop het volgende duidelijk leesbaar moet zgn aangebracht: a. oen der woorden: „theesurrogaat" of koffiesurrogaat" b. duid&lgke opgave van naam en woon plaats van den fabrikant; c. de woorden „ingeschreven bg het T. K. D., onder no. gevolgd door het volg nummer, hetwelk aan de ioschrjjvpg van dién fabrikant ingevolge het bepaalde onder 10 werd gegeven; d. al wat verder bjj de inschrijving door hot T. K. D. zal worden voorgesohrevon. Aan artikel 1! toe te voegen: C. Onder verpakking wordt in deze be sohikking verstaan, zoowel het omhulsel van droge surrogaten, als de flench raet etiket en verzegeling van vloeibare surrogaten. Zierikzbe, der» 1! November 1918. D» Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN V4N REN GEKS KRRX3. Uit Stad ©n Provincie. Voorlooplg bericht. Zooals onze lezers uit de adverten tie zullen zien. komt hel Noord Ned. Tooneelgezelschap Vrijdag 15 Novem ber a.s. in De Concertzaal een enkele voorstelling geven van M. Spree's nieuwste successtuk „Rooie Sien". Hieronder volgt een der vele pers verslagen. Roode Sion. De faam was Rooie Sien" reeds ver vooruit gesneld. Aan de volle en drukte, die er gisterenmorgen aan het bespreekloket heerschte kon men vei lig voorspellen, dat de voorstelling voor een uitverkocht huis zou gaan en inderdaad er was hij hel openings uur geen plaatsje onbezet. Rooie Sien is een brok volksleven. Literair hoog slaat het niet, maar het is kunst, die door het.volk begrepen en gevoeld wordt, omdat hel stuk speelt in ziju eigen omgeving. Er zijn aanschouwelijk voorge stelde fragmenten in. die sterk.dóen- denken aan Querido's Jordaan en Zeedijk; Rooie Sien komt in vele op zichten wel overeen met clc Jordaan- scfic Curry Scheenderf. Dezelfde brui sende^, wilde natuur, die niet aan ban den te leggen valt. Voorts treft ;nien in de danshuizen en cabarets personen 'aan, z. a. het beroemde boek ze ook geeft. In het voorspel vermoordt Ko Bremans zijn vrouw Rooie Sien, waa rneer hij haar betrapt op 'l moment, jrlat zij en (haar diiinniaay een boer 'mee lokken met de bedoeling dezen te berooven. Bremans krijgt vier jaar gevange nisstraf, terwijl het dochtertje van Rooie Sien bij zijn ouders io eer en deugd wordt opgevoed. Het kind heeft echter de wilde natuur van haar moe der geërfd en trekt er met een artist tussclien uil, na eerst het huwelijks aanzoek van een vriend uit haar jeugd te hebben afgeslagen. De vader, die na zijn vrijlating naar Amerika is gegaan, keert terug en haalt haar uit liet danshuis, waar zij met den artist 's avonds optreedt. De jonge Rooie Sien haat hem, omdaf li ij baar moeder heeft vermoord: al de smeekbeden en dreigementen van d en ongclukkigen vader, die aan de docl.V. ter wil goed maken wat hij aan de' moeder'misdeed, en die tiaar wil'red den uit den verderflijken poel, helpen niet; onder zijn vervloeking: Ga dan en word wat je moeder was, een slct, vlucht ze weg, terug naar het (dans huis. De laatste bedrijven spelen in een chique ITaagsch cabaret; De verhou ding tussclien Rooie Sien en kaar hian is verre van gunstig. Ze weigert pertinent wat hij van haar verlangt, ïi.l. te worden als liaar moeder. De artist laat haar achter, met een kindje, geheel alleen, doch de vader, die de hoop nog steeds niet heeft opgegeven, acht nu liet oogenblik tot verzoening gekomen. Eindelijk overwint hij haar diepe haat en maakt zij den vader voor altijd