Burgerlijke Stand. Na een poosje kwamen de steenen werpers echter weder terug en wederom werden een paar ruiten van den boek winkel ingeworpen. Een brigadier en een agent, die er "bij waren, konden hiertegen weinig uitrichten. Toen op nieuw politie en maréchaussees ver schenen, werd weder op de menigte gechargeerd. Te 5 uur was men hier aen toestand weer meester. Uit 's-Gravenhage.. Volgens mededeeling van den secre» taris van 't Haagsche vak-comité zouden heden ongeveer 2000 arbeiders (voor het Grootste gedeelte bouwvakarbeiders) aan e uitgeschreven staking deelnemen. Groepjes stakers liepen de werken af om nen, die aan het werk waren gebleven alsnog over te halen het werk neer te leggen. Op straat was alles rustig en was van de staking zoo goed als niets te be speuren. Een der groepjes stakers wandelde voorbij het Paleis in het Noordeinde. By het passeeren riepen zij „honger", „brood". Op aanmaning van een politie- inspecteur bleef verder geroep achter wege en vervolgde men kalm zijn weg. In verschillende kleinere bedrijven in de metaalindustrie 't werk is neergelegd. Uit Rotterdam. Maandagmorgen waren een paar hon derd man te hoop geloopen voor het contrölebureau in de Dijkstraat, waar het steuncomité zetelt. Er werd echter, zij het dan ook niet druk, gestempeld. Zonder moeite verspreidde de politie de menigte. De conferentie van het P. A. S.-bestuur en de gesteunden met het hoofdbestuur van het Steuncomité heeft nog niet plaats gehad. Het Steun comité is aan ae bezwaren, die aan het tweemaal stempelen per dag verbonden zijn, reeds eenigszins te gemoet gekomen door op verschillende punten in de stad nog een paar contrólebureaux te vestigen. In de groote vergadering van arbeiders, die door ruim drieduizend man bezocht werd, deelde de voorzitter mede, dat in Uit Groningen. Alhier is door het Rev. Socialistisch Comité de algemeene werkstaking ge proclameerd. De eischen zijnvol loon aan de werk- loozen, onmiddellijk uitvoerverbod van alle levensmiddelen, verlaging van den gasprijs. Deze zullen in een adres aan de Regeering en aan den gemeenteraad van Groningen kenbaar worden gemaakt. Het geheele transportbedrijf zal stil liggen op den marktdag. De sigaren makers, bouwvakarbeiders, kleermakers, aangesloten bij het Rev. Soc. Comité, zullen allen niet aan den arbeid gaan. Reeds kwamen eenige daden van ter rorisme voor. Een bediende van de Arbeiders-Coöperatie „De Toekomst", die met een broodkarliep, werd gemolesteerd, terwijl bij een bakker eenige winkelruiten werden ingeslagen. Intusschen heeft de Gron. Bestuurders- bond, vertegenwoordigende 2800 leden, in zijn gehouden algemeene vergadering besloten, met kracht bij de leden er op aan te dringen aan de algemeene werk staking niet mede te doen en aan daden van terrorisme het hoofd te bieden. De Gron. Bestuurdersbond eischt, dat al zjjn leden aan den arbeid zullen blijven. De vergadering nam tevens een motie aan, waarin geprotesteerd werd tegen de schandelijke verwaarloozing van de be langen der arbeiders en volkskracht in verband met de prijsstijging der levensbehoeften. Rechtzaken. ZIERIKZEE, 5 Febr. Door die arr.- rechtbank zijn heden veroordeeld: 1°. G. V., 15 jaar, van beroep koop- man en slager, wonende te,Renesse, tot f 25 boete^ subs. 1 maand tucht school, wegens heling, twéémaal ge pleegd. Als toegevoegd raadsman was op getreden mr. H. Pol vliet. Eisch f 15, met verbeurdverkla ring der inbeslaggenomen margarine, 2°. W. van D., 31 jaar, van beroep kooiker, wonende te Renesse; tot een maand gevangenisstraf, wegens heling Mr. H. Pol vliet was als raadsman opgetreden. Eisch 1 maand met bevel tot ver beurdverklaring van de "inbeslagge nomen rubber. 