Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: Woensdag 19 Juni 1918. (zierikzeesche courant). oir.a.j. de loozeji-, uitg.-hoo«r.a. frankel. gave vóór 1,— nre. ADVERTENTIËN: K O F F I E. Kazernementsfonds. Scheerwol. Vervoervergunningen van Manufacturen. Thee- en Koffiesurrogaten-regeling. Wijziging Vetdistributieregeling. NIEUWSTIJDINGEN. Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maaneen 1,40, franco per post ƒ1,70. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag, No. 10173. van 13 regels 50 ets., van 4 regels en daarboven 15 ets. per regel. Reclames 20 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van nit- Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot I Juli a.s. verschijnende nummers GRATIS. De BURGEMEESTER van Ziebikzee; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende circulaire van den Minister van Landbouw. Njj7erheid en Handel van 12 Juni j.l., do. 27731, afdeeling Crisiszaken: De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien artikel 8 der DiKtribntiewet 1916. en artikelen 5 en 7 van de distribntieregeling voor thee en koffie, d.d 5 October 1917, No. 808 B, Afdeeling Crisiszaken, Bnreau A. Z.; Heeft goedgevonden: te bepalen: 1. De leveranciers van koffie aan detail listen znllen in het tjjdvak van 27 Jnni tot en met 24 Juli 1938 aan detaillisten mogen afleveren en wel op een hun door den detaillist over te leggen: Bon No. 30 eener thee- en koffiekaait 0 05 kg. koffie; Bon No. 31 eener thee- en koffiekaait 0,05 k.g. koffie; geldende deze hoeveelheden als voorziening in de behoefte van den detaillist voor de geheele maand Juli. 2. Leveranciers van koffie aan detaillisten zullen vóór den aangegeven datum van 27 Juni 1918 geen koffie, bestemd voor die detaillisten, mogen afleveren uit het pand, waar die koffi9 werd gebrand. 3. Gednrende het tgdvak, aanvangende op 1 Juli en eindigende op 15 Jnli 1918, zal door detaillisten aan verbruikers mogen worden afgeleverd op: Bon No. 32 eener thee- en kofflekaart 0,05 k.g. koffie. 4. Gedurende het tjjdvak, aanvangende op 16 Juli eu eindigende op 31 Juli 1918, zsl door detaillisten aau verbruikers mogen worden afgeleverd op: Bon No. 33 eener thee- en koffiekaait 0,05 k g. koffie. 5. Bons N.os 32 en 33, door detaillisten van verbruikers in ontvangst genomen, mogen door den betreffenden detaillist desgewenscht dadeljjk aan zijn leverancier worden afge geven; nader zal worden bekend gemaakt, welke hoeveelheden do leverancier op deze bons zal mogen afleveren aan den detaillist na 26 Juli 1918. Ziebikzee, den 18 Juni 1918. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGXRSKERKE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ziebikzee maken bekend, dat de Commissie van beheer van het Knzernementsfonds reke ning en verantwoording zal doen van haar beheer over het jaar 1917 op Maandag den 24 Jnni e.k., des namiddags te 372 nnr, in een der lokalen van het Stadhuis, en roepen alle gerechtigden tot dit Fonds op, daarbjj tegenwoordig te zjjn. Ziebikzee, 18 Juni 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. D. DE VOS, 1°.-Secretaris. De BURGEMEESTER van Ziebikzee; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Ny verheid en Handel van 13 Juni j.l., No. 35602, afdeeling Crisinzaken De Minister van Landbonw, Ng verheid en Handel, Gezien artikel 8 der Distributiewet 1916; Heeft goedgevonden: 1°. Voor de na (te Jnoemen 'soort en kwa liteit scheerwol-1918, geschoren vóór 1 Augustus 1918, vast te stellen de on derstaan de maximum-groothandelpr jjzen (alle prjjzen per KG.); Zeenwsche vette kleiwol, le kwal. f 1,95, 2e kwal. f 1,75, 3e kwal. f 1,55. 