gelukkig. BROUWERSHAVEN. Tof lid van de plaatselijke commissie voor de ver st rekking van schoeisel e»i kl,feeding is door den burgemeester als vertegen woordiger van den manufactuirenhandel benoemd de heerJP. F. Hollander, alhier. Bij Kon. besluit van 1 «lezer is be noemd tot adjunct-ingenienjr bij den Raad van Toezicht op de Spoorweg diensten J. C. Pannekoek 'c.i., thans teohnisch ambtenaar 2de klasse. BRUINISSE. Op d?j groslijst van candidaten voor de ProvSt aten zijn door de kiesvereenigiüg „Buj ger plicht" alhier geplaatst de heer B. Giljiam, A van der Weide, J. W. van Oev/eren, mr. H. Polvliet, tM. K. Krepel, J. S. L. Korte- weg, L. Doekman en C. Blom. Als candidatön voor het Bestuur der Prov. Kiesvereenigirig zijn gesteld de heeren mr. Fokker,- Frankel, mr. Pol- vliet, van der Weijde en van Oeveren. ANNAjJACOBA-POLDER. In ons jongste nummer stond abusief ver meld A. A. als een der (daders van den gepleegden diefstal/dit moet zijn A. G. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 0,20 por rogol. f KOOPT, VOOR MEN BIJ U IN BREEKT, EEN VEILIGHEIDSSLOT 3IJ RöDER VERBEEK, IJZER HANDEL, R'DAM. PRIJS f II, FRANCO PER POST, REMBOURS. Onderwijs. Herbenoemd to! schoolopziener in het Arrondissemenf Zierikzee de heer H. Slot aldaar. OUD-VOSSEMEER. Benoemd tot onderwijzeres aan een katholieke school te Rilland, mejuffY. Jordaens, onder wijzeres aan de katholieke^ school alhier. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Nqrg, G. H. J. Bonke te Niezijl. Te Öt.-Michielsgestel, J. F. L. A. de Jagher te Helenaveen. AangenomenNaar Hekelingen (toez.), F. Coolsma te Coevorden. BedanktVoor Zuidzande (Z.), W. A. fïekker te Melissant. ZONNEMAIRE. Kerkvoogden en No tabelen alhier besloten in hunne gisteren gehouden vergadering de tractementen der kerkelijke beambten te verhoogen of hun duurtetoeslagen te verleenen over 1919. 't Predikanlstractement (per soonlijke toelage) werd verhoogd met f 200, dat van den kerkel. ontvanger met f 25, van den secretaris der kerk voogdij met f 10, van den kerkschoon- maker met f 15 en dat van den hovenier met f 10. Duurtetoeslagen werden ver leend aan den organist f 20, voorzanger f 15 verhoogiüg, koster f 15, orgeltrapper f 10 en hondenslager f 10. ST.-ANNALAND. Door ongesteldheid van ds. Oosterhuis, gaat de bevestiging Zondag a s. niet door. Ge>ref. Kerk. Beroepen: Te Rijswijk (Z.-H), N. Buffinga te Oosthem. Bedankt: Voor Vlissingen, H. H. Schoemakers te Kampen. Voor Oldehove, H. R. Nieborg te Gelder- malsen. Voor Leidschendam, W. Faber te Schipluiden. Voor Berlikum (Fr.), R. Haitsma te Gaast. Verkoopingen. Ten overslaan van notaris Jespers te Renesse werd heden publiek ver kocht de hofstede „Noord dijk" te Noordwelle en wel de hofstede met 'erf, tuin, bouw- en weilanden, groot 20.61.00 H.A. (19"' Genietvoor 11133 per Gemel en f 760 tocbeding; ,1.97.10 H.A. (4 Gem. 218 R.) bouwland, voor f 1666 per Gem.; 43.60 A. (1 Gem. 11 R.) idem, voor 1' 1705 per Gein.; 44.30 A. (1 Gem. 18 R.) idem, voor f 1720 per Gem.; 41.40 AT (298 R.) idem, voor f 1710 per Gem.; 44.40 A. (1 G. 19 R.) idem, voor f 1710 per Gem.; 69.70 A. (1 Gem. 201 R.) idem, voor f 1710 per Gém;; 1.88.00 IT.A. (4 G. 153 R.) idem, voor 1' 1021 per Gem.; i; 2.00.20 IT.A. (4 Gem. 240 R.) weiland, voor f 1420 per Gem. Gemeente Ei serzee: 1.57.00 H.A. (3 Gem. 230 R.) (weiland, voor f 1375 per Gem. eh j f 20 loebediiig; 2.02.70 H.A. (4 .Gem! 259 R.) weiland aldaar, voor f1325 '.per Gem. De arbeiderswoning „Ilalf- 'vveg", yoor f 1300. 