Z.zeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL NIEUWSTIJDINGEN. Uit Stad en Provincie. Burgerlijke Stand. behoorende bij de van MAANDAG II FEBRUARI 1918, no. 10120. ZWITSERLAND In Zwitserland schijnen oenige tec- kenen er op te wijzen, dat er een sociale revolutie broeit. De actie, die er in den laatsten lijd tegen den dienst plicht werd gevoerd, is er één van. NEDERLAND. Diefstal van telefoondraad. DURGERDAM. Tegen twee perso nen, die zich in deze omgeving schul dig hadden gemaakt aan den diefstal van telefoondraden, werd acht maan den gevangenisstraf geöischt. Het feit werd zeer ernstig geacht, door den officier van justitie, omdat voortdurend in de omgeving van Am sterdam de telefonische verbindingen door die diefstallen werden gestoord en de handel daarvan groote belem mering ondervindt. DINTELOORD. Vrijdagavond werd in de zaal van den heer van de Merbel door ingenieur Jhr. Do Muralt, lid van de Tweede kamer der Staten-Generaal een rede uitgesproken over de Evenredige Vertegenwoordiging. Met ingespannen aandacht werd de inleider door de enkele honderden, die opgekomen waren, ge volgd. In de pauze werd de gelegenheid opengesteld zich op te geven als lid der Liberale Unie, waarvan door verscheide- nen gebruik gemaakt werd. -T- Donderdag geraakte op de hofstede van mej. de wed. H. Breure een werk jongen zoodanig in een werkenden motor bekneld, dat hem de vingers van zijn linkerhand glad werden afgesneden. De getroffene werd oogenblikkelijk naar Leiden vervoerd. RENESSE. Gedurende T jaar 1917 is de bevolking dezer gemeente ver meerderd met 13 personen, zoodat ;op 1 Jan. 1918 het zielental 653 be droeg. Met ingang van 1 ;Ma,art is eervol ontslag verleend aan den lieer J. Kar- stanje, kommies 2de klasse bij 's Rijks Directe belastingen. Aan 180 huisgezinnen konden Zaterdag elk 400 stuks korte turven (wel geen echte Frieschedoch vrij goede) verstrekt worden. Het bur gerlijk armbestuur werd dezer dagen door het gemeentebestuur verblijd 'met 5 vaam blokkeelhout voor de armen, ieen gift, die in dezen lijd zeer. welkom is. BROUWERSHAVEN. Openbare ver gadering van den gemeenteraadop Woens dag 6 Februari. Voorzitter de heer J. M. van den Bout, wethouder. De voorzitter spreekt bij de eerste zitting in 1918 den wensch uit, dat de wereldvrede spoedig moge wederkeeren, wenscht den leden gezondheid toe en hoopt, dat zij met alle kracht zullen medewerken aan den vooruitgang van de gemeente. De notulen van de beide laatste vergaderingen worden voorgelezen. De opbrengst van den verkoop van de boomen en van het hakhout bedraagt in totaal f 2091. Het aantal leerlingen van de openbare lagere school bedraagt 141, dit is juist vier tekort voor een 4e leerkracht, zoo dat de rijksbijdrage daardoor met f 200 vermindert. Er is ingekomen de goedkeuring van de Gedep. Staten van de vroeger ge nomen raadsbesluiten. De loop der bevolking wijst uit, dat het aantal inwoners einde 1917 bedraagt 1324. Ingekomen is een dankbetuiging voor de nieuwe salarisregeling van bet onder wijzend personeel van de o. 1. school. Er is een verzoek iugekomen van den heer L. v. d. Hamer, in verband met de slechte tijden voor de molenaars, om tegemoetkoming in de betaling van de erfpacht voor don molen en de omlig gende gronden. Daar alleen kwijtschel ding kan worden gegeven, daar de wet dit toelaat, stellen Burgem. en Weth. voor hem kwijtschelding te geven voor de niet betaalde helft over 1916 en het geheele bedrag over 1917, dat is onge veer f 189. Dit voorstel wordt verworpen met 4 stemmen tegen 2, van de beide wethouders. De heer Lopse Hocke stelt voor, welk voorstel gesteund wordt door den heer Smits, om uitstel van betaling