Oorlogsoverzicht. ZIERIKZEE—ROTTERDAM veertig. Sommige lijders zakten eens klaps half bewusteloos neerf dadelijk openbaarde zich koorts. Men heeft onmiddellijk maatregelén genomen om 't verkeer tusschen mili tairen en burgers te verhinderen. Ook te Limbricht (L.) heeft de Spaansche ziekte hare intrede gedaan. Een viertal personen zijn reeds aange tast. Tot nu toe draagt zij een zacht aardig karakter. Op de mijnen in den omtrek vertoont zich de ziekte reeds in veel grootere mate. Naar men verneemt zijn in het station KerkradeRolduc zes beambten aan getast door de Spaansche ziekte. In Eygelshoven heerscht de ziekte in zoo sterke mate, dat bijna geen gezin er van vrij is gebleven. Op de staatsmijn „Emma" en ook op andere mijnen is sinds vorige week de Spaansche griep uitgebroken. Honder den mijnwerkers zijn reeds^ aangetast. Vrijdag werden er weer 107 ziek gemeld. De kolenproductie verminderde daardoor dien dag met 15 wagens. Aan boord van Hr. Mb. „Noord- Brabant" te Vlissingen, zijn de com mandant en meerdere schepelingen door de Spaansche griep aangetast. Zondag waren er 35 patiënten. Splonnage. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft wegens vermoeden van spionnage het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd aan den 29-jarigen Belg Ch. L. Legein, ge boren te Oostende en wonende te Vlis singen. Jam. Overwogen wordt, om, mocht het vet- gebrek, gelijk te verwachten is, nog nijpender worden, jam van regeerings- wege beschikbaar te stellen. Deze zou dan inplaats van boter of margarine bij het brood gebruikt kunnen worden. De Ex-Tsaar. De Daily Express verneemt uit Stock holm d.d. 10 Juli: Het blad Novy Wjedomosti te Petrograd Subliceert een brief van den tsaar, waar oor de geruchten omtrent zijn ver moording afdoende weerlegd worden. Er is wel een poging gedaan om de Romanofs te vermoorden, maar de geheele familie ontsnapte. De ex-tsaar schrijft: „Wij hebben gebrek aan boeken. De post ontvangen wij slechts onder strenge censuur. Slechts de Russische taal is toegestaan. Toen wij Jekaterinenburg verlieten, trachtte een troep bandieten ons geweld aan te doen. Alex is ernstig aangetast en nog niet hersteld. Slechts door de tegenwoordigheid van geest van commis saris Yakoviof en door de hand der Voorzienigheid, zijn wij in leven ge bleven." De plaats, van waaruit de brief ge schreven is, is geheim gehouden. Volgens berichten uit nadere bron is de ex-tsarina voornemens als non in een klooster te gaan. Ontploffing van een granaat. Zaterdagavond heeft in de woning van de familie B. te 's-Gravenhage een ontzettend ongeluk plaats gehad De 11-jarige zoon had omstreeks een jaar geleden een nog niet ontplofte franaat gevonden en deze mede naar uis genomen, niet wetende natuurlijk hoe groot gevaar dit instrument ople verde. Dikwijls had hij er mede ge speeld, het ding gegooid, zoedat hij er steeds brutaler mede werd. Nu was een neef der famile, een militair, op visite en voor dezen werd nu ook een demonstratie met den gra naat gegeven, de jongen ging zelfs zoo ver om met een spijker in het projec tiel te slaan met het noodlottig gevolg, dat deze thans ontplofte en een gewel dige ramp veroorzaakte. De jongen zelf werd tegen een muur geslingerd, terwijl zijn onderlichaam geheel werd openge reten. In hetzelfde vertrek waren tevens nog aanwezig de vader en moeder van het jongmensch, waarvan vooral de laatste ernstig getroffen