Z.zeesche Nieuwsbode BIJVOEGSEL behoorende bi] de van VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1918, no. 10205. Verkoopingen, enz. NIEUWERKERK, 28 Aug. Notaris H. J. van NiOuhuys te Zierikzee, ver kocht alhier heden in net openbaar ten verzoeke van de erven van den .heer M. Lode wijk: Gemeente Nieuwerkerk. Het huis en erf in de Slekelstraat, groot 96 c.a., voor f 950, toebeding f 25; récht van erfpacht, groot 1 are 53 c.a., met daarop staande schuur, voor f 2100, toebeding f 55; 5 aren 62 c.a. tuin aan den Molendijk, voor f 1125, toebeding f 20; 9«/2 roeden boomgaard aldaar, voor f 400, toe beding f 25; 35 a. 30 c.a. bouwland jaan den Sluisweg, voor f 950 per ge- 'met, toebeding f 100; 1.03.40 h.a. bouwland in den Stoofblok, voor f 2111 per geinet. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 8urhuisterveen W. S. Win8emiU8 te Zweelo (Dr.) Bedankt voer Aalburg en Heesbeen A. M. den Oudsten te Nqkerk. Voor Garderen N. Warmolts te Neerlangbroek. Voor Aalsmeer G. de Vries te Stedum. Gcref. Kerk. Beroepen te Oosfcburg J. Bolman te Oostwolde (Gr.) Te L&ngeslag J. J. Bouwman, cand. te Uithuizen. Te Berlikum (Fr.) J. Voerman te Warns. Te Nieuw-Loosdreoht, W. Weener te Vianen. Te Reitsum, K. Minnema te Garijp. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar Barendreeht, J. P. Meijeriug, oandidaat te Utrecht. Bedankt: VoorIJmuiden, J. P. Vreug- denhü, cand. te 's-Gtravenhage. Voor Zutpben en Deventer, voor Assen en voor Arnbeaa, J. B. G. Croes, oand. te 's-Gravenhage. Geref. Gem. Beroepen: Te Ridderkerk, J. R. van Oordt te Middelburg. Landbouw en veeteelt. OUD-VOSSEMEER. Op het la»t«t der vorige week lagen eenige duizenden H.L. eigenheimers boven den grond, welke evenwel tevergeefs op sckeeps- ruimte wachtten; ia den loop dezer week zijn weer schepea afgekomen. Een aanzienlijke oppervlakte van deze soort aardappelen blijkt dit jaar onder deze gemeente te zijn geteeld. De opbrengst valt mee. Alhier heeft zich een geval van vlekziekte onder de varkens voorgedaan met doodelijken afloophet dier woog cirea 100 K.G. Het is te hopen, dat het bij dit eene geval blijft, de tijdsomstan digheden laten na allerminst zóó'n ver lies tee. Onderwijs. Dezer dagen slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Moog-Duitseh M. O akte A, mej. F. H. Lommei van Zierikzee. NOORDGOUWB. Bij het examen Middelbaar Onderwijs, slaagde Dinsdag 1.1. voor akte Ma (handteekenen en rechtlijnig teekenen) de heer P. Yerhoeff van hier, leerling van de Rijksnormaal- «chool voor teekenonderwijs te Amster dam, en oud-leerling van de Rijks H. B. 8. te Zierikzee. Rechtzaken. Dierenmishandeling. Voor de Middelburgsoke rechtbank is tegen den koopman K. R. uit Rotterdam, die op de laadplaats aan het station Goes een stier met een stok in de oogen had gesteken, twee maanden gevangenis straf geëischt. PREDIKBEURTEN. Zondag 1 September. ZltvlkiM. Geref. Kerk. Vm.. 10 en ar. 6 are, Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Vm. da. Wiase, nm. Laer- kerk en av. da. Wiase (Op dezelfde aren sla de vorige week). Ond-Geref. Gem., Breeatzaat. Vm. 9.30, nm. 8 en av. 6 are, Leeikerk. Luth. Kerk. Vm. 10 are, Geen dienst. Ivangeüiatie Nobelstraat (tijdelijk JernëJ), Voorloopig geen dienst. Ivangeliaatie Jerall. Vm. 10.30 en &v. 7 are, Gewone dienat. Ktskwesve. Vm. 10.30 are, da. Bl&nkeit (Oolleote voor noodl. kerken en personen). Seiooakeske. Vm. 10.30 are, da. Diedeiiks. Buvg-h. Vu. 9-80 are, da. Van Maas en. Proteatantenbend. Vm. 10 30 nre, d«. De Jongk van Zierikzee, in de