Zierikzeesche lil Nieuwsbode ABONNEMENT: Woensdag 4 Sèpt. 1918. (ZIErIKzEESchE~courant). Afval verschillends producten. Melkproducten. Kalfsvleesch. Suikerbieten en Pulp. Vervoer Appelen. Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maanden 1,40, franco per post 1,70. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrydag, ADVERTENTIÊN: van 13 regels 50 ets., van 4 regels en daarboven 15 ets. per regel. Reclames 20 ets. p. regel. Gevonden op den openbaren weg: Een bankbiljet. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van /Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. De BURGEMEEST$R vac Ziebikzee; Brengt ter kennis van belanghebbenden do nRvolgocde cijcnlaire van den Minister van Landbouw, Np verheid en Handel d.d. 30 Augustus 1918, no. 18608 afdeelicg Crisiszaken (Bureau Landbouw): DE MINISTER VAN LANDBOUW, NIJVER HEID EN HANDEL, Gaaien zgee be«chikhing van 7 Augustus 1918 L.a A no. 17901, afdeeling Cri*i*zakMi, Bureau Landbouw, Nederlandsche Staats courant van 7 Augustus 591.8, no. X83. Heeft goedgevonden te bepalêa 5 dat voornoemde beschikking met ingang van heden in werking treedt voor de hier onder volgende gemeenten: Voor Schiedam (ten aanzie?, van alle arti kelen in de beschikking genoemd); voor Stellendam, Arnemuiden, Vlisaingen, Bres- kens, Vesre, Zierikzee, Burg en Westerrchou- wan, Bruinisse, Brouwershaven, Ouddorp, Goedereede, Harderwijk, Pen Helder, Texel, Urk, Inkhuizen, Edam, Monnikendam, Elburg, Kampen (Pr. Overjjsel) en Völlenhov6n, ten aanzien van visohafval, garnalendoppen, krabben, zeesterren, puf, ongepelde garnalen, (zoowel in gekookten als ongekookte? toe stand), garnaleniaeelgarnaléndoppenmeel, krabben-, zeesterren- en_visohmeel. 's-Gbxvekha.gi, 80 Augustus 1918. V.oor den Minister, De Directenr-Gendraal der Afdeeling Crisiszakon, get. v. d. LOÏFF. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Directeur-Geseraal, VAN DER LOEFF. Zibrikzeb, 2 September 1918. Ba Burgemeester van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYEST3YN VAN RENGERSKERKE. De BURGEMEESTER van Ziebikzee; Brengt ten. kennis van belanghebbenden de navolgende circulaire vaa dou Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel d.d. 28 Aug. 1918, no. 47305, afdecliug Cdsiszaken; De Minister van Landbouw, Ngvexheid en Handel, A. Gezien artikel 6 der Distribntiewet 1916; Haoft goedgevonden te bepalen: met ingang van 30 Augustus 1918; 1. Het is verboden melkpoeder, taptemelk- poeder, gecondonaeerde melk, gecondenseerde taptemelk, caseïne en wei te verwerken; 2. Het sub I gestelde verbod is niet van toepasaing: a. voor zoover de verwerking geschiedt iu banketbakkerijen voor koek-, biscuit- en gebakbereiding; c b. voor zoover, onder zoo noodig daarbij te «tellen voorwaarden, door het Bgkskantoor voor Melk on Kaai, toestemming tot ver werking i« gegeven. De Minister vaa Landbouw, Np verheid en Handel, B. Gezien artikel 8 der Distributiewet 1916 en artikel I van da wet van 3 Augustus 1914 Staatsblad no. -844),' zooala deze-laatstelijk is gewijzigd bg de "wet van 3 Juni 1918 (Staatsblad no. 326) Heeft goedgevonden te bepalen: 1. De aflevering van producten, voor wier vervaardiging melkpoeder, .taptemelkpoedqj", gecondenseerde melk, gecondenseerde tapte melk, caseïne en wei gebruikt is, alsmede het vervoer van deze producten, in grootere hoeveelheden dan 1 E.G., ia met ingang van 30 Augustus e.k. verboden; 2. Het verbod sub 1 gesteld ia niet van toepaasing a. voor zoover het producten der koek-, biicuit- en gebakbereiding betreft b. voor zoover voor de aflevering en hot vervoer, zoo