streed hij verder de toepassing van de dwangverzekering. Men zegt: staats- ipensionneering verslapt en dwangver zekering versterkt. Maar spieker be weert, dat liet juist omgekeerd is: staatspensionneering versterkt, en dwangverzekering verslapt; dwang verzekering maakt menschen tot leu genaars en kweekt simulatie aan. De voorzitter^ meende, na sluiting van het Congres, te kunnen zeggen, dat dit aan de zaak van het Staats pensioen geen kwaad zal hebben ge daan, maar dat het succes zal heb ben opgeleverd. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Papendrecht, N. van der Snoek te Ameide. Aangenomen: Naar Jutphaas, P. C. de Groot te Vroomshoop. Naar Harlingen W. A. P. F. L;. Jörg le Obergum (Gron.) Naar Koedijk J. J. v. Meurs te Westzaan. Naar Tholen (le predik, pl.) D. van Lut- tervelt te Driessum. Naar Gameren H. Ewoldt te Aalburg. Bedankt voor .Waddenooyen G. X. G. de Bel te Vuren en Dalen. Voor Elburg P. Zandt te Ede. Voor Leerdam J. Severijn te Wilnis. Voor Zegveld B. Batelaan te De Bilt. Geref. Kerk. Beroepen te Eestrum c. a. W. de Roos, cand. te Rinsumageest. Te Stad aan 't Haringvliet G. Verry te Hellevoetsluis en Nieuw-Helv;oet. Te Wolfaartsdijk, Joh. Kwak te Cu- lemborg. Te iWitmarsum, G. J. Goslinga te Molenaarsgraaf. Te iRottevalle, U. Buw,alda te Schouwer- zijl. Te Tholen W. Wieener te Vianen. Bedankt voor Vreeswijk W. van T Sant te Voorthuizen. Voor Wer kendam (A) E. J. Wientjes te Barne- veld. Voor Hijlaard, J. G. Feenstra te Dirkshorn. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te IJmuiden, K. Zui- dersma te Nieuwe-Pekela. Bedankt voor Steenwijk L. H. Bee- kamp te Amersfoort Geref. Gemeenten. Beroepen: Te Arasterdam, D. C. Overduin te Terneuzen. Bedankt: Voor Giesendam-Neder- Hardinxveld J. Fr aan je te Goes. Vergadering van den Gemeenteraad te Thoien, op Vrijdag 29 Maart, des namiddags 21/a ure. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig met kennisgeving Jhr. J. ran Vredenburch en M. Christiaanse. Na opening worden de notulen der laatste zitting goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken behooren eenige missives van Ged. Staten, betreffende het onderwijs. Supp. kohier H. O., verhuring grond, worden voor kennisgeving aangenomen. Daarop volgde het rapport der commissie, be last met het onderzoek inzake salaris- verhooging voor den burgemeester en Beeretaris. Gezien de tijdsomstandig heden^ tevens verwachtende 't aanbreken van minder gunstige tijden, acht de com missie het vooralsnog niet gewenscht tot salarisverhooging over te gaan. De heer de Jong zegt dat de argumenten, aan gevoerd in het rapport, hem uiterst zwak voorkomen. Hij acht het een zeer verkeerde gewoonte, dat hier de ambte naren zoo moeilijk hunne verhoogingen er door krijgen. Ook het onderwijs acht epreker, steeds nog te laag gesalarieerd. Daar wij allen weten dat er enorm veel werk te doen is, inzake de distributie, kan spreker dan ook met het rapport niet meegaan en stelt voor, het salaris van den Burgemeester te brengen op f 1800 en van den secretaris op f 1500. Spreker verdedigt dit voorstel verder door te zeggen dat hier alles zoo ge regeld verloopt met de distributie. Men hoort géén klachten, en wij hebben ge lukkig nog al veel, in tegenstelling met andere gemeenten. Laat ons dit dan nu ook weten te waardeeren. De heer Wagemaker zegt dat hij tot zijn spijt dit rapport hier moet verdedigen. Als rapporteur ziet hij de toekomst donker in. Wij komen na een oorlog voor on bekende toestanden te staan, de be lastingen zullen dezelfde zijn, en de in komsten veel minder. Er zal toch be taald moeten worden. Spreker vergelijkt het verschil sinds 1910 en nu "van het eindcijfer voör den H. O. Daar komt bij, dat er aan de. distributie f 1200 ver diend wordt. Wie steekt dit in den zak? Ik niet! Dit bedrag komt dus onderling verdeeld toch in de beurs van de ambtenaren. Oj> deze gronden zegt spreker, niet dat hij het hen niet gunt, acht hij het niet