Zierikzeesche Nieuwsbode Vrijdag 12 Juli 1818. EERSTE BLAD. ABONNEMENT: PrijB per 3 maanden 1,40, franco per post 1,70. Voor het buitenland per jaar 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrjjdag, ADVERTENTSËN: van 13 regels 50 ets., van 4 regels en daarbovep 15 ets. pej; regel. Reclames '20 ets. p. regel. 74.0.0 JAARGANG Nn 10134 c0"tract belangrijke korting. (Z8ERBKZEESCHE COURANT). ™A I.JSmz? WHJÏ SL. ^66? va* uit" Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Maximumprijzen Viasstroo. De BURGEMEESTER van Z*erikzbe; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende Cironlaire van den Minister van Landbouw, Njjvorhaid en Handel d.d. 8 Jnli j 1., no. 14134 A. De Minuter van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien artikel 8 dsr Distributiewet 1916 Heeft goedgevonden: A. vaet te ntellen de volgende Maximumprijzen voor viasstroo: a. gewas van döa oogst 1917f 0,25 per KG. b. gewas van dsn oogst 1918; f 0,20 per K.G. in geplnkten en getrokken toestand, mitsdien met bollen op, overeenkomstig de eiscben van het werk door den verbonwer bewerkt: binden, raiteren_ (Groningen), bollen (Zeeland), schel?#a (Znid-Holland). B ten aanzien van vorenbedoelde prjjzen te bepalen: a. dat zg zgn gesteld voor de hooget in waarde staande partgen, zullende naar dien maatstaf de waarde van iedere paitg op zichzelf worden vastgesteld op de gemid delde van de twee taxaties, te verrichten door een vlasser en een landbouwer, door den Directeur van het Rgkskantoor voor Vlas te benoemen, behoudens beroep op don Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel b. dat zg zgn gesteld franco boord of wagen c. dat de betaling door den vlasser con tant zal hebben te geschieden. Zibsikzee, den 11 Jnli 1918. De Burgemeester voornoemd, A. J. F FOKKER VAN CRAYE8TEYN VAN RENGERSKERKE. Thee- en Koffiebons. De BURGEMEESTER vaa Ziebikzbe; Brengt ter konnis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel van 6 Juli j.l., no. 29196; De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien zgne beschikking van 21 Maart 1918, no. 95, afdeeling Crisiszaken, Bureau A. Z., alsmede zgne beschikking van 25 Mei 1918, no. 25880, afdeeling Crisiszaken, Bureau A.Z., Staatscourant no. 120) Heeft goedgevonden in afwijking van vorenvermelde beschik kingen te bepnlen Zg, die niet tijdig bon 19 van hun thee- en koffiekaart bjj een detaillist inleverden en derhalve thans nog in het bezit zgn van een thee- en koffiekaart, waaraan zoowel bon 19 als bon 21 nog gehecht zgn, zullen het thans vastgestelde theerantsoen kunnen bekomen, indien sg hunne thee- en koffie kaart aan het Rjjkikantoor voor Thee- en Koffie, Visschersdam 5, Amsterdam, vóór 20 Juli e k. inzenden, met nauwkeurige ver melding van adres en woonplaats van den afzender. Door dit kantoor zal, na inneming van bon 19. de kaart aan den belanghebbende zoo spoedig mog^lgk worden teruggezonden met vermelding bjj welken winkelier in de woonplaats van den aanvrager tusschen 1 en 15 Augustus, op vertoon van de thee- en koffiekaart en tegen inwisseling van bon 21, anderhalf ons thee zal zijn te bekomen. ZiXBiKZïs, 11 Jnli 1918. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE Oorlogsovsrzicht. Op het Westelijk oorlogstooneelgeringe actie ten O. van Villers Bretonneux. In Albanië hebben de Franschen een succes behaald en den heuvelrug van Kasnitza veroverd. De Duitsche rijkskanselier verklaarde gisteren voor de groote Rijksdagcom missie, dat Duitschland nog steeds bereid is om vrede te sluiten. De voorwaarden heteft hij er echter niet bij genoemd. De Staatssecretaris von Kühlmann is afgetreden en von Hintze, Duitsch ge zant in Noorwegen tot zijn opvolger benoemd. Deze laatste heeft verklaard de buitenlandsche politiek van den rijkskanselier te zullen volgen. Heden zal in het Pruisisohe Heeren huis een geheime zitting worden ge houden. Men neemt aan, dat in deze zitting tot uitsluiting van vorst Lich- nowsky, die eenigen tijd een hel licht liet vallen op de houding van Duitsch land voor den oorlog, zal worden besloten. Naar aanleiding van den moord op den Duitschen gezant te Moskou, graaf von Mirbach, wordt er in Oostenr.-Hong. diplomatieke kringen op gewezen, dat het hier niet gaat om een op zichzelf staande uitbarsting der volkshartstochten doch dat het veelal een voorlooper is van een groote politieke actie. De moord is het sein tot een tegen revolutionnaire beweging. De Koning en de Koningin van België hebben een tocht per vliegmachine over het Kanaal gedaan. Dit was geenszins de eerste keer, dat zij een vlucht deden, maar het was wel de eerste keer, dat een honing en een koningin per vliegtuig het Kanaal overstaken. De toebereidselen tot den uitstap waren zeer geheim ge houden en er werden twee watervlieg tuigen voor de gelegenheid uitgekozen, die elk één passagier kohden dragen. De koningin ging in het eene, de koning in het andere vliegtuig. De overtocht verliep goed en de koninklijke reizigers landden bij een Engelsche haven, waar auto's wachtten, die hen naar Londen brachten. Uit SÊad en Provincie. ZIERIKZEE. Woensdagavond ver gaderde in de benedenzaal- van de sociëteit „Concordia" de Vereeniging tot instandhouding van de Ambachtsschool. Na opening door den voorzitter, den heer J. A. de Bruijne en na voorlezing der notulen door den secretaris, den heer P. van de Have, kwam aan de orde het voorstel van het Bestuur, tot-het bouwen van een Directeurswoning in het Vrije. Nadat ampel en breed de zaak be sproken was en de gerezen bezwaren door den voorzitter beantwoord waren, werd met 19 tegen 2 stemmen tot den bouw besloten. Tegen stemden de heeren Bouter en Stoop. Hierop werd de vergadering gesloten. BRUINISSE. Woensdagavond werd door de plaatselijke afdeeling van de Coöperatieve Mosselvereeniging eëne ver gadering gehouden, waarin mededeeling werd gedaan, van de vergadering in Utrecht gehouden en waarin ook werd medegedeeld, dat er aan de schippers, die goede kwaliteit mosselen hadden, voorschotten zouden gedaan worden, indien dit noodig was. Verder zou aan de schippers, die afwijkende kwaliteit mosselen hadden, toegestaan worden daarmede op Rotterdam of andere plaatsen te varen. Ingekomen was een brief van het hoofdbestuur te Ierseke, waarin verzocht werd de hoeveelheid zieke mosselen op te geven om daar ook een afzetgebied voor te vinden. Die opgave zou voor Zaterdag a.s. moeten geschieden. Na behandeling van enkele vragen werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Een viertal personen uit deze meente, die Woensdag met twee roei- hooten uit peuren waren gegaan, zijn genoodzaakt geweest den ganschen nacht op het water door te brengen. Donderdag morgen werden zij door twee hoogaarzen van onder den Flakkeeschen wal gehaald en weer binnen deze gemeente gebracht. ST-MAARTENSDIJK. Woensdagnacht is bij den winkelier v. Spl. op de haven alhier een ruit in diens winkelraam in gedrukt en weggenomen een aan de binnenzijde van het raam staande kist kwatta, nog vol op 3 stukjes na. Ook in het gymnastieklokaal der openb. school, waar het distributiemagazijn der gemeente gevestigd is, was ingebroken en wel alles doorzocht doch niets ont vreemd. Mogelijk dacht men daar ook de kwatta voor de distributie bestemd te vinden. SCHERPENISSE. Donderdagmorgen had alhier bij eenige ingezetenen door de Rijks-ambtenaren der belasting huis zoeking plaats of daar wellicht vleesch verborgen was. Alléén werd pl.m. 200 pond vet gevonden. Onderwijs. Rijks Hoogere Burgerschool te Zierikzee, Overgangs-examen qp 10 Juli 1918. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: iM. J. Steendijk, G. J. Honig, J. W'. de Leur, J. J. Geluk, J. Steur, G. van der Vliet, B. T. Boot, C. P. Fritzius, C. M. Siereveld, J. E. de Rijke, T. de Regt, A. Jumelet, M. C. van der Vliet, W. D. Pieter'se, A. van de Griend, A. G. J. Meijer, R. Gast, 'C. J. Hoogerheide, W. van Hoeve, J. M. Boogerd, W<. Wolfson, G. J. N. Vleugels Schutter en de vr. leer lingenA. A. F. Reijnhoudt, T. Bos, M. Klompe, C. W. Merle, J. J. iWem- mers, G. M. Lagas, H. J. Ochtman, F. H. J. Pannekoek, W. Houdkamp en J. M. M. Spek. Niet bevorderd 4t Van de 2e naar de 3e klasse: G. N. van Teeling, J. T. Arnold, M. Reijnhoudt, J. de Ronde, J. A. Stols, M. van de Velde, A. Ribbens, J. G. Bravenboer, M. de Bruine, J. M. J. Merle, H. P. van Staalen, A. van der Cingel, H. van de Stolpe, H. J. van Dijke, J. ,W. iWiebols, J. C. Risch, M'. J. Blom, E. Labzowski, A. J. van der Klooster, 'M. Klok en de vr. leer- jlingen: J. A. P. Bijlo, M. Beije, J. J. Verhage, J. M. van de Zande, A. M. jSmits en LI. G. Sevenhuijsen. Niet bevorderd 5. Van de 3e-naar de 4e klasse: P. iWiebols, C. J. van Malland, A. J. Constandse, ML P. Ringelberg, DL Cou- mou, J. II. Heimbach, G. A. de Vos, W'. P. de .Waal, J. Jumelet, A. S. Bal, J. C. G. Smallegange, J. G. Ver ton, A. J. Bal, S. R. H. F. Ochtman, f3r. C. Anker, J. Frankel, C. J. A. Meijer en de vr. leerlingen: P. M. J. Spek en J. H. de Munck. Niet be- jvorderd 5. Van de 4e naar, de 5e klasse: G. Z. Hoogerheide, O. J. Mol, W. A. Rensen, J. Unger, J. G. Sevenhuijsen, A. J. Geluk, W. Nevejan en de vr. leerlingen: P. C. Koopman, K. A. W. Elenbaas, J. M. Breesnee, M. C. M. Verton, S. R. Wolfson en A. I. Prakke. Niet bevorderd 3. Toelatings-examen op11 Juli 1918. Toegelaten zonder examen tot de lste k'asse J. M. Verkamman, -ü. M. Cashoek, C. C. Unger, S. J. J. van de Velde, J. Korlvinke, J. de Leur (Zonnemaire), A. C. van Malland, H, G. Schürmann, W. F. Smits, A. II. van Pagé, M. M. Doeleman, J. L. G. Boogerd en M. G. Boogerd (Kerk- werve), C. J. Piccardt, A. van der 'Westen, A. de Roode, M. J. Boogerd, ,P. G. Meermans en J. Okkerse (Brui- Cnisse), A. E. van Nieuwehhuijze, M. C. de Lange en J. Th. Vink (Brou wershaven), J. M. Aarnoudse (Anna- Jacoba-Polder), G. j. -Th. Vorstheu- vel Labrand, J. H. Mossel, A. M. van der Valk, T. N. Bax, Na examen: A. F. Bienefelt, F. C. van Meteren en K. C. Constandse. 1 her-examen Fransch. 4 afgewezen. Aan de Rijkskweeksch. voor vroed vrouwen te Rotterdam is bevorderd tot het 2e studiejaar, mej. M. Zoeter, geb. van Bruinisse. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Moerkapelle, J. Ronge te Eoog-Bloklandr Te Sijbekarspel, K. A. Beversluis, cand. te Zuidwolde (Gron.). Te Oosthuizen, F. W. J. Brümmer, candidaat te Leiderdorp. Bedankt: Voor Amsterdam A. C. G. den Hertog te Rotterdam. Voor Maassluis Joh. Luuring te Gorinchem. Voor Waarder C. J. Six Dijkstra te Oud-Alblas. AangenomenNaar St.-Jacobi Parochie, M. A. G. Vorstman te Watergang. Geref. Kerk. Beroepen: Te Vreeswijk, R. de Jager te Kamerik (bij Woerden). AangenomenNaar Numansdorp (Geref. Evangelisatie) C. Heemskerk te Teraar. Bedankt: Voor Onderdendam en West broek en Achttienhoven, J. Hoekstra te Vries. Verkoopingen, enz. ZIERIKZEE, 9 Juli. Heden werden alhier door notaris Jespers publiek verkocht de navolgende pprjoerende goederen: Gemeente Zierikzee. 