Nieuwsbode abonnement: Woensdag 24 Juli 1918. (zierikzeesche courant). uitflsl ADVERTENTIËNt Kennisgeving. Maximumprijzen Slachtafvallen. Oorlogsoverzicht. Prijs per 3 maanden 1,40, franco per post 1,70. Voor het buitenland per jaar 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 50 ets., van 4 regels en daarboven 15 ets. per regel. Reclames 20 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 1,ure. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vnn Zierikzzb brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van Gebroeders JANSEN, wo nende te Stellendam, om in pnroeel. kadastraal bekend in sectie B, no. 1734 een garnalen- zonterjg te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. Zikrikzeb, 22 Jnli 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. Rekening der Gemeente over 1917. BURGEMEESTER en WETHOUDERS v.n Zierikzee maken bekend: dat de Rekening dar Gemeente over het jaar 1917, ingevolge artikel-219 der Gemeente wet, van heden af, getlcrende veertien dagen, voor ean ieder ter inzage op de Seoretarie der Gemeente is nedergelegd, en tegen be taling der kosten verkrggbaar gefteld. Zierikzee, den 22 Juli" 59J8. Burgemeester en Wethouders' voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RSNGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zibrikzee; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Np verheid en Handel d.d. 17 Jnli 1918, no. 39111; De Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel, Gezien zgne beschikkingen d.d. 18 Februari, no. 54, d d. 18 Mei, no. 81215 en d.d, 22 Jnni, no. 37125, afdeeling Crisiszaken, bureau Volksvoeding Heeft goedgevonden: 1. aan de ljjst van maximumprijzen voor iunderslaohtafvullen toe te voegen Groot- Tusschen- Klein handel- handel: handel- prgs. prijs. prgs. Longen f 0,10 f 0,20 f 0,35 Milten 0.05 0,15 0 30 Zwezerik 0 75 1,1.25 Boekmaag 0.02» 0,07* 0,12* Alles per KG.; 2. vast te stellen een maximumgroothandel- prgs voor rauderdarmen, bestaande uit de kromme en rechte darmen, zakeind, aarseind, keeldarw en blaas in ruwen staat van t 2, per rund; 3. te bepalen dat de prijzen, sub 1 en 2 vermeld, gelden voor de desbetreffende arti kelen zoowel in verschen als in gezouten toestand 4. vast te stellen voor leverworst een maximumgroothaadelprgs van' 75 cent per KG., een maximumtusschenhandelprgs van 80 cent per KG. en een maximnmklein- handelprjjs van 95 cent per E.G.; 5. vast te stellen een maximumprijs voor botten, afkomstig van ritueel geslacht vee, van 12 cent per KG. Zibrikzee, 22 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOK f ER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE De troepen der geallieerden zetten hun contra-offensief, tot nu toe met een gunstig resultaat, onafgebroken voort. Zij hebben Chateau-Thierry, hetwelk tot het laatst toe door de Duitschers werd bezet gehouden, veroverd. Clemenceau, die opzettelijk uit Parijs naar het front was overgekomen om de bevelvoerende generaals en hun legers met de behaalde successen geluk te wenschen, bracht ook aan het pas heroverde Chateau- Thierry een bezoek. Soissons wordt door de Duitschers hardnekkig ver dedigd. Tusschen de Aisne en de Marne heeft in de laatste dagen voornamelijk de strijd gewoed. Meer dan 6000 ge vangenen werden weêr door de ge allieerden gemaakt, terwijl honderd kanonnen in hun handen vielen. Het grootste schip te wereld, het aan vankelijk Duitsche schip „Vaterland" hetwelk door de Amerikanen in beslag genomen en omgedoopt was in „Levia than", is door een Duitsche duikboot op de Noordkust van Ierland in den grond geboord. Het schip deed dienst als transportschip tot overbrenging van Amerikaansche troepen en kanoenen