HAAMSTEDE, 't Dorp in vlaggen- tooi, eerepoorten voor 't Gemeente huis en bij clen ingang der gemeente blijde gezichten van ouden en jon gen, alles getuigde van ingenomenheid jnet Ihet besluit van jonze geëerbiedigde Koningin, om den heer J. A. v. Zuijen, secretaris onzer gemeente, tot haar vertegenwoordiger, lot burgemeester van Haamstede te benoemen. De al- gemeene instemming der geheele be volking over deze keuze uitte zich op ondubbelzinnige wijze. Een feestcommissievooraf ge gaan door de harmonie „Witte van Haamstede", vergezeld van 'ri groote eerewacht, bestaande uit een zestig tal ruiters en een aantal versierde fietsen, vertrok 12.30 naar de-grens der gemeente, de Hooge Zoom, 0111 daar Z.E.A. feestelijk in te halen. Daar was de burgemeester in open landauer uit Zierikzee aangekomen. Bij monde van den voorzitter der feestcommissie, den heer Mulder, werd Z.E.A. met hartelijke woorden liet welkom uit naam der burgerij toege roepen en de vreugde over zijn be noeming uitgesproken, terwijl aan mevi*. Van Zuijen door de jongejuffr. Vis een bouquet werd aangeboden. Vervolgens nam' de heer S. Blom het woord, huldigde den nieuwen bur gemeester en bood hem 't geleide der eerewacht aan. Met hartelijken dank werd deze aanvaard en loog men in optocht naar de kom der gemeente. Bij den ingang werd de burgemeester opgewacht door de leerlingen van de Chr. school en de openbare school, die hem te zamen een- welkomstlied toezongen. Nu ging de stoet naar het Raadhuis, waar de Ra;ad vergaderd was, om den nieuwen voorzitter te ontvangen en te installeeren. Daar sprak de oudste wethouder, de heer H. G. Bolle den nieuw; benoemde toe, drukte den dank uit aan de geëerbie digde 'Koningin 0111 den heer Van Zuijen tot burgemeester te benoemen, prees dezen voor zijn behulpzaam heid en werkkracht in deze gemeente en beval hem verder Haamstede en zijn bewoners aan, waarna hij den heer Van Zuijen met overreiking van den ambtsketen als geïnstalleerd ver klaarde. De burgemeester drukte na deze plechtigheid zijn dank uit aan H. M. de Koningin, den Commissaris der Koningin, aan de burgerij voor hare medewerking, dankte met be scheidenheid voor den steun van de wethouders en de leden van den Raad ondervonden en hoopte met lust en opgewektheid en strikte onpartijdig heid de gemeente te besturen. Ook de heer Giljamse, jongste wethouder en de heer Schikker als oudste raads lid, spralfen Z.E.A. op hartelijke wijze 1 toe. Na sluiting der officiëele vergade- I ring voerde nog 'l woord de heer C. Blom, om eveneens den burgemeester 'te huldigen. De heer L;. L. Bolle sprak namens het algemeen armbestuur, wenschte den vroegeren secretaris- Ontvanger geluk, maar betreurde zijn heengaan uit dit college. De heer Groenman trad op uit naam der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer en sprak zeer waardeerende woorden. Dit geschiedde ook later door den heer Reijsinger bij een bezoek aan de openbare school, waar de leerlingen van open bare en bizondere scholen gezamen lijk werden onthaald. Zeer onder den indruk van den kinderzang en de goede woorden antwoordde de heer Van Zuilen. Thans volgden kinder- en volksspe len, muziek- en zanguitvoeringen door de harmonie „Witte van Haamstede", het muziekgezelschap van Renesse, „Haamstede's Zangkoor" en niet te vergeten de leerlingen der hoogste klasse van de openbare school, die door hun lief gezang luide toejui chingen verwierven. Tijdsomstandig heden in aanmerking genomen, kun nen we niet anders zeggen, dan dat Haamstede met zijn nieuwen burge meester heerlijk heeft feestgevierd. Tipt laat jpp den idag heerschte gezel lige drukte en feestvreugde. Het begin was goed, moge ook het einde goed zijn! ELLEMEET. Ook hier is bij een landbouwer door de graancontröle