Burgerlijke Stand. APVERTENTIEN. Firma AUG. VAN DYCK-PETIT, STEENHOUWERIJ. GRAFMONUMENTEN, AANKONDIGING. Doet te weten DOET TE WETEN: stüursleden, die tot hier uitgeleide deden, stak men van wal en bereikte men na een heerlijke tocht over de Zeeuwsche wateren om ongeveer half negen Zierikzee. Het is voor allen die aan den oproep gevolg gaven een 'aangenamen dag geweest, die nog lang in herinnering zal blijven. PREDIKBEURTEN. Zondag 8 September. Zlevikiee. Geref. Kerk. Vm. 10 en av. 6 are, Leesdienst. Ghr. Geref. Kerk. Vu», ds. Wisse, nm. Lees- kerk en av. ds. Wiise (Op den gewonen tijd). Ond-Geref. Gem., Breentraat. V» 0.30, n». 8 en at. 6 are, ds. Boone vi»n St.-Filipsland. Lutb. Kerk. Via. 10 ore, ds. Da Jongh. Evangelisatie Nobelstraat (tfldelflk Jeraël). Voorloopig geen dienst. Evangelisatie Jeraël. Vm. 10.80 en av. 7 are, Gewone dienst. Keikwov*. Vm. 9.30 are, ds. Blankert. Swooskevke. Nm. 8 are, ds. Diederiks (Doopsbediening). Bairgb. Nm. 3 are, ds. Van Maanen. buiten (Doopsbediening). Beneiat. Vm. 10.30 nxe, ds. v. d. Nieuwen- bnizen. Hooriwelle. Nm. 3 are, Geen dienst. Hnamateie. Vm. 10.30 are, ds. Van Maanen. Geref. Kerk. Vm. 1030 en n». 3 are, ds. Broawer. Oad-Geref. Kerk. Vm, 10.30 en nm. 3 are, Leeskerk. Elkeviee. Vm. 10.80 are, ds. Diederiks. Gexef. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 nre, di. Brninsma. Bvoawevahsves, Vm. 10 nre, dr. Proost. Geref. Kerk. Vm. 10 en nm. 3 nre, ds. Tollenaar. Zonnemalvo. Vm. 10 30 are, ds. De Lear. Geref. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 nro, da. Hoek. Noovif onwo. Vm. 10.30 are, ds. Van Doorn. Dieiaehov* Vm. 10.30 nre, ds. v. d. Griend. Oaweikevk. Vm. 10 30 nre, ds. Helder. Hieaweiketk. Vm. 10.30, Geen dienst en nm. 8 are, ds. v. d. Griend. Geref. Kerk. Vm. 10.30, ds. Klamper; nm, 8, Leesdienst en av. 6.80 ure, da. Klamper. Oad-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 3 en av. 6.30 nre, Leesdienst. Ooatevlani. Herv. Kerk. Vm. 10.30, ds. Peter en nm. 8 nre, Geen dienst. Geref. Kerk. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6.30 nre, ds. Koster van Valthermond (Colleote Car. school Valthemond). Sivjanslani. Nm. 3 ure, ds. Peter. Binlslaae, Herv. Kerk. Vm. 9.30, Leeskerk en nm. 2 nre, da. Waardenbnrg. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en av. 5 nxe, Leeskerk. Geref. Gem, Vm. 9, nm. 2 en av. 5.30 ure, ds. Neerbos. Ond-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 3 en av. 8 nre, Leeskerk. ST.-FILIPSLAND en THOLEN. Bh-Filipaland. Geen opgaaf ontvangen. Sbolen. Herv. Kerk. Vm. 10, ds. Loran en nm. 2.80 nre, da. Van Luttervelt- Geref. Kerk. Vm. 10 en nm. 2.80 nre, de heer Elbosob van Oversobie. Geref. Gem. Vm. 10, ds. Jansse; nm. 2.30, Leeskerk en av. 6.30 nre, ds. Jansse. 8L-Xaa*tenad9k- Herv. Kerk. Vm. 10.30, Leeskerk en nm. 3 nre, ds. Kamsteeg (Doops bediening). Oad-Geref. Gem. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6.80 ore, Leeskerk. Oa4-Voaaemee>. Herv. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 3 nre, ds. Van Griethagzen. Geref. Kerk. Vm. 980, nm. 3 en av. 5.30 nre, ds. Staal. Poortvliet* Herv. Kerk. Vm. 10.30, Lees kerk en nm. 3 nre, ds. Versoboor. Geref. Kerk. Vm< 10 30 en nm. 3 ore, de beer De Graaff; av. 7 ure, Leeskerk. Boherpenlaae. Herv. Kerk. Vm. 10.30, ds. Versoboor en nm. 3 ure, Geen dienst. Ond-Geref. Kerk. Vm. 10.30, nm. 8 en av. 6.80 ure, Leeskerk. Btavonlase. Herv. Kerk. Vm. 10.30, ds. Kamsteeg en av. 7 ure, Leeskerk. Ond-Geref. Kerk. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6.80 ure, Leeskerk. Dinsdag 10 Sept. Nm. 3 en av. 7 ure, ds. Fraanje van Goes. BL-Annalani. Herv. Kerk. Vm. 10, ds. Van Lnttervelt van Tholen en nm. 3 are, Leeskerk. Geref. Kerk. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6 nre, Leeskerk. Petroleum uit Oostenrijk? Wij vernemen, dat de onderhande lingen met Oostenrijk over den invoer van een groot quantum petroleum, wel licht 5000 ton, goede kans van slagen hebben. De totstandkoming van een overeenkomst wordt slechts vertraagd doordat in verband met de ministerie wisseling, niet besloten kan worden tot de verleening van oredieten. Verdere vertraging zou te betreuren zijn omdat de petroleum dan wellicht niet voor den winter bier kan zijn, 4© winter weder transportmoeilijkheden zal mede brengen en juist b.v. de landbouwers ten zeerste gebaat zouden ziin bij de aan komst van zulk een quantum petroleum v66r den winter. De doorvoer door Dnitscbland is ver zekerd. NR. Ct De kabinetscrisis. Naai4 De Tijd verneemt, is de kabi netscrisis in zooverre opgelost, dat onvoorziene omstandigheden daarge laten, als ministers zullen optreden jde heeren jhr. mr. Ch. Ruijs de Bee- •renhrouck, binnenlandsche zaken en premier; jhr. Van Karnebeek, bui- (tenlandsche zaken; mr. Th. Heems kerk, justitie; de beer A. A. H. W. König, waterstaat; de heer Idenburg, koloniënde heer Van IJsselstein, landbouw en crisiszaken; prof. mr. P. J. Aalberse, arbeid. Jhr. G. A. A. Alting von Geusau twordt minister van oorlog en zal Voorloopig tevens de portefeuille van ftaarine nemen. Met een titularis van financiën worden nog besprekingen gevoerd. Het bericht, dat niet jhr. De Geer, doch dr. De Visser minister van onderwijs zal worden, kan het blad bevestigen. De prijs der aardappelen. Er komt eenige verandering in de prijzen- der aardappelen.' Den vorigen winter waren de prijzen voor zand- en veenaardappelen öVa cent, voor klei- aardappelen 6l/s cent per K.G. Dank zij den rijkstoeslag kan de prijs voor de zand- en veenaardappelen weer op 5V* cent worden gesteld. Zoolang er nog zand- en veenaardappelen in distributie zijn, wordt echter geen rijketoeslag ge geven op kleiaardappelen, zoodat die dan 9 cent par K.G. zullen moeten kosten. Wie dus geen zand- of veen aardappelen wenscht, kan kleiaardappelen bekomen tegen vrij wat booger prijs. Pas wanneer geen zand- en veenaard appelen meer beschikbaar zijn, zal ook op de kleiaardappelen toeslag worden gegeven, zoódat ze dan evenals het vorig jaar 6x/3 cent zullen kosten. Tegenstrijdige mlnlsterleele besluiten, Ministerieele circulaires plegen, zacht gezegd, niet altijd even duidelijk te zijn; terwijl bet ook niet tot de zeldzaam heden behoort, dat eene kennisgeving gevolgd wordt door een tweede, welke de eerste feitelijk geheel tegenspreekt. Dat ondervond een- landbouwer te Ursum in N.-Holland. Hij had in 't belang van de voedselvoorziening zooveel mogelijk grasland laten scheuren, en daarop o m ook tuinboonen verbouwd, waarvoor een vergunningsbewijs was afgegeven. Daar komt echter plotseliüg een nieuwe circulaire van den minister, waarbij de tuinboonen onder de groente zaden gerangschikt worden, zoodat de landbouwer wegens overtreding terecht moest staan voor het kantongerecht te Hoorn. Het O. M. vorderde eohter vrij spraak, aangezien z. i. deze tegenspraak noodwendig verwarring moest stichten, waarvoor de verbouwer niet verantwoor delijk gesteld kan worden. Het toppunt zou anders geweest zijn, dat de man ook nog veroordeeld werd. Stoomketel gebareten. Te Wildervank is de stoomketel van een stoomwatergemaal, gebarsten. Het gebouw is verwoest. Een monteur van de machinefabriek Holthuis, van Veendam, werd levensgevaarlijk ver wond