L Lzessche Nieuwsbode 7 il B IJ VOEGSEL Usï Sïad ©n Provincie. behoorende bij de van VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1918, no. 10208. het tafri dt vm\, b** gewb- vade j onó De kon tee* ,r ve; ara* r- .Uv. l- qpidig jongen boord f k'- p/ï, RBNESSE. Ingeleid door den voor zitter den heer M. Steur, hield de heer Joh. Hoogenboom, architect alhier, op eigen initiatief voor een groot aantal belangstellenden eene bespreking over de mogelijkheid en de wenschelijkhejd van het tot stand komen eener electri- sche noodverlichting in onze gemeente. Ofschoon de uitvoerige uiteenzetting zeer duidelijk en' zakelijk was en de heer Hoogenboom de gewenschte inlich tingen had verschafp, stuitte het tot stand komön af op do groote kósten, welke aan zoo'n installatie verbonden zijn. Een ronde som van f 15000 werd genoemd. Iedere aansluiting, indien er 100 waren, zou op ruim f 70 komen. De voorzitter dankte den spreker voor zijne moeite en de welwillendheid om deze zask bij zyne hoorders in te leiden en te behandèlen. KERKWERVE, 4 Sept. Heden is nabij den zeedijk weder een lijk opgevischt van een Duitsch militair. 4 De zoon van den postbode B. alhier had het ongeluk bij het behulpzaam zijn bij het dorscheD, met zijn rechterhand in de machine te geraken, waardoor de wijsvinger hem is afgerukt on hij dit^ liohaamsdsel moet missen. BRUINISSE. Bij de reeds bestaande loods van do Vennootschap „Zelandia" handel in schaal- en schelpdieren zal nog een Icods gebouwd worden. Voor do aldus vergroote inrichting werd een machine aangevoerd, die ODgeveer 5000 Kg. weegt. Het vervoer van dit zware gevaarte ging nog ai met moeilijkheden gepaard; daar op de Gedempte Des de wielen in den grond'zakten, zoodat het daar eerst uitgelicht moest worden om het verder te brengen. COLIJNSPLAAT. De gemeenteraad alhier machtigde burgem. en weth. een leening aan te gaan van f 45000 ten behoeve van een electrische centrale. STAVENISSE. Daar er zich een vol doend aantal deelnemers aangemeld hebben, zal ongeveer November alhier weder een nieuwe landbouwwintercursus begonnen worden. Aan den dijk van den Scheldschen polder alhier is een mijn aangespoeld. Ze is onder politietoezicht gesteld. OUD-VOSSEMEER. Bij den landbou wer R„ waar voor eenigen tijd een varken aan vlekziekte bezweek, is thans een tweede exemplaar gestorven, mede vol-, wassen als het eerste. hooger en de minder draagkrachtigen lager dan tot nu toe zouden gorden aangeslagen. Bij de hierop gevolgde discussie verklaarden de heeren A. Vier gever en J. Scbikker, omdat de regeling nog al ingrijpend is, zich voor uitstel tot 1919, ten einde dan aan den „nieu wen Raad" over te laten al of niet tot invoering over te gaan. De heer M. van Gastel liet zich als beslist tegenstander hooren; hij vreesde dat de hoogst aan- geslagenendan wel eens de gemeente metterwoon zouden gaan verlaten. De heer Prinse bestreed deze meeningen hij beweerde dat de tegenwoordige raad het goede dat te doen is niet moet ovor laten aan den Raad van September 1919. De mogelijkheid is toch niet uitgesloten, dat dezelfde leden weer terugkeeren en da?i zouden die toch over deze zaak moeten beslissen. Men verklare zich liever nu in eens 'voor of tegen pro gressie. De vrees van den heer V. Gastel