noodig onder daarbjj ta stellen voorwaarden, toestemming is verleend door het Rjjkskantoor voor Melk en Kaas. Zizbikzm, don 2 September 2918, De Burgemeester van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. voerbewgs, afgegeven door een der Provinoiale kantoren voor veevoeder. Zii5rtkmz,-2 September >918. De Boraresaeester van Zierikzee, A: J. F. FOKKER VAN CRYSSTEYN VAN RENGEHSKERKE Da BURGEMEESTER van Zierixzse; Brengt ter kennis van belanghebbenden da navolgende circulaire vau dea Minister van Landbouw, Nijverheid en Haudal, dd. SO Augustus 1S18, no. 47333, afd. Crisiszaken. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien artikel 8 der Distribntiewet 1916; Hegft goedgevonden: niet wjjziging van zijne beschikkingen vau 16 April 1918, L.a Avan 27 April 1918, no. 27954 en van 10 Juli 1918, no. 39500, alle nfdeel'irg Crisiszaken, Bureau Volks voeding; I. vast te stellen do navolgende maximum prijzen a. voor vette kalveren, levend gewicht: Verhouding van levend Klasse. Prijs per KG. tot geslaoht gewicht. Do BURGEMEESTER van Ziibikui; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende circulaire van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel d.d. 28 Augustus 1918, No. 18098, afd. Crisiszaken De Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel, Gezien artikel 8 van de Distribntiewet 1916, alsmede artikel 1 der wet van 3 Augustus 1914 (Staatsblad No7344), gelgkdezelaatstelgk werd gewijzigd bjj do wet van 3 Jnni 1918 (Staatsblad No. 326); Heeft goedgevonden te bepalen: Het vervoer en de aflevering van suiker bieten en van suikerbietenpnlp is verboden, Dit verbod is niet van toepassing: a. Indien het vervoer der suikerbieten ge schiedt rechtstreeks van de plaats van ver bouwing naar de suikerfabriek of naar de bewaarplaats van den produoent; b. indien het vervoer van suikerbietenpnlp geschiedt van de fabriek naar een rechtheb bende, erkend door het Rgkskantoor voor Veevoeder, als aanvrager of besteller voor negotiepulp, dan wel als gerechtigde tot oontraotpnlp c. indien het betreft partjjen suikerbieten of suikerbietenpnlp, gedekt door een ver A. f MO pl.m. 70 66 B1. -1,25 B2. - 1,15 62 C1. -1,05 «i 58 C2. -0,95 56 D>. -0,85 54 D' -0.75 52 E. -0,65 50 onder bepaling, dat vorenbedoelde maximum prijzen zjjn te veretaaa franco gemeente; b. een maximnakleinhandelprga voor alle soorten kalfsvleesch, geslacht gewicht van f2,75 per K.G. uitgebeend; e. een nssximumkleinbandelprgs voor kalfs- beenderen van f 0,10 per KG. 2. te bepalen, dat voor administratiekosten enz. door het Rgkskantoor voor Vee en Paarden een bedrag van f2,50 per kalf in rekening kan worden gebracht; 3. te verbieden den verkoop vau kalfs vleesch in de beenaa. Ziebikzee, 4 September 1818. De Burgemeester van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RSNGBRSK5RKJS, ontplofbare mijnen aangespoeld. Zij zijn allen onder militaire bewaking gesteld. De opbrengst van den verkoop dei* vlaggetjes alhier ten behoeve van de Nederlanders in den vreemde, be draagt f 106,941/2. Lamberty's Briketten. Evenals te Brouwershaven, Zierik zee en Tholen, zal -ook in deze ge meente '11 demonstratie met de Lam berty's briketten gehouden worden. Waar de demonstraties in genoemde en in nog vele_^andere plaatsen van ons land prachtig geslaagd zijn, waar door de uitstekende hoedanigheid en hooge brand waarde - der Lamberty's briketten bewezen werden, zal die te Stavenisse den menschen duidelijk doen zien, dat iuen, als men deze bri ketten in voorraad heeft, zonder vreeü den winter in kan gaan. De Lam- 'berty's briketten hebben