naar Europa. De moord, door de Bolsjewiki op den Czaar van Rusland gepleegd, heeft de monarchistische beweging in Rusland aanmerkelijk versterkt. Kornilof, die nog in leven is, wordt als de leider der contra-revolutie genoemd. De Tsjecho- Slowaken trekken, versterkt door de boeren, die over, het regime der Bolsje wiki ontevreden zijn, tegen Moskou op. Te Kief is in de Kathedraal door de geestelijkheid een plechtige mis voorden gefusilleerden Czaar gehouden. Aan hertog Willem von Urach is dooi den Littauschen Landdag de konings kroon aangeboden. Genoemde hertog, die een afstamme ling is van de vroegere Littausche dynastie, móet 'het aanbod aanvaard hebben. Alle partijen in Duitsohland zijn eenparig van gevoelen," dat bij den eventueelen vrede met de Entente aan Duitsohland zijn koloniën moeten terug gegeven worden en dat de eisch tot teruggave van Elzas-Lotharingen voor geen inwilliging vatbaar is. Ook de socialisten nemen dit standpunt in.- Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. De Districtscommissie van het Groene Kruis van het Noorder district van Zeeland, omvattende de eilanden Schouweu en Duiveland, is op de laatst gehouden vergadering als volgt geconstitueerd: C. Waarden burg tjè Bruinisse, voorzitter, J. W. Blankert te Kerkwerve, secretaris, J. Padmos te Duivendijke, Penningmeester, C. L. de Jonge te Nieuwerkerk en J. de Leur te Zonnemaire. Als plaats voor het Districtsmagazijn werd Noordgouwe ge kozen, waar Joh. de Bloude als magazijn meester werd aangesteld. Aangeschaft zijn eene couveuse, en een ziekenraam, dat tevens als rijwielbrancard (systeem Westerdiep) kan dienst doen. Deze twee voorwerpen zijn van heden af voor de afdeelingen beschikbaar. Vertrouwd per soneel is bezig zich te oefenen in het bedienen van de rijwielbrancard. De Districtscommissie is nu bezig een en ander aan te koopen met het oog op de ijs voorziening voor zieken. Men meldt ons het volgende: Een drijvende Slagerij. Op 17 Juil j .1. mocht het den ambtenaren A. Fenijn en T. Muller van het recherche vaartuig te Zierikzee gelukken, bekeuring in te stellen tegen den schipper van de motorboot „Op Hoop van Zegen" uit Scherpenisse, wegens het aanwezig heb ben van 200 K.G. versch rundvleesch. Aangetroffen werd een voor- en achter- vierendeel en omstreeks 80 K.G. afgehakt rundvleesch, dat de motorschipper die voor de sluizen van Wemeldinge lag, aan voorbijkomendeschippers trachtte te verkoopen. Klanten werden door den knecht van den slager K. uit Scherpenisse op hun verlangen bediend, daar een volledig stel slagersgereedschappen aan wezig was. Distributiebons waren niet noodig, alleen zilverbons. e De ambtenaar v. d. Werf had er de lucht van gekregen, dat voor de kermis te Renesse een of meer beestjes geslacht zouden worden. Maandagavond toog hij mét den brigadier der Rijks- veldwacht van Splunter op pad en kwam aan de hofstede van de Wed. V. te Serooskerke. De familie V. hield zich echter goed, op den dorschvloer niets meer te zien. Zou de vogel gevlogen zijn? De amb tenaren weer in huis, doch werden daar niets wijzer. Terug naar de schuur. Nog eens werd gekeken, want de dorsch vloer was opgeboend en wat hooi er over ge gooid. Doch wat ligt daar nog in 'thooi? Een flesch en glaasje; wel zeker, met zulk warm weer mag een mensch best een pierenverschrikkertje hebben bij een zwaar karweitje, wat zoo vlug in 'fc werk moet gaan. Nog eens een deur open gedaan en daar stond een karretje. „Dat is van ons", jokte een meisje. „En hebben jelui er dit voshitje ook bij gekocht", was het antwoord. Weer verder gezocht, want nu paard :en kar er waren, was het beest er ook nog en meteen tracht v. d. W. een deur te openen, doch