3 Gem. 66 R. (1.34.3Q H.A.) wei land aan den Blokweg, voor f 9925 of ongeveer f 3080 per Gemet. 2 Gem. 156 R. (1.05.10 H.A.) bouw land, aan den Krengeweg, voor f1651 per Gemet. 3 Gem. 91 R. (1.37.70 H.A. bouw land, aan den Krengeweg, voor f 1651 per. Gemet. 3 GeniL 91 R. (1.37.70 H.A. bouw land aldaar, voor f 1546 per Gemet. 2 Gem. 73 R. (93.60 A.) bouwland en weiland in den Zuidhoek, voor f 1280 per Gemet. Gemeente Nieuwerkerk. 1 Gem. 118 R. (56.30 A.) weiland, aan Gatweg, voor f 1562 per. Gemet. 1 Gem. 124 R. (57.10 A.) bouwland aldaar, voor f 1550 per Gemet. 178 R. (24 A.) bouwland aldaar, voor f 1550 per Gemet. 245 R. (32.90 A.) bouwland aldaar, voor f 1550 per Gemet. 3 Gem. 281 R. (1.58.80 H.A.) bouw land aldaar, voor f 1641 per Gemet. 9 Gem. 71 R. (3.72.50 H.A.) bouw land en kunstwei aan Capelleweg, voor f 1496 per Gemet. Gemeente Noordgouwe. 12 Gem. 36 R. (5.05,30 H.A.) bouw land aan Groeneweg, voor f 1383 per Gemet. 5 Gem. 134 R. (2.27.00 H.A.) bbuw- land aldaar, voor f 1409 per. Gemet. Gemeente Zierikzee. 3 Gem. 25 R. (1.28.50 H.A.) bouw land, aan Mosseleeweg, voor. f 1Q98 per Gemet. STAVENISSE. Bij publieken verkoop zijn de gebouwen met machineriën der boterfabriek „de Koe" alhier gegund aan den heer Abr. Smits alhier, voor f4578. Het mesten van varkens. Het Bureau voor Mededeelingen in zake de Voedselv®orziening meldt: Het is noodig de bestaande regeling te verduidelijken ten einde scherper te doen uitkomen voor welke gevallen ontheffingen van bet slachtverbod kunnen worden verleend. Dit zal kunnen geschieden, wanneer iemand op eigen erf en onder eigen be heer een varken kan mesten voor het gebruik van zich en zijn gezin. Wil hij er twee mesten, dan moet hij er 1 van ten minste gelyk gewicht bij mesten en voor de 'algemeene distributie beschik baar stellen. Worden er ten eigen behoeve meer dan 2 gemest, dan moet een even groot aantal voor de distributie worden geleverd. Indien er meer varkens worden gemest dan noodig zijn voor eigen behoefte en de daartegenover ver plichte aflevering aan de regeering,- dan komen die meerdere varkens alle voor distributie beschikbaar. Ook gemeentebesturen, stichtingen, instellingen van weldadigheid, werk gevers ten behoeve van hun personeel, alsmede vereenigingendie gemeen schappelijk op één terrein ter plaatse willen mesten, mogen dit doen, mits zij voor de algémeene distributie evenveel varken» leveren als zij voor eigen be hoefte noodig hebben. Hetzelfde geldt voor familieboerderijen, wanneer die staan onder beheer van een lid der familie; daar mag op dezelfde voor waarde voor de behoefte der familie gezinnen worden gemest. Pachters, z g.n. zetboeren, mogen voor hun eigen gezin mestendoen zij het ook voor den eigenaar, dan moet weder een even groot aantal in de algemeene distributie komen. De voor de distributie te leveren varkens moeten minstens 60 K.Gi wegen. Gegarandeerd'wordt een prijs van f2,75 per K.G. slacbtgewichtmocht dit noodig blijken, dan wordt de prijs ver hoogd. In ieder geval wordt 15 ct. per K.G. meer betaald, indien het slaoht- gewicht meer dan 100 K.G. beloopt. Ten strengste is het verboden voor deze mesterijen voeder te bezigen, dat uitsluitend voor andere doeleinden be schikbaar wordt gesteld. Wordt aan deze of aan eenige andere gestelde voorwaarde niet voldaan, dan zal geen slaahtvergunning worden gegeven. Wordt zoodanige vergunning verleend, dan moeten de reuzeis der geslachte varkens in ieder geval worden