is. Het vierde slachtoffer was het 16-jarig dochtertje. Deze werd door den hevigen schok van haar stoel tegen den muur geslingerd, waar zij later met een gecompliceerde beenbreuk aan het linkeronderbeen ge vonden werd. De Eerste Hulpdienst, die binnen 5 minuten met 2 auto's aanwezig was, kwam in een dergelijke chaos, dat men niet wist, wien men het eerst of het laatst zou aanpakken. De jongen leefde nog, maar gaf spoedig den geest. De vrouw, wier toestand hoogst ernstig was, werd het eerst verbonden, waarna vader, moeder en dochter naar het gemeentelijk ziekenhuis werden overgebracht. De toestand van vader en dochter is niet levensgevaarlijk, voor de moeder vreest men echter het ernstigste. De militair, die b\j het ongeluk tegenwoordig was, schijnt er tamelijk goed te zijn afgekomen. Hij heeft onmiddellijk na het ongeluk het huis verlaten, zonder iemand te waarschuwen, de buren, die hem echter gezien hadden, vertelden, dat hij een bloedende wonde aan het hoofd had. De kamer zelf gaf het beeld van een totale verwoesting. Het ljjk van den jongen is later door de politie in beslag genomen, die ook het huis heeft afgesloten. Op het Westelijk front hebben de Fransche troepen het dorpje Castel her nomen en van nog eenige versterkingen zich meester gemaakt, waarbij zij 600 gevangenen maakten. Overigens is op het Westelijk front ni#A belangrijks gebeurd. Von Kühlman heeft in zijn welbespro- ken rede gezegd, dat Engeland niet de hoofdschuldige geweest is aan het uit breken van den oorlog, maar Rusland. Hij is van meening, dat niet het zwaard, maar alleen een verzoening een einde aan dezen wereldoorlog maken kan. Het is jammer, dat Von Kühlman om deze sympathieke taal als regeeringspersoon het veld heeft moeten ruimen. Van Hintze), een reactionnair, is hem als staatssecretaris van buitenlandeche zaken opgevolgd. Over den Ex-Czaar van Rusland loopen verschillende geruchten. Hij is reeds eenige malen vermoord genoemd. Toch schijnt hij nog tot het rijk der levenden te behooren. De Novy Wjedemosti name lijk bevat een uittreksel uit een brief van hem, waarin wordt medegedeeld, dat wel een poging is aangewend om de Keizerlijke familie te dooden, maar dat die mislukt is. Wij loven in nood, schrijft de Czaar, en hebben zelfs aan boeken gebrek. De Czarina is ernstig ziek en bedlegerig. De toestand in Rusland is nog steeds van zeer ernstigen aard. Toch schijnen de Bolsjewiki de macht in voldoende mate te bezitten om zich te kunnen handhaven. Amerika neemt jegens Rus land een welwillende houding aan, wat ook hieruit blijkt, dat het een interventie van Japan in Siberië belet heeft. Wel bevinden zich Japansche troepen in Wladivostok. Maar de Japansche mi nister, Motono, die een voorstander van interventie in Siberië was, is inmiddels afgetreden. De straffe hand van generaal French, die thans den scepter zwaait in Ierland, drukt zwaar op de bewoners van het Groene Erin. Inhechtenisnemingen zijn aan do orde van den dag. Steeds worden nieuwe complotten tegen.de regeering ontdekt, en meer leiders der Ieren in de gevangenis geworpen, ofschoon zoo goed als niemand aan hst bestaan van die complotten gelooft. De vroegere onderkoning van Ierland, lord Wimborne, heeft dan ook in het Britsche Hoogerhuis gezegd, dat hem niets bekend was van do door de Engelsche regeering ontdekte complotten, hoewel hij over alle middelen beschikte om daarvan op do hoogte te zijn. En