onder de puinhoop weggehaald en is kort daarna overleden. Engel8che vliegers. Donderdagavond zijn te Middel burg twee Engelsche vliegers aange komen, die met vliegtuigen in zee bij Westkapelle moeten zijn neergekomen en daar aan land werden gebracht. Het demissionaire Kabinet. Donderdag zijn, naar wordt mede gedeeld, de aftredende ministers ge zamenlijk door. de Koningin in af- scheidsaudiëntie ontvangen. Holl. vliegers. Donderdagmiddag is het Nederland- fcche watervliegtuig H I in de Zuider zee gedaald en vervolgens door een Enkhuizer vïsschersvaartuig binnen "'t .Krabbersgat gbsleept. 2e luit. Balder is met zijn vlieg toestel neergestort nabij- den Dolder. De luitenant brak een been en het toestel werd vernield. 1 De eenheidssigaar. Waar blijft de eenheidsworst? zoo vroegen destijds de huismoeders. Waar blijft de eenheidssigaar? vragen thans de roókers, die, wanneer zij niet de geweldig hooge sigarenprijzen betalen willen, het met een pijpje moeten stellen. Wordt zij voor ieder beschikbaar gesteld en tot elke hoeveelheid? zoo vroeg men. De directeur van het „Algemeen Sigaren-Syndicaat" deelde aan het N. v. d. D. het volgende mede: In de eerste plaats heet de bewuste sigaar geen eenheidssigaar, zooals het publiek ze noemt, maar A. S. S.-sigaar. De sigaren'zijn reeds in de fabrieken aanwezig en oorspronkelijk zouden zij thans ongeveer over de winkels gedistri bueerd worden. Ten gevolge van het reeds bekende oonflict tusschen de N. U. M. en de exporteurs, zal er voorloopig van de distributie nog niets kunnen komen, en is ook nog niet te zeggen, wanneer de A. S. S.-sigaar in de winkels zal zijn. De rookers moeten nog geduld hebben I Dat er reeds thans kettinghandel ge dreven wordt met de sigaren, is onjuist. Zij blijven nog opgeborgen. De sigaar mag door de winkeliers niet worden verkocht dan per drie stuks of minder tegelijk per dag aan één persoon, boven de 16 jaar. Verkoop per kistje is verboden. Zij mag niet worden verkocht dan aan vaste afnemers voor persoonlijk gebruik; dit om te voorkomen, dat op- koopers ze opkoopen. De prijs der A. A. S.-sigaar is vijf cent per stuk; de eigenlijke waarde kan thans geschat worden op 10 14 oent. Verschillende Berichten. De granaatontploffing. Omtrent het ongeluk meldt men aan De Maasbode nader, dat ook de zwaar gewonde C. van Zoest, Zaterdagnacht aan de gevolgen is overleden. De beide ongelukkigen hadden met het voorval totaal niets te maken. Terwijl enkele opgeschoten lummels, niettegenstaande de gedane waarschu wingen, het gevaarlijke werk verrichtten, had een der ploeg de verregaande onvoor zichtigheid een brandende lucifer te gooien in het inmiddels overal verspreid liggende losse kruit. De ontploffing was toen al zoo goed als zeker, doordat de vlam al sissend zijn weg koos naar het projectiel.^De ontploffing wss geweldig, en is oor-ver in den omtrek gehoord. De beide zwaargewonden, die inmiddels zijn overleden, passeerden juist op het kritieke öogenblik met het bekende ge volg. De dader, die de lucifer wierp, is hekend, eveneens de joDgens, die het gevaarlijk werk verrichtten. Van Zoest laat een vrouw met 10 en Jansen een met vier kinderen achter. De weggeslagen hand van Van Zoest is op 200 300 meter afstand van de plaats des onheils gevonden. Ook werden stukken van het projectiel tot aan den anderen kant van het dorp opgeraapt. Inbraken In Den Haag. Ten huize van den heer C. T. Thurkow, in de Laan Copes van Cattenburg, is ingebroken. Ontvreemd is o. m. een diadeem, bezet met pareltjes en diamanten, ter waarde van f 3500, 1 paarlen collier de chien, bestaande uit 19 rijen