trekt een plank van de schuur en kijkt zoo in het gezicht van vier oude kennissen, gezeten te midden van het bloederig vleesch van een pasgeslacht stiertje. Uit Zierikzee werd assistentie gehaald en een uur later draafde het voshitje lustig in den helderen maneschijn, met zich voerende het stiertje, zijn baas, Barend en Co, terwijl Kees en van der Werf per fiets volgden. Uit de richting Zierikzee glommen weer de zilveren tressen van de blauwe uniform en langs den dijk snorde een motorfiets. Fluks werd de vorige eigenaar van het stiertje uit bed gehaald en nog juist kon hij het karretje zien rijden. Tot hiertoe had het iets van een klucht, doch nu begint het treurspel. Hedenmorgen kwam bericht uit Den Haag dat al höt vee van de Wed. V., bij wie de slachting was geschied en yan W. C., die den stier had verkocht en doen vervoeren, moest worden ont eigend. Het viertal moet voor den rechter verschijnen. Ziehier het tragisch einde van een stiertje, dat zijn leven door slacht- en ver voer verbod veilig waande. Men spiegele zich aan dit smartstuk en verkoope geen beesten aan personen, die uit pure naastenliefde de menschen wat anders dan eenheidsworst willen laten eten. Concert op het Havenplein. Morgenavond (Donderdag) half negen, zal het muziekgezelschap „Kunst en Eer" in de muziektent op het Haven plein zijn tjveede zomerconcert geven. Distributie van zeep. 21/8 ons zaohte zeep per hoofd In de vier weken. Bovengenoemde hoeveelheid per hoofd zal vermoedelijk in de eerste helft van Augustus beschikbaar gesteld worden. Deze zachte zeep schijnt echter van een andere samenstelling te worden dan de nu gebruikelijke. BURGH. Zondagnamiddag is aan het strand van deze gemeente een lijk aan gespoeld. Blijkens de zich op het lijk bevindende papieren was het lijk van Jozef Allemeersch, geboren 18 December 1880 te Uitkerke (West-Vlaanderen), timmerman, wonende te Blanken berge. Het lijk is Zondagavond gekist en Maandagmiddag op de Begraafplaats alhier teraardebesteld. 23 Juli. Bij de heden alhier ge houden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad is de heer C. W. Boot te Westen-Schouwen bij enkele candidaat- stelling door den burgemeester benoemd verklaard tot lid van den Gemeenteraad. SINT-FILIPSLAND. De electriciteits- com missie koos zich in haar eerste vergadering tot voorzitter- den heer A. L. v. Eld.ik, tot secretaris den heer C. v. Bendegom en tot penningmeester Ds. Th. M. Loran. INGEZONDEN IV?SDEDEELINGEN a 0,20 por regol. Weet gij dat een valsche sleutel ook Uw voordeur kan openen? Bij een Lfps' Veiligheidsslot is dit onmogelijk. Wij leveren U dit voor f 11,franco per post. RÖDER VERBEEJK, Ijzerhandel, Rotterdam. Verkoopingen, enz. ELLEMEET, 22 Juli. Ten overstaan notaris Jespers werden voor den heer J. Boogerd publiek verkocht: 22 ge meten tarwe voor f 421, f 401, f 366, f 372, f 371, f 430, f 454, f 402, f 411, f 400, f 440, f 438, f 411, f 418, f414, per gemet. BRUINISSE, 23 Juli. Ten verzoeke van mej. L. M. van der Bijl en ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzee, werden heden in het openbaar verkocht hare vruchten te veldebruine boonen voor f 322 en f 306, tarwe f 357, gerst f 300, aard appelen f 250 en f 287, suikerbieten f 403, f 336 en f 341. Alles per. Duive- landsch gemet. KAPELLE. (D.), 23 Juli. Ten over staan van notaris Korteweg werd heden publiek verkocht de herberg met' ge volgen van den heer Joh. Lodewijk, voor f 6290. OUD-VOSMEER. Door den notaris D. van de Velde te Tholen werden alhier publiek geveild twee perceelen rogge en twee perceelen tarwe, ten be hoeve van de weduwe C. den Engelsman een perceel ten behoeve van den heer J. D. Quist en drie vrouwezitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk, ten be-hoeve Nvan d€n heer C. A. Gunst. De perceelen rogge werden uitge houden perc. I der tarwe 57 A. 54 c.A. aan J. van den Houten en perc. II aan A. Buis te Tholen 57 A. 81 c A. respect* f 255 en f 260 per gemet; de haver 1 Gem. 191 Roeden aan W. J. I# Douw voor f 235, alles per gemet. Zitplaatsen respect, aan I. den Engelsman, A. Gunter en M. K, Stoutjesdijk voor f51, f 60 en f 81. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Giessendam-Nederhar- dinxveld, P. Kuylman te Lunteren. Bedankt: Voor St. Annaland, L.'G. Bolkestein te Kockengen.Voor Ellewoutsdijk, W. A. Zeydner, cand. te 's-Gravenhage. Voor Raamsdonk, G. H. Beekenkamp te Oldebroek. Ev. Luth. Kerk. Op het drietal te Amersfoort komt o. a. voor, Ds. J. G. de Jongh te Zierikzee. Geref. Kerk. Beroepen: Te Bolnes, J. A. Verhoog te Reeuwijk. Te Oosterend (op Texel), J. Douma Azn. te Ambt-Vollenhove (B.) Te Oldehove, P. Hekman te Gorredijk. Ckr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Oud-Beijerland en te Apeldoorn, J. P. Vreugdenhil, cand. te 's-Gravenhage. Landbouw en veeteelt. Volgens de directie van het phyto- pathologisch instituut waren de door den landbouWonder wijzer te Nieuwerkerk opgezonden zieke uien aangetast door een zwam (schersticum cepca) dus „de uienzwam". Het loof, de pijpen, waren roodbruin en stierven af. De zwam, die ook op de gerooide uien in de bewaar plaatsen optreedt en daar rotting doet ontstaan, vormt aan de oppervlakte der bol harde, zwarte korrels (scherotieën), die lang in den bodem hun levenskracht kunnen bewaren en in een volgend jaar weer aanleiding tot besmetting kunnen geven. Gewoonlijk treedt de ziekte in natte zomers op; wel vreemd, dat in dezen drogen zomer tooh vele uien erdoor zijn aangetast. Om verdere be smetting van den bodem tegen te gaan, is het raadzaam de zieke uien, liefst met de omringende aarde, te verwijderen. Vergadering van den Gemeenteraad te Noordgouwe, op Dinsdag 23 Juli. Door afwezigheid van den burge meester wegens ongesteldheid, werd de vergadering geleid door den heer A. Viergever, wethouder. Ingekomen stukken1°. procesverbaal van de beëediging door den Commis saris der Koningin van den heer E. H; P. van Nahuys, herbenoemd als burge meester; 2n. besluit van H. M. de Ko- nihgya, waarbij dèr verordening op de salarisregeling der onderwijzers, sfooals zij door den Raad was vastgesteld, wordt goedgekeurd3°. proces-verbaal der kas opname van den ontvanger. In kas was f 619,85; 4*. goedkeuring wijziging begrooting 1917. Wegens periodieke aftreding van de zetters, de heeren D. Viergever en P. 8. Vis, werd de volgende aanbeveling opgemaaktD. Viergaver, P. 8. Vis, F. Vink en A. de Later. Het voorstel van B. en W. om het tractement van 'den telefoonhouder met ingang van 1 Juli 1.1. te brengen op f 225, werd met 5 tegen 2 stemmen, die vap de heeren M. van Gastel en L. de Vlieger, aangenomen. De,' rekening over 1917 werd den Raad aangeboden. Zij wijst in ontvangst f 12547,77-en in uitgaaf f 121ó8,905, zcodat zij sluit met een goed slot van f 378.S65. De com missie, benoemd tot het nazien dier rekening, bestaat uit de heeren H. van Gorsel, L. de Vlieger en A. Prinse. Het verzoekschrift van den heer Vijverberg, om zijn dienstjaren als hoofd der schooi nog te doen gelden, werd nu behandeld. Met 't oog op de goedkeuring der salarisverordening door de Kroon, kon moeilijk aan 't verzoek worden voldaan. De heer Prinse stelde nog voor hem* door duurtetoeslag geheel of gedeeltelijk schadeloos te stellen. Daar opgemerkt werd, dat dan alle - ambtenaren voor duurtetoeslag in aanmerking zouden moeten komen werd dit punt aangehou den tot