Oorlogsoverzicht. Brieven uit Zierikzee. Landbouw en veeteelt. SCHERPENISSE. Volgens de gehouden veeinventarisatie waren alhier aanwezig 448 runderen, 668 schapen, 201 varkens, 194 paarden, 2 bokken en 69 geiten. Totaal 1482 stuks. Alhier worden de eerste aardappelen deze week wederom geladen, ofschoon er bij zijn die nog frisch groen staan worden ze reeds gebot terwijl de doode of halfdoode blijven staan. Is dit geen verkeerd werk? Verkoopingen. KAPELLE, 7 Aug. Heden werden alhier ten verzoeke van den heer A. Koopman, ten overstaan van notaris Biermasz, publiek verkocht, veldvruchten, als: tarwe voor f 469, haver f 821, haver en tarwe f 391. Alles per Gem et. 8T.-MAARTENSDIJK. Woensdag j.l. werd ten overstaan van den notaris D. van de Velde te Tholen, ten verzoeke van de ergenamen van wijlen mej. de wed. G. GelukVermeulen, overleden te St.-Maartensdijk, publiek verkocht: 1. De hofstede „De Groote Warde", onder de gemeente St.-Naartensdijk, in den polder Uiterst' Nieuwlaud, met 60 gemeten 193l/s roeden bouwland en 14 gemeten 171 Vs roeden weiland, voor de som van f 98765,82, aan den lieer M. L. Koopman alhier. 2. Een woonhuis met erf te St.-Maar- tensdgk, staande aan de markt, voor de som van f 6915, aan den heer Abr. Gakeer alhier. Onderwijs Aan het eindexamen der Hoogere Burgerscholen in Zeeland hebben totaal" deelgenomen 76 candifiaten, van wie 68 het diploma behaalden. OUD-VOSSEMEER. De heer A. Lind- hout Az., thans tijdelijk onderwijzer te Bergenschenhoek, is benoemd tot onder wijzer te Oostvoorne; voor de benoeming te Dubbeldam heeft hij bedankt. Het belangrijkste, hetwelk van het Westelijk front geseind wordt, is het bericht, dat het 4e Britsche leger en het le Fransche leger, aangevoerd door den Engelschen generaal Haig op een breed front ten oosten van Amiens offensief zijn opgetreden. De Engelschen hebben 7000 gevange nen gemaakt en 100 kanonnen veroverd. De Fransche opperbevelhebber Foch is door president Poincaré tot maarschalk van Frankrijk benoemd. Malvy, de voormalige Fransche Mi nister van Binnenlandsche Zaken, is door den Senaat, waarvoor hij terecht stond* tot vijf jaren verbanning veroor deeld, omdat hij zich aan ambtsmisdrijf zou hebben schuldig gemaakt. De Pro cureur-Generaal had hem wegens mede plichtigheid aan verraad vervolgd. En nu wordt hij door den Senaat voor een zoogenaamd ander delict gestraft, dan waarvoor hij terecht stond. Het vonnis is onrechtvaardig, is een schending der gerechtigheid. Malvy is een goed patriot, die zijn vaderland lief heeft, en nooit iets gedaan heeft, wat naar zijn over tuiging in strijd met de belangen van Frankrijk is. Maar het schijnt, dat de royalisten, die tegenwoordig in Frankrijk meer invloed bezitten, dan aan de republi keinen lief is, aan dit vonnis niet vreemd zijn. Men wenscht een man, die hun in den weg staat, van zijn kracht en invloed te berooven. Wilson, de President der Vereenigde Staten is voornemens aan de oorlogs fronten een bezoek te brengen. Wanneer de hooge oomes een dergelijk bezoek afleggen, dan ziet zoon'n front er op zijn Zohdagsch uit. Beter ware het daarom, dat hij niet eenig front bezocht, maar dat hij zich naar een terrein be geeft waar een veldslag geleverd wordt. Misschien wordt hij door hetgeen hij dan ziet, met afgrijzen tegen den oorlog vervuld. Dan kan zijn overkomst uit Amerika nog nut voor de menschheid stichten. Alfonso, de koning van Spanje, doet moeite om de ongelukkige familie van den Gzaar uit Rusland naar Spanje te krijgen, alwaar zij veiliger is dan in Rusland. De Engelsohen hebben zich van Archangel meester gemaakt. Het officieel orgaan der huidige Russische regeering, de Pranda zegt, dat de Russische republiek door de vijandige houding van Engeland en Japan, zich genoodzaakt zal zien met Duitsohland tegen zijn vroegere bond- genooten te vechten. In dit verband moet men ook beschouwen de reis van