Zierikzeesche m Nieuwsbode abonnement: Maandag29 April 1918. (zierikzeesche courant). itt,uit(thoof()rnoa.«g advertentiën: EERSTE BLAD. Vervoer en aflevering van Hennen en Hanen. LO MPEN Oorlogsovsrzicht. nieuwstijdingen. Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maanden 1,40, franco per post ƒ1,70. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 50 ets., van 4 regels en daarboven 15 ets. per regel. Reclames 20 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit-- Uitg.-Hoofdr. A. FRANKEL. gave vóór.l,ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Zierikzee, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de door de Duitsche Autoriteiten in beslag genomen Post voor- en over Engeland, welke 19 Januari 1917 werd verzonden met het s.s. „Prins Hendrik" der Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland" en te Zeebrugge moest worden gelost, thans, voor zoover niet aangehouden, naar hare bestemming is doorgezonden. De aangehouden stukken zijn door deze Autoriteiten aan het Prijsgerecht te Hamburg verzonden. Aanvragen tot het vrijlaten der in beslag genomen stukken moetèr uiterlijk 12 Mei a.s. bij genoemd Prijsgerecht worden ingediend door een te dier stede bevoegd Duitsch advocaat, onder over legging, voor wat de aangeteekende- en waarde-zendingen betreft, van de door de postkantoren van afzending voor deze stukken afgegeven ontvangbewijzen. Ter bevordering van een overkomst naar Hamburg van "de op deze aangelegenheid betrekking hebbende brieven, verdient het aanbeveling de verzending daarvan te doen plaats vinden op den voet van aangeteekend expresse stuk. Do afzenders der aangeteekende stukken en waarde-zendingen zijn, voor zoover zij bekend waren, door het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie bereids omtrent de inbeslagneming hunner stukken ingelicht. Do BURGEMEESTER van Ziekikzbb; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel van 22 April j.l, no. 27150, afdeeling Crisiszaken: De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien artikel 8 der Distributiewet 3916, Gezien de wet van 1 September 1917 Staatsblad No. 578). Heeft goedgevonden: ouder intrekking van Zgne beschikking van 8 April 1918 No. 25836 Afd. Crisiszaken, Bureau Volksvoeding, te bepalen: 1. De aflevering van hennen en hanen is verboden; 2._ het vervoer van hennen en hanen nit eenig deel eener gemeente naar alle ov6iige deelen des lands, hetzg in of buiten die ge meente gelegen, is verboden; 3. ontheffing van de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld kan, zoo noodig onder daarbjj te stellen voorwaarden, worden ver leend door de Rijkscommissie van Toezicht op de Eiervereeniging en de Plnimveever- eeniging volgens een door haar te treffen regeling. Ziebiuzb, den 26 April 1918. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYISTEYN VAN RENGERSKEREE. De BURGEMEESTER van Ziikixzee; Brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende beschikking van den Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel van 24 April j.l., No. 17487, Afd. Crisiszaken. De Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel, Heeft goedgevonden: in te stellen een Rijksbureau voor Lom pen, hetwelk gevestigd zal zgn Laan van Meerdervoort 19, 's-Gravenhage en te be noemen tot tijdelijk Directeur van dit Bureau den heer Prof. Dr. G. van Iterson Jr., te Delft. De Minister van Landbouw, Ng verheid en Handel, Gezien artikel 8 der Distributiewet 1916 en voorzoover betreft het hieronder te stel len verbod van vervoer art. I, I sub b, van de Wet van 1 September 1917 (Staats courant no. 578); Heeft goedgevonden te bepalen: 1. De aflevering van alle lompen, waar