'I-- De laatste strijd. Maandagnacht had nabij Selzaete wog een Verschrikkelijk artillerieduel p'laata, waarhij de Duitschers in ds minderheid waren. De heele horizont stond in vlammen. De goallieerde artille rie, die tot zeer dicht bij Selzaete was geavanceerd, hield uren lang d9 aftocht wegen der Duitschers onder zwaar vuur. Een reusachtige gloed toekende zich in Zuidelijke riohting af. Om vijf uur begon de aftocht der Duitschers in de richting Antwerpen, hoewel enkele troependeelen met artillerie nog in Zuidelijke richting hun posities hieven handhaven. Duitsche officieren kregen order naar St.-Nicolaas te ver trekken,. om de kwartieren voor te be reiden. De Duitschers hebben de meeste bruggen niet doen springen maar ge barricadeerd en ook de wegen zijn in versperden toestand. onderofficier en een korporaal. Dezen beweerden te Brussel tc zijn opgestegen, toen ze zagen, dat de officieren, die met het oog op de weersgesteldheid niet durfden vliegen, in auto's de vlucht namen. Zij beweerden, dat de bevolking te Brussel tegen de Duitschers in op stand is. Vliegmachine gedaald. Te Thorn (L) is een Duitsche vlieg machine gedaald, bemand met een Hindenburg. Naar men verneemt beeft zich generaal- veldmaarschalk Hindenburg ter beschik king gesteld van den Raad van Arbeiders en Soldaten. Een beroep op Lansing. Naar men verneemt heeft de Duitsche regeering een telegram gezonden aan Lansing, waarin wordt gezegd, dat groote gedeelten van het Duitsche rijk zullen verhongeren, als de 150.000 wagons en de 5000 locomotieven, onontbeerlijk voor het transport, worden uitgeleverd, terwijl de blokkade wordt voortgezet. Steun ean Duitsche revolutlGnnairen. Men schijnt op grond van tal van gegevens veilig te mogen aannemen, dat de Bolsjewistische beweging ih Duitsch- land niet alleen vanuit Rusland, doch ook vanuit Nederland is gevoed. Wel licht natuurlijk ook uit andere neutrale staten, maar dat kunnen wij niet nagaan. Het is o. a. gebleken, dat men hier te lande onder de geïnterneerde Duitschers op uiterst behendige wijze propaganda voor de revolutie maakte en dat men er in geslaagd is, zoowel Nederlandsche als Duitsche militaire autoriteiten om den tuin te leiden. In omslagen van de bekende Reclame-uitgaven is o. a. ónder de geïoterneerden lectuur verspreid met zuiver Bolsjewistische strekking. Er be staan vermoedens omtrent de aanwezig heid e8ner wijd-vertakte en financieel van uit Rusland gesteunde organisatie, die de aandacht óók van Nederlandeche autoriteiten getrokken heeft. Het is duidelijk, zegt het Hblddat de aan wezigheid eener dergelijke .organisatie ook voor Nederland 'n gevaar beteek ent. De gewezen Duitsche Keizer. Zondag 10 November, omstreeks 6 uur nreldde zich bij de Nederlandsche wacht aan het Witte Huis bij Kysden (L.) een reisgezelschap in 9 auto's aan. De Hollandsche schildwacht, die geen orders had, om gewapende personen toe te laten, weigerde doorgang to verleenen. De rijksontvanger vertoont zich en ver klaart hetzelfde aan het inmiddels aan gegroeid gezelschap, waarvan een man naar voren getreden is en mededeelt ts zijn Wilhelm von Hohenzoliern, Duitsche Keizer. De Nederlandsche schildwacht herhaalt, dat niemand door mag en op den luitenant moet gewacht worden. De