den Duitschen gezant te Moskou, Steljewits, naar Berlijn. Zout en visch. Het bestuur der reodersvereeniging te IJmuiden heeft zich telegrafisch tot het bureau crisiszaken gewend om zijn tusschenkomst te willen verleenen voor de levering van zout ten behoeve van de haringvisscherij. Naar gemeld wordt, weigeren de zouthandelaren onder Duit schen druk zout voor dat doel te leveren, omdat Nederland weigert visch naar Duitschland uit .te voeren. Door een granaatscherf werd de schipper gedood. Het vaartuig kreeg belangrijke schade. Het is te Nieuwediep binnen gekomen. Het lijk van den schipper is ter onderzoek naar het marinehospitaal vervoerd. Lueifers. De minister van landbouwnijverheid en handel vestigt de aandacht van be langhebbenden met nadruk op de be paling van zijn beschikking van 31 Juli 1917, waarbij is vastgesteld, dat de oude maximum-prijzen van lucifers nog steeds van kracht zijn voor de oude voorraden, d. w. z. voor die lucifers, op welker doosje niet bij origineel door den impor teur of fabrikant aangebracht etiket vermeld staan de met ingang van 1 dezer geldende nieuwe maximum kleinhandel- prijzen. Reeds thans is hem gebleken, dat getracht wordt deze bepaling te ontduiken door het aanbrengen van een etiket op onze voorraden. Personen, die zich aan een zoodanige handelwijze schuldig maken, stellen zich bloot aan strafvervolging. Overschrijding van de maximum-prijzen wordt zooals bekend is, gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 4 jaren of geldboete van 10.000 gulden. Daarenboven stellen overtreders zich bloot aan inbeslagneming van hunne voorraden op breede schaal. Zilv«rbon8. Het Stbl. no. 510 bevat een Kon. besluit van den 5den dezer, tot nadere bepaling van de hoeveelheden der uit te geven zilverbons van twee en een hal ven gulden en van een gulden. Naar gelang daaraan de behoefte blijkt te bestaan, zullen worden uitgegeven twaalf millioen achthonderd duizend zilverbons van twee en een halven gulden en achten twintig millioen zilverbons van een gulden. Pootuiea. Van pootuien moet met ingang van 6 dezer 38 pet. in het binnenland blijven in plaats van 50 pet. Er mag 40 pet. worden uitgevoerd, 25 pet. moet voor fabrieken geleverd worden. De Kablnetsorlsls. De Maasbode meldt, dat de Neder- landsche gezant bij het Vaticaan, jhr. O. van Nispen tot Sevenaer, op wég is naar het vaderland, waarschijnlijk in verband met de kabinetscrisis. Het blad zou het zeer toejuichen, indien, na de moeilijkheden met het vraagstuk van het Premierschap onder vonden, dr. Nolens kon besluiten, den knoop door te hakken, en zelf de ver antwoordelijke leider van het Kabinet wilde worden. De Nieuwe Crt. zegt. dat het nog onzeker is, dat de heer Van Nispen tot Sevenaer de portefeuille van binnen landsche zaken en het tijdelijk voorzitter schap van den ministerraad op zich zal nemen.7 Boter. De Minister van landbouw, nijverheid en handel brengt ter kennis van belang hebbenden, dat in verband met het bepaalde in zijn beschikking van 3 dezer houdende een verbod tot boterbereiding, zijn benoemd tot kringadviseurs in de provincie Zeeland: J. A. Stoutjesdijk, te Tholen, C. van Westen, te Zierikzee, en de Rijkszuivelconsulent voor de provincie Zeeland, te Middelburg. Op de kade van de Nieuwe Haven Stond gisteren een troep werklieden in een breeden kring geschaard druk met elkander aan het praten. Naderbij gekomen bemerkte ik alras uit hun uitlatingen, dat het werkloozen waren. „Wij hebben geen werk, meneer, wij „hebben geen brood, we weten niet, „waarvan wij met vrouw en kinderen „moeten leven. Wilt U dat eens in de „krant zetten". Ik beloofde, wat gevraagd werd, want ik voelde levendig, wat het zeggen wil werkeloos te wezen, vooral in dezen benarden tijd, waarin de levensmiddelen schaarsch en duur zijn, en mondjesmaat worden toegemeten. Men mag deze werkwilligen, die bui ten hun schuld geen productieven