gewenscht de draag kracht te boven gaat, en kan spreker niet anders doen dan in dezen geest adviseeren. De heer Goossen zegt ook den toe stand zeer donker in te zién. Ook hij ging aanvankelijk met het idee mede, om voor beiden een matige verhooging te kunnen toepassen. Doch gezien de tijdsomstandigheden acht hij het niet gewenscht het voorstel de Jong aan te nemen. De voorzitter zegt, dat het voor hem vanzelf lastig is deze punten te verdedigen. Evenwel wil hij de aandacht speciaal op eenige punten vestigen. Hij somt daarbij op de vermeedering van inwoners, gedurende een dertigtal jaren, ook de vermeedering van uitgaven en inkomsten der gemeente. De Raad is vrij in deze te beslissen, doch spreker moet nog dank zeggen voor de gebrachte hulde door den heer de Jong aan zijn arbeid gebracht. Hij waardeert dit ten zeerBte, daar ook de critiek vaak de overhand had op zijn beleid. De heer Quist: Wij hebben dat nu al zoo vaak hier gehad over verhooging, en hebben jullie wel gemerkt dat de heer de Jong altijd maar voor verhoóging is. Als hij het maar op Rijk of Ge meente kan gooien, dan moet het er met hoopen zoo maar bij. Doch vraag eens aan zijn werkvolk of aan zijn dienstbode hoe die bezoldigd worden. Dan zul-je wat anders hooren. De voorzitter zegt dat deze zaken ons hier niet aangaande heelr Quist is is buiten de orde. De heer Van Hiele kan meegaan den Burgemeester te verhoogen, doch den secretaris niet. De heer Wagemaker zegt des noods nog een bemiddelingsvoorstel te doen, om het tijdelijk toe te staan. De heer de Jong zegt dit niet te kunnen steunen, wie zal ons den tijd bepalen, dat het dan weer naar omlaag moet Daarop brengt de voorzitter allereerst in stemming het voorstel om hem als Burgemeester f 1800 salaris toe te kennen. Dit wordt verworpen met 5 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Quist, Goossen, Wagemaker, Noske en C. Wagtho. Daarna over het tractement van den secrétaris. Dit werd verworpen met 6 tegen 3 stemmen. Voor de heeren de Jong, Hollestelle en de Voorzitter. De hèer de Jong vraagt het woord voor een persoonlijk feit. Hij zegt dat de insinuatie zooeven aan zijn adres gericht minder aangenaam was. Spreker wil den voorzitter verzoeken bij eventueele meerdere gevallen den heer Quist tot de orde te roepen of het woord te ontnemen. Doet de voorzitter dit niet, zoo is spreker niet opgewassen tegen dergelijke kwalificatien en zou spreker ontslag moeten nemen als lid vau den raad. De heer Quist interrumpeert: „Och Pietje voor jou gaarne een ander en voor mien öok!" De voorzitter: Stil mijnheer Quist, het sticht zoo nietDaarop wordt gelezen een verzoek van de verloskun dige Mej. Blom, om verhooging harer jaarwedde. Zij grond haar verzoek op de omstandigheid dat de geboorte cijfers hier ook dalende zijn. De heer Quist zegt dat er vroeger maar f 2,50 betaald werd voor eene verlossing en nu f 7,50. Dit moet men ook in aan merking nemen. De voorzitter verdedigt de wettigheid der aanvragen op grond van aangevoerde cijfers. Den heer Wagemaker verwondert de spoedige daling der geboorten, doch gezien het duurder levensonderhoud zal hij mee gaan met B. en W. Besloten wordt f 100— verhooging toe te kennen met 7 tegen 2 st. tegen, de heeren Quist «n C. A. H. Wagtho. De voorzitter zegt dat van Jhr. de Graaf het rapport omtrent den woningbouw gearriveerd is. Op verzoek van Jhr. J. van Vredenburch wordt het voorstel aangehouden, totdat Jhr. Van Vredenburch daar zelf hij kan tegenwoordig zijn.