2°. Te bepalen, dat vorenvermelde prjjzen gelden franco station van bestemming, spoor, boot of laatste veer; 3°. Te bepalen, dat voor scheerwol, gescho ren na 31 Juli 1918, de vorenbedoelde maximum-groothandelprjjzen worden ver laagd met 25 pCt. Ziebikzee, den 18 Jnni 1918. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RINGER8KEBKI. De BURGEMEESTER van Ziebikzee Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de vervoerbiljetten voor Manufacturen voor de volgende periode, loopende van 1 Juli tot en met 31 September 1918, kannen worden aangevraagd ter Gemeente-Secretarie vóór Zaterdag 22 Janl a.s. Ziebikzee, den 18 Jnni 1918. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKEBKE. De BURGEMEESTER van Ziebikzee; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel van 12 Jnni, no. 27732, afdeeling Crisiszaken; De Minister van Landbonw, Nijverheid en Handel, Gezien artikel 8 der Distributiewet 1916; Gezien zjjne distributieregeling voor thee en koffie van 5 October 1917, Afdeeling Criswzaken, no. 808, Bureau A. Z Gezien zjjne thee- en koffiesurrogaton- regoling van 19 Februari 1918, Afdeeling Crisiszaken, no. 70, Bnrean A. Z Heeft goedgevonden: artikel 16 van genoemde dietributieregeUng te lezea als volgt: Onverminderd de strafbedreiging van de Distributiewet 1916. voor zoover die van toepassing is, zal overtreding van da voor schriften dezer regeling, en koop of verkoop, het aanbieden tea verkoop, aflevering of in ontvangstnemiag van thee en koffie in ntrjjd met hetgeen in dpzo regeling wordt bepaald, of boven de gestelde maximum pjyzen, alsmede de koop of verkoop, aanbieding ten verkoop, aflevering of in ontvangstneming van tbee- of fecffiesnrrogaat in strjjd met de thee- of koffiaïurrogatenregeliDg van 59 Febmsri 1918, tg delg k of voor goed tot uitsluiting van de distributie van thee en koffie of intrekking der thee- en koffiekaart kunnen leiden. Ziebikzee, den 18 Juni 1918. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKEER VAN CRAYESTEYN VAN R1NGSRSK1RK8. De BURGEMEESTER van Ziebikzee Brengt ter kennis van bolanghebbender. de navolgende circulaire van den Ministe; van Landbouw, Njjverheid en Handel van 11 Jnni j.l., no. 35632, afdeeling Crisiszaken, De Minister van Landbonw, Ng verheid en Handel. Gezien zjjne beschikking van 31 Mei 1918, Afdeeling Crisiszaken, no. 33659, Bureau Volksvoeding, houdende vaststelling eener Vetdistributieregeling Heeft goedgevonden te bepalen: dat het bepaalde in artjkel 6, 2e lid dier distributieregeling komt te vervallen, zoodat derhalve nit die regeling het voorschrift, dat loase bons niet geldig zjjn, is weggenomen. Ziebikzee, den 18 Juni 1918. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKEBKE NEDERLAND MARKEN. Zondagmorgen is de bliksem geslagen in de Ned. Ilerv. Kerk alhier, terwijl ds. N. v. Schou wenburg uit Amsterdam, daar preekte. De bliksem-afleider werd beschadigd en er werden 17 gaten in het dak der kerk geslagen. Niemand werd ge troffen. Allen vluchtten naar buiten. Later werd de godsdienstoefening voortgezet. DELFZIJL. Alhier was zekere S. T., afkomstig uit Rotterdam, aangekomen, die in zijn zitkamer uitzicht had op de Eems en getracht moet hebben in aan raking te komen met menschen, die hem een seinboek of andere Duitsche stukken, waarin Duitsche oorlogsseinen vermeld staan, in handen te spelen. Hij aan de justitie te Groningen over- HAARLEM. Op\et