7,zeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD behoorende bij de van VRIJDAG 26 APRIL 1918, no. 10151. NIEUWSTIJDINGEN. AMERIKA Te San Francisco heeft zich een tragisch incident in de rechtzaal af gespeeld, waar een zaak van samen zwering werd be'handeld, waarbij 32 personen werden beschuldigd van een poging tot het verwekken van revolu tie in Indië. Bij het verdagen dei- zitting schoot een getuige een.an deren getüige dood, waarna de officier van justitie den moordenaar neerschoot. Er ontstond een paniek in de zaal. Het is een mysterie 'hoe de moorde naar aan een revolver is gekomen, want alle getuigen waren gefouilleerd evenals de verdedigers. RUSLAND. Van Duitsche zijde wordt aan Rus sische bladen ontleend, dat het onder zoeksmateriaal tegen Nicolaas Roma- nof", door Sorin, voorzitter der re- volutionnaire rechtbank, aan den raad der volkscommissarissen overgelegd, den voormaligen tsaar beschuldigt, de grondwet herhaaldelijk te hebben ge schonden en een reeks politieke von nissen te hebben bekrachtigd. Dan krijgt 'hij nog de schuld van de be kende voorvallen bij de staking in de goudvelden bij de Lena, enz. Ook wordt de aanklacht tegen Nikolaas ingediend „wegens het betrekken van Rusland in"*den wereldoorlog, waar door millioenen menschen omkwa men". NEDERLAND. AMSTERDAM. Toem de nieuwe broodkaartperiodeinging, is het, na de plunderingen en relletjes van een kleine 2 weken geleden, weer kalm geworden in de hoofdstad. Zoo nu en dan gebeulde het nog eens,- dat in een volksbuurt enkele brooden uit een bakkerskar werden ontvreemd, maar daar bleef het bij. Doch thans, nu.de 46ste „week" ten einde loopt en een deel der arbeidersgezinnen alle bons reeds heeft verbruikt, schijnt er weer gisting onder de bevolking te komen. In den Jordaan was het ten minste Woensdagmorgen eenigszins onrustig. Een 30- a 40-tal vrouwen liep voor de bakkerswinkels in de Anjeliers straat en de dwarsstraten te hoop en enkele winkels_ werden leeggeplun derd. Zoo o.m. de Coöperatieve Bak kerij „De Anjelier" en het filiaal van de broodfabriek „De Zeeuw". Uit beide winkels werd de geheele brood- voorraad medegenomen. Bons werden niet afgegeven en slechts een kleiii gedeelte van [het weg genomen brood werd betaald- Ook een bakkerskar Werd leeggeplunderd. Verschillende bakkerswinkels zijn gestoten. Uit Stad en Provincie. WESTELIJK SCHOUWEN. De vriendelijke lentebode, de koekoek, is weer gearriveerd en laat zijn eentonig geroep weer in de bosschen van Wes telijk Schouwen weergalmen. DUIVENDIJKE. Ter vervulling van een vacature in den gemeenteraad, ontstaan door het ontslag nemen van den heer C. Boogerd, is er een verkie zing uitgeschreven tegen 3 Mei. ZONNEMAIRE. Het salaris van den Secretaris en den Ambtenaar van het Levensmiddelenbedrijf alhier, is ver hoogd met f 105. per jaar, met terug werkende krach| van af Januari 1918. De Gemeenteraad besloot tevens den Lantaarnopsteker over '18 het volle loon toe te kermen. Voor de vacante betrekking van Bewaarsschoolhouderes hebben zich 5 sollicitanten aangemëld. ST.