Z.zeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL Burgerlijke Stand. behoorende bij de van VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1918, no. IOI96. Rechtzaken ZIERIKZEE, 7 Aug. Poor den kan tonrechter zijn heden veroordeeld wegens Het zich in kenlijken staat van dron kenschap bevinden op den openbaren weg: J. H., 61 jaar, landbouwer le Zierikzee, bij verstek, tot f 10 b., 10 d. h.M. van den B. Az., 26 j., zeeman te Zierik zee, bij verstek, tot f 15 b., s. 15 d. h.; M. S., 28 j., arbeider te Serooskerke, bij verstek, tot f 15 b., s. 15 d. h. Het zich in kenlijken staat van dronken schap bevinden op den openbaren wegbij tweede herhaling: J. B., 37 j-, landbouwer te Nieuwerkerk, by veritek, tot 3 d. h. Op een rijwiel rijden door 't Vischslop: A. J. L, 17 j., pakhuisknecht te Zie rikzee, tot f 1 b., s. 1 w. tuchtschool. In het oogstjaar 1918 eene grooiere opper vlakte niet vïasbebouwen dan op het ver gunningsbewijs daarvoor is aangegeven: A. van den H., 65 j., landbouwer te Zierik* zee, tot f 100 b,, s. 30 d. h.; M. van den H., 39 j., landbouwer te Kerk- werve, by verstek, tot f 5 b., s, 5 d. h. Het slachten van een varkenniet zijnde een noodelaehtingJ. W., 25 j., slagers knecht te Zierikzee, tot f 25 b., s. 15 d. h., met verbeurdverklaring van de in beslag genomen 60 K.G. vleesch en 4 K.G. reuzel. Tarwe als voedermiddel gebruiken voor een dierterwijl dit door den Minuter von LandbouwNijverheid en Handel ver boden is: L. B., huisvrouw van J. de M., 43 j., zonder beroep, te Ellemeet, bij verstek, tot f 25 b., s. 15 d. h. Alt bakherr broodhetwelk het gewicht met heeftwaarvoor het verkocht wordtin zijn winkel ten verkoop voorhanden hebben: C. J. J. V., 35 j., Broodbakker te Zie rikzee, tot 4 boeten van f 1, s. 1 d. h. voor iedere boete. Rijden op een rijwiel door H Vüchslop D. J. M., 18 j., smid te Zierikzee, tot f 1 b., s. 1 d. h. Over het perk rondom de Nieuwe Kerk niet zijnde de toegangsweg tot die Kerk met eenig voertuig rijden: J. P. U., 42 j., landbouwer te Zierikzee, bij verstek, tot f 1 b., s. 1 d. h. Op een rijwiel rijden öp de voetpaden langs de grachlwegen tusschen de Noord havenpoort en de ZuidwellebrugD. G. H., 34 j., schoenmaker te Zierikzee, bij ver stek, tot f 0,50 b., s. 1 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over een anders grond, waarvan de toegang op eene voor hem blijkbare wijze door den rechthebbende is verboden: J. S., 36 j., arbeider te Burgh, tot f 3 b., s. 2 d. h. J. O., 18 j., arbeider te Haamstede, bij verstek, tot f 5 b., s. 5 d. h. Ontslagen van alle rechtsvervolging: D. H., 48 j., bij verstek, agent eener meel fabriek te Zierikzee, beklaagd geweest van in een pand bij hem in gebruik eene grootere hoeveelheid ten uitvoer verboden goederen aanwezig te hebben dan redelijker wijze geaoht kan worden noodig te zijn voor zijn huiselijk gebruik of voor de uitoefening van zijn bedrijf in verband met den normalen omvang van zijn bedrijf en zijn normaal binnen- landsch debiet, met bevel tot teruggave aan beklaagde der 18 kisten ohooolade, wegende netto ongeveer 450 K.G. Door den Ambtenaar van het O. M. was gevorderd f 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen chocolade. Hot torpedeeren van de „Koningin Regentes". In de gehouden zitting van den Raad voor de scheepvaart is uitspraak gedaan en daarbij, op grond van de getuigen verklaringen, uitdrukkelijk aangenomen, dat de „Koningin Regentes" op 6 Juli, op ongeveer 21 myl beoosten het licht schip, door éen torpedoschot is getroffan en tengevolge daarvan binnen enkele minuten gezonken. Het bewijs voor de nationaliteit van de duikboot ontbreekt. PREDIKBEURTEN. Zondag 11 Augustus. Zlevlkie*. Gexef. Ksrk. Vm. 10, ds. Tolle naar van Brouwershaven (Bed. H. A.) en av. 6 are, idem (Dankzegging). Ghv. Gexef. Kerk. Vm. ds. Wisse, nm. Lees- kerk en av. ds. Wisse (Op den gewonen tgd). Ond-Geref. Gem., Bieeitraat. Vm. 9.80, nm. 8 en av. 6 are, Leeskexk. Evangelisatie Nobelstzaat (tijdelijk Lath. Kerk). Av. 6.80 axe, ds. Beexnink van Elkersee. Evangelisatie JexnSI. Vm. 10.80 en av. 7 ure, Gewone dienst. Keskweave. Nm. S ore, ds. Blankert (Doops- bediening). Seiooikeake. Vm. 10.80 nxe, ds. VanMaanen. Baifh. Nm. 2 nxe, ds. Van Maaaen (Bijbel lozing). Benene. Vm. 10.80 ure, da. v. d. Nieawcn- haisen. Hoeidwelle. Nm. 8 ure, Geen dienst. Haamstede. Vm. 10.30 are, ds Japohen. Gexef. Kerk. Vm. 10.80 en nm. 8 nxe, ds Brouwer. Oud-Geref. Kerk, Vm. 10.80 en nm. 3 ure, Leeskerk. Klkevsee* Vm. 10.80, da. Beexnink en nm. 3 nxe, idem (Doopsbedieoing). Gexef. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 8 ure, ds. Brainsma. Bvoawerahaven. Nm. 2 me, ds. De Boode van Zierikzee. Geief. Kerk, Vm. 10 en nm. 2 are, de heer Punt. Zonnemnlie. Vm. 10.30 are, ds. De Leur. Gexef. Kerk. Vm. 10.80 en nm. 3 nxe, As. Hoek. Eoosiyoaws. Vm. 10.30 are, ds. Blankert van Keikwerve, Dxelsehov. Vm. 10.30 are, ds. v. d. Griend. Oawsiksxk. Nm. 3 nre, ds. v. d. Linden. Nlsawerkesk. Vm. 10.30, ds. v. d. Linden en nm. 3 are, Geen dienst. Geref. Kerk. Vm. 10.30 en nm, 8 are, ds. Klamper; av. 6.80 are, Leesdienst. Ond-Geref. Kerk. Vm, 10, nm. ,8 en av. 6 nxe, Leeskerk. Oosterland. Hexv. Kerk. Vm. 10.30, Geen dienst en nm. 3 nre, dr. Weeda. Geref. Kerk. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6.80 nre, Leeskerk. Slajanslaad. Vm. 10.30, ds. Peter en nm. 3 nre, idem (Colleote orgel). BialBlsie. Herv. Kerk. Vm. 9.80, ds. Waar- donbarg en nm. 2 are, idem (Doopsbod.) Gexef. Kerk. Vm. 9.80 en av. 5 ore, oand. Van der Wolf. Gexef. Gem. Vm. 9, nm. 2 en av. 5.30 nxe, ds. Neerbos. Ond-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 3 en av. 6.30 ore, ds. Boone. ST.-FILIPSLAND en THOLEN. 8t*-Filigsland. Herv. Kerk. Vm. 10, ds. Loraa en nm, S are, idem (Doopsbed.) Ond-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 2 30 en ar. 5 30 ure, Leeskerk. Ehelen. Herv. Kerk. Vm. 10, ds. Van Lnttervelt en nm. 2 30 nre, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. Vm. 10, ds. Van Steeg van Rotterdam en nm. 2.80 nre, idem (Voorber. Hi Avondmaal). Geref. Gom. Vm. 10, ds. Jansse; nm. 2.30, Leeskerk en av. 6.30 nre, ds. Jansse. St.-Nasxtensd^k* Heiv. Kerk. Vm. 10.80, ds. Steenbeek en nm. 8 nre, Leeskerk. Oud-GerefGem. Vm, 10.80, nm. 8 en av. 6.80 nxe, Leeskerk. On4-Yo«aemeei. Herv. Kerk. Vm. 10 en nm. 3 nre, ds. Van Griethngzen. Gexef. Kerk. Vm. 1080 en nm. 3 nre, ds.'Staal; av. 6 30 ure, Leeskerk. Poortvliet. Hexv. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 ure, ds. Versohoor. Geref. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 ure, de heer De Graaff; av. 7 ure, Leeskerk. Sehexpenlise. Herv. &erk..Vm, 10.30, Lees kerk en nm. 3 nre, ds. Steenbeek. Ond-Geref. Kerk. Vm. 10-30, nm. 3 en av. 6.30 nre, Leeskerk. Stavemlsss. Hexv. Kerk. Vm. 10.80, ds. Kamsteeg en nm. 3 nre, idem (H. Doop en Colleote ziekenfonds). Oud-Garef. Kerk. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6.30 nxe, Leeskerk. 3fc.-AnnalsnéL Hexv. Kerk. Vm. 10.30 en noa. 8 nre, ds. De Bres van Brnchem. Gexef. Kerk. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6 ara, Leeskerk. Een vreedzame oplossing. Het kleine Denemarken heeft aan de grootmachtigen der aarde even een lesje gegeven op welke wijze volkeren-kwes ties dienen te worden opgelost. Het had een kwestie met IJsland, het groote eiland niet ver van Groenland, dat onder Deensche heerschappij staat. De IJslanders wenschen die heerschappij te zien opgeheven en ze zullen ver moedelijk hun zin krijgen. Een com missie heeft een oplossing van de kwestie voorgesteld, welke vermoedelijk wel zal worden aangenomen. Volgens deze voorstellen zullen Dene marken en IJsland in 't vervolg als twee van elkaar vrijwel onafhankelijke landen onder één staatshoofd naast elkaar leven, met dien verstand, dat de Denen in IJsland dezelfde rechten zullen hebben als de IJslanders en omgekeerd. In economisch opzicht zullen ze elkaar alle mogelijke faciliteiten verleenen. Denemarken zal IJsland in het buiten land vertegenwoordigen, terwijl IJsland invloed zal krijgen op de Deensche buitenlandsohe politiek. Voor de IJs landers zal geen dienstplicht bestaan en het land wenscht voor het heden en voor de toekomst strikt onzijdig te blijven. Op deze wijze behoudt elk land zijn zelfstandigheid, terwijl toch een vriend schapsband blijft bestaan. De staking te Rotterdam en de zeepnood. Onder ver wy zing naar zijn op 3 Augustus j.l. tot de gemeentebesturen gerichte mededeelingen over de distributie van zeep, brengt de Minister vanJLand- bouw thans ter kennis van die besturen dat, tengevolge van de te Rotterdam uitgebroken staking der havenarbeiders, het vervoer der voor de bereiding dei- zachte zeep benoodigde grondstoffen een belangrijke stagnatie ondergaat, daar éen groot gedeelte der vetzuren, die voor de bereiding van deze zeep moeten worden gebezigd, uit de veemen te Rotterdam moeten worden vervoerd. Er zal dus zeer waarschijnlijk ook in de aflevering der zachte regeeringszeep vertraging moeten ontstaan. Propagandist-Smokkelaar. Dinsdag stond voor de rechtbank te Almelo terecht de in Twente welbekende propagandist der S^D. P., H. J. Nijhuis, die te zamen met C. J. Reuvekamp, C. van Zelm en B. G. ten Vaatholt, allen van Hengelo, stukken chocolade hadden gesmokkeld. Het Openbaar Ministerie, waargenomen door mr. Bouman, wees erop dat be klaagde Nijhuis e s. behoorde tot die menschen, die heftig tegen allen uitvoer ageeren. Het zal by hen geen tegenspraak ontmoeten, als zijnerzijds de smokkelarij wordt gelaakt. Zij hebben gehandeld naar het gezegde: „Doe naar mijn woorden en niet naar mijn werken". Spreker vorderde tegen Nijhuis 9, tegen Reuvekanip 3, tegen Van Zelm 9 en tegen Ten Vaanholt 6 maanden gevan genisstraf. Van Zelm beweerde, dat zijn politiek beginsel buiten bespreking kon blijven, omdat hij economisch zwak stond en een slachtoffer van den oorlog was. Nijhuis zelde, dat hij had gesmokkeld tegen zijn politieke overtuiging in, om zijn crediteuren te kunnen voldoen. De Rechtbank wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde de beklaagden ieder tot 3 maanden gevangenisstraf. Geen tabak naar Denemarken. De Nederlandsche regeering heeft aan de Deensche regeering medegedeeld, dat Nederland niet in staat is de door Denemarken gekochte bewerkte en ruwe tabak te leveren. Daarentegen stelt Nederland Denemarken in het vooruit zicht, dat eenige partijen sigaren, siga retten en cigarillos, voor zoover de voorraad in "Nederland dit toelaat, afge geven kunnen worden. De Nederlandsche regeering geeft voorts den Deenschen koopers van bovengenoemde bewerkte en ruwe tabak in overweging deze in Nederland te laten verkoopen. Nedsrlandere In Rusland. Wij hadden de gelegenheid, schrijft de N. R. Crt.