de volgende vergadering. De heer Schikker, die wel aan alle ge meente-ambtenaren een duurtetoeslag wilde verleenen, wenschte dat eerst nagegaan werd, wat dit de gemeente zou kosten. Hiervan stelde hij 't al of niet doen van een voorstel afhankelijk. Aan den secretaris, den heer Cornelis, werd op voorstel van den heer Dale bout, om hem over 1918 voor de distri butiewerkzaamheden f 275 onder den naam van duurtetoeslag een beloo ning mag hij ala secretaris niet genie ten toe te kennen, genoemd bedrag met algemeene stemmen toegewezen. De heer Prinse gaf de wenschelijkheid te kennen om een distributie-bureau in te stellen, want hij verklaarde in het vervolg niet meer te zullen stemmen voor een belooning van de distributie werkzaamheden onder den vermomden naam van duurtetoeslag. De Raad giDg nu in geheime vergadering over tot het opmaken van den H. O. over 1918. Provlnolale kleederdracht en de oorlog. De Zeeuwsohe kleederdracht heeft in ons land een goeden naam; een eigen aardige bekoriDg gaat er van uit en wanneer een Zeeuwsche schoone ergens in den vreemde verschijnt, trekt ze steeds de aandaoht, eveneens is dit laatste het geval met den Zuid-Bevelandscheu, Walcherschen en Axelschen boer. Voor die eigenaardige kleederdracht dreigt door de tijdsomstandigheden ook al gevaar want het is te begrijpen, dat in de ab normale tijden het aamaken van bepaalde stoffen en kleedingstukken op bepefkte schaal met bezwaren moet gepaard gaan. Reeds werd uit Zuid-Beveland melding gemaakt, dat de bolvormige boerenhoed niet meer te krijgen was en algemeen vervangen wordt door de minder zeggende pet; een Goesche firma van naam op dit gebied weersprak dit evenwel. Met den kleinen ronden hoed met breeden of smallen rand der Walchersche boeren zou dit wel hetzelfde pad opgaan. Voor de vrouwen is het erg, dat het artikel stijfsel öf geheel ontbreekt óf zoo in mondjesmaat wordt toebedeeld, dat voor het stijven der mutsen en schorten niet het noodige te verkrijgen is. „Nood leert bidden" is hier van toepassing en ze weten al voldoende, dat door het raspen van aardappelen wel stijfsel te maken is. In Zeeuwsch-Vlaanderen, Tholen, Schouwen-Duiveland en Noord- Beveland heeft iioen er mede last van: in eerstgenoemde streek is voor de vrouwen de hoofddracht een zoogenaamde karkasse muts, van voren bestaande uit een rank geraamte van heel fijn omwonden koper- of ijzerdraad, bespannen met kant, bij de,'meer gegoeden vaak van groote waarde. De Schouwsche, Thoolsche 'en Noord- Bevelandsche muts bestaat uit een kost bare, eng om het hoofd sluitende kantenmuts, die als een breede sluiei? over den rug neerhangt en ook die heeft noodig de bovenvermelde karkas; ook de Zuid-Bevelandsche en Walchersche muts Jvraagt het „ijzeren geraamte" wil ze behoorlijk „stand" aannemen. Nu, die karkas is op het oogenblik zeer moeilijk te verkrijgen en menigeen slaakt verzuchtingen als er gedacht wordt aan het maken of „opdoen" na het was- schen der hoofdtooisels. Reeds langzamerhand ie er kentering gekomen in de kleederdraoht, reeds vóór den oorlog; menigeen bejammert het dat de eigenaardige tooi der Zeeuwsche landlieden in*tal van gevallen riioest plaats maken voor de burgerdracht, maar gevreesd moet worden dat de toestand in dit opzicht niet gunstiger zal worden door den oorlogstoestand. Alg. HM., Thoe. Behalve de reeds genoemde hoeveel heid koffie had het s.s. „Lombok", van de stoomvaartmaatechappij Nederland, toen het door de Engelsche regeering in beslag genomen werd, ook 10,000 kisten thee aan boord, bestemd voor Nederland. Ladingen der gerequireorde schepen. Het staat thans Vast, dat de ladingen van de Nederlandsche schepsn, die te Londen lagen op het