paarlen, te zamen ongeveer 1000 stuks, met een sluiting van 6 diamanten, ter waarde van f 12,000, en een hanger ter waarde van f 2500, een gouden damestasch en verder eenige gouden en zilveren siera den en een partijtje dames-ondergoed. Drie onbekenden hebben ingebroken ten huize van mevrouw Mar tine, Bezuidenhoutschen weg. Daarbij zijn gestolen: een platina armband-hor oge, waarde f 825, een paarlsnoer met dia manten slot, waarde f 6000, een bril- lanten ring op platina gezet van f 500, een gouden damestasch, waarde f 7700, benevens verschillende gouden sieraden mede van hooge waarde. Onvoorzichtigheid rast vuurwapens. De 88-jarige zo n van den arbeider A. Co- zijnsen, wonende in de buurtschap Glind bij Barneveld, wilde een sohroef van een oud-model pistool losdraaien. Toen dit werkje echter niet vlug genoeg wilde vlotten, legde hij den loop'in de bran dende kachel. Juist zou hij het wapen, dat hij ongeladen waande, er weer uit halen, 'toen het schot door de hitte afging en hem zijn hand doorboorde. Eerst heel wat Jater werd dit stuk vleesch, aan den schoorsteenwand vast geplakt, teruggevonden. Na een hevig lijden is de ongelukkige thans aan de gevolgen overleden. Vleesoh door vrees. Een Dordtenaar zoo lezen we in de Stmdaard was eigenaar geworden van een bij een frauduleuze slachting gesneuveld zwijntje. Zonder ongelukken was het vervoer ge schied en de dikhuid lag geslacht en wel bij den man thuis. Slechts één bezwaar resttehet geheele varken alleen te verorberen. Daar kwam de beurs van onzen vriend tegen op. Hij probeerde dus een deel te verkoopen. Hij ging het pad op, om koopers te zoeken voor het halve varken. Zorgvuldig werd dit inge bakerd, en de tocht begon, 't Viel niet mee. De zon scheen warm en het vrachtje woog nog al. Gelukkig ontmoette de koopman een zijner kennissen. Ze knipoogden malkander toe, zoodra het doek was gelicht, blijkbaar verstonden de twee elkandèr. De kennis wou zijn vriend wel verlichten, en zou wel zorgen, dat het vleesch _geplaatst werd. Hij zou het maar voor zijn gezin houden. De drager trok blij af, betaling zou wel volgen. Reeds den volgenden dag ging hij den kooper opzoekenof 't nog al gesmaakt had? De vriend antwoordde, dat hij het zwijntje toch eigenlijk niet kon gebruiken, hij wou het maar liever teruggeven, 't Was toch niet erg, zijn vriend kon het gemakkelijk kwijt, 't Beestje werd teruggegeven, maar, o schrik, het had* het beste deel van zijn corpus verloren: een uitgeholde spek- klomp restte, maar ham, lever, nieren, carbonnades, alles was weg. Wat was dat varkentje afgevallen I De teleurgestelde begint te mopperen, maar zijn vriend duwt hem de deur uit methet welwillende „Als je niet gauw maakt, datje ophoepelt, haal ik de politie er bij". En de man hoepelde op: zonder geld, met zijn deerlijk gehavend varken TELEGRAMMEN. LONDEN, 6 Sept. Gisteren hebben hevige gevechten gewoed ten Noorden van de Leye en ten N.W. Van Meessen. Nabij heuvel 63 namen wij 100 gevan genen en werd een aantal machine geweren buitgemaakt. Ten N. van dien ïeuvel werden de Britsche troepen her haaldelijk aangevallen, vooral in den sector van Wytschaetedoch zonder succes Ten Z. van Neuve Chapelle zetten de Britten hun opmarsch voort. Ten O. van Givanchy hebben zij een gedeelte der oude Duitecho stellingen n hun bezit. Op het Z. slagfront hebben de Duitschers de nieuwe Britsche stel lingen hevig aangevallen, doch werden na hevige gevechten terug gedreven. In den loop van den slag hebben de Britsche troepen 16000 gevangenen gemaakt en 100 kanonnen veroverd. BERLIJN, 6 Sept. De actie blijft zich beperken tot kleinere