donkere Bagijn- hof heeft de nachtwaker J. H. twee revolverschoten gelost op zekeren S., die daar vertoefde in een huis, waarin ook de vrouw van H. verbleef. Het echtpaar H. leeft evenwel gescheiden. H. was ook gewapend en loste eenige schoten terug. S. werd door den rechterpink ge schoten. Hierop ontstond een worsteling, ten slotte werden de vechtenden ge scheiden en naar het politiebureau gebracht. H. werd voor de justitie geleid. S. is later op vrije voeten gesteld. ROERMOND. Zaterdag 11. werden alhier gevankelijk binnengebracht de kommies der directe belastingen P., be nevens een soldaat-kommiesbeiden gestationneerd te. Baarlo, alsmede een landbouwer-caféhouder uit Steijl, allen verdacht van medeplichtigheid aan smok kelarij op groote schaal door hen, ver moedelijk door nog anderen, reeds vanaf begin 1917 gedreven. P. moet reeds hebben bekend. SIMPELVELD. Ambtenaren hebben verborgen onder een dun laagje groenten, voor een waarde van f 18,000 aan drijf riemen gevonden en in beslag genomen. ZIERIKZEE, 19 Juni. Gisteren mid dag zijn bij het vertrek der boot van de Prov. Stoombootdienst, twee kisten met zeep in beslag genomen. Ter griffie van de arrondissements rechtbank werd gisteren namiddag ge deponeerd een partij kwatta, ter waarde van p.m. f 3500, in beslag genomen bij een winkelier alhier. Gisteren avond, omstreeks elf uur is een onbeheerd staand rijwiel in de gang van de sociëteit „Concordia" ont vreemd daders onbekend. Gisteren middag werd door de politie alhier hij een der vrachtrijders een kist met 3 kippen in beslag genomen. Ook de twee eieren, die de dieren in hun nauw verblijf gelegd hadden, wer den prijs verklaard. SEROOSKERKE. Benoemd tot wet houder (vacature Qoemans) de heer N'. Moelker. DUIVENDIJKE. Door den regce- rings-comniissaris zijn voor deze ge meente benoemd tot leden der land- bouwcommissie de hoeren W. J. Boo- gerd, S. J. Gast en I. A. Padmos. Secretaris de heer S. J. Gast, ambts halve voorzitter dc burgemeester. Gekozen Lot wethouder (vaca ture C: Boogerd) de heer N. A. Boo- gCrd. BRUINISSE. Zaterdagavond werd in hét hotel Storm een vergadering gehouden van !de Bruinisser Visschcrij- vereeniging om protest ;aan'te teeke nen tegen het verpachten van yissche- rijperceclen. te Bcrgen-op-Zoom. De reis daarheen gaat tegenwoordig met ■vele moeilijkheden gepaard zoodat er drie dagen mede gemoeid zijn. Be sloten werd aan liet bestuur der Visscherijen te vragen deze verpach ting te Zierikzee te 'houden. Mocht 'het bestuur daarin met toestaan, dan zal men zich met oen request wen den tot den minister. De te verpach ten peroeelen toch liggen alle in de Grevelingen en zijn hij schippers van Bruinisse in gebruik. ST.-PHILIPSLAND. Gisteren werd de heer P. C. Clarisse, ambtenaar ter secretarie, op voordracht van den bur gemeester, door burgem. en weth. ge schorst. Toen hij zich heden toch nog naar het gemeentehuis begaf, en de burgemeester hem vruchteloos aan zijn plicht herinnerde, moest de politie hem de secretarie doen verlaten. Gisteren avond en heden liepen hier 2 soldaten rond met geladen ge weren, zich uitgevende voor een patrouille Zij bleken deserteurs te zijn. Men ver telt, dat zij, na hun kapitein een pak slaag te hebben toegediend, hun biezen hebben gepakt. Heden was een pa trouille bezig de ontrouwe landdienaars op "te sporen. Ook de politie deed nog pogingen. Tot nu toe was alles echter vruchteloos. SCHERPENISSE. Zaterdag j.l. hield de afdeeling „Het Groene Kruis" al hier hare algemeene jaarvergadering. Yan