Zierikzeesche wNieuwsbode ABONNEMENT: ADVERTENTIE*: Maandag 5 Aug. 1918. SsTs**** Begeving Leen. Oorlogsoverzicht. Uit Stad en Provincie Prijs per 3 maanden 1,40, franco per post 1,70. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag, van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 15 ets. per regel. Reclames 20 ets. p. regel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZiiEiEziE brengen ter kennia van belang hebbenden, dat Bestnurders-Collatoren van het Wybenga-leen te Bolsward voornemens ign over te gaaa tot de begeving van een studiebeurs. Nakomelingen uit de familie van den stichter, die naar de beurs wenschen to dingen, zullen zich, onder overlegging van een geboorte-extraot, vóór 1 September as. schriftelijk moeten aanmelden bg Ds. C- J Nienseger te Bolsward. Zjj dienen dan den lecftjjd van 12 jaren te hebben bereikt. De begiftigde zal vrg rgn in de keuze van een vak van studie. Da sollicitanten zullen zich hebben te onderwerpen aan een vergelijkend examen, waarvan de datum later zal worden bekend gemaakt. Zuaixni, den 2 Augustus 1918. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTITN VAN RINGBB8XBRXB, Burgem. P. F. WITTERMANS, Seoïetaiis. Oproeping tijdelijk onderwijzer met akte Teekenen. Voor de Openbare School voor L. en M. U. L. O. te Zierïkzee (hoofd de heer S. DE GRAAF) wordt opgeroepen: Een tijdelijk Onderwijzer, in het bezit der akte Teekenen,_ op eon salaris berekend naar f 800,— per jaar. Infunctietreding zoo mogelijk 26 Au gustas a.s. Sollicitatiëa worden franco ingewacht bij den Burgemeester vóór of op 26 Augustui a.s, Zïhbixzii, 3 Augustus 1918. Burgemeester en Wethouders van Zibbikzbi, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERS KERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. De gevaarlijke positie, waarin op het Westelijk front een deel van 't Duitsche leger na het welgeslaagd offensief der gealliëerden verkeerde, heeft de Duit sche legeraanvoering bewogen opnieuw terug te trekken, en de hachelijke stel ling te verlaten. Soissons werd prijsge geven en natuurlijk door de Fransche troepen bezet, die een groot, aantal dorpen op .de Duitschers heroverd hebben. De cavallerie der Franschen staat nu aan de rivier de Vezle, maar is deze rivier nog niet overgetrokken. Afgewacht moet worden, of de Duit schers zich achter de Vezles of achter de Aisne zullen terugtrekken teneinde in hun nieuwe sterke posities aan de opdringende troepen der gealliëerden met kans op gunstig resultaat het hoofd te kunnen bieden. De Duitschers hebben door hun retraite hun verdedi gingslijn aanmerkelijk verkort en zijn aan het dreigend gevaar ontkomen door de Franschen te worden omsingeld en gevangen genomen. Zij hebben van tweê kwaden het minst kwade gekozen, wat zeer verstandig was. De Nationale Raad van de Fransche socialisten eischt van de Fransche re geering, dat zij de oorlogsdoelen herziet, afziet van imperialistische oogmerken, en dat er voorbereidende stappen onder nomen worden om tot een volkenbond te komen. De Raad wenscht, dat |de partij haar geneigdheid uitspreekt om aan een internationaal socialistencon gres deel te nemen en de uitnoodiging van Huysmans, Branting en onzen land genoot Troelstra aan te nemen, die van de conferentie te Londen opdracht ont vangen hebben zulk een congres te organiseeren. Tevens wenscht de Natio nale Raad, dat de socialistische afge vaardigden in de Fransche Kamer een krachtige parlementaire actie zullen voeren en zelfs zoover gaan, dat zij de oorlogscredieten weigeren. Wanneer in derdaad al de oorlogvoerende Staten het verleenen van die oredieten zouden weigeren, dan zou aan den wereldoorlog een einde zijn gemaakt, want zonder geld kan men geen oorlog voeren. In. de