felijk. Maar leerplichtdwang is even eens scherf) te laken. Van de gelegenheid om zich aan te •luiten, maakten nog enkelen gebruik. De kiesvereeniging telt nu ongeveer 40 leden. Maandag had een. jongen bij het •lootjespringen het ongeluk zijn been te breken. Op een ladder werd hij naar huis gedragen. Dit moge een waar schuwing zijn voor "allen, die zich met deze geliefkoosde sport bezighouden. STAVENISSE. Toen Maandagmorgen de Zierikzeesche boot alhier aan den steiger kwam, om vee enz. te laden, werden bijna al de slachtrunderen, die voor de Rotterdamsche markt bestemd waren, door eenige militaire autoriteiten in beslag genomen. St.-MAARTEN9DIJK. De heer N. Polderman, sinds 1882 burgemeester dezer gemeente heeft tegen 1 Mei als zoodanig ST.-ANNALAND. 't Fraaie weer riep Maandagnamiddag de landlieden naar geen vergaderzaal, maar naar den akker. Daarom was 't geen won der, dat slechts een klein publiek aanwezig was, toen de lieer J. A. Snij der voor de leden van „Landbouw belang" uiteenzette, waarom het in hun belang is, dat die vereeniging zich aansluit bij het in de laatste weken gestadig groeiende groote lichaam, de Zeeuwsche Land bouw maatschappij. In samenwerking, zoo zeide spreker, ligt onze kracht. Wat aan een kleine vereeniging niet gelukt dat wordt bereikt door een groote. Met voorbeelden werd aangetoond hoe noodig het dikwijls is, dat er voor de belangen van den landbouw wordt opgekomen. En hoe "sterker de yir- ganïsatie daarbij is, hoe meer kans pr is, dat men "tot een goéd resultaat zal komen. Indien echter „Landbouw belang" zich aansluit, dan moet liet dat doen met al zijn leden. Naar we vernemen, bestaat bij heL bestuur vaii die vereeniging het voornemen de leden weldra tot 'n avondvergadering bijeen te roepen, ten einde over de al of niet aansluiting een beslissing te nemen. Onderwijs. ZIERIKZEE. Mejuffrouw J. van Groezen, onderwijzeres aan de Roomsch Katholieke School alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de Openbare School te Ossendrecht. Voor de akte-ex. lager onder wijs, waarvan het schriftelijk deel te Vlissingen en het mondelinge te Mid delburg zal worden afgenomen, heb ben zich 84 mannelijke en 65 vrou welijke candidaten aangemeld. Verkoopingen, enz. ST.-ANNALAND. De 12 paarden van den heer P. J. Bierens, waarvan er 6 zijn ingeschreven, zijn verkocht als volgt: Kato, merrie met veulen, voor f 1400; Bertha, veulendragende merrie, voor f 2200; Flora, merrie, voor f 1425; Jans, veulendragende merrie, voor f 2125; Dora, merrie met veulen, voor f 2375; Heppe, merrie, voor f 1525; Marie, merrie, voor f 1030; Iris, merrie, voor f 630; Bel, merrie, ^voor f 620; Willem, 1-jarige hengst, voor f 300; Net, merrie, voor f 560, en Madam, merrie, voor f 500. Totaal f 14690. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor Wilsum (bij Kam pen), W. Wesseldijk te Wapenveld. Voor Rottevalle (toez.), F. Siega te Hijkersmilde. Voor Blauwkapel, J. de Bruin te Zeist. Voor Zetten, B. Batelaan te De Bildt (U.) Voor Babiloniënbroek, A. N. Tonsbeek, cand. te Roswinkel. Voor Waardenburg, H. Kolkmeijer te Baambrugge. Voor Nijkerkerveen, J._ A. v. Voorthuijzen te Vriezeveen. Voor Groot Ammers, J. Bus te Enter. Aangenomen: Naar Winkel, J. Nijenhuis Ockhuysen te Gasselte. NOORD WELLE Benoemd tot organist de heer J. Clement, ingaande 1 Jan. 1918. HAAMSTEDE. Bij de Maandag ge houden verkiezing van een notabel, ter vervulling van de vacature, ontstaan wegens de benoeming van den heer J. den Boer tot kerkvoogd, werd gekozen, de heer A. Ros. Voor „aanpakken" is alhier ge collecteerd f 194,50. De vrouw op den kansel. Zondagochtend sprak dr. A. H. de Hartog in de Oranje Kerk te Amsterdam. De toeloop was zoo groot, dat drie vrouwen een plaatsje vonden op den kansel bij den spreker. Geref. Kerk. Beroepen: Te Exmorra, H. de Lange te Raard. Te Werkendam (A), E. J. Wientjes te Barneveld. Te Oude- en Nieuwe-Bildtzijl, A. G. Wolf, cand. te Velp (G.). Te Uithuizer- meeden, J. G. Feenstra te I)irxhorn. Aangenomen: Naar Doetinchem, S. Huisman» te Zevenhoven (Z.