ingeleverd. Bovendien zullen zijdie zoodanige vergunningen erlangen, gedurende eenigen tijd worden uitgesloten van vleesch- rantsoeneering en wel naar den maat staf van 0,5 K.G. per hoofd en per week voor gewone huisslachlingen en van 0.2 K.G. per hoofd en per week voor gemeenten, stichtingen, instellingen en vereenigingen. Zij, "die voornemens zijn op de ge noemde voorwaarden te mesten, zullen wel doen hiervan ten spoedigste en in ieder geval vóór 1 Augustus, kennis te geven aan den burgemeester der ge meente, waar gemest en geslacht zal worden. Bij latere aangifte zal een slachtver- gunning worden verleend voor 1 Febr. 1919. Ten slotte zij er op gewezen, dat deze aangifte niet ontslaat van het vragen van ontheffing van het slacht verbod. Zoodanig ontheffing wordt alleen gegeven, wanneer aan de gestelde voor waarden is voldaan. Aardappelen. De Ned. R.-K. Bond van Groote Gezin nen heeft in een adres aan de Tweede Kamer verzocht, er toe mee te werken, dat voor ieder gezinslid ten minste 240 kilo aardappelen worden toegewezen of gereserveerd, voor de periode 1 October 1918 tot 1 Juli 1919. De mlnl8t6rcrlsl8. Naar het Eibl. meldt, is de mogelijk heid groot, dat reeds binnen korteri tijd een kabinet gevormd zal zijn, waarin alle ministers behooren tot de rechter zijde. Aanvulling slachtverbod. De minister van landbouw heeft tot de burgemeesters een circulaire gericht, houdende aanvulling van het slacht verbod en wel in dier voege, dat niet alleen het slachten, doch ook het doen slachten van runderen, schapen, varkens en paarden verboden is, zoodat thans de opdrachtgever van slachtingen zooals voorheen, bij overtreding niet meer vrij uit gaat. De Kabinetscrisis. Voor de afdeeling Arnhem der S. D. A. P. in een ter viering van het succes der verkiezingen belegde vergadering trad als spreker op de-heer Kleerekoper. Deze stelde o. m. de vraag, wat er nu zal gebeuren, nu de S. D. A. P. 22 zetels veroverd heeft. Spreker kon pertinent verklaren, dat de sociaal-democraten er niet aan dachten deel te nemen aan een nationaal kabinet, omdat ze dan mede de verantwoording zouden dragen en dit wenschten ze niet. Alleen op het soo.-democratisch program is de S. D. A. P. bereid mede de ver antwoordelijkheid te aanvaarden. Geen eulkerrantsoeneerlng. Het Ebl. noemt het bericht van het Volk over een algemeene suiker-rantsoe* neering onjuist. Van een rijksregeling in deze richting is voor alsnog geen sprake. Wel heeft een aantal gemeentebesturen $en plaatselijke regeling gemaakt en moeten de gemeenten in de Zaanstreek het voornemen koesteren binnenkort op door Het Volk aangegeven wij zo tot suiker-rantsoeneering over te gaan. Hoe gaat het met de suikèr op ons eiland Verschillende Berichten. Spoorwegramp. In de buurt van Nashville (V. St.) zijn twee passagiers- treinen op elkaar geloopen. Het hospitaa is propvol. Er zijn 100 dooden en merr dan 80 gewonden. In een'wagon warer. alle reizigers dood. De machinisten en stokers van beide treinen zijn omge komen. Men weet nog geen. verklaring voor de ramp. Hoe moet het nu? vraagt de Oproerige Krabbelaar in Het Volkmet den aanhef der komende troonrede? Want d-e ningin, die zelye vrouw is, kan Sn. toch niet negeeren. De aanhef rooet 0 a' gewijzigd worden. Maar hoe „Mijne Heeren" gaat niet meer. En „dames"en heeren" gaat nog niet. Diis zal het moeten worden „mejuffrouw en mijne heeren", enaan het slotEn hiermede mejuffrouw en mijne heeren enz. 