Zierikzeesche ABONNEMENT: ADVERTENTIEN: Vrijdag 14 Juni 1918. (zierikzeesche"Courant). EERSTE BLAD. Heeren Landbouwers van Zierikzee. Vermicelli en Macaroni. Lijst van inkwartiering. Oorlogsovarzicht. nieuwstijdingen. Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maanden 1,40, franco 'per post 1,70. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag» van 1—3 regels 50 ets., van 4 regels én daarboven 15 ets. per regel. Reclames 20 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 1,ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Ter verstrekking van nadere inlichtingen en het invullen der inventarisatiestaten zal door de Landbouwcomtnissie zitting worden gehouden ten stad- huize op Woensdag 19 Juni a.s., van 11-2 en 7—9 uur, alles nieuwe tijd. De BURGEMEESTER van Ziebikzej?; Brengt ter kennis van belanghebbenden den navolgenden brief van den Minitter van Landbouw, Nijverheid en Handel van 4 Juni 1918, no. 84266. Ik heb de eer U mede te deelen, dat ik het gewenscht oordeel eene meer regel matige verdeeling der vermicelli- en ruaoa- roni-productie zooveel mogelgk te bevorderen. Het is van algemeece bekendheid, dat deze producten en vooral vermicelli slechts zeer schaarsch to verkijjgen zgn. Voor het grootste gedeelte vindt deze schaarschte hare oorzaak in de zeer beperkte productie van de bier te lande aanwezige fabrieken, voor walka fabrieken nitteraard slechts eene zeer geringe hoeveelheid bloem kan worden beschikbaar gesteld. Is alzoo uit dezen hoofde geen bestrijding van de heerschende schaarschte mogelijk, zoo kan toch door uitoefening van contiöle van Rijks- en Gemeentewege voorkomen worden, dat de geringe hoeveelheid in handen kome van opkoopers e. d. Dienovereenkomstig wordt door mg be paald, dat voortaan slechts aflevering vau vermicelli en macaroni mag plaats vinden door tusschenkomst van - het Rijks-Centraal Administratie-kantoor voor de Distributie van Levensmiddelen. Voor de gemeenten kan beschikbaar worden gesteld een rantsoen van 5 0 KG. per twee maanden per 1000 inwoners. In de eerste plaats zullen daaruit zieken huizen, sanatoria, krankzinnigengestichten e. d. zjjn te voorzien. Aanvragen voor het betrekken van ver micelli en macaroni, waarvan de productie zich ougeveer verhouden als 4 1, kunnen naar den vorengenoemden maatitaf en wel voor de eerste maal over het tijdvak, aan vangende 17 Juni e.k., tot het Rijks-Centraal Administratie-kantoor worden gericht, aan hetwelk de beoordeeling van de toewijzingen in verband met de beschikbare hoeveelheden is overgelaten' Zibbikzeb, den 12 Juni 1918. De Burgemeester voornoemd, L. KOOPMAN Cz., Weth., l.°-Burgem. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen, dat de ljjst der inwoners dezer Gemeente, die voor het verleenen van inkwartiering in aanmerking komen, naar aanleiding van artikel 17 der wet vau den 14 September 1866 (Staatsblad No. 138) door hen is herzien en vastgesteld onder dagtee- kening van 11 Jnni 1900 en achttien, dat die lgst is aangeplakt in den benedengang van het Stadhuis en van hedeu af, gedu rende veertien dagen op de Seoretarie dezer Gemeente voor een ieder ter inzage is neder- gelegd. Ziebikzbe, den 13 Juni 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd,, L. KOOPMAN Cz., Weth., 1#.-Burgem. P. P. WITTERMAN8, Secretaris. Op; het Fransche gevechtsfront (gaan de Duitschers langzaam vooruit. Op den Westelijken oever van de Oise winnen zij gestadig terrein. De stel ling der Fransche troepen ten noor den van Compiëge wordt door hen bedreigd. De krachtige en kranige tegenaanvallen der Franschen ten Z.