de 148 leden waren er slechts een 20 ter vergaaering. De heer R. Jager, steeds secretaris, had als lid van het bestuur bedankt, waardoor de voorzitter, A. C. Polderman, na opening de notulen voorlas, welke werden vastgesteld. Hierna deed de penningmeester, de heer J. van de Velde, rekening en verantwoording over 1917 en bleek dat was ontvan gen f 242,10 en uitgegeven f 240,165. De ontvangsten over 1918 werden ge raamd op f 121,85 jaan contributie met f 1931/2 goed slot van f 1917 en f 156,20 te goed bij de Boerenleenbank zijn de bezittingen geraamd op ongeveer f 280. Daar aan andere artikelen geen groote behoefte bestaat, werd beslo ten dezen zomer een brancard aan te schaffen, waarmede J. v. d. Velde wordt hela(st. De aftredende bestuurs leden A. C. Polderm an en !M. Rij s ten- bil worden bij acclamatie herkozen en namen de benoeming aan. In de plaats van den heer Jager werd geko- |zen tot bestuurslid de lieer Jac. Muller, welke tevens als secretaris zal fun- geeren. Het salaris van de bode werd evenals het vorige jaar bepaald op f 22,50 en dat van de hulpbode op f 10. De voorzitter beveelt de ver gadering aan dat deze vereeniging zich zoude aansluiten hij de provin ciale vereeniging „Het Groene Kruis' waartoe wordt besloten. Verder klaagt jde voorzitter er over, dat door enkelen, de gebruikte artikelen niet zorgvuldig werden behandeld eu niet worden te ruggebracht als hij idit beveelt. Daarop wordt besloten dengene, die de arti kelen langer behoudt dan noodig is, dezen voor 't langer houden huur te doen betalen en den bode beter con trole te doen houden, waarna deze vergadering door den voorzitter wordt gesloten. VLISSINGEN. Maandagmiddag is Fransch vliegtuig gedaald, juist op het vliegterrein. Te voren was er uit 't fort de Nolle door Nederlandsche militairen op geschoten. De beide inzittenden, een vlieger en een zeeofficier zijn geïnter neerd. WESTDORPE. Vrijdagnacht zijn 2 onder deze gemeente, hij de Zeeuwsch- Belgisclie grens wonende oude lieden, wier bij den draad gelegen woning veel'door smokkelaars bezocht werd. door vier personen, die vermoedden, dat er veel geld te vinden was, aange vallen. Een vreeselijke worsteling vond plaats. Op lliet gillen van de menschen schoten Duitsche schild wachten hun geweren af, waarop de onverlaten de vlucht namen. De 'aangevallenen hadden hun aanvallers herkend en hebben idie bij de politie aangegeven. Drie ervan zijn reeds ge arresteerd. Aanbestedingen. ST.-ANNALAND. Het herstel, de ver nieuwing en het onderhoud tot 30 April 1919 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan Men Suzanna- polder werd heden aanbesteed. Inge schreven is door de heeren J. Elenbaas voor f 1774, J. van Vossen voor f 1569 en C. Moerland voor f 1543. Onderwijs ZIERIKZEE. Naar wij vernemen, is besloten ook ditmaal geen alge meene vergadering der onderwijzers in 't Arrondissement Zierikzee te hou den wegens de tijdsomstandigheden. Aan de Techn. Hoogeschool te Delft slaagde begin dezer week voor het examen van scheikundig ingenieur o.a. mej. A. Kloppert van Zierikzee. - Benoemd tot lid der commissie tot het afnemen van het toelatings examen aan de Kon. Militaire Academie de heer J. S. Wijier, leeraar aan de R. H. B. S. te Zierikzee. OUD-VOSSEMEER. De heer B. J. W. de Graaff van Poortvliet, oud-leer ling der Ciir. Kweekschool ie Rotter dam, is benoemd tot onderwijzer aan de School met den Bijbel alhier. Geslaagd voor woed wouw le Rotterdam mej. N. de Wilde M.Kd. alhier. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sleeuwijk, P. van der Kooij te Reeuwijk. Te Amsterdam, A. C. G. den Hertog te Rotterdam. Te St.-Michiels Gestel c. a., B. J. Log- tenberg te Lutten a/d. Dedemsvaart. Te Garmerwolde (Gr.), W. R. Diep- huis te Juk werd (Gr.) Bedankt voor Doorn, J. J. C. Karres te Hazerswoude. Voor Vroomshoop, J. van der Vlugt te Nieuw-Stadskanaal. Geref. Kerk. Beroepen te Genderen, D. Drenth te Leimuiden. Te Onstwedde, J. W. Esselink te Alteveer (Dr.) Te Gerkes- klooster-Stroobos (A), S. Veltman te. Tzum. Te Onderdendam, J. Hoekstra te Vries. Te Uithuizermeeden, W. L. Korfker te Goënga. Te Heinkenszand, D. H. Th. van Vollenhoven, cand. te Amsterdam. Bedankt voor IJmuiden, A. Doom te Apeldoorn. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Oud-Beijerland, J. Jonge- leen te Noordeloos. Oud Geref. Kerk. STAVENISSE. Donderdag 20 Juni. 's Nam. 3.30 en 's av. 8 ure, ds. Fraanje van Goes. plus zal voor de gewone consumptie worden bestemd. Aan dat vervoer- rverbod zal streng de hand worden gehouden: de meest uitgebreide maat regelen zijn genomen om verzending met openbare middelen van vervoer, anders dan met vergmining van de Rijkscommissie, te beletten. Eieren. liet bureau voor mededeelingeu in zake de voedselvoorziening meldt: Tengevolge van den voedernood en de groote slachting van hoenders, die daarmede verband houdt, is de eier- productie zeer sterk teruggegaan. De Voorziening' van de steden met eieren is daardoor zeer moeilijk en ten slotte bijna onmogelijk geworden, vooral omdat de groote producenten (hoen derparken) hun bedrijf hebben moe ten staken en de opkoopers bij de tal- looze kleine producenten de eieren weghaalden, veelal met overschrijding van den maximumprijs. Deze moei lijkheden zijn nog toegenomen, nadat ,op grond van een onjuist couranten bericht, de meening had postgevat, 'dat de maximumprijs was opgehe ven. Dit is evenwel onjuist. Niet alleen blijven er maximumprijzen bestaan, maar zelfs zullen zij met grooler strengheid worden toegepast om ont duikingen, zooveel als met dit lastige artikel mogelijk is, tegen Le gaan. De maximum-prijzen zullen gelden voor |allc eieren, versch of op ©enigerlei wijze geconserveerd, en opk voor eendeneierenomdal herhaaldelijk kippeneieren als eendeneieren werden verkocht. Bovendien weigerden dc producenten vaak' aan den tusschcn- (handel te verkoopen tegen den daar voor bepaalden prijs, maar leverden zij 'alleen tegen kleinhandelprijs. Daarom zal nu als groothandelprijs gelden de prijs, dien de producent ontvangt, en als tusschenhandelsprijs de prijs, dien de tusscbenhandelaar ontvangt. Zoo doende blijven de voor de tusschen- 'handelaren vastgestelde winstmarges van kracht. Ten slotte is alle vervoer van eieren verboden, tenzij' door de Rijkscommis sie ontheffing wordt verleend. De Rijkscommissie zal daarbij allereerst letten op de voorziening voor zieken en zwakken en het maken van een eierreserve voor den winter; 't sur Weer slachten? De V. en Vh. komt met cijfers be- toogen, dat er welhaast weer met mate geslacht kan worden. In normale jaren wordt in ons land per hoofd en per jaar gebruikt 18,38 K.G. rundvleesch, 11,51 K.G. varkens vleesch, 0,6 K.G. schapen- en geitenvleesch en 2.54 paardenvleesch. Volgens de jongste telling zou er thans per hoofd per jaar aanwezig zijn 15,76 K G. rundvleesch 2,88 K.G. varkens- vleesch, 0,4 K.G. schapenvleesch en 1,5 K.G. paardenvleesch, in totaal 20.5 K.G. per hoofd der bevolking, tegen een nor maal verbruik van 33,03 K.G. Ongetwijfeld, zegt het