te geven tot normale tijden zijn weder gekeerd, wat met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Burgem. en Weth. stellen voor, ten einde onbillijkheden te voorkomen aan hoofden van gezinnen, die geen H. O. betalen, maar bij wie kinderen inwonen, die aangeslagen zijn in den H. Omslag geen. reductie meer te geven op den petroleumprijs, wat met algemeene stem men wordt goedgekeurd. Met algemeene stemmen wordt goed gekeurd, om evenals vroeger aan de be oordeeling van Burgem. en Weth. over te laten, wie in de termen vallen om geen schoolgeld te betalen, dit in ver band met het voorstel van den heer Smits in de vorige vergadering gedaan. De geloofsbrieven van den lieer J. D. de Kater worden in orde bevonden en tot zijn toelating als gemeenteraadslid geadviseerd. Na breedvoerige discussie wordt be sloten op voorstel van den heer Smits de herziening der jaarwedden van de gemeente-ambtenaren aan te houden tot April 1918, in verband met voorstellen van Gedep Staten tegen dien tijd, de tractem enten van do burgemeester en secretarissen te herzien en dan alle her zieningen tegelijkertijd te behandelen. Er wordt medegedeeld dat de nieuwe rioleeriug zal kosten f 3200. Dejiosten hiervoor worden gevonden uit de op brengst der boomen en uit een reeds goedgekeurde leening. In verband hier mede wordt do begrooting gewijzigd, eveneens voor de f 67,25, noodig voor de molestverzekering tegen bommen- gevaar van de gemeentegebouwen. De heeren Vim Schelven en Smit kritiseeren het beleid van Burgem. en Weth. betieffende de rioleeriug. h.l. da, dit werk niet publiek is aanbesteed* dit had in elk geval moeten gebeuren» teneinde .te kunnen zien, wat het vooi" deeligst was. Eveneens wordt gekriti" seerd het optreden van Burgem. en Weth. bij het rooien der boomen. De heer Van Schelven ziet in het laten staan van boomen voor het huis van den heer J. Flohil en den heer Niola van Sluis persoonlijk bevoorrechting; eveneens ziet hij een persoonlijke zaak in de aanschrijving van Burgem. en Weth. dat alleen zijn zoon in de Noord- straat gelast werd te rloleeren. De Voorzitter verdedigt de houding van Burg. eu Weth. cn verklaart, dat persoonlijke bevoorrechting daarbij ten eenenraale niet heeft voorgezeten. De heer C. Blom wijst nog eens op het te weinige spuien en de heer Smits dankt den burgemeester in het openbaar voor zijne bemoeiingen inzake de Schouwsche turf, waarmede de voorzitter zich vol komen homogeen verklaart. DREISCHOR. Vrijdagavond gaf de muziekvereeniging „Cresendo" alhier hare uitvoering en wij mogen gerust vermelden, dat ze bizonder goed ge slaagd mag heeten, vooral ook de medewerking van enkele jongere krachten heeft daartoe medegewerkt. Het muzikale gedeelte van den avond mag over 't algemeen goed genoemd worden, maar dan een aparte vermel ding voor no. 3 van het programma ,,De Wanderer", een tuba-solo, en no. 9, de clarinetsolo „Chant Tyrolien". Het opgevoerde stukje „Het blauwe. Zijdje" en de operette „Klaas en Trien", vielen zeer in den smaak bij de -aanwezigen cn „last not least", „de Distributie", een zeer actueel stukje, waarom onbedaarlijk is ge lachten, niet het minst om de aardige tvpeering der jeugdige debutanten. Alles gaf blijk van ernstige studie en groote toewijding. BRUINISSE. Het is de politie alhier gelukt tie hand te leggen op de jon gens, die in den laatsten lijd er hun werk van maakten bij verschillend^ winkeliers zich toe te eigenen wat voor de hand lag. Chocolade, pcrle- monnaies enz., alles was van hun gading. ST.