't Wordt een lastig geval. Postdiöfstal. Uit eèn iiiet gcaipten trommel is tën postkan tore té ^Roosen daal een aangeteekonde brief onfVréémd, geadresseerd aan de .Hanzebank én in houdende f 15000 aan bankpapier.De Hanzebank is tegen diefstal' verzekerd. Het konvooi. De Manchester Guardian bespreekt het besluit van de Br-itsche regeering om tegenover het Nederland- sche konvooi afstand te doenvan haar recht van onderzoek en zegtEen marine, die met werk overladen is, wordt' op deze manier moeite gespaard. Men,kan in een dergelijk, geval zeker zijn van de goede trouw van de. Nederlandsche regeering. Het recht van onderzoek is een onschatbaar wapen der marine, maar indien een eerlijke, neutrale, regeering bizondere waarborgen geeft, zpoals door Nederland wercl gedaan, is eeil dergelijk reebt overbodig. Op hol. Te Nederhorst den Berg is het paord voor een wagen met school kinderen op hol geslagen. Verschillende kinderen werden eraf geworpen, waarbij het dochtertje van S. een schedelbreuk en hersenschudding bekwam, zoodat zij dadelijk stierf. Een tweede had een gat in het hoofd, en zijn toestand is ernstig. De anderen bekwamen geon letsel. Voor de overwinningIn Amerika houdt men straatgebeden, om do over winning af te smeeken. Een optocht trok door de straten van Washington; de klokken begonnen te kleppen en dadelijk stond de menschenstroom stil. Tegelijk lieten vliegers vlugschriften naar beneden vallen, waarop geschreven stond: „Het is middag; blijft 1 minuut staan en bidt voor de overwinning onzer natie, voor die: der geallieerden en voor hen dié op het slagveld* strijden". De oorlog is wel een heilige zaakl In beslag genomen. Aan boord van het vaartuig'van een schipper uit Sint- Maartensdijk, liggende in de Nieuwe haven te Rotterdam, zijn 16 zakken bruine boonen in beslag gonomon. De politie te Barneveld heeft op de grens dier gemeente oen koffer in beslag genomen, bevattende 1100 eieren, een hoeveelheid boonen en eert-partij vléesch. Uit een hierbij behoorend schrijven bleek, dat een en ander afkom stig was van een drietal ongehuwde rijke dames aldaar, die al haar tijd aan den smokkelhandel besteedden. ^Diefstal. Ten nadeele van een Duit- scher is in een hötel te Arnhem een portefeuille, inhoudende f50000 gestolen To9n hij even het hotel verliet, had hij zijn portefeuille in zijn kamer achter gelaten; terugkeerende vermiste hjj dé portefeuille met inhoud. Diefstal. Te Roosendaal, is een berg. van de aldaar in garnizoen liggende troepen er vandoor gegaan niet een bed; van f 1100, die hij moest afdragen \o- het betalen van de huur van in gebruik genomen gebouwen, stallen, enz. Flink opgetreden. Twee militairen, de gebroeders Mulder, zagen Dinsdag avond toen zij van Hoenderloo naar Apeldoorn fietsten, dat zich in de nabij heid van het huis der weduwe Harms een man ophield, die daar op verdachte wijze rondsloop. Zij stapten af, stelden zich verdekt op en zagen, hoe de man een vensterluik opende en door het raam klom. De beide militairen grepen den misdadiger, die een revolverschot loste, zonder hen echter to raken. De militairen bonden de# beide handen van den inbreker met riemen, om hem af te leveren aan het politiebureau te Apeldoorn. Woensdagmorgen om halfvijf kwamen de kloeke kerels daar met hun arrestant aan, waar zij voor hun moedig optreden een geldelijke belooning ontvingen. Doodgeschoten. Een militair, te Woer den in garnizoen, was met- verlof t6 Haaksbergen wezen stemmen. Omdat hij zich niet op tijd W6der had aangemeld, werd hij door een patrouille gehaald, doch hij wist te ontvluchten. Een paar schoten in de lucht werden hem nage zonden, waarvan een hem in het hoofd trof. Hij was onmiddellgk dood.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1