Manchester Guardier kwam onlangs een ingezonden stuk voor. waarin de schrijver er van er tegen op komt, dat lord French de Keltische Liga (Gaelio League) als een gevaarlijke ver- eeniging in Ierland gebrandmerkt heeft. Genoemde vereeniging is een zuiver onpolitieke vereeniging, welke zioh uit sluitend wijdt aan de beoefening der iersche taal, letterkunde en Iersche nijverheid. Zij telt onder haar leden vele personen, die uitmunten door hun sympa thieën voor de ;zaak der geallieerden. Lord French heeft bekend gemaakt, dat het beleggenvan openbare bijeenkomsten in Ierland in strijd is met de wet. De auteur van dat stuk zegt, dat Sir Eduard Carson zich hierdoor niet zal laten weer houden een rede te houdenDie bekend making is doelloos. Men kan heden ten dage niet een geheel volk onderdrukken. Men kan iemand wel beletten een ver gadering van Sin-Feiners te bezoeken, maar niemand er van terughouden zijn kinderen te leeren goede Sin-Feiners te worden. Schrijver zegt: onderdrukt, zooveel gij lust hebt, vult de kerkers met ons, publiceert naar hartelust aan- kondigingen. Het Iersche vraagstuk zal desondanks blijven bestaan. En wanneer uw Balfours op de vredesconferentie Dpitschland en Oostenrijk aanklagen en verklaren, dat geen wezenlijke beschaving geen'nationaal bestaan bij onderdrukking en onderwerping van naties, die met recht naar de vrijheid streven, kan worden opgebouwd, dan ia het slechts noodig, dat iemand Ierland roept. De gansche bijeenkomst zal dan in een hoongelach losbarsten. Tengevolge van den oorlog is er overal, en niet het minst in Duitschland, gebrek aan ruwe katoen .ontstaan. In Duitschland legt men zicli nu ter voor ziening in de leemte op groote schaal op den teelt van brandnetels toe, waar voor groote uitgestrektheden wosste grond ontgonnen zijn geworden. Men heeft reeds brand wortelplantages, groot 28.000 H.A. Voor den teelt komt sleoLts in aanmerking de groote brandnetel (urtica dioica). Door een speciale be werking worden de op den houtigen stengel der plant liggende vezels ver wijderd. Vier kilogram gedroogde brand netels leveren ongeveer 2V* tot 21/, M. stof. De teelt van de plant is betrekke lijk gemakkelijk en loonend. Voor 100 K.G. gedroogde stengels wordt 23 Mark, voor 50 K.G. gedroogde bladeren, die een zeer goed veevoeder opleveren, tien Mark betaald. ZIERÏKZEE, 5 Augustus. Gisteren namiddag vergaderde in het „Huis van Nassau" de afdeeling Schouwen en Duiveland van den Nederlandschen Bond van Post- en Telegraafbeambten. De heer van Peene, voorzitter der afdeeling, opende de vergadering, en gaf hierop het woord aan den heer P. Koole, lid van den Bondsraad, die tot onderwerp had gekozen „aap wien de schuld van den ged^sorganiseerden Post en Telegraafdienst. Deze vergadering, zeide spreker, was niet alleen voor het lagere personeel belegd, maar ook voor het hoogere. Wij trachten naar verbe tering van ons aller toestand. Die toestand, die allertreurigst is, waartoe ook de huidige tijdsomstandigheden het hare hebben bijgedragen, maar die dat reeds was lang voor den oorlog, werd door spreker in levendige kleuren Onder het Ministerschap van Marez Oyens werd een reorganisatie ontwor pen, maar wat daarin met de rechter hand werd gegeven, werd met de linkerhand weder ontnomengelijk spreker aantoonde. Jaarlijks wordt door de post- en telegraaf 2 '2 en een half millioen gulden in de schatkist ge bracht, en toch zeide de Minister steeds, er is geen geld. Het klassenstelsel werd vervolgens besproken en de na- deelen daarvan in het licht gesteld. De ontevredenheid is hand over hand toe genomen. Het spoorwegpersoneel heeft door zijn krachtige organisatie meer voor zich gedaan weten te krijgen, dan de post- en telegraafbeambten. Laten wij ons