Maandag 8 Juli 1918. ADVERTENTIËN: Maximumprijzen geleverd Vee. Oorlogsoverzicht. Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maanden 1,40, franco per post ƒ1,70. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent'. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag, 6 neriKzeesciie leuws ode van 1—3 regels 50 ets., van 4 regels en daarboven 15 ets. per regel. Reclames 20 ets. p. regel. 74stfi JAARGANG Nn Ifllft? Bij contract belangrijke kortin£. r7IPniK7rrCrilP CnilDAlUT^ wmmno. nu. iuib£. Inzending op den dag van nit- n kïtlïVttt.BV.nL UUUKAN l). Dlr.A.J.DEL00ZEJr. Ultg.-Hoofdr. A. FRANKEL. gave vóór 1,ure. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. BURGIMÏESTÏR en WETHOUDERS van Zibrikzkr brengen ter openbare kennis, dat ter gemeenteiecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Gebr. JANSEN, te Stellendam, om VERGUNNING tot het oprichten van eene garnalenzoaterjj in het perceel «taande aan de Nieuwe Haven. plaat»elgk gemerkt wijk D no. 500, kadastraal bekend in Sectie B, no. 1734. Op Yrfldag 19 Juli a.e.,*des namiddags 2 uur, zal in het Gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen da inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, alt zg, die bewaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tüdstip, ter secretaire der gemeente kennis nemen van de ter. zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zQ, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet OP DEN BOVENBEPAALDEN DAG VOOR HET GEMEENTEBESTUUR ZIJN VERSCHENEN, TEN EINDE HUN BEZWAREN MONDELING TOE TE LICHTEN. Zierikzbe, 5 Juli 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RINGER8KBRKE, Burgemeester. P. D. DE VOS, lVSecretari». De BURGEMEESTER van Ziekikzek Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, vau 3 Jani 1918, No. 38793. De Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel, Gezien art. 8 der Distributiewet 1916; Gezien zijne beschikking van 1 Mei 1918, Afdeeling Crisiszaken, Bureau Volksvoeding, no. 28732 Heeft goedgevonden te bepalen dat de in genoemde beschikking voor levering in de maanden April en Mei vast gestelde maximumprijzen tevens gelden voor de gedurende de maand Juli 1918 geleverde slachtruuderen. Ziibikzbb, den 6 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, - A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. Opheffing vervoerverbod Aardappelen oogst 1917. De BURGEMEESTER van Ziebixzeb; Brengt ter kennis van beknghebbendon de navolgende circulaire van den Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel van 1 Juli j L, No. 11898: De Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel, Heeft goedgevonden: I. in te trekken zgne beschikking van 24 September 1917, Staatscourant n°. 224, be treffende bet vervoerverbod van aardappelen, oog.t 1917; II. te bepalen, dat de voor de aardappelen, oogst 1917, vastgestelde maximumprijzen zullen blijven gehandhaafd. Ziebixzeb, den 6 Juli 1918.- De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE. midden in den oorlog zaten. Dit wil lend voorkomen hield onze regeering het convooi nog binnengaats, wat zeer verstandig van haar was, en ging met de Britsche regeering aan het onder handelen. Het resultaat daarvan was, dat bij wijze van groote gunst ditmaal het convooi zou worden gedoogd, mits de noodige waarborgen gegeven werden, dat de uit- te varen schepen niets zou den inhouden, wat aan de Engelschen onwelgevallig was. Tegelijkertijd werd aan de Nederlandsche regeering de lie felijke waarschuwing gegeven, dat zelfs deze maatregel van toeschietelijkheid nooit zou worden herhaald. Met deze waarschuwing kan onzo