3°. C. S. Hz., 29 jaar, varkensslager, wonende te Oosterland, tot f 25 boete, subs 1 maand hechtenis, wegens dief stal. Eisch f 25. Als raadsman was opgetreden Mr. J. A. C. van Heusde. 4°. M. K., 25 jaar, en K. W., 20 jaar, beiden veldarbeiders, wonende te Zierikzee, No, 2 bij verstek, ieder tot f 3 boete, subs. 6 dagen hechtenis, wegens diefstal, gepleegd door twee of^ meer vereenigde personen. Eisch 5°. P. de E., huisvrouw van C. M.. 25 jaar, zonder beroep, wonende te Nieuwerkerk, tot f 10 boete, subs. 11 dagen hechtenis wegens diefstal. Eisch f 15. Overtreding Distributiewct 1916. 6°. C. van B., 76 jaar,'landbouwer en winkelier, wonende te Dreischor, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechte nis, wegens aan een schriftelijke vor dering als bedoeld bij art. 9 der Dis- tributiewet 1916, opzettelijk niet vol doen. Eisch f 25. 7°. G. J. K., 33 jaar, landbouwer te Dreischor, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis (wegens gelijk feit). Eisch f 10. 8°~ P. J. F., 34 jaar, landbouwer te Oosterland, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis, wegens opzette lijk een maatregel door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del genomen in 't belang der Distri butie van goederen, verijdelen. Eisch f 25. 9°. A. J. J. van S., 10 jaar, en M. I. van S., 9 jaar, beiden zander be roep eii wonende te Zierikzee, ieder tot f 1 boete, subs 1 week tucht school, wegens diefstal door twee of meer vereenigde personen gepleegd. Voor beklaagden was als toegevoegd raadsman opgetreden mr. H. Polvliet. Eisch f 5. Een oentrale keuken stopgezet. Wegens gebrek aan voldoende mede werking van de zijde van 't publiek, is de centrale keuken te Gouda stop gezet. Voor den werkman schijnt de prijs van liet middageten nog te duur le zijn en de voorkeur gegeven te wor den aan een schotel aardappelen bo ven stamppol. Manufaoturen. Het Rijksbureau voor Manufacturen deelt mede, dat ten behoeve van han delsreizigers tijdelijk ontheffing ver leend wordt van hel verbod tot ver voer voor de koffers met monster collecties van manufacturen. Het Rijksbureau maakt voorts bekend, dat voor lijf- en huishoud- go.ed, bestemd voor of komende van wasscherijen, tijdelijk ontheffing ver leend wordt van het verbod tol ver voer. Schoenen. Naar verluidt, kan binnen enkele dagen' het besluit tegemoet worden gezien, dat voor schoenen maximum prijzen worden gesteld. Ook zal de productie beperkt moeten worden tot 2/s van de fabricage van Augustus '1912 en voor de hoogte van schacht en hak voorschriften worden gegeven. Hulsslachtingen. De minister van landbouw, nijver heid en handel heeft tot de burge meesters de volgende circulaire gericht Het is mij gebleken, dat het aantal huisslachtingen hand over hand toe neemt, zulks in strijd met mijn bedoeling, u kenbaar gemaakt bij circu laire van 16 November 1917. In verband hiermede heb ik de eer u te verzoeken, er in uw gemeente de noodige bekendheid aan te willen geven, dat het niet met mijn bedoeling strookt, indien thans nog door particulieren varkens voor eigen gebruik worden geslacht. Mochten onverhoopt toch nog huis- slachtingen plaats vinden, dan draag ik u op om ingevolge het 1ste lid van art." 9 der Distributiewet 1916 bij de betrokken personen opgave te vorderen van den bij hen aanwezigen voorraad varkensvleesch en die hoeveelheid inge volge 2de lid van genoemde wetsartikel in bezit te nemen. De eventueel in bezit genomen hoeveelheden zullen ter beschikking moeten worden gesteld van de Rijks commissie van Toezicht op de Vleesch- vereeniging. Gaarne zal ik van ieder zich voor doend geval door u op de hoogte wor den gesteld, waarna u omtrent de benoeming van schatters nader zal worden bericht. Bronzen en nikkelen pasmunt. De minister van landbouw, nijverheid en handel maakt bekend, dat de bij zijne