-PHILIPSLAND. Woensdag j.l. gaf de muziekvereeniging „Concordia" haar jaarlijksche uitvoering. Een zevental nummers werden ten beste gegeven, die zoowel door zuiverheid van toon als door gepaste verscheidenheid uitmuntten. Komische voordrachten brachten een aangename afwisseling. Vooral „Hannes bij de onafhankelijkheidsfeesten te Lutje broek" deed het aandachtige publiek herhaaldelijk lachen. Hoewel de opkomst niet zoo heel groot was, kan men dezen avond toch geslaagd noemen. Voor velen was het een onschuldige afwisseling in het vaak al te prozaïsche leven. Voor de betrekking van gemeente veldwachter alhier hebben zich 70 sollicitanten aangemeld en voor die van gemeentewerkman een 10-tal. ANNA-JACOBA-POLDER. Vrijdag avond omstreeks zeven uur hoorde de landbouwer J. A. alhier in zijn schuur een verdacht leven. Hierop afgaande ontvluchtte een persoon uit diens schuur, welke hij achtervolgde met het resultaat, dat hij hem heeft herkend. Bij nader onderzoek bleek dat de dader 'twee pakken erwten buiten de schuur had gebracht. Een dergelijk geval had eenige dagen ge leden ook plaats bij een anderen landt- bouwer. De dader van dit feit is nog zoek. Landbouw en veeteelt. Vergadering van de Afdeeling Zierikzee der Zeeuwsche Maatsch. van Landbouw en Veeteelt. Zaterdag vergaderde in hel „Iluis van Nassau" bovengenoemde afdee ling. Een vóór-vergadering van de voorzitters en secretarissen der-dorps- verccnigingen met hel bestuur der aldeeling Zierikzee van de Zeeuw sche Landbouw-Mij. was daaraan voorafgegaan. De voorzitter, de heer C. van Westen, opende de vergadering met een toespraak, waarin hij zeide, dat 't hem aangenaam was te kunnen cohstaleercn, dal veel leven in de af deeling is. Wij zijn nu in '11 overgangs periode. De Z. L. M. is in 1813 opge richt. Zij werd toen onder omstan digheden in het leven geroepen, die hemelsbreed verschillen van die bij de huidige reorganisatie der Maat schappij. In 1843 waren hel eenige heeren, die de organisatie geslicht hebben, zonder een bepaald ernstig dbel voor oogen te hebben, zoodat de Maatschappij aanvankelijk niet veel beleekenis had. De vriendjes kwamen in hel hoofdbestuur. Wij leven thans in een tijd van reorganisatie der Maat schappij. Ei* komt nieuw leven. Dit Ijespeuren we ook aan de uitbrei ding van liet ledental. De afdeeling Zierikzee, die eerst 300 leden had-, is thans lot 550 leden gestegen. En ook het ledental der Maatschappij wast met den dag. Van 3000 is het tol 4680 geklommen. En hel kan best het tienduizendtal hereiken. In de Maatschappij zijn nu ook de dorps- ve'reenigingen opgenomen, zoodat er tlians meer kracht van haar kan uit- .gaan. Nadat door den secretaris, den heer M. C. Mulock Houwer, de notulen gelezen waren, ging men over tot de artikelsgewijzc behandeling der ont- wcrp-slatulen van (Te Maatschappij. Art. 52, waarin de contributie ge regeld werd, lokte een geanimeerde discussie uil. De heer De Oude, hierin gesteund door den heer Boogerd, stelde een andere regeling voor. Besloten werd deze op de hoofdbesluursver- gadering ter tafel te brengén. Na behandeling der onhverp-statu- ten deelde de voorzitter mede, dat van de 18 dorpsvereenigingen zich reeds elf in beginsel bij de Maatschappij hadden aangesloten. Naar de hoofdbeslu. ursvergadering werden met een verpletterende meer derheid afgevaardigd de heeren C. Blom en J. W. van Oeveren. Als slemopnemers fungeerden de heeren De Oude, v. Langeraacl en D. Koop man. Voorgelezen werd het jaarverslag van den marktzetter, den heer J. J. van den Bout. Daaruit bleek, dat 1917 een jaar geweest is, waarin in de meeste gévallen moest rekening ge houden worden met de maximum prijzen, zoodat op de vrije markt weinig of niets kan worden verkocht. Wat den boter betreft, mocht vooral in 't laatst van hel jaar door de land bouwers zonder vervoerbiljet