gevechten in het voorterrein der nieuwe Duitsohe stellingen. In een officieele mededeeling aan de bladen waarschuwt Hindenburg de troepen en het volk tegen het'„papieren" offensief def Entente. De werkelijkheid is geheel anders dan door de zondvloed van de onzinnigheden wordt voorgesteld. PARIJS, 6 Sept. In den loop van den dag zijn de Fransche troepen vooruit gekomen en de Duitschers tot den terug tocht genoopt. Op den N. oever van het Sommekanaal hebben zij een 2-tal dorpen bezet. Ten Z. daarvan hebben wij hun linieB tot dicht bij den weg naat ham gebracht. Op het front van de Ailette zijn de Duitschers uitgeput en begonnen zij te wijken voor de Fransche troepen, die de Duitsche achterhoeden versloegen. In den loop van den dag werden tenZ. van de Ailette meer dan 30 kanonnen door de Franschen veroverd. DEN HAAG, 6 Sept. Het bureau voor mededeelingen inzake de voedsel voorziening meldt: De bedoeling is 1 October de algemeene distributie van rundvleesch tegen verlaagden prijs te doen aanvangen. In afwachting zal de minister van landbouw reeds de volgende week slachtvee ter beschikking der ge meentebesturen stellen op een basis rantsoen van twee ons per hoofd en per week, voor personen boven 1 jaar. Op het aldus te distribueeren vleesch zal geen rijksbijslag worden gegeven. Hier voor zijn de maximumprijzen van rund vleesch tot 1 October buiten werkiog gesteld. De prijs voor vet kalfsvleesch en maximumprijzen voor runderslachtafval- len blijven geldig. De verplichtingen om in centrale slachtplaatsen te slachten en 't vervoerverbod van verBch vleesch zijn tot 1 October opgeheven. De wijze der distributie wordt overgelaten aan de gemeentebesturen. Wij vernemen, dat aan het Chr.- Hist. Kamerlid De Geer de portefeuille van financiën is aangeboden, doch hij heeft om gezondheidsredenen bezwaar die aan le nemen. De heer Ruys de Beerenbrouck zet zijn pogingen tot samenstelling van een ministerie voort. Ingezonden Stukken Mijnheer de Redacteur t Woensdag kwam te desa* stede voor de zieken en zwakken een sekere hoeveelheid vleeseh, en daarbjj een stuk vleesoh, hetwelk voldoende aan de ritueele voorschriften van den Joodsohen godsdienst, voor de Joodsohe zieken en zwakken bestemd was. Hoe groot was eohter onze verbazing, toen wg vernamen, dat ook het voor de Joodsohe zieken en zwakken bestemde vleesoh onder de andersdenkenden gedistribueerd is geworden. Uit het hierop door oos ingesteld onder zoek is ons gebleken, dat al de Jodea van de ziekenlijsten geschrapt zjjn geworden. Wg wenschen de beweegredenen, die tot dezen maatregel geleid hebben, niet te onderzoeken, veel minder te beoordeelen, maar verklaren alleen, dat er Joodsohe in gezetenen zgn: 1°. die ernstig ziek geweest zgo en daakom versterkende middelen van noode hebben; 2®. die behept met een kwaal volgens medisch voorsohrift dringend dierlgk voedsel behoeven. Waar in ons vaderland voor alle gezindten reohtsgelgkheid bestaat, protesteeren wg nadrukkelijk tegen deze onrechtmatige uit sluiting der Joodsohe bevolking. Het Kerkbestuur der Nederlandiche Israëlietische Gemeente: A. FRANKEL, Voorsitter. J. LABZOWSKT, Seor.-Penn. Burgerlijke Stand van Zlerlkzee. Geborem 31 Aug. Lena, d. van Jan Bg de Vaate en van Willempje Viergever. 2 Sept. Jacoba Maria, d. van Marinns Kou- wenberg en van Santina Jacoba Hage. 5 Adrianus, van Jan Godfried bo gaard en van Joanna Cornelia Rossen, Overleden: SO Aug. Lena Maria Landman, 6 j. en 4 m, Gehuwd: 6 Sept. Joannes Aloysins Gevers, 23 j., j.ra. en Elena Neeltje Cannoo, 21 j., j.d. Over de maand Aug. SCEERPENISSE. Geboren: 15, Phi- lippus Leendert, z. van J. van Gorsel en C. Bevelander; 15, Maatje, d. van C. van As en J. van der Slikke. Gehuwd: 22, Jacob Blom, 57 j. en C. van Houdt, 30 j.22, Marinui Groene- wege, 21 j. en Maatje J. Koppenhol, 22 j. Overleden: 3, Willem Marinus Feijtel, 14 j.; 17, Cornelia Hartog, 57 j., ongeh. 