blad, is het ge- wenscht er voor te zorgen, dat er dit najaar een flink beslag vet vee is. We moeten niet mager den winter ingaan. Maar het gaat daarentegen ook niet aan, de stallen te bezetten met onnoodig veel slachtrijp vee, dat met het schaarsche voeder moeilijk in goeden toestand ge houden kan worden. Zeker, niet gelijk verleden herfst, alles mager op stal, maar ook niet zooveel vet vee, dat er voedselverspilling en geen stalproductie zal plaats hebben. Er is thans 'n keerpunt gekomen in den grasgroei. Op de hooge gronden wordt reeds vee in 't hooiland gejaagd. De Regeering moet er op bedacht zijn, dat er ruim weidevoeding zal blijven en de hooioogst zoo mogelijk ruim wordt en daarom geloven we, dat het verstandige politiek zal zijn, het normale slagers- bedrijf in beperkte mate weer in wer king te stellen. Het mag niet uitloopen op stilstaan in den zomer en hollen in den herfst. Het blad heeft de overtuiging, dat er voldoende slachtvee zal komen, temeer daar de prijzen, die de Regeering voor goede kwaliteit besteedt, niet laag zijn, wel een kwartje psr K.G. hooger dan verleden jaar om dezen tijd de vetvee- noteering was. Mogelijk wordt het slachtvee zoo ruim dat heel het ongezonde stelsel van vee levering van thans opgeborgen kan worden. Het ware te wenschen, zegt het blad. Dan konden kapitalen, aan dit dure systeem verbonden, bespaard worden en kon de veevoorziening weer loopen over de van ouds beproefde en doelmatig bewezen schakel, den handel. Bij andere artikelen blijft men van den handel gebruik maken Waarom moet het bij het artikel vee anders? Laat men het fijnere vleesch vrij en stelt men de verplichting aan de slagers een bepaald kwantum vleesch goed koop beschikbaar te stellen, dan zal de rundvleeschdistributie geen schatten be hoeven te kosten, gelijk thans die van eenheidsworst. Landbouw-inventarisatie. De vorige week is in elke gemeente een commissie werkzaam geweest ter inventarisatie van alle akkerbouw- en veeteeltbedrijven, grootér dan 5 are. Daardoor wordt een vrij nauwkeurig overzicht verkregen van de oppervlakten, beteeld met allerlei gewassen, het gras land en de grootte van den veestapel. Ook zijn gegevens verzameld omtrent het grasland, dat geschikt is om ge scheurd te worden. Deze commissiën zullen te zijner tijd ook den oogst op nemen en de opbrengst schatten. Chocoladereepen. Het bureau voor mededeelingen in zake de voedselvoorziening meldt: Tot 15 Juli zijn de fabrikanten nog vrij om 'andere chocoladereep en dan de eenheidsreepen af te leveren en tot dien datum kunnen de winkeliers (van hun voorraden daarvan blijven verkoopen. Er blijkt echter een mis verstand te bestaan ten aanzien van den prijs. Velen schijnen te meenen, dat de maximumprijzen alleen gelden voor de eenheidsreepen. Dit is niet juist. Men mag 'tot 15 Juli nog andere 'reepen verkoopen, doch uitsluitend met inachtneming van de maximum prijzen. 1 i De reis van Mr. Troelstra. Het bestuur van de Nederlandsche afdeeling van den Bond van Neutrale Landen heeft het volgende telegram gezonden aan Havelock Wilson, den voorzitter van de National Seamen's and Firemen's Union: „De Nederlandsche afdeeling van den Bond van Neutrale Landen wenscht u ernstig te waarschuwen tegen het voor nemen van den socialistischen leider Troelstra, om zich naar Engeland en Frankrijk te begeven. Zijn de Britsche zeelieden bereid een pro-Duitscher te vervoeren, die bij den aanvang van den onbeperkten duikbootooxlog aan een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1