Z.zeesche Nieuwsbode NIEUWSTIJDINGEN. TWEEDE BLAD behoorentie bij de van* VRIJDAG 17 MEI 1918, no. 10160. AMERIKA Als een bewijs, hoezeer de nitvindiugs- gee8t van de Amerikanen geprikkeld is door den oorlog, meldt Reuter, dat het onderzoekings-comité voor de luchtvaart niet minder dan 16000 nieuwe plannen te onderzoeken gekregen heeft. NEDERLAND DEN HELDER. Alhier is binnenge komen 'n schoener, die in de vrije vaargeul nabij het lichtschip „Doggersbank" door twee Duitsche vliegmachines hevig be schoten is. Het schip „Voorwaarts" was met een lading hoepels op weg naar Wisby. Toen de Duitschers met mitrail- leurvuur begonnen te werken, verliet de bemanning het schip en begaf zich in een boot op ongeveer 200 M. van het bedreigde vaartuig, waarop inmiddels bommen "werden geworpen en herhaal delijk werd geschoten. Eindelijk toen zij het gevaar geweken achtten, keerde men aan boord terug, niet anders meenende, of het schip zou weldra zinken. Zulks geschiedde echter niet, al was de schoener er ook leelijk aan toe en stond er veel water in. Na met proppen de gaten te hebben gestopt en het water- gehoosd, kon men de haven van Nieuwediep bereiken. De bemanning was natuurlijk zeer verontwaardigd over dezen aanvalte meer daar de Nederlandsche vlag dui delijk zichtbaar was. DEVENTER. Maandagavond hadden eenige kinderen alhier in een snoep winkeltje zuurtjes gekocht. Weldra wer den zeven van hen ongesteld. Bij drie kinderen deden zich ernstige vergiftigings verschijnselen voor; ze moesten naar het ziekenhuis "Worden overgebracht. Twee zijn reeds overleden. Het andere verkeert in zorgwekkenden toestand. LEIDEN. Een oploopje is gevolgd door min of meer ernstige ongeregeld heden. Naar schatting oDgeveer 2000 personen, meerendeels vrouwen en kwa jongens schoolden samen voor hèt distributie-bureau op de Vischmarkt en eischten bons voor aardappelen. Nadat een der vrouwen op het distributie bureau een onderhoud had gehad met den directeurverspreidde de politie de menigte,' waarvan een gedeelte zich Npver de Breestraat naar het huis van den burgemeester op het Rapenburg begaf. Hier waren echter de toegangs wegen afgezet. Aangezien later sommigen onder de menigte een min of meer uitdagende houding aannamen, voerde de politie, die inmiddels versterking had gekregen, met den gummistok een charge uit. De menigte werd door de politie* verstrooid. Uit Stad en Provincie. DUIVENDIJKE. In de pas gehouden raadsvergadering, de eerste van dit jaar, werden o. m. de vele en ver schillende ontslagnemingen van dèn heer C. Boogerd behandeld. In een uitvoerige rede zette de burgemeester uiteen welke zeer belangrijke en ge wichtige diensten de lieer Boogerd aan de gemeente bewezen had. Hij was sedert 1878 onafgebroken raadslid en sinds 1886 wethouder. Bovendien ambtenaar van den burgerl. stand, lid van het armbestuur, zetter en lid der commissie voor de inkómstenbelais- ting. Vermoedelijk in den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men een driejarig paard van den landbouwer R. met een mes of scherp voor werp een flinke snede in de borst gegeven, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. POORTVLIET. Vergadering vaji in gelanden der polders behoorende tol het waterschap Poortvliet, pp Dinsdag U Mei 1918. .De voorzitter opent de vergadering en verzoekt den secretaris de presen tielijst af te lezen, waarbij blijkt, dat tegenwoordig zijn 54 stemhebbende in gelanden, die te samen 87 stemmen kunnen uitbrengen. De notulen der vorige vergadering worden na voor lezing onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn de navolgende stukken: 1°. een uittreksel van het Kon/besluit van 10 Januari 1918, No. 47, waarbij de vroeger aan het waterschap verleende concessie 'tot