- Het aangehouden verzoek der Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel tot het maken eener ladingplaats, werd met algemeene stem men goedgekeurd. Voorts is ingekomen eên schrijven der omnibusonderneming, dat zij zich genoodzaakt ziet hare dagelijksche ritten door het eiland met 1 April te staken, wegens het enorm verlies dat gedurig geleden wordt. De subsidie wordt daarop ingetrokken. Een request van mej. de wed. Wiesner, waarin zij vraagt hare vergunning op het door haar bewoond pand te mogen behouden, wordt voor kennisgeving aangenomen. Daarop vol gen eenige dankbetuigingen voor ver hoogde salarissen van het onderwijzers personeel. Alle voor kennisgeving aan genomen. Een verzoek van de bouwver- eeniging, waarin zij aanbeveelt eene woning te bouwen yoor een thans zonder huis zittende Rijksambtenaar. Dit wordt na ampele bespreking aangehouden tot verder onderzoek. Wijziging Begrooting 1917 wordt goed gekeurd. Wijziging Begrooting Gasfabriek. Aan de hand van teekeningen licht de voorzitter den bestaanden toestand der retorten toe en wijst op de nood zakelijkheid, zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het bouwen van retorten met Hollandsch materiaal. Zijn inziens kan deze zaak niet wor den uitgesteld, willen wij niet onver wachts voor het feit komen te staan dat we geen gas kunnen leveren. Op Buitenlandsch materiaal kan niet worden gewacht. Al het mogelijke is er voorgedaan, zonder resultaat Burgem. en Weth. stellen daarna voor eene leening te sluiten vaq f 1&G00, tot uitvoering dezer werken, wat mej; algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Betreffende een algemeen rookverbod voor kinderen beneden de 14 jaar wordt eene verorde ning goedgekeurd. De heer C. A. H. Wagtho keurt het goed, als er de hand maar aan gehouden wordt. Het zal daar vooral op aankomen. Daarop biedt de voorzitter het kohier voor den H. O. en Hondenbelasting voor 1918 aan. Dit wordt in handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren De Jong) Goossen en v. Hiele. Voor de huurcommissie zogt de voorzitter, is nog geen begrooting te maken voor dit jaar. De heer De Jong acht het 't beste haar een voorloopig crediet te verleenen, waartoe besloten wordt. Na afloop der agenda, deelt de voor zitter mede, dat er bij hem door enkele raadsleden verzocht is, geen muziek toe te laten op de Paaschdagen. Hij acht dit een moeilijk geval, daar dan énkele menschen deerlijk iu hun brood ge troffen worden. Aan de andere zijde, zijn de omstandigheden er niet na, om vroolijk te zijn. Doch het is lastig het ieder naar den zin te maken. De heer Quist meent dat. de overheid er is, om het kwaad te beteugelen en uit te roeien. Hij acht het een treurig teeken als de overheid in dezen slap is. De heer De Jong zegt, afgezien nog van de tijdsomstandigheden, kan ik met die gepaste vroolijkheid niet mee gaan. Het is met een feestdag altijd^ een ver keerden toestand. Als men de dnnkgclagen ziet en men hoort de wartaal op straat uitschreeuwen, dan verhoogt dit z.i. nooit het zedelijk peil der natie. De Voorzitter zei zooeven dat er geen klachten inkomen over die dagen. Dit betwist spreker ten sterkste. Klachten zijn er wei, als men de ouders maar hoort. Spreker kan niet anders dan protesteeren tegen deze festiviteiten. De heer Van Hiele vraagt nu, daar een vergunning toch reeds gegeven is, er voor zal gezorgd worden, dat onder kerktijd niet zal gedanst en gespeeld worden. De heer Goossen zegt met bevreem ding -te hebben gezien, dat de oude gewoonte hier weer zal worden bestendigd. Waartoe dient het in deze dagen nu alles in druk en spanning verkeert? Hij heeft hier den voorzitter meermalen op gew.ezen en weet hij de tolk te zijn van het overgröote. deel der burgerij, die de komende dagen weer met droef heid tegemoet ziet. Ten eerste worden de oudera-hun geld afgeperst, want waar pleizier gemaakt moet worden, daar moet geld zijn. Ten tweede krijgen wij weer die dronkemanstooneelen, het nacht rumoer' en straatschenderijen eindelijk -staan wij daar als de grootste plaats van het eiland, die zulke tooneelen toelaat. Alleen Tholen zet zijn poorten wagenwijd open en van alle dorpen komen de liefhebbers van den dans hier den boel opscheppen. Men heeft hier groote plannen, waterleiding, brug, locaalspoor, enzdus men toont genoeg vooruitstrevend te zijn, doch op deze zaak, waarover ik spreek, gaan wij niet voorruit, dooh moreel achteruit. Spreker sprak