- westen van Noyon werden afgeslagen. Meer dan 60 gepantserde wagens lig gen stukgeschoten op het slagveld. En 't aantal door de Duitschers gemaakte gevangenen is thans tot 15000 gestegen. Wel verloren de Duitschers eenige te ver naar voren gebrachte kanonnen, maai* waar zij zelve' een buit van 150 kanonnen behaald hebben, mogen zij zeker wel eenige verliezen. De Franschen meldendat zij eenige kilometers terrein 'heroverd en daarbij een duizendtal gevangenen gemaakt hebben. Zij erkennen echter, dat zij den terugtocht hebben moeten ondernemen op den linker-oever van de Oise. 't Is een geweldige worsteling, die nu op het Westelijk front gevoerd wordt. Maar al zijn daarbij nog altijd de Duitsche legerscharen aan de win nende hand, erkend moet worden, dat de Fransche troepen dapper en moe dig vechten, zoodat voet voor voet terrein veroverd moet worden. Hoe- velen in die gevechten, die vaak van man tegen man gevoerd worden, sneuvelen of gewond worden, wordt in den regel niet opgegeven. Een Oostenrijksch linieschip is in de Adriatische zee getorpedeerd ge werden. In Pruisen wordt vinnig over de kiesrechtkwestie gestreden. Het volk verlangt met recht algemeen kies recht, en wordt hierin door de regee- ring gesteund. De vijanden van liet 'algemeen kiesrecht trachtten met het meervoudig kiesrecht het algemeen kiesrecht te bestrijden. Voor de toe kenning van het kiesrecht verlangen zij een tweejarig verblijf in 't district. Voor hongeren leëftijd wenschen zij ,een tweede stem toe te staan, even als voor hen, die gedurende 10 jaren een zelfstandige functie bekleèden. Het Huis van Afgevaardigden heeft zich 'hiermede vereenigd, maar de regee ring heeft verklaard, dat de wet op die grondslagen voor haar onaan nemelijk is. De regeering zal met'het oog op die verklaring het Huis van Afgevaardigden moeten ontbinden, en nieuwe verkiezingen uitschrijven. Dan zal hij in de nieuwe Kamer haar ontwerp weer indienen. Op het Russisch Congres van Oor logscommissarissen te Moskou heeft Trotzky gesproken voor het inhet leven roepen van het Roode Leger. Hij wil verdediging van de arbeiders- revolutie en van het land, den haard van 't socialisme. Men zal om dienst plicht te kunnen invoeren, de man nen registreeren. Een Engelsche expeditie is, gelijk men weet, aan de Moermankust, ten N.-O. van Finland, geland, schijn baar om' de verbinding van Rusland met de Westelijke mogendheden te verzekeren. Het Engelsche detache ment is later aanzienlijk door Brit- sche troepen versterkt. Zo,o zijn de Engelscheii feitelijk meester van N.- Rusland en de havens aan de Witte Zee. De Engelsche commandant heeft zijn hoofdkwartier opgeslagen in Alexanderowsk. De geheele handel gaat nu door Engelsche handen. Niet alleen vreemdelingen, maar ook Rus sische burgers hebben van de Engel schen toestemming noodig om zich in die streken te vestigen of handel te drijvem In de geheele Oekraine is, zooals Havas meldt, wegens iden opstand van iarbeiders en (hoeren jde (staat van beleg afgekondigd. In de straten van Kief wordt woedend gevochten. Verschil lende provinciën bevinden zich in handen der opstandelingen. De Duit sche generale staf heeft besloten nog meer troepen naar de Oekraine te zenden. De regeering van Finland heeft bij den Landdag een ontwerp over de invoering van de monarchie aanhan gig gemaakt. NEDERLAND Vlee8chnood AMSTERDAM. Eenige agenten en een burger hebben een 19-jarigen meceanicien aangehouden, die bij een opkooper,in de Lange Leidschedwarsstraat een zak met katten trachtte te verkoopen. Toen hij een agent van politie zag naderen, had hij de vlucht