deelde de heer Prinse ook niet. De hoogst aangeslagenen, die volgens de gemaakte berekeniugeu nog beneden deu aanslag van 27a pCt. van hun inkomen zouden blijven, zouden om dien aanslag niet uit de gemeente vertrekken. Ze zouden dan zeker in een gemeente terecht komen, waar de aanslag hooger den 2)h pCt. zouden wezen. Nog eenigen tijd werd op dit stramien voortgeborduurd, waarna tot stemming werd overgegaan. Met 4 tegen 3 stemmen werd besloten de progressie heffing niet in to voeren. Voorstemmers waren de heeren L. de Vlieger, G. Dalebout en A. Prinse. De voorzitter bracht de commissie en in zonderheid den rapporteur zijn dank voor de vele bemoeiingen in dözen; hij bejammerde het'dat ze te vergeefs waren geweest, Bij de rondvraag werd nog met een enkel woord over electri- oiteitsverlichting gesproken, waarna de voorzitter de vergadering sloot. 3 j Vorgadsnng van den Gemeenteraad te Oud-Vossemeer, j gehoudea op Donderdag 3 Augustus. Vergadering van den Gemeenteraad te Tholen, gehouden op Vrijdag 30 Augustus, deB namiddags 2,30 ure. Vergadering van den Gemeenteraad te Ncordgouwe, op Zaterdag 31 Augustus 1918. p 7;;^ aw cis. tj/, Voorzitter de burgemeester. Alle leden tegenwoordig. Van Gedep. Staten was ingekomen de goedkeuring van den Hoofd, omslag over 1918 en van H. M. j de Koningin die van de tijdelijke ver- i hooging "van het traktement van den j. secretaris-ontvanger over 1917. Het adres j van den Bond van gemeente-ambtenaren j ter verkrijging van esn subsidie tot vestiging van een rust- en vacantieoord j werd voor kennisgeving aangenomen. Met algemeene stemmen werd op het adres van de afd. Schouwen-Duiveland van den Bond van Nederl. onderwijzers besloten tot invoering van verpliohte en gereglementeerdo schoolvergaderingen. Met 't oog op de a.s. herziening van de salarissen der onderwijzers werd het adres van 't hoofd der school, om alsnog al zijn dienstjaren te laten gelden, waartegen de Raad in beroep bij de Kroon was gegaan, voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van 't ge meentebestuur van Dreischor, om sub sidie te verleenen voor een aldaar aan te stellen vroedvrouw werd ook voor kennisgeving aangenomen. Over de ge meente rekening en de rekening van 't burgerl. armbestuur en d© Coenerij werd door den heer A. Prinse namens de Commissio vaa onderzoek rapport uit gebracht. Nadat enkele punten, waarop de cemmissie op of aanmerkiagen maakte waren toegelicht, adviseerde de com missie tot goedkeuring der rekeningen, na eehter aan 't Dagelijksch Bestuur in overweging te hebben gegeven bij eenige met name te noomen posten de noodige zuinigheid te willen betrachten. Volgens i verlangen der Commissie werd bepaald, 4 dat de levering van drukwerk enz. met ingaDg van 1919 door of door tusschen- komst van de firma Ochtman te Zierikzee 3 zal geleverd worden. De gemeentereke- ning sloot met een goed slot van f 378.866, de uitgaven waren f 12168,905de in komsten f 12547,77. Die van 't Burgerl. Armbestuur sloot met een kwaad slot van f 135,33, de uitgaven waren f1609,81, de ontvangsten f 1474,48. Die van de Coenerij sloot met een goed slot van f 251,46; de uitgaven waren f 288,72; de ontvangsten f 540,18. Nadat nog een achttal wijzigingen ia <je begrooting van 1918 waren aangebracht verkreeg de heer A. Prinse het woord om rapport uit te brengen over een eventueel te heffen progressieven hoofd, omslag. Aan de hand van verschillende tarieven bepleitte hij namens de commissie de progressieve heffing, waardoor de hoogstaangeslagenen Voorzitter* de burgemeester. Aan wezig alle leden. Een vacature. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en onveranderd vast gesteld. Voorgelezen wordt een brief van L. \V. Kievit, waarin deze de aandacht vestigt op het feit, dat in de gemeente woningnood heerscht. Hij en nog een inwoner zijn uit hun woning gezet en konden geen andere woning betrekken, zoodal, waar ver moedelijk meerderen met hem het lot zullen deelen, voorziening noodig is De voorzitter steint toe dat er ge brek aan woningen is en zou ook gaarne deze zaak ter hand nemen, doch het bouwen is zeer duur, zoo dat de tinanciëele bezwaren mis schien een beletsel zullen zijn. De heer Vermet vindt woningaan- bouw uitstekend, doch acht ook de financiëele zijde een bezwaar; komi men tot den bouw, dan zullen velen misschien weer de huurniet willen of kunnen opbrengen, en is de ge nomen maatregel niet afdoende. Besloten wordt deze zaak ter onder zoek te geven in lianden van de hee ren Vermet, Van Nieuwenhuijzen en Polderman, bijgestaan door den bouw kundige J. Vriens uit Tholen. Alsnu wordt de gemeente-rekening dienst 1917 voorloopig vastgesteld en de rekening van het .Weezen-Armbe stuur, Fonds Iiu ij zen van Katlendijke en het Levensmiddelenbedrijf goed gekeurd op die bedragen als waarop zij zijn aangeboden. Aan de orde is de clectricileitsvoor- 'ziening der gemeente, naar aanleiding 'waarvan wordt voorgelezen de ge noemde correspondentie met den electrotechnischen ingenieur, den heer 'H. Streefkerk. Deze acht het plan om de machine Van het stoomgemaal dienstbaar te maken niet uitvoerbaar in verband met den- grooteh afstand, tot de gc- 'meente. Thans is gevraagd op andere wijze te voorzien in de behoefte en zullen de noodige inlichtingen den ingenieur gegeven worden. De voorzitter verklaart, dat deze gemeente wegens haar uitgebreidheid 'zeer ongunstig is; in verband met de te verwachten aansluitingen moet het plaatselijk nel zeer uitgebreid zijn, de afstand van 't Veer lot onder den molen is pi. m. 20 minuten, dan moet men nog rekening houden met de uit- loopers, als Achterweg, Dorpsweg etc. De heer Vermet acht de kosten, zeer hoog, Colijnsplaat is een gemeente, welke vrijwel in elkaar is 'gebouwd en daar ging men 'n leening aan van f 50.000; voor Vossemeer zal zeker een grooter bedrag noodig zijn. Hier van moet worden betaald rente en aflossing en daarbij nog komt net vermoedelijk kwaad slot Van de exploitatie gedurende de crisisjaren; dit alles bij elkaar, acht hij de finan ciëele lasten te zwaar voor de inge zetenen. Besloten wordt hét onderzoek voort te zetten. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Afwezig met kennisgeving de bur gemeester, jhr. J. van Vredenburg, J. M. .Wagemaker en P. A. de Jong; één vacature. Voorzitter is de lieer A. Hollestelle. Onder de ingekomen stukken behooren: 1°. een dankb^ui- ging van den heer Chr. Eindhout, inet de mededeeling, dat hij zijn be noeming tot bode aanneemt. Een schrijven van den Nederl. Bond van Gemeente-ambtenaren, waarin deze vraagt een geldelijken steun voor het te stichten Rust- en Vacantieoord Beide stukken worden voor kennis geving aangenomen. Een verzoek van 'den Land- en Tuinbouwciirsus te Ber- gen-op-Zoom, waariu deze vereeniging vraagt voor 'n excursie haar nu sinds twee jaren genoten subsidie. De heer Quist zegt, tegen deze uitgave te zullen stemmen. De voorzitter ver dedigt het voorstel van B. en W. op grond, dat nu reeds hveemahl het bedrag van f 12,50 er voor gevoteerd js en er hier een leerling uit Tholen ook gebruik van maakt. Het voor stel van B. en W. werd daarna aange nomen; alleen de heer Quist stemde tegen. Gedep. Staten berichten, dat zij hun goedkeuring hechten aan hel genomen Raadsbesluit betreffende de tijdel.-opuame van kasgeld, f15000. Idem de wijziging in de begrooting van 1918. Daarna dient de voorzitter de begrooting in vo.or het jaar 1919 en stelt die in.'handen eener commissie van onderzoek, bestaande uit de "hee ren Wagemaker, Goossen en v. Hiele. Ingediend wordt daarop de rekening over 1917, met advies der commissie. De rekening wordt op voorstel der hommissie goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat een verzoek is inge komen van belanghebbenden om een stukje grond gelegen aan de Oude- landsche poort te verkrijgen in erf pacht. De voorzitter licht toe, welk stukje grond hier bedoeld wordt. De heer Quist is niet erg bevredigd en wenscht te weten, wat er mee moet gebeuren. Men kan er wel materiaal willen opstapelen en daar is spr. niet voor. De voorzitter zegt, dat er plan bestaat om er een huisje op te bou wen. Het verzoek wordt daarna toege staan. De voorzitter zegt, dat hij nu 'n rapport zal laten lezen betreffende een aan te schaffen brikettenpers. D.e Gascommissie heeft zich met deze aan gelegenheid bemoeid en is op onder zoek .gegaan naar Rotterdam en Utrecht. Het rapport dat pp glas heldere wijze aantoont 't.groote voor deel, hetwelk de aanschaffing dezer pers ook voor deze gemeente zal heb ben, wordt voorgelezen. Na de voor lezing licht te heer v. Hiele op zake lijke wijze toe, hoe de commissie er toe gekomen is om aan de pers der firma Smulders te Utrecht de voorkeur te geven. Niet om het geld, enkel alleen het practische, het voordeeligo, en het hechte van het gekozen systeem gaf den doorslag. Al had deze pers 100 pCt. meer gekost dan de bezichtigde in Rotterdam, zoo verdient ze nog de voorkeur, om haar eenvoudig en solied werk, dat zij levert. Daar de pers nog gemaakt moet worden, is het nu de tijd om te bestellen, daar nog. -steeds het materiaal duurder wordt. De heeren Christiaanse en Goossen bespreken beide de vraag, of er voortdurend voldoende afval producten aanwezig zullen zijn, om deze uitgave te wettigen. Bedoeling is toch de pers geregeld zooveel mogelijk te gebruiken. De voorzitter* houdt een warm pleidooi en meent, dat al mocht de pers eens eeni gen tijd niet kunnen werken, door de netto winst die er op overschicl, dit niet zooveel bezwaar zal maken. Met algem. stemmen wordt lot aan koop besloten a f 450, gelijk door de commissie is voorgesteld. Bij de daarna gehouden rond vraag wijst de heer Van Hiele er op, dal. in één der vorige vergade ringen besloten is de kermis niet te houden. Zeer gaarne had spr. nu, dat