een Onderzoek ingesteld 'naai* de (aanwezig heid Van tarwe. En niet tevergeefs. ELKERZEE. Onze vroegere dijk- baas, de heer M'. P. de Looff, toen ook lid van den Raad alhier, is te Goes tot Raadslid gekozen. SCHARENDIJKE. Bij enkele land bouwers hier en in de omgeving zijn hoeveelheden tarwe in beslag geno men. BRUINISSE. Ook Vrijdag kon men door deze gemeente eenige militairen door de gemeente zien peddelen op' zoek naar verborgen schatten 'in den vorm van levensmiddelen. Hier werd een paar mud gevonden, elders een half mud, daar weder zooveel en zoo veel kilo's, maar over 't geheel was de behaalde buit niet buitengewoon groot. Donderdagavond a.s. 8 uur zal iu het hotel „Slorin" door den heer De Murall een spreekbeurt gehou den worden met het onderwerp „Het Liberalisme en de verkiezingen Er zal ook gelegenheid gegeven worden tot debat. ST.-FILIPSLAND. Naar aanleiding van een schrijven van het hoofdbe stuur werd 'n permanente commissie inzake crisis-maatregelen in het leven geroepen. De burgemeester, die voor deze gelegenheid de vergadering bij woonde, werd ambtshalve voorzitter. Als leden koos de vergadering de heer G. Doeleman, afdeelings-voorzitter, de lieer A. A. Stols, afdeelings-secretaris en de heer L. J. v. Nieuwenhuijzen, lid der cultuurcommissie, terwijl als plaatsvervangend lid werd toegevoegd de heer J. A. Stols, eveneens lid der cultuurcommissie. STAVENISSE. Heden Zaterdag ver gaderde alhier de afdeeling „Tholén en St.-Philipsland" van het C. G. voor kinderherstellinge- en vacantiekolonies. Uit de rekening bleek, dat de afdeeling met. ruim 250 leden, op 31 December 11. een saldo had van f 271,965. Als bestuursleden werden herbenoemd de heeren J. Hage en M. C. Blankert, en het Eerelidmaatschap werd aangeboden aan Mevr. PotMeijer Nijmegen. Ver leden jaar zijn er 2 kinderen uitgezonden naar de Steeg bij Arnhem, terwijl er dit jaar 1 zeker zal gaan. De volgende ver gadering zal te St.-Maartensdijk gehouden worden. Bij enkele candidaatstelling is al hier gekozen verklaard als lid van den gemeenteraad (vac. wijlen L.-Hage) de heer Ant. Stoutjesdijk. Door de militairen is bij eenige landbouwers alhier huis- of liever schuurzoeking gedaan en bij enkele een grootere of kleinere hoeveelheid graan in beslag genomen. SCHERPENISSE. Gemeenteraads vergadering op Woensdag 8 Mei li. Notulen onveranderd vastgesteld. Besloten werd pogingen aan tc wen den om de aan het waterschap be- hoorende lenteput in eigendom der gemeente te verkrijgen. Het kohier H. O. voor 1918 werd vastgesteld op een bedrag van f 7821,925, vermenig- vuldigingscijfer. 0,93^, aantal aange- slageiien 303. 1 Onze vroegerc'dorpsgenoot J. L. Muller, waterbouwkundig ambtenaar te Baarland, komt als no. 1 voor op de voordracht als zoodanig te .Waarde. Aanbestedingen. ST.-FILIPSLAND. In de Zaterdag j.l. gehouden vergadering van de afd. St.-Filipsland van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Vee teelt in Zeeland had de jaarlijksche aanbesteding van grint plaats. De uit slag was als volgt: W. van der Klippe f 4,50, A. de Ruif ter f 5,10 en J. van Dijke f 4,49 per M3. Aan den laag- sten inschrijver werd de levering, behoudens eenige kleinere voorwaar den, gegund. STAVENISSE. Bij de alhier gehou den aanbesteding van diverse werken ;aan 't dijkvak Oud-Kempenshofstede was ingeschreven door de heeren Adr. Wesdorp Lz. alhier, voor f 4150, L. v. d. Velde, Bruinisse, voor f 4350, V. C. P. Balier, Sclierpenisse, voor f 4500 en J. de Bree Fz., Terneuzen, voor f 5555. (De raming was f2832). Voor het dijkvak Moggershil was ingeschreven door de heeren .T. van Vossen, St.-Annaland, voor i' 9790; Adr. Wesdorp Lz. alhier, voor f 10100, J. de Bree Fz., Terneuzen, voor f 10300 en Joh. Elenbaas, St.