de afgevaardigde, Mc. Kean, zeide, dat de zoogenaamde bewijzen, die de regeering voor de samenzwering in Ierland had aangevoerd, nog niet voldoende waren om een hond op te hangon. Een Indische rechter, genaamd Sybra- mantijs Aivijar, eën der bekwaamste en beroemdste rechters van Engelsch-Indië, een man van grooten invloed, heeft aan president Wilson een brief geschreven, waarin hij de wijze, waarop de Engel- schen de heerschappij in Indië uitoefenen, scherp veroordeelt. Onder anderen komt in dien brief de volgende passage voor: „Gij, mijnheer de president en andere „staatslieden eveneens, zijn onbekend „met de groote ongerechtigheid en de „onderdrukking, welke in Indië heer- „schen. Ambtenaren van vreemd ras, „met vreemde taal, dwingen ons hun „wil op, scheppen voor zich zelve hooge „salarissen en hooge pensioenen, weige ren ons hoogere ontwikkeling, berooven „het land van zijn welvaart, leggen ons „ongehoorde belastingen op, zonder onze „menschelijke rechten in eenigerlei op- „zicht te eerbiedigen, werpen duizenden „van de besten des lands in de gevangenis „en wel in zulke gevangenissen, dat „vele gevangenen tengevolge van ver schrikkelijke ziekten sterven". Aldus handelt Engeland, dat beweert voor de rechten en vrijheden der kleine volken te kampen en met die bewering zijn oorlog met de Centrale Staten motiveert, tegenover de bevolking van het aan hem onderworpen Indië. Mgr. Nolens Kabinetsformateur. Op Zaterdag 13 Juli 1918 heeft H. M. de Koningin aan mgr. dr. W. H. Nolens, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, opdracht gegeven tot samen stelling van een nieuw ministerie. Inbezitneming van den oogst 1918. Onder verwijzing naar zijne beschik king van 5 dezer deelt de minister van Landbouw mede, dat de navolgende gewassen van den oogst 1918 aan de regeerings-commissarissen geleverd moeten worden: winter en zomertarwe, rogge, vierrijige zomergeret, tweerijige zomergerst, koolzaad (raapzaad, boter- zaad en dederzaad), lijnzaad, haver veldboonen, erwten, stamboonen, boek weit, karwijzaad, blauwmaanzaad, bruin mosterdzaad, kanariezaad, wintergerst, roodklaverzaad. Ingevolge de beschikking van 6 Juli 1918 zijn voor de na te noemen produc ten de volgende maximumprijzen vast gesteld Rogge f 26, wintergerst en vierrijige zomergerst f 20, tweerijige zomergerst f 21, boekweit f 35, koolzaad (raapzaad, boterzaad, dederzaad) f 45, karwijzaad f 45, alles per 100 K.G. Zoodra de prijzen der andere produo- ten zullen zijn vastgesteld, zullen deze worden gepubliceerd. Bakkersaotle. Woensdag werd te Utrecht in het hotel de l'Europe eene vergadering ge houden van de Samenwerkende Werk geversorganisaties in het Bakkersbedrijf en de coöperatieve bakkerijen. Sterk kwam naar voren de algemeene ver bittering over de weinige tegemoetkoming van den Minister van Landbouw, aan de herhaalde malen geuite wenschen door de bakkers eh ook over het gebrek aan medewerking van de kantoren, die onder dezen Minister ressorteeren en het bakkersbedrijf raken. Met algemeene stemmen werd be sloten eene commissie te benoemen, die leiding zal geven aan eene-groote actie, waarbij het ook in het voornemen ligt om het publiek in te lichten. Herkeuring van afgekeurden. In September a.s. zal worden be gonnen met de herkeuring van die personen, die vóór 1918 voor den militairen dienst zijn afgekeurd, en wel voorloopig voor zoover zij zijn geboren in 1896, 1897 en 