-FILIPSLAND. Donderdag sloeg de bliksem in het dak van het hulp- postkantoor. Hoewel er eenige materi- eele schade werd aangericht, liep het ongeluk goed af. De telefonische ver bindingen ondervonden eenige storing. •Verschijnselen van brand werden niet waargenomen. OUD-VOSSEMEER. In de laatste vergadering in dit seizoen van leden van het Rederijkersgezelschap „Een dracht" werd rekening en verantwoor ding gedaan en ook hef gezelschap ondervindt den druk der tijden niet zoozeer door achteruitgang van het ledental, maar door financiëele be zwaren. Een kwaad slot was ontstaan doordat alles in den loop van den winter bij tooneelvoorstelling veel meer gevorderd had dan ooit 4e voren. De kindèren in de -Kath. school zijn thans ook door den burge meester ontlf&alder werd door de kleinen veel genoten en een mooi blSemstuk werd den burgemeester aangeboden. Verkoopingen, enz. BRUINISSE, 24 April. Teil'over- staan van notaris Korteweg werden heden alhier in het openbaar ver kocht: Een woonhuis en ojrfin de Post- straat, voor f 1800; een woonhuisen erf daarnaast, voor f 1600; de 05.25 Aren tuin aan den Dijk achter de Gereformeerde Kerk, voor f 700; de 05.80 Aren tuin bij de Nicuw- straat, vopl f 850. Landbouw en veeteelt. De Juni-premiekeuring van drie jarige slamboekmerries^ 4—8-jarige stamboekmerries en 7—13-jarige stam boekmerries zalbehoudens goed keuring, plaats hebben op de vol gende plaatsen en data's: Te St.-Maartensdijk op Woensdag 19 Juni, n.m1. 2 uur; te St.-Philipsland op Donderdag 20 Juni, n.m. 1 uur, en te Zierikzee op Vrijdag 21 Juni, v.m. 9 uur. Aangifte-biljetten zijn op franco aanvraag te verkrijgen bij den secre taris F. C. Zonnevijle te Axel. Onderwijs. NOORDWELLE. Bij het te Middel- burg gehouden examen voor onder wijzer, slaagde o.-a. de heer A. C. Kwaak (geb. alhier). - Bij de Woensdag j.l. te Middel burg gehouden akte-examens -slaag den o. a. de dames C. II. Schippers te Oud-Vossemeer en T. Waale te Tholen. - Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Zoelmond. (toez.). C. Verloop te Nederhemert. Te Arnemuiden (toez.), H. W. Th. Jansen te Werkhoven. --Te. Groot- Ammers, J. A. van Boven te Ede (G-.). Te Stavoren (toez.), P. W. P. Ooms te Zijderveld. Te Ter Aar en te Den Ham (toez.)j Anth. ,C.Enkelaar te= Jaarsveld. Aangenomen: Na«* Amsterdam (als wijkpredikant voor de wijk benoor den bet IJ), K. j. .Brouwer te Lemele (O.). Naar Nijkërkerveen (toez.), B. C. Koolhaas te Zuidland. Naar Tholen, D. van Luttervelt te, Driesum. Bedankt: Voor Brielle, K. de- Bel te Heerjansdam. Voor Blauwkapel, J. G. R. .Langhoüt te Den Bommel. Voor Bovensmilde, J. J. Woldendorp te Molkwerum. De collecte voor „Aanpakken" heeft opgebracht te Bruinisse f 148,20; Burgh f 221,50; Haamstede f 194,50; Oosterland f307,75; Nieuwerkerk f 503,50; Noordgouwe f 368,50; Sirjansland f 109Ellemeet- Elkerzeé f 131. In verschillende gemeenten, zooals ook te Zierikzee, is de collecte nog niet geëindigd. ZONNEMAIRE. Gekozen tot notabel, de heer M. L. Schilperoort, in plaats van den heer A. Remeeus, die tot kerkvoogd was benoemd. Geref. Kerk. i; B e roepen: Te Koudekerke G1 M. van Rennes te 's Gravendeel. Te Enschedé H. S. Boumate Hoogeveen. Te Genderen, J. L. van der .Wolf, cand. te Gouda. Te Langeslag en te Oude- en Nieuwe-Bildtzijl, W. de Roos, cand. te Rinsumagee3t. Té Noörd- Scharwoude, J. TJbels, cand. te Assen. Aangenomen: Naar Alblasserdam, C. J. de Kruyter te Oostkapelle. Bedankt: Voor Waarder R. de Jager te Kamerik. Voor Tholen, W. Weener te Vianen. Voor Wolfaartsdijk, Joh. Kwak te Culemborg. Voor Rottevalle, "U. Buwalda te Schouwerzijl. P REDIKBEURTEN. Zondag 28 April. Zl«riks«*. Gerof. Kerk. Tm. 10 en av. 6 are, ds. Breakelaar van Zaandam. Chr. Geref. Kerk. Vm. ds. Wisse, nm. Leeskerk en av. da. Wisse (Op den ge- vronen tgd). Ond-Geref. Gem., Breestraat. Vnt. 9.30, na. 2 ea av. 6 are, Leeskerk, Luth. Kerk. Vm. 10 ure, d». De Jongh. Bvangelisatie Jeraëi. Vm. 10.30 en av. 7 are, Gewone dienst. Eeikwnv*. Vm. 10.30 are, ds. Blankert. 