arbeid kunnen vinden, niet aan hun droevig lot overlaten. Dit eischt gebiedend de wet der naastenliefde, dit vordert dringend het belang der burgerij. Want lediggang is des duivels oor kussen. Daarom de hand aan de ploeg ge slagen. En waar het particulier initiatief in deze öf niets vermag, öf in kracht tekort schiet, daar ligt het op den weg van de gemeenschap öf alleen helpend öf mede steunend op te treden. Als een lid van het lichaam lijdt, dan lijdt het geheele lichaam. Nu bestaat er een plan van de Bouwvereeniging alhier om ter voor ziening in den woningnood in 't Eerste Weegje een vijf-en-twintigtal arbeiders woningen te bouwen. ÊÉ5 - van dat plan is de mocht geven, de gemeente tot bestrijding der heerschende werkeloosheid, en ter voorkoming van haar uitbreiding aan het verleenen van dien steun zich niet zou mogen onttrekken. En mocht deze werkverschaffing nog niet afdoende blijken, dan is er nog wel andere, niet minder nuttige arbeid te vinden, dien men aan de werkloozen gevoegelijk zou kunnen opdragen. Steen en been wordt immers geklaagd over den slechten toestand, waarin zich vele van onze straten bevinden. Die klacht is alleszins gegrond. Zoodat het volstrekt geen daad van weelde zou wezen, wanneer tal van straten, die volgens het oordeel van den Gemeentebouwmeester en het advies van de Commissie van Fabricage daarvoor in aanmerking komen, zouden vernieuwd of hersteld worden. Onze gemeente zoude daardoor be gaanbaarder worden, wat niet alleen voor de vele vreemdelingen, die haar tegenwoordig bezoeken, aangenamer zou wezen, maar ook aan de ingezetenen, die dagelijks van de straten gebruik maken, ten goede zou komen. Nu zal men zeggen, ja, dat is alles goed en wel, maar het zal verbazend veel geld kosten. En waar moet dat vandaan komen De Hoofdelijke Omslag is reeds tot zulk een hoogte opgedreven, dat vele ingezetenen verre boven hun finantieele draagkracht in de plaatselijke belasting zijn aangeslagen. Dus uit die bron kunnen de kosten tot dekking der uit al die werken voort vloeiende uitgaven niet gevonden worden. Wanneer het niet anders kan, dan zou, wat andere gemeenten ook doen, geleend .moeten worden. Buitengewonetijdsomstandighedentoch rechtvaardigen ten volle het bezigen van buitengewone middelen. Maar dien weg behoeft Zierikzee niet eens in te slaan. De gemeente toch verkeert in de ge lukkige omstandigheid, dat zij eigen bapitaal bezit. Dat spreke zij aan. Zij is er niet voor teruggedeinsd om een. aanzienlijk deel er van aan de gas fabriek te leenen. Waarom zou zij het niet voor boven om schreven doeleinden mogen gebruiken? Het alge.meen belang wordt er ten zeerste door gebaat, wanneer een 25-tal naar de eischen des tijds ingerichte arbeiderswoningen alhier verrijzen. Het algemeen welzijn wordt er in hooge mate door bevorderd, wanneer wij hier een bestrating verkrijgen, die bij die van andere gemeenten in ons vader land niet langer verre ten aohter staat. Ik hoorde onlangs een paar vreemde dames, 'die op het Havenplein voor de fraaie jrozenparken stonden, die door onzen vruchtboomen- en rozenboomen- kweeker, den heer A. Leeuwe smaakvol zijn aangelegd, tot elkander zeggen: „Zierikzee is een mooi lief stadje, maar het plaveisel laat veel te wensohen over". Wat die dames hardop zeiden, dat denken velen. Men deinze voor de genoemde werken inzonderheid wegens de tijdsomstandig heden, niet terug; De tijden zijn ernstig, en zullen, naar het zich laat aanzieD, nog- ernstiger worden. Vele menschen lijden thans reeds gebrek. Het is plicht alles tot leniging van dat lijden aan te wenden. In de allereerste plaats door werk verschaffing. En in de tweede plaats door vertoogen bij de Regeering, die ten opzichte van de volksvoeding maatregelen neemt waardoor de bevolking alhier in haar hoogste belangen pijnlijk getroffen wordt. Zoo worden de voortreffelijke Zeeuw- sche aardappelen op last