1898. Inval In een speelhol. Zaterdagmiddag is door de Amster- damsche politie een inval gedaan in een perceel op deri Binnen Amstel. Reeds geruimen tijd waren over deze gelegenheid klachten bij da politie binnengekomen. .Nu eens waren het vreemdelingen, die zich kwamen bekla gen, dan weer vrouwen, die de mede- deeling deden, dat hun echtgenootën in het café, zooals ze het noemden „geplukt" waren. Het staat vast, dat daar in dat kleine cafétje reeds duizen den met kaarten óf dobbelen verloren waren en in de zakken waren terecht gekomen van beroepsspelers wier namen in de kaartwereld een bekende klank hebben. De politie vond termen om in te grijpen Vergezeld van een twaalftal agenten en een brigadier begaven drie inspecteurs zich naar het bewuste café. In een. oogenblik we~d de deur ge opend en drong de politie het lange, smalle vertrek binnen. Het feit, dat de deur niet op slot was, is te danken aan de omstandigheid, dat de knip op den vloer niet goed werkte. Toen de politie binnentrad, trof zij daar een-en-dertig personen aan, die deels aan tafel zaten, en deels rond het billard stonden. Een paar agenten vatten post voorde deur, zoodat het gezelschap als een muis in de val zat. Niettegenstaande de waarschuwing om kalm te blijven, heerschte er toch groote zenuwachtigheid onder de aanwezigen. Bij groepjes van twee drie werden de spelers naar het bureau overgebracht Enorm veel publiek Was samengestroomd, waardoor het tram- en rij verkeer een oogenblik- stop moest worden gezet. Bereden politie en eenige tientallen agenten te voet wisten de Binnen-Amstel eenigszins te ontruimen. De eigenaar zal zich te verantwoorden hebben wegens overtreding van art. Wetb. van Strafrecht 254bis. n.l. het geven van gelegenheid tot hazardspel. Eenige spelers bekenden daar de kaart en dobbelsteen gehanteerd te hebben. Verschillende Berichten. Verboden uitvoer. De politie te Ter- Neuzen heeft proces-verbaal opgemaakt tegen enkele notabele ingezetenen aldaar wegens poging tot verboden uitvoer, en iemand uit een aangrenzende grensge meente, die voor die heerën als bode gediend heeft, wegens verduistering. Het gold hier een poging om twee plaatjes platina, circa 1 K.G. naar België uit te leveren. De waar was door een ander voor een goede belooning te Amsterdam gekocht. De bode zou het over de grens brengen en er 80.000 mark voor ont vangen. Hij vertelde echter, toen hij terug kwam, ontdekt te zijn. Er was op hem geschoten, hij had door het water moeten vluchten en bij zijn vlucht was het kostbare pakje verloren geraakt. De ondernemers trokken dit verhaal in twijfel, maar zoowel het platina als de centen zijn en blijven zoek. Over en weer vielen tusschen de compagnons woorden, en werden beschuldigingen geuit vam een minder goede regeling der zaak, en daardoor kwam de politie op de hoogte, met het bovenvermelde gevolg. Ons witte brood. Den laatsten tijd worden veel klachten vernomen over de kwaliteit van ons „witte"brood (met wit is hier bedoeld op 't kantje af donkerbruin). Van vakkundige zijde deelt men aan de Maasbode mede: Het lijnmeel, verkregen van lijnkoeken uit ouden voorraad, waaruit eerst de olie is geperst, vormt slechts een klein Sercentage, ongeveer 5 pot. der substantie. och de bruine tint, noch het klevige zijn daaraan.toe te sohrijven. De bruine tint wordt veroorzaakt door het gebruik van zemelen en grint, welke artikelen bovendien alle voedingswaarde