onder ook worden gerekend afgedankte kleedingstukken,' nog bruikbare deelen van znlke kleedingstukken, gebruikte oliezakken, gebruikte poetslappen, oud papiermakers- vilt, snijdsels en andere snippers van nieuwe manufacturen en ook oud toaw, alsmede van kunstwol en effilochées, is verboden 2. het vervoer uit eenig deel eener gemeente naar alle overige deelen des Rjjks, hetzg in of bniten die -gemeente gelegen, van alle lompen, waaronder ook worden gerekend afgedankte kleedingstnk- ken, nog bruikbare deelen van zulke kleedingstukken, gebruikte oliezakken, ge bruikte poetslappen, oud papiermakersvilt, snijdsels en andere snippers van nieuwe manufacturen en ook van oud touw, alsmede van kunatwol en effiloohées, is verboden 3. de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld zgn niet van toepassing op oud papier of snijdsels van nieuw papier; 4. de verbodsbepalingen sub 1 ^n gesteld, zgn niet van toepassing op lompen in hoeveelheden kléiner dan 200 K.G., voor zoover deze niet per spoor, per schuit of per sleeperswagen worden vervoerd 5. van de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld kan, zoo noodig onder daarbij te stellen voorwaarden, ontheffing worden ver leend door het Rijksbureau voor lompen, Laan van Meerdervoort 19, 's-Gravenhage; 6. deze beschikking treedt in werking op heden. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, maakt bekend: dat alle belanghebbenden bg den handel van lompen (os der lompen" worden hier ooit begrepen afgedankte kleedingstukken, deelen van zulke kleedingstukken, afge dankte persdoeken, snijdsels en andere snippers van nieuwe manufacturen en oud touw maar geen oud papier en snippers van oud en nienw papier), kunstwol en effiloohées, vanaf heden, op schriftelijke aanvragen en na overmaking van een bedrag van ééu galden aan het Bjjksbureau voor lompon, (Laan van Meerdervoort 19, 's-Gra venhage), de vanwege dit Bureau opgestelde bepabugen en voorwaarden voor ontheffing van het verbod van aflevering en vervoer kunnen verkrijgen. Daarin zgn ook prgzen vermeld, die voor dat Bureau aan de van- je dat Bureau erkende lompenverwer- kende industriëeleD, erkende groothandelaren en erkende handelaren, bij in- en verkoop verplichtend zgn gesteld. Teneinde onnoodige vragen te voorkomen, zg hier medegedeeld, dat door het Bureau geep prgzen zgn vastgesteld voor partijen lompen, die kleiner zijn dan 30 E.G. Ook wordt er op gewezen, dat het verbod van aflevering en vervoer van lompen, kunstwol en effilochées niet geldt voor partgen kleiner dan 200 K.G., mits deze niet ver voerd worden per spoor, per boot of per sleeperswagen. Voorts zg er in hét belang van de be trokkenen met den moesten nadruk tegen gewaarsohuwd, handelingen te verrichten, die met de door het Bureau opgestelde bepalingen in strjjd zgn. Personen die znlke handelingen verrichten, zullen van het uit reiken van ontheffingen van het verbod door het Rgkibureau voor Lompen knnnen worden uitgesloten, onverminderd de verder tegen hen te treffen maatregelen. Ook zg hierbg nogmaals gewaarsohuwd tegen vasthouding door opslag, hetzij voor eigen rekening, hetzg voor rekening van derden, van lompen, die geschikt zgn voor binnenlandsche verwerking, daar zoo noodig tot inbezitneming van dergelgke voorraden door mg zal worden overgegaan. ZiEBiKZEE, den 27 April 1918. De Burgemeester voornoemd, A. J, F. FOKKER VAN CRA.YESTEYN VAN RENGERSKEREE. Nog altijd is, na de meest critieke oogenblikken .van de laatste dagen der vorige week, onzen politieken hemel bewolkt en slechts enkelen ill den lande weten of de bui over zal drijven ja, dan neen. Wij hopen vurig, dat ons vaderland voor het brute geweld van den oorlog