rijksontvanger herhaalt, dat het kantoor om 7 uur geopend wordt. De ex-Duitsche Keizer onderhoudt zich in- tnsschen met eönige boeren, die toe kijken en vraagt aan don naastbijstaanden of hij weet hoeveel graden het vannacht gevroren heeft. De ex-keizer ziet er goed en opgeruimd uit. Hij praat en ge-' sticuleert levendig met zijn omgeving. Om 7 uur wordt het gezelschap offi c.ieel geïnterneerd. De douanevisitatio wordt gemaakt en de ex-keizer wardeit van het Witte Huis naar het station te Kysden. In het stille Eysden, dat getuige wa9 van zooveel oorlogswee, zijn de menschen naar den mis De wegen zijn verlaten, nauwelijks eenige boeren, die toekijken naar dit groote gezelschap zonder iets ervan te be grijpen. De ex-keizer wandelt een poos voor het station op en neer, hij praat voortdurendwordt niet gehinderd, nauwelijks bezien, want er is schier niemand. Hij gaat het station binnen en waodelt later in gezelschap van majoor van Peyl, commandant van het garnizoen van Maastricht tot omstreeks 8.15 op het perron op en neer, de linkerarm tegen het lijf, in de rechterhand een wandel stok. Het talrijk gevolg van geoeraa1s, admiraals en vele andere officieren blijft op een afstand. Wat een moment; wij wrijven ons de oogen, zoo schrijft de corr. van de N. R. Crt. Ja toch! het is waar; daar wordt gefloten (li geroepen: „Nach Paris"; een Nederlandsch officier maant tot kalmte en dreigt met onmiddellijke straf. Om 8.10 arriveert de keizerlijke trein, die sinds Vrijdag te Bressoux onder stoom stond. Wilhelm stapt er in, de gordijnen worden omlaag geschoven en er is niets meer te zien. Een Duitsche kolonel inderhaast aangesproken, kan niets zeggen; intusschen weten wij, dat elk oogenblik de Duitsche kroonprins verwacht wordt. Inderdaad komt om 8.50 een tweede vrij lange D-trein binnen, maar noch de kroonprins, noch de kei zerin zitten erin, alleen enkele dames en officieren. De auto's ook intact, de keizerlijke wapens onkenbaar door aangebracht slijk. Inmiddels is bet volk in grooten getale toegestroomd en worden politiemaat regelen genomen. Er wordt nog op een trein gehoopt I De tocht van Spa door het verwoeste Visé en langs tal van Duitsche wachten, die reeds meer dan half overhellen naar het gezag van soldatenraden, is gelukkig voor Wilhelm goed afgeloopen. Als reflex-beweging werd nog het geweer gepresenteerd door de Duitsche soldaten. Telefoon en telegraaf tusschen Eysden, Maastricht en Den Haag staan niet stil. Er is een onverwachte gast gekomen. Waar gaan wij hem herbergen en wat zullen de buren er wel van zeggen? Zij kijken over de horretjes. 32 jaar geschiedenis zijn vervlogen, een keizerrijk is vervallen. Het volk gaat zijns weegs. De geschiedenis wordt verder geschreven. Zondag 10 November is een historische dag voor de wereld geschiedenis. De Irein, waarin de gewezen Duitsche keizer gezeten was, is 2 uur te Nijmegen aangekomen. Alle wagens van den langen "trein bleven gesloten. Na 21/» minuut oponthoud ia de trein ver trokken. Bij het station waren duizenden menschen. Van Maastricht ging de trein langs Roermond, Venio, Nijmegen naar Utrecht en van daar naar Maarn bij Amerongen, waar hij in den namiddag arriveerde. Bijna onmiddellijk na de aankomst stapte de keizer uit ea begaf zich onder den druilenden regen, welke als het ware de sombere gebeurtenis nog droef- geestiger maakte, over het perron naar den