missen en alleen dienen ter aanvulling. Hst gebruik van wat men in den handel noemt zwakke (niet voldoende droge) tarwe en rogge maakt, dat het meel in bakbershanden, niet voldoende kan rijzen en het brood dientengevolge Diet voldoende gaar bakt. Hoewel ons dagelijksch brood derhalve niet bizonder voedt, hetgeen wel door een ieder zal worden beaamd, blijft het echter onschadelijk. Men verwacht spoedig een verbetering van kwaliteit, daar de eerste graan- zendingen uit Amerika zijn aangekomen en onze eigen oogst voor de deur staat. Uiterlijk September kan men derhalve rekenen op witter brood, dat werkelijk iets weg heeft van „wit" en eenigszins de voedingswaarde bezit van ons „vroe gere" brood. Ds reis der Belglsohe souvereinen. De Parijsche bladen berichten, dat de Belgische souvereinen te Havre zijn teruggekeerd. Ook de terugreis over het Kanaal werd per watervliegtuig afgelegd. Geen uitvoer van bloembollen. In ver band met een nieuwe regeling van de verleening van consent voor bloembollen heeft de directie der N. U. M. de afgifte van consenten voorloopig stopgezet. „Erzatz"-thee. DeHaagsche Crt. meldt, dat de directie der Gemeenteplantsoenen in Den Haag, in overleg met het gemeente bestuur, op groote schaal inzameling houdt van lindebloesem, wat niet slechts een bekend geneesmiddel (tegen slape loosheid) is, maar tevens een gewaardeerd thee-surrogaat. Een heele staf van plantsoen-arbeiders is met magyrus en andere ladders bezig, o. a. aan het Lange Voorhout waar honderde lindebooinen in vollen bloei staan om dezen geurigen bloesem af te knippen en bijeen te garen. Groote manden vol worden aldus buitgemaakt. Een bestemming is er nog niet aan gegeven, hoewel het zeer waarschijnlijk de bedoeling is, dezen lindebloesem na droging voornamelijk voor de zieken huizen in deze gemeente te bestemmen. De vermoorde oe, of de vrouw In het bad. Op vermoeden, dat er versch geslacht vleesoh in strijd met de distributiewet binnengebracht was in een slagerij aan de Jonker Fransstraat te Rotterdam, zoo vertelt het HM, trachtte de politie toegang te krijgen. Dit werd echter ge weigerd onder voorwendsel, dat de vrouw van den slager zich in het bad bevond. De agenten zijn na een for- meele rolpartij met den slager toch binnengedrongen en ontdekten vet en bloedsporen op trappen en gangen, die naar den tuin voerden. Uit den tuin was de contrabande echter al over ver schillende schuttingen door tuintjes en achterplaatsjes heengevoerd tot aan een pand in de Goudschestraat, waar een familielid van den slager woonde. Voor men het daar de voordeur kon uitdra gen en in veiligheid brengen, was de politie erbij. Ze nam ongeveer 100 K.G. rundvleesch in beslag. Een p8eudo-freule. Wegens rij wiel ver duistering is in hötel „Bellevue" te 's-Gravenhage aangehouden en naar Utrecht overgebracht een 23-jarige doch ter van een kolensjouwer uit Wadenoyen, die als „Freule van de Blom" te 's-Gra venhage en Utrecht en omgeving tal van leveranciers heeft opgelicht. Zij moet zich reeds meermalen aan diefstal schuldig gemaakt hebben en stond bij de justitie te Tiel bekend als een juffer tje van lichte zeden. De freule trok, waar ze zich liet zien, overal de aan dacht. Men zag haar te Utrecht gewoon lijk in een rijtuig of schrijlings te paard gezeten. Nog bij hare overbrenging naar het hoofdbureau van politie te Utrecht was ze gekleed in amazone gewaad, mantel, rijbroek en