heffing van haven- en kaaigeld op Strijenham voor den tijd van drie jaar, alzoo tot 12 Maart 1921, op de bestaande voet wordt ^verlengd; 2°. een proces-verbaal van opname der kas en onderzoek van boeken van den ontvanger-griffier, waaruit, blijkt, dat op 5 Februari 1918 is ontvangen een som van f 47587,8Ó5, uitgegeven f 43445,23, zoodat meer ontvangen dan uitgegeven is f 4142,575, overeenko mende met de vertoonde gelden; 3°. een schrjjven van het bestuur der waterkeering van het calamiteuze wa terschap Scherpenisse, houdende me- dedeeling, dat er van de daarbij be-, trokken polders over het dienstjaar 1918-1919 geen bijdrage zal worden geheven; 4°. een proces-verbaal van liet onderzoek der boeken en het op nemen der kas van den ontvanger- griffier, waaruit blijkt, dat op 30 April j.l. is ontvangen een som van f 13175,77, uitgegeven f 12641,66®, zoo- dal meer ontvangen dan uitgegeven is f*534,10®. Deze stukken worden voor notificatie aangenomen. Verder deelt de voorzitter mede, dat van Ged. $StuM or.lxaigen is ecu door hun ontworpen herziening van het alge meen reglement voor de polders of waterschappen in Zeeland. Nadat de voornaamste wijzigingen aan de ver gadering zijn medegedeeld, wordlt goedgevonden, dat dit ontwerp lei- visie zal liggen ten kantore van den ontvanger-griffier lot 30 Mei a.s. Daarna wordt voorgelezen .het. door liet bestuur opgemaakt verslag van den toestand en behoefte der polders over liet afgeloopen dienstjaar, waar uit o. a. blijkt: 1°. dat bij helmduiking is gebleken dat de toestand van den vooroéver langs den Klaas van Steen--: landpolder zeer gunstig is: 20o voor de laatst ontvangen kolen moest een prijs betaald worden van f 53 per ton; 3°. dat de schuldenlast op 1 April 1918 bedroeg f 96000, waarvan zal moeten worden betaald aan rente f 3407,50 en aan aflossing' f 10500, bovendien moeten nog 2 annuïteiten elk groot f 2136 en f 2830, worden betaald van de in 1910 gesloten lee ningen groot f 40.000 en f 53.000. Ver volgens werd voorlezing gedaan van het rapport der commissie,, die belast is geweest met het nazien der reke ningen over het dienüjaar 1917-1918. Thans brengt de voorzitter ter tafel de door het bestuur opgemaakte be- groü!riiigon der verschillende polders van het dienstjaar 1918-1919 met de daarbij be hoerende memoriën van toe lichtingen. Devoorzitter deelt hiér bij mede, dat er in de begrootingen slechts is gerekend op een duurtetoe slag van f 125 voor den waterbouw kundigen ambtenaar en den machinist. Daar echter door andere waterschap pen in het eiland Tholen aan hun ambtenaren grootere bedragen >vorden toegekend, stelt hij namens 't bestuur voor een duurtetoeslag voor dit jaar te verleunen aan- den waterbouwkun digen ambtenaar en den machinist, elk tot een bedrag van f 200, aan den only a nger-griff ier tot een bedrag van f 100 en aan den bode tot een bedrag van 25. De heer M. G. van Stapele jis van gevoelen, dat de voorgestelde bedragen te laag zijn; uitvoerig licht hij toe, dat de duurte der levensbe hoeften het zwaarste druk't op ambte naren, wijl toch vele personen in par ticulieren dienst, in welken tak ook, verh.OQgj.iig van loon hebben verkre gen. Hij stelt dan ook voor aan 'hen een toeslag le Peritenon van f 300, te meer kan spr. dit bedrag voorstellen, daar het waterschap Tholen, dat hielt zoo groot is als het waterschap Poort vliet, ook aan zijn ambtenaren een duurtetoeslag van f 300 heeft toe gekend. De heer D. van de Vélde sluit zich aan bij het gesprokene van den heer V.sn Stapele. Hij zal diens voor stel 'ondersteunen. De heer D. van der Maas kan zich vereenigen met het voorstel van hét bestuur. Bij de daar op gehouden stemming blijkt echter, dat 74 stemmen voor het voorstel van het bestuur