beschikking van 25 Januari inge trokken beschikking van 13 November uitsluitend betrekking heeft op dat gedeelte dier beschikking, hetgeen be treft den verkoop, de aflevering en het vervoer van oud rood koper, oud brons in soorten, en oud geel koper (messing), de ontheffing daarvan en de vaststelling van de maximum prijzen. Van kracht blijft derhalve het be paalde omtrent het vervoer van Neder- Iandsche bronzen of nikkelen pasmunt, zooals dat nader is geregeld bij zijn beschikking van 19 November, zoodat derhalve het vervoer van Nederlandsche bronzen of nikkelen pasmunt is ver boden in hoeveelheden van meer dan 2 K.G., welk verbod niet van toepas sing zal zijn op vervoer binnen de grenzen eener gemeente, zoolang althans van deze uitzonderingsbepaling geen misbruik zal blijken te worden gemaakt. Jamvergiftiging? Het gezin van den heer V. te Amster dam is in diepen rouw gedompeld. Nadat Donderdagmiddag de man en zijn twee zoontjes, respectievelijk 9 en 10 jaren oud, op hun brood jam hadden gebruikt, 's morgens aan een kraam op bet Waterlooplein gekocht, werden de knapen onwel. Aanvankelijk liet zich die ongesteldheid niet ernstig aanzien, doch in den loop van j.l. Zaterdag werd de toestand van de jongens bedenkelijk en Zondagmorgen is de oudste overleden. Dé jongste is daarop naar het Wilhel- minagasthuis gevoerd en daar Maandag gestorven. De zaak is bij de politie in onderzoek, ze tracht den verkooper van de jam op te sporen, doch tot heden is dat niet gelukt. De vliegtuigenplaag. In de afgeloopen week zijn te Cadzand tweemaal scherven van granaten, welke de Duitsche bezettingstroepen aan de Belgische kust op de verkenningsvliegers of bommenwerpers afvuren, in den grond geslagen. Ook Zondag was het geronk der vliegtuigen niet van de lucht, vooral tnsschen 11 en 1 uur werd herhaaldelijk op de vliegmachines geschoten. De Kamerverkiezing. Zondag is te Middelburg een vergade ring van de Liberale Unie voor den Kieskring Zeeland gehouden; De defini tieve ontwerp-candidatenlijst werd thans opgemaakt. De volgende 10 candidaten werden daarop gebrachtjhr. de Muralt, ingenieur te 's-Gravenhage; ds. Sieme- link, predikant te Vlissingenmr. E. E. van Raalte, Kamerlid te 's-Gravenhage; J. Elenbaas, burgemeester van Kruinin- gen; M. Bijleveld, fabrikant te Rotter dam; A. v. d. Weijde, heemraad van Schouwen te Ellemeet; Th. van Dix- hoorn, landbouwer te Axeljhr. Van Vredenburch, voorzitter van de Zeeuw- sche Landbouwmaatschappij te Tholen; ds. Pattiot te Aardenburg en J. Ament, adjunct-secretaris van de Lib. Unie te 's-Gravenhage. De vergadering besloot een combi natie goed te keuren van de Kieskringen Zeeland met Brabant en Utrecht. Uit de drie candidatenlijsten voor Zeeland, Brabant en Utrecht zal voor overleg een candidaten!ijst met 10 can didaten worden gevormd. In de drie Kieskringen staat reeds de heer De Muralt no. 1. Het vliegkamp te Veere. De meening van de bevolking van Veere, over het al of niet wenschelijke van de oprichting van -een vliegkamp aldaar, is zeer verdeeld. Terwijl aan de eene zijde tot zelfs het Kamerlid voor Middelburg verzocht werd herwaarts te komen en de kwestie te bespreken of het gevaar voor Veere niet groot wordt, als hier een vliegkamp komt, is er aan de andere kant een sterke strooming, die juist in een en ander vooruitgang ziet voor het doode stadje en tot deze laatste inwoners behooren zeker twee leden van het dagelij ksch hestuur der gemeente. Men hoopt op betere com municatie met Middelburg en vooruit gang op tal van ander gebied. Het Amerikaansche leger. De Amerikaansche minister van oorlog maakt bekend, dat ongeveer 30,000 inboorlingen van de Philip- pijnen in de Vereenigde Staten zullen worden afgericht, ten einde nadien in het Amerikaansche