der regeering naar Holland vervoerd, en worden van uit Holland de slechte oneetbare aard appelen naar Zierikzee en andere ge meenten gezonden. Zoo werden duizende en duizende eieren uit deze streek naar Holland vervoerd, en kan men slechts ten be hoeve van zieken en zwakken op een attest ^van den geneesheer ten hoogste een vijftal eieren bekomen. Men moet dus eerst ziek en zwak worden, men moet eerst onder dokter's behandeling komen, alvorens op een ei aanspraak te mogen maken. Ik behoef niet té zeggen, dat daar door de simulatie sterk bevorderd wordt. Zoo weigert de regeering de beschik baarstelling van het noodige voedsel voor het pluimvee, zoodat dit gedoemd zou zijn van honger te sterven, wanneer niet gerst, haver en wat men maar voor^ dit soort dieren los kan krijgen, stiekem' gesmokkeld wordt. De regeering werkt door haar onprak tische, met de vrijheid indruischende maatregelen de smokkelarij in de hand. Zij is er de schuld van, dat men niet meer recht door zee gaat. Conscientieuse menschen, die er nooit aan gedacht zouden hebben een regee- ringsvoorschrift opzettelijk te overtreden, zien in de schending er van thans geen gewetensbezwaar meer.. De wet van zelfbehoud staat voor hen hooger dan het ministerieele voor schrift. Dit moeten de rechters, die de over treders van die voorschriften straffen moeten, begrijpen. Handelen zij rechtvaardig, gelijk goede rechters betaamt, dan leggen zij in zachtste straf op. Spaamohs griep. In de kazernen te Ede is het aantal gevallen van Spaansche griep reeds tot ruim 1000 gestegen. Tot heden is er één geval met doodelijken afloop geweest. Het slachtoffer is met militaire eer begraven. Te Delft is een soldaat van de artillerie munitietrein aan Spaansche griep overleden. In deze week waren bij het gar nizoen te Amersfoort drie gevallen van overlijden ten gevolge van longontsteking met Spaansche griep als indirecte oorzaak. Te Haarlem doen zich zeer veel gevallen van Spaansche zieke voor. Verschillende fabrieken en werkplaatsen ondervinden zelfs moeilijkheden in het uitvoeren van orders door de talrijke leden van het personeel, die ziek zijn. Ook te Zaandam doen zich nu vele gevallen voor. Aan de Rijks-Artillerie- Inrichtingen aan de Hembrug bedraagt het aantal lijders ruim 600. Gedurende enkele dagen werden 80 90 personen naar huis gezonden of per auto wegge bracht. Ook andere bedrijven ondervinden stagnatie. Naar we vernemen heeft zich tot nu één sterfgeval voorgedaan. Te Uden (N.-lr.) zijn wegens het epidemisch heerschen der Spaansche griep alle openbare en bijzondere scholen gesloten. Verschillende berichten. Moordaanslag. In het dorp Herwijnen werd een persoon gearresteerd en ter beschikking van den officier van justitie naar Dordrecht overgebracht. Deze per soon wordt verdacht gepoogd te hebben een 12-jarige jongen te verdrinken. Ongeregeldheden te Rotterdam. Van tijd tot tijd hebben hier en daar weer relletjes plaats o.a. Donderdagmorgen toen een jongen die liit den winkel van Z. aan de Jonkerfransstraat een kaas had gestolen en door de bereden politik achtervolgd werd. De menigte, hoofd zakelijk uit vrouwen bestaande, moest een paar malen met de blanke sabel uiteengejaagd worden. Ook Woensdag avond na afloop van een vrouwenver- gadoring trokken de vrouwen de stad door en werd aan den Hofdijk een boter- en kaaswinkel geplunderd, waar bij kaas, boter, eieren, koek enz. werd gestolen. Ook hier trad de politie krachtdadig op. Dreigende staking In de mijnstreek? In de laatste dagen gingen te Heerlen ge ruchten over het uitzicht op. een nieuwe staking der mijnwerkers. Dezen beklagen zich over het onvoldoende van hun verstrekte rantsoenen levensmidde len,"'dat hen geleidelijk in een toestand van 'ondervoeding brengt. Inderdaad valt een verminderde opbrengst der kolen- delving waar te nemen. Het verschil met normale tijden beloopt zelfs 150 tien-ton-wagons