Zieesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD NIEUWSTIJDINGEN. Uit Stad en Provincie. Gemengd Nieuws. behoorende bij de van VRIJDAG 22 MAART 1918, no. 10137. Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders on bekend zijn. Terugontvangen in de le helft van Maart 1918: 1. J. den Hoek, Ziekenhuis? 2. Suikerdistributiekantoor Kloveniers burgwal, Amsterdam. 3. Botervereeniging Carel van Bijland- laan 10, 's-Gravenhage. 4. Veevoederbureau Rotterdam. 5. Briefkaart zonder adres, afgez. door Piet v. d. Linde. P.S. Gelieve aan de achterzijde de. te verzenden stukken naam en woon plaats van den afzender te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. NEDERLAND MONSTER. In den nacht van Dins dag op Woensdag is .een onbemande Fransche kabelballon neergekomen op den weg tusschen Monster en Poel dijk. De lange kabel bleef hangen aan de telegraaflijnen langs den weg. Militairen hebben ballon en kabel in genomen. WEERT. De maréchaussée heeft naar de gevangenis te Roermond over gebracht J. L., 30 jaar, ambtenaar van het distributiebedrijf en secretaris van de Brandstoffencommissie te Neder- weert, verdacht van verduistering van aanzienlijke bedragen ten nadeele van de gemeente Nederweert, gepleegd einde 1917 en begin 1918. ELKERZEE. Woensdag hield onze Boerenleenbank hare jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer J. Priemus, er op, dat het ledental geklommen is tot 89, dat de zaken zich steeds uitbreiden en dat de bank in bloeienden toestand verkeert. Uit de rekening bleek, dat aan spaar gelden gedurende 1917 is ontvangen f 58099,75, uitgegeven f 38540,96. Aan terugbetaalde voorschotten ontvangen f 11120, uitgegeven f12750. In rekening courant ontvangen f158295,44^ uitgegeven f 172542,89. De netto-winst over 1917 bedraagt f 479,36, welk bedrag gestort wordt in bet reservefonds. Het salaris van den kassier werd voor 1918 bepaald op f 250. Een der leden oordeelde het gewenscht om aan be stuursleden en raad van toezicht, 'n het vervolg eenige vergoeding toe te kennen wegens tijdverlies. Eene commissie zal dit onderwerp in studie nemen. De heer J. Priemus,--periodiek aftre- tredend, stelde zich niet meer verkies baar. In zijn plaats werd gekozen de -heer Jb. Spits. De heer Jac. v. d. Stolpe werd herkozen als lid van den raad van toezicht. Door de heeren C. Padmos en Ame- lunxen werden hartelijke woorden van dank gericht tot den heer Jb. Priemus, voor al hetgeen hij gedurende zes jaar voor de bank had gedaan. De afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Utrecht gehouden in Mei 1917, bracht verslag uit van zijne zending. Rechtzaken ZIERIKZEE, 22 Maart. Door de arrondissements-rechtbank zijn heden veroordeeld 1°. J. van A., 36 jaar, timmerman en aannemer, wonende te Zierikzee, in hooger beroep, tot f 25 boete, subs. 1 maand hechtenis, met verbeurdver klaring van de inbeslaggenomen drie zakken gutta-percha, wegens in een pand bij hem in gebruik, eengrootere hoeveelheid ten uitvoer verboden goe deren aanwezig hebben, dan redelij kerwijze geacht kan worden noodig te zijn voor zijn huiselijk gebruik of voor de uitoefening van zijn bedrijf in verband met den normalen omvang van zijn_bedrijf en zijn normaal bin- nenlandsch debiet. Eiscli bevestiging van het vonnis >van den kantonrechter, waarbij be klaagde was veroordeeld tot f 100 boete, met verbeurdverklaring van bovengenoemde goederen. 2°. A. A. de G., 20 jaar, van beroep visscher, verblijfhoudende op het visschersvaartuig „Z. Z. 30", liggende te Zierikzee, tot een maand gevange nisstraf, wegens diefstal, tweemaal ge pleegd. Eisch 1 maand. 