zal moge gespaard blijven. De moeilijkheid hebben wo nu met onzen oostelijken nabuur en er is ontzettend veel staatsma'nsbeleid van onze regeering voor noodig om de Engelsche Scylla en de Duitsche Cha= rybdis zonder kleerscheuren te. ont zeilen. Het gaat om de beruchte zandï- en grintkwestiewat een voortdu rende kanker is voor onze neutrali teit. Duitschland eischt weder den doorvoer van zand en grint naar Bel gië, doch de Nederlandsche regeering stelt daartegenover den alleszins bil lijken ëisch van den neutralen staat, om controle uit te oefenen op dien doorvoer. De billijkheid van dezen eisch wordt door Duitschland niet althans nog niet erkend. Zulks is bedenkelijk, doch we willen hopen niet gevaarlijk. Een andere teere plek vormt de economische kwestie. Het oude con tract is de vorige maand afgeloopen en een nieuw moet worden opgemaakt Inzake onzen uitvoer schijnt Duitsch land eischen te stellen, waaraan wij onmogelijk kunnen voldoen, want een geplukte kip heeft geen veeren meer en geplukt zijn we! Zelf hebben we niet genoeg te eten. Misschien wordt (het dezen zomer wat beter, maarden komenden winter?... Een mensch krijgt er 't kippevel van, als hij er goed over denkt. Een ernstig punt van onderhande len maakt ook nog uit, het weer in gebruik stellen voor jhst internationale verkeer van den spoorweg Gladbach— Roermond—Weert—Antwerpen. Daar tegen zal onzerzijds geen bezwaar bestaan, mits deze lijn niet voor mili taire doeleinden worde gebruikt. Met spanning zien we de komende dagen tegemoet, al schrijven enkele buiten- landsche bladen, dat alles wel spoe dig in orde zal zijn. 't Hangt er maar van af, hoe! Op 'het slagfront in Vlaanderen hebben de Britten weder nieuwe stel lingen moeten innemen, zoodat ze nu op enkele plaatsen staan op hun linies, welke zij in 1914 bezet hielden toen zij voor het eerst op Franschen bodem streden. De Engelschen en ook de Belgen blijven daar telkens tegenaanvallen doen, voornamelijk in de buurt van Yperen en in den Kem- ïnelbergsector is de gevechtsactie levendig. Ook aan heide zijden van het kanaal Yperen—Koomen hebben verbitterde gevechten plaats gehad. De aanval op de Belgische kust bij Zeebrugge heeft den Engelschen aan merkelijke verliezen gekost, gezien het stoffelijk succes dat zij hebben be haald. Men "zie voorts onder rubriek telegrammen. AMERIKA Te Atlantic-Port is een groot Ameri- kaansch stoomschip de „St.-Paul", bij het verlaten van een dok, waarin het was gerepareerd, omgeslagen. De oorzaak van de ramp is nog niet met zekerheid vastgesteld. Ook zijn de berichten over het aantal personen, dat er bij is omge komen, zeer tegenstrijdig. NEDERLAND AMSTERDAM. Donderdagavond is in de Palamedesstraat "een moordaanslag gebeurd op den 50-jarigen beer Raat, boekhouder van het Amsterdamsche filiaal van het N. Holl, Begrafenisfonds, gevestigd te de Rijp. Buren hoorden hulpgeroep en waar schuwden de politie, die zich in het huis begaf en in het kantoorvertrek den heer R. met een hevig bloedende hoofd wonde in het kantoorvertrek op den grond vond liggen. Ook werd een met bloed bevlekte houten hamer gevonden. De getroffene is naar het Wilhelmina- gasthuis gebracht, waar zijn toestand niet levensgevaarlijk bleek. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek, dat de heer R. bezoek had gekregen van den zoon zijner hospita, zekeren O., uit Sloten (N.