} dr. Schim van der Loeff te ontmoeten, predikant van de Nederl. gemeente te St.-Petersburg, die kort ge leden hier te lande aankwam, men mag wel zeggenregelrecht, want hij maakte de reis via Pskef— DwinskBerlijn. Het zal voor degenen onzer lezers, die verwanten of vrienden in St.-Petersburg hebben, zeker geruststellend zijn te vernemen, dat de aldaar woonachtige Nederlanders in 't geheel niet lastig gevallen zijn en dat hun geenerlei letsel aangedaan is. Het spreekt van zelf, dat zij onder de economisohe toestanden als ieder ander geleden hebben en dat een zeker aantal economisch zwaar getroffen zijn. Maar zelfs in de hardste oogen- blikken van revolutionnaire beroering zijn de Nederlanders te St.-Petersburg om zoo te zeggen geheel gespaard ge bleven voor gewelddadige of anderszins kwetsende behandeling. Gezien de bejegening, die tot nu toe aan de Nederlanders in St.-Petersburg ten deel gevallen is, behoeft dan ook, naar de vaste meening van dr. Schim van der Loeff, de vertraging, die er de laatste tijden in de correspondentie met Rusland heerscht, op zich zelf in het geheel geen ongerustheid te baren. Voor die vertraging bestaan zekere redenen van wijziging in de transporten, die niets te maken hebben met de gebeurtenissen te St.-Petersburg zelf. Dr. Schim van der Loeff is van plan zelf aan het eind dezer maand naar St -Petersburg terug te keeren. Japan en onze koloniën. Het Lüzerner Tageblalt acht, niettegen staande het ~Engelscb.e dementi, de waarheid van het aanbod der Neder landsche koloniën aan Japan waarschijn lijker, naarmate dit door de Russische geheime archieven, die tot nu toe ge toond hebben een absoluut betrouwbare bron te zijn, wordt bevestigd. Het is een feit, dat in 1915, toen Amerika nog neutraal was, tegenover de Amerikaansche argwaan jegens Japan, de plannen van dit land geen gunstig resultaat konden hebben, zonder tege lijkertijd het bondgenootschap van Amerika in gevaar te brengen. Verder merkt het blad op: „De zeer correcte neutraliteitsopvatting der Nederlandsche regeering heeft dit land de achting der neutralen bezorgd, maar het is de vraag, of zekere combi naties van mogéndheden Nederland daar dankbaar voor zijn. Dezelfde politiek, die den Nederland- schen koopman het verkeer met zijn Indische filialen verhinderde; die de Nederlandsche schepen in de Amerikaan sche havens in beslag nam en die maat regelen tegen Nederland overwoog, die vrijwel op een blokkade geleken, die zelfde politiek kan heel goed alle Nederlandsche koloniën, als zijnde zonder bestuur, voor gebied verklaard hebben, dat bezet moet worden. Ook het Bemer Tageblatt publiceert onder het opschrift „Holland in nood" het plan om Japan door de Nederlandsche koloniën schadeloos te stellen voor zijn daadwerkelijke hulp in den oorlog. De Impartial Vaudois bevat het for- meele verdrag over het aanbod van de Nederlandsche koloniën aan Japan. Het blad zegt, dat iedere mogelijkheid van een