8TAVENISSB. Geboren: 4. Machiel, zoon van O. L. Potappel en A. J. Oude- sluys. 4. Wouter Pieter, zoon van J. Neele en Jao. van Oeveren. 13. Pieter- nella Adriana, doohter van J. Hage en P. A. Luijk. 25. Johan Willem, zoon H. W. Zachariasse en J. Matthijsse. Gehuwd: 1. Anth. Klippel, j.m., 25 jaar en E. Moerland, j.d., 24 jaar. Marktberichten. Velllngovereenlglng De Ëendraoht te Tholen. Veiling van 4 September 1.1. Pootuien, binnenland f8,30; fabrieken f 27,40, oyer land f 16, over zee f 17,90, neutrale staten f 34; Pronkboonen, bin nenland f2, voor de zouterij f23, Selderij voor fabrieken f 8,20alles per 100 K.G. Peren, binnenland f0,26fl,07; Jutten, binnenland f 1,23Tomaten f 0,16f 0,27 Appels, binnenland f0,10f 0,98, fabrie ken f 0,10—f 0,19; Suikerboonen f 0,10 Rabarber f 0,07—f 0,10; Roode bessen 0,74; alles per K.G. Telegrafisch Weerbericht, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Sept. 1918 Verwacht tot den avond van 7 Sept.: zwakke wind, aanvankelijk uit ooste lijke richtingen, nevelig tot half of licht bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. GEBOREN: ANTHONY CORNELIS, Zoon van L. M. PADMOS en 8. P. PADMOS—Hout. Dreiscïob. 4 Sept. 1918. In plaats van kaarten. ONDERTROUWD: MARINUS SMITS Az MARIA CORNELIA VAN 'THOFF JD St.-Amnaland, Goudswaard, 3 Sept. 1918. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde Echlgënoote en zorgdragende Moeder, Behuwci- en Grootmoeder, MAATJE DE FEijTER, in den ouderdom van 65 jaar en 8 maanden. Noordwblle, 4 Sept. 1918'. jacobus jonker: In plaats vari kaarten. Heden overleed, na een smartelijk •ii geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heep Leendert Hanse, in den gezegenden ouderdom van 83 jaar en 6 maanden._ Serooskebkh, 5 Sept. 1918. Uit aller naam, Wed. A. HANSE— Dalrbout. M. K. BEIJEHanse. S. BEIJE. M. O. HANSE. Haam-) A W. HANSE-Dalkbout. J. C. HANSE. K. HANSE—Steur. Zierik- zee. j stede. Ondergeteekende betuigt haren hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, op 3 Sept. onder vonden. Zierikzee. Mej. Wed. M. DOELEMAN— De Waardt. Stationstraat 19 en 21, Bergen-op-Zoom. Telef. Interc. No. 146. Hardsteen voor Sluizen, Bruggen en Gebouwen. ZANDSTEENEN SLIJPSTEENEN, TROTTOIRBANDEN, STRAATKEIEN, •nz. Groot-Magazijn van marmeren Schoorsteenmantels in alle stijlen en kleuren, marmeren Salonkolommen en Zullen enz. De VOORZITTER van ket Water- sehapsbestaur van Schouwen dat op Maandag 23 September 1918, des morgens ten 10 ure, zal ge houden worden eene van het Waterschapsbestuur in 's Lands- kamer te Zierikzee. Zierikzee, 6 September 1918. D« Voorzitter yoomoemd, A. J. F. FOKKER. Het DAGBLIJKSCH BE STUUR van het Waterschap „SCHOUWEN", Dat van heden af gedurende 14 dagen op 'sLandskamer te Zierikzee, voor Ingelanden ter inzage z\jn gelegd: a. de rekening van het Waterschap over 1917 en b. de rekening van het Reservefonds over 1917. Van deze stukken zijn tegen betaling der kosten afschriften verkrijgbaar. Zierikzee, 6 Sept. 1918. A. J. F. FOKKER, Voorzitter L. DE OUDE, Wnd. Griffier. (T Aanzuivering van de verschenen termijnen van het Dijkgeschot over 1918 ver schuldigd aan het Waterschap Schouwen, wordt DRINGEND verzocht. De waarnemend Ontvanger van het Waterschap Schouwen P. A. G. VAN DIJK.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 4