ook de burgemeester geen verlof gaf op die bewuste dagen muziek toe te latenj Het is dan in den regel een rumoer en dronkemaiistooneelen. Hij weet zeker, dat 8/i der burgerij hem hierin steunt, en hoopt, dat het nu 'niet zal gebeuren. Ook zag hij gaarne dat de jeugd in die dagen geen vacantie kreeg. Laat het leven zijn gewonen gang gaan, dan bemerkt men niets. En laat men de kinderen op een- anderen tijd vacantie geven. De heer Goossen zegt ook met het ge sprokene van harte in te stemmen, en zou er ook voor zijn geen vacantie te geven. Wanneer incn zijn kind tehuis houdtmoeL men voor de commissie komen, en als men voor de commissie geweest is, krijgt men 8 dagen vacantie ter. wille van de ker mis. De kinderen zijn dan aan de ouders lot last. Veel beter acht spr. het, om bijv. in den bessentijd hun vacantie te geven, dien ze anders met de kermis krijgen. De voorzitter zegt, dat hij het gesprokene zal overbreh- gen, daar de burgemeester alleen een bevoegdheid bezit, al of niet muziek te geven. Daarna werd de vergadering gesloten. Moskousohe toestanden. Niettegenstaeande de strenge bewa king der steden vermeerderen dage lijks de roofaanvallen, zoowel in Mos kou als in andere steden van Rusland.'' De toestanden herinneren levendig aan den tijd voor den laalslen anar- chistenopsland in December. Zoo drongen op den 15en Aug. vijf met revolvers bewapende mannen, die per auto aankwamen, een bureau van de Nverkloozenondersteuning binnen, na men de kas mede, die ongeveer 400.000 j'oebel groot was, en gingen ongehin derd weder weg. Eenzelfde overval werd ondernomen op de centrale coöperatieve kas, waarbij den mo vers vijf millioen roebel in handen vielen. Ook werd de kas van den Koer sksp oor weg, ongeveer 1% milli oen roebel baar groot, die op een vrachtwagen naai* de centrale kassa gebracht werd, mididen in de stad door zes bewapende mannen geroofd. Hierbij' werd het begeleidende éscorte door revolverschoten gedood en de koetsier verwond. De movers laad den in de algemeene verwarring de geldkisten op een automobiel, wierpen een bom onder 't publiek en ontkwa men in de hierdoor ontstane ver warring. In het oorlogscommissariaat van het arbeiderskwartier Presuenskaja werd in den nacht van den 19en Aug. een brandkast geforceerd en de in houd medegenomen. Zelfs de partij kas der links sociaal-re volution naire partij, welke na den aanslag van den 6en Juli bij een vertrouwensman in veiligheid werd gebracht, is -verdwe nen. De vertrouwensman is namelijk met de kas naar de Oekraiue verdwe nen. Niet alleen neemt in de Russische hoofdstad het gevoel van onveiligheid toe, ook de levensmiddelenverzorging laat steeds meer en meer te wenschen over. Eenige weken geleden kon in de meeste wijken van Moskou het dage- lijksche broodrantsoen niet worden gedistribueerd. De prijs van een pond roggemeel is tot den ongehoorden prijs van 500 roebel gestegen. Ver scheidene waggons graan, die aan een station te Moskou waren aangekomen en voor de broodvoorziening der hoofdstad waren bestemd, werden op een goeden nacht door de spoorweg beambten zelf afgehaakten aan de bevolking van het in de onmiddellijke nabijheid gelegen stadskwartier ver kocht. t Overal siuipt de honger rond. Een pond slecht zwart brood kost 12 