zijn. De heer J. C. J. Elenbaas merkt opdat wel de weg langs den zuidelijken berm van den Gaweelschen dijk, «doch niet de Sluisweg zal worden begrint. De voor zitter deelt den heer Elenbaas mede, dat de begrinding van den yveg langs genoemden berm door den heer Van Westen zal worden bekostigd. Daar nu blijkt, dat niemand voorlezing ver kiest van de mem'orieën van 'toelich ting of nadere inlichtingen wenscht omtrent een der posten van ontvang of .uitgaaf, stelt de voorzitter voor de begrootingen vast te stellen in ont vang en uitgaaf op het bedrag zooals voor eiken polder hieronder afzon derlijk is vermeld: a. die van de polders Poortvliet, Malland, Priester- meet, Bartelmeet, Nieuw-S(trijen en Klaas van Steenland, in ontvang en uitgaaf op f 36585,47; b. die. van het waterschap Poortvliet in onftvang en uitgaaf op f 2588,09; c. die van den polder Smaalzij, in ontvang en uit gaaf op f 83,58; d. die van den pol der Baarsdijk, in ontvang en uitgaaf op f 57,045; edie van den polder Pluiinpot, in ontvang en uitgaaf op f 88,31®; f. die van de stichting van 'het stoomgemaal in «ontvang en uit gaaf op f 2527,S8; g. die van de ex ploitatie van het sltoomgemaal, in ont vang en uitgaaf op f 16507,13®. Met algemeene stemmen worden deze begrootingen vastgesteld met machtiging aan het bestuur tot het af- en overschrij ven uit den post voor onvoorziene uitgaven op die artikels welke in de onderscheidene begroe tingen bij name zijn genoemd. Ver volgens deelt de voorzitter mede, dit op 1 Augtistus a.s. zal moeten aftre den als gezworene de heer C. Th. de Rijke. Hij stelt voor thans over Le gaan tot opmaking van een, voor dracht van 3 personen ter voorziening in deze vacature. Bij de daarop ge houden stemmingen blijkt, dat zijn uitgebracht op den lieer C. Th. de Rijke 70 stemmen als te candidaaj, op den heer Iz. Hage 60 stemmen als 2e candklaat en op den heer E. van der SÏikke 50 stemmen als 3e candi- daat. Alsnu wordt overgegaan tot het uitloten eener obligatie, groojt f 500,. van de in 1906 gesloten leeniug, groot 15000. Bij de trekking blijkt, dal is uitgeloot obligatie No. 30, welk s(tuk op 1 Augustus 1918 zal worden afge lost. Daarna vraagt de voorzilter aan de vergadering machtiging om, wan neer dit noodig mocht blijken, kas geld op le nemen tot eenjcjedrag van ten hoogste f 150007 Deze machtiging wordt door de vergadering verleend». Als laatste punt der agenda sttell de voorzitter naméns het besltpur voor de kosten voor niet-schoongemaakte heulen te brengen op f 1 per stuk. Het tot nu verschuldigde bedrag ad f 0,60 blijkt le weinig te zijn. Di(f voor stel wordt aangenomen. De voorzilter vraagt nu, of iemand nog iets in het belang van het waterschap in het midden heeft Le brengen. Niemand het woord verlangende, sluit hij de ver gadering onder dankbetuiging aan de ingelanden voor hun tegenwoordig heid. OUD-VdfeSEMKER. Woensdag ver gaderden ingelanden van het Waterschap Oud-Vossemeer; rekehingen over 1917/18 en begrootingen voor 1918/19 werden aangenomen, zooals die door het Bestuur waren voorgesteld. De dijkgeschotten te heffen over het uitgetreden dienstjaar bedragen van de vroonen f 14,50 per H.A. en van de dijkerslanden voor Slabbecoorn f 46, Oud-Kijkuit f 29,50, Leguit f 37. Vogelsang f 41Hikke f 29,50, Kerke f28 en Oud-Vossemeer f 28, terwijl voor de Drie Groote Polders (Stoomge maal) f 12 zal geheven worden. Aan den heer G. J. W. de Graaf, ontvanger-griffier, werd een weddever- hooging van f 200 toegekendterwijl de machinist f 100 duurtetoeslag krijgt. Aan den onbezoldigd Rijksveldwachter M. Pipping werd f 50 jaarwedde toe gekend voor toezicht op de werken van het Waterschap. Bij periodieke aftreding als gezworen werd de heer L. M. Friderichs weer no. 1 op de