regeering het voorloopig doen. Het convooi is nu uit gevaren en onze* Nederlandsche schepen worden dezen keer niet doorzocht. M aar het mag niet meer voorkomen. Wat de oorlog betreft, wij kunnen daarvan niets bizonders vermelden. Het Oostenrijksch offensief in Italië is geheel als mislukt te beschouwen. Het schijnt dat de Oostenrijkers op militair gebied niet dat presteeren, wat de Duitschers vermogen, zoodat, willen zij een gunstig resultaat bereiken, zij Duitsche hulp noodig hebben. Op het Westelijk front hebben de geallieerden kleine plaatselijke voor- deelen behaald. Men schijnt echter een nieuw Duitsch offensief te verwachten en wel in de richting van Parijs. In Parijs zijn met het- oog hierop reeds de meest welgestelden naar de provincie vertrokken, wat onder de onbemiddelden een groote ontevredenheid heeft verwekt. Teneinde die ontstemming weg te nemen, heeft de regeering voor de bevolking, die minder gegoed is, de tarieven op de spoorwegen aanmerkelijk verlaagd. Het is dan ook nu een ware exodus uit Parijs. Gelijk men weet is Parijs een zeer sterke vesting, die, toen deze oorlog uitbrak, met een nieuwe vesting omgeven werd, waaraan duizende Parijzenaars gearbeid hebben. De dood van den sultan van Turkije brengt in den staatkundigen toestand niet de minste verandering. Ook onder zijn opvolger wordt de oorlog voortgezet. In Rusland heerscht een ware anar chie, wat niet te verwonderen is. De bevolking lijdt honger, althans in de groote steden. Pogroms zijn aan de orde van den dag. Het gerucht, dat do Czar vermoord zou zijn, is officiëel weersproken, maar ondanks die tegen spraak wordt in Russische bladen medegedeeld, dat niet alleen de Czar, maar dat ook zijn gemalin en zijn dochter zijn omgebracht. De Duitsche gezant, graaf Von Mir- bach, is te Moskou in het bijzijn van den gezantschapsraad en een Duitschen officier in het gezantschapspaleis door twee onbekenden, die zich hadden laten aandienen en terstond bij hun binnen treden hun revolvers afvuurden, ver moord geworden. De daders ontkwamen door uit het venster te springen en zijn nog niet ontdekt. Ter voorkoming van ernstige verwik kelingen, waaruit wellicht een oorlog met Engeland ontstaan kon, heeft onze regeering wederom bakzeil gehaald en de eischen van het machtigste rijk ter zee ingewilligd. Men weet, wat de kwestie is. Engeland matigt zich het recht aan de schepen van de staten, die niet in dezen oorlog gewikkeld zijn, die dus volkomen neutraal zijn, te doorzoeken, teneinde te weten te komen, of deze al of niet goederen bevatten, welke contrabande zijn of wegens de rekbaarheid van het begrip contrabande voor contrabande gehoudenworden. Schepen b.v., die uit Nederland met bestemming naar Nederlandsch Indië voeren, werden door Engelsche oorlogs schepen aangehouden en doorzocht, wanneer zij goederen inhielden, die naar de opvatting van den kommandant van zoo'n Engelschen oorlógsbodem, niet mochten vervoerd worden, naar een Britsche haven opgebracht. Dat onder die omstandigheden van de hoog geroemde vrijheid ter zee geen sprake meer was, behoeft geen betoog. Wij lieten ons die vernederende behande ling langen tijd welgevallen, totdat onze regeering, teneinde aan dat met onze nationale waardigheid strijdige doorzoe ken een einde te maken, besloot onze schepen te doen convoyeeren. Dit wil zeggen, dat onze handelsschepen zouden vergezeld worden van Nederlandsche oorlogsschepen. Toen de Britsche regee ring van dit besluit hoorde liet zij ter stond weten, dat ondanks dit convooi de schepen toch zouden doorzocht wor den. Werd, waaraan geen twijfel be stond, dit voornemen uitgevoerd, dan konden onze Nederlandsche oorlogs schepen, dit natuurlijk niet gedoo- gen, en een zeegevecht ware daar van het onmiddellijk gevolg geweest, zoodat wtf ineens zonder het te willen leefden zij onder de benijdenswaardige omstandigheden steeds genoeg gas te hebben; en dat tegen den ouden prijs van 8 cent per M8. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Metsla wier (Over.) G. Ypen te Knijpe. Te Delft T. Lekker- kerker te IJsel muiden. Aangenomen naar den Ham S. van Wijugaarden te Wijngaarden. Naar Waardenburg en Neerijnen, H. H. Kolk- meijer te Baambrugge. Bedankt voor St.-Maartensdijk B. G. C. Steenbeek te Dinteloord. NOORDGOUWE. Bij de godsdienst oefening van 30 Juni is alhier onder hartelijken dank aan den gever of de geefster, door diakenen gecollecteerd een bankbiljet van f 25. Geref. Kerk. Beroepen: Te Batavia (2de maal), J. C. Aalders te Bunschoten (B). Te Veen end aal, K. J. Kapteijn te Giessendam. Te Koudekerke (Z.), A. C. Heij te Tienhoven (U.). Te Deventer (A), T. L. Kroes te Coevorden. Geref. Gem. Bedankt: Voor Meliskerke, J. Fraanje te Goes. BRUINISSE. Zondagochtend werd ds. Neerbos als leeraar dezer gemeente be vestigd door ds. Verhage van Dirksland met eene rede naar aanleiding van Hooglied 8 vers 11 en 12. In den namiddag verbond zich de nieuwe leeraar aan zijne gemeente en hield daarbij een rede naar aanl. van Thess. 2 vers 4. Beide malen was het ruime kerkgebouw geheel gevuld met een groote schare aandachtige hoorders. NOORDGOUWE. Na afgelegd examen te Leeuwarden is tot wachtmeester bij de Kon. Marechaussee bevorderd de heer Kornelis van der Cingel van hier. BROUWERSHAVEN. Aan de Tech nische Hoogeschool te Delft 'slaagde voor civiel-ingenieur de heer J. C. Pannekoek van Brouwershaven, thans technisch-ambtenaar bij den raad van toezicht op de spoorwegdiensten iü den Haag. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat de heer Pannekoek zijn loopbaan begon als opzichter bij het Technisch-Bureau Zeeland, directeur Jhr. De Muralt te Zierikzee, en bij al zijn drukke werkzaamheden tijd wist te vinden zich te bekwamen voor civiel- ingenieur. DREISCHOR. Nog steeds laat de in het uitzicht gestelde rantsoeneering van vlas. te velde op zich wachten. Naar ons van betrouwbare zijde wordt mee gedeeld, zijn evenwel verschillende vlassers op Schouwen en Duiveland, gaarne bereid aan de landbouwers, des- verlangd advies te verstrekken betreffende het plukken en hun tusschenkomst te verleenen bij het verschaffen van werk krachten. BRUINISSE. Met ingang van 1 Juli is de kommies 3e klasse J. J. Ypey, verplaatst van Dussen naar hier. BRUINISSE. Bij Kon. besluit van 4 Juli j.l. is met ingang van 1 Juli be vorderd tot technisch ambtenaar le klasse de heer J. M. Krijger Jr., ge boortig van hier, thans tech. ambtenaar 2e klasse.. STAVENISSE. In de Zaterdagavond gehouden vergadering van de gediplo meerde oud-leerlingen van den L. W. C. is beBloten zich af te scheiden van den Bond, om reden deze bond niets uitwerkt. Er traden 5 nieuwe oud-leerlingen als lid toe. SLUIS. Yan den Duitschen gezant is bericht gekomen, dat de gaslevering van de Brugsche gasfabriek aan de ge meente Sluis met 10 Juli zal ophouden. Dit is voor de bewoners van dat stadje een groote teleurstelling. Tot nu toe Marine en Leger Bij Kon. besluit is benoemd bij het reservepersoneel der landmacht tot re serve-tweede luitenant, bij het wapen der infanterie, bij zijn tegenwoordig korps, de vaandrig H. L. Kloppert van het 14e regiment. Onderwijs OUD-VOSSEMEER. Benoemd tot onderwijzer aan de openb. lagere school te Dubbeldam de heer Abrah. Lindhout Adrzn., thans tijdelijk in gelijke