-Arina- land, voor f 10600. De raming was f 6545. Onderwijs HAAMSTEDE. Tot onderwijzeres aan de Geref. „De Savornin Lohmanschool", Helmerstraat, Amsterdam, is benoemd mej. W. M. Élipse alhier. RENESSE. In een Zaterdag gehou den vergadering van de onderwijzers, afdeeling Westelijk Schouwen, van liet N. O. G„ werd de heer Amulunxen van Eikerzee benoemd lot afgevaar digde naar de te Haarlem te houden algeméene vergadering van het Ned. Onderwijzers-Genootschap. Tot plaats vervanger werd aangewezen mej. R. W, Mazure van Duivendijke. De vol gende vergadering werd bepaald op 15. Juni e.k. i Vervaardiging van briketten. Het bureau voor mededeelingen inzake de voedselvoorziening meldt De Rijks-Kolendistributie stelt, door bemiddeling van de brandstoffencommis- sies, een onderzoek in naar alle onder nemingen, die reeds briketten vervaar digen of daartoe geschikt zijn. De be doeling is, voor die fabricage ruwe bruinkool, anthracietgruis, cokesgruis en wellicht ook bruinkoolcokes, die de gasfabrieken by verwerking van bruinkool opleveren, ter beschikking te stellen. Met name zal daarbij ook gelet worden op bet vervaardigen onder toezicht van de brandstoffencommissies. van briketten voor plaatselijk gebruik in inrichtingen, die een mengsel gebruiken van 50 percent fijne ruwe bruinkolen en 50 percent der andere bovengenoemde grondstoffen zon der toevoeging van verdere als brandstof waardelooze bindmiddelen. Aan de brandstoffencommissie is op gedragen, zoo spoedig mogelijk de noodige stappen te doen, opdat bet briketteeren voor plaatselijk gebruik kan worden aangevat en het voor bet drogen van de briketten zoo gunstige zomerseizoen niet ongebruikt zal voorbijgaan. Daaraan zou een Borteering van de beschikbaar ge stelde bruinkolen kunnen worden ver bonden; de fijne bruinkool kan worden gebriketteerd, de nootjes voor huisbrand bestemd en de stukken voor klein-in- dustrieën. Op die wijze, in overleg met comités e.d., welke zich daarmede bezighouden, tegelijk een goede vorm van werkver schaffing worden gevonden. Inzameling ten plattelande. -Het Bureau voor Mededeelingen inzake "de Voedselvoorziening meldt Met medewerking van bet Departe ment van Oorlog zijn in de laatste dagen maatregelen genomen om de hand te leggen op voorraden, die door verschillende boeren nog niet zijn in geleverd. Daartoe gaan, onder leiding van burger-controleurs, militaire pa trouilles rond, die niet-ingeleverde producten, welke door ben worden aangetroffen, aanstonds wegvoeren. Bovendien zijn militairen beschikbaar gesteld voor de bewaking van wegen en veren. Het spreekt van zelf, dat deze strenge maatregelen alleen bedoeld zijn t«gen die boeren, welke, ondanks alle aan maningen, weigerachtig zijn gebleven, aan bun wettelijke verplichtingen tot inlevering te voldoen. Zij worden hoofd zakelijk toegepast in die streken, waar blijkens de resultaten de inlevering inderdaad veel te wenscben beeft ge laten. Zoo nauwkeurig mogelijk is nagegaan waar en bij welke boeren dit bet geval is, zoodat de landbouwers, die behoorlijk hebben medegewerkt aan de voedselvoorziening van bet geheele volk, van deze maatregelen weinig'of geen last zullen ondervinden. Mocht dit toch wellicht een enkel maal voorkomen, door misverstand of door onjuiste op gaven, laten de goed-gezinde landbouwers -dan bedenken, dat zij lijden onder de verdenking, die op den geheelen boeren stand is komen te rusten. Intusscben zal bet aan ben die wél bun plicht hebben gedaan, niet moeilijk vallen aanstonds te bewijzen, dat bet bij hen in orde is. In bet algemeen zal er trouwens naar worden gestreefd, den landbouwers onnoodigen last te besparen. Levensmiddelenwoeker. Een lezer schrijft aan de N. R. Ct.: Als illustratie van de vrijmoedigheid, waarmee de handel in allerlei