Oorlogsoverzicht. vrijheid zijn te noemen. Deze samen werking was weer oorzaak van het tot stand komen dezer Grondwets-her- ziening; daarbij geholpen door de Soc.-Dem. partijen, en hoe nu door den onwil der Vrijz.-Dem. wederom geen algemeene samenwerking dei- vrijzinnigen kon verkregen worden en alzoo de Unie-Liberalen weerom zelf standig als groote middenpartij de 'propaganda hebben - ter hand geno men en bereids candidaten in dezen kieskring voor de groslijst hebben ge steld. Spr. besloot zijn rede met de mededeeling dat vele vrijzinnige kies- vereenigingen zich reeds bij de Libe rale Unie hadden aangesloten en (spoorde verder ieder aan lid te worden dezer aïdeeling waaraan door eenigen werd gevolg gegeven. De Voorzitter gaf vervolgens aan de aanwezigen, die tamelijk goed waren opgekomen en w.o. ook nog eenige bestuurs- en andere leden van naburige aangesloten kiesvereenigin- gen_de gelegenheid om aan den spr. nog eenige vragen of opmerkingen ;als anderszins te maken, waarvan evenwel geen gebruik werd gemaakt. De voorzitter "hér dacht vervolgens' de werkzaamheden van onzen tegen- woordigen afgevaardigdeden heer mr. R. J. H. Patijn, die tot aller spijt zich niet meer voor een candi- daatstelling in 1918 had beschikbaar gesteld. Hij deelde verder mede, dat "deze kiesvereeniging met die weten schap den tegenwoordigen spr. niet algqmeene stemmen als no. 1 op de 'lijst had geplaatst, dat blijkens bericht in de Z.zeesche Nieuwsbode dit mede met overgroote meerderheid het geval was met de opgemaakte groslijst in dén geheelen kieskring Zeeland, waar mede hij spreker geluk wenschle, onze belangen in zijn medewerking aan beval en daarna met een woord van dank aan den spreker en aan de op gekomen aanwezigen de vergadering sloot. Zondag hadden wij alhier in het hótel Dekker het genoegen voor ons Nutsdepartement, mede toegankelijk gesteld voor niet-leden, te zien optre den mej. Antoinette van Dijk, die ver schillende oud-Nederl. liederen voor droeg en accompagneerde op 'n wijze die aller instemming wegdroeg. De daarbij gegeven toelichting met be schrijving van de toestanden en van den tijd, waarin de liederen werden gezongenverhoogden daarvan de waarde. De leden,; welke in ruimen getale met hunne huisgenooten en kennissen waren opgekomen, hebben allen genoten. De waarnemende voor zitter, de heer J. W. Gast, maakte van deze aanwezigheid gebruik om in herinnering te brengen de verschil lende werkzaamheden van ons depar tement, w.o. de tuingrondverhuring, de Volksbibliotheek en het beheerder speelschoolfröbelschooldie als voorbereidend onderwijs de bewaar school alhier had vervangen. Aan het slot der vergadering was hij zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij mej. Van Dijk dank zèide voor haar optreden alhier en daarbij den wensch uitsprak, wanneer ons departement te zijner tijd wederom haar om een voordracht vroeg zij aan geen doove- mans ooren kloppen 'mocht. Mej. v. Dijk op haar beurt toonde zooveel belangstelling in onze Zeeuwsche ge bruiken als anderszins, dat het ver wacht mag worden, d a t zij 1 a ter gaarne aan dien wensch zal gehoor geven. OUWERKERK. In de raadsvergade ring van Zaterdag werd onze nieuwe burgemeester, de heer A. C. Visser, geïnstalleerd. De heer A. v. d. Stolpe, eerste wethouder, herinnerde er aan, dat dit in 3 jaar tijd de derde keer was, dat hij een burgemeester moest instal- leeren, n.l. den heer Hanssens, den heer 'Nilant en nn den heer Visser. Hij meende h'éüf den steun van den raad en van de wethouders te mogen toezeggen. De heer Visser na zijn dank te hebben gebracht aan H. M, de Koningin, Z.Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken en den Commissaris der Koningin in Zeeland voor de benoeming, de voor dracht en de aanbeveling dankte den heer v. d. Stolpe voor zijne vriendelijke woorden en hoopte dat hij in staat zou zijn, zijn gewichtig ambt op goede wijze te vervullen. Aan zijn wil daartoe ont breekt het hem niet. Hij riep den Bteun en de voorlichting in van de wethouders, den raad, den secretaris en allen die met hem het gemeente belang behartigen. Vele belangstellenden woonden deze installatie bij en -van alle zijden werd de heer Visser geluk ge- wenscht. In dezelfde vergadering nam de heer A. A. Visser, vader van den burgemeester, ontslag als raadslid, waar bij ook vele hartelijke woorden gesproken werden. BRUINISSE. In de Vrijdagavond ge houden vergadering van den Gemeente raad waren alle leden tegenwoordig, be halve de heer Hoogerheide, die door ongesteldheid afwezig was. Na voor lezing en goedkeuring der notulen werd medegedeeld, dat was ingekomen een adreB van de Gezondheidscommissie te Zierikzee in zake het bestrijden van drankmisbruik bij het lossen en laden van vaar- en voertuigen. Maar verzocht in de politieverordening te dien aanzien aan te brengen. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt besloten daar niet op in te gaan. Op een adres van P. Beekman om afschrijving van H. O. van wijlen de weduwe A. v. d. Berge, voor 3 maanden, werd toestemmend beschikt. Ingekomen was een brief van Gede puteerde Staten met de verordening op de salarissen der onderwijzers. Mede gedeeld werd dat Ged. Staten de ver ordening. zooals hij in de vorige ver gadering is vastgesteld, niet goedkeuren. Op voorstel van den heer Krepel wordt met 5 tegen 1 stem besloten bij de Kroon in hooger beroep te gaan. De heer Wemmers stemde tegen. Teruggekomen was de begrooting voor 1918 met verzoek in verband met de salarisregelingen en de distributie- kosten of de post der onderwijzers salarissen óf de post onvoorziene uit gaven óf de post H. Omslag te verhoogen* Besloten wordt met algemeene stem men de Hoofdei- omslag te stellen op f 16000 en de post onvoorziene nitgaven te brengen op f 4000. Alsnu wordt de openbare vergadering geschorst tot het vaststellen van het suppletoir kohier H. O. en hondenbe lasting. Daarna werd de vergadering na heropening gesloten. ST.-FILIPSLAN D. Vrijdag j.l. hielden afgevaardigden van werkgevers en werk nemers een vergadering. De arbeiders waren ontevreden, dat de boeren loon en hadden vastgesteld zonder er den werk- liedenbond in te kennen. Beide partijen namen een welwillende houding aan. Na lang beraad werd overeengekomen, dat de arbeiders-organisatie ook een loonstandaard zou vaststellen en die daarna den werkgeversbond zou aan bieden. Daarna kan eerst een defini tieve regeling getroffen worden. Op last van den burgemeester zijn bij een paar winkeliers petrol eumbons in beslag genomen, waarop 15 dezer reeds petroleum geleverd werd, terwijl ze pas den 16en geldig waren. WISSENKERKE. De heer C. G. v. d. Heijde alhier, slaagde Vrijdag j.l. te Utrecht voor het arts-examen. ST.-M A ARTEN S DIJK. De vorige week werd melding gemaakt van een brongas-installatie op twee boeren hoeven alhier. De duidelijkheid leed in dat berichtje misschien wel eenigs- zins onder de beknoptheid. Ik schreef, dat de kosten f 1000 bedroegen. Dit bedrag is echter niet vaststaande, al was dat mogelijk juist den heer Ver maas. Verschillende factoren komen bij de kostenberekening te pas. Voor eerst de afstand der bron van het huis verder de grootte der woning en dus ook het aantal lampenvervolgens welke lampen vereischt worden. Wij zouden hieraan nog kunnen toevoegen, dat brongas een helder wit licht ver spreid ook is het zeer goed als kookgas te gebruiken, daar het 25 pCt. meer warmte geeft dan steenkolengas. Boven dien bezit het de eigenschap, dat het niet gevaarlijk is voor de adem haling en bijna geheel reukloos. Wij zouden dit aanvullingsbericht