tijdstip der requi site, ter beschikking van de eigenaars zullen worden gesteld, behalve voor zoover die nit vetten, cacao en huiden bestaan. Eikels. Het Bureau voor mededeelingen inzake de voedselvoorziening meldt: Bij het Rijkskantoor voor thee en koffie is eqn regeling in voorbereiding voor de inzameling, het vervoer en de verwerking van eikels van den oogst 1918. De plattelandsbevolking;- die voor nemens is zich bezig te houden met de inzameling van eikels, zal in haar eigen belang wel doen niet voor October eikels, welke nog onrijp zijn, af te slaan. Zij zal hare moeite voor het inzamelen be langrijk beter beloond krijgen, indien zij later yolgroeide, rijpe eikels aan brengt. Broodgraan voor de boeren. Het hoofdbestuur van de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw heeft den Minister geadviseerd den boeren eigen graan te laten. Het hoofdbestuur wijst er op, dat de-door den minister opge geven cijfers niet conform zijn aan de werkelijkheid en dat het niet laten van graan zeer bedenkelijke gevolgen met zich mede zal brengen, terwijl bij be houd van eigen graan de leden der Maatschappij bereid zijn tot volkomen medewerking en controle. In een afzonderlijke nota spreekt de voorzitter van de Zeeuwsche Maatschappij jhr. van jVredenburch, er zijn groote tel'èurstelling over uit, dat de minister geweigerd heeft een centraal advies van het Kon. Ned.-Landbouw-Comité in ont vangst te nemen. De wensch van den minister, om van 27 verschillende maat schappijen en bonden adviezen te krijgen, kan z.i. niet anders als verwarring stich ten, hetgeen in strijd is te achten met 's lands belang. Trlbunl8tischo smokkelaars. Men schrijft uit Hengelo aan Eet Volk: Voor eenige maanden werd in ons blad gemeld, dat de tribunisten Groten huis en Nijhuis, twee menschen, die hier voor de 8. D. P. de woordvoerders zijn, zich hadden schuldig gemaakt aan kettinghand el. De kleine winkels wer den afgeklopt om Erdal op te koopen, natuurlijk met de bedoeling om deze met winst weer van de hand te doen. Op hetzelfde oogenblik, dat zij voor het publiek redevoeringen bielden over het verderfelijke van uitvoer en ketting- handel, maakten zij zelvë zich aan laatst genoemde zaak schuldig. Thans echter is diezelfde Nijhuis, met nog tw66 revolutionnaire vrienden, in de nabijheid van Haaksbergen opge bracht wegens smokkelarij. Zij hadden. 5000 stukjes „Kwat.ta" bij zich, die wel werden weggeworpen, maar zij konden niet gauw genoeg uit de voeten komen. De heeren waren met zeven personen bij elkaar, waarvan vier den dans ont sprongen. Deze konden tijdig het hazen pad kiezen, maar drie revolutionpairen, Nijhuis, Vaanbold en Van Zelm kreeg men te pakken. Zij werden gevankelijk naar Enschedé gebracht en zullen nu voorloopig Wel worden opgeborgen. Een sterk staaltje kwam on voor eenige weken nog ter oore. Er was toen groote zeepnood in Hengelo. Allen huis moeders werd aangeraden naar den burgemeester te gaan, die moest maar voor zeep zorgen. Terzelfder tijd echter had Nijhuis nog eenige honderden stuks harde zeep over de grens ge smokkeld. En deze zelfde Nijhuis heeft de ge- heele verkiezingscampagne, zoowel op de vergaderingen van de burgelijke Sartijen, als op onze vergaderingen, ge- ebatteerd. En in al zijn debatten was schering en inslag: sluit de grenzen, sluit de grenzen, en nog eens: sluit de grenzen. Ook hier geldt weer: hoort naar mijn woorden, maar let niet op mijn daden! Hagelschade. Op de buitenplaats Rijnauwen te Bunnik zijn met het noodweer deze week circa 1300 ruiten vernield van de broeikassen. Enksl op die plaats wordt de sóhade op 25 A 30.000 gulden ge schat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1