leger te worden opgenomen. Een gevaarlijke vondst. Voor eenige dagen werd door éen veehouder uit de Wijde Wormer aan het politiebureau te Purmerend een bus gedeponeerd, die afkomstig bleek te zijn van de munitiewerkplaatsen bij de Hem- brug. Op het etiket stond„Munitiefabriek Hembrug, honderd slagkwikpijlers voor handgranaten". De garnizoenscomman dant werd onmiddellijk van de geheim zinnige vondst in kennis gesteld. Het bleek, dat de bus werkelijk slagkwik- pqpjes voor handgranaten bevatte, die bij verkeerde behandeling uit elkaar had kunnen springen. Na een ingesteld onderzoek bleek, dat de bus tijdens het transport van het fort Middenweg naar de Hembrug, nabij Purmerend, verloren was geraakt. De uitzetting van den Duitschen vice-consul geschorst. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het besluit, waarbij M. G. A. Blankers, Duitsch vice-coneul, het verblijf in zijn gezagsgebied werd ontzegd, geschorst. Gerookte mosselen. In Duitschland is men zich met succes gaan toeleggen op het rooken van mos selen en wij mochten uit Texel eenige monsterzakjes gerookte mosselen ont vangen. Dit product is uitstekend. Indien eenigszins sterk gerookt en gezouten, komt de smaak met dien van rook- vleesch overeen. Echter het mossel- vleesch is malscher en vetter. Gegeven de buitengewone groote voedingswaarde der mosselen en den lagen prijs, moeten gerookte mosselen een zeer gewild voedsel worden. Wanneer de bereiding goed zuiver geschiedt, er voor wordt gewaakt dat alleen goede kwaliteit mosselen worden gebruikt, zal dit artikel in het groot zijn weg vinden. De aflevering zou in vaatjes kunnen geschieden, de verkoop per pond. Het woord is nu aan de conserven- industfie. De particuliere visscherij in Texel levert een zeer verkoopbaar pro duct. Maar de zaak moet grootscher aangevat. Visscherij Ct.) Het eerste jubilee der broodkaart. Het was, 5 Februari, een jaar geleden, dat de broodkaart in Nederland werd ingevoerd. Zij was geldig van 5 tot en met 11 Februari. Zal de broodkaart nog meer verjaar dagen vieren? Kinderen in de kerk. Voor eigen Kringhet maandblad der Rotterdamsche Remonstranten, knoopt aan een vermaning, om geen kleine kinderen mee naar de kerk te nemen, de volgende, aan Engelsche bron ont leende anecdote vast. Een snoezig vier jarig babbeltje was, beeldig gekleed, met haar mama meegegaan, en zag tot haar verbazing-, dat mama weldra rustig en vast in slaap was gevallen. Zonder haar te storen, begon baby een onderzoekings tocht tusschen de banken, en beklom eindelijk zelfs den preekstoel. Boven gekomen, zonder dat de dominé er iets van gemerkt had, maakte hqfc kind hem geweldig aan 't schrikken, door hem voor de geheele gemeente hoerbaar de vraag te stellen: „Wat doe je hierboven?" Eenige seconden lang staarde de onthutste geestelijke de innringster sprakeloos aan, waarop de tweede vraag volgde: „Mag je er niet af? Waarom heb je straf?" Door het onbedaarlijk giechelen harer buurvrouwen gewekt, haastte de moeder zich haar dochtertje van de preekstoel af te halen, en achtte het maar beter zoo spoedig mogelijk met deze de kerk te verlateü, doch voordat ze de deur uit waren klonk nog door het geheele ge bouw voor de derde maal het heldere stemmetje„Nu ken ik hem ook het is die meneer die u altijd komt be knorren". De hooge vleeschprijzen. De voortdurend hoóger wordende vleeschprijzen en de daardoor steeds minder wordenden omzet hebben de vleeschhouwers bijeengebracht, om te beraadslagen over middelen, die ver betering in den toestand konden brengen. In een vergadering werd besloten,-^voor le tot 3e kwaliteit rundvleesch niet meer te betalen dan f 1.80—f 1,40 per k.g. Mocht het hun gelukken, tegen deze prijzen in te koopen, dan zouden zij elkander met de aanwezige