roebel, een pond suiker 28 roebel, worst geldt tusscheu 18 en 28 roebel het pond. Kaas is sedert weken niet "meer te krijgen. Voor visch, conser ven en groenten worden buitensporige •prijzen betaald. Het hoofdvoedsel der bevolking bestaat" uit aardappelen. Op de aardappelvelden in de omstreken 5 der stad zijn alle aardappelen reeds .gerooid en in consumptie gebracht. Een pond aardappelen kost 2 roebel, terwijl in de restaurants de aardappe len tegen den prijs van 1 roebel per stuk verkrijgbaar worden gesteld. Requisitieafdeelingen, bestaande uit 70 man met machinegeweren be wapend, worden het platteland op ge zonden om levensmiddelen te zoeken. Daar de boeren zich echter legen dezen maatregel verdedigen en meestal met goed gevolg, komen deze requi- sitie-afdeclingen meestal met leege handen terug. Verschillende Berichten. Eigenaardig. Dezer dagen slaagde te Haarlem voor het examen Gymnasium M. O. een candidaat, die eenige dagen ie voren voor het examen Gymnasium L, O. gezakt was. j? Een reden tot echtscheiding. Een vrouw 11 op het distributie-bureau te Apeldoorn, die niet de door haar begeerde hoeveel- heid zeep kon vorkrijgen, verklaarde echtscheiding te zullen aanvragen. Een advooaat had haar n.l. medegedeeld, dat g dit voldoenden grond had, want dat zij niet langer verplicht was te slapen bij zoo'n viezen vent als haar man tegen- li woordig was. I Dit deelt de N. Arnh. Ct. mede als historisch Burgerlijke Stand. Over den maand Augustus. DUIVENDIJKE. Geboren; 20, Jan Leendert, z. van Triest de Jonge en Martina de Oude. NOORDGOUWE. Geboren11, Johan nes, z v. Joh. vair Leeuwen en J. de Wit- Gehuwd: 8, Dirk Fierens, 20 j. en C. 1 den Engelsman, 19 j. Overleden: 20, Marina Kluit 25 j., vrouw van A. Schouwenaar (van Dreischor). ZONNEMAIRE. Geboren: 18,Marinus, z. y. Adriaan Geelhoed en Johanna HeijboerJan, z. v. Adriaan van Nieuwen- huijze en Jauna Elizabeth Padmos; Levina Jacomina, d. v. Frans van den Bout en Livina Marina Krepel. Gehuwd3, Leendert Izaak van Nieuwenhuijze, jan., 25 j. en Johanna van Felius j.d., 24 j. DREISCHOR. Geboren: 15, Jacobus Johannes, z. van Pieter Geluk en Johanna Pieternella Kip; 28, Johannis, z. van Jan Willem Dooge en Cornelia Blom. Gehuwd: 14, Pieter Jan Padmos, j.m., 26 j. en Adriana Cornelia Gaanderse, j.d., 27 j. Overleden: 3, Liza der Weduwen, 80 j., echtgenoot van Johanna Verjaal; 19, Marinus Moerland, 85 j., weduwnaar van Levina Pieternella Kloote; 20, Marina Kluit; 25 j., echtgenoote van AntbonieSchouwenaar; 20, Anna Jacoba Lena Verburg, 6 m„ d. van David Verburg en Lena Janna Fierens. NIEUWERKERK. Geboren: 5, Jan netje, d. v. M. Dijkgraaf en G. Smalheer 11, Samuel Cornells, z. v. M. P. Menheere en S. Fiere; 13, Willem, z. v. J. D. van den Berg en K. Evertse. Gehuwd: 3, C. Blankert j.m., van Zierikzee, 21 j. en D. Matthijssej.d. 17 j 30, J.s de Reus j.m., 27 j. en C. C. Smalheer j.d. 24 j. Overleden: 13, A. Bos, 43j., echtgenoot van P. van Donge; 31, 8. Bom, 75 j,, weduwnaar van Ida Flikweert. BRUINISSE. Geboren13, Jan, z. v. L. v. d. Have en P. M. van Popering 15, Johannes Gabriël, z. v. J. G. de Waal en W. Schikker; 19, Cornelis Marinus, z. v. A., van Kralingen en A. N. Okkerse. Gehuwd: 30, S. Otto, 30 j. en J. de Waal, 26 j. Overleden 6, P.