genomen, zijn rijwiel achterlatende, doch hij werd op de Vijzelgracht gegrepen. Onderweg had hij tweemaal uit een revolver geschoten. ROTTERDAM. Woensdag zijn bij den vischverkoop alhier, ongeregeldheden voorgevallen, doordat zekere A. C. v. d. L. de orde verstoorde, herhaaldelijk over het hek klom en weigerde zich te verwijderen. Toen hij gearresteerd werd, werd met steenen geworpen en een inspecteur aan den enkel gewond, 's Avonds 10 uur be gonnen de relletjes opnieuw, doordat een troep jongens van de afzetting planken afbraken en op de tramrails wierpen. Bereden politie en agenten maakten van de sabel gebruik, waarbij de 15-jarige J. P. de Gr. verwond werd. Om 11 uur was de orde hersteld. Onder 't publiek gingen allerlei ge ruchten. De arrestant zou doodgeslagen zijn anderen beweerden dat hij met een touw om den hals naar het politie bureau was gesleept, van daar naar het ziekenhuis gebracht eb daar overleden. Van dat alles is volstrekt niets waar. ZIERIKZEE. Er was deze week in Zierikzee bij heeren winkeliers geen ei meer te bekomen, zelfs niet voor zieken en zwakken. Diep treurig, nu voor de bevolking geen vleesch te bekomen en hun brood rantsoen onvoldoende is. Hoe komt het, dat terwijl anders Zierikzee steeds van eieren ruimschoots voorzien is, er nu volslagen gebrek aan dit krachtgevend product heerscht. Is soms de onverstandige regeeriqgs- maatregel, dat voor het pluimvee geen voer beschikbaar mag worden gesteld, daarvoor de oorzaak. Ocb neen, dat is 't 'm niet. De landbouwers hebben en daarin hebben zij zeer verstandig gehandeld nog wel wat voer voor hun hoenders achtergehouden, zoodat geen staking in de fier productie heeft plaats gegrepen. Hadd'ni zij dit niet gedaan, dan zouden de kippen, als zij spreken konden, natuurlijk gezegd hebben, „geen voer, geen ei". I De eierproductie in Schouwen-Duive- land heeft dus niet opgehouden en is in 't algemeen ook niet achteruitgegaan. Maar wat is dan de redofa, dat wij in Zierikzee geheel van eieren verstoken zijn. Zij is eenvoudig deze, dat de eieren tegen hooge prijzen, verre boven den doorde regeering vastgestelden maxi mumprijs, worden opgekocht, zoodat duizenden en duïzendlm eieren met tram en spoorboot naar Holland ver voerd worden. Dit wetend, hebben wij ons te dezer stede tot het Levensmiddelen-Bureau Het bleek ons, dat men daar reeds van een en ander voldoende op de hoogte wasen dat men daar den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid telegrafisch op de hoogte van den onhoudbaren toestand gesteld had. Het gevolg van dezen prijzenswaar- digen stap van het LeveDsmiddelen- Bureau is geweest, dat gisteren al de eieren, die ingevoerd werdenvan overheidswege in beslag zijn genomen. Op het levensmiddelenbureau zijnde, hebben wij tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt om op het volgend misbruik te wijzen. Er was deze week, naar wij meenen, bij een tweetal winkeliers, te weten de heeren R. W. J. Ochtman en J. Unger, zeep te bekomen. Nauw was dit bekend, of het publiek spoedde zich, daar zeep ook al een artikel is, hetwelk bij den dag zeldzamer en schaarscher wordt, naar die winkeliers. Sommige vrouwen gingen zelve, en zonden ook haar man en kinderen om zooveel mogelijk zeep in. te slaan. Het gevolg hiervan is geweest, dat enkele gezinnen veel, en anderen niets kregen. Wel gaven genoemde winkeliers aan eene koopster slechts één pak zeep, maar toch werden zij gefopt, daar die koopster vaak door andere leden van het gezin reeds in het bezit van één of meer pakken zeep gekomen was. Nu kunnen wij tot ons genoegen onzen lezers