betrek king te Bergschenhoek. De heer C. J. van Yessem, g van Bruinisse, is aan de handels hooge school te Rotterdam geslaagd als doctor in de handelswetenschappen. Visscherijberichten BRUINISSE, 5 Juli. Gedurendè de vorige week werden van de Zuiderzee aangevoerd ruim 4000 tonnen mossel- Rechtzaken. de burgemeesters de navolgende circu laire gericht Bij mijne circulaire van 25 April 1918, verzocht ik aan de gemeentebesturen de plaats gehad hebbende betalingen door de bakkers te doen teruggeven. De opgaven, welke ter zake dezer teruggaven aan het Rijksbureau voor de distributie van graan en meel moesten worden ingezonden, zijn tot op heden in geringe getale ontvangen. Ik verzoek daarom met spoed aan deze terugbetaling uitvoering te willen-geven, voor zoover dit niet reeds door u geschiedde en onverwijld de noodige opgaven aan het Rijksbureau voor de distributie van Graan en Meel in te De moord In de tramremise. Voor den krijgsraad te 's-Gravenhage stonden terecht J. Leeflang, 23 jaar, milicien-Boldaat, en L. Hofman, 24 jaar. milicien soldaat, beiden deserteurs, ter zake van den bekenden doodslag, in den nacht van den 17 op 18 den Oct. in de tramremise aan den Oostzeedijk te Rotterdam, gepleegd op den nachtwaker J. van der Voorde, gevolgd door diefstal van zilvergeld uit 't kastje der conduc teurs. Beide beklaagden erkenden den inbraak maar beweerden niet de bedoeling te hebben gehad den nachtwaker te dooden. Over diens mishandeling liepen hun be weringen uiteen. Over en weer be schuldigden zij elkaar daarvan.^ Uit verklaringen van getuigen-des- kundigen bleek, dat de vermoorde nachtwaker verscheidene slagen waren toegebrachthuns inziens veroorzaakte wurging den dood. De auditeur-militair vorderde tegen ieder der beklaagden 15 jaren ge vangenisstraf. QDe krijgsraad deed dade lijk uitspraak en veroordeelde beide be klaagden wegens moord, gevolgd door diefstal, tot 20 jaar gevangenisstraf. Geen soo. ministers? Donderdagavond heeft de federatie Amsterdam der S. D. A P. in de Beurs voor den Diamanthandel een vergadering gehouden, ter bespreking van den uitslag der verkiezingen. In deze vergadering verklaarde mr. Troelstra, dat de rechter zijde eèn ministerie zal moeten vormen Waar van de liberalen gezegd kan worden dat van hun partij niets dan scherven zijn overgebleven, kan er geen sprake zijn van de vorming van een linksch ministerie, waaraan ook de sociaal-demo craten zouden kunnen deelnemen. De heer Troelstra verzekerde, dat hij zijn in lang niet gebruikt instrument, n.l. „de zweep van Troelstra", weer ter hand zal nemen. Afrekening met de bakkers. De minister van landbouw heeft tot Aardappelen. Het bureau voor mededeeliugen inzake de voedselvoorziening meldt: De vrees is geuit, dat er op dit öogen- blik, in- verband met den uitvoer van aardappelen, te veel wordt gerooid, zoodat binnen enkele weken alle zomeraard- appelen zouden zijn verdwenen, en voordat de late soorten komen, een absoluut gebrek aan aardappelen zou zijn te verwachten. Tevens werd betoogd, dat het beter ware, de overcomplete aardappelvoor- raden te drogen, maar dat de regeering niet tijdig had gezorgd, dat dit' kon geschieden. Deze voorstelling van zaken is niet juist. Er wordt in de eerste plaats na- gegaan, hoeveel noodig is voor de binnen- andsche consumptie, waarbij dan komt de voor uitvoer bestemde hoeveelheid, die zeer beperkt en belangrijk kleiner is dan het vorige jaar. Daardoor wordt vanzelf het quantum, dat gerooid kan worden, sterk gelimiteerd; immers de veilingen zijn er bij circulaire van 2 dezer nog op attent gemaakt, dat, in verband met den beperkten uitvoer, de