3°. J.a IW'., 14 jaar, arbeidster, wo nende te Zierikzee. tot plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van drie maanden, wegens diefstal, tweemaal gepleegd. Eisch 3 maanden. Toegevoegd raadsman was mr. H. Pöüvliet tv: M. g., 40 jaar, .werkman, wo nende te Oud-Vossemeer, bij verstek, tot f -5 boetesubs. 10 dagen hech tenis, wegens diefstal. Eisch 1' 5. V. p. A. J., 62 jaar, werkman, en 2°. J. J., 19 jaar, werkman, beiden wonende te Öud-Vossemecr, beiden bij verstek, No. 1 tot f 5 boete, subs. 10 dagen hechtenis, wegens diefstal, 2 maal gepleegd, no. 2 tot f 3 boete, subs. 6 dagen hechtenis, wegens dief stal. Eiscli voor ieder f 5. vi. Overtreding Distrilnülewel 1916: F. K., 52 jaar, landbouwer, wo nende le Bruinisse, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis, wegens opzettelijk een maatregel, door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ge nomen in 't belang der distributie van goederen, verijdelen. Eisch f 10. VII. J. II. G., 49 jaar, landbouwer, wonende te Zonnèmaire, bij verstek tot f 10 boete, subs. i4 dagen hechtenis, wegens gelijk misdrijf. Eiscli f25. VIII. C. P. T., 19 jaar, landbouwer, wonende Te Oud-Vossemeer, tot f50 boete, subs. 1 maand hechtenis, we gens gelijk misdrijf. Eisch f 200. IX. E. der W., weduwe van J. yan de V., 61 jaar, caféhondster en land bouwster, wonende le Brouwershaven, bij verstek, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis, wegens gelijk mis drijf. Eisch f 10. X. P. W., 47 jaar, broodbakker, wonende te Schuddebeurs, bij ver stek, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis, wegens eenige verplichting, voorgeschreven bij eene distributie- regeling als bedoeld in artikel 8 der Distributie wet 1916, opzettelijk niet nakomen. Eisch 10. Vrijgesproken: J. Z., 65 jaar, veld- arbeider, wonende te Bruinisse, in hooger beroep, beklaagd geweest van visscherij overtreding. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe MëliskerkeB. Bruins, cand. te Stadskanaal. Te Metslawier B. ter Haar, cand. te Leeuwarden. Te Giessen-Oudekerk J. A. van Voorthuizen te Vriezenveen. Te Mijdrecht S. C. van Wijngaarden te Wijngaarden. Te Waddinxveen G. Benes te Delft. Te De Waal en Koog (op Texel) A. Pijn- acker Hordijk, cand. te Nijmegen. Te Hindeloopen A. N. Tonsbeek, cand. te Roswinkel. Te Schoonhoven J. H. Koster te 's-Grevelduin-Capelle. Te Brakel J. Severijn te Wilnis. Te Zetten c.a. N. van der Snoek te Ameide. Te St.-Annaland A. Oskam- te Bent huizen. Te Giesendam J. J. v. d. Pol te Rouveen. Aangenomen: Naar WaardenburgH.H. Kolkmeijer te Baambrugge. Naar Oude Niedorp H. J. Barnouw te Wie- ringerwaard. Naar Hoogersmilde (toez.) B. Bruins Rzncand. te Groningen. Naar Exmorra A. Blink Kramer te Saaxum. Naar Mijnsheerenland J. Vermeulen te Stavoren. Naar Veen- huizen J. H. C. v. dr Hoff te Drunen. Bedankt: Voor Groot-Ammers J. Bus te Enter. Voor Ankeveen C. Otten te Oudega (H.O.N.) Voor Nijkerker- veen (toez.) J. A. van Voorthuizen te Vriezenveen. Voor Franeker E. P. Borgman te Wier (Fr.) Voor Oude en Nije-Horne G. Westmijse te Wil- dervank. Voor Ouddorp J. Severijn te Wilnis. Voor Hagestein, S. Goverts Jr. te Ottoland. Geref. Kerk. Beroepen: Te Gameren J. Tholen te Nunspeet. Te Den Ham (O.) J. H. A. Bosch te Andel. Te Winsum-Obergum P. Bos te Delfzijl. Te Oldehove J. Hoekstra te Vries. Te De Krim (O.) W. Steunenberg te Blokzijl. Te Waardhuizen c.a. C. Dekker te Oolt- gensplaat. Te Dwingeloo A. J. de Boer te Garrelsweer. Tweetal te VeereR. Brouwer te Haam stede en J. Meijer te Ierseke. Aangenomen: Naar Zwammerdam dr. D. J. van Katwijk te Pijnacker Naar Tweede Exloërmond W. Fokkens te Hollandscheveld. Naar Wons R. van Reenen te Reitsum. 