voorraden helpen en als die verbruikt waren, hun winkels sluiten. Maandag was de eerste dag dat zij hun besluit ten uitvoer konden brengen. Geen enkele slager bood op de Amster- damsche veemarkt meer, dan de hier boven genoemde prijzen. Van de zijde der verkoopers kwam nogal eenig verzet, daar zij, nopende op hooge marktprijzen, bij de boeren flinke prijzen hadden be steed. Af en toe scheen het op de markt zelfs tot handtastelijkheden te komen. De veekoopers, die hun goede winst zagen verdwijnen, beproefden de combinatie van slagers van de markt te dringen, doch met politiehulp werd dit verhinderd. Ten slotte slaagde men er toch in, voldoende hoeveelheden tegen de vast gestelde prijzen te koopen, zoodat een dreigende winkelsluiting thans nog niet behoeft te worden tegemoet gezien. Op de markten te Rotterdam en Purmerend zal men eenzelfde tactiek volgen en niet méér bieden dan is vast gesteld. De verwachting bestaat, dat, als deze week de slagers allen deze gedrags lijn volgen, een volgende week week de prijzen, waartegen thans onder verzet wordt verkocht, normaal zullen zijn, daar de veekoopers, op deze prijszetting door de slagers zelf rekenende, bij de boeren óók minder zullen betalen. Men wil zelfs trachten, op deze wijze de prijzen zoo naar beneden te laten loopen, dat de abnormaal hooge prijzen van thans voor een veel mildere prijs regeling znllen plaats maken. Over de maand Januari 1918. SEROOSKERKE. Geboren: 4, Jan Adriaan, z. v. J. Klompe en M. J. Doeleman; 14, Kornelis Anthony, z. v. J. Stoel en H. Nuijns; Corrie Willie, d. v. P. Berrevoets en M. J. Boot. Overleden4, Johan Martinus, 13 j z. v. G. Verboom en W. Hart; 26, Marinus van Damme, 79 j., echtgenoot van Lena Hageman. BURGH. Gehuwd16, Machiel Cor- nelis Beije, 26 j. en Maria Johanna van Zuijen, 24 j. Overleden15, Aangespoeld lijk aan den zeedijk; 16, Aangespoeld lijk aan het strand19, Janus Zijta, 67 j., echt genoot van Cornelia van Sluis. Over de maanden Dec.Jan. HAAMSTEDE. Overleden: 31, Jaco- mina Elizabeth Mulipaard, 11 j., d. v. Jan Gerardus Mulipaard en Maatje Verton; 5, Lijna Pieternella Moelijker, 71 j., wonende te Nieuwerkerk, weduwe van Bartel Galeijnse9, Daniel Leendert Bouman, 64 j., z. v. Simon Bouman en Cornelia Speelman13, Aangespoelde Drenkeling, naar gissing 30 j.13, Idem.31, Cornelia van der Klooster, 83 j., weduwe van Jacob Dijkgraaf. Over de maand Januari. DUIVEN Dl JKE. Overleden Bastiana van der Schelde, 20 j NOORDGOUWE. Geboren22. Cor nells, z. van J. C. Quaak en J." P. de Wit. 25. Pieter Marinus, z. van P. C. de Keijzer en M. K. Kurvink. Overleden4, Willem Matthijsse 75 jman van Dana Viergever. 14. Jacob G. van der Meet, 26 j., man van J. C. Bal (van Nieuwerkerk). 31. Johanna Quist, 26 j., ongeh. d. van L. C. Quist, en M. P. Fiere. ZONNEMAIRE. Geboren1, Cat- harina Florentina, d. v. Engel van de Sande en Anthonia Paulina Bakker10, Marina, d. v. Johannes Kooreman en Adriaantje van der Have26, Pieter nella, d. v. Willem van Nieuwenhuize en Lena Nu3fens. Overleden1, Catharina Florentina van de Sande, 1 dag21, Jan van Es, man van Elizabeth do Bruyne, 46 j.,; 24, Adriana Pieternella van Zaaien, ongeh., 57 jaar26, Pieternella van Nieuwenhuize, 4 uren30, Frans van Bloois, man van Maria Fonteine, 66 j. TELEGRAMMEN. DEN HAAG, 6 Febr. Ttoeede Kamer. In verband met een inge komen schrijven van den Minister van Landbouw, waarin wordt bericht, dat de antwoorden van het verslag over de levensmiddelenvoorziening in verband met de nota van Beresteijn, eenigen tgd zullen vorderen, wordt op voorstel van den voorzitter besloten het ontwerp nog niet aan de agenda tos te voegen. Toe gevoegd aan de agenda worden de Indische begrooting ^n de droogmaking der Zuiderzee» - Oorlogabegrooting. De motie