aanvoeren hiermede in overeenstemming moeten zijn, zoodat.de aanvoer op de veilingen slechts in geringe mate mag toenemen en in 't geheel niet op de veilingen, waar men nu reeds in den vollen oogst is. Bovendien is op 3 (lezer nog aan de gemeentebesturen vefzöcht, goed toe te zien, dat niet, in overtreding van het vervoerverbod, toch vervroegde late aardappelen (Eigenheimers, Indus tries, e. d.), die niet op de veilingen worden toegelaten, tosh in den handel worden gebracht. Er wordt dus juist naar gestreefd, den aardappelenaanvoer zooveel mogelijk tot een later tijdstip te verschuiven, om aldus beter bij den oogst van de late soorten te kunnen aansluiten, en te dien einde wordt het onnoodige en ongewenschte te vroeg rooien tegengegaan. Nog kan worden opgemerkt, dat de bedoeling aanvankelijk wel was, een onbewaarbaar overschot van aardappelen te drogen. Men was daarvoor ook geheel gereed. Toen zich echter de mogelijkheid voordeed, tegen een zeer beperkten uit voer van aardappelen een hoeveelheid kolen te krijgen, waaraan groote behoefte bestond, is tot dien beperkten uitvoer besloten. Ten slotte kan gelukkig worden tegengesproken, dat zich in de aard appelen ziekte zou vertQonen. Het droge, koude weer van den laatsten tijd is daarvoor zeker niet bevorderlijk. Ziekte vooral bij vochtig, broeiig weer te vreezen. Groningen, alsmede vóór de daar gelegen Noordzee-eilanden, en in die -Staatscommissie benoemd o. a. tot lid jhr. R. R. L. de Muralt c. i., lid dor Tweede Kamer der Staten-Generaal. Vlaamsoh-Belglsch Verbond. Reeds meer dan een jaar bestaat in Nederland het Vlaamsch-Belgisch Ver bond, dat nu ongeveer acht duizend leden telt, verdeeld over verschillende afdee- lingen als Den Haag, Alkmaar, Utrecht, Harderwijk, Zeist, Oldebroek, Breda, Tilburg, Baarle-Hertog, 's-Hertogenbosch, Uden, Goude, enz. Op 18 Juni is er ook een eerste afdee ling gesticht in Zeelaud. Het is de afdeeling Walcheren met zetel te Vlis- singen. De Vlaamsche Belgen in beide Bevelanden kunnen zich hierbij aan sluiten. De leden moeten hunne in stemming betuigen met de volgende beginselen le. dat het onontbeerlijk is de gelijk heid in feite en in rechte tusschen Vlamingen en Walen en tusschen beider taal volkomen door te voeren; 2°. dat het Vlaamsche volk alleen op den grondslag een er al zijn standen omvattende taaleenheid zijii volle geeste telijke en stoffelijke ontwikkeling kan bereiken 3®. dat de Vlaamsche kwestie is een zaak van binnenlandsche politiek en elke buiten landsche staatkundige in menging dient afgewezen; 4°. dat van de hulp der Duitschers geen gebruik mag worden gemaakt om nieuwe taalhervormingen op te dringen; 5®. dat op taalgebied geen pogingen mogen worden ondernomen die het be- vrij din gswerk van België schaden. Alle Vlaamsche Belgen, zoo vrouwe lijke als mannelijke, van minstens 18 jaar oud, kunnen lid worden. Natuurlijk worden zij geweerd die niet aan hun militaire verplichtingen hebben voldaan. Voor nadere inlichtingen of opgave als lid schrijve men naar den secretaris der afdeeling Walcheren: Georges Depré, 8 Boulevard Bankert, Vlisslngen. Nieuwe zllverbons van f 2,50. (Officiëel). Binnen weinige dagen zullen Rijksdaaldersbons van een nieuw type in het verkeer worden gebracht. Het uiterlijk van de nieuwe bons is vastgesteld bij Koninklijk besluit van 14 Juni 1918 (Staatsblad no. 357). De reden voor dezen maatregel is ge legen in de wenschelijkheid om meer waarborgen tegen pogingen tot namaak te verkrijgen dan de tot dusver uit gegeven bons opleveren. Het zou uit den aard der zaak wen- schelijk zijn de thans in omloop zijnde bons van f 2,50 op korten termijn