6Jul Geref. ftarfe. BedanktVoor Barendrecht J. A. Riekel te Veenendaal. P REDIKBEURTEN. Zondag 24 Maart. Ztasikiee* Geref. Kerk. Vm. 10 en av. 5.30 ure, ds. Sap van Gouda. Ghr. Geref. Kerk. Va. 9 30, de. Wiane (H. Avondmaal), nm, 2, Leeskerk en av. 6'ure, d». Wisse (Dankzegging). Oud-Geref. Gem., Breestraat. Vb». 9.30, nm. 2 em av. 6 ure, Leeskerk. Luth. Kerk. Vm. 20 nre, ds. De Jongh (Avondmaal). Evangelisatie Nobelstraatr(tgdelgk in het lokaal JeruëAv. 6.30 ure, ds. Japcheu van Haamstede. Evangelisatie JeruSl. V». 10 ure, Geirone dienst. Keikvr«*v«. Vm. 9.30 ure, ds. Blankeit. Sevooikevke. Vm. 9 30 ure, ds. Diederics. Hugh. Vm. 9 30, ds. Van Ma&non en nm. 2 nre, idem (Ded. H. Doop, Cath. Zond. 36). Beneue. Nm. 2 ure, ds. v. d. Nieuwen- hugzen. Nooviwtll«* Vm. 9.30 ure, ds. d. Nieuwen- hugzen. £t*s>oi«l.e4e. Herv. Kerk. Vm. 930 ure, d». Japchen (Bev. nPuwo lidmaten). Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds Brouwer. Ond-Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, Leeskerk'. Elkenee* Herv. KerV. Vm. 9 30 ure> da. Beernink (Bev. nieuwe lidmaten). Geref. Kerk'. Vm. 9.30 eu nm. 2 ure, ds. Bruinsma. lïvouwoff&hftYe». Htrv. Kerk. Vm. 10 ure, dr. Proost (Bev. nieuwe lidmaten) Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. Tollenaar. Sonnosnaire. Herv. Kerk. Vm. 9.30 ure, ds. De Leur. Geraf. Kerk. Va». 9.30 en nm. 2 ure, ds. Hoek. Kooïrdgntrwó. Vm. 9 30 ure, ds. Van Doorn (Bev. nieuwe lidmaten). Dvtfsehoe. Nm. 2 ure, ds. v? d. Griend (Doopsbadiening). Uawerkeyk. Vm. 10 ure, ds. v, d. Griend. KSecvresk6ïk. Herv. Kerk. Vm. 9.30, ds v. d, Lindes (Voorber. H. A.) en nm 2 ure, idem (Bev. nieuwe lidmaten). Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, ds. Kluropei; av. 5.30 ure, Leesdienst. Oud-Gnraf. Kerk. Vm 9, nm. 2 en av. 5.30 ure, Leeskerk. Oosteriané. Eorv. Kerk. Vm. 9.30, dr. Weeda (Bèd. H. A) en nm, 2 ure, idem (Nabetrachting). Geref. Kerk. Vb» 9.30, ds. De Jager van Wolphaartsdgk (Bed, H Anm. 2, idem (Nabetrachting) en av. 5.30 are, idem. Sirj&ttSlKnd* Vm. 9.30 en na., 2 ure. ds Peter (Bev. nieuwe lidmaten en Voorber. H. A Bruini&sa. Herv, Kerk. Vm. 9 30, ds. Waar- denburg en nm. 2 ure, idem (Doopsbed) Ger6f. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, Leeskerk. Geref. Gsm. Vm. 9, nm.; 2 en av. 5 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. Vm. 9, nm. 2 en av. 5 ure, Leeakerk. ST.-FILIPSLAND en THOLEN. St*"Fllip*l»nd. Herv. Kerk. Vm. 9.30, ds. Lorau (Bev. lidmaten) en nm. 2 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. Vm. 9, nm. 2 en av. 5.30 ure, ds. Boone. ïholeu. Herv. Kerk. Vm. 9.50, ds. Enklaar en cm. 2 ure,"do. Steeobeek. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2 ure, Leeskerk. G6tef. Gem. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 6 ure, Leeskork. e&.-Mxasiens4$k* Herv. Kerk. Vm. 9.80, ds. Vetschoor van Poortvliet en na. 2 nre, Oud-Geref. Gem. Vm. 9.30, nm. 2 ea av. 5.80 ure, Leeskerk. Oad-Yogaemeca. Herv. Kerk. Vm. 9.30 en en cm. 2 ure, ds. Van Griethugaan. Geref. Kerk, Vm. 9.3Q en nm. 2 ure, ds. Staal Poortvliet. Herv. Kerk. Vm. 9.30, Leeskerk en nm. 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. Vm. 9.30 en nm. 2, de hees Da Granff; av. 6 ure, Leeskerk. Seherpenisae. Herv. Kerk. Vm. 9 30, ds. Steeabeek en nm. 2 ure, Geen dienst. Oud-Geref. Kork. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5.30 ure, Leeskerk. StavenJaso. Herv. Kerk. V»- 9.30, ds. Kam steeg (Bev. lidmaten) ea nm. 2 ure, Leeskerk. Ond-Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 en av. 5.30 ure, Lesckerk. c&-Anntsland. Herv. Kerk. Vm. 9,30, Lees kerk en um. 2 ure, ds. Kamsteeg van Stave- ni8se (Bev. nieuwe lidra. en coll. mil. tehuis) Geref. Kerk. Vm. 9.30, nm. 2 ea av. 5 uit, Leeskerk. De „Thalatta I" en de „Sleka II". Te IJmuideh zijn aangekomen de Nederlandsche motorschoeners „Tha latta 1" en „Sieka II", beide van Gothenburg en bestemd hesp. naar Amsterdam en Zaandam. De „Thalatta" heeft op reis veel wederwaardigheden ondervonden. Op de uitreis naar Gothenburg liep het schip op een mijn, waarbij een der passagiers omkwam. Na de lading te hebben gelost en gerepareerd te zijn, vertrok het schip 11 Febr. met een lading stukgoed naar Amsterdam, voorzien van een Duitsch vrijgeleide. Op 14 Febr., ongeveer 40 mijl van Doggersbank, werd het schip zonder waarschuwing door een onderzeeër beschoten, waarbij een paar schoten rakelings langs de zich aan dek be vindende bemanning gingen. Onmid dellijk ging de kapitein met de be manning in booten; inen roeide naar den onderzeeër, die steeds bleef schie ten. Toen de kapitein aan boord van de duikboot wilde overspringen, ge raakte hij te water; hij werd aan boord geholpen. De commandant van de duikboot, naar gissing ongeveer 20 jaar oud, behandelde de menschen barsch, doch veranderde, toen 'hij het vrijgeleide-zag; hij gaf daarop ver gunning naar boord terug te keerén. Inmiddels waren ongeveer 30 schoten op de „Thalatta" afgevuurd, en er was aan boord heel wat schade ver oorzaakt. Men oordeelde het noodig, naar de dichtstbij zijnde haven, Man dal, te gaan, waar men 16 Februari aankwam, en voorloopig repareerde. Aangezien de schade hier niet af doende kon worden hersteld, werd de sleepboot Zeeland, die toevallig in een Noorscbe haven lag, aangenomen omhetschip naar Amsterdam te slee pen. Op de reis liep men nog de Deen- sche haven Tuboron aan om den aldaar zonder olie en met verlies van zeilen liggenden motorschoener „Sie ka II" te halen. Suikerbietenpulp. In de bekendmaking van 13 dezer, betreffende distributieregeling suiker bietenpulp, behoort art 5, sub. ,6, als yolgt te worden gelezen: „Daarbij wordt voor elke melkge vende koe en voor elk ander rund, hetwelk op 1 Januari 1919 8 [maanden oud zoude zijn, voor zoover die ten tijde van het afsluiten van de pulp- overeenkomst door de bietencontrac tanten worden gehouden, onderschei- delijk 3000 K.G. en 2000 K.G. natte pulp. berekend". Een Amerikaan over Nederland. Het is in deze dagen wellicht van belang en nut voor ons land,! dat wij in de Ver. Staten een goed vriend en pleitbezorger bezitten in de persoon van den voormaligen Amerikaansclien gezant hier te lande, Henry v. Dyke. Deze heeft onlangseen boek gepu bliceerd, gericht tegen de Duitsche po litiek en de Duitsche regeering, waarin hij verhaalt van zijn verblijf h. t. 1. De heer Van Dylce kwam hier met de meest vriendschappelijke gevoelens „Het was natuurlijk aangenaam om voor een wijle terug te keeren naar het land, vanwaar mijn voorvaderen lang tevoren waren gekomen. Ook' scheen het (mij) dat eenig nuttig en interessant werk zou kunnen worden verricht ter bevordering van dé ge meenschappelijke belangen en ide alen van de Ver. Staten en Nederland die moedige vrijheidlievende natie van welke ons land in zijn eersten lijd zooveel had geleerd en ontvan gen...." Dankbaar beloont Van Dyke ,zich o. a. voor den steun, dien hij van de Koningin, jhr. Loudon en de verdere Nederlandsche regeering ontving bij zijn streven