absoluut niets gemeen met de z.g. „Leembriketten". (Zie de in dit blad voorkomende advertentie). "RENESSE. Aan het strand onder deze gemeente is -wederom een groote ontplofbare mijn aangespoeld. STAVENISSE De alhier aange spoelde Engelsche mijn is heden dooi de militairen gedemonteerd. De BURGEMEESTER van Zibbikzes Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende cireulaire va* den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, d.d. 28 Augustus 1918, no. 27883, Afd. Crisiszaken. De Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel, Galet op de wet vau 3 Augustus 1914, Staatsblad no. 344, gelijk deze laatiteljjk werd gewijzigd bg wet van 3 Juni 1918, Staatsblad no. 826; Heeft goedgevonden te bepalen: I. Hefc vervoer "van appelen is verboden. II. Het onder sub I gestelde vervoerver- bod is niet van toepaasing op: a. het vervoer van appelen van den boomgaard naar de in dezelfde of in de aangrenzende gemeente gelegen woning of opslagplaats van den verbouwer, pachter of voorkoop er en van diens woning of opslag plaats uaar de bg het Rgkskantoor voor groenten en frnit ingeschreven veilingen; b. het vervoer van appelen, gedekt door een veilings verklaring, afgegeven door den veilingmeester der betrokken veiling c. het vervoer van partgeu, gedekt door een vervoërbewgs, afgegeven door het Rgks kantoor voor groenten en fruit; d. het vervoer va* sppelen, in hoeveel heden van minder dan 10 K.G. Zierikzbb, 2 September 1918. De Burgemeester vau Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. ZIERIKZEE. Wij vestigen de aan dacht van onze buitenlezers op de Svoningen in het Vrije, door de alhier 'bestaande bouwvereeniging gebouwd, die nu zoo goed als voltooid zijn. Een tuintje vóór en een groote tuin achter heeft elke woning. In de benedenver dieping is een flinke suite met, keuken, kelder en bergplaats. Boven zijn drie kamers en een groote overloop. Een ;en ander is met smaak en overleg ge bouwd, en doet den bouwmeester, den heer Bax, alle eer aan. Alle woningen zijn van een gasleiding voorzien. Wij vernemen, dat het de bedoeling der bouwcommissie is de woningen te ver- koopen, wat reeds met eenige is ge schied. Wegens de hooge afschrik kende prijzen der bouwmaterialen is [het bouwen nu en vermoedelijk ook in de eerste jaren na het herstel van ilen wereldvrede, kostbaar, zeer kost- baai* zelfs. Dit neemt echter niet weg, dat onderscheidene inwoners der om liggende gemeenten aan het wonen, te ^Zierikzee de voorkeur geven, ook omdat zij: dan verzekerd zijn geen winter zonder licht te gemoet te gaan !Met het oog hierop vermoeden wij dat de nog onverkochte en z.oè| gunstig gelegen woningen in liet Vrije spoe dig van eigenaar zullen verwisselen. - Tijdens den krachtigen Zuid westelijken tot Westelijken wind, die Maandag en Dinsdag langs onze kusten gewoed heeft, zijn aan de Schouwsche kust niet minder dan 24 I Rechtzaken. f 25 b., s. 1 m. h., wegens gelijk misdrijf. Eisoh f 25. 18°. G. K. J. K., 31 jaar, molenaar, wonende te Poortvliet, bij verstek, in hooger beroep, tot f 25 b., s. 1 m. h., wegens gelijk misdrijf. Eisch f 25. 19°. A. de W., 28 jaar, molenaar, wonende te St.