en lezeressen mededeelen, dat door het Levensmiddelenbureau pogingen zijn aangewend om aan dit misbruik een einde te makeD, ten einde te voorkomen, dat de eene niets en een andere veel krijgt. BRU1NISSE. In het hótel Padmos trad Woensdagavond voor den Bond van Vrije Liberalen als spreker op de heer J. D. Viruly, burgemeester van West- kapelle. Slechts een klein getal belang stellenden, pl.m. 25, was opgekomen. Spreker begon zijn rede met de oor zaken op tegeven, waarom de Vrije Liberalen hier vrijwel onbekend waren, wat in het vormen der concentratie zijn oorzaak vond, daar in deze provincie Unie-liberalen werden gesteld. Het speet hem, dat de concentratie niet wederom tot stand gekomen was, de Vrije liberalen echter hadden er zoo lang mogelijk voor gepleit. Daarna behandelde hij eenige punten van het beginselprogram en las enkele onderdeelen van het manifest voor. In 't bizonder wees hij er op, dat de Bond van Vrije liberalen als een der hoofdpunten van zijn program opge nomen heeft, dat de lastige distributie bepalingen niet langer gehandhaafd moe ten worden dan strikt noodzakelijk is. Vervolgens legde de spreker eenige bepalingen van de nieuwe kieswet uit, om daarna de wijze te bespreken waarop de ontzettende schuldenlast zal moeten worden afgelost. Willen de socialisten en de vrijzinnig-democraten dit doen door eene heffing in eens, de Vrije liberalen willen daartoe de noodige belastingen heffen, daar huns inziens aan een heffing in eens te groote bezwaren verbonden zijn. Na nog eene korte bespreking van het vrouwenkiesrecht, waarvan spreker zich voorstander verklaarde, werd de rede geëindigd- Was er reeds gedurende de rede dooi den spreker gelegenneid gegeven tot het doen van vragen, waarvan toen geen gebruik werd gemaakt, na het eindigen fier bespreking deden een paar der aan wezigen enkele vragen, die beantwoord werden. STAVENISSE. (rectifioatie) De jaar wedden der onderwijzers alhier zullen niet worden verhoogdmaar verlaagd met het meerdere bedrag, dat het rijk uit keert, zoodat de volle verhoogingen door de gemeente zullen worden genoteD, ingevolge het raadsbesluit van 1.1. Woensdag, SCHERPENISSE. Gemeenleraadsver- gadering op 11 Juni. Notulen onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken: a. schrijven vand den direct, der vereeniging Ned. gemeenten betreffend Congres ter be spreking van de gemeentebelangen b. missive Gedep. Staten betreft toezending goedgekeurde kohieren Hoofdei. Omslag 1918; c. idem betreffende goedkeuring aankoop bouwterrein; d. begrooting Gezondheidscommissie 1919. Scherpe- nisse moet.betalen f 69,42; e. schrijven bestuur vereeniging ambtenaren der gemeedtefinanciën betreffende verbetering positie gemeente-ontvangersproces verbaal kasopname gemeente-ontvapger op 11 Juni j.I. In kas f3851,40; g. adres A. van As c.a. betreffende opmerkingen onderwijs aan de school zal hem mede gedeeld worden, dat zulks niet tot de competentie van den raad behoort Besloten le tot dekking van het tekort levensmiddelenbedrijf over 1917 eengeld- leeningvan f 500 aan te gaan, af te lossen in 1919; 2e begrooting 1917 te wijzigen vermeerdering ontv. en uitgaaf f 545 3e put voor de gemeente over te nemen van het waterschap tegen een tegemoetkoming van f 45; 4e den tele foonkantoorhouder over 1918 een extra tegemoetkoming te verleenen, berekend tegen f 5 per jaar; 5e aan den electro- technischen ingenieur te Middelburg mee te deelen, dat de gemeente niet van plan is voor distributie vau de door de prov. te leveren electriciteit zelf te zorgen en het plaatselijk net op hare kosten te laten aanleggen. Wegens ongesteldheid van den heer Hartog werd tot tijdelijk wethouder be noemd de heer Anth. Oudesluijs. Hierna sluiting. ST.