-H.) Geref. Gem. Beroepen: Te Ridderkerk, B. van Neerbos te Meliskerke. Bedankt: Voor Opheusden, G. H. Kersten te Ierseke. Voor Scheveningen (2de maal), G. J. Wolbers te Enkhuizen. Marine en Leger. Met onbepaald'verlof. De opperbevelhebber heeft bepaald, dat de volgende dienstplichtigen met onbepaald (klein) verlof zullen worden I. Tusschen 25 en 27 Maart: van de bereden wapens: a. de onderofficieren der militielichting 1911 én b. de korpo raals en manschappen der militie lichting 1912. II. Tusschen 8 en 13 Aprilde korporaals en manschappen van de militielichting 1916, die omstreeks 15 December 1914 bij de infanterie werden ingelijfd; hieronder begrepen zij, die nader werden bestemd voor de com pagnie administratietroepen dan wel voor hospitaalsoldaat, ziekendrager of wielrijder. III. Op 1 Juni: „de korporaals en manschappen der militielichting 1915, die omstreeks 26 Januari 1915 bij de pontonniers werden ingelijfd, alsmede dy^manschappen van de lichting 1913 der cavalerie, die in Maart 1913 werden ingelijfd, bestemd voor paardenpppasser of paarden verzorger. Het vertrek van het onder I en II genoemde personeel, voor zoover het per spoor met verlof gaat, moet gelijkelijk over de dagen van het aangegeven tijd vak verdeeld worden. De voedselvoorziening. In dezen tijd van zorg, spanning en ontevredenheid onder de bevolking, overwege men eens de volgende be schouwing uit de N. R. Crt.: Wij doorleven een tijd van hevige beroering. Buiten de grenzen: een ho- .pelooze verwarring: Binnen de gren zen als gevolg daarvan: een steeds benauwender wordende druk, die alleen met uiterste inspanning te dra- geil zal zijn en die gedragen zal moe ten worden, willen we niet ten on dei- gaan. Maar dan zal iedereen, in alle krin gen van de maatschappij er 't zijne toe moeten bijdragen, opdat 'n ieder onder deze moeilijke omstandigheden het hoofd boven water kunne houden. De overheid tracht het liare te doen, door allerlei distributiemaatrege len. Maar oifi deze maatregelen zoo doeltreffend mogelijk te diaken, moet iedereen, zonder uitzondering, daar-, toe meewerken, door zich strict aan die maatregelen te houden en niet trachten er aan te ontkomen. De meergegoeden moeten niet meer dan strikt noodzakelijk is, gebruiken voor hun dagelijksclie behoeften. Van het oogenblik af, dat er voedselscliaarschtc behoort men zich niet te bevoor- déelen ten koste van anderen. Zit men aan tafel met 12 personen, dan houdt ieder bij het zich bedienen van een schotel, rekening met het aantal per sonen rond den disch. Doet hij zulks niet, schept hij zijn bord flink vol, dan wordt hem dit zeer terecht door de andere dischgenooten kwalijk ge nomen, ten minste het wordt zeer onbehoorlijk gevonden. Zooals hier in het klein, gaat het met de voedselvoorziening in ons land in liet groot. Wanneer men, wetende, dat de levensmiddelenvoorraad be perkt is, toch tracht zooveel mogelijk daarvan op te slaan, dan handelt men onbehoorlijk en wordt dit terecht kwa lijk genomen door de .anderen, die ook van die hoeveelheid hadden moeten leven (denk aan vet, (rijst, thee, vermi celli). Opslaan is per se verkeerd. Uit maatschappelijk oogpunt is het onbehoorlijk en praktisch is het van geen nut. Men slaat op in tijden, dal er ,een tekort dreigt te komen, ge volg: men onttrekt plotseling veel voedsel aan de gemeenschap, waar door het oogenblik vau werkelijk ge brek nog eerder aanbreekt, om nog niet te spreken van