aanbeveling geplaatst, benevens de heeren A. de Rijke en K. J. Hanse. Onderwijs Het schrijven van den minister van binnenlandsche zaken aan de Gedep. Staten der provinciën (inhoudende: dat over 1918, ongeacht de loongrens aan de onder wijzers niet meer aan duurte toeslag wordt uitbetaald dan het bedrag, waarmee die bijslag de hun over 1918 toekomende weddeverhooging te boven gaat; bedraagt de verhooging meer dan de bijslag, dan wordt deze, te rekenen van 1 Januari. '18, geheel ingetrokken bedraagt zij minder dan de bijslag, dan wordt slechts dat mindere bedrag als bijslag toegekend) geeft T. N. in De Tijd aanleiding tot het schrijven van een artikel, onder 'fc opschrift: „Bedenkelijk voornemen". De schrijver noemt de aanschrijving „een aanslag pp de platte, beurzen der onderwijzers, pnver- wacht, zóó zwaar, zóó onbillijk en zóó onwettig, dat de onderwijzers met de uiterste verbazing en tevens met de grootste verslagenheid het'stuk hebben aangegaapt". De schrijver twijfelt er niet aan, dat de Kamerleden hierover het hunne zullen reggen. Salariëering bizondere onderwijzers. De Tweede Kamer hééft verworpen met 45 tegen 3^ stemmen het voorstel Löhman e. a. betreffende de salariëering der bizondere onderwijzers. Van rechts stemde alleen de heer Bichon met de linkerzijde tegen. Visscherijberichten Conserveeren van oesters. Aan een combinatie van enkele perso nen, waaronder de heeren R. J. Dorst te Stavenisse en mr. A. J. F. Fokker te Zierikzee, de laatste voorzitter der Visscherijen, wier namen in dat verband genoemd werden, is het gelukt dermate oesters te conserveeren, dat zij in uit stekenden staat blij ven. Genomen proeven zijn schitterend bekroond. Door dit resultaat is men reeds te Zierikzee overgegaan tot het conserveeren van belangrijke partijen. Rechtzaken. Kantongerecht te Tholen. 13 Mei. Door hot kantongerecht alhier zijn heden veroordeeld, wegens: Straat schenderij: L. J. v. S. te St.-Maartek^- dijk, tot f 1 b. of een w. tuchtschool. Overtreding der jaefttwet: A. O. te Oud-Vossemeer, tot f 10 b. of 10 d. h. J. G. D. te Stavenisse, J. J. N. te St}.- Maarlensdijk, ieder tot f5 b. »of 5 -d. h. voor ieder hunner; P. J. II. le St.- Maartensdijk, lot f 10 b. of 10 d. h.'en tot f 5 b. of 5 d. h.; L. A. II. le Oud- Vossemeec, tot f 5 b. of 5 d. h. Nacht rumoer: I. O. le St.-Annaland, tot f 1 b. of 1 d. h. Overlrcdhig{ politieveror dening: C. V. le St.-Maartensdijk, tot 1 1). of 1 .d; h. Overtreding der leer plichtwet: A. Q. te Tliolen, tol f 10 b. of '10 d. h.; D. J. Le Tholen, tot f 3 b. of"2 cl. h.; P. Hl' le Poortvliet, tot f 3 b. of 3 d. li.; P. K. le Poortvliet, tot f 5 bi of 5 d. h.; J. A. V. te Slf.-Anna- land, Lol f 5 b. of 5 d. h. Overtreding der bouwverordening: A. K. te Sta venisse, tol f^0 b. of 20 cL/h.Straat schenderij: J. A. J. C. te St.-Annaland, 'tot f 3 b. of 2 d. li. L oopen of rijden over verboden gromt: A. M. v.» D. te St.-Philipsland en P. R. te Be^gen- op-Zoom, ieder tot f 1 boete of 1 dag voor iéder hunner. Overtreding dér ■ijkwet; J. d. R. te St.-Maartensdijk, 'tot 5 boeten elk van f 2 of 2 cl. li. voor iedere boete; C. v. d. II. te St.- Maartensdijk, tot f2 b. of 2 d. h.; II. G. le St.-Maartensdijk, tot 2 b. elk van 2 «of 2 cl. li. voor iedere boete. Rijden zonder licht: J. D. D. te St.-Pliilips- land en P. J. B. te Oud-Vossemeer, ieder tot f.1 b. of 1 d. li. voor ieclcr hunner. Vrijgesproken: A. H. le St.-Maar tensdijk; L. M. L. en M. G. G., beiden ijte Steenbergen; C. (Mj. R. te Oud-Vosse meer en L. O. te Anna-Jacobapolder, gemeente St.