ingrijpen door Japan in de Europeesche aangelegenheden, tegelijker tijd een bedreiging beteekent van dit land tegen de sedert langen tijd begeerde Nederlandsche koloniën. Het blad constateert, dat noch Duitsch- land, nooh Rusland, Japan kunnen dwarsboomen in' zijn plannen, terwijl de Entente zich wel wachten zal met Japan in conflict te komen. De neu tralen moeten toch overal het gelag betalen. De smokkelarij. Ondanks alle voorzorgmaatregelen tiert de smokkelarij, vooral in Zuid-Limburg, nog maar welig voort. Alles zit reeds vol: huis van bewaring, hulp-gevange nissen, geen plaatsje is meer onbezet. Worden er dus al smokkelaars betrapt en aangehouden, dan is de kans zeer groot, dat ze een volgenden dog weer moeten worden losgelaten wegens „plaats gebrek". En diezelfde smokkelaars zijn dan 's avonds alweer op 't oorlogspad. Men staat er gewoonweg versteld van, hoede Smokkelaars bij de groote schaarscli- te nog aan allerlei artikelen weten te komen. Zoo werden de vorige week op één dag heele pakken cheviot, tabak, sigaren, sigaretten, zeep, chocolade, vleesoh, -graalinnen, onderbroeken enz. in beslag genomen. Denzelfden avond werd nog een heele kar met partijen cheviot, ondergoed en linnengoed aan gehouden. Aan het Hbl. wor.it geschreven, dat de grensbewoners in Limburg de boter, die ze krijgen op de bóterbons, weer met 200 300 procent winst van de hand doen. Zij eten liever droog brood met wat appelstroop dan zich zulk een winst te laten ontglippen. In midden-Limburg hoort men nog steeds de klacht, dat de justitie vaak 'zoo weinig medewerking toont met de ambtenaren in het beteugelen van den smokkelhandel. Gsen huisvesting meer van vreemde kinderen. In verband met den hier te lande heerschenden noodtoestand, hebben de betrokken Nederl. consulaire ambtenaren instructies ontvangen, zich te onthouden van alle aanmoediging tot uitzending van vacantiekinderen naar Nederland. Tevens zijn de comités hier te lande, die zioh tot dusver belastten met de huisvesting en voeding van dié kinderen, ingelicht, .dat om bovenbedoelde reden voortaan geen vreemde kinderen hier meer mogen worden opgenomen. Sohisten van mueschen. Naar aanleiding van hij den Minister van Landbouw ingekomen herhaalde en en dringende klachten over de schade, die mussohen aan de veldvruchten toe brengen, heeft de minister de burge meesters, door tusschenkomst van de commissarissen der Koningin, doen ver zoeken, zeer vrijgevig te zijn met ver gunningen om deze dieren te sohieten en aanvragen daartoe met 'spoed te behandelen. De Kablnet8orl8l8. De Nieuwe Ct. schrijft: De besprekingen van mgr. Nolens voor de vorming van een kabinet, zijn thans zoover gevorderd, dat voor alle portefeuilles op twee na, mannen zijn gevonden. Alleen een minister van financiën is was althans 1.1. Maandag nog niet gevonden en het is nog onzeker, of onze gezant bij 't Vaticaan, jhr. mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, die, naar wij vernamen, thans op reis is naar Nederland, de portefeuille van buitenlandsohe zaken en het tijde lijk voorzitterschap van den ministerraad op zich zal nemen. Het antwoord op die vraag hangt nog af van conferenties tusschen mgr. Nolens, den heer Van Nispen, de leden van het het nieuwe kabinet en enkele politici over de buitenlandsohe politiek. Het zou n.l. in de bedoeling liggen van den formateur een kabinet van vredesvoorbereiding te vormen. Men wiBt ons te