gemeentekamer. Benesae. Nm. 3 ore, ds. v. d. Nieavren- haiaen (Doopsbedieaing) Koeidwelle. Vm. 10.80 are, ds.v d.Nieuwen- haizeD. Haamstede* Nm. 3 ore, da. Beeraink. GflTsf. Kerk. Vm. 10 30 en nm. 3 ure, da. Brouwer. Ond-Geref. Kerk. Vm. 10.30 en am. 3 are, Leeskerk. Elkeriee. Vm. 10.30 nre, d». Beernink. Geref. Kerk. Vm. 10-30 en nm. 3 nre, ds. Biuinsma. Bseawersfcavciu Vm. 10 ore, dr. Proost Geref. Kerk. Vm. 10 en nm. 3 nre, ds. Tollenaar. Zonnemalse. Vm. 10 30 are, da. De Lear. Geref Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 are, ds. Hoek. Koorigoawe. Vm. 10.30 nto, ds. Van Doorn. Dreizekon. Nm. 3 nre, da. Blankert. Onwerkerk. Vm. 10 30 nre, da. De Roode. Nieaweskerk. Vm. 10.30, ds. v. d. Linden en nm 3 nre, Geen dienat. Geref. Kerk. Vm. 10-30, da Klamper; nm. 8, Leesdienst en av. 8 30 are, ds. Klamper. Ond-Geref. Kerk. V*a. 10, nm. 8 en av. 6 30 nre, Leeskerk. Oosterlaad*. Herv. Kerk. Vm. 1030, Geen disnit es nm. 3 nre, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. Vm 10 80, nm. 3 en av. 6.30 nre, da. Staal van Oad-Vosaemeer. Sirjaaslsn!. Vm 10.30 en cm. 3 ure, da. Peter (Coileete orgelfonds). Bpaimisst. Herv. Kerk. Vm: 9.30, Leeskerk en nm. 2 nre, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. Vm. 9.80 en av. 5 are, Leeskerk. Geref. Gem. Vm. 9, nm. 2 en av. 5.30 ure, ds. Neerbos. Ond-Geref. Kerk. Vm. 10. am. 3 en av. 6 ure, da Vgverberg van 's-G'arenhage ST.-FILIPSLAND en THOLEN. St*-Pilipaland. Herv. Kerk. Vm. 10, Geen dienst en nm. 3 are, ds. Verhoog. Ond-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 2 80 en av. 5 80 are, Loeakerk. ïholen. Herv. Kerk. 'Vm. 10, ds. Van Lnttervelt- en nm. 2.80 are, da. Versohoor. Geref. Kerk. Vm. 10 en nm. 2.30 ure, dr. Jansen van De Bildt. Gexef. Gem. Vm. 10, ds. Janase; nm. 2.30, Leeskerk an av. 6.80 nre, ds. Janase. 8t,-Ksa*t«asdfk. Herv. Kerk. Vm. 10.80, Leeskerk en nm. 3' are, da. Van Lutt'ervelt van Tdolen. Ond-Geref. Gem. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6.80 ore, Laerkerk. Ood-Vosasraeer. Herv. Kerk. Vm. 10 en av. 6.30 nre, da. Van Griethngzen. Geref. Kerk. Vm. 10-30, nm 3 en ar. 6 30 ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. Vm. 10.30, ds. Versohoor en nm. 3 nre, Leeskerk. Geref. Kerk. Vm. 10.30, nm. 3 en a7. 7 are, Leeskerk. Sckespeolsae. Herv. Kerk. Vm. 10.30, ds. Steenbéek en nm. 3 are, idem (Doopsbed.) Ond-Geref. Kerk. Vm. 10 30, nm. 3 en av. 6.30 nre, Leeskerk. Stnvealait. Herv. Kerk. Vm. 10.30, da. Kamsteeg en nm. 3 are, idem (Doopabed. en Collecte ziekenfonds). Ond-Geref. Kerk. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6.30 nre, Leeckerk. 8t*-Annalan4« Herv. Kerk. Vm. 10.80, Lees kerk en nm. 3 ure, ds. Van Griethngzen van Ond-Voaremeer (Doopsbed) Geref. Kerk. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6 nre, Leeskerk. Vergadering van den Gemeenteraad te Renesse, gehouden op Woensdag 28 Aug, 1918. Afwezig de burgemeester en de hee- ren Jespers en Hoogenboom. Na opening der vergadering worden 'die notulen van de vergadering van 31 Juli voorgelezen en goedgekeurd. In gekomen is een schrijven van den Nederl. Bond van Gem. ambtenaren, met verzoek om subsidie voor een herstellingsoord. De voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen aan dit ver zoek niet te voldoen. De andere hee- ren deelen dit gevoelen. Voorts een schrijven van het gemeentebestuur v,an Ellemeet om een belooning voor het landbouwonderwijs loe te kennen en deze op f 10 te stellen (als subsi die) tot wederopzegging. Met alge- meene stemmen wordt