-ANNALAND. Onze gemeente, die het jarenlang zonder kiesvereeni- ging heeft gedaan, telt er nu twee. De eerste, onlang's opgericht na een rede van jhr. De Muralt, telt 27 leden, de andere, dezer dagen opge richt na een politieke rede van ds. Kersten, in de Geref. Kerk, ter aanbe veling van de Gereformeerde Staats partij, telt er 75. Zouden er nog meer volgen? Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te St.-Maartensdijk B. G. C. Steen beek te Dinteloord. Te Giessen- Oudkerk, E. Jongens, cand. te ?s Gra- venhage. BedanktVoor Aalsmeer, W. van Limburgh te Uithoorn; voor Garderen, Schoonhoven, Otterloo en Zegveld, H. J. van Schuppen, cand. te Veenendaal; voor Ameide; A. F. P. Pop te Middel- harnis. Aangenomen naar Leiden, W. Th. Boissevain te Wilhelminadorp. ST.-PHILIPSLAN D. Uit de rekening over het dienstjaar 1917 bleek, dat de ontvangsten f 2350,69 bedroegen, de uitgaven f 2142,435 en dus het goed slot f 208,255. Geref. Kerk. BeroepenTe Willemstad, J. A. Ver hoog te Reeuwijkte Bierem, K. Win kelman te T wij zei; te Ten Post, J. Hoekstra te Vries. Chr. Geref. Kerk. BeroepenTe Zwolle, J. Jongeleen te Noordeloos. Aanbestedingen. ZIERIKZEE, 13 Juni. Door 'I clagol. bestuur van hel waterschap Schou wen gehouden aanbesteding van het hers lellen en onderhouden van de heu len, bruggen en duikers volgens be stek No. 4S4, in 4 peroeelen. Gegund: le perceel: J. Verboom te Serooskerke, f 900; 2e perceel, S. Ver- jaal te Noordwelle, f 690; 3e perceel, J. v. d. Panne Lz. te Scharendijke, f 375; 4e perc. J. F. Fondse te Kerk- werve, f 2650. Post- en Telegrafie. ZIERIKZEE. Aangesloten aan het Rijks-locaal telefoonnet onder No. 116 de heer F. Koopman Cz!, Bette- waerde. Onderwijs. Eindexamen H. B. S. Het schriftelijk gedeelte der eind examens II. B. S. met 5-j. cursus is een week uitgesteld. Er is bij Eet drukken van de examen-opgaven iels gebeurd, dat dezen maatregel nood zakelijk heeft gemaakt. Het voor de examinandi onaange name gevolg hiervan is o. m., dat zij nu zooveel later zullen weten, voor welke vakken zij vrijstelling van het mondeling examen hebben verworven. P REDIKBEURTEN. Zondag 16 Jv/ni. ZtevlkH«o. Gerof. Kerk. Vm, 10 en av. 6 ure, Leeidienst. Chr. Geref. Kerk. Vm. da. Wisse; nm. Leeskerk en av. ds. Wisrj (Op den ge wonen tijd). Ohd-Geraf. Gov»., Breeulraat. V». 9.30, na. 2 es p.v, 6 ure, Leeskerk. Lnth. Kerk. Vm. 10 ore, ds. De Jongh. Bvangeliaaiie Jeroel. Va. 10.30 en av. 7 uro, Gewone dienst. Kevkwenvt. Nm. 3 ure, ds. Blaukeré (Doops- bedieuing). Bevooskevk*. Vin. 10.30 ure, ds. Diederiks. Bnggrh. Vm. 9.30, ds. Van Maan en en av. 6.30 nre, idem (Bgbollezing). Koaeas©. Nm. 3 nre, Geen dienst. KooriwsUe. Vm. 10.30 pre, ds. Blankert van Kerkwerve. Haamstede. Herv. Kerk. Vm. 10.30 uro, ds. Japohen. Geref. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 ure, ds. Brouwer. Oud-Geref. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 ure, Leeskerk. Klkcvxe». Horv. Kerk. Vm. 10.30 nre, ds. Beemink. Geref. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 ure, Ós. Bruinsma. BvoDwesahsven. Herv. Kerk. Vm. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. Vm. 10 en nm. 3 ure, ds. Tollenaar. Konnemalve. Herv. Kerk. Vm. 10 30 ure, ds. Do Leur. Geref. Kerk. Va. 10.30 en nm. 3 ure, ds. Hoek. SToovdfouwe. Vm. 10 30 ure, ds. Van Doorn. Drefaahon. Vm. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Onwenkerk. Nm. 3 ure, ds. Peter van Sirjausland. Nlenvronkerk. Herv. Kerk. Vm. 10.30, ds. v. d. Linden en nm. 3 nre, Geen dienst. Geref. Kerk. Vm. 10 30, ds. Klamper; nm, 3, Leendienst en av. 6.30 nre, ds. Klamper. Oud-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 3 en av, 6.30 ure, Leesdienst. OootoBlsnd* Herv. Kerk. Vm. 10.30, Geen dienst en nm. 3 ure, ds. v. d. Linden van Nienwerkerk. Geref. Kerk. Vm. 10 30. nm. 3 en av. 6"" ure, ds. Bruinsma van Scharendgke. Sisjsansland. Vm. 10.30, ds. Peter en nm. 3 nre, Geen dienst. RvafnUBe. Herv. Kerk- Vm. 9.30, ds. Waar denburg en nm. 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. Vm. 9.30 en av. 5 ure, Leeskerk. Geref. Gem. Va. 9, nm. 2 en av. 5 nre, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 3 en av. 6 ure, Leeskerk. ST.-FILIPSLAND en THOLEN. St.-Fillpal»nd. Herv. Kerk. Vm. 10, ds. Loran en nm. 3 ure, Geen dienst. Oud-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 3 en av. 6.30 are, ds. Boons. Tholen. Herv. Kerk. Vm. 10, ds. Ver schoor en nm. 2 30 ure, ds. Loran. Geref. Kerk. Vm. 10 en nm. 2.30 nre, de heer De Wit van Leid*ohendaa. Geref. Gem. Vm. 10, nm. 2.30 en av. 6.30 ure, Leeskerk. St.-ïlKBBfcfl'asdJjk. Herv. Kerk. Vm. 10.30, Leeskerk en nm. 3 nre, ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Gera. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6.30 ure, Leeskerk. Ond-Voesemeev. Herv. Kerk. Vm. 10 en av. 6 30 ure, ds. Van Griethugzen. Geref. Kerk. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6,30 nre, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. Vm. 10.30, Lees kerk en nm. 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. Vm- 10 30 en nm. 3 nre, de heer De Graaft; av. 7 ure, Leeskerk. Scherpenlsse. Herv. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 ure, ds. Steenbeek. Oud-Geref. Kerk. Vm. 10 30, nm. 3 en av. 6.30 nre, Leeskerk. Stavenissft. Herv. Kerk. Vm. 10.30 en av. 7 ure, ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. Vm. 10.30, na. 3 en av. 6.30 nre, Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. Vm. 10 30, Lees kerk en nm. 3 nre, ds. Van Griethugzen van Oud-Vosnemeer. Geref. Kerk. Vm. 10 30, nm. 3 en av. 6 nre, Leeskerk. 0e Duitscji-Nederlandsche onderhandelingen. De Duitsche onderhandelaars, die ver leden week naar Berlijn waren terug gekeerd ten einde hun instructies aan te vullen, zijn Dinsdagavond weer in de residentie aangekomen. Naar verluidt, zouden de Duitsche afgevaardigden van de Nederlandsche onderhandelaars een volledige opgave verlangen van alle artikelen, die voor uitvoer in aanmerking komen. Zoodra deze opgave is overgelegd zullen de besprekingen beginnen over de prijsbepaling van de steenkolen en viechkwestie. Onder de artikelen, die, naar Duïtscne opvatting, voor uitvoer in aanmerking komen, worden genoemd casëine, melk poeder, gecondenseerde melk en huiden. Schoenwerk. Volgens 't Vakblad van de Schoen makerij ligt het in de bedoeling, eer lang over te gaan tot rantsoeneering van 't publiek betreffende 't schoen werk. Voor hen die in pension gaan. Het hoofdbestuur van den Nederl. Pensionhoudersbond, denkende aan de velen, die in de volgende maanden eenigen tijd „en pension" denken door te brengen en zich bedreigd voelen doe de bezwaren der voorziening van levens middelen, deelt het volgende mede Naar aanleiding van een bericht van het Rijks Centraal Administratiekantoor voor de distributie van Levensmiddelen en van een onderhoud met de directie van dat kantoor kan worden opgemerkt, dat 't bij de tegenwoordige schaarschte van levensmiddelen ondoenlijk is om

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1