daaraan spiegelen. Treub zelf heeft erkend, dat in onzen toestand verandering moest komen. Wij kregen toen een Staatscommissie, die diende te onderzoeken, hoe ons leven moest zijn. Maar ook zij heeft ons teleurgesteld. Treub heeft in zijn redevoeringen o.a. te Alkmaar durven te beweren, dat een brievenbesteller een tractement van f 1200 heeft. Spreker is perplex, dat de minister daartoe den moed had. Op schriele wijze wdrdt, gelijk spreker aantoonde, met de bezoldiging van de lagere beambten omgesprongen. Terwijl de" bezoldiging der kamerleden van f 2000 op f 3000 gebracht werd, wat spreker hun van harte ^unt, werd als de verbetering van den financiëelen toestand der post- en telegraafbeambten werd gevraagd, door den minister van financiën gezegd, de financiën laten dat niet toe. Het gevolg van onzen toestand is, dat geen voldoende krachten voor de waarneming van dezen dienst ge vonden worden. Yele verlaten den dienst. En dit zal na den oorlog in nog veel grootere mate het geval wezen. Aan het slot van zijn met groote aandacht gevolgde rede, wekte spreker allen op zich bij de organisatie aan te sluiten, opdat de autoriteiten de hand aan dé ploeg Blaan. Wij moeten tegenover de regeering een machtige organisatie stel len. Dan zullen wij hereiken, wat wij willen. De postboden moeten met de brievenbestellers gelijk gesteld worden. Te verwachten is dat de Middelbare Bond en onze Bond een organisatie zal vormen met een ledental van 9000 leden. En van een dergelijke organisatie kan niet anders dan kracht uitgaan. Gaat men de salarissen der postbeambten op het platteland vergelijken met de boeren arbeiders, dan zal men zien, dat deze nu veel meer verdienen dan gene. De schuld der wantoestanden bij de post- en telegraphie ligt bij de autori teiten, die geen rekening Ihebben gehou den met de veranderde tijdsomstandig heden. De rede van den spreker werd levendig toegejuicht. De voorzitter sloot onder dankbetuiging aan den spreker de vergadering met een opwekkend woord. Onderstaand schrijven werd door de kerkeraden der Geref. en Chr. Geref. Kerk alhier verzonden: Aan den WelEd.Gestr. heer kapt. J. Louweree, Garnizoenscommandant te Zierikzee. Onde.rgeteekenden, vormende de kerke raden der Gereformeerde en Chr. Gere formeerde Kerken, is ter oore gekomen, dat weer pogingen worden aangewend ter organiseering van een volksfeest omtrent 31 Augustus.- Zij nemen de vrijheid, ora met den meesten ernst bij U WelEd.Gestr. aan te dringen, om daartoe geen verlof te geven. In de ver schrikkelijke tijden, die wij beleven, waft- het huns inziens veel meer noodzakelijk en gewenscht, ons volk op te roepen tot gebed, om den Almachtige oot moedig te smeeken, dat Hij in Zijne gonade den jammer stuite, die tegen woordig over de wereld wordt uitgestort. Het zou toch van groote ongevoeligheid en ombarmhartigheid blijk geven, indien^ men in dezen tijd van algemeenen nood, het volk in de gelegenheid stelde of aanspoorde om in 't openbaar feest te vieren, terwijl zoo vele duizenden van onze* medemenschen dagelijks worden opgeofferd en nog meerdere duizenden in rouw, droefheid en armoede ge dompeld worden. Waar dan nog bij komt, dat door zulk een feest de ver wildering der zeden wordt in de hand gewerkt en het volk verlokt wordt om geld uit te geven, waaraan het èn met het oog op -de stijgende behoefte en duurte der noodzakelijke middelen tot levensonderhoud èn met het oog op den toekomstigen winter, voor een niet klein gedeelte grootelij ks gebrek heeft. En waar in deze dagen de gevreesde* „Spaansche griep" steeds meer om zich heen grijpt, zoo is toch ook zeer noodig, dat alles voorkomen wordt wat dé uit breiding dier ziekte bevorderen kan, en dit geschiedt niet zelden door het bijeen