om in Den Haag een derde vredesconf erentie te doen bij een komen. „De eer (dat die.in Den Haag zou worden gehouden) is welverdiend; want Nederland mag met recht de bron van het moderne internationale reclit worden genoemd. Wat Nederland deed voor de Belgi sche vluchtelingen na den val van België, wordt door Van Dyke o. m. aldus gekenschetst: „Holland stond met de deuren en armen geopend, een toevluchtsoord biedend voor de noodlijdenden en vervolgden. Ik geloof niet, dat ooir eenig land een betere prestatie van wijs, rustig en wezenlijk menschlievend werk heeft verricht dan Nederland in deze zaak. De kwestie van Nederland's neutra liteit wordt door Van Dyke als volgt begrepen en vertolkt: „Ik verbaas mij erover, waarom niet sommigen van de Amerikanen, die Nederland laken, omdat het niet in oorlog is met Duitschland, nooit denken aan "dat grimmig en vreeselijk afschrikwekkend voorbeeld, dat bet vlak voor oogen heeft en dat het be nauwt. Nederland is nog onafhanke lijk, nog nèutraal, nog lonverwoest. Vijf-zesden van zijn bevolking heb ben naai' ik geloof geen sym pathie voor de Duitsche regeering en voor haar verkiezen en voeren van dezen oorlog. Dat was tenminste het geval, toen ik in Den Haag was. Maar wat Nederland bovenal is, is pro- Nederlandsch. Het wil zijn vrijheid, zijn souvereiniteit, zijn land onaange- tast houden. Om die schatten le ver dedigen zal het vechten en voor geen andere reden. Dat heb ik Koningin Wilhelmina tientallen keeren hooren zeggen, en Haar" volk stemt daar mee in". Ten slotte zij nog op één aanha ling uit 't boek van Van Dyke gewe zen die voor Nederland, juist thans zeer bemoedigend luidt: „De Vereenigde Staten begrijpen de moeilijke positie van Nederland te midden Van den huidigen oorlog; en zij zullen het-tot niets aansporen of het zelfs niets vragen, dat het (Neder land) niet wijs en voorzichtig en nuttig acht. Ik heb mijn best gedaan om dit juiste begrip van "de positie van Nederland inde Vereenigde Staten •te bevorderen, en dat zal ik blijven doen". Bedrog met goudgeld. Twee menschen, die er op uit togen om te Utrecht gouden tientjes op te koopen, werden door een der verkoo- pers bedrogen. Voor 11 gulden per stuk kochten ze n.l. twee vergulde halve guldens aan een speldje beves tigd. In de „Liggende Os" aldaar ver teerde Dinsdag een klant voor eenige dubbeltjes. Hij betaalde met een „goud tientje". De kellner had reeds geld; teruggegeven toen men gewaar werd dat het tientje een eenvoudige gedenk penning was. De klant gaf voor dat hij het „tientje" zelf had gebeurd in een ander café en betaalde daarop met echt geld. De politie oordeelde het nochtans noodig hem in bewa ring te stellen; 't bleek dan ook dat hij nog twee van die penningen bij zich had. Niet onaardig Tegen twee arbeiders, werkzaam in een kaasfabriek aan den Sneekertrek- weg te Leeuwarden, is proces-ver baal opgemaakt wegens diefstal van 'een 4-tal pakken spijkers, ten nadeele van deze fabriek. Een dezer arbei- jders is notabene mede-directeur van een op te richten nachtveiligheids- dienst, waarvoor thans mei circulai res wordt gewerkt ,om abonnée's te werven. Smokkelaarsavontuur. Maandagavond omstreeks 9 um*, werd nabij Cadzand op het zooge naamde 'Zwin aangetroffen, beladen met zeep en een paar schoenen, een onderofficier van een te Cadzandha- ven gekantonneerde compagnie. Hij wist aan de hulp-kommiezen te ont komen, maar werd herkend als ser geant K., die' al sedert lang onder ver denking stond. Onmiddellijk werd de militaire commandant van Cadzand- haven gewaarschuwd en liet gelukte dèn smokkelaar