karwats, waarvoor een Haagsche leverancier nog steeds betaling wachtende is. Spoorwegongeluk. Twee jongens van 10 en 12 jaar, gebroeders, zijn op het spoorweg-emplacement aan den Graaf- sohenweg te Nijmegen, waar zij naar uitgebrande kolen zochten, door een trein gegrepen en gedood. Zijn kind verkooht. Een inwoner van Veghel heeft deze week zijn 2-jarig kind voor f 15 aan een woonwagenbewoner verkooht. Dank echter de tusschenkomst van den burgemeester is de koop te niet gedaan. Ingezonden Stukken Manheer de Redacteur Enkele minderwaardige personen te St.-Annaland beschuldigen mg de «chrgver te zgn van het üld. ter plaatsing toege zonden stuk, onderteekend, „een Onbekende", voorkomende in de Xierikzeesche Nieuwsbode ?an Zaterdag 11. Om mgn onschuld te kennen te geven, doe ik dat langs dezen weg en waarsohuw mgn medeburgers die vuile vage lastertaal niet te gelooven. Men mag zeggen wat men weet, niet wat men denkt. Met dank voor de verleende plaatsruimte teeken ik, Hoogaohtend, ABRAHAM VAN OEVEREN. St.-Ahha.la.kd. N.B. Doe U dat ook, „Onbekende". „Het gezag hoog te houden Ie den Burge meester opgelegd". Uit de toespraak van Burgemeester Poldibiiav (de jongere) tot de in gezetenen van St.-Maartensdpk. Waaraan, zoo dachten wg dezer dagen, zou die burgemeester gedaoht hebben, toen hg bovenstaanden theatralen zin uitsprak. Zou het geweest zgn het hooghouden van het gezag van de ondersoheidene groepen van ambtenaren, aan het gezag van be staande ooileges en liohamon of aan het hooghouden van eigen gezag ten koste van het gezag van een bestaand lichaam en wel van den gemeenteraad. Waar wg beweren willen wg ook bewgzen. In eon der laatste raadsvergaderingen werd besloten het hoofd der Bewaarsohool wegens langdurige ziekte te ontslaan, met ingang van 1 Juli j 1. indien zg op dien datum niet in staat was hare werkzaamheden te hervattenzg moet knnnen overleggen een attest van herstel, afgegeven door den plaatselgken arts. Dit besluit werd haar, daar zg elders vertoefde, natuurlgk meegedeeld. Na ontvangst van dit sohrgveu versooht bedoelde ambtenares den burge meester nog een maand veTlofsverlenging tot Augnstus. Namens Burgem en Weth. werd haar medegedeeld, dat verLfsverlenging niet kon verleend worden, zonder goedkeuring van den Raad, die den datum van 1 Juli had vastgesteld. De bewaarsohoolhouderen meldde toen den burgemeester, dat zg I Juli komen zou; en tg kwam. Al dadelgk eohter bleek, dat zg niet in staat was haar betrekking naar be hooren te vervullen. En wat geschiedde toen na 10 dagen Burgemeester Polderman (de jongere) verleent haar verlof, in tegen woordigheid der Wethouders, voor een ge heele maand. Dit verlof werd haar verleend zonder dat de Raad gelegenheid heeft gehad zgn vroeger besluit te herzien of na te gaan of het was uitgevoerd. Waar door een burgemeester zoo omgesprongen wordt met het gezag van den gemeenteraad, daar zal het respect der ingezetenen voor dien Baad zeker niet stijgen. We willen eens afwachten, of de heeren Raadsleden bg gelegenheid nog eens naar hun vroeger genomen besluit in deze zaak zullen informeeren en wat hun houding dan zal zgn tegenover deze ge zagsondermijnende daad van den gezaghoog- houdenden burgemeester. St.