ook aan de distributie onttrokken levensmiddelen geschiedt en de prijzen die men durft te vragen, dienede volgende aanbieding, die een mijner bekenden een dag of wat geleden van een winkelier in de provincie ontving. De leverancier in kwestie bood hem aan: macaronie èt f 2.25 per pond bij op zijn minst 20 pond tegelijkmaizena f 125 per pond (min. 80 pond), gemalen tarwe f 1.50 per pond (min. 100 pond); groene erwten f 1 per pond (min. 20 pond)vermicelli f 2.25 per pond (min. 20 pond)cacao f 3.50 per bus (min. 10 bussen); gort f 1.25 per pond(min. 100 pond)boter f 2 25 per, pond (min. 100 pond), gerookte ham f 5 per pond (minimum gewicht per ham 8 pond); rookvleescb f 3 per pond (min. gewicht per stuk 7 pond); kwattareepen f 17 per honderd; koffie f 5 per pond; thee f 8 per pond, rijst f2 per pond. Commen taar overbodig. Postverbinding per vliegtuig. De mogelijkheid, bier te lande bij wijze van proef over bet traject Amsterdam Groningen een luchtpost-dienst in het leven te roepen, wordt door de betrokken autoriteiten ernstig overwogen. Woensdag heeft te Soester berg een conferentie plaats gehad tusscben den directeur-generaal der posterijen, mr. Alting von Geusau en den chef van den militairen vliegdienst maj. Walaard Sacré. Wij vernamen, schrijft bet Ebld dat de militaire auto riteiten zeer sympathiek staan tegenover bet denkbeeld, de proefvluchten onzer vliegers dienstbaar te maken aan dit „burgerlijk" doel. Tevens boorden wij, dat een deel van bet beschikbare materiaal over voldoende laadruimte en draagvermogen beschikt om 250 300 K.G. post over te brengen. Men zal nu proeven nemen om vast te stellen, boe groot de kans op ver traging bij slechte weersomstandigheden is. Tevens zal worden omgezien naar geschikte terreinen te Amsterdam en Groningen. Goitenvlee8ch. De minister van landbouw beeft vastr gesteld een maximum kleinhandelprijs van geitenvleesch van f080 per KG. in bet been en f 1 per KG. uitgebeend. Aardappelen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat de thans geldende maximumprijzen voor aardappelen niet alleen betrekking hebben op de aard appelen van den oogst van 1917, doch dat daaronder ook vallen de aardappelen van den nieuwen oogst 1918, welke thans in den handel worden gebracht Onder geen voorwaarde is bet derhalve toegestaan, noch ten opzichte der oude, noch ten opzichte der nieuwe (vroege) aardappelen van deze maximumprijzen af te wijken. Onze verbinding met Amerika. In verband met bet bericht, betref fende de voorbereiding tot bet uitvaren van een drietal schepen, in ruil voor die welke graan uit Amerika zullen aanvoeren, kunnen wij, aldus bet Hdbld., met zekerheid mededeelendat de quaestie, voor zoover zij de geassocieerde regeeringen betreft, geheel is geregeld. Dit geldt inmiddels alleen voor bet aanbod, Nederland met 100.000 ton graan te helpen. Men wacht dus, wat dit betreft, op dit oogenblik nog slechts op een regeling met Duitschland, die de noodige waarborgen voor de veiligheid onzer schepen moet bieden. Wij hebben geen reden, wat dit punt van de zaak betreft, onze mededeelingen betreffende de onderhandelingen te Berlijn te 'wijzigen, doch kunnen daaraan toe voegen dat men te 's-Gravenhage binnen zeer korten tijd een beslissing verwacht. Deze zal echter voorloopig slechts gelden ten aanzien van de drie thans tot uityaren gereed liggende schepen. De veronder stelling is inmiddels niet gewaagd dat na deze beslissing die over bet uitvaren van andere vaartuigen om graan te halen niet veel tijd zal vorderen. Wij kunnen in dit verband nog mededeelen dat voor de Nieuw Amsterdamdie einde Mei vertrekt, reeds een vrijgeleide is verleend voor heen- en thuisreis. Zeevisch. Het Bureau voor Mededeelingen in zake de voedselvoorziening meldt De