in te trekken. Dit is echter buitengesloten als gevolg van de zeer groote behoefte -van het verkeer aan zilverbons door het dwaze en onbehoorlijke vasthouden van guldens en rijksdaalders. Voorloopig moeten derhalve beide soorten bons van f 2,50 naast elkaar in het verkeer blijven totdat een ruim vol doende hoeveelheid van de nieuwe bons gereed is. Het bovenstaande heeft geen betrek king op bons van f 1. Ten slotte zij er, ter voorkoming van misverstand, met nadruk op gewezen, dat alle thans in omloop zijnde bonaeven als de eerlang uit te geven nieuwe bons van f 2,50, wettig betaalmiddel zijn en blijven, zoodat zij op gelijken voet als tot dusver in betaling moeten aan genomen worden. Staat8ooraml88le afsluiting Zuiderzee, Bij Kon. besluit van 4 Juli j.l. is in gesteld eene Staatscommissie, met or dracht te onderzoeken in hoeverre al gevolg van de afsluiting van de Zuider zee, te verwachten is, dat tijdens storm hoogere waterstanden en een grootere golfloop, dan thans het geval is, zullen voorkomen vóór de kust van het vaste land van Noord-Holland, Friesland en Stembus-Varla. Voor haar vader stemmen. Te Gelder- malsen heeft het zich voorgedaan, dat zich daar aan 't stembureau een jonge dame vervoegde om den stemplicht uit te oefenen. Op de opmerking van den voorzitter, dat het vrouwenkiesrecht nog niet was ingevoerd, gaf zij ten antwoord, dat ze niet voor haar zelf maar namens haar vader dezen plicht wenschte te vervullen. Geen keus. Een kiezer te Delft, die uit de lijst van 157 candidaten geen keus kon doen heeft op zijn stembiljet geschreven Psalm 14:3: Hij zocht alom, maar ach! Hij vond [er geen; Want alle vleesch is trouwloos [afgeweken; Het land is vol van stinkende gebreken, Geen sterveling wil 't pad der d ;gd [betreen. Ja, zelfs niet een. (Hdol.) Tegens temp licht. Ten Stadhuize te Amsterdam zijn aan het adres van den burgemeester 1000 oproepingskaarten ontvangen van personen, die in een schrijven o.a. verklaarden, „dat het tegen alle logica strijdt een vertegenwoordig te zenden naar een lichaam dat toch niet bij machte is zijn besluiten te doen uitvoeren. Dubbele namen. Er komen nu ver schillende personen met dezelfde nam9n in de Kamer: Henri Hermans, R.-K. en L M. Hermans, S.D.A.P.; A. Staalman, Middenstandspartij en A. P. Staalman, Christen-democraat; K. ter Laan (burge meester van Zaandam) en J. ter Laan, beiden S.D.A.P.. Het nieuwe kabinet. In de Haagsche Post" rijmt P. W. H. Eenheidsworst en eenheidskleeeding, Eenheidsklompen en sajet, Zal de toekomst nu ook brengen, Ons het Eenheids-Kabinet? Het onderwijzers-element wordt in de volksvertegenwoordiging Bteeds tal rijker. De nieuwe Kamer zal 12 leden tellen, die bij het lager onderwijs zijn werkzaam geweest. De nestor van de nieuwe Kamer is de 81-jarige heer jhr. mr. A. F. de Savomin Lohman, de Benjamin de 31- jarige heer mr. P. J. Oud. Tusschen hen ligt dus precies een halve eeuw. Een pikante bizonderheid is het feit, dat twee van de drie personen die in 1909 te Deventer door de S. D. A. P. geroyeerd werden, thans als opposanten van deze partij in de Kamer zijn ge komen. Tijdens de stemming werd het gemeenteraadslid v. H. te Best (N.-B lid van het «tembureau, door de rijks politie gearresteerd. De voorzitter, de burgemeester, werd uitgenoodigd zoo spoedig mogelijk een plaatsvervanger te doen intreden. Toen dit geschied was, werd v. H. in arrest gesteld als verdacht van niet te noemen handelingen met minderjarigen. Wie kregen de meeste nieuwe kiezers t De Nieuwe Courant becijfert dat de katholieken het grootste deel der nieuwe

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1