willen besluiten met de raadgevingAls ge meent, dat er misschien bij u kans bestaat, dat er gas aanwezig is, stelt u in contact met den heer Bossers te Bruinisse, en die zult ge zeker bereid vinden een nader onderzoek bij u dienaangaande in te stellen. GOES. Op 1 dezer werd van hier een aangeteekende brief naar Klposter- zande verzonden. Toen de brief op zijn bestemming aankwamwaren daaruit verdwenen 6 bankbiljetten van f 1000. Op al de oorlogsfronten is niets bizonders voorgevallen, zoodat wij niets te bespreken hebben. Lloyd Georges heeft een oorlog zuchtige rede gehouden. Deze Brit- sche staatsman voelt, dat, wanneer de vredelievende richting van Landes- downeAsquite en Henderson in Grool-Brittannië de overhand ver krijgt, dat het dan met zijn rijk uit is. Vandaar dat hij hemel en aarde beweegt om het Engelsche volk in oorlogsstemming te houden. Grappig is het, dat hij thans tracht Rusland met zoete woordjes voor de voort zetting van den oorlog te winnen, nu bet hem niet gelukt is de voormannen in Rusland met bedreigingen te nood zaken voor zijn oorlogswil te biiigen. Wij zouden voor Lloyd Georges nog sympathie kunnen voelen? wanneer hij ronduit verklaardewij willen Duitschland verpletteren, teneinde het Britsche volk groot en oppermachtig te maken. Daarom moeten wij den toorlog tot het bittere einde voortzetten. Dit ware eerlijke taal. Maar die bezigt hij niet. Wat ons in zijn rede voeringen tegenstaat, zijn de onware motieven, waarmede hij de voort zetting van den oorlog verdedigt! Hij geeft namelijk voor te strijden tegen het Pruisisch militair isme en voor de rechten der kleine naties. Daarmede tracht hij de publieke opinie in En geland aan zijn zijde te behouden. Of het hem lukken zal, betwijfelen wij. Het grootste gedeelte van het Rus sische front verkeert reeds in een staat van volledige ontbinding. Zon- der !t demobilisatiebevel af te wach ten verlaten de soldaten bij troepen de stellingen, en zij begeven zich te voet of per spoor naar het binnenland. De Russische soldaten aan het Roe meensche front hebben naar aanlei ding van de berichten omtrent het begin der onderhandelingen over een wapenstilstand in groote massa's het front den rug toegekeerd. Niettegen staande de wapenstilstand nog geen voldongen feit is, heeft de mobilisatie bereids overal een aanvang geno men. De legercomité's staan volkomen machteloos, en zien zich genoodzaakt de loopgraven en versterkingen achter het front geheel te ontruimen, aange zien de soldaten weg zijn. Aan 't front heerscht een volkomen verwarring. Deze toestand spruit voornamelijk voort uit de omstandigheid, dat het den soldaten aan levensmiddelen kleeding en schoeisel ontbreekt. Uit Petersburg wordt gemeld, dat de Kaukasische regeering den wapen stilstand aan het Kaukasische front reeds officieel heeft aangenomen. Het Parijsche dagblad L' Oeuvre schrijft: In den tijd van Lodewijk XIV kochten de Franschen, wanneer zij zich van den toestand op de hoogte wilden stellen, de Gazette de Hol- tande. Heden ten dage tracht men een Zwitsersche courant te bemach- tiegn. De Zwitsersche bladen hebben gedurende dezen oorlog een buitenge wone vlucht genomen. Hunne oplage heeft zich verdubbeld, verdrievoudigd zelfs, en. deze toewas duurt nog voort. Het aantal lezers in Zwitserland is echter niet beduidend toegenomen, wel in Frankrijk. Danken de Zwitsersche bladen hunne plotselinge populariteit jaan de intelligentie, den vooruitzienden blik, of de geestigheid hunner redac teuren? Geenszins. De rubriek, die hun de groote Fransche cliënteele verschaft, vereischt geen wetenschap, oorspronkelijkheid of eenig talent. liet zijn slechts enkele regels, meestal niel kleurig, die uit Berlijn komen. Het is het Duitsche legerbericht, dat aan de Zwitsersche bladen hun groo'ten lezerskring in Frankrijk verschaft. De Fransche bladen mogen het Duitsche legerbericht namelijk niet regelmatig ipubliceeren. Doch de Zwitsersche cou ranten, die dit communiqué wel bren gen, laat men ongehinderd over de grens. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Zetten e.a.P- Zandt te Ede (G.). Te Wilaum (bij Kampen), S. C. Groeneveld, cand- te Garderen. Te Leiden Dr. Th. L. Haitjema te Hoogmade. To Gouderak, J. Ronge te Hoog-Blokland. Te Nieuwe-Pekela (toez.), E. H. Blaauwen- draad te Zuilen (U.). ELKERZEE. Tot notabelen zijn ge kozen do heeren C. Hanse, J. de Keijzer en J. Verjaal. ST.-FILIPSLAND. Notabelen hebben tot kerkvoogd uit den kerkeraad be noemd den heer H. Vermaas, die aftrad. ST.-M A ARTENS DIJK. Door 't college van notabelen is benoemd tot kerkvoogd de heer C. van den Hoek Mz., met 4 stemmen.; op den heer F. Gelok waren 3 stemmen uitgebracht. De benoeming had plaats in de vacture Johs. Stou- tjesdijk. Geref. Gemeenten. Bedankt: Voor Giessendam-Har- dinxveld, H. Roelofsen te Zeist. Post en Telegrafie. De P. T. T. deelt mede,, in verband met de door den minister van water staat voorgestelde vervroeging van de periodieke tractementsverhoogingdat het in de bedoeling ligt, de termijnen te brengen op 2 jaar, 4 jaar, 8 jaar, 12 jaar, 16 jaar en '22 jaar, aldus een ver vroeging van de termijnen met 2 jaar. De Posthoorn deelt .mede, dat bij de reorganisatie van het lagere personeel het in het plan 'van den directeur-gene raal ligt om de postboden met bestellers gelijk te stellen. Onderwijs ELJjEMEET. Naar men verneemt wordt het besluit om wegens gemis aan petroleum alhier geen herhalings- onderwijs te geven door Ged,. Staten niet goedgekeurd. Verkoopingen, enz. NIEU WERKERK 14 Dec. Ten over- staan van den notaris Korteweg, werd heden alhier voor den heer L. Smalheer Lz., publiek verkocht, een woonhuis en erf aan den Stoofweg alhier, voor f 1601. Rechtzaken DORDRECHT. De rechtbank alhier veroordeelde den ex-ouderling der Ned. Herv. Kerk B. v. H., die in het tijdvak 1914—'17 als penningmeester der ver een iging Calvijn ruim f 2000 had ver duisterd, tot 5 maanden gevangenisstraf. De eisch was 8 maanden voorwaarde lijk met proeftijd van 3 jaar, Ter navolging? In Duitschland gaat men de lantaarn palen wit verven, om te voorkomen dat ae menschen 's avonds in de uit vrees voor vliegeraanvalen donker gemaakte straten, daartegen aanloopen. Vergadering van den Gemeenteraad te Poortvliet, op Vrijdag 14 Dec. 1917. Na opening der vergadering door den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering na voorlezing on veranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen de navolgende stukken 1°. het proces-verbaal der kasop- neming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat op 11 December j.l. in kas was f 2910,36; 2°. een besluit van Gedep. Staten, waarbij hel presentiegeld der raads leden wordt vastgesteld op f 48; 3°. een mededeeling van Gedep. St. houdende goedkeuring van het raads- besl. betreffende uitstel van de aflos- (sing van de ten behoeve der drink waterleiding aangenomen lijdel. geld- leening ad f 5400; 4°. het besluit van Gedep. Staten -tot definitieve "vaststelling der ge meente-rekening over 1916. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. De voorzitter brengt ter tafel de van Gedep. Staten terug ontvangen verordening regelende de jaarwedden van het onderwijzend personeel. Dit college wenscht een regeling vastge steld te zien, zopals zij indertijd heb ben te kennen gegeven. Na voorlezing der door Gedep. Staten gemaakte be zwaren, wordt besloten de verorde ning te wijzigen in den geest, zooals dat collegé dit aangeeft. In verband daarmede wordt de begrooling voor het dienstjaar 1918 gewijzigd in dien zin, dat de post „Jaarwedden der onderwijzers" met f 258,345 verhoogd wordt. Tevens wordt het besluit ge nomen om het maximum-bedrag van den H. O. te brengen van f 6800 op f 10.000. Na geheime zitting wordt een sup pletoir kohier van den Hoofdei. Omslag opgemaakt tot een bedrag van f 49,785. 