in voorloopig arrest te stellen. Doch hij vluchtte en verborg zich in een nabij staande woning, waarin hij samenleefde met een vrouw. Op zijn vlucht werd 'n schot op hem gelost, dat niet trof. Thans heeft hij zich in de woning verschanst, als wilde hij zich niet goedschiks laten grijpen. Met geladen geweer wacht hij de komende dingen ,af. Rondom de woning zijn posten uitgezet. Omstreeks 11 uur is hij nog even buiten gezien met zijn geweer, schijnbaar kalm een pijp, rookende. De rijkspolitie zal thans wel maat regelen treffen om hem in handen te krijgen. Nederlandsche schepen in beslag genomen. Reuter seint uit .Washington, dat President Wilson een proclamaiie heeft uitgevaardigd, waarin machti ging wordt gegeven tot inbeslagneming van de Nederlandsche schepen in de Amerikaansche havens op Woensdag avond. Deze stap is genomen, nadat de Oorloghandelsraad bericht liad ge kregen, dat Nederland 't Amerikaan sche ultimatum om de schepen over te dragen had verworpen. Hoe een Gotha gevangen werd. De correspondent van de Times zendt een spannend relaas aan zijn blad van de wijze waarop een „Gotha" en haar bemanning Woensdagnacht in Frankrijk gevangen werden. Een boer, die aan den rand van e8n dorp bij Béthune woonde, hoorde iemand aan^zijn deur kloppen. Hij stond op, ging open doen, en vond buiten twee vliegers staan. „Wij hebben een panne aan onzen motor gehad, hier dicht bij", verklaarde een hunner in uitstekend Fransch. „Kunt ge een kop koffie voor ons gereed maken en ons wat benzine verschaffen?" „Koffie met genoegen", antwoordde de boef, maar geen benzine. Als u 't dorp wat verder in gaat, tot aan bet marktplein, zult ge daar Engelsche vrachtauto's vinden, die u wel zullen voorzien!" Dat scheen den vliegers minder te bevallen, maar zij dronken toch snel en gulzig een groote kom koffie. En daarop boden zij den boer een ronde gom gelds, als bij hun burgerkleeren kon verschaffen. Natuurlijk werd hier door de achterdocht van den man opgewekt. Hij riep zijn knechts en gezamenlijk 'geleidden zij de vliegers naar den dicht- bijzijnden Engelschen post, waar zij door den mand vielen, en bekenden, dat zij Duitscbers waren. Zij verklaarden, ge komen te zijn om bommen op Boulogne te werpen, maar gedwongen te zijn om een noodlanding te maken, op tien mijlen achter het Fransche front, wegens gebrek aan benzine. De „Gotha" was van het laatste model. Toen men de plek bereikte waar zij had moéten landen, was het derde lid der bemanniüg juist bezig, de instrumenten te vernielen, nadat hij tevergeefs had gepoogd, de machine "in brand testeken. De officier, die zoo goed Fransch sprak, was vóór den oorlog student in de medicijnen te Parijs, en voerde bevel over een eskader tijdens den eersten luchtaanval van Gotha's op Parijs. De boksende „substituut". Een dezer dagen wilde te Groningen, naar het N. v. h. N. vertelt, een politieagent een jongen aanhouden, die hem joager dan 15 jaar voorkwam en eën sigaret rookte. De jongen ging op den grond liggen en vertikte 't om mee te gaan. Juist kwam mr. S., subs.-officier van justitie, op het geval toeloopen, die den jongen aan maande, met den agent mee te gaan. Dit stond een gedeelte van het publiek niet aan en dit trad dreigend tegen mr. S. op. Men wist blijkbaar niet, dat men den subs.-officier van justitie voor zich had. Deze, een eerste klas sportman, verstaat blijkbaar de bokskunst uitstekend, want in minder dan geen tijd lagen drie van de tegenstanders tegen den grond. De overmacht werd echter te groot, waarop

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 5