-Maartensdijk, in hooger beroep, tot. f 25 b., s. 1 m. h., wegens gelijk misdrijf. Eisch f 25. Voor beklaagde was als raadsman opgetreden, Mr. J. H. van der Meulen, advocaat te Bergen-op-Zoom. Vrijgesproken: A. van der W.,65jaar, landbouwer, wonende te Haamstede, beklaagd geweest van overtreding der Distributiewet 1916. Eisch f 25. De rechtbank te Roermond heeft P. v. O., 36 jaar, arbeider te Roggel, gedetineerd, wegens doodslag, vooraf gegaan door een strafbaar feit, ge pleegd op de 16-jarige Petronella Theunissen te Haarlem op 2 Juni, overeenkomstig den eisch van het O. M. tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. ZIERIKZEE, 3 Sept. Voor de arron- dissaments-rechtbank zijn heden veroor deeld 1°. M. P., 21 jftfiï, zonder beroep, wonende te Zierikzee, tot één maand gev. str. wegens diefstal, gepleegd terwijl nog geen 5 jaren zijn verloopen sedert de schuldige een tegen hem wegens diefstal uitgesproken gev. str. geheel heeft ondergaan. Eisch 3 maanden. 2°. H. H., 47 jaar, sleper, wonende te Zierikzee, bij verstek, tot f 30 b. s. 1 m. h. wegens diefstal. Eisch f 30. 3°. L. de L., huisvrouw van P. 31 jaar, zonder beroep, wónende te Tholen, ~tot f 5 b. s. 1 w. h., wegens mishandeling. Eisch f 5. 4°. Ie. M. v. d. B. Az., 26 jaar, zeeman; 2e. A. v. V., 25 j., arbeider; 3°. Th. K. Mz., 28 jaar, arbeider, en 4e. M. K. Mz., 18 jaar, los werkman, allen wonende te Zierikzee, bij verstek, ieder tot een maand gevangenisstraf, no. 1 wegens wederspannigheid en mishandeling, ge pleegd tegen een ambtenaar, gedurende de rechtmatige uitoefening zijner be diening, no. 2, 3 en 4 wegens weder spannigheid door twee of meer vereienigde personen met vereenigde krachten ge pleegd. Eisch 1 maand voor ieder. 5°. J. H., 38 jaar, bakker, wonende te Ouwerkerk, tot f 100 b. s. 2 m. h.. wegens eenige verplichting, voorge schreven bij eene distributieregeling, als bedoeld in art. 8 eerste lid der distributie wet 1916 opzettelijk niet nakom en (bakken van brood van regeeringsmeel met ver menging van gekookte en fijn gemalen aardappelen.) Eisch f 50. 6". M. K., 37 jaar, broodbakker, wonende te Zierikzee, tot f 50 b. s. 1 m. h., wegens gelijk misdrijf. Eisch f60. 7°. D. K., 29 jaar, wonende te Oosterland, tot f 25 b. s. 1 m. h., wegens gelijk misdrijf (vervoeren van 38 k.g. meel). Eisch f 25. 8°. J. M., 42 jaar, slager, wonende te Noord gouwe, bij verstek, tot f 25 b. s. 1 m. h., wegens gelijk misdrijf. (Vervoer van 7 k.g. varkensvleesch). Eisch f 50. 9°. D. v. d. G., 65 jaar, landbouwer, wonende te Oosterland, tot f 25 b. s. 1 m. h., wegens gelijk misdrijf. (Vervoer van 1 H.L. tarwe). Eisch f 50. 10°. A. K., huisvrouw van C. J. Q 32 jaar, winkelierster, wonende te Zierikzee, bij verstek, tot f 25 b. s. 1. m. b., Wegens opzettelijk goederen ver- koopen tegen hoogeren prijs dan door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is toegelaten. Eisch f 25. 11°. W. J., 34 jaar, winkelier, wonende te Zierikzee, bij verstek, tot f 25 b. s. 1 m. h. wegens gelijk misdrijf. Eisch f25. 12°. L. IJ., 25 jaar, winkelier, w.onende te Zierikzee, tot f 10 b. s. 14 d. h., wegens gelijk misdrijf. Eisch f 25. 13°. G. Z., 36 jaar, eierenkoopman, wonende te Nieuw-Vosmeer, bij verstek tot f 10 b., sri4 d. h., wegens verboden van goederen (kippeneieren en eenden eieren. Eisch f 25. 14°. J. K. K., 61 jaar, molenaar, wonende te Poortvliet, bij verstek, (in hooger beroep), tot f 25 b., s. 1 m. h wegens als molenaar een maalproduct van graan in voorraad hebben, hetwelk niet tevens gedekt is door eene factuur als bedoeld in art. 3 en hetwelk niet is ingeschreven in het molenaarsregister. Eisch f 25. 15°. H. B., 53 jaar, molenaar, wonende te Tholen, bij verstek in hooger beroep, tot f 25 b., s. 1 m. h., wegens misdrijf. Eisch f 25. 16°. M. Z., 36 jaar, molenaar, wonende te St.-Maartensdijk, in hooger beroep, tot f 25 b., s. 1 m. h., wegens gelijk misdrijf. Eisch f 25. 17°. W. M., 55 jaar, molenaar, wonende te St.