al het voedsel, dat op deze wijze door beschimmeling en muf worden, wat maar al te vaak gebeurt, verloren raakt en waarvan anders nog menigeen had kunnen profiteeren. En, is het oogenblikvan werke- lijken nood aangebroken, dan zit men met een voorraad, terwijl zijn naaste omgeving gebrek er aan heeft. is dat een aangenaam gevoel? Ik betwijfel het Elk gezin in welken kring ook moet bij zijn dagelijksche inkoopen reke ning houden met en denken aan de beperkte hoeveelheid, die er in óns land is, en bescheiden daarvan ge bruik maken. Iedereen, arm of rijk, moet veran dering brengen in zijn levenswijs en zich aanpassen aan dezen tijd met moeilijke voedselvoorziening: zonder vooroordeel en zonder te veel vast te houden aan vroegere gewoonten bij de dagelijksche wijze van voeden. Men moet niet ongezien afkeuren en den neus ophalen voor voedsel, waaraan men niet gewend is. Ik denk hier als voorbeeld aan de Centrale keuken, die voor veel meergegoeden, die moeite hebben niet hun dagelijkscli voedsel, een uitkomst is, en«die door vele minvermogenden, voor wie de keuken toch in de eerste plaats bedoeld is, wordt versmaad, eenvou dig door vooroordeel. Iedereeir moet zich dingen ontzeggen, waaraan hij vroeger gewend was. De rijken, maar ook de armen. Zoolang de minvermogenden dit nog niet inzien, hebben zij geen recht te klagen. Zoodra zij van hun kaïitook meewerken en meehelpen, wat ook voor hen als voor ieder ander plicht is, hebben zij aanspraak op ieders belangstelling en zal er zeker oqk met hunne behoeften rekening gehou den woMen. Laat dus ieder gezin, arm of rijk,' niet leven voor zichzelf alleen, maar ieder voor hel gemeenschappelijk doel de geheele bevolking er boven op te houden. De oorlogsgeesel. Blijkens een -bericht uit Duitsclie bron zal de rijksbijdrage in Duitsch land ter l>estrijding van de tuberculose dit jaar met 50.000 Mark worden ver hoogd, wegens de noodzakelijkheid van deuitbreiding der maatregelen tegen deze ziekte als gevolg van den oorlog. Tot voor eenige jaren betroffen die maatregelen hoofdzakelijk de arbei dersklasse, maar overeenkomstig den vcensch van den rijksdag zijn die nu uitgebreid óver de middenstandskrin gen. Die maatregel zal wel niet alleen in Duitschland noodig zijn. Een geneeskundige van grooteu naam, die goed op de hoogte is van den toestand in Oosl'enrijk-Hongarije, heeft zich onlangs weinig 'bemoedi gend uitgelaten over de vooruitzichten van de volksgezondheid in de oor logvoerende landen. Hij voorziet in het tijdperk na den oorlog een ont zettende uitbreiding van de tubercu lose ouder de jeugd, die in de harde oorlogsjaren onvoldoende is gevoed en wier weerstandsvermogen ernstig geleden heeft. De naweeën van dezen schrikkelijken wereldoorlog zpuden zich nog jaren en jaren doen gevoelen door de ramp die de menschheid be dreigt, een ramp niet minder ver schrikkelijk dan de oorlog zelf en die heel Europa blijvend dreigt te ver zwakken. Een „spmber vooruitzicht, le somberder, omdat de verblinde chau vinisten en de hoera-schreeuwers in de oorlogvoerende landen zich met dergelijke argumenten voor de vredes- noodzakeljjkheid niet druk maken. Een vreemde geschiedenis. Van de kust nabij Castricum werd een boot in zee drijvende gezien, 'waarin vier personen werden opge merkt. Daar men geen leeken ^van leven bespeurde, meende men,V dat de inzittenden bewusteloos waren. De reddingsdienst werd gewaarschuwd, evenals de militaire kustwacht. Eeni- geiv lijd later zag men de inzittenden aan de riemen en op cle kust aanhou den. Toen zij zoo dicht genaderd waren dat zij de figuren aan het strand kon den waarnemen en vermoedelijk op merkende, dat zich daaronder militai- ren bevonden, werd de steven gewend en weer zeewaarts geroeid. Men