dit aangeno men. Aan de orde is nu de stemming (over heb voorstel- van B. en W. om tie leeftijd van toelating lot de openb. school op 5 jaar le laten, over welk voorstel in de vorige vergadering de .stemmen hebben gestaakt. Het voor stel wordt verworpen met 3 tegen 2 stemmen. Daarna wordt overeen komstig den eisch van Gedep. Staten besloten de leef tij dsgrens te stellen Op 51/2 jaar. Uit het rapport der com missie vo,or de levensmiddelendistri butie blijkt, dat dit de gemeente f 1022,24 kost. De gemeente-rekening sluit met een batig saldo van f 637,56r Hierna gaat de Raad over in een ge heime vergadering, die ruim 2V2 uur duurt. De moord te Tilburg. Zooals gemeld, is ook de vrouw van den vermoorden Wassilie wegens medeplichtigheid gearresteerd. Uil Amsterdam naar Tilburg overge bracht, brak zij, volgens de Tilb. Crt. weer in luid gillen uit en verklaarde zij aan enkele agenten: „Ik ben blij, dat ik hier hen. Want ik geloof nu iöok, dat Jansen mijn man vermoord heeft". I11 hel begin van het verhoor voer ze geweldig tegen Jansen uil en sprak ze allerlei kwaad van hem. Maar toen haar bleelc, dat de rol, welke zij ge speeld had, eveneens tot in bijzonder heden bekend was, was 't met haar gedaan en legde ze, evenals de moor denaar, een volledige bekentenis af. Ze was sinds 8 jaar met Wassilie gehuwd en had twee kinderen, een van 6 en een van 2y2 jaar. Haar man was altijd oven ruw en bruut tegen haar en zij leed dientengevolge een erg ongelukkig leven. Enkele maanden geleden nu leerde ze Jansen kennen, met wien haar man in den militairen dienst vriend schap had gesloten en handel dreef. En omdat haar man zoo slecht voor haar was, was ze te meer genegenheid gaan voelen voor Jansen en was er ^allengs tusschen hen beiden een on geoorloofde verhouding offislaan. Toen nu haar echtgenoot de laatste maal met acht dagen verlof thuis ver toefde, had ze dagelijks hoogloopende ruzie. Ze had een leven als een hel gehad en dat bracht haar en Jansen op het denkbeeld om Wassilie uit den weg te ruimen. Voor zijn terugkeer naar Loon op Zand spraken ze nog even af, dat Jansen den volgenden Zondag naar Tilburg zou komen en inmiddels werkten Jansen en vrouw W. hel moordplan verder uit. Er werden twee flesschen jenever aangekocht en een flesch vergif. Jansen zou 't slacht offer dronken maken en hem dan als hij sliep op een eenzame plek het vergif toedienen. Zoo was de oorspronkelijke opzet. Vrouw W. betaalde een en ander en gaf Jansen bovendien reisgeld mede. Men weet, dat Jansen zijn vriend, in de richting Loon op Zand tegemoet ging. Aan liet Lijnsheike zeiten ze zich langs hel Wilhelminakanaal rik er en direct begon de schenkpartij. Jn betrekkelijk korten tijd waren de heide flesschen leeg. Jansen sloeg ze stuk en gooide ze weg; de overblijf selen zijn evenwel niet teruggevon den. Wassilie was echter volgens de be doeling stevig dronken geworden, en nu kon aanstonds de vergiftiging plaats hebben. Jansen, die vroeger als militair in Kessels fabriek had gelegen, en ter plaatse dus goed be kend was, had de spoorbaan nabij het oude tentoonstellingsterrein uit gekozen om zijn misdaad te plegen. En zoo troonde hij W. nu daarheen. Tot vergiftiging is liet evenwel niet gekomen, omdat hij, gelijk' bekehd(, woorden kreeg met W. en ideze daarop zijn scheermes trok. Toen rees in hem plots het denk beeld 0111 W. met dit mes den hals ;af te snijden. Hij heeft met dat doel W. het mes ontnomen, is in gebukte houding achter hem gaan staan, heeft hem bij de haren gegrepen en heeft zoo zijn gruwelstuk