-Filipsland. Voor de 6e kamer der Amsterdamsche rechtbank diende Dinsdag de zaak be treffende den aanslag op het kruithuis aan den Haarlemmerweg. Voorlezing werd gedaan van het rapport van den scheikundige, den heer Van Ledden Hulsebosch, die een onderzoek heeft ingesteld naar de omstandigheden, waaronder in de munitieloods de poging tot brandstichting en tot veroorzaken eener ontploffing is gedaan. De deskundige komt tot de conclusie, dat door de beklaagden te werk is gegaan volgens het recept voor longen, voor komende in „De practische anarchist". Als getuige geboord, verklaart de des kundige geheel te blijven bij hetgeen in het rapport, door hem is gezegd. Getuige zegt, dat de lont zeer braudbaar was. De officier van justitie vraagt aan be klaagden, of zij bij hun anarchistische opvattingen blijven en of zij, als zij sol daat moeten worden, van plan zijn den dienst te weigeren. Beklaagden verklaren bij hun politieke opvattingen te blijven en, voor zoover zij voor den dienst in aanmerking komen, den dienst, te weigeren. De rechtbank beslist daarna dat het rapport van den deskundige Berkhout met gesloten deuren zal worden behandeld. De officier betoogde, 'na de opheffing van de gesloten zitting, dat de gepleegde feiten zeer ernstig zijn. Het geheele land was door den aanslag als 'tware warm geloöpen en zeer verontwaardigd. In een tijd, waarin ons vaderland voortdurend bedreigd wordt in de vijandelijkheden betrokken teworden, beteekent deze daad bet vernietigen van bet levensbrood van den staat. Ieder staatsburger zal eiscben, dat tegen, deze staatsgevaarlijke menschen, al zijn 't ook nog jongelieden, met kracht opgetreden wordt. De jeugd in aanmerking nemende voorts, de mogelijkheid overwegende, dat alle vijf de beklaagden nog zeer goede staatsburgers kunnen wordeneischte spr. tegen Veltmann en Mell 3 jaren, tegen Holthaus 1 jaar, tegen Remijn 1G en .tegen v. d. Wal 8 maanden gevan genisstraf. De beklaagden,hoorden zeer kalm de' eischen aan. Hierna verkreeg mr. Van Gigch het woord voor zijn pleidooi. PI. was het eens. met den officier, dat het geheele land zeer warm gelcopeh is voor het plegen van den aanslag. Dat warm loopen lag in de omstandigheden, dat men zich er aan geërgerd heeft, dat het mogelijk is geweest iets te doen als deze jongelieden trachten te volvoeren. De daad zelf was geen anarchistische aanslag. De drijfveer, lag in het anii- militairisme en dat is zeer menschelijk. De beklaagden hebben niet de bedoe ling gehad te doodenzij kunnen volgens hunne idealistische beginselen ook nooit die drijfveer gehad hebben, omdat zij steeds ijveren voor het „Gij zult niet dooden 1" De jongelieden hebben volgens pl. zeer goede eigenschappen. Voor hen toegevendheid inroepen is, volgens pl,, eene rechtvaardigheid. De gepleegde daad qualificeerde spr. niet als onedel. Zware straffen zullen leiden tot groote verbittering jegens den staat en daarom hoopte pleiter, dat tegen de vijf. zachtaardige idealisten met zacht heid zal worden opgetreden. De uitspraak werd bepaald op Dinsdag 28 Mei. Onderwijs. POORTVLIET. Benoemd Jot onder wijzeres tc Colijnsplaat, mej. J. M. van Westenbrugge, voorheen tijdelijk onderwijzeres te 'St.-Maartensdijk. Financieele Berichten. Rotterdamsche Tramweg-MpijDe ontvangsten hebben bedragen f 2,336,608, de uitgaven f 2,055,446, zoodat de exploitatie-rekening een saldo aanwijst van f 281,162, latende na aftrek van obligatierente, dividendbelasting, stor ting in het vernieuwingsfonds enz. een saldo winst van f 41,590, hetwölk slechts toelaat een dividend uit ~te keeren. van 4 pet legen 8 pet. in het vorig jaar. De bedrijfsuitkomsten lieten niet toe restitutie op de rentelooze voorschotten uit te keeren. Bond voor Staatspensionneoring. In Den Haeg is de algemeene ver gadering gehouden van den Bond voor Staatspensionneering. Zij werd geopend met een rede van den voorzitter ds. D. A. van Krevelen van Deinum. Ingevolge het besluit