ver moed te doen te hebben niet een mis lukte poging tot smokkelen. De ongehuwde vrouwen in Duitschland. Tijdens den oorlog zijn in Duitsch land natuurlijk duizenden meisjes verpleegster geworden, die in vredes tijd weer een ander beroep zullen moeten kiezen. De Kölnische Ztcf. oppert het denkbeeld, dat die zeer goede dienslen zullen kunnen ver- leenen bij het verplegen van krank zinnigen. Hetzelfde blacl wijst er op, dat ook de kwestie van hel ongetrouwd blij ven van vele meisjes na den oorlog nog veel bedenkelijker afmetingen zal gaan aannemen. Voor den oorlog (in 1910) waren er in Duitschland reeds S00.000 meer vrouwen dan mannen en dit getal is thans natuurlijk nog veel grooter geworden. Om tegemoet te komen aan de financiëele bezwa ren heeft nu 'n* mathematicus de mo gelijkheid van een verzekering tegen het ongetrouwd blijven op rekenkun dige grondslagen aangetoond. Ouders of voogden betalen de premiën voor het meisje als ze nog jong is en tot haar 20ste jaar. Wanneer de betrok kene op haar 37ste. jaar nog niet ge trouwd is, krijgt zij van de verzeke- rings-maatschappij een jaarlij ksche rente. Of daarbij dc „aantrekkclijk- heids-factor" ook een rol zal spelen wordt 'niet gemeld. Wanneer de dame na haar 37ste jaar trouwt, gaan de uitbetalingen j door. Wordt het huwelijk vóór dien j tijd voltrokken, dan wordt er vol- geus het „gewone"' tarief niets uitge keerd. De uitbetaalde sommen gaan bij overlijden aan dé rechtmatige erf genamen over. Er wordt op gewezen dat dit soort verzekering het meisje iiiet alleen een geruste toekomst waar borgt, maar haar ook tegen hel doen van een overijlden stap beschermt. Het „bizondere" tarief dat onge veer tweemaal zoo duur is en ook uit betaling in geval van huwelijk vóór liet 37ste jaar waarborgt verbetert ook nog de frouwkansen en kan tege lijk als een soort „uitzetverzekèring" worden beschouwd. Een polis vol gens dit laatste tarief heet in'tDuitsch een „Pramieënrückgewahrpolice'', Door smokkelaars mishandeld. Nabij Venlo heeft een zevental smokkelaars, die door een soldaat commies in arrest gesteld zouden worden, dezen aangevallen en op ver schrikkelijke wijze mishandeld, waar bij ze zijn' eigen geweer aan splinters sloegen. Toen ze meenden, dat hij stervende was, hebber» twee hunner den commies opgenomen en hem op 'eenigen afstand verder in een 5 meter diepe kuil geworpen, die met circa 1 M. water gevuld was. De Soldaat kon ëVenwel op handen en voeten uit den kuil kruipen en werd door in de nabijheid wonende personen opge nomen. Zijn toestand, die-in den be ginne levensgevaarlijk was, is thans eenigszins betér. Dc smokkelaars allen Duitscliers, zijn aangehouden en naar de strafgevangenis te Roermond overgebracht. Zij bekenden hun wreedq daad en meenden dal de soldaat reeds lang dood was. Een heeft de grens weten te bereiken. Uitstel der volkstelling 7 De minister van Binnenlandsche Zaken betoogt in een nota naar aanleiding van het verslag omtrent het wetsontwerp tot wijzigingen van de wet van 22 April 1879 tot het houden van een tieujarige algemeene volkstelling, dat, indien de volkstelling voortaan een jaar later wordt gehouden dan tot dusver gebruikelijk was, wel is waar de vroegere en latere tienjarige statistieken door een elfjarige statistiek"worden onderbroken, doch dat dit volgens deskundig onderzoek geen bezwaar zal opleveren voor de bereke ning van de steftetafels, waarop de ver schuiving alleen invloed zal oefenen. Het houden van een beroepstelling in de wet vast te leggen, komt niet nood zakelijk voor. Het rantsoen voor militairen. In verband met de schaarschte aan slachtvee is door den opperbevelhebber van land- en zeemacht bepaald, dat het rantsoen rundvleesch met been, dat aan de militairen wordt verstrekt zal worden verminderd van 0.35 K.G. op 0.30 K G. terwijl ook de overige vleeschsoorten overeenkomstig zullen moeten worden verminderd. Woningnood. De Minister van Binnenlandsehe Zaken heeft in de Tweede Kamer medegedeeld, dat dezer dagen een wetsontwerp zal worden ingediend, waarbij in ruhne m^te zal worden voorzien in den woningnood.