of consent geen boter worden vervoerd, tenzij zij als kleinhandelaren waren ingeschreven, wat bij verreweg de meesten niet hel geval was. De aan voer was over het algemeen zeer schaars. De prijzen liepen steeds hon ger. Op 't laatst van November-en begin December kwam er een daling in de boterprijzen, omdat de winke liers een week of wal hun boter niet hadden kunnen afzetten, en daardoor tegen lagere prijzen op de markt moe- sten verkoopen. Op 20 December was de winkelvoorraad weer op zijn gewoon peil. Veelal golden maximum prijzen. Aanvoer van boter was schaars. Slechts 1373 ponden werden aange voerd tegen 3389 in 1916. De midden- prijs was f 1,18, tegen f 0,85 in 1916. Kipeieren werden o«ok weinig aan gevoerd. De aanvoer bedroeg 7410 Stukxs legen 34857 stuks in 1916. De middenprijs beliep i' 2,29 per 25 stuks, tegen f 1,86 in 1916. Van eendeieren werden 1326 stuks aangevoerd, die veel aftrek vonden. De prijzen vari eerden van f 1,87s let f 2. Bij de omvraag klaagt de lieer C. Koopman over de trage afname en de langzame betaling van boonen én erwten vanwege de schooners. De voorzitter zegt toe, d'at op vlugge al'name en vlugge betaling zal worden aangedrongen. Door de heeren C. Koopman, Krepel en nog andere leden werd over ge brek aan benzine geklaagd. Door den voorzitter werd van deze klachten goede nota genomen. Door den heer Van Langcraad werd de hooikw.estie voor liet vol gend jaar besproken. Op de hoofeï- bestuursvergadering zal deze kwestie behandeld worden. De heer Van Gastel vraagt, of het niet mogelijk is een veeverzekering over geheel Zeeland tot stand te bren gen, uitgaande van de Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij. Ook dit punt zal in de hoofdbesluursvergadering ter tafel worden gebracht. Nadat de heer C. Blom over de be noeming van arbiters voor den vee handel hel woord had gevoerd, cn door een ander lid gevraagd was, wanneer de aandeden voor hel Land- bouwhuis moesten afgedragen wor den, werd door den voorzitter de ver gadering gesloten. ST.-PHILIPSLAND. De Februari premie-keuring van paardeD, die eerst 21-dezer zou gehouden worden, is wegens het heerschen van een besmettelijke borstziekte uitgesteld. De Prov. Rege ling-Commissie zal later den datum bekend maken. Duur paard. Te Biervliet werd onlangs 'n hengst verkocht voor 1' 30.000. Onderwijs ST.-PHILIPSLAND. De beide open bare scholen zijn met een zeer practisch leermiddel verrijkt, n.l. met een naai machine. Vooral voor het herhalings- onderwijs, maar ook in het hoogste leerjaar kan zij goede diensten bewijzen. Vele moeders zullen het zeer op prijs stellen, wanneer haar meisjes op school handigheid in het machinenaaien krijgen. Het is een flinke stap in de richting om het onderwijs zoo veel mogelijk bij de practijk des levens te doen aansluiten. Het hoofd der gemeente, van wien het initiatief is uitgegaan, heeft hiermee getoond, dat hij hart heeft voor het lager onderwijs. Kerknieuws Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen: Te Brielle Ph. Peter te Sirjansland. Te Tilburg G. West- mijse te Wildervank. Te Harlingen G. Venema te Koudum. Aangenomen: Naar Kolham (Gron.), H. W. M. Hupkes, cand. te Menaldum. Bedankt: Voor Zegveld, J. H. Koster te 's-Grevelduin-Capelle. Voor Schoonhovenvoor Hoogeveenvoor Mijdrecht, voor St.