Duijs, herziening der bepalingen be treffende het salueeren, wordt verworpen met 41 tegen 13 stemmen. De motie Beumer, pensioen voor verlofsófficierén, wordt zonder stemming aangenomen. De motie Ter Laan, afvoering van de posten voor den vliegdiénBt en motordienat en het naar liet huis zenden van 3 lichtingen wordt verworpen met 54 tegen 18 stemmen. De mode Alberda betreffende verlof voor de te werk ge stelde geïnterneerden om lid te wordan van een vakvereeniging, wordt aange nomen met 52 tegen 17 stemmen. AMSTERDAM, 6 Febr. In de gisteren avond gehouden stakersvergadoring, door circa 3000 personen bezocht, werd tot opheffing der staking besloten. Dank zfl het beleidvol optreden der politie vond geen enkel incident plaats. BERLIJN, 6 Febr. Een draadloos bericht uit Kiew meldt omtrent den burgeroorlog in Rusland, dat de stand plaats van het Russische opperbevel Mohilef door de Polen werd bezet eh dat de opperbevelhebber met zijn ge heele staf werd gevangen genomen. Volgens hetzelfde telegramwerd de opstand der Bolsjewiki te Kiew door de Ukrainiërs onderdrukt. Aan het hoofd van het Ukraïnisch bestuur werd de voorzitter der Ukraïnische vredesdelega- tie te Brest-Litowsk geplaatst. Alle Ukraïnische troepen scharen zich aan de zijde van de Centrale Rada te Kiew. De troeponafdeelingen der Bolsjewiki trekken overhaast uit Ukrainië naar Rusland. Bij Kiew is een half milUoan Ukrainiërs onder bevel van officieren verzameld; ook de burgerbevolking is bewapend. De pest breidt zich in Zuid-Rusland gevaarlijk uit. Ook in Kaukasië zijn thans pestgevallen voorgekomen LONDEN, 6 Febr. De Engelsehen bombardeerden gisteren in de nabijheid van den spoorweg Yperen—Staden met goeden uitslag. Een groot aantal Duit- schers werd gedood en gevangen ge nomen, terwijl ook machinegewezen njn buitgemaakt. ROME, 6 Febr. Langs het geheels front heeft levendige artillerie-actie plaats; ook de luchtactie is hevig en levendig. In den loop van den dag werden 13 Centrale vliegers geveld, des nachts bombardeerden Italiaansche luchtschepen vijandelijke oonvooien. Padua werd opnieuw aangevallen en getroffen. De centrale vliegers wierpen gommen in het midden van de stad, waarbij een aantal gebouwen beschadigd en talrijke personen gewond weiden. Correspondentie. Advertentie uit Dreischor voor pi a atsing ongeschikt. Voor ingezonden stukken was heden geen plaats. De Directeur. Marktberichten ZIERIKZEE, 5 Febr. Op de veiling besteedde men heden de volgende prijzenGroote uien fabrieken A f 18.50 B f 16.50, C f 11.—, C3 f 8.Overland, A f 18.50, B f 16,50, Overzee, f 19.20- f 20.20; Neutralen f21.tot f 22.10,; Poteruien „Zoutery", i 18.60—119.7(L Overzee, f 21.— Neutralen f 21.50. ROTTERDAM, 5 Februari.Ter vee markt waren heden aangevoerd161 paarden, 1100 magere runderen, 1020 vette runderen, .90 vette kalveren, 364 nuchtere kalveren, 154. graskalveren, 31 schapen of lammeren, 33 biggen, 2D bokken of geiten. Prijzen per Vs K.G. koeien en ossen 62V--80-110 ets., stieren 55-70-85 ets., kalveren 877,-112^-150 ets. Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f 225-550, kalfkoeien f 220-525, stieren f 230-700, pinken f 100-180, graskalveren f 100-140, vaarzen f 150- 240, paarden f 400-600, biggen f 24-50, slachtpaarden f 200-300, biggen p. week f 3-3.50, hitten f 200-450, fok nuohtere kalveren f 20-40, slacht nuchtere kal veren. f-16-30. Rotterdamsche Eieren-veiling (ia exploitatie bij de V. P. N.)kippen eieren f 10.12 per 100 stuks. Aanvoer 21,261 eieren. Rotterdamsche Eieren-veiling Wee- naplein 9 (gedeponeerd handelsmerk.: R. C. V gegarandeerd versche kip- eieren f 9.04 12.dito eendeneieren f 13.70, alles per 100 stuks. Aanvoer 74,925 stuks. '"l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1918 | | pagina 1