-Philipsland, in hooger beroep, tot INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 0,20 par regel. Een veiligheidsslot, gekocht bij RöDER VERBEEK, Ijzerhandel, Hang 15, Rotterdam, Telephoon 2705, waarborgt U een goede sluiting op Uwe deuren. Prijs franco por post f 1!. soorten. Er kwamen twee- nieuwe motors met zeilvermogen bij, en in een vaartuig werd een motor geplaatst; een motor verhuisde naar Harlingen. Het aantal afgegeven groote consenten bedroeg 32. In 1914 bedroeg het getal slechts 7 vaartuigen en roeibooten. In liet verslag over 1916 -werd reeds gezegd, dat de vloot te Zierikzee ver meerderde door eenige visschers,. die er zich vestigden en door Belgen, die er tijdelijk wonen en nu consent en letterteeken hebben, allen afkomstig van Heyst of Zeebrugge. Voor Brui nisse bedraagt het getal afgegeven consenten in 1917: 117 en voor Brou- wershahven 9. Het aantal vaartuigen 'te Bruinisse 123, waaronder 9 roei booten Brouwershaven 10waar onder één roeiboot. Te Bruinisse \verden 2 vaartuigen verkocht en aan gekocht 1 zeilvaartuig en 1 korstoom- boot; in één vaartuig werd een motor, geplaatst. Te Brouwershaven werden twee vaartuigen verkocht en drie aan gekocht. Te Bruinisse 4 oester-vaar tuigen, 117 mossel-, 1 garnalen en 1 andere vischsoorten; te Brouwers haven 1 mossel- en 8 garnalen, bene vens 1 andere vischsoorten. Onderwijs. Bij Kon. besluit van 29 Augustus is, voor het tijdvak van 1 September 1918 tot en met 31 Augustus 1919, benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burger school te Zierikzee, O. L. de Vos tot Ned er veen Cappel, alhier. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorloQpig diploma machinisten- examen de heer J. Jacobi van Zierik zee. Bij' het in 't laatst der vorige week te Breda gehouden examen voor hoofdakte slaagde o. a. mej. M. Maas te Zonnemaire. RENESSE. Mej. C. A. J. Smalle- Igange onderwijzeres aan de openb. school is met ingang van 1 October e.k. eervol ontslag verleend. Marine en Leger Bij Kon. besluit van 29 Augustus is 'benoemd bij het reservepersoneel der landmacht, tot reserve-tweede luite nant de vaandrig H. van Dijke, van het 2e regiment. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen (toez.) te Ezinge (Gron.) J. Werkman te Schalzum (Fr.) Te Berkhout, W. J. Rpobol te Abben- broek: Te Giessendam-Nederhar- dinxveld, A. M. den Oudsten te Nij- kerk. Bedankt: Voor Jaarsveld, J. H. Gunning E.Bzn. te Hoogeveen. Voor 's-Grevelduin-Capelle (toez.), P. Kuylman te Lunleren Voor St.- .MiChielsgestel, E van Meer te 's-Gra- (venmoer. Voor Arnemuiden en voor Blauwkapel, D. J. van de Graaf te Nieuwpoort. Voor Sleeuwijk, J. J. Kloots te Langerak bez. de Lek. Geref. Kerk. Beroepen: Te Dronrijp, B. Heeres te De Lier. Te Raardx. a., K. Min- nema te Garijp. Bedankt: Voor Hoek van Holland, J. II. A. Bosch te Andel. Voor Den Ham (O.), G. II. Dijkstra te Lioessens. HAAMSTEDE. Naar we vernemen, hoopt ds. R. Brouwer alhier D.V. Zondag 7 October a.s. zijn intrede te hoen te Baarland, terwijl als be vestiger zal optreden ds. H. Brouwer van Westerbork. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Zeist, J. P. Vreugden- Shil, cand. te 's-Gravenhage. Bedankt: Voor Harlingen, H. J. L, de Vries te, Hilversum. Visscherijberichten. In het jaearverslag omtrent deu, toestand der Visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen over het jaar 1917 wordt in den stoet der vaartui gen, die in 1917 een consent hadden tot het uitoefenen der visscherij, ge rangschikt naai* het hoofdbedrijf, dat zij uitoefenen, vermeld, dat te Zie rikzee waren gevestigd 1 vaartuig, waarvan het hoofdbedrijf was de oestervisscherij, 10 voor mossels, 6 jvo.or garnalen en 12 alle andere visdi- Vergadering van dan Gemeenteraad te Zonnemaire, op Vrijdag 30 Augustus 1918. Voorzitter: de burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige onveranderd joedgekeurd. Onder de ingekomen stuk- ren waren: le. Bericht van ontslag neming van den heer burgemeester. Voor kennisgeving aangenomen. 