van de vorige jaarvergadering, heeft het hoofdbestuur bij de linkscbe Kamerfracties er op aan gedrongen, dat de f2 ouderdomsrente ex avtt. 369— 370 Invaliditeitswet-Talma met 50 pCt. werden verhoogd, welk betoog nog gevolgd werd door een adres aan de regeering. Ook wendde bet hoofdbestuur zich herbaalde malen tot de Rijksverzekerings bank in het belang van de „buiten eigen schuld" te laat gekomenen, voor wie f 18,000 op de begrooting werd uit getrokken. Teleurstellend noemde de voorzitter het antwoord van den minister, via de Rijksverzekeringsbank tot den Bond gekomen H«t comité van actie van den Bond heeft een vragenlijst ontworpen, die is gericht tot alle partijen en bonden, die candidaten stellen bij'de a s. verkiezingen. Uit de ingekomen antwooiden zullen comité van. actie en hoofdbestuur hun conclusies trekken en den Bondsleden van advies dienen. Do inbeslagnemingen te plattelande. Blijkens een door het bestuur der :vfdeeling Zuidelijk deel Noord-Hol land van de Vereéniging van NederL Akkerbouwers verspreid manifest, be staat er ouder de boeren een groeiende ontevredenheid over de huiszoekin gen door militairen verricht en de daarop gevolgde inbeslagnemingen. Men'dreigt met ernstige represaille maatregelen. „Velen onzer", zoo staat'in 't mani fest, zijn zóó verbitterd, dat zij uit nijd over dergelijke maatregelen, be sloten hebben al hun te veld staande tarwe uit te ploegen of te laten ver vuilen en verrotten. Zij zeggen: goed, als ik er niet van et<?n mag met mijn gezin, dan moeten de Haagsche heeren er ook maar niets van hebben. Als het dien kant uitgaat, en dat voorbeeld wordt nagevolgd, dan is. er het volgend jaar nog eerder en nog grooter hongersnood dan nu. Wij zijn overtuigd, dat het dien kant niet uit moet, hQt zou ons volksbestaan in ernstig gevaar brengen. Maar ook zijiP^yij overtuigd, dat het anders kan en "ook anders moet. Daarom werden alle akkerbou wers opgeroepen tot een vergadering op Dinsdag 14 Mei te Hoofddorp, ten einde de volgende punten fe bespre ken: 1. Geweldig protest tegen de wijze, waarop de boerderijen en vooral de boerenwoningen thans door 'n troep militairen worden afgezocht; 2. Besluit om aan den regeerings- commissaris le verzoeken onmiddel lijk' andere instructies te geven en toe te staau, dat iedere boer (akker bouwer) wordt gelaten voor zijn eigen gezin on 'dat van zijn vasten arbei der 2 II.L. tarwe, 2 II.L. bruine boo- nen, 1 II.L. erwten en 2 II.L. kippen voer. 3. Behoorlijk gegarandeerde toezeg ging van den regeeringscommissaris, dat aan alle akkerbouwers van den oogst 1918 zal worden gelaten een behoorlijk rantsoen voor gebruik van eigen gezin en vaste arbeiders en vee, 4. Te overwegen of bij oifverhoopt niet inwilligen van deze billijke ver zoeken een algemeen besluit tot om ploegen van te veld staande tarwe mei liet oog op de eigen belangen en die van ons Vaderland gerechtvaar digd kan zijn, en zoo niet, wat dan wel mag worden gedaan om de re geering tot inwilliging van onze bil lijke wenschenx te bewegen. De Inbeslagnemingen in de Haarlemmermeer. Tusschen het bestuur van deii Boe renbond, afdeeling Haarlemmerméér en de Minister van Justitie zijn in zake de inbeslagnemingen door mili tairen in de Haarlemmermeer, de vol gende telegrammen gewisseld-: De Minister seinde het volgende telegram: Na gehouden overleg met liét departement van landbouw, heil ik den indruk, dat geheel overeen- .komstig de wettelijke bepalingen van wege het departement van landbouw instructies zijn gegeven. Mocht volgéns uw oordeel in eenige bizondere gevallen niet overeenkom stig de wettelijke voorschriften ge handeld zijn, dan verzoek ik u mij de desbetreffende gevallen met na-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 5