3eiooflk*ik«. Vm. 10.30 are, ds. Diederiks. Basgb. Vm. 9.30 are, ds. Beeinink van Eikerzee. Protestantenbond. Vm. 10 30 ure, ds. De Roode van Zierikzee, in do gemeentekamer. Beaesss. Vm. 10.30 are, ds. v. d. Nieuwen-, buizen. Nooiiwolle. Nm. 3 are, ds. v. d. Nieuwen- hnizen. llasmstede. Herv. Kerk. Vm. 10.30 are, ds. Japchen. Geref. Kerk. Vm. 10.30'en nm. 3 ure, ds. Bronwex. Oad-Geref. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 ure, Leeskerk. Elkessee. Herv. Kerk. Av. 7.30/ are, ds. Beernink. Goref. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 ure, ds. Bruinsma, Brouwershaven Herv. Kerk. Vm. 10 are, dr. Proost. Geref. Kerk. Vm. 10, Leesdienst en nm. 3 ure, d». Biainsma van Scharendgfee. ZonueinalEe. Her,. Kerk. Vm. 10 30 ure, ds. De Leur. Geref. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 ure, ds. Hoek. Noosdgoawe. Vm. 10.30 are, ds. Van Doorn. Dvelaahojt. Vm. 10 30 ure, ds. v. d. Griend; Oavreskdsk. Vm. 10.30 are, da. Potor van Sirjansland. JGeawoskcujrk. Hery. Kerk. Vm. 10.30, Geen dienst e/j nm. 3 ure. da. Gouve:t,eur. Goref.'Kerk. Vm. 10 30, nm. 3 en av. 6.30 nte, ds. Kfumpor. Oud-Gerei'. Kerk. Vm. 10, nm. 3 en av, 6 30 ure; Leeskerk. '9osté*l*ad. Kerv. Keik. Vm. 10.30, dr. Weeda o» om. 3 me, idem (Bed. H. Doop). Geref. Kerk. Vm. 10 30, nm. 3 en av. 6 30 ure, Leeskerk.. Sirjansland. Vm. 10.30, Geen dienst en nm. 2 are, ds. Peter. Brslnlsse. Herv. Kerk. Vm. 9.55 en nm. 2.15 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. Va. 9."30 en av. 5 ure, Leeskerk. Geref. Gem. Vm. 9, bm. 2 en av. 5 are, Oad-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 3 en av. 6 ure, Leeskerk. ST.-FILiPSLAND en THOLEN. SL-Ffilpsland. Herv. Kerk. Vm. 10, ds. Loran en nm. 3 ure, Geen dienst. Oud-Geref. Kerk. Vm. 10, nm. 8 en av. 6 ure, Leeskerk. Obolen. Herv. Kerk. Vm. 10, ds. Van Griothugzen en nm. 2.30 ure, ds. Verhoog van Nieaw-Voasemeer. Geref: Kerk. Vm. 10 en na. 2.30 ure, Geref. Gem. Vm. 10, nm. 2.30 en av.-6.30 ure, Leeskerk. St-Mnnrteaidflt. Herv. Kerk. Vm. 10.30, ds. Verschoor van Poortvliet en nm. 3 ure, Leeskerk. Oud-Goref. Gem. Vm. 10.30, nm. 3 en av. 6.30 are, Leeskerk. Oad-Vosseznetiz. Herv. Kerk. Vm. 10, Lees kerk en av. 6.30 ure, ds. Van Griethugzen. Geref. Kerk. Vm. 10.30 en nm. 3 nre, ds. Staal. FooitvUet. Herv, Kerk. Vm. 10.30, Leeskerk en nm. 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. Vm. 10 30 en nm. S ure, de heer De Graaff; av. 7 are, Leeskerk. Seherpenlaaae. Hoiv.Kerk; Vm. 10.30, Lees kerk én nm. 2 30 ure, ds. Van Griethugzen. Oud-Geref. Kerk. Vm. 10.30, nm. 8 en av. 6.30 ure, Leeskerk. SiavesJtae. Herv. Kerk. Vm, 10.30, ds. De Mol Moncourt en nm. 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. Vm. 10.30, nm. 3 en qv. 7 ure, ds- v. d. Hegden van Vlaardingèn. gt-Aunalud. Herv. Kerk. Vm. 10 30, Leeskerk en nm. 3 ure, ds.