2e. Ver zoek om toe te treden tot den Centr. Bond voor bouwvakarbeiders in Neder land. Wordt met algemeene stemmen voor kennisgeving aangenomen, nadat de wethouder Van Putte had opgemerkt, dat er vroeger ook afwijzend op was beschikt, en de heer Berman opmerkt, dat het adres hier niet op zijn plaats is. 3e. Bijdrage gevraagd voor stichting vacantieoord van den Ned. Bond van gem. ambt. 4e. Van de vereeniging der Ned- gem. hetzelfde verzoek. Van burgem. en weth. geen voorstel. Verseput wil voor kennisgeving aannemen. Berman zal liever een voorstel van burgem. en weth. Burgemeester zou bijdrage willen verleenen. Hocke tegen, we komen tooh - al te kort. Deïst wil aanhouden tot «en volgende vergadering. Besloten wordt met 4 tegen 3 stemmen de zaak af U doen. Burgemeester stelt voor f 20 te geven. Verworpen met 6 tegen 1 stem. 5e. Verzoek van 't onderw. genootschap N. O. G. tot verhoogiDg salaris der onder wijzers. 6e. Verzoek B. v. N. O. tot iastellen van verplichte schoolvergade ringen. Burgemeester zegt: we moeten de heeren vrijlaten. Wethouder Hocke meent, dat 't tegen de hoofden gericht is en vreest, dat 't niet goed zal werken daar men zoo iets niet kan forceeren. Do heer v. d. Bout gevoelt veel voorde verplichting. Zonder stemming wordt aangenomenaanhouden tot de volgende vergadering, opdat men inlichtingen kan inwinnen. Voorlezing wordt gedaan van artikelen door de vereeniging der Ned. gem. aan geboden, van een schrij ven uit Brouwers haven om protest aan te teekenen tegen eene niet goede regeling der tvamtijden enz. Besloten wordt tot wijziging der begroeting en ook om nog niet te ver- koopen, wat nog in- den toren van de oude klok aanwezig is. De wethouder Van Putte brengt rap port uit over de rekening 1917, die met een nadeelig saldo sluit van f 155,92, wat te wijten is aan distributiekosten, verhooging salarissen der ambtenaren van de distributie en mindere opbrengst havengeld en noemt een paar door de commissie gemaakte opmerkingen. Bij rondvraag wordt tot voorloopige vast stelling besloten. De begrooting voor 1918 wordt aangeboden. De commissie, die haar zal nagaan, bestaat uit de'heeren M. v. Putte, J. H. Goemans, F. v. d. Bout en Js. Berman. Thans wordt voorlezing gedaan van een schrijven der firma Noë, waaruit blijkt, dat die som f 200 (hoogstens) een plan tot electrifieatie der gemeente uitmaakt. De heer Verseput meent, dat hier niet gehandeld is, zooals besloten was. Niet aan de firma Noë maar aan den heer Verhoeks zou dat gevraagd worden en men mocht niet op eigen houtje daarin, al kostte het meer, ver andering brengen. Het al of niet gunnen was aan den raad en hoewel hij nu verneemt, dat het goedgekeurd was door nog 3 raadsleden, vindt hij de handel wijze erg zonderling en toen hij dezer dagen een biljet ter invulling kreeg, reeö bij hem de vraagwaren de vorige aangiften niet vertrouwbaar? De burge meester en de heer Van Putte zeggen dat ze in 't belang der gemeente hebben gehandeld en om de zaak te bespoedigen en verklaren, dat er niets in 't geheim is gebeurd. De heeren Berman en v. d. Bout verklaarden te meenen, dat de heer Verhoeks de man was. De heer Verse put meent, dat de raadsleden hem in den

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1