-H.); wien hij als den dader heeft aangewezen. De aanslag is gepleegd op den avond, waarop in het kantoor gewoonlijk het grootste geldsbedrag aan geïnde premieën aanwezig is. Voor zoover men kon nagaan is er geen geld vermist, maar met zekerheid was hiervan nog niets uit te maken. Blijkbaar heeft de heer Raat zich, alvorens neergeslagen te zijn, krachtig verdedigd, want uit den toestand, waarin de meubelen van het vertrek bevonden zijn, was duidelijk te zien, dat een wor steling heeft plaatsgevonden. LEIDERDORP. Door de korte on weersbui, welke zich hier Vrijdag namiddag ontlastte, gepaard gaande met een geweldigen hagelslag, is meer schade aangericht, dan men aanvankelijk dacht. De hagelsteenen, ter grootte van knikkers, sommige als kleine duiven eieren, hebben aan de kweekerijen en bij de'hoveniers nog al verwoesting aangericht. Veel bloesem van de vruchtboomen, welke in volle pracht stonden, is vernietigd, terwijl hier en daar de jonge groenten het hevig moesten ontgelden. Van de kweekkassen zijn een aantal ruiten stuk, o.a. in de kweekerij Flora aan den Maredijk onder Leiden sloegen niet minder dan 200 ruiten stuk over een oppervlakte van ongeveer 100 vierk. Meter. Ook in sommige woningen en fabrie ken en werkplaatsen sloegen' door de hagelsteenen ruiten stuk. UTRECHT. In de goudsmidswinkel van den heer L., welk perceel in ver band met een overplaatsing der zaak onbewoond was, is ingebroken. Een groot aantal gouden voorwerpen, waar onder 800 ringen, zijn ontvreemd tot een waarde, welke op ongeveer f 15,000 wordt geschat. De dieven hadden geen enkel spoor achtergelaten. De eigenaar is tegen inbraak verzekerd. BEEMSTER. Vrijdagavond verliet de heer Zijp zijn boerderij aan den Rijper- weg, om naar de melkfabriek te gaan. Toen hij een uur later weer thuis kwam, zag hij zijn vrouw nergens. Hij ging haar zoeken en vond haar eindelijk onder het stroo liggen met een snee in het gezicht en ingeslagen hersens. Ook waren haar nog verschillende andere messteken toegebracht. Later bleek, dat er een poging was gedaan om de brandkast te forceeren, wat echter niet was gelukt. In huis was alles overhoop gehaald. Vermist worden een klein geldkistje en een spaarbankboekje. Als verdacht van dezen moord is gearresteerd, een knecht van de buren, J. B. genaamd, die daar nog maar een week in dienst was. M. Holm bij de familie Steenmeijer in dienst trad. Daar zij gedurende een kwart-eeuw trouw haar plicht steeds vervuld heeft, zoo twijfelen we niet, of het zal haar op dien voor haar gedenk- waardigen dag niet aan blijken van belangstelling en waardeering ontbreken. De Staats- Courant no. 97 bevat de Statuten van de vereeniging „Volks woningen" alhier. Door Gedep. Staten is benoemd met ingang van 1 Mei 1918 tot lid der commissie van aanslag voor de inkomsten- bela8tiDg, standplaats Kortgene, de heer J. F. Does te Colijnsplaat. DREISOHOR. Zaterdagavond werd alhier onder leiding van den heer H. van der Doe, een openbare vergadering gehouden van de Afdeeling van de Ned. Bond van Landarbeiders, eenigen tijd geleden opgericht. Als spreker en pro pagandist trad op de heer v. d. Vall uit Schoten (N. H.). Aandachtig volgden de vele aanwezige arbeiders, waaronder eenige werkgevers, de boeiende en meer malen ten opzichte van de werkgevers, scherpe rede. Spreker schetste uitvoerig het moeitevol en ellendig bestaan, der landarbeiders uit vroeger jaren, voor namelijk in de Noordelijke provinciën, de kinderarbeid, daarmee samengaande, de eerste oprichting eener vereeniging tot lotsverbetering, omstreeks het jaar 1890 in de provincie Friesland. De strijd, de gevolgen daarvan, de uitbrei ding, navolging dezer vereeniging en ten slotte de oprichting en groote voor uitgang van den Ned. Bond van Land arbeiders. Opmerkelijk was het hoe iorgvuldig spreker iedere politieke rich ting in zake de .vereeniging vermeed. Hij spoorde de arbeiders aan als lid toe te treden en de vereeniging te steu nen. De staking oordeelde hij een twee snijdend