per etmaal, schrijft de L. K. Hoewel wij bij informatie omtrent de waarde van hst stakingsgerucht geen bevestiging konden krijgen, schrijft de L. K.y wordt van den kant der mijn- directies de ernst van den toestand niet ontkend. Dinsdag heeft er een bespreking plaats gehad tueschen den mijndirecteur en den directeur van het Rijkskolenbureau, in welke bijeenkomst de onvoldoende voeding der mijnwerkers een punt van ernstige beraadslaging uitmaakte. De mijndirecties verklaarden, dat zij geener lei verantwoording konden aanvaarden voor den gang van zaken, als er in de voedingsvoor waarden der mijnwerkers niet spoedig verbetering kwam. Oorlogsellende. Te Zuidbroek is een 15-jarige Duitsche jongen aangekomen, van Maagdenburg afkomstig. Zijn vader was oorlogsinvalide, zijn twee oudere broers waren gesneuveld. Hij was van Bunde komen loopen. Zijn voeten waren stuk. De knaap was zeer mager. Aardappelrolletjes. Te Utrecht hebben ongeregeldheden plaats gehad tengevolge van het onbegrijpelijke lang uitblijven van aardappelen. De menigte heeft hier en daar op straat broodbakkerswagens ge plunderd men trok in optocht naar het stadhuis, waar door den burgemeester eene deputatie uit de menigte werd ontvangen. Het gemeentebestuur zal ter tegemoetkoming in den nood gort be schikbaar stellen. Nomaden. Een paar jongens van 11 en 12 jaar leiden big het tentenkamp achter het St. Janskerkhof te Laren een zwer vend leven. Zij vinden hun bestaan in het verkoopen van chooolade-reepen bij de militairen Veertien dagen geleden zijn ze met het bataljon uit Katwijk aan Zee medegekomen. Een der knapen nu is dezer dagen aangetast door de Spaansche Griep en moest onder den open en bloqtön hemel door zijn broertje verpleegd worden. De jongens, die blijkbaar met goed vinden hunner ouders met de militairen zijn medegetrokken, ontvangen weke lijks schoon waschgoed. Hoezeer ook tegen hun zin, heeft de politie hen Maandag naar de ouderlijke woning te Katwijk aan Zee gebraoht. Levend begraven. Te Ossendrecht wer den drie kinderen vermist van den bri gadier van R. der Kon, Marechaussée. Na uren zoeken vond men hen bedol ven in een loopgraaf eenige meters on der den beganen grond. De onderste, 9en knaap van 11 jaar, was helaas bij Uit Duitsche gevangenschap ontslagen. Op verzoek der Nederlandsche regcericg is uitDuitsche gevangenschap ontslagen de Nederlandsche militair Hendrik Leemans, geboren te Hilvarenbeek, be- hoorende tot het 3e Reg. Inf., 3e Bat., 3e Comp., 2é Sectie te Bergen-op-Zoom. Op 10 Aug. 1917 was hij met een kameraad, toen hij zich onder Eschen, zonder het te weten, op Belgisch grond gebied bevond, door de Duitsche grens- waoht gearresteerd. Na 11 dagen in de gevangenis te Antwerpen en vervolgens 3 weken in het kamp bij Paderborn te hebben doorgebracht, werd hij vervoerd naar Lichtenhorst, eenige uren van Harburg gelegen. Na aldaar onder de grootste ontberingen ongeveer 31 's maand te hebben' vertoefd, werd hij gedwongen te werken in een fabriek te Harbarg. Thans is hij te Oldenzaal aangekomen. BU het zwemmen verdronken. Twee jongens van 7 en 8 jaar zijn bij het zwemmen tusschen de kribben in de Waal bij Zaltbommel verdronken. Het lijkje van den 8-jarigen T. S. is op- ge vischt. Ingezonden Stukken Manheer de Redacteur Het «sa de publiciteit prgs geven van de lugubere affaire, welke rich pas kort geleden op ondeiwgagebied in de gemeente Zonne- maire heeft Afgespeeld, heeft begrgpeljjker- wijst heel wat stof do on opdwarrelen, met name van de zgde van den heer burgemeester tn het H. d. Byz. Lag. Sohool. Niet zoodra had laatstgenoemdo van het ingezonden stuk - inzage genomen, of hjj liet de gewone Zaterdagacbe-werkzaamhtden in den steek, trok met bliksemsnelheid de zevenmijlslaarzen aan, stoof bet huis uit7 en het dorp over, (deze reis bestaat zeker ook in do pbantasia van den heer Knuist?) alle vroegere vrienden en bekenden