gepleegd. Waar het fleschje met vergif ge bleven is, kan Jansen niet opgeven. Bij zijn terugkeer 's avonds te Am sterdam heeft hij aan vrouw W. ver teld wat er gebeurd was. Hij zeide haai*, dat liij het vergif niet gebruikt had, maar W. met zijn eigen scheer mes den hals te hebben afgesneden. Zaterdagmorgen zijn de moordenaar en vrouw W., welke laatste den nacht heeft doorgebracht in liet politie bureau aan het Wilhelminapark, naar de strafgevangenis te Breda overge bracht. Men heeft ze elkaar echter niet laten ontmoeten. In de rechtszaal te Breda zal het volgende bedrijf spelen en daarna zullen de deuren van de 'gnooLe straf gevangenis te Leeuwarden zich achter deze jonge menschen sluiten. Misschien welvoor altijd. Zeeland In 1917. Onder het hoofd onderwijs in hel provinciaal verslag over 1917,'waar aan wij reeds een en ander ontleen den, vinden wij nog een verslag van den schoolopziener in het arrondis sement Vlissingen, waarin deze o. a. schrijft over de dcmoraliseering van de jeugd. Dit schrijft hij toe aan het smokkelen in de grensdorpen, waar laan, zoo niet het grootste deel, dan toch zeker een groot deel der be volking deel neemt, en dat het be grip van eerlijkheid zoo heeft doen wijzigen. Hierbij komt den schadelij ken invloed van de inkwartiering, als (de soldaten des avonds om den haard" gezeten, vertellen hoe sergeant-majooi en luitenant zijn beetgenomen en hoe men de „lakker gefopt" heeft. Ter wijl het moreel geschaad is door de vluchtelingen, waaronder vooral in den beginne, velen, wier zedelijk peil niet boog stond en ook door de soldaten, die ten deele op moreel gebied tot de minderwaardigen behooren. Betreffende nijverheid en handel wordt o. a. in het verslag gemeld, dat le Middelburg de toestand van de nijverheid over het algemeen gulïstig was. De fabrieken aldaar bleven het geheel jaar door in werking. Te Sas- van-Gent heerschte op liet eind van het jaar volslagen werkloosheid door liet stop zetten van de spiegelglas- fabriek met 450 werklieden en ihet een maand korter duren der campagne (aan de beide suikerfabrieken. De han del met het buitenland stond stil wegens het gesloten blijven van de grens en die met het binnenland is van zeer geringe beteekenis. Door den grooten uitvoer van zand en steenslag naar België was de scheepvaart op hel kanaal door deze gemeente zeer levendig. Te Ter neu zen bleef de toestand van handel en nijverheid onveranderd, terwijl deze te Zierikzee tengevolge van den bui- lenlandschen oorlog gedrukt bleef en jn Vlissingen zeer leed. Herinnerd wordt aan de oprichting van de nieuwe werf door „Pe Schelde" op het zoogenaamde eiland, het wegens gebrek aan grondstoffen< en materialen inkrimpen der werk uren bij die maatschappij en 't bijna geheel stil staan van den dienst der „Zeeland". De handel in oesters met het bui tenland stond bijna stil; die met het binnenland was tamelijk levendig, ter wijl dit ook het geval was met den handel in mosselen. De herijk van malen en gewichten' was dit jaar verplichtend in Noord en Z.