-Loran van Sint- Philipsland (Bed. H. A Geref. If.ark. Vm.. 10.30, nm. 3 en av. 6 nre, Leeskerk. Post- en Telegrafie De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat, met ingang van 20 dezer, totnadere aan kondiging, met tijdelijké afwijking van de daaromtrent thans - geldende be palingen 1°. de duur van de interlocal a. gewone telefoongesprekken, bedoeld in art. 14 van het reglement voor den dienst der rijkstelefoon b. tijdelijke regeeringsgesprekken, be doeld in art. 12, sub b, van dat regle ment, met uitzondering van de ge sprekken van militairen, handelende over dienstaangelegenheden, wordt beperkt tot drie minuten, met dien verstande, dat voortzetting na drie minuten alleen kan worden toegestaan, wanneer geen andere gebruiksaanvragen voor de in gebruik zijnde geleiding voorhanden zijn, of, wanneer andere aanvragen wel voorhanden zijn, deze langs andere geleidingen zonder wachten kunnen worden afgewikkeld 2°. de tarieven voor interlocale ge sprekken tijdelijk zijn vastgesteld als volgt voor een interlocaal gesprek van drie minuten of minder is verschuldigd f0,40; voor een dringend interlocaal gesprek van drie minuten of minder is ver schuldigd f,1,25. Indien de kantoren van aanvraag en bestemming van elkander gelegen zijn op een hemelsbreed gemeten afstand van ten hoogste 15 K.M. of zooveel meer als de minister van waterstaat in bizondere gevallen noodig acht, is ver schuldigd voor een interlocaal gesprek van drie minuten of minder f 0,30 voor een dringend interlocaal gesprek van drie minuten of minder f0,90. Zeevisch. Het Bureau voor mededeelingen in zake de voedselvoorziening meldt: Het is begrijpelijk, dat er in dezen tijd van vleeschschaarschte sterke vraag-, bestaat naar vi^ch, en dat aan gedrongen wordt op een zoo groot mogelijken aanvoer van dit uitne mende voedselmiddel. Ongetwijfeld is het zeer te bejammeren, dat er "niet meer visch beschikbaar is, maar ook hierop oefent de oorlogstoestand een zeer ongunstigen invloed. In 1916 werd besloten, voor de distributie aan te koopen op de vrije markt. Daardoor werd de kans op winst voor alle aanvoerende schepen even groot. Maar daardoor moest opk •wilde de visch tegen lagen prijs voor de volksvoeding beschikbaar worden gesteld, een belangrijk bedrag worden bijgepast, omdat de prijzen op de vrije markt 'hoog waxen. De vergoeding daarvoor werd echter gevonden door den uitvoer te belasten met een consentrecht van 4 ct. per KG. Dit stelsel heeft uitstekend gewerkt. In het begin van dit jaar* echter kwam ook de uitvoer van visch onder de 'N. U. M; De Rijkscommissie kon daar door niet meer beschikken over de consentrechten, maai* kreeg nu een regeeringscrediet óm visch voor de distributie te^lijven aankoopen, dat f 140.000 per week beloopt.. Intusschen werd de zeevisscherij 2elve steeds meer bemoeilijkt - door den oorlogstoestand. Naar Engeland zou 1/3 der treil vis- scherij gaan; dit deel zou doör de Zeevisch vereeniging worden opge kocht aan de vischhal te IJmuiden en aan Engeland tegen vastgestelde prijzen worden geleverd. Maar dit systeem had tenge,volgèeen ontzag lijke stijging van de marktprijzen, zoo dat Nederland, Duitschland en andere landen de visch zeer duur moesten betalen. Onder de werking van deze over eenkomst kon de zèevissekerij vrij 'algemeen worden uitgeoefend; slechts was er nu en dan stagnatie door mijn- gevaar of onvoldoenden kolenaanvoer. Maar Engeland had Voortdurend moeilijkheid om de visch over te bren gen, zoodat het in September 1917 de overeenkomst opzei en daarvoor in de plaats wenschte, dat een derde deel der visscherij vloot tegën een door Engeland te betalen schadevergoeding zou worden opgelegd. De treilreeders achtten dit voorstel gunstig, de ha- ringreeders echter niet, zoodat 't (voor stel dooi* een vergadering der geza menlijke reeders werd verworpen. 