5 Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. V a e v o e d é"r. De Toewijzingscommissie voor Vee voeder deelt mede, dat de rantsoenen, welke over December zullen worden uitgekeardzijn vastgesteld als volgt: dekhengsten 120 k.g. haver; paarden in bedrijven van handel en nijverheid 100 k.g., n.l. 25 k.g. haver en ander kracht voer, de rest in bij voer als zemelen onz. dekstieren 10 k.g. Amerikaansche lijn koeken; melkgevende koeien op klei grond 10 k.g., op zandgronden 15 k.g. van datzelfde voeder. Voor varkens is niets beschikbaar, voor pluimgedierte 10 k.g. boonenpiksel, voergerst, gerst- afval enz. per 100 stuks; verder ont vangen bijzondere categoriën nog voeder, waaromtrent de veevoederbureaux weldra inlichtingen zullen kunnen geven. Kind gestolen. Den 7en Dec. j.l. vervoegde zich aan het politiebureau aan de Groote Paauwen- steeg te Rotterdam J. H. van Ooijen, wonende Hang no. 101 aldaar, die mede deelde, dat dien middag omstreeks 3^2 uur een vrouw bij zijne echtgenoote was gekomen, die vroeg of zij wat in de huishouding noodig had en haar verzocht, het jongste kind af te staan, om daarmede naar een paar rijke heeren te gaan voor ondersteuning, waarna zij over een uur met dat kind terug zou zijn. Zij stemde hierin toe. Deze vrouw is met dat kind nog niet bij Van Ooijen terug geweest en vermoed wordt, dat zij dit kind gebruikt om te gaan bedelen.' Zij noemde zich Sophie Meijer, was pl.m. 27 jaar oud, vermoedelijk publieke vrouw. 0e revolutie te Lissabon. Over het verloop der revolutie in Portugal nog het volgende: Den öen Dec. vereenigden zich met de kweekelingen der militaire scholen andere ontevreden elementen op een hoogte, welke haven en stad beheerscht. Langzamerhand groeide de daar ver zamelde strijdmacht tot 5000 man aan, onder opperbevel van den eersten luite nant Sidonio Paes, den voormaligen Portugeeschen gezant te Berlijn. De eerste granaten vielen op het hotel „Avenida Palast", waar zich, behalve de leden der Engelsche en Spaansche gezantschappen, nog andere diplomaten bevonden. Tegelijkertijd bezetten de opstandelingen het Rocio-station. Gedurende de daarop volgende 48 uren werden de opstandelingen voort durend met nieuwe manschappen van het garnizoen der hoofdstad versterkt, zoodat er weldra, maar weinig militaire macht meer beschikbaar was voor de verdediging van het ministerie Costa. De beschadiging van den kruiser „Vasco de Gama" is zeer belangrijk; de kapitein moest het schip op het strand laten loopen. Het is niet duidelijk, of de vloot, die aanvankelijk het ministerie Costa verdedigde, later tot de opstande lingen is overgegaan. Ook in de stad is zware schade aan gericht door het bombardement. Het aantal dooden wordt geschat op 400; dat der gewonden op 70. Op het oogenblik schijnt Paes met de militaire dictatuur belast, doch nog steeds wordt Castro als toekomstig chef der regeering genoemd. Fransche bladen meenen, dat de onte vredenheid tegen het ministerie Castro in verband staat met het zenden van troepen naar het Westelijk front. TELEGRAMMEN. AMSTERDAM, 17 Dec. Van de dader van den moord in de Spaarn- dammerstraat is nog geen enkel spoor ontdekt. De vermoorde vrouw laat een 12-jarig dochtertje achter. DEN IIA AG17 Dec. Benoemd tot dijkgraaf van den Hollarepolder de heer P. C. Polderman te Oud-Vos- semeer. - t -- Benoemd tot onderwijzeres aan een openbare lagere school alhier, mej. S C, Muller, thans onderwijzeres laan School A te Zierikzee. Bij het departement van buitenl. zaken is bericht ontvangen dat de „Nieuw-Amsterdafn" vergunning heeft bekomen IIaliïaxte-.