- De economische overeenkomst. Zijn- wij wel ingelicht, dan zijn de onderhandelingen over de economische overeenkomst met de geassocieerde lapden (Entente en do Vereenigde Staten van Amerika) zoo goed als beëindigd, zonder dat tot dusver onze Regeering .met deze landen tot overeenstemming is kunnen komen. De eerste luchtschlp-reederij in Noorwegen. Een vijftigtal bekende Noren hadden op 1 Maart te Kristiania een vergade ring, waarop besloten werd tot d9 op richting van een maatschappij voor luchtvaartreederij, met het doelgere gelde lucht vaart verbindingen tot stand te brengen, deels in het 'binnenland van Noorwegen, deels ook met het buitenland. In andere landen zijn der gelijke maatschappijen reeds opgericht •en Noorwegen acht het een eerezaak daarbij niet achter te blijven, te meer, daar het een eervolle traditie ter zee heeft en dus ook op het gebied der luchtvaart zijn reputatie hoog wil houden. De techniek der luchtscheepvaart is zoozeer gevorderd, dat weer en wind geen noemenswaardige rol daarbij spelen. Voor kustroutes wil de maatschappij groote vliegerschepen gebruiken en met landroutea worden watervliegtuigen voor ski in gebruik genomen. De tijd van het traject is, voorzichtig heidshalve, ruim gesteld. Als voorbeeld daarvan moge dienen, dat de reis over de Noordzee naar Kopenhagen zal duren 4Vs uur. Uit de groote energie, waarmede deze onderneming op touw gezet wordt, blijkt de algemeene wil om het plan ten uitvoer te brengen. Luchtverkeer. De heer Bardas, ingenieur, heeft te Weenen een lezing gehouden over hot verkeer in de lucht na den oorlog. Hij stelde zich voor dat er dadelijk na het sluiten van den vrede een verbinding -Hamburg—Berlijn—Weenen-Konstanti- nopel tot stand 'zal kunnen komen, die de hoofdader yoii het luchtverkeer der middelrijken zal worden. Uitklaring geweigerd van Nederlandsche Wij vernemen, dat bij het departement van Buitenlandsche Zaken bericht is ontvangen van den Nederlandschen consul-generaal te Singapore, dat aan verscheidene Nederlandsche schepen, waaronder van de Koninklijke Pakket vaart-Maatschappij, uitklaring geweigerd wordt. N^ar aanleiding van deze mededeeling heeft het departement van Buitenland sche Zaken zich door tusschenkomst van den Nederlandschen gezant te Lon den^ tot de Britsche regeering gewend om inlichtingen omtrent dezen maatregel. D« moordenaar van Jaurès. Volgens de Matin zal, voordat de moordenaar van Jaurès definitief terecht zal staan, eerst nog een onderzoek naar zijn geestvermogens worden ingesteld. De procureur heeft den voorzitter van de jury brieven voorgelegd, die het be wijs schijnen te leveren, dat Villain niet geheel en al normaal kan genoemd worden. De advocaat van de weduwe van Jaurès, die zich civiele partij-gesteld heeft, legde een schrijven van Villain over waaruit echter het tegendeel zou blijken. Vordering van rundvee. Men deelt óns mede, dat het in het voornemen van den Etappen-Intendant ligt- om geen vee op de Rotterdamsche markt te doen vorderen zoolang het mo gelijk zal zijn met medewerking van de Maatschappijen van Landbouw in de behoeften aan slachtvee te voorzien. Ingezonden Stukken Mijnheer de litdacteur! Mag ik ia het belaog van onze stad nog eens een beroep doen op uw gastvjghoid? In de Nieuwsbode van Maandag IJ Maait komt het bericht voor, dat in de vergadering der Z zet-fiche Bouwvereeniging is besloten tot bet bouwen van