-Annaland en voor Leerdam J. J. Timmer te Waarder. Voor Zetten-Andelst, J. de Bruin te Zeist. Op het zestal te Delft komt voor ds. P. de Looze te Barneveld. SEROOSKERKE. Onze nieuwe predi kant, de heer A. C. Diederics, hoopt hier Zondag 17 Maart a.s. zijn intrée te doen, na bevestigd te zijn door prof. dr. H. M. van Nes, Hoogleeraar te Leiden. ZONNEMAIRE. Door het vertrek van den heer G. Stoel komt eene vacature van diaken in den Kerkeraad. Geref. Kerk. Beroepen: Te Meppel, A. Hoene- veld te Nijkerk o. d. Veluwe. Aangenomen: Naar Beetgum (Fr.), J. Meijer te Bierum (Gr.). Chr. Geref. Kerk. Beroepen: TeSteenwijk,H. Visser te Leeuwarden. Geref. Gemeenten. Beroepen: Te Barneveld, J. R. van Oordt te Middelburg. Koffie- en Thee-surrogaten. De minister van landbouw, heeft de volgende circulaire gericht tot de ge meentebesturen Het zal ook u niet onbekend zijn ge bleven, dat in den laatsten tijd net aantal soorten koffie-surrogaat in zeer bedenkelijke mate toeneemt, vooral be denkelijk, omdat er onder die surrogaten vele zijn, die schadelijk voor de gezond heid blijken. Nog dezer dagen gewerd mij het bericht dat in een kleine ge meente, waar juist een nieuw koffie- surrogaat was ingevoerd en veel aftrek had gevonden, de gebruikers ernstig ongesteld zijn geworden. Dit surrogaat heeft waarschijnlijk bestaan uit vermalen gebrande hyacinthenbollenwaarvan voorsbands zelf nog niet vaststaat, dat zij voor vee geheel onschadelijk zijn. Elders weer zijn bet gebrande en vermalen aardappelschillen, die als een zeer aan bevelenswaardig surrogaat voor koffie worden aanbevolen en dienovereenkom stig geprijsd zijn. Hangende de overweging, op welke wijze tegen misstandsn van vorenbe doeld en aard op meer afdoende wijze kan worden opgetreden, heb ik de eer u op te dragen in de eerste plaats een beroep te doen op de medewerking van de plaatselijke bladen in uwe gemeente om daarin de bevolking met den meesten nadruk te doen wijzen zoowel op de gevaren, welke het gebruik van de thans in den handel komende koffiesurrogaten oplevert, als op het feit, dat voor die surrogaten prijzen worden gevraagd, welke in geenerlei verhouding staan tot de werkelijke waarde van het artikel. In de tweede plaats draag ik u op bij hen, van wie bet bekend wordt, dat zij in uw gemeente betzij koffiesurrogaat fabriceeren, betzij artikelen verkoopen, op hetwelk de qualificatie „vervalscht en schadelijk" toepasselijk schijnt, opgave der voorraden te vorderen en die voor raden in bezit te nemen. Bij dit onderzoek zal ervan worden uitgegaan dit zal wel nauwelijks be hoeven te worden opgemerkt dat bet artikel werd aangeduid als „koffiesur rogaat"; is bet als zoodanig waardeloos, dan is te verwachten, dat dienovereen komstig de waardebepaling zal luiden. Ten slotte zal ik gaarne van u de namen vernemen van hen, die hun fabrieken bezigen tot het drogen van producten, waar van waardelooze surrogaten worden ge maakt. Het ligt in mijn voornemen die fabrieken van het verkrijgen van brandstoffen uit te sluiten. Hetgeen biervoor werd opgemerkt voor koffie zal, naar te vreezen is, binnen korten tijd ook met thee het geval zijn ook op thee-surrogaten zijn vorenbe doelde opdrachten derhalve van toe passing. In het belang van de volksgezondheid en ter voorkoming van financieele schade, vooral bij het minder ontwikkelde publiek, doe ik een ernstig beroep op uwe mede werking in dezen. Huisbrand. Het Bureau voor mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Ten einde misverstand daaromtrent te voorkomen beeft de Rijks kolendistri- butie aan de brandstoffencommissies medegedeeld, dat de buisbrandstoffen, die op 1 April a.s. bij de verbruikers nog in voorraad mochten zijn als overschot van de rantsoenen voor bet stookseizoen 1917/1918, niet in mindering zullen wor den gebracht op de voor het stookseizoen 1918/1919 toe te kennen rantsoenen. De „Nieuw-Amsterdam". De directie van de Holland-Amerika- lijn deelt mededat de „Nieuw-Amster dam" te New-York is aangekomen. Over de maand Januari. KERKWERVE. Geboren: 2, Krijn Triest, z. van J. de Oude en G. de Jonge; 14, Jannetje Adriaantje, d. van P. J. Leendertse en J. M. Beije; 15, Willemina Cornelia, d. van C. Boot Pz. en E. Boot; 22, Pieter Cornelis, z. van C. M. Verboom en J. T. v. d. Bos; 23, Een levenlooze dochter van J. Hanse en A. Boot. BROUWERSHAVEN. Geboren: 4. Een dochter van P. J. van de Velde en C. Mallander. 