buiten het station wachtenden auto van graaf Bentinck. De keizer droeg de generaala-uniform met pet en was gestoken in een bontkraag. Hij scheen tamelijk opgewekt en schreed met esn wandelstok in de hand naar den auto. Het publiek, dat in vrij groote getale voor het station was samenge stroomd, hield zich zeer waardig. Enkele juichkreten weerklonken, toen de ex- keizer den auto besteeg. Hij was onmid dellijk in levendig gesprek gewikkeld met zijn gastheer, graaf Bentinck. Onmiddellijk begaf men zich naar diens kasteel „Huis te Amerongen", dat op verzoek van de Nederlandsche regee ring door graaf Bentinck ter beschikking van den gewezen keizer is gesteld. In tegenstelling mst do neergelaten gordijnen van het keizerlijk salonrijtuig, waren de gordijnen van den auto niet neergelaten. De officieren, die met den keizer in ons land zijn aangekomen, zullen ge ïnterneerd worden. Zij deelden mede dat de kroonprins naar Zwitserland is gevlucht. De keizerin bevindt zich nog te Potsdam. Ex-keizer Wilhelm heeft alleen zijn persoonlijke bezittingen uit den keizer lijken trein mogen meden emen; van Hollandsche zijde is er streng voor ge waakt, dat alle niet-persoonlijke eigen dommen in beslag genomen werden, gelijk bij interneering steeds gebruik is. De gewezen Duitsche Kroonprins. Uit Maastricht wordt aan de N. RCt. gemeld Dinsdagmiddag is de gewezen Duitsche kroonprins met gevolg in drie auto's over Vroonhoven naar Maastricht gereden. Hij heeft zich onmiddellijk begeven naar het provinciaal gouvernement en ver blijft aldaar tot instructies uit den Haag ontvangen zijn. Zijn echtgenote en kinderen zijn sir ds 5 dsgen bij Roermond bij graaf Wolff Metten ich De gewezen Duitsche keizerin kan Potsdam niet ver laten; zij is ziek. Van de andere leden van het keizerlijk gezin konden de offi cieren geen bescheid geven. De gewezen kroonprins was in veld- uniform. Hij zag er opgewekt uit en leek blij als een drenkeling, die juist uit het- water gered is. Hij gebruikte het toenmaal bij den commissaris der Koningin. Op straat wordt de Marseillaise gezon gen Militairen, maréchaussee en stedelijke politie zetten de straten af. Een patrouille .wielrijders heeft den "prins geinterneerd. Van de Oostgrens. Van alle plaatsen van onze Oosle- lijke grenzen komen berichten, over Dnitschland. Soldaten- en Arbeiders raden zijn overal heer en meester. De verschillende grenswachtposten zijn weggenomen of ihebben zich met roode kokardes getooid. In Hannover en Westfalen heeft de .omwenteling zich kalm voltrokken. Van officiëele gebouwen wappert de .roode vlag. Honderdduizend ontslagen krijgsgevangenen op komst. Maandagochtend werd een bijeenkomst van den Raad van Ministers gehouden. Daarin heeft het vraagstuk der her berging en voeding der in Duitsohland verblijvende krijgsgevangenen der geal lieerde landen het onderwerp van een uitvoerige bespreking uitgemaakt. Deze krijgsgevangenen zijn uit hun gevangenschap in de kampen in West- Duit°cbland ontslagen. Zij begeven zich in de richting van de Nederlandsche grens en zullen, in[ons land aangekomen, geleidelijk naar hun vaderland worden doorgezonden. De regeering heeft nu in voorbereiding de (instelling van een commissie die hunnen terugkeer naar hun vaderland beoogt te regelen. Met het oog op de in een. gedeelte van ons land sterk neer-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1