zwaard, waaraan ën werkgever èn werknemer zich beiden wonden en niet dan in uiterste gevallen toe te passen. De arbeiders moeten in de werkgevers niet zien hun vijand, maar de persoon waarmee ze moeten trachten samen te werken onder billijke arbeids voorwaarden en een loon waarvan ieder arbeider kan leiden een mensch waardig bestaan. Na het einde der rede dankte de voorzitter den spreker, waarna men overging tot een huishoudelijke verga dering. STAVENISSE. In eene 1.1. Zaterdag alhier gehouden vergadering van Inge landen van het waterschap Stavenisse werd vastgesteld de begrooting voor '18-'19, in ontvangst en uitgaaf op f 27956,17. De gewone werken in het a.s. dienstjaar werden geraamd op f 2062,50 en de buitengewone op f 1391,17. Het dijkgeschot werd, even als het vorige jaar, bepaald op f 18 per H.A. Besloten werd tot het aangaan eener tijdelijke geldleening ad f 5000 ter voorziening Vastgesteld werd een pensioensregeling voor de ambtenaren van het Waterschap, op denzelfden voet als dit bij decalam. polders geregeld is. Den ambtenaren van het waterschap werd over het nieuwe dienstjaar een duurtetoeslag verleend van 25 pCt. van hun salaris (het vorige jaar 10 pCt. De Rijksveldwachter D. v. d. Berg zal een gratificatie van f 25 ontvangen voor verrichte politiediensten. Visscherijberichten BRUINISSE. De vaartuigen die van hier voor de Coöperatief met mosselen naar België voeren, zijn Vrijdag evenals die uit andere visschersplaatsenmet hun vracht teruggekeerd, .daar de ver zending gestaakt is. De vaart naar de Zuiderzee om mosselzaad is weer begonnen. Verschil lende vaartuigen gingen reeds daarheen. De verzending van gezouten mosselen naar Holland is nog aanzienlijk, zoodat velen in de mosselloods „de Zeelandia" geregeld werk vinden. Onderwijs ZIERIKZEE. Onze aandacht wordt er op gevestigd, dat er te dezer stede onder de losse arbeiders werkeloosheid heerscht, een gevolg van de gedeeltelijke stremming der scheepvaart, en van de omstandigheid, dat de werkzaamheden met de turf gestaakt zijn. Zou men hun geen productie ven arbeid kunnen verschaffen? En zoo dit voorshands niet mogelijk is, zou het dan niet zaak wezen hen stoffelijk te steunen, opdat zij met hun gezinnen althans voor gebreklijden be hoed worden? Het Steuncomité onderzoeke deze zaak en doe wat zijn hand te doen vindt. Aanstaanden Woensdag zal het vijf-en-twintig jaar geleden zyn, dat Bij het Donderdag te Rotterdam gehouden MercuriusHexamen slaagde voor h oek h ou den o. a. de heer H. de Vrieze, geb. te* Zierikzee. Men verzoekt ons het volgende te plaatsen Een gouden jubileum. Een gouden jubileum als onderwijzer te mogen vieren is niet iedereen gegeven. Tot de weinige bevoorrechten in deze behoort de heer D. Mulder, hoofd der Chr. School op 't Havenplein alhier, die D. V. 1 Mei den dag hoopt te her denken, waarop hij vóór 50 jaar in dienst trad als onderwijzer aan de Chr. School te Terneuzen. 17 April 1.1. was het 50 jaar geleden, dat hij zijn onderwijzers akte verkreeg. De jubilaris is geboren 16 Aug. 1849 als 3e zoon van den heer J. M. Mulder, destijds hoofd van de school der Maatsch. tot Nut van Jt Algemeen. Deze school, thans voor de Belgische kinderen in gebruik, school A, staat nog steeds be kend als de „Nutsschool". De oudste broeder van den jubileerende was in dertijd secondant aan de school van „mesjeu" Top, staande naast 't Burger weeshuis en thans een deel uitmakende van de woning van den directeur der R. H. B. S. Sommige ouderen onder ons herinneren zich den heer M. nog wel. 