een tiental woningen aan het „Vrjje". Naar aanleiding van dit berioht wil ik de vraag stelten Zijn de plannen voor dezen honw zoodanig, dat ons stadsschoon niet nog meer bedorven zal worden Men moet het zich goed indenken: bet „Vrije' i* oen aardige landelpke wandeliog binnen de be bouwde komvan uit bet Slingerbosch en Touwbaan beeft men ovGr bet Vrge heen een prachtig gezicht op het geestig siihouofc onzer rtad. Dit kan totaal verknoeid „worden nl* daar een rjjtje brutale, onooglijkiplompe huizen wordt tusschea geschoven. Ook ditmaal ;,vraag ik met nadrnkHoe denkt de vTereer.iging tot Bevordering van hot Vreemdeürgverkeer hierover? Of ligt het niet op den weg dezer Vereeniging om zoo iets als de mogelijkheid van het ver knoeien van een aardig stadsgedeelte, te denken? Ziet deze vereeniging nóg niet in, dat hier maar raak gebouwd wordt en voel can ons stadsschoon de eenige attractie voor dé vreemdelingen vernietigd is? Het bouwplen is nooit tentoonge«teld Da kleine gemeente Oostorland heoffc met haar prijsvraag onlangs een beschamend voorbeeld gegeven. Zon een dergelijke prjjs- c^aag en een jury van deskundigen, niet een zekerder weg geweest zjjn om. iets goeds te bereiken? Voor Zierikzee schjjnt het er niet op aan te komen. Door tu^schenkowst van de Vereeniging Heemschut" rjja onlangs de boomen op het Kerkplein gered, deze vereeniging moest óók er voor zorg kunnen dragen (voor dit maal, en als 't' al" te Iaat is, dan voor de toekomst!), dat er geen, huizen worden neer gezet, die de omgeving bederven, vooral nu ook met Rgkssteun wordt gewerkt door onze Bouwvereenging, Een tweede editie (of slechter nog) vnn de Dripkóningenstraafc is toch niet noodig! En ééa vau de weinigen, die het bouwplan zien .taochteo", -verzekerde mg, dat hot nergens naav leek Ik geef de Bouwvereeniging in overweging, het plan voor dezen bouw alsnog ergens teatoon- of ter inzage tostellen, opdat allen, die de schoonheid van ons stadje te^/harte gaat over dit plau kunnen juichen óf moefc&n trachten te redden wat nog ta redden valt. Oök voor de toekomst, want onze Bouw vereeniging heeft nog meer groote plannen. Het is zoer zeker noodig, dat in Zieiikzee wordt gebouwd, maar voor hetzelfde geld kau goed gebouwd, d. w. z. deg*ljjk, een voudig ia smakelijk gebouwd worden. Een bouwvereeniging kan veel nut stichten wanneer niet alleen aan sociale en technische, maar ook a3u aesthetiache eisohen wordt voldaan I» een aosthetisch adviseur al* dan alle andeven in dit opzicht onbevoegd 2gn zoo taoei'gk to krggen? Mot beleefden dank. M. do Redacteur, ook namens de veleD, die oog hebben voor het mooie van onze stad. D. VEIRSEMA. Ons werd medegedeeld, dat het Voor nemen bestaat het bouwplan t6c toon te steller). Du Redactie. TELEGRAMMEN. DEN HAAG, 13 Maart. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft aan *dö Tweede Kamer een nota doen toe komen nopens den stand der onder handelingen betreffende een economische regeling met de geassocieerde regeerin- gen, dat zijn de geallieerden en de Ver. Staten. De Minister teekent in het begeleidend schrijven aan, dat hem sedert het verschijnen der nota het bericht gewerd, dat de geassocieerden wenschen terug te komen op haar toe zegging, dat genoegen genomen zou worden met de van Nederlandschfe zijde gestelde voorwaarden dat voor geassocieerde rekening varende Neder landsche schepen niet in de z.g ge- vaarlijlco zóne zouden worden gebruikt. Tweede Kamer. Levensmiddelen- voorziening. Minister Posthuma zet zijn op Maandag afgebroken rede voort. Het betoog van den heer Van Beresteijn getuigt van gebrek aan zin voor onpartij digheid en objectiviteit. -Hij komt op tegen de bewering 'tvan den heer Van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 2