'De toestand werd toen zeer slecht. Er werden weer treilers opgebraèht naai* Engelsche havens, omdat de vangst voor een deel werd beschouwd als contrabande. Bovendien, werd het mijngevaar steeds, grooter; reeds in Augustus 1917 bleef elke week een" stoomtreiler weg; Eindelijk werd ook de kolenschaarschte nijpender. De visschersvloot lag 'voor een groot deel stil. De regeering besloot töt een verbod van uitvaren, dat tot, héden is ge handhaafd, ook om het- gevaar, dat de stoomtreilers, in volle zee geko men, zullen worden opgebracht. Zoodoende konden alleende zee- loggers, die niet zoo gemakkelijk kun nen worden opgebracht, de diepzee- visscherij beoefenen in de vaargeul bij Doggersbaiik, en wel met succes. Er werden mooie vangsten aangebracht. Totdat eenigen tijd geleden-èen 2Ö-lal schepen met man enV muis £ijn. ge bleven. Het bleek onmogelijk,, zelfs in de z.g. vrije geul te;,visschen, omdat ook daai* mijnen.bleken te zijn. Sinds dien hebben de reeders de loggervlopt opgelegd. Deze lijdensgeschiedenis geeft de verklaring, waaromde aanvoer van visch vaak- onregelmatig heeft plaats gevonden, en waarom thansook een yischschaarsclite te constateeren valt. In het algemeen is het trouwens goed, zjch niet te, groo te. illusies te maken over de zeevisscherij. als bron voor volksvoeding. Wanneer in. nor male omstandigheden, onze geheele visschers vloot vaart, kan de geheele vangst o> 80. k 1Q0 millioen K.G. per jaar wórden'begroot. Het spreekt vanzelf, dat, nu de .diepzeevisscherij onmogelijk iss, in de verste verte, een dergelijk cijfer niet kan worden be reikt. In de afgeloopen mgand werd de Zuiderzeeharing*(éen tijdelijk arti kel) niet meegerekendongeveer 1 millioen K.G. visch gedistribueerd. Russisohe fondsen. Het Haagsche Correspondentie-Bu reau mfeldt: Naar aanleiding van geruchten, welke dezer dagen ter, beurze, te Am sterdam. liepen, als zou van Duit sche zijde een bevredigende regeling in zake de Russische staatsschuld in uitzicht zijn gesteld, vernemen wij met zekerheid dat bij' de thans met Duitschland gevoerde economische On derhandelingen deze kwestie iiiet ter sprake is gekomen. .Wel schijnen naar van andere welingelichte zijde w£rd verzekerd geheel afgeschei den van die onderhandelingen, van den kant van eenige neutrale mo gendheden, waaronder pok Nederland, gezamenlijk stappen te zijn gedaan bij de Duitsche rëgeering om te be vorderen, dat de Russische regeering alsnog aan haar verplichtingen vol deed, welk verzoek door de Duitsche regeering in overweging zoiu zijn ge nomen; maar of "deze stappen tot eenig positief resultaat zullen leiden, zou moeten worden afgewacht, zoodat het stellig voorbarig werd geacht, op een dergelijke vage mogelijkheid al te optimistische verwachtingen te bouwen. Een rookkaart. Te Weenen zal, gelijk voor alle levensmiddelen, ook voor tabak, si garen en sigaretten een kaart worden ingevoerd. Beschikbaarstelling van goedkoope steenen. De minister van landbouw, nijver heid en handel heeft aan de Woning inspecteurs meegedeeld, dat er plan nen, iri voorbereiding zijn tot het ma ken van een regeling om te komen tot beschikbaarstelling van goedkoope steenen voor den woningbouw met voorschot ingevolge de Woningwet. Daarom verzoekt de minister hem in kennis te stellen, welke hoeveelheden en welke soorten steen voor dit doel noodig zouden zijn. De woninginspecteurs 'hebben zich gewend tot de