-verfab^Qk-."..F Het Tweede Kamerlid, de heer Duymaer van Twist, is sedert eenige maanden lijdende aan een ontsteking. Hij heeft eene door doktoren* zeer noodig geoordeelde operatie onder gaan. De operatie is geslaagd en de toestand is bevredigend. VAN DE GRENS, 17 Dec. In Vlaan deren heerscht voortdurend, zeer groote militaire bedrijvigheid. Nog steeds komen massa's Duitsche troepen met ial hun materiaal van 't Opstel, front in het land van Waes aan. BERLIJN, 17 Dec. Tusschén Duitsch land, Oostenrijk-Hongarije, Bulgarije en Turkije eenerzijds en Rusland anderzijds is een wapenstilstand ge- teekend. De wapenstilstand begint 17 December 1917 en duurt tot 14 Jan. 1918. .Wanneer deze wapenstilstand niet 7 dagen vooruit wordt opgezegd, wordt deze stilzwijgend voortgezet. De wapenstilstand heeft betrekking op alle strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht op de gemeenschappelijke fronten. Volgens art. 9 van 't verdrag begint thans in aansluiting met het onderteekenen van den wapenstil stand, de onderhandeling over den vrede. LONDEN, 17 Dec. Ten O. van Jeru zalem hebben de Engelschén hun li nies ii/s mijl vooruit gebracht,. Öp verscheidene punten woedt een hevige artilleriestrijd. Ook hebben de Jsn- gelschen aan de kust van Azië vér- schillende eilanden bezet. Ingezonden Stukken Manheer de Eedacteur Rotterdam, 14 December 1917. Naar aanleiding van de in Uw blad van 12 dezer voorkomende vraag van .eenige winkeliers" van 8int-Maartensdgk, of de Burgemeester aldaar zich aan den joistea prQi houdt, indien hg bjj bezorging van een maximampxjj»)jj«t daarvoor 15 cent van eiken winkelier laat invorderen, sg het mij vergund bet volgende op te merken. Het door Uwe redactie gegeven antwoord gaat big kb aar nit van de veronderstelling, dat bet bedrag van 15 oent gevorderd wordt ter dekking van de kosten van de ljjst. M.i. is eobter de «raag niet zóó dnideljjk gesteld, dat deze bedoeling scherp naar voren treedt. Ook is n.l. mogeljjk, dat gevraagd wordt, of de Burgemeester voor de bezorging .15 cent mag laten invorderen. Hiertegen na bestaat naar mjjn meening geen bezwaar. Anders ie het eobter gesteld, als voor de lgst zelve iets gevorderd wordt. Z. lx. de Minister van L. N. en H. heeft n.l. in zjjna circulaire van 27 November 1916 No. 95177, Afdeeling .Handel" aan de Gemeentebe sturen medegedeeld, «dat geen betaling voor .maximnmprgslgsten, bonboekjes en e. d. .althans voor het eerste exemplaar mag .worden gevorderd, aangezien de winstmarge, .welke voor bandelaren wordt opengelaten, .zoodanig is gesteld, dat daarop kwalijk .kosten, als <fo. bovenbedoeld?, kunnen .worden verhaald". Worden de ljjaten dns door de winkeliers aan de Seoretarie of bet Distributiebedrijf afgehaald, dan zullen zg geenerlei kosten hebben te betalen. U beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogaohtend, H. PASVIER Jr., Adj.-Commies ter Seoretarie. - Marktberichten. THOLEN, 15 Dec. Tarwe f 18 4 f 19, haver f 17 ft f 18, wintergerst f 17 ft f 18, zomergerat f 17 ft f 18,60, rogge f 18 ft f 19, bruine boonen f 29 ft f 31, witte boonen f 29 ft f 31, kookerwten f 20 ft f 29, kroonerwten f 20 ft f 29, per 100 K.G. Aardappelen f4,20 per H.L. Ajuin f 9 ft f 9,50, per 60 K.G. Eieren f 11 per 100 stuks. Boter f 1,62'. ROTTERDAM, 17 December. GRANEN. Buitenland8che lusteloos. Meel, prijshoudend. Mosterdzaad (bruin), f 80, ft f 83, (geel), f'46, ft 53. Kanoijzaaa, f 65 ft f 66. 77(18. Aanvoer 1,3677 st. schoon blauw f8,50; 460 st. vuil f 2,50 ft'f 3; 6120 st. schoon Groninger f 7 ft'.f 9;. .2982 st. schoon geel f 6 ft f 8.50; 908 at. schoon wit f 6 ft f 7; 300 st. vuil f2,50

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1917 | | pagina 2