verhalen, dat men daarom in 't bizonder prijs zou stellen op 't premierschap van mr. Van Nispen, omdat hij gelegenheid had de actie van het Vaticaan in dat opzicht van nabij waar te nemen. Verschillende Berichten. Moordaanslag. Een 33-jarig electricien, die evenals zijn 21-jarige verloofde in een huis in de Gliffordstraat te Amster dam woonde, heeft in een bui van jaloezie op zijn meisje een revolverschot gelost en daarna zichzelf met twee schoten in het voorhoofd en door het rechteroog ernstig gewond. Het meisje werd slechts, licht gekwetst aan den hals en kon het gasthuis spoedig weer verlaten. De jongeman had toen hij van zijn kamer kwam, het meisje willen omhel zen, toen zij dat weigerde, ontstond twist. Hij ging daarop een revolver halen, waarmee de aanslag gepleeg werd. Ballon neergekomen. In het gehucht Voordeldonk onder Asten is, naar de Zuid-Willemsvaart meldt, een groote on- bemande ballon neergekomen, blijk baar afkomstig van het Westelijk front. Er waren duizenden plakkaten met de portretten van den koning en de konin gin der Belgen aangebonden, door mid del' van een lont, welke ze, al door brandende, successievelijk moest laten vallen. De lont was echter uitgedoofd, zoodat alle biljetten nog aan den ballon hingen. De politie heeft den ballon op een wagen gepakt en naar Soesterberg gezonden. Een Zeepzieder. Te Nieuwer-Amstel aan den Amstelveenschenweg hebben de administrateur van het levensmid delenbureau en de politie een inval gedaan in een woning, waar men een fabriek van zeep vermoedde. De bewoner, zekere O. G., een Duitsoh deserteur, ontkende eerst wel alles, maar de ziedende ketel op den zolder verklapte hem. Tegen dezen fabrikant van zeep f 3 het pond is procesver baal opgemaakt, terwijl alles wat met de zeep(?)ziederij in verband staat in beslag werd genomen. Clandestien slachten. De politie te Beilen heeft Dinsdag te Laaghalerveen een geheel als slachterij ingerichte boerderij ontdekt, waar clandestien geslacht werd. De Asser politie heeft een aantal personen in verhoor genomen en bij verschillende ingezetenen van Assen voorraden ongekeurd vleesoh in beslag genomen. Epn nieuwe Spaansohe griep. Nadat een der Rijkscontroleurs bij een Noord-Bra- bantsohen boer stal en schuren had doorzocht, wenschte hij ook ter contro leering het woonhuis na te zien. Men vroeg hem een der vertrekken liever niet te betreden, omdat de oudste zoon te bed lag, lijdende aan Spaansche ziekte. De dokter had rust bevolen. De oontroleur zond een boodschap naar den dorpsdokter, doch kreeg ten antwoord, dat hem geen ziektegeval in dat gezin bekend was. Zonder genade werd toen de „zieke" uit zijn bed ge licht. Het bleek, dat 4 groote balen graan hem tot matrassen gediend hadden. Het graan werd in beslag genomen, terwijl de plotseling genezen ,jzieke" zich genoodzaakt zag in te spannen en het graan ter aangewezen plaatse af te leveren. Nieuwe opllchterstruo. De scherpzinnig heid der rijwieldie ven en opliohters neemt toe met de prijsstijging der rijwielen en banden. Zoo gebeurde het te Apeldoorn, dat een deftig uitziend heer, die met de "laatste gelegenheid hier arriveerde zijn intrek nam in een der eerste-rangshotels met het verzoek, hem den volgenden ochtend vroeg te wekken. Het geschiedde; de deftige bezoeker ontbeet vlug, rekende af met een anderen kellner, dan die hem des avonds te voren bediend had en vroeg „zijn" fiets. De kellDer, geen kwaad