* Antheunisse, echt genoot van P. In den Bosch, oud 61 j. 20, C. D. de Koning, ongehuwd, 36 j., _z. v. U. de Koning en C. Hoogerwerf; 24, B. U. A. Coenen, 4 j., z. v. U. Th. Coenen en P. U. Rensen. OOSTERLAND. Geboren: 17, Willem, z. v. Leendert Bakker en Krina Dorst; 11, Johannes Abraham, z. v. Leendert van de Velde en Jannetje van Westervoort; 13. Willemijntje, d. v. Pieter van der Hulle en Maatje Cornelia Goedegebuure16, Christina, d. v. Pieter Marinus Dooge en Cornelia Bonman; Overleden: 12 Johannes Abraham, 1 dag, z. v. Leendert van de Velde en Jannetje Westervoort; 27, Gieltje, 8 jaren, d. v. Willem Dorst en Maatje van der Male; 31, Adriaan Kesteloo, 71 jaren, echtgenoot van Pieternella Krijger. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Jean- uette Betsy Lina Nelly, d. van M. J. Ampt en J. ScherpenisseJacoba Chris tina, d. van A. v- d. Klooster en H. de Bokx. Gehuwd: L. C. Vaders, 26 j., en A. J. v. d. Jagt, 20 j. Overleden: Elisabeth Thomina Lind- hout, 9 mnd., d. van C. Lindhout en A. M. Meerman. ST.-MAARTENSDIJK. GeborenCor nelis Marinus, z. v. S. Polderman en E. K. Hartog; Johanna Adriana d. v. J. M. Quaak en N. v. d. Ree; Johanna Adriana, cl v. P. C. Scherpenisse en L. A v. d. Vate; Johannes Marinus z. v. J. M. Franke en M. C. HuissenJohannes Leendert, z. v. P. C. Koopman en J. M. Bijl; Dirk Frangois a". v. E. W. B. Knook en J. Gebraad; Anthonie Pieter, z. v. H. J. Hoek en W. Suurland. Ondertrouwd: G. Oostdijk j.m., 24 j. en A. D. v. d. Ree j.d. 19 j. Getrouwd: C. P. Hage j.m., 32 j. en N. J. Heijboer "j.d., 19 j.; L. M. de Graaf j.m., 24 j. en J. C. M. Polderman j.d., 22 j D. Oudesluijs j.m., 32 j. en C. J. Stoutjesdijk j.d., 21 j.G. Oostdijk j.m., 24 j. en A. JD. v. d. Ree j.d., 19 j. Overleden: J. Braber 80j.,echtgenoot van P. Langejan; C. van Oeffelen 92 j., weduwe van L. Poot; Maria 7s j d. v* A. Vos en R. de Viet. Over de maanden Jnli en Aug. ST.-ANNALAND. Geboren: Marinus, z. v. H. Dijke en J. A. BrouwJacob, z. v. J: Scherpenisse en C. Rijnbergi Maria, d. v. P. Quist èn J. Priem; Johanna Jannetje' d. v. J. Scherpenisse en C. A. Moeliker; Pieter, z. v. A. Polderman en J. den Haan; Jacob, z. v. A. Burgers en G. van Oost; Maatje Willemina, d. v. A. M. Soherpenisse en N. A. C. Rijnberg Maria Frederika. d. v. B. E. J. Quist en M. C. van der Weel; Laurens, z. van P. den Engelsman en C. Slager; Matt heus Cornelia, z. v. M. Heijboer én J. Leijnse; Adriana, d. v. J. Rijnberg en L. LeunePieter z. v. C. Scherpenisse en J. A. Fase. Ondertrouwd: Marinus Jacob Boo gaard, 27 j. j.m., en Josina Leuntje Heijboer 24 j. j.d; Gehuwd: Matthijs Spoijer, 33 j.m. van Koudekerks, en Maria Pieternella Johanna Lanooij, 26 j. j,d.; Hendrik Slager, 67 j„ weduwnaar van Lena Dorst, en Jannetje Fierens, 47 j. j.d.; Anthon Arij Bierens, 23 j. j.m., en Davida Adri ana Elenbaas, 22 j-j.d.Leendert Steen- dijk, 27 j. j.m. van Stavenisse, en Adriana Cornelia van Putte, 20 j. j.d.; Cornelis Marinus Petrus Willem Hanssens, 40 j. j.m,. van Stavenisse, en Johanna Boude- wijna Slager, 35 j. j.d. Overleden; Jacob Gunst, 67 j., man van Adriana van der Graaf; Hugo, 11 innd., z. van M. van Daal en en E. B. PoldermanGeertje de Vob, 74 j. wed. van Mattheus Wesdorp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1