't Is den jubilaris ten minste wel eens gezegd; „Ik heb nog bij Uw vader school gegaan". Die „meester Mulder" zou echter hier niet blijvende beruchte Sohoolwet van 1857 trad in werking; godsdienst werd op de openbare school contrabande, weshalve dhr. M. wist, dat voor hem bij het openbaar onderwijs geen plaats meer was. Hij vertrok dan ook in 1858 om op te treden als hoofd der Christel. School te Terneuzen. Daar ontving de heer D. Mulder zijn opleiding tot onderwijzermet nog ai;deren, waarvan sommigen nog in leven. 17 April 1868 behaalde hij de onderw.- akte, trad 1 Mei d.a.v. in dienst aan de school van zijn vader, om op 19 Januari 1874 op te treden als hoofd der Chr. school te Dinteloord. Van af 1 Aug. 1881 staat meester Mulder aan 't hoofd der Chr. school alhier, als opvolger van meester Beck, die voor eenige weken overleden is. Om ons alleen te bepalen bij school- kenLangen tijd waren te Zierikzee en Bruinisse de eenige Chr. scholen op 't eilandthans zijn er met Anna- Jacobapolder acht en bestaat er een bloeiende vereeniging van de onder wijzers dier scholen. In al deze dingen is de heer Mulder een der voormannen en de raadsman geweest. We herinneren ons nog wel zijn 40-jarig jubileum als hoofd op 19 Ja nuari 1914. En hoewel de ernstige tijden een fees telijke herdenking niet toestaan en de ubilaris zelf zoo min mogelijk rucht baarheid wenschte om liever in huiae- lijken kring 's Heeren weldaden te gedenken, zoo vertrouwen we toch, dat allen, die den heer Mulder achten en liefhebben als onderwijzer en vriend, het hem óp zijn gouden jubileum niet aan blijken van belangstelling zullen doen ontbrekenhem toewenschende dat de Heere nog ettelijk jaren aan zijn werkzaam leven moge toevoegen. OUWERKERK. Dezer dagen slaagde voor het Onderwijzers-examen te Middel burg de heer D. Hack, leerling der R. K. S. voor Onderwijzers te Middelburg, afkomstig van hier. Te Utrecht slaagde voor het Arts examen de heer Joh. Romeijn Jacz., geboren alhier. Verkoopingen, enz. ZIERIKZEE, 27 April. Notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzee verkocht al hier heden in het openbaar: bouw- en weiland te Zierikzee, aan den Oude- en tuweweg, 2.97.60 H.A. weiland voor f 1300; 39 Aren bouwland voor f 1365; 39 Aren 60 c.A. dito voor f 1365.; 38 Aren 40 c.A. weiland voor f 1300; 38 Aren 30 c.A. weiland voor f 1295; 39 Aren 60 c.A. weiland voor f 1285; 29 Aren 90 c A. bouwland voor f 1375 29 Aren bouwland voor f 139036 Aren 30 c.A. bouwland voor f 1385; 2.05.00 H.A. bouwland vopr f 1270. Alles per Schouwsch gemet. Landbouw en veeteelt. Goede tijding. In den Haarlemmermeerpolder staan de gewassen prachtig te weid, alles bp- looft een rijken oogst. Er is veel far we uitgezaaid, veel meernaar verhou ding dan andere jaren. Aan brood- koren zal, wat dezen polder betreft, heel wat meer. geleverd worden dan vorig jaar toen de stand slecht was en het winterkoren gro,otendeels na den winter uitgeploegd moiest worden en overgezaaid met zomergraan. Post- en Telegrafie Aangesloten aan 't Rijkslocaaltele- foonnet onder No. 119, Wed. Verbeke, Korte St.-Janstraat. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schoondijke (W.Z. VI.) C. v. d. Nieuwenhuizen te Renesse en Noord welle. NOORDWELLE. Benoemd tot secre taris-ontvanger van de kerkvoogdij de heer W. M. Smits, hoofd der school, alhier. Geref. Kerk. BeroepenTe Nieuwendam en Zunder- dorp (gecomb.), J. L. van der Wolf, cand. te Gouda. Te Witmarsum, J. Ubels, cand. te Assen. Bedankt: Voor Werkendam (B.) en voor Band wij k-Heteren, dr. C. Veltenaar te Suawoude. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Vlaardingen, J. Jonge- leen te Noordeloos. Voor Urk, J. A. Riekel te Veenendaal. Geref. Gem. BeroepenTe Rotterdam-Boezemsingel, D. C. Overduin te Terneuzen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1