-Beveland en Zeeuwsch-Vlaande ren ;en er stonden ter zake overtreding der ijkwet in het arrondissement Mid delburg 31 personen terecht, die allen veroordeeld werden, terwijl in het ar rond. Zierikzee geene terecht ston den. Voor rekening der gemeente- en armbesturen werden op 1 Januari 1917 in geneeskundige gestichten vooi; krankzinnigen en dergelijke ver pleegd 148 mannelijke en 153 vrou welijke patiënten en op1 31 December van dat jaar 139 en 163. Aan de rubriek „Strandvonderij" ontleenen wijdat in 1917 scheeps rampen van eenige beteekenis behalve die, welke met den oorlogstoestand in verband stonden, in den omtrek van deze provincie niet voorkwamen. Ten slotte zij vermeld, dat in 1917 uit deze provincie 7 landverhuizers naar Amerika trokken en wel 2 uit Vlissingen, 1 uit Zierikzee, 1 uit IJzendijke, 1 uit Sluis en 2 uit Ter- neuzen. Koffie. Van de verwachte ruim 42000 balen koffie, afkomstig uit in beslag geno men Nederl andsche schepenzijn reeds 32.000 balen hier te landje aangevoerd. Het restant wordt bin nenkort verwacht. Bij de tegenwoor dige rantsoeneering zal de voorraad koffie vermoedelijk tot einde Maart reiken. Aangaande de 104.000 balen koffie, die in Amerika liggen, eveneens uit gerequireerde Nederl. schepen, wor den onderhandelingen gevoerd. Appelen. De Minister van Landbouw heeft bepaald: I. het vervoer van appelen is verboden; II. het onder sub I. ge stelde verbod is niet van toepas sing op ia. het vervoer van appelen van den boomgaard naar de in dezelfde of in, de aangrenzende gemeente ge legen Woning of opslagplaats van den verbouwer, pachter of voorkooper, en van diens woning of opslagplaats naar de bij het Rijkskantoor voor groen ten en fruit ingeschreven veilingen; b. het. vervoer van appelen, ge dekt door eene veilingsvêrklaring, iafgegeven door den veilingsmeester der betrokken veiling; c. het vervoer van partijen, ge dekt door een vervoerbewijs, afge geven door het Rijkskantoor voor Groenten en Fruit; d. het vervoer van appelen in hoe veelheden van minder dan 10 K.G. Suikerbleten en pulp. De Minister van Landbouw heeft bepaald Het vervoer en de aflevering van .suikerbieten en van suikerbietenpulp is verboden; Dit verbod is niet van toepassing: a.. indien het vervoer der suiker bieten geschiedt rechtstreeks van de plaats van verbouwing naar de sui kerfabriek of naar de bewaarplaats van den producent; b. indien het vervoer van suiker bietenpulp geschiedt van de fabriek naar een rechthebbende, erkend door het Rijkskautoor voor Veevoeder als laanvrager of besteller voor negotie- pul p, dan wel als gerechtigde lot contractpul p c. indien liet betreft partijen sui kerbieten of suikerbietenpulp, ge dekt door een vervoerbewijsafge- igeven door een der Provinciale Kan toren voor Veevoeder. Appelea. Ten onrechte is geméld, dat alle appelen op de veilingen in ons land worden bestemd voor de jamfabri- cage. Het zijn alleen de f,abrieksappe len en dus niet de fijnere soorten. De gezamelijke jamfabrieken hebben op elke veiling een leider aangewezen, tdie de fabrieksappelen tegen 15 a 20 cent per K.G. opkoopt. De kroet- fabrieken krijgen voorloopig geen fruit ter verwerking. Verschillende Berichten. Een Zaansohe bruiloft. Door de Binnen- zaan te Zaandam trok Woensdag een vloot van Zaansche jaohten. Voorop voer een jacht, dat keurig versierd was, waar achter een vijftal andere ranke bootjes volgden. Het was een trouwpartij. Het bruidspaar voer in het versierde jacht, terwijl de familieleden volgden in de andere vaartuigen, die vrienden en kennissen ter beschikking hadden gesteld. Het was een aardig gezicht, en een echt Zaansoh idee. Vlugge verplaatelng. De San Frmeitco Exaimner vertelt, hoe twee Chineesehe regimenten, het eene te Sjanghai, het andere te Nanking, van standplaats wisselden. Het geld voor 't vervoer werd den kommandanten ter beschikking gesteld. Deze staken het in de zak, lieten hun soldaten de schouderstukken en andere regimentsteekenen af nemen en zonden elkaar die over de post toe. Met het weder aannaaien van de verwis