brengen van veel menschen op een be paalde plaats, zooaïs dit bij een volks feest geschiedt. Tenslotte veroorloven zij zich er op te wijzen, dat het organiseeren van zulk een volksfeest toch ook zeker niet zou zijn in den geest van onze ge ëerbiedigde Koningin, die reeds een en andere maal verzocht, om op H. M.'s verjaardag alle openbare feestbetoon, met het oog op den nood der tijden, achterwege te laten. Vertrouwende, dat de aangevoerde motieven ook in uw oog hun dringend verzoek rechtvaardigen en dit dus in gunstige overweging zal genomen worden, hebben zij de eer te zijn (Volgen onderteekeningen). Wij vestigen de aandacht op het Concours Hippique, te houden op Donderdag 29 Augustus te Steenbergen. Wie aan dit Concours wenscht deel te nemen, moet vóór of op 15 dezer zich sanmelden aan den secretaris der Ver eeniging, den heer H. van Etten te Steenbergen. RENESSE. De Spaansche griep heeft in deze gemeénte haar intrede gedaan. Zeven alhier vertoevende padvinders lijden aan deze ziekte. Alhier komt onder de kinderen in enkele gezinnen gevallen van besmette lijke keelziekte (diphthiritus) voor. ST.-FILIPSLAND. De electriciteit- commissie had een bijeenkomst met een technisch adviseur. Deze achtte het dorp gunstig gelegen en verzekerde, dat wan neer alles goed ging, er reeds in October eleotrfsche verlichting zou zijn. Gebrek aan koperdraad was geen bezwaar, omdat men zich ook van ijzerdraad kan bedienen. Het is niet noodig de aanlegkosten door de verbruikers in eens te laten betalen. Dit kan misschien gevonden worden door den wekelijkschen lichtprijs iets te verhoogen. Hiermee zal voor velen een lastige hinderpaal weggenomen zijn. Aan den adviseur werd opgedragen een plan van aanleg met begrooting te maken. ST.-MAARTENSDIJK. Door de rijks- ambtenaren alhier werd Vrijdag in beslag genomen 130 140 pond rundvleesch, bij den landbouwer Van Tichém te Scherpenisse. Het in beslag genomen vleesch werd gedistribueerd en verkocht tegen een gulden per pond. SCHERPENISSE. Vrijdagmiddag had alhier een zeer droevig ongeluk plaats. Het zoontje van D. F. met zijn oom reden op een >kar mede naar het land. Door onbekende oorzaak viel de kar voorover, zoodat ze tusschen kar en paard terecht kwamen, waardoor het paard begon te slaan. Hevig bloedend en be wusteloos werd het jongetje opgenomen en door dr. Polderman, die onmiddellijk ter plaatse was, geneeskundige hulp verleend. Doch het mocht niet meer baten. Een uur na het ongeval was het jongetje overleden. Ook de oom werd ernstig gewond en moest thuis gebracht worden. Diens toestand is nog be vredigend. WISSENKERKE. Op den avond van 1 Aug. werden de ingezetenen dezer gémeente bij bekkenslag opgeroepen tot een bijeenkomst rondom de muziektent op de Voorstraat, ten einde gezamenlijk eenige gedaohten te wijden aan den oorlog, die nu zyn vijfde jaar begon en aan den vrede, waarnaar de gansche wereld smachtte. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de heeren M. J. Nerhorst, burgemeester, ds. J. F. Th. v. d. Linde en A. T. C. Swenne, die beurtelings den zedelijken, den gods- dienstigen en den maatschappelijken kant der zaak iu 't licht stelden en door een groote schare met aandacht werden gevolgd. „Zang en Vriendschap" het andere zanggezelschap was door om standigheden verhinderd opende de bijeenkomst met de uitvoering van het lied: „Laat af van strijden" en wisselde de toespraken met toepasselijke liederen af. Na de rede van ds. v. d. Linde zong het auditorium een psalm, waarin het vertrouwen op Hoogere Leiding werd uitgesproken en na 't met enthousiasme aannemen eener motie, overeenkomende met die van den N. A. O. R. zong het Dubliek tot slot: „Mijn schilt ende be rouwen" ens. Ieder ging huiswaarts onder den indruk van een ernstig oogen- blik in 't openbare leven. KORTGENE, Alhier is Zaterdagmid dag een 2Vs-jarig kind door een wagen overreden,die in draf door het dorp kwam rijden. De kleine was bijna onmiddellijk dood. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 0,20 per regel. Gelegenheid maakt den dief. Inbraak of diefstal kan worden voorkomen door Uwe buitendeuren te voorzien van een extra Llps' veiligheidsslot. Wij leveren U dit voor f 11,franco p. post. RöDER VERBEEK, Ijzerhandel, Rotterdam. Onderwijs. RENESSE. Met ingang van 1 October e.k. is aan mej. C. A. J. Smallegange, onderwijzeres aan de openbare school alhier, als zoodanig eervol ontslag ver leend. Bij het in 't laatst der vorige week te Breda gehouden examen voor de hoofd akte slaagde o. a. mej. E. Jansen te Tholen. OUWERKERK. Dezer dagen slaagde voor eind-examen H. B. S. de heer C. Romeijn, van hier, leerling van het Instituut Wullings te Voorschoten. Marine en Leger Bij Kon. besluit van 1 Aug. is be noemd bij het reservepersoneel der landmacht hij het wapen der genie, by het regiment genietroepen tot reserve eerste-luitenant, de reserve tweede-luite nant H. Everwijn, geb. te Dreischor. De heer J. M. Waale, 2e stuurman bij de Kon. Ned. Stoomb.-Maat.ij, thans nonactief, is door Z. E. den Minister v. Marine, na een opleiding van een viertal weken te Willemsoord, aangesteld als reserve-luitenant ter zee 3e klasse. Rechtzaken ZIERIKZEE, 5 Aug. Door den ambte naar van het Openbaar Ministerie bij het kantongerecht alhier is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis door den kantonrechter op 18 Juli 1.1. gewezen tegen D. B., oud 45 jaar, van beroep koopman en winkelier, wonende alhier, waarbij deze is vrijgesproken van in een pand bij hem in gebruik een grootere hoeveelheid ten uitvoer verboden goede ren (750 K.G. chocolade) aanwezig hebben dan geoorloofd is. Het Openbaar Minis terie had gevorderd een boete van f 25 subs 25 dagen hechtenis en verbeurd verklaring der chocolade. Verkoopingen. van de voormalige vestinggronden. Laagste inschrijver de heer J. Tholens, te Tholen, met f 35,500. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroep.enTe Raamsdonk, W, X van Lokhorst te Noorden. Te Aalburg en Hee^een, A. M. den Oudsten te Nykerk. Aangenomen naar E verdingen (toez.), P. F. van Noort, cand, te Amsterdam. Vrouwenkiesrecht. In de vergadering van de Synode der Ned. Herv. Kerk is met 12 tegen 7 stemmen het actief stemrecht voor de vrouwen aangenomen. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Reitsum, J. Voerman te Warns. Geref. Gem. Aangenomen naar Barneveld J. Fraanje i Goes. BURGH, 2 Aug. Ten overstaan van notaris Jeipers te Renesse, werden alhier publiek verpaoht de navolgende veld vruchten: suikerbieten f280, f275, f380, f 400, f 400, f 400, f 331, f 360, f 893, f 382chevaliergerst f 312, f 340, f 351, f 350, f 334; erwten f 390, f 400, f 430, f440; paardenboonen f350, f365; tarwe f 400, f 355, f 300, f 416, f 405, f 440; haver f 220, f 261, f 337, f 342, f 370, f 328, f 343, f351; mangels f 252; bruine boonen f 351, f 434, f 431, f 432, f 435, f 202; hennep f 660, f 510;.aard appelen f 400, f 404, f 417, f 421. Alles per 41.68 Aren of Gem et. OOSTERLAND, 3 Aug. Ten over staan van Notaris Korteweg werden heden alhier vpor den Heer L. Stouten Jz. publiek verkocht: Bij de hofstede: Tarwe voor f 431, 440, en 415; Gerst voor 440; Haver voor 347 Suikerbieten voor ƒ478; Mangels voor f 525; Aardappelen voor 498, 530, 471, 464, 496, 492, 481 en 489Ajuin voor 925. In den Sluisblok te Brumisse: Essex-Tarwe voor 446; Tarwe voor 390 Bij den Uitslag te Bruiniese: Tarwe voor 403 j Haver voor 360. Aanbestedingen. Vanwege de administratie der domeinen is te Terneuzen aanbesteed het slechten Vergadering van den Gemeenteraad van St.