-Maabtshsdijk. DIXL TELEGRAMMEN. DEN HAAG, 15 Juli. Naar wij voor loopig omtrent de resultaten der gisteren gesloten DuitschEngelsche conferentie betreffende krijgsgevangen zaken kunnen mededeelen zijn deze zeer bevredigend en bewegen zij zioh in dpzelfde richting als de tusschen Frankrijk en lluitsch- land te Bern getroffen overeenkomst 'betreffende de uitlevering van krijgs gevangenen. De Minister van Landbouw heeft aan bet Kon. Ned. Landbouwcomité in antwoord op een desbetreffend Bcbrijven medegedeeld, dat in het algemeen, die genen welke gewoon waren jaarlijks voor eigen gebruik een varken te slachten, zulks ook ia 't komende seizoen weder zullen mogen doen. Voor zoover zij meerdere varkens voor hetzelfde gezin willen slachten, zal dit. niet onbeperkt kunnen worden toegestaan. Verwacht wordt dat het ss. „Nieuw Amsterdam" heden namiddag het licht schip „Doggersbank" Noord zal pas- seeren. In verband hiermede is het ss. „Thames" het schip tegemoet gevaren. MUIDERBERG, 15 Juli. Op de Zui derzee is gisteren een roeiboot omgesla gen; van de 4 inzittenden zijn 3 dames verdronken. De heer is4 gered en deze is in arrest gesteld op vermoeden dat misdaad heeft plaats gehad. AMSTERDAM, 15 Juli. De Tel ver neemt van welingelichte zijde, dat de Geassocieerden, nu Amerika de grootste scheepvaartmoeilijkheden te boven is, overwegen een gedeelte der gerequireerde vloot ons voor het einde van den oorlog terug te geven. ROME, 15 Juli. Hevige gevechten in den oostelijkén sector van het plateau van Aëiago. De vijandelijke troepen, oprukkend naar den Bococa-Pas werden uiteengedreven door ons vuur. WEENEN, 15 Juli. Zeer levendige artillerie-gevechten tusschen het Garda- meer en de Adige. Gevechten op de westelijke hellingen van het Brentadal eindigden in ons voordeel. LONDEN, 15 Juli. Een vijandelijke overval oostelijk van Looker en werd afgeslagen. Hevige artillerie-actie noord westelijk van Albert en westelijk van den Kemmelberg. Zuidelijk en zuidoostelijk van Yperen brachtten wij onze linie bij het Dikkebuscbmeer vooruit en maakten 260 gevangenen en vernielden 12 vijan delijke vliegtuigen. Marktberichten. Centrale Velling voor Sohouwen—Dulveland en St.-Fllip8land. 'ZIERIKZEE. Noteering 12 Juli. Nieuwe aardappelen, groote, met toeslag 10 ct.nieuwe aardappelen, drielingen, met toeslag 8 ct., voor B. kwal 8 pCt. minder; Kriel 6 ct. Kleine veiling: Roode bessen (bin nenland), 39-43 ct.Frambozen 74-84 ct. 13 Juli. Zwarte bessen, fabrieken, 50 ct.Zwarte bessen, buitenland, 50 ct..; Roode bessen, fabrieken, 30 ct.Roode bessen, binnenland, 31-35 ct. ROTTERDAM, 15 Juli. Vlas. Aanvoer gering, flauwe stem ming wegens ongeregelde uitvoeren prima soorten niet aanwezig, 1194 steen .schoon blauw' f 6,50 f 9,501500 st. schoon Groninger f8 A f 10; 1850 st. schoon geel f7 it f9,50; 2580'st. schoon wit f 6,50 6 f 7,50, alles verkocht. VEE. Aanvoer 38 Rundexen, 81 Kalve ren37 Schapen of Lammerengeen Varlcens f alles tegen taxatieprijzen opge houden. Telegrafisch Weerbericht, medegedeeld door het Kon? Ned. Meteor. Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verrioht in den morgen van 15 Juli 1918. Verwacht tot den avond van 16 Juli: zwakke tot matigen westelijken tot zuid westelijken wind, meest zwaar bewolkt met opklaringen, wellicht weer eenige regen met geringe onweerskansiets koeler, vooral des ochtens. ST00MB00TDIENST en tusschengelegen plaatsen. JULI 1918. Van Zievikiee: Van Rotlordswi Dinad. 16 Dinsd. 16 m. 11,-— Dond. 18 m. 8,80 Dond. 18 Vrgd. 19 Vrjjd. 19 9,30 Maand. 22 10,- Maand. 82

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 2