laatst iemand uit Amsterdam en die stond verbaasd, dat het hier nog kermis was. En hij voegde spreker toe, zitten jullie altijd nog met dit midden- eeuwschefeest? Nu begrijp ik ook dat jullie nog geen brug hebben kunnen bouwen. Spreker wil hiermede te kennen geven, dat de raad op ééne zijd* vooruit strevend is, doch. op de andere zijde inplaats van vooruit, achteruit streeft. Laat ook het devies zijn van den Thoolschen Raad ^Excelsior!" De voorzitter zegt, dat met het ge sprokene rekening zal worden gehouden en dat bij de minste wanordelijkheden alles direct zal gesloten worden. Hierna werd de vergadering gesloten. Het graanaanbod der Geassocieerden- Het Tweede Kamerlid de heer Van Hamel heeft aan de ministers van Landbouw, Nijverheid en Handel en yan Buitenlandsche Zaken, de volgende vragen gesteld: 1. Is van de zijde der Geallieerde Regeeringen mededeeling ontvangen, dat stoomschepen uit Nederland aanstonds in Amerika 100.000 ton broodgraan kunnen iniaden; en zoo ja, met welke toezegging en waarborg, dat van Geasso cieerde zijde aan de heen- en terugreis dier schepen in geen geval eenige be lemmering in den weg zal worden gelegd 2. Is de regeering voornemens hierop in te gaan; zoo niet, welke redenen verzetten zich tegen deze gelegenheid om ten spoedigste onzen graanvoorraad te vermeerderen? 3. Zijn er redenen om te twijfelen, of deze schepen, ook al is gewaarborgd, dat zij uitsluitend in het Nederlandsche belang zullen varen en geenerlei dienst voor het Geassocieerde belang waar nemen, veilig door de „vrije geul" zullen kunnen verkeeren en gevrijwaard blijven van duikbootaanvallen? Verklaring van de Nederlandsche Regeering naar aanleiding van de Proclamatie van de Vereenigde Staten. De Nederlandsche Regeering en geheel het Nederlandsche Volk hebben met pijnlijke verbazing kennis genomen van de Proclamatie en de verklaring ran den President der Vereenigde Staten ran 20 Maart j.l. nopens de beslaglegging op een deel der Nederlandsche handelsvloot. De massale inbeslagneming van een neutrale handelsvloot, al moge het slechts voor den duur van den oorlog zijn, ia •en daad, die van volkenrechtelijk stand punt onverdedigbaar en, afgezien van rechtsoverwegingen, tegenover een be vriende natie niet te rechtvaardigen is. Doch ook dé wijze, waarop in de Presi- dentieeie verklaring de gewelddaad verdedigd wordt, draagt ér niet toe bij déze minder grievend te maken, immers die verdediging is blijkbaar onder den invloed eener geheel ODjuiste voorstelling van zaken opgesteld. De Nederlandsche Regeering acht zich verplicht, bovenal in ernstige omstan digheden als deze met volle openhartig heid te spreken. Zij geeft uiting aan de gevoelens van het geheele Nederlandsche volk, dat in de gepleegde beslaglegging ziet een daad van geweld, waartegen het met al de kracht van zijne overtuiging en zijn gekwetst nationaal gevoel opkomt. Dat, gelijk de verklaring van den President luidt, deze handelwijze aan Nederland ruimschoots de gelegenheid biedt zich van broodkoren te voorzien is slechts in schijn het geval. Immers het zou na de ervaring met de Neder landsche schepen in Amerikaansche en Britsche havens' opgedaan, onverant woord zijn opnieuw schepen uit Nederland naar die havens te laten uitvaren zonder afdoende waarborgen dat die ervaring zich niet zal herhalen. De Amerikaansche Regeeriug heeft zich steeds beroepen op recht en recht vaardigheid. Steeds heeft zij zich opge worpen als de beschermster der kleine natiën. Dat zij thans medewerkt tot een daad in lijnrechten strijd met die be ginselen, is een wijze van optreden, die geen tegenwicht kan vinden in betui gingen van vriendschap of verzekeringen van een milde toepassing van het ge pleegd onrecht. Nederlandsche torpedoboot gezonken. Zaterdagmorgen is de Nederlandsche torpedoboot G. 11 op ongeveer 1QQ0 M. bewesten de Uiterton van het Störtemelk binnen de territori&ie wateren vermoede lijk op een mijn van onbekende natio naliteit