-Philipsland, op Zaterdagvoormiddag 10 uur. Afwezig: De heeren A. v. Dijke en Th. Boudeling, beiden zonder kennis geving. Na opening worden de notulen voor gelezen en na een kleine aanmerking goedgekeurd. Onder de ingekomen stuk ken waren goedkeuringen van wijziging in de begrooting en van verhooging van kaai- en havengelden. Verder een adres van eenige ingezetenen uit A.-J.-Polder om een goot te verbeteren. Hiervoor zal gezorgd worden. Als zetters worden de aftredenden W. Meijer en C. Clarisse gekozen en nog toegevoegd J. Blok en J. Faasse. Het nazien der rekening over 1917 wordt opgedragen aan een Commissie, bestaande uit de heeren Van Rooijen en Bondeling. De ontvangsten bedroegen f 46861,29® en de uitgaven f 46905,82, dus het nadeelig slot f 44,525. Een voorstel van B. en W. om een geldleening van f 8760 tegen hoogstens 5 pCt. aan te gaan, wordt z. h. s. aangenomen. Be doelde geldleening is noodig om de kosten te dekken van verscheidene kleinere karweitjes. B. en W. stellen voor de salarisregeling voor de onderwijzers ongewijzigd te laten. Allen vinden dat goed. Dhr. Van Rooijen zegt: ,,'t Kost immers geen centen?" Dezelfde commissie van de rekening wordt ook belast met het nazien der begrooting over 1919. Deze is in ontvang en uitgaaf voorgesteld op f 33978,89. Dhr. Rijstenbil pleit voor verbetering van den oprit bij den ingang van het dorp. Zijn wensch zal vervuld worden. Bij de rondvraag wenscht dhr. Van Rooijen eenige inlichtingen over de distributie. Zeeppoeder en sajet zijn niet rechtvaardig verdeeld. Sommigen hebben dubbel,anderen, niets gehad, kan dat niet op bons? De Voorzitter erkent, dat niet alles gelijk werd verdeeld, maar zegt, dat zulks niet kon wegens te kleinen voorraad. 'Bij een volgenden keer zullen de overgeslagen^n voorgaan. Winkeliers, die zeeppoeder voor zich zelf houden, zullen uitgesloten worden. Zooveel mogelijk zal op bons gedistri bueerd worden. Dhr. Van Rooijen vraagt of B. en W. recht hebben vergunning te verleenen voor het plaatsen van een schouwburg- tent op openbaar terrein. Hij meent, dat dit reoht den Raad toekomt. De Voorzitter beroept zich op een artikel der politieverordening. Dhr. Van Rooijen legt dit artikel anders uit en zegt, dat dan B. en W. het recht zouden hebben een kermis te organiseeren, terwijl de Raad die afgeschaft heeft. De Voor zitter zegt, dat daar natuurlijk geen sprake van is, maar dat hij andersdenkenden ook. gaarne watgunt. Het bewuste artikel der politieverordening zal evenwel gewijzigd worden, zoodat men het niet tweeërlei kan uitleggen. Dhr. Rijstenbil vraagt, of de vuilniSr karren al gereed zijn, waarop de Voor zitter ontkennend antwoordt. Tenslotte brengt de Voorzitter de kwestie veldwachterswoning ter sprake. - Kr is gedacht over de oude school.^ Maar dat vindt hij niet goed, omdat er' geen stukje grond bij is, waardoor de veldwachter door anderen geholpen zou moeten worden en dus niet onafhankelijk zou kunnen blijven. Bovendien zou er wel f 1200 moeten verbouwd worden. Capelle wil wel een nieuw huis bou wen en verhuren, maar 7 pCt. van 3000 gulden kan de veldwachter niet missen. Aan Burgem. en Weth. wordt opgedra gen de zaak nog eens te overwegen. De heer Van Rooijen: De bedoeling is tooh altijd geweest de oude school voor ons eigen te houden. De voorzitter; Het gebouw zou ge schikt zijn voor vergaderlokaal. De heer De RuijterDat brengt enorme kosten mee. Maar als het dan tóch veel geld moet kosten, maak er dan een bewaarschool yan. De heer Van Eldik: Dat gaat boven de financiëele draagkracht van de gemeente. Niets meer aan de orde zijnde sluit ds voorzitter de vergadering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1