vermoedend, bracht den gast in de rijwielbergplaats, waar mijnheer zijn karretje lang niet het slechtste uitzocht en verdween. De politie zoekt naar den gentleman, die er op het rijwiel van een anderen hotelbezoeker vandoor is. Misdaad. In verband met het vinden van het lijkje van een halfjarig knaapje Beek bij Nijmegen is te Tegelen aan gehouden een 17-jarig Belgisch meisje, dat bekend heeft haar kindje 4 weken geleden verdronken te hebben. Zeep in beslag genomen. In een pak huis aan don Goudschen Singel te Rot terdam is een partij toiletzeep ter waarde van f 14000 voor de regeering in bezit genomen. Andere groote partijen toilet zeep zijn in beslag genomen in pakhuizen aap de Wijnhaven en Scheepmakers haven. 8plonnage? De grenswaoht te 's Heeren- berg heeft een Duitscher en een Engelsoh- man aangehouden, beiden vroeger inge nieurs bij Krupp. Op hen werden teekeningen en plannen bevonden van groot belang voor Engeland, aan welk land zij deze, naar hun zeggen, ook wilden verkoopen. De documenten zijn naar den Haag opgezonden. Het 8.8. „Zljldijk". Het s.s. „Zijldijk", uit Amerika op weg naar ons land met een lading grondstoffen voor de brood- bereiding, is Doggersbank Noord ge passeerd. Dultsch vliegtuig. Bij Schiermonnikoog is een Duitscn zeevliegtuig wegens motordefect gedaald en aangebracht door een marinevaartuig. De beide inzittenden zijn voorloopig onder bewaking gesteld. Vleesoh. In het noorden van ons land is rundvleesch verkocht voor 40 ct. per Va K.G. Niet van de distributie, maar aan de huizen op het platteland werd gevraagd of men 5 of 10 pond wenschte te hebben. Men brengt dit in verband met de talrijke „slachtingen in de weide", waarvan de daders niet kunnen opgespoord worden. Algemeen wordt er gezegd, dat men in verkeerde riohting zoekt, en als men de kelders van de eigenaren van dit vee inspec teerde, men diohter bij de waarheid zou gekomen zijn. Nu de telling van het vee heeft plaats gehad, zullen ook deze afwijkin gen wel ophouden. Maohlne-ongeluk. Terwijl mej. D., werk zaam in de confectiefabriek der firma Van Tijm Zoon te Enschedé, den riem op de as van een machine wilde brengen, geraakte hare haren om dien riem verward, met het noodlottig gevolg, dat een groot deel van de haren en de hoofdhuid werden afgerukt. De onge lukkige werd naar het ziekenhuis „Ziekenzorg" overgebracht. Over de maand Juli. ST.-FILIPSLAND. GeborenAnthonia d. v. M. J. Reinhout en J. A. v. Moort Izabella Helena, d. v. J. I. van Putten en J. H. Verkerke; Dingentje Maria, d. v. A. Kunst en M. D. v. d. Ree; Jacoba, d. v. K. Quist en J. W. Faasse; Anna Elizabeth, d. v. M. den Haan en W. J. v. d. Ree. Overleden: Willem van Nieuwenhuij- zen, ongeh. 52 j. Marktberichten. ZIERIKZEE, 8 Aug. De eerste monsters van den nieuwen oogst waren heden ter markt; koolzaad, waarvan slechts eenige partijen van goede kwaliteit. Rogge en wintergerst, kwaliteit goed. Prijzen door taxateurs van de regeering vast te stellen. THOLEN, 7 Aug. Veilingsvereeniging „De Eendracht" te Tholen. Veiling van heden. Vroege aardappelen 6 ct., eigen heimers 6 ct., poters 4 ot., alles met toeslag van 2 ct., appels van f 0,18 tot f 1,18, peren van f 1,21 tot f 1,30, prui men van f 1,13 tot f 1,86, prinsessehoonen van f 0,15 tot f 0,22, tomaten van f 0,25 tot f 0,41 per K.G., meloenen van f 0,98 tot f 1,15 per stuk. Alles voor binnen land.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 5