in arremoede over 't hoofd ziende, in de richting der Gemeente-Secretarie, alwaar hjj den Burger vader, niet bevroedend, welk onheil hew boven 't hoofd hing, xnstig aan den arbeid vond. Het resnltaat der conferentie wee. dat da inzender op overigens zeer „beleefde" wijze werd gesommeerd, ter Secretarie te versohgueii, ten einde zioh over den door hem de wereld ingeslingerden „laster" te verantwoorden, op straffe van in aanraking te komen met den strafrechter. Dat belooft oen sensationeel proces te worden 1 De heer Bunschoten achtte het boveadien nog geweascht, van de gastvrgheid der Z'zeesche Nieuwsbode gebruik te maken, om van zjjn aangetaste eer nog de redden, wat te redden viel. Sen contra-ingezonden- stak verscheen dan ook, waarin Z.ld. al het hem eangewrevene „meesterlijk" weerlegde, zoodat van heel het stnkje van den heer Knuist niets meer overeind bleef. Hiermee worden das ook het H. d O. L. S. ea de veelbesproken vader als leugenaars uitgekreten. Welnu, waarde heer B,.trek de stoute schoenen aan en begeef U nog maals naar den heer Brandt, indien U daarvoor ten minste nog den moed bezit, waaraan ik overigens niet twijfel en deze zal U een antbentiek schrijven laten zien. waaruit terdege bljjkt, dat de vader door U met een bezoek ie vereerd. Ik zon tronwens niet kannen begrgpen, dat U, aangenomen, dat U de waarheid verkondigde, dergelgke ongure elementen op de Chr. Soh. zou dulden. De heer B. zal tooh ook niet tegenspreken een door hem gedane poging tot oompro- mitteeren met bet H. d.7 O. L. 8., met het doel, overlooping over en weer te beletten. Vreest de heer B. missohien in de naaste toekomst een algeheelen ezodns in de riohting van den Oostweg. Dan wordt door hem veronderuteld, dat de heer Knuist de onderwgsinstruotie niet voldoende zon ken nen. Hiertegen zjj opgemerkt, dat de heer Burgemeester blyk heeft gegeven, met den inhoud der instxuotie zelf niet op de hoogte te zgn. Dus, waarde heer Bunsohoten, vervoeg U ter Seoretarie en tracht daar een exem plaar, nog dagteekenend uit den tgd der Middeleeuwen, maebtig te worden. Wjj hebben bier voor het geval gestaan, dat twee kindexen van de Bgz Sch. naar de O. S. L. souden komen. Vier jaren geleden nam een vader zgn kind van do sohool der ongereohtigheid af en deponeerde het in het heiligdom van den heer B. Zgn dit geen tegenovergestelde gevallen? Trek das, volgens Uw gelofte, naar Kuiperiaan- sohen trant, het boetekleed aan. Verder wil hg zgn tanden liever sparen voor d» wolven. Waarlijk, bet is gebleken, dat er in bet Sohoolbestuur gedaohte wolven hnizen. Of de heer Bunsohoten hoog staat? Met zichzelf zeer fceker. Het kan hem eohter ook bekend zgn, dat zgn pavtjjgenooton, om na maar van „Links" niet te spreken, liever zjjn hielen, dan zgn teenen, zien. Nog wordt door hem opgemerkt, dat hg zgn tgd nuttiger kan besteden. Mot huis bezoek missohien? Tot -beslait xou ik het sohoolbestuur nog den raad willen geven, een andero strgdkraoht in ket vuur te werpen, want met dorgelgka onbenullige verweersohriftjes, zooals de heer B. levert, kunnen de belangen van het bizon- der onderwg* seker het allerminst gedierd zgn. Met dank voor de verleende plaatsruimte- Hoogachtend, W. I. KNULST, Onderwijzer. ZONNIMAÏBB, 6 Aug. 1918. Marktberichten Velling te St.-Annaland van 7 Aug. Verhandeld 892 H.L. gele Eigenh. '6 ct. per K.G. en 2 ct. toeslag. Idem van 8 Aug., 778 H.L. blauwe Eigenh. 6 ct. per K.G. en 2 ct. toeslag. TELEGRAMMEN. DEN HAAG, 9 Aug. Tot de militie lichting 1919 zullen ingelijfd worden: 1°. tuBschen 1 en 5 Oct. a.s. de dienst plichtigen beitemd voor het eerst in te lijven gedeelte, toegewezen aan de vesting artillerie, de genietroepen (pioniersenz.), de veldartillerie en de rijdende artillerie; 2°. tusschen 14 en 18 Oct. de dienst plichtigen toegewezen aan' de infr-nterio erenadiers en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 2