Noordzeevisscherij moet, wat de treilvisscherij betreft, nog steeds be perkt blijven tot de meer veilige wate ren in de nabijheid van onze kusten. Tot nu toe namen aan deze visscberij alleen de kleinere vaaartuigen deel, doch in den laatsten tijn is ook een aantal grootere vaartuigen, n.l. stoom- en zeiltreilers, bedoelde visscherij gaan uitoofenen, waardoor de aanvoer van zeevisch niet onbelangrijk is toegenomen. Hoewel uit dien hoofde, bij goed weder eene eenigszins ruimere distributie van viscb mag verwacht worden, zal toch nog slechts zeer ten deele in de behoefte van viscb voorzien kunnen worden. Daar zelfs normale aanvoer op bet oogenblik niet toereikend zou zijn om in die behoefte te voorzien, is het be grijpelijk, dat bij den beperkten aanvoer voor thans, de beschikbare hoeveelheid viscb ten eenenmale onvoldoende is, om aan de, in verband met den vleescbnood, zeer dringende aanvragen te voldoen. Een nieuwe conferentie te Stockholm. Een nieuwe soc. dem. vredesdelegatie is, naar de Berlingske Tidende meldt, uit Rusland te Stockholm aangekomen om den arbeid van de Stockholmsche conferentie te hervatten en de in het vorige jaar afgebroken verbindingen weder aan te knoopen. De deputatie wil ook de sociaal-democratische partijen in alle landen over de gebeurtenissen in Rusland inlichten. De militaire huiszoekingen in Zeeland De voorzitter van de Zeeuwscbe Landbouw-Maatschappij heeft in Den Haag de toezegging gekregen, dat alleen huiszoekingen zullen gehouden worden bij de„boeren, die naar de meening van den regeeringscommissaris te weinig graan enz. inleveren. Invaliditeitspensioenen. Bij Kon. besluit van 7 dezer is: 1° ingetrokken de aanwijzing van de geneeskundigen vooï bet onderzoeken van wegens invaliditiet op pensioen aanspraak makende gemeenteambtenaren en oud-gemeente-ambtenaren, burgelijke ambtenaren en oud-burgelij ke ambte naren, onderwijzers en oud-onderwijzers bij bet openbaar en bizonder lager onderwijs en leeraren en oud-leeraren aan bizondere gymnasia en bizondere boogere burgerscholen, in de provincie Zeeland: W. H Ittmann, arts, te BrouwershavenJ. A. spruy t, te Zierikzee en aangewezen voor bet verrichten van bovenbedoeld geneeskundig onderzoek de hierna vermelde geneeskundigen Tb. Lange, arts te Haamstede; Tb. J. D. Lütge, arts te Zierikzee. Hooi. Naar wij vernemen, ligt bet in het voornemen van den minister van land bouw den hooioogst 1918 te distribueeren Schoenen. In de schoenwinkels, zoo wordt aan de Voj'wdrls geschreven, prijken thans nog slechts klompen van alle moge lijke ol' beter gezegd onmogelijke vor men en kleuren. Het merkwaardigste is echter, dal iemand, die klompen draagt, tot de zeldzaamheden be hoor l. Dit is eenerzijds een bewijs, dat er nog een zekere handel beslaat, die al is hij dan onwettig, daarom niet minder bloeit, en aan den anderen kant dat ieder bevreesd is aangezien ie worden voor iemand zonder relaties lot', die niet bijtijds zijn maatregelen heeft genomen. Er zijn echter nog wel schoenen. Ziet men ergens een burgercomp.ig- nie mannen opgesteld, dan i,s het te doen om sigaren, dergelijke vrouwen- formaties echter strijden 0111 schoe nen. Het verschil is, dat liet streven der vrouwen om liet ledergebrek te negeeren veel hardnekkiger is, dan t verlangen der mannen om 't levens schuitje met damp te drijven. Als er kans beslaat, dat een schoen winkel b.v. op een Woensdag een" do zijn paren schoenen ontvangt, dan verschijnen reeds Dinsdagavond om 9 uur, ook zonder dat er iets bekend is, eenige vrouwen, door mantels en om slagdoeken tegen de nachtkoude be schermd en meestal ook' nog met een bankje bij zich. Den geheelen nacht komen er vrouwen bij, 0111 vijf uur 's morgens is het 400-ial reeds over schreden. Als de dag aanbreekt komt er wat leven in het troepje en de tongen komen los. 