burgemeesters in hun gebied om de noodige opgaven te ver krijgen. De ministers en de inspec teurs dringen op een zeer spoedig be richt aan. De vischvoorziening. De pogingen, om stoomtrawlers in de vaart te brengen, om deel te ne men aan de N oordzeevisscherij voor de binnenlandsche. vischvoorziening, zijn, önrk zij de daarbij vap ver schillende ziden cVdervonden mede werking, met succes bekroond gewor den. Binnen enkele dagen, als nog enkele interne aangelegenheden ge worden, zullen 20 stoomtrawlers zee mogen kiezen. Het Rijkskolenbureau heeft toezegging gedaan, dat voor de in de vaart te brengen schepen vol doende stefenkolen zullen wordfen aan gevoerd, terwijl het bureau uitvaren van zeeschepen voor die trawlers de gewone uitvaai;bewijzen zal afgeven. Van de 160 opgelegde stoomtrawlers zal dus regelmatig het achtste deel aan de visscherij kunnen deelnemen. Aan de Reedersvereeniging te IJmuiden is de regeling van de deel neming opgedragen, waardoor de waarborg is verkregen, dat van iedere reederij, die aan zoodanige visscherij wenscht deel te nemen, zooveel sche pen in de vaart gebracht zullen kun nen worden als een billijke verhou ding meebrengt. Aan de Engelsche regeering is ken nis gegeven, dat deze stoomtrawlers zullen uitvaren voor de binnenland sche vischvoorziening, waarop van die zijde ongevraagd bericht is ontvan gen, dat zoodanige schepen geen over last van Engelsche zijde zullen on dervinden. Hopelijk zullen de meerdere aan voeren van invloed zijn op de visch- prijzen, dié vooral de laatste dagen ongekend hoog zijn. Te hoog om het artikel in het bereik tè brengen van hen, .die daaraan dé grootste behoefte hebben. De torpedoboot G II Het is gelukt, het achterschip van de torpedoboot G 11,'dié indertijd in liet 'Stortemelk gezonkén is, te lichten én daarbij' is het lijk van den machi nist' van de marine-reserve Du Hen gevoiidën. Het zal nfiar Den Helder word.en overgebracht, óm daar niet militaire eer te Worden begraven. Zelf stijfsel maken. Het N. v. li. N. geeft het volgende recept om stijfsel te maken. Vier of,, vijf dikke aardappelen schillen, afwasschén en dan raspen, 't Geraspte in een pot-doen en ddarop een flinke hóéveelheid, water en ste vig roeren, 't Water, dat röpd ge kleurd wordt, afgieten en weer schoon water op doen en roeren. Dit her halen, tot het water helder blijft. Hel bezinksel, na vooraf dit d$or een dunnen, bollen doek te hebben ge perst, in een pan doen met' zooveel Water als men meent, voor het stijven noodig te hebben. Dit, onder voort durend aanroeren, op een matig vuur aan den kook brengen. De stijfsel is dan voor het gebruik gereed-. Op deze wijze kan men ook goed aardappelmeel maken, -dat geschikt is om er pap van te koken, panne koeken van te bakken enz. De vez'el die in den doek achterblijft, is nog geschikt als veevoeder. Cacao en bonbons. Het Bureau voor Mededeelingen in zake de Voedselvoorziening meldt: Het kwam in den laatsten tijd veel vuldig voor dat groo te hoeveelheden cacao werden opgekocht voor de ver vaardiging van eet-chocolade en bon bons. Het gevolg was dat cacaopoe der in steeds mindere mate verkrijg baar werd. Daarom is thans aan de cacaofabrikanten verboden cacao af te leveren aan fabrikanten van cho colade en bonbons, ook. wat betreft partijen cacao, waaromtrent reeds een overeenkomst van koop, en verkoop, werd gesloten. Vervoer van cacao is

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 5