11. Een zoon van Jacob Constandse en A. P. J. Verbuist. 31. Een dochter van M. Provoost en J. P. Krijger. DREISCHOR. Geboren: 7, Johannes Pieter, z. van Cornelis Nelisse en Pieter- nella Cornelia van Dijke; 21, Cornelia Krina, d. van Willem Kommer en Fieternella Hage30, Maarten Leendert, z. van Joost van Burg en Cornelia Stouten. Gehuwd: 25, Adriaan Jan Hage, 23 j., j.m. en Maatje GeertruidaDooge, 24 j., j.d. Overleden: 22, Maatje van den Berge, 79 j., eebtgenoote van Boudewijn Braber. BRUINISSE. Geboren: 3, Dingeman, z. van E. de Ronde en C. van der Est; 5, Pieternella, d. van J. Boomgaard en en C. van As5, Marinus, z. van J. Vane en C. L. Lievense; 8, Wilbelmina Pieter nella, d. van P. Katoen en M. Jumelet; 10, Leendert Marinus, z. van D. Meer man en I. J. Flohil; 25, Aaltje, d. van K. Geluk en A. de Waal; 30, Jozina, d. van J. L. van den Berge en A. van Vessem; 31, Cornelia Adriana, d. van W. de Ronde en K. J. Jumelet. OndertrouwdJ. van der Werf, 23 j., j.m. en A. Hansen, 24 j., j.d.; H. Stouten. 24 j., j.m., van Oosterland én A. J. Joele, 24 j., j.d.; A. van Nieuwenhuijze, 27 j., j.m., van Zonnemaire J. E. Padmos, 25 j., j.d. Overleden: 5, Andries Jumelet, 81 j., echtgenoot van K. Beekman9, Marinus van der Bijl, 79 j., weduwnaar van A. Kosten; 19, Johannes Hoogerbeide, 78 j., weduwnaar van P. Otte22, Daniël Jumelet, 78 j., echtgenoot van A. W. Elenbaas; 24, Willemina Zoeter, 9 m., d. van J. Zoeter en J. Yzelenberg. STAYENISSE. Geboren: 14, Adriana, d. van Abr. van Oeveren en Corn.a Jansen; 19, Pieter, z. van Jac. C. de Graaf en G. de Rijke; 19, Willemina, d. van P. Priem en Catb. Antbonisse21, Cornelis Jan, z. van Job. Leune en Hel.a Suur- land; 29, Kaatje Dina, d. van Mar. Wesdorp en Joh. L. Bastiaanse. Gehuwd: 25, Adriaan C. de Jong, 25 j. j.m., en P. C. Oosdijk, 20 j. j.d. Overleden: 14, Helena Moerland, 89 j., wed. van Chr. Nelisse; 31, Pieternella Sara, 5 m., d. van C. L. Potappel en A. J. Oudedorp. POORTVLIET. Geboren: Jan, z. v. Marinus van Tiggele en van Elizabeth Arendje KoppenbolWilbelmina Jaspe- rina, d. v. Marinus Bijl en van Maatje Hendrina van Bemden; Andrina Wil- helmina,!d. v. Eliza Cornelis Uijl en van Maatje Hendrika Reeders; Johannis Matthijs, z. v. Cornelis Geuze en van Marina TichemThona Lijdia, d. v. Antbonie van Nieuwenbuijzen en van Lijdia Bierens; David, z. v. Jacob Vroegop en van Catharina Giljam. OverledenCornelia Jobje Monteau, 55 j., echtgenoote van Willem Johannis Gaakeer. SCHERPENISSE. Geboren: 6. Johan Marinus, z. van T. A. P. Slager en N. Bolier. 19. Janna Maria, d. van P. Tulbem en G. v. Geet. 29. Catharina Adriana, d. van G. Bolier en A. Geuze. Gehuwd: 24. Jacobus Laurens van Rege, 50 j. en Jacoba Lena Kievit, 49 j., wed. W. Duijnhouwer. 31. Willem M. Deurloo, 31 j. en A. Bijuagte, 21 j. Overleden14. Maria Samulina Hartog, 71 j., Wed. P. Kievit. 31. Cornelia Hartog, 31 j., wed. C. Geuze. Telegrafisch Weerbericht, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Febr. 1918. Verwacht tot den avond van 12 Febr.: matige tot kraebtigen, in bet westen en noorden tijdelijk Btormachtigen zuid westelijken wind, betrokken of zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk regenbuien in het noorden, in bet zuiden weinig of geen regen, zelfde temperatuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 5