's Morgens om tien 11111* arriveeren een paar dames in ruischende zijde. Een eerbiedig gemompel gaat dooi* de menigte. „Dat zijn de winkeljuf frouwen!" - Twaalf uur. Een wagen houdt stil voor den winkel. Twee of drie doo- zen worden binnengedragen. Men be rekent hoeveel paar dat zijn.-Want wie er niet dadelijk bij is, krijgt geen schoenen, tenminste geen passende. Er ontstaat algemeene onrust; er wordt onhartelijk gedaan, er klinken twistwoorden. Ten slotte gaat de geest der over heid zweven over de schuimende wa teren der opwinding. Onder 't gejoel der achterblijvenden wordt een groep vrouwen in den winkel toegelaten. Driftiger en steeds onverkwikkelij ker wordt de stemming, tot de schoe nen ten slotte uitverkocht zijn. Onder algemeen schelden lost de groep der achtergeblevenen zich op. „We zijn te laat gekomen", zegt er een, „maar van avond ben ik er om acht uur". Ingezonden Stukken Een goede raad! Er dreigt gevaaroorlogsgevaar Gode zij dank nog niet, dank zij bet scbitterend beleid van onze regeering. Maar, waar wel gevaar dreigt, dat is in onze Nederlandscbe geiten fokkerij. Het ware dringend noodig, dat onze Min. van Landbouw ook op onze geiten bet slachtverbod toepaste! Wat is tocb het geval? Geitenvleesch werd in vroegere tijden slechts bij uitzondering gegeten in de arbeiderskringen, doch thans is het belaas een geliefkoosd vleescb géwor den voor ben, die het betalen kunnen. De waardevolle dieren worden in de groote steden ook bier ter markt ge bracht en voor prijzen boven de f 150 soms verkocht Geitenbouders laat u niet verlokken door die hooge prijzen, want in werke lijkheid is die prijs niet zoo boog; ga zelf maar eens na boe duur alle grond stoffen en levensmiddelen zijn geworden, twee, driemaal zoo duur dan in nor male jaren. Verkoop uwe waardevolle dieren niet kweek eerder aan, denk aan de dagen die nog moeielijker kunnen worden. De oorlog kan nog lang duren I Denk aan uw gezinbet bezit van goede krachtige melkgeiten is voor U meer waard dan geld in de komende maanden. De melk is duur, zorgt dat gij voor Uw gezin voldoende hebt, dan helpt U in deze tijden de gemeenschap ook mede. Arnhem, 12 Mei 1918. C. A. VAN CITTERS, Voorzitter Geitenfokvereeniging Nooi-dgouwe en Omstreken. Bruinisse, 12 Mei 1918. Geachte Redactie In Uw nummer van 10 Mei j.l. zag ik bet ingezondene van een Ingezetene. Zeer zeker valt het te prijzen, dat der gelijke ingezetenen bet voor de burgerij opnemen, opdat daardoor bet publiek misstanden worden onder bet oog ge bracht, doch dan moeten die misstanden naar waarheid worden genoemd, en niet beginnen met onwaarbeden te vermelden, want hij begint met te melden, dat boter de laatste dagen wordt verkocht wat echter moet zijn werd verkocht. Want wat is in deze de zaak. Het ia de gewoonte van de Koninklijke Con federatie bij iedere verandering van prijs de verhooging of verlaging te doen bekend maken door het zenden van circulaires, doch daaraan was tot op het oogenblik dat de boter arriveerde geen gevolg gegeven. Nu zullen zeker die bakkers en winkeliers niet goed geweten hebben wat de eigenlijke prijs was en om nu voor schade gevrijwaard te zijn was het zeker geen slechte gedachte om de boter te verkoopen voor f 1,75 met het voornemen om, indien mocht blijken dat de maximumprijs f 1,60 moest worden berekend, dan het te veelbetaalde terug te geven, wat naar ik mocht ver nemen, ook ten volle beeft plaats gehad. Ziehier, Mijnbeer de Redacteur, ik wilde U dit als antwoord op bet inge zonden stuk eens mededeelen. Na her lezen, ben ik op onderzoek uitgegaan, en heb bet als boven vernomen. En daar die bakkers en winkeliers ook

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 2