geloopen. De bemanning is door de torpedoboot „Tangka" overgenomen. Vermist wordt de machinist der marine- reserye P. B. du Hen Pzn. Overigens heeft niemand letsel bekomen. Het achterschip van de G. li is afgebroken. Hr. Ms. „Tangka" heeft getracht de G. 11 op te sleepen. De laatsgenoemde torpedoboot zit nn aan den grond op den Drempel. Pogingen worden aange wend om de G. 11 te bergen. Men deelt later mede, dat de tor pedoboot G. 11 thans geheel gezonken is. Er zullen pogingen worden gedaan om het vaartuig te lichten. Betreffende het op een mijnloopen yan Hr. Ms. torpedoboot „G 11 ver neemt het Ebld. nog de navolgende bizonderheden De torpedobooten doen patrouille diensten bij de eilanden. Daartoe varen zij steeds in groepen van twee booten. Ook nu was dit het geval. De „G 11" werd door een tweede torpedoboot voor- gestoomd. Zaterdagmorgen tegen zeven uur weid plotseling een hevige slag gehoord. Het bleek, dat het achterschip op een mijn was geloopen, met het gevolg, dat de zijwanden waren gescheurd en een stuk van 3 37a M. van het achterschip langzamerhand begon weg te zakken. Gelukkig hielden de waterdichte schotten zich uitstekend, zoodat de rest van het schip drijvende bleef. Ten bewijze van de kracht van de ontploffing-diene, dat^het op het achter schip opgestelde torpédokanon, met de zich daarin bevindende geladen torpedo, door de lucht geslingerd werd, en aan bakboord vóór het schip terecht kwam. Was dit op het schip zelf terecht ge komen, dan zou door de ortploffing waarschijnlijk niets van het schip en bemanning zijn overgebleven. Aan boord heerschte niet de minste paniek. Toen bekend was, wat er eigen lijk gebeurd was, werden de nood schoten gelost en vlaggeseinen geheschen. De draadlooze installatie was floor de ontploffing buiten werking gesteld. De tweede torpedoboot en het bij Vlie land gestationeerde onderzoeking» vaartuig kwamen onmiddellijk te hulp. Ten slotte moest de bemanning die zich direct van zwemvesten had voorzien het schip toch verlaten. Het was gelukkig, dat de beide andere schepen in de na bijheid waren. Aan boord van een tor pedoboot bevindt zich slechts een kleine i'ol, die ten hoogste 3 of 4 menschen :an bevatten. Tijdens de ontploffing van de mijn was de machinist der reserve .du Hen in" het achterschip, waar zich het verblijf voor de machinisten bevindt. Te acht uur zou hij de wacht van zijn collega hebben moeten overnemen. Tijdens de vaart zijn er doorgaans weinig opvarenden op het achterschip. De machinist du Hen was gehuwd. Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. Sajet. Men meldt, dat op uitdrukkelijk ver zoek de houder van een bon voor sajet in de gelegenheid zal worden gesteld in twee termijnen de sajet te betrekken en te betalen. Steenkolen. Te Lobith zijn weer zes schepen met steenkolen va:>r Rotterdam en een voor Amsterdam' aangekomen. Ge durende veertien dagen waren daar geen schepeu met. steenkolen langs gekomen. Ouitsche vlieger gedaald. Te Aardenburg daalde Dinsdag een Duitsche tweedekker, bemand met eea korporaal. De man moest naar Brugge, maar was verdwaald. Boven Aardenburg werd hij beschoten, maar bleef ongedeerd. De machine draagt no. 69, merk Halber- staten. De Duitscher is geïnterneerd. Mr. W. A. de Beaufort t In den ouderdom van 73 jaar is lv 's-Gravenhage na een ongesteldheid van eenige dagen overleden de oud- minister van liuiteniandsche zaken, mr. W. H. de Beaufort, lid der Tweede Kamer voor het kiesdistrict Amers foort. De Beaufort is altijd een verzoe nende figuur geweest in ons politieke leven. In 1897 --- liet was voor zijn optreden als minister van buitenland- sche zaken in het ministerie-Pierson - heeft liij zijn' Kamerzetel in Am sterdam prijs gegeven om aan de her- eeniging van de liberalen niet in den weg te staan. Zijn benoeming tot mi nister werd dan ook bevorderlijk ge acht aan de samenwerking en de eendracht tussclien de toenmalige rechter- en linkerfractie der vrij zinnigen. En dat hij ook buiten hel kamp zijner naaste en ruimere geest verwanten tot een inschikkelijkheid geneigd was, die andéren zelfs be ginselverzaking toescheen, is nog bij de behandeling van 't onderwijsvraag stuk naar aanleiding van de voor stellen der Bevredigiiigsconimissie'^e- blekeii. De nieuwe Kamer van het alge meen kiesrecht en de evenredige ver tegenwoordiging zon Jièm .niei meer in haar midden terugzien.' 