selde onderdeelen der uitmonstering was de verplaatsing geschied. VroolIJke amekkelpartlj. Een bewoner van Haarlem noodigde de buurt uit tot een speelritje naar het Zandvoortsche strand. Dat vriendelijke idee van buurman had succes; de groote brik met de vlugge bruin ervoor ging volgeladen metzingende jongens en meisjes de Noordzee tegemoet en had overal langs den weg bekijks en toejuiching. Zelfs de stramme politie knikte de uitbundige jeugd toe. Had ze maar kunnen vermoeden, dat in den dubbelen bodem een versch geslachte vette koe lag, die op deze feestelijke wijze h^ar bestemming veilig bereikte. Bij geleaenheld van de kermis. Te Zaan dam hebben gedurende de drie dagen dat de kermis aldaar aan den gang is zeven inbraken plaats gehad, behalve nog eenige rijwieldiefstallen. Van de rijwieldie ven zijn er twee inhanden van de politie gevallen; van de inbrekers zijn er vijf aangehouden, die echter om dat er in de gevangenissen en huizen van bewaring geen plaats meer is, weer op vrije voeten moesten gesteld worden. f 43000. vermist. Een kassierlooper, die een portefeuille, inhoudende plm. f 43,000. bij zich had, is woensdagmiddag met een rijwiel te water geraakt in de Keizersgracht te Amsterdam. De drenke ling werd op het droge gebracht naar de portefeuille met geld wordt nog gedregd. Hangbrug over het kanaal van Suez. D&- Neue Orient schrijft over de hangbrug over het kanaal van Suez: Sedert 15 Mei is de hangbrug over het kanaal van Suez in bedrijf genomen, direote treinen loopen nu tussehen Kaïro en Jeruzalem. Deze verbinding die tegenwoordig alleen maar militaire beteekenis heeft, zal on getwijfeld binnen afzienbaren tijd ook een belangrijke politiek-internationale beteekenis krijgen en een verbinding vormen zoowel voor het verkeer naar Konstantinopel als naar Bagdad en de Hedzjas. Diefstal van broed-, thee- en koffie- kaarten. Een adjunct-inspecteur van politie, toegevoegd aan de distributie- brigade te Haarlem, heeft aangehouden H. W., wonende in de Barrevoetestraat aldaar, en E. F. M. N.- wonende te Amsterdam, beiden rijkscontroleur, belast met |de oontróle op brood-, boter-, thee- en - koffiekaarten bij de gemeentebesturen. Zij werden verdacht van diefstal van brood-, thee- en koffiekaarten uit het distributie-bureau te Beverwijk. H. W. werd bovendien verdacht van verkoop van brood-, boter-, thee- en koffiekaarten. Zij hebben bei den bekend, den diefstal gepleegd te hebben, en zijn thans op het politie bureau te Haarlem opgesloten. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboxeni 21 A«g. Maria Hermina, d. ran Cornelia Kloét en van Willezniaa Voa. 25 Cornells, z. van Johaanea Adrianu» Blok en van Jaooba de Valk. 25 a Geertruida Pieternella Cornelia, d. van Jaoobna Jaoob Mallander en van Claaina Dane. 27 Johannes, z. van Camelia Grinwia en van Wilbelmina Hillebrand. 28 PietemeUa Janna, d. van Teunia van dei Schelde en van Maria Bodbijl. Overleden: 21 Aug. Maria Ringelberg, 10 j. en 1 m. Marktberichten. ZIERIKZEE, 29 Aug. Ruimen aanvoer van tarwe, gerst en haver. Kwaliteit van alles is goed. Prijzen door taxateurs van de regeering vastgesteld. Velllngsvereenlglng De Eendraoht te Tholen. Veiling van 28 Aug. 1.1. Pronkboonen voor de zouterij f 0,21; Proökboonen voor binnenland f 0,03; Peren voor binnenland van f 0,33—f 0,80; Appels voor binnenland van f 0,08f 0,57; Jutten voor binnenland van f 0,61f 1,54; Tomaten voor binnenland van f 0,09 0,31; Sjalotten voor binnenland f 0>13ys alles per K.G.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1