'Hijhad reeds zijn voornemen te kennen ge geven geen candidatuur le aanvaar den. Voor hel geestelijk peil onzer volksvertegenwoordiging be toekende dat reeds vóór zijn overlijden een verlies. De Nieuw-Amsterdam. De Nieuw-Amsterdam is van New-York vertrokken met 300 eerste klasse, 400 tweede en 1150 derde klasse passagiers. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroepen op Dinsdag 9 April, des namiddags te half één uur. TELEGRAMMEN. DEN HAAG, 3 April. Het Gerechtshof heeft heden de volgende beslissing ge nomen. H. in 't Veld was wegens verduistering door de rechtbank te Zie- rikzee veroordeeld tot 1 maand gevange nisstraf. Dit vonnis werd verworpen, alleen wat de straf betreft, en-opnieuw recht doende veroordeelde het Hof bekl. tot 2 maanden voorw. gevangenisstraf. Bij het departement van buitenl. zaken is bericht ontvangen, dat de Nederl. zeillogger IJ. 250 bij Doggersbank op 22 Maart op een mijn is geloopen en gezonken. Een 4-tal leden der bemanning is daarbij omgekomen; de kapitein en de verdere overlevenden zijn te Emden aangekomen. Naar wij vernemen, is men van Duitsche zijde niet bereid geweest in te gaan op het voorstel door de Neder landsche gedelegeerden, om, hangende de onderhandelingen over een nieuwe economische schikking nü 1 April, door te gaan met de lévering van steenkolen. Evenwel wordt de aanvoer van de andere artikelen uit Duitschland op denzelfden voet als tot dusverre voortgezet. Naar wij vernemen is aan de heeren Schim v. d. Loeff, Kröller en Reitsema eervol ontslag verleend als lid van de commissie van bijstand in zake de uit voering der Distributiewet, onder dank betuiging voor de den lande bewezen gewichtige diensten. De commissie is opgeheven en de heer Schim v. d.^'Loeff, onder toe kenning van den persoonlijken titel van Directeur Generaal, tijdelijk werkzaam gesteld aan het departement van Land bouw. Bij K. B. is onder intrekking van vroegere besluiten met ingang van den dag der afkondiging van dit besluit verboden t$en uitvoer van alle visch, met uitzondering van week- en schelp dieren. De uitvoer van week- en schelp dieren is verboden met ingang van 15 April, een en ander oiider voorbehoud yan bovenbedoelde verbodsbepaling kan tijdelijke opheffing in bizondere gevallen daarvan worden verleend. LONDEN, 3 April. In den loop van den strijd van gisteren tusschen de Avre en de Luce namen, de Britsche troepen 50 gevangenen en maakten zij 13 machine! eweren buit. Een groot aantal gesneuvelde Duïtschers werd op het gevechtsterrein aangetroffen. Tegenaanvallen der Duitschers, later op den dag werden met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. Duitsche batterijen, welke hier op korten afstand werkzaam waren, werden door het Britsche machinegeweervuur tot stil zwijgen gebracht. Op het slagveld in de omgeving van Hebuterne voerden de Britsche troepen met succes een plaatselijke onderneming uit, waarbij een aantal gevangenen werden gemaakt en 3 machine geweren werden veroverdvele Duitschers wer den gedood. Tegenaanvallen van den Vijand in den namiddag ondernomen, werden af geslagen. Op het overige front hadden succesrijke aanvallen plaats, waarbij verscheidene gevangenen werden ge maakt in de buurt van Hollebeke. PARIJS, 3 April. Het bombardement in de